■1 tifil De vrolijke Kruisjesdag, Blijspel met zang in een bedrijf door Victor Driessens. DE GEZONDHEID BIJ DE VROUW DE PINK PILLEN VOOR BLEEKE LIEDEN VERTOONING op Zondag 5 Februari 1899, met medewerking der Tooneelspeelster Mev. HEBBELINCK-VERGULT, van Antwerpen De Pink pillen zijn het beste verster kend middel en zij zijn gevaarloos. Gai GENEZING EENER HUIDZ1 KTE I var) Dr. WILLIAMS n}i??ep pooit aar» hurjpe wending ep overwippep ?pel deze ?toorpi?sep. Schouwburg van Veurne. KONINKLIJKE MAATSCHAPPIJ VAN RHETORIC* Eiere Bur PROGRAMMA. J Prijzen der plaatsen als gewoonte. Bureel 5 ure; Begin om 5 4/2 ure. De Da dringend verkleed Hel Bi eisclien e Hoof Midd Leeg Bij de vrouw gaat de ?ct)oopheid der vor- rpep altoos njet de gezondheid ipede. Eep ln?ch gelaat, eepep bevalligep gang, zijn bij haar de fcepteefcep? de? welvarep? ep ze ver* dwijpep ?pel wappeer zij aap eepe der aap haar ge?lacht bijzopdere ziefctep lijdt. De minste overtreding tegen de wetten der natuur wordt weldra door deze stoornissen gevolgd die meer dan de helft der vrouwen plagen. Con 5 Febn bij Aug Op I jaarlij bij Cli Zwarte Ter gi in het GROOTE AANDOENING En op GR op H Drama in 5 bedrijven door C. DEVISSCHERE. GEVOLGD DOOR; Dan lijdt de vrouw aan hoofdpijnen, nier-, zenuwpijnen in de zijde, eetlust verlies, bleeke en geelachtige gelaatstint, glansloze oogen, hartkloppingen, opzwelling der knoesels of beenen, zenuw- achtigen en prikkelbaren toestand. Het oogenblik is daar om zonder aarzeling het geneesmiddel te gebruiken die stellig de genezing medebrengen zal. AVIS. Nous avons l’honneur de porter a volre counaissance que la Fédéralion royale des corps de Sapeurs-Pompiers de Belgique oblenu l’aulorisationd’émetlre au profil de sa caisse de secours.une grande Tombola. Les lots principaux consistent en une oeuvre d’art inédile d’un de nos meilleurs sculpteurs el six bicyclettes du modèle de 1899. Le billet ne coüle que fr. 0-25. Les soussignés espèrent qu’on leur réservera le meilleur accueil lors de leurs visites pour le placements des billets. Bij koninklijk besluit van 31 Januari 1899, zijn benoemd, voor de lichting van 1899, tot militaire leden der militieraad van ’t arrondissement Veurne-Dixmude Als werkend lid, M. Malaise, kapitein- cotnmandant bij het 3C linie-regiment, te Oostende. Als plaatsvervanger, M. Portenart, tweede kapitein bij hetzelfde regiment. Een landbouwersknechl, Henri Willemyn, 50 jaar oud, die vrijdag 11. met kar en paard naar Forthem reed is op den steenweg van zijn kar gevallen en onder de wielen de borst verpletterd. Ingang Ingangpr ongen ingangp met drie pareltjes uil haar zoo afwisselend repertorium. Elkeen der drie uitgevoerde stukken wierd warm loegejuicht hel waren Philanthropic, marsch Dit stuk beslaat voor piano. Wij kunnen het niet genoeg aanbevelen aan de lezers van het Advertenlie-blad. Hel wordt immers verkocht ten voordeele van hel Behaeghels- genootschap en is verkrijgbaar aan 1 fr. bij Mr G. Merlevede, ter slede2” Passe- pied, een eigenaardig aria uil den ouden tijd en 3“ Scène Chorégraphique in 2 ge deelten, twee uitstekende nummers ge toonzet door M.r Vanderliiiden. Het concert wierd gevolgd door een bal dat slechts vroeg in den morgen ten einde liep. En zoo wierden de winterfeesten van het jaar 1898-99 gesloten. Wij drukken den wensch uil dat de volgende jaren ons gelijke kunstfeesten mochle verschaffen. Wij zijn verders overtuigd dat de werkende leden der Harmonie zich op hunne lauweren niet zullen berusten, maar dal zij altijd voort zullen streven om, onder het wijs en onvermoeibare geleide van hunnen ieverigen bestuurder, meer en meer vooruit te gaan in de roem rijke loopbaan der muziekkunst. In naam van alle de leden bedanken wij insgelijks in’t bijzonder den heerVoorzilter Andriesover zijne machtige ondersteuning, aan dewelke do Harmonie haren huidigen toestand te danken heeft en wenschen dat hij nog lange jaren onze bloeiende gilde onder zijne bescherming wille behouden. Nagels wilde eenen marbol terugbalen, die op liet ijs gerold was; hel ijs brak onder haar voelen, het arm kind verdween in hel water, en toen men haar uit de vest kon optrekken, was zij reeds een lijk. De vader van het slachtoffer was verleden jaar in de statie onder een trein doodgeplellerd. Zondag avond had de huisvrouw J.., wonende in de Romestraat, le Oostende, eene brandende petrollampop eenen stoel gezel. Een kind wierp ze om en de petrol om plofte. De moeder sprong baar kind ter hulp, doch hare kleeren vallen vuur en de ongelukkige werd ijselijk verbrand. De spelen te Oostende. De be stendige afvaardiging h«-efl de beslissing des gemeenleraads van Oostende goed gekeurd betrekkelijk de aanvaarding van bel aanbod van den heer de Caters voor de spelen in den Kursaal van Oostende, aan 1,500,000 tr. De geredde manschappen der sloom- vischsloep n. 10, zijn le Oostende terug gekeerd, builen één, de stuurman, die wegens ongesteldheid in het ziekenhuis te Lowestoft is moeten worden achter gelaten. Uit hunne verklaring is gebleken, dat hun vaartuig op de Middle Cross Lands heeft gestooten en daar is gezonken. De ramp heelt plaats gehad zaterdag avond, terwijl de Marie Stephanie op weg was naar Oostende. Zij had ongeveer 200 manden visch aan boord. Patyn, de van koude en honger omgekomen stoker, laat eene weduwe en 8 kinderen na. De zeilvischsloep onlangs door het ministerie van arbeid aangekocht, om te dienen tol de oefeningsschool voor visschers, heeft woensdag hare eerste reis ondernomen. De manschappen, acht in getal, zijn, behalve den scheepsjongen, varensgezellen van rond de twintig jaar oud, die, na op de hoogte van hun vak le zijn gebracht, dienst zullen doen bij de Oosiendsche visschersvloot, waar zij dan gelegenheid zullen vinden, aan hunne vakgenooten de aan boord van bedoeld sctioolschip opgedane kundigheden en ervaringen mee te deelen. Zij zullen een vast loon genieten, terwijl hun ook een aandeel in de te behalen winst zal vol strekt worden. Op de bovengemelde drijvende school toch zullen onze jeugdige visschers, onder leiding van twee der zaakkundige mannen, de heeren Pype en Cuvelier, ouder andere leeren, hoe zij moeten handelen om hun bedrijf zoo winstgevend mogelijk le maken. Zij zullen er leeren de wijze, waarop andere zeevarende volkeren de visschei ij uitoefenen en de middelen, die kunnen worden aangewend om uil zekere deelen van den visch, welke door hen thans als waardeloos wordt beschouwd, nog voor deel le halen. Zij zullen er ook leeren, dat orde en zindelijkheid op eene visschuil evengoed kunnen heerschen, als op elk ander vaartuig, iets waarvan op de meeste onzer sloepen weinig te bespeuren is. Men ziet het, van deze instelling kan heel wat goeds verwacht worden. Zij zijn koopbaar bij al de apothekers, maar men kan ze zich ook bezorgen ter stapel plaats, bij A. Derneville, apo theker, 66. Waterloolaan, te Brussel, voor 3 fr. SO per doos of 17 fr. SO voor 6 doozen, franco tegen postmandaat. Toen de ongelukkige gevonden werd was hij reeds een lijk. Uit Stavele. Over eenige dagen hebben stoute dieven ingebroken bij J. D. S., rentenier. Zij hebben slot der voordeur doen afspringen en dan in huis alles het onderste boven gesmeten, om geld te vinden. De brandkoffer was uit den hoek getrokken en men had ge probeerd om hem open te breken, doch hunne pogingen hebben gelukkig mislukt. Dit huis staat te midden de plaats, in do Crombekestraat, maar de bewoner gaat in het huis zijner tante slapen in een andere straat. Die inbraak heeft veel opschudding ver oorzaakt, want hel was al sedert het jaar 1868 dat er niet meer ingebroken geweest was te Stavele. leverige opzoekingen werden gedaan en de overheid denkt op het spoor te zijn van de deugnieten. Zondag morgen is le Glercken na eene kortstondige ziekte overleden den heer L. Van den Bussche, burgmeester dier gemeente en ridder van hel Leopolds orde. Zondag speelden te Yperen eenige kinderen op de vesten. De kleine Marie I Algemeene tijdingen. Gebruik van den halfjarigen intrest, van het legaat Behaeghel, tot liet beguns tigen van kunsten en wetenschappen binnen de stad Veurne Rechterlijke kronijk. De korrektionele Rechtbank dezer stad, heeft de volgende veroordeelingen uitgesproken. R' I 55-00 Te zamen Ir. 225-00 VEIlM 42-50 42-50 Zond» ure ’s avo den Arthur den i en van den van Ivc den Hector den recht bi met Vi Mor met Ct den gebore Do V 6t Sef Cor 5 Febri IN EENE KLEINE STAD En L7’ Ge Or int vo< L konlnk »S«Cecili van Rhe zinnes j< uiUluiteli schappi 11 11 Hrl De Clercq, E. Vermout, L. De Bois. den Ï9 jan den en 22 den beroe] Oostsl den 73 jai Maria zoone den geven den en 22 den gangs Pietei De korsten en huiduitslag die wij zoo dikwijls bij kinderen bestatigen, ook wel bij volwassenen, vinden gewoonlijk hunne oorzaak in eene verar ming van het bloed. Ofschoon er in het bloed niet het minste spoor van scrofulus, noch eene kiem van ziekte moge bestaan, is het nochthans zeker, dat bij bloedarme menschcn huiduitslag kan voorko men. Deze natuurwet is de zelfde voor personen van allen ouderdom. Wij halen hier den brief aan van eene dame, die ons het portret zendt van het kind van eene harer bloedverwan ten; zij vertelt ons hoe dit kind werd genezen door Scott's Emulsie, deze wondervolle bereiding die het bloed verrijkt, ge zond vleesch vormt en de levenskracht in het organismus ■rspreidt. Scott's Emulsie >evat traanvol naakt verkoelend 11 hypophosphieten van kalk en soda. Henriette GLILI.OT algemeen aanbevo- lene remedies. Seott Emulsie, verhoogt hunne doelmatigheid door ze bijzonderlijk aan te passen tot de behandeling der verzwakte stelsels. Scott’s Emulsie is zoet en gesuikerd van smaak, en wordt zoo gemakkelijk door de ver- teringsorganen opgenomen dat zij niet de minste inspanning vergt, zelfs niet van de organen van een verzwakt kind. In haren brief betuigt Mej. Guillot dal zij Scott's Emulsie in de hoogste achting houdt. Curciat-Dongaton (Aio), Frankrijk, 13 April 1897. Mijnheer,ik hebhetgenoegenüiiengoeilen uitslag to doen kennen, bekomen met uwe Scott’s Emulsie bij een kind mijner familie, dat veel huiduitslag had, dewelke op de oogen gevallen was, waaraan het kind voortdurend pijn had. De kleine nam zeer wol deze bereiding; na het gebruik van enkele flesschen was de huiduitslag verdwenen, evenals het oogzeer; thans is zij zeerwel te pas. Door dezen gelukkigen uitslag nangemoedigd, verzoek ik U mij een Reach te laten geworden voor een kind, dat ook veel aan huiduitslag lijdt. Ik zal U den uitslag toen kennen. Gij moogt van mijn schrijven gebruik maken, indien U zulks kan nuttig zijn. Aanvaardt, Mijnheer, de verzokering mijner •pracht» achting. Auiuotiao Guillot, Vroedvrouw. Te Pouancé Maine-et-Loire), spreekt men van niets dan van de genezing van Jufvrouw Marie Grivel, eene zeer eerwaardige persoon, door hare medeburgers wel bekend. De volgende brief die door de erkentelijke zieke geschreven is, zal beter spreken dan wij het zouden kunnen. «Na lang verminkt te zijn gebleven, schrijft Juffr. Grivel, is het mij eene groute vreugde U de verzachting te zeggen die ik door de Pink Pillen voor bleeke lie den van Dr.Wil- r liams bekomen 7- heb. De bloed- j omloop is in w mijne ledematen FT"- weèr natuurlijk geworden en ik kan zonder de w”5" minste hulp gaan. Do eetlust is teruggekomen en terzelfder tijd i zijn de ruste-y looze nachten die mij zoo langEyJr.; schenen, verdwe-T^ nen. Ook kan ik ^||j> mij van mijne rechter hand be dienen en ze was vier jaren lam I ik kon noch pen noch naald houden en nu heb ik reeds twee dozijnen neusdoeken kunnen zoomen en ik werk voor het oogenblik aan sterk laken. In een woord ik ben op wonderachtige wijze tot de gezondheid terugge komen; ook kan ik U bijna niet mijnen haitelijken dank uitdrukken voor de uitmuntende werking uwer pillen. EENE GEREDDE MODISTE Wij lezen in den “Petit Parisien” In de rue de l’Evêché, te Nevers, woont MmeHervé met hare achtienjarige dochter. Mme Hervé is eene goede moeder, oplettend voor het welzijn van haar kind. Sedert eenige jaren reeds deed zij haar het ambacht van modiste leeren om haar een zacht en gerust leven te verschaffen. Maar de ziekte had reeds hare ongunstige werking begonnen en dreigde dit ontwerp voor de toekomst te vernielen. Mme Hervé bad sedert den ouderdom van twaalf jaren do gezondheid van haro dochter zien veranderen. Eene in het begin onbepaalde kwaal kwam haar leven storen en haar de‘pijn doen kennen. Hevige hoofdpijnen en terzelfder tijd eene erge maagziekte hadden haar langzamerhand verzwakt op hel punt haar al werk onmogelijk te maken. Zij kon niets meer dan melk, eieren en vleeschnat ver dragen. Al ander eten was haar verboden, zij kon bet niet verteren. Zij leed veel en was zeer zwak: hare arme moeder was wanhopig haar in zulken toestand te zien en het is wanneer zij met eene vriendin over de ziekte van hare dochter sprak dat zij den raad ontving de verpleging door de Pink Pillen voor bleeke lieden van Dr. Williams te pro- beeren. Mme Hervé vergat dezen raad niet en zij had er niet over te klagen. Na do eerste doos had corie verbetering plaats. De hoofdpijnen waren niet zoo hevig meer en de maag gedroeg zich beter. Met eenen krachtigeren eetregel kwamen de krachten snel terug, alsook de goede luim en mooie kleuren en wanneer de zesde doos ingenomen was, had de moedei het geluk hare dochter volstrekt genezen te zien en vrijmoedig haar werk terug te nemen. Wat zijn dan de Pink Pillen toch goed, herhaalt Mme Hervé, die blij over de herstelling harer dochter is. Ik heb last overal de wonderlijke gevolgen die zij bekomen heeft, te doen kennen. E. Y. 1. ° Aan de Maatschappij Sle Cecilia, fr. 85-00 2. ° Aan het Behaeghelsgenootschap 3. » Aan de Toonoelmaatschappij Arm in de Beurs en van Zinnen Jong 4. ° Aan den Koorzangerskring ZITTING VAN 49 JANUARI. Vormote Afons, visscher te Oostduinkerke, voorw., 2 maal 50 frank, voor jacht. Vansteeger Jozef, timmerman te Nienpoort, en Vansteenkiste Constant, werkman te Maria- kerke, elk 2ö frank, voor slagen: de eerste daarenboven 10 frank, voor scheldwoorden. Vynck Pieter, Mercier Lodowyk en Vandeit Abeole Inion, werklieden to Nieupoort, de twee eerste elk 26 frank, de laatste 30 frank, voor slagen. De laatste voorwaardelijk. Schram Maria, herbergierster, en Rabaut Coleta, huisvrouw van Emiel Ollieur, beide te Nieupoort, elk 26 fr., voor slagen en wonden; de eerste nog 10 fr., voor scheldwoorden. Vanhoutte Dominiok, te Nieupoort, 25 frank, voor visclimisdrijf. ZITTING VAN 20 JANUARI. Riethaeghe Camilla, huisyrouw Jules Schoo- laert, te Adinkerke, voorw. 26 fr. voor eerroof. Vanquakebeke Edward, werkman te Veurne, 8 dagen of 26 frank, voor slagen. Beyen August, visscher te Adinkerke, een maand en 26 fr., voor slagen; 8 dagen en 26 fr., voor braak van afsluiting; 15 fr. voor lichte ge welddaden, en 15 fr. voor dronkenschap, Verbouwe Octavia, huisvrouw Bernard Vitse, to Houthem, 50 fr., voor eerroof. Caytan Isidoor, leurder te Veurne, 1 maand en’Gfr., voor smaad jegens do politie, en 15 frank, voor dronkenschap.

Het Advertentieblad (1825-1914) | 1899 | | pagina 2