PINK PILLEN VOOR BLEEKE LIEDEN DE VOLLEDIGSTE GEZONDHEID! Bal' Pink Pillen voor bleeke Lieden Dam AANGENAME VERRASSING VAN EENEN REPORTER Gelichtieckeiid zonder het te weten EER EEN Ter Plaatselijk. herschonken. Eierer Petit gezonden en den I Hoog Midffi Leeg: Co wed* I Zoiidaj Coi Zoudaj bij we< 26 Fel herbei Ho kieken: Zondag G. HeHHeüerQ, Vat) Df. Willianj? is aan jonge lieden, ouderlingen, aan mannen en vrouwen door de een kunstig uitzien dat weer ter gezondheid te op zoi ganse vangsi wordt vissch zijn dt Hel te mii koster Rechterlijke kronijk. De korrektionele Rechtbank dezer stad, heeft de volgende veroordeelingen uitgesproken. Laatste nieuws. DOOD VAN FELIX FAURE. De heer Felix Faure, president der fransche republiek, is donderdag avond om 10 ure overleden. Hij is gestorven aan eene beroerte. Hij had zich rond 7 ure onwel gevoeld en de crisis heeft zich rond 9 ure voorgedaan. De verslagenheid te Parijs is algemeen. Men vraagt zich reeds af welke verwikke lingen dit overlijden in den tegenwoor- digen toestand kan medebrengen. Welaan heeren Burgervaders, de ge- meenlekiezingen zijn aanslaande. Zult Gij, in zake van ’t lager onderwijs, aan uwe medeburgers recht of onrecht toepassen Zult Gij hunne vrijheid eerbiedigen of kortwieken Zult Gij uwe plichten nakomen of mis bruiken Algemeene tijdingen. Karnaval. De karnavaldagen zijn alhier lustig en in de beste orde afge- loopen. De verscliillige bals waren allen even prachtig en hebben volle zalen uitgelokt. Vroolijkbeid en gulle vreugde heerschlen er in hooge mate. Het gemaskerd bal der Vereenigde Maatschappijen bijzonderlijk, in de ruime en net opgetooide zaal der harmonie St. Cecilia, heeft voorzeker alle vorige in levendigheid en weelde overtroffen. Hoe verrukkend den oogslag over die bonte dooreenwemeling der gemaskerden 1 Waar lijk vele koslumen waren echt prachtig. Wij willen in geene bijzonderheden treden om den lof van ieder personnagie of iedere groep te uiten, en zullen dus, zonder eenigen voorrang te geven, zeggen dat of kostelijk, of eigenaardig of prettig waren bouquetière. clown en clownesse, la nuit, la musique, de groep der réclames, de twee ministers, les copurchics, groep der Nationalen, de Italiennes, Pierrots, enz. enz. en dat allen onverschilliglijk om ter meest gewedijverd hebben om leven digheid in hel bal te brengen. Vergelen wij echter niet eene bijzondere vleiende melding te maken voor de bevallige Juffer, welke met zooveel min zaamheid, bloemtuiltjes uitventte ten voordeele van den Schoolpenning Dank aan de afdeeling «Willen is Kunnen Sasje de voornaamste herbergen der stad bezoekende, de straten dóórtrekkende onder het spelen van populaire pas- redoublds, een welgelukl omslandigheids- lied zingende, is er op den maandag avond ook veel beweging onder de maskers geweest. Den dinsdag namiddag nogmaals heeft die wakkere afdeeling zoo bemind door hel Veurnsch publiek eene wandeling in stad gedaan, en zoo doende nog wat tering en nering bijgebrachl. In een woord, schoone en geestige karnaval. Mochten wij in 1900, onder een liberaal gemeentebestuur, nog meer luister aan den karnaval zien bijzelten, hel is onze innigste wensch, en wij verhopen dal alle neringdoeners en ambachtslieden zich om hunne intresten bekreunende ons dees jaar graag zullen helpen om tol dat doel ie geraken. Bij afwijking van het ministerieel en 60lal jongen matrozen aan boord. De drogisten. Het gouvernement is voornemens hel diploom van drogist af te schaffen en heefl reeds het examen onbepaald opgeschorst. Het zal binnen kort een wetsontwerp neei leggen, om dit beroep te doen vallen in hel openbaar domein. De drogisten van Belgie in algemeene vergadering vereenigd in de Vlaamsche Brouwerij, te Brussel, hebben hiertegen krachtig geprotesteerd en eene bijzondere commissie aangesleld om hunne belangen te verdedigen. De nieuwe wet op de Vischvangsl. Wij hebben daar de bijzonderste punten reeds van doen kennen, zeggen wij nog enkel dal een vischverlof wordt inge- steld. Dit verlof bedraagt loféfr. Mei de kaart van 1 fr. mag men visschen op zondagen en wellelijke feestdagen in alle bevaarbare en vlotbare wateren. Met de kaart van 2 frs is de vischvangsl toegelaten op al de dagen van jaar. Het is verboden onvolwassen visch welke ook de herkomst er van weze te vervoeren, te koop te stellen of te ver- koopen. Hel is toegelaten te visschen met de lijn het gesprek dat zijn zoon de vreugde besluit van 6 Januari 1899, wordt, door een besluit van 16 Februari, in West- Vlaanderen toegelaten, te rekenen met 20 dezer maand, hel houden van viggen- markten, op voorwaarde dat deze dieren er, per wagen of in kisten, manden of zakken heen gebracht worden en, na afloop der markten, op een dezer wijzen naar hunne bestemmingsplaats vervoerd worden. Jacht. De sneppenjacht met het geweer in de bosschen, is in al de pro vincies toegelaten van 1 maart lot 10 april. Zondag avond, rond 10 uren, tijdens een twist lusschen gemaskerden, te Middelkerke, werd een werkman door een kogel in den rug gekwetst. Men heefl het slachtoffer naar hel gasthuis de Grim- berghe overgebracht. De toestand van den ongelukkige is wanhopend. De dader is aangehouden. De avisobool Ville d'Anvers ver liet maandag de haven van Oostende om een kruistocht van eene maand in de Noordzee te doen. De avisoboot is op weg naar eene engelsche haven en zal in het midden van maart terugkeeren. Buiten de gewone bemanning bevinden zich de helft der leerlingen van de zeevaartschool Stads lagere scholen. Ingevolge de wetsbepalingen, is hel lager onderwijs in zes leergangen van een jaar verdeeld. Vroeger werd voorgehouden in iedere klas of afzonderlijk schoollokaal, anders gezegd voor ieder Meester of Meesteres, hoogstens 40 schoolkinderen toe te laten. Hier ter slede beslaan vier lagere scholen, dies twee aangenomen deze voor meisjes bij de Annunciaten-Nonnen, alwaar, zoo ’t schijnt, 't getal der onder wijzeressen voldoende is. En de kuechtjens aangenomen school, met drie onderwijzers, wal, onder opzicht van ’t getal der onderwijzers met helgene der schoolieren, ook voldoende is. Doch in de twee gemeente scholen is het anders gelegen. In de meisjes gemeenteschool, met 108 schoolkinderen, getal dal na den winter nog verhoogd, beslaan slechts twee onder wijzeressen. En in de knechtjens gemeente school, met 114 schoolieren, beslaan ook maar tweo onderwijzers. Dat een onderwijzer of eene onderwij zeres aan een veertigtal schoolieren, in iwee leergangen verdeeld en in een lokaal, kan onderwijs geven, in goede voor waarden, verslaat zich. Doch dal een onderwijzer of onderwij zeres, aan een zestigtal schoolieren, in drie leergangen verdeeld en iu een lokaal, in vereischte voorwaarden kan onderwijs geven, dat wordt, door vakmannen, ernstig betwist. Die Meester of Meesteres welke in een schoollokaal, een zestigtal schoolieren, in drie leergangen verdeeld, moet onder wijzen, kan die laak maar onvolledig uitvoeren. Zulke taak is slavenwerk, nadeelig onder gezondheidsopzichl, voor onderwijzers on onderwijzeressen en nadeelig voor de schoolkinderen opzichlens hun onderwijs. Heeren Burgemeester, Schepenen en Gemeenteraadsleden, aan dien gebrek- kigen toestand, aan die nadeelige voor waarden hebt Gij schuld, daaraan zijl Gij opzettelijk plichtig; dat moet u toege- weten worden en daarover blijft Gij verantwoordelijk. Het onderwijs is vrij, zoo opzichlens dezen die hel geven, alsook voor dezen die hel moeten ontvangen. Uwe eerste plicht, heeren Burgemeester, Schepenen en Gemeenteraadsleden, is de vrijheid uwer medeburgers, zonder onder scheid, in de maal uwer bevoegdheid, te beschermen, te behoeden. Aangaande die hoogst gewichtige zaak van hel lager onderwijs, hebt Gij, wetens en willens, misbruikt; hebt Gij de’vrijheid uwer medeburgers verhinderd, zijt Gij aan uwe plichten te kort gebleven. Nochtans was hel gemakkelijk, aan uwe bestuurden, wegens het onderwijs hunner kinderen, hunne vrijheid te eerbiedigen, hun te laten recht wedervaren. Immers de meisjes gemeenteschool werd, door ons vorig liberaal gemeente bestuur, op behoorlijke en voldoende wijze nieuw gemaakt en ingericht. Uw eerste partijdig werk bestond in die wettige inrichting te verminken en getal der onderwijzeressen op twee te beperken. Dal blijft u ten laste Eene dier schoolplaatsen, voor hel onderwijs der kinderen uwer mede burgers ingericht, hebt gij als bergplaats van voorwerpen der Boet-Processie in genomen. Voorwaar een beduidend bewijs uwer strekkingen. In de knechtjens gemeente school kon- nen gemakkelijk drie lokalen ingericht worden, mits een der twee aldaar be staande schoollokalen in tween te ver deden. hoogste zal zij tegen Paschen gereed komen met de begroetingen. En de rest van den zittijd zal wel ingenomen zijn door de bespreking der kieswet. Men voorziet dat de ontwerpen, opge maakt door den heer Nyssens, alsook de bestrijding der waagspelen, in de kartons zullen blijven. - Het vergunningsrecht. Een afgevaardigde van Doornijk, de heer Moyarl, beeft een wetsontwerp neer gelegd, afschaffing houdend van hel ver gunningsrecht in al de gemeenten die minder dan 40,000 inwoners lellen. De heer Moyarl steunt zich hierop dal in de meeste kleine herbergen, het uit venten van sterke dranken maar eene bijzaak is, dal hel, in der waarheid de verkoop van bier is, dal door hel vergun ningsrecht wordt getroffen, want dat op tien herbergen, in dit geval, de verkoop van sterke dranken niet genoeg winst op levert om ’t vergunningsrecht te betalen. I^lDIEJ^ GIJ ZIEK ZldT ep ipdiep gij piet gepezep it.dicn gij als ongeneesbaar aanzien wordt, DAN SCHRIdJ? OJ^S I Wij züiiep U rpet gepoegep aptWoordep. Wij Verl^oopep opze piliep alleen aap de zieker) die door i?üp gebrüi^ l^uppep gepezep Wordep. Adre? GAB LI N Cie, APOTHEKERS, 3, CITÊ TBÊVISE, PARIJS Lijdende personen, vraagt ons raad. Uit het Petit Journal Parijs Wat mij voorgevallen is, is aardig. Mijn portret is genomen geworden zonder ik het wist. Ik was door mijne courant bij den welbekenden lichtteekenaar M. Pierre Petit gezonden om hem sommige uitleggingen te vragen aangaande eenen door hem geschreven brief. Sedert vier jaren gevoelde M, Pierre Petit, die ik altoos aan 't werk gezien heb, zijne krachten verminderen. Zijnen iever om zijne kunst te verhoogen en te verbeteren, daalde zienbaar, hij gevoelde zich ziek. Eene langdurige ontsteking der luchtpijptakken nam hem zijne krachten en zijnen moed weg, elk jaar met de terugkomst van het slecht weêr. Zwaarte aan de maag, versmachtingen die stellig uit den onlust die hem zijnen toestand gaf, voortkwamen, verergerden zijne gesteltenis. Zinkingspijnen waren in den kniën aanwezig en hielden hem uit zijn laboratorium. Hij gebruikte al de gekende geneesmiddels en kon zelfs geene tijde lijke verbetering bekomen. Eens ontving M. Pierre Petit een bundeltje met zijne aandacht aanlokte. Hij las en hoopte op eens kunnen komen. Dit bundeltje gaf voorbeelden van ongelooflijke gevallen van genezing door de Pink Pillen voor bleeke personen van Dr. Wil liams bekomen. Hij aarzelde niet een oogenblik en begon dadelijk eene verpleging met dit wel- geprezen geneesmiddel. Eenige dagen waren pas over en hij ondervond eene oneindige ver zachting in zijn geheel stelsel, de ontsteking zijner luchtpijptakken verminderde, de maag- zwaarte was verdwenen en de pijnen bleven weg als bij tooverslag. Na eenige doozen genomen te hebben, was M. Pierre Petit volkomen genezen. Uit erkentelijkheid schreef hij een getuigschrift dat de grootste erkentenis uitdrukt. Hij zegt, als slot, dat hij hoopt lang nog zelf te kunnen werken. M. Pierre Petit heeft mij lang over zijne ziekte gesproken en gezegd hoe hij genezen werd hij blijft verwonderd en dankbaar. En het was op dit oogenblik van 1„. op het aangezicht zijns vaders ontdekte en ons beiden, den lichtteekenaar en den interviewer”, de afbeelding nam. Yves (reporter). k6li^e°dee?bXi“sTdiweUS d6 klaarbliikeI‘ikh«id doa Haarblü- ran Dr. Williams VEI i] Lou u tot de igi'ig- Coii Coi Duforel tot 22.50 den Hennebei den meter Damas, enz. en versch teel Monsters per k huidzie huiduit maag-1 baar m genezei gewees teloos aanbod zal inzi Per I VIN Cl die kos en de g Er z gewich de vroi Mijnhi sonen d u den ui Scott’s I In ukt< kundige Emulsie kind dat Mijne onpassel beviel il van lich Verrul reiding, voeding dat de iï gemakke nad ku 43 maaui doorstak spenen Scott'f Er is. De be toebereiii raadgevi tevreden Ik stut van mijn uitdrukk aanvaard (Geteeke De Sc apothekt Algem kers. Br ZITTING VAN 2 FEBRUARI. Stevelinck Urbanio, huisvrouw Pieter Denolf, Nieuport, voorw., 26 ft. voor slagen. Vandorpe Emiel, werkman te Dixmude, 26 fr. voor slagen. Vansteenkiste Juliaan, werkman te Westende, 16 dagen en 26 fr. voor slagen en 15 fr. voor dronkenschap. Janssens Hendrik en Decuyper Emiel, werk lieden te Dixmude, voorw., elk 26 fr. voor wederzijdsch» slagen. Huyghe Jules, hotelier te Coxyde, voorw., 8 dagen voor opstand, 8 dagen en 26 fr. voor smaad, 15 fr. voor dronkenschap en 52 fr. voor eerroof. ZITTING VAN FEBRUARI. Proot Hieronymus en Van Compernolle Remi, werklieden te Couckelaere, de eerste 4 maanden en 1000 fr. of 2 maanden, en 100 fr. of 8 dagen; de tweede 32 dagen en 800 fr. of 6 weken, en 100 fr. of 8 dagen, voor jachtmisdrijven. Thieren Jules on Delangho Emiel, vissohers te Oostduinkerke, do eerste 100 fr. of 8 dagen en do tweede 16 dagen, voor jachtmisdrijven. Verfaillie Martina, huisvrouw Deburggraeve, Veurne, 8 dagen en 26 fr., voor diefto. Lehouck Hendrik en Visage Camiel, werk lieden to Veurne, elk 8 dagen voor slagen en 20 fr. voor braak van mobilier. Vermot Karei, werkman te Schooro, voor waardelijk, 1 maand en 26 fr. voor huisdiefte. Casteloyn Hendrik, werkman te Wulpen, voorw., 1 maand en 26 fr. voor slagen, onbe kwaamheid tot werken veroorzaakt hebbende. Maerten Theofiel, werkman te Watou, acht dagen voor slagen, 20 fr. voor scheldwoorden, 20 fr. voor braak van meubels, en 16 fr. voor dronkenschap. Pierre PETIT DE VOLGENDE ZIEKTEN GE NEZEN Bloedgebrek, zinking-, heup- en zenuwpijnen, lamheid, onregelmatigheid der voortbeweging, Si. Veitsdans, hoofd pijnen, zenuwkwalen, kliergezwellen, enz. Zij geven de mooie kleuren aan de bleeke personen terug, werken in al de gevallen van verzwakking bij de vrouwen en verwek ken bij de mannen eenen krachtigen strijd tegen al de ziekten die door overdrevenheid der natuur of des geestes veroorzaakt zijn. Koopbaar bij al de apothekers en ook ter stapelplaats in België, bij A. Derneville, apotheker, 66, Waterloolaan, te Brussel, voor y fr. eo per doos of rp fr. 30 pet 6 doozen, franco tegen postmandaat.

Het Advertentieblad (1825-1914) | 1899 | | pagina 2