s Merkweerilige Vendilie VAN 67 KOOPEN BOOMEN Huis te huren terstond Statieplaata, -V 7. Henneberg-Zijde Menagie-Goederen en andere roerende voorwerpen. Gewone voor waarden en met gereed geld. Te pachten DE OORLOG TEGEN BLOEDARMOEDE. WOONHUIS met afhankelijkheden en bij kadaster sectie A, Nr 403, 86 centiaren medegaande erve, onder bebouwde grond en koer, alles gelegen in hel Spaanschkwartier te Veurne. Te koopen ofte pachten: Jaarlijksche Koopdag van alle slach van gezaagde en ongezaagde HOUTWAREN to Oostdulnkerke, Openbare Verknoping t eener zitting. I Kantoor van EMILE VAN DROMME, KANTOOR VAN DEN Notaris de BRAUWERE, to Veurne. G. Hemeberg, Fabriek vu Zijde «.aiu.™,), Zurich. Zich te bevragen bij den heer Auguste Vermeersch. l.i;; 1 i I Zondag 26 Februari. Combat op de Schuiftafel bij A. Eieren p. 26 fr. l-60 1-80 [fr. 1-60 1-80 BIIOODPBIJS. per 1 t/2 kilo. Bruin Brood 40 centimcn. Halfwit 50 id. WOENSDAG 1“ MAART 1899, om 2 ure namiddag, ten sterftiuize van de wede Engelbrecht Gheeraert, te Veurne- Bewesterpoort, dicht bij de herberg de Violon, O O I* O A G van KANTOOR VAN DEN Notaris DEEREN, te Alveringhem. Door sterfgeval. WOENSDAG 15 MAART 1899, om 11 ure slipt voormiddag, ter hei berg van Charles Quartier, Zwarte Nonnen- slraal le Veurue, Openbare Verkooping in eene zitting, van een Laatst gebruikt geweest door jufvrouw Marie Vandenberg he. Ingebruiktreding met de geldtelling. Kantoor van den Deurwaarder DESPOOT, Conihatschiiivinj' en kaarlparlij Zondag 26 Februari 1899, in den tiert, bij wede Zoele. Combat op de Schuiftafel op Zondag 26 Februari, bij Auguste Viane, in de herberg de Chalet Kalkovenbrug. Bolling voor een koppel vette kiekens, bij Em. Üebaenst-Symoens. op De Herberg het Schipje, staande bij de Nieupoortbrug te Veurne. Om aanstonds in gebruik te treden. Herberg de Volle Maan gestaau ter noordzijde der Pannekalsijde. In gebruiktreding 1" Mei aanslaande. Voor alle inlichtingen zich le wenden tot den heer De Bols, brouwer te Veurne. DONDERDAG 9 MAART 1899, om 1 ure namiddag, TE VLADSLOO, ter hofstede gebruikt door Louis Jonckheere en in den Praalboscb, EIKEN EN POPULIEREN en 3000 Eiken Snoei- bussclien. Een gerieflijk Woonhuis met goed beplanten Hovenierhof, groot 11 aren, te Veurne, Roozendaalstraat. Te bevragen bij den eigenaar D. VANDENBRUWAENE, Pannekalsijde. Algemeene tijdingen. Bij koninklijk besluit van 14 dezer, wordt M. A.-G. Liebaerl, geagregeerd professor van het middelbaar onderwijs, bepaald tol onderwijzer aan de staatsmiddelbare jongensschool, te Veurne, benoemd. Op de lijst der heeren gezwoornen die zullen zetelen in oenen bijzonderen zittijd van hel assisenhof van West- Vlaanderen, op Maandag 13 Maart 1899, bemerken wij MM. 11. Christiaan, brouwer, Couckelaerc. L. Veys, brouwer, Vlamerlinghe. E Piers de Raveschool, grondeigen., C. Lameranl, grondeig., Reninghelst. J. Vanderheyde, handelaar, Veurne. A. Peene, brouwer, Bixschole. Melkerijschool. Bij ministerieel besluit van 11 Februari 1899, wordt voor di ie maanden eene lijdelijke school van melkbereiding, voor meisjes, geopend te Leflinghe. Hel bij wonen der leergangen is kosteloos. De leerlingen moeten ten minste'15 jaar oud zijn, een goed lager ondei wijs gevolgd hebben, en de noodige lichaamskracht Duforet, op Zondag 26 Februari. Bolling voor een koppel vriie Kiekens, in de Muiterij bij Adolf Seys, OP ZATERDAG 25 MAART 1899, zijnde O. L. V. Boodschap om 4 ure namiddag, bij de herberg de Belle Vue bewoond door Frans Buil hé. Door ’t ambt van den Deurwaarder Deapodl, te Veurne. bezitten om de werken in de school te kunnen verrichten. De opening dezer school zal plaats hebben in den loop der maand April 1899. De vragen tol inschrijving moeten ge stuurd worden aan den heer Bauwcns. landbouwkundige van den Staal le Brugge. Onderlinge bijstand. Niets heeft in eenige jaren zulke groole uitbreiding genomen als de maatschappijen van ouderlingen bijstand. Men telde er op 31 December in Belgie, 4128. In de provincie Luik zijn er 222, in Henegouwen 208, in Brabant 190, in Luxemburg 104, in Oost-Vlaanderen 89, in Antwerpen 86, in Namen 69 en in West-Vlaanderen 51. Spoorwegramp te Vorst. Zaterdag morgend werd hel gerucht verspreid dat nabij de statie van Biussel-Zuid eene spoorwegramp gebeurd was, die in ijselijkheid nog de schrikkelijke ramp van Groenendael overtrof. Het gerucht was ongelukkiglijk maar al le zeer gegrond. Het is in de statie van Vorst-Zuid dat de ramp gebeurde. De trein nr 2587, die ten 5 ure 22 ’s morgends uil Doornijk vertrekt, had eene groote vertraging ondergaan ten gevolge van den hevigen mist die er heerschle. Hel was 8 ure 40 toen hij de statie van Vorst binnenreed. Hij stond nog niet gansch stil, toen een schrikke lijke schok zich deed gevoelen. Hel was de trein 2427, uil Bergen vertrokken ten 6 ure 47, en expres is lusschen Hal en Brussel die langs achter op den trein van Doornik gebotst was. De lokomotief van den trein uil Bergen werd door den schok opgelichl en viel neer op de laatste wagons van den trein uit Doornik. De schok was schrikkelijk en hel getal dooden en gekwetsten zeer groot. Óm elf ure had men reeds 10 lijken weggedragen en onder de lokomotief en de verbrijzelde rijtuigen bemerkte men nog zeven dooden. Men zag hel lijk van eenen ouderling die den schedel ver pletterd was nevens hem lag een man gansch ineen geduwd en onder hem hel lijk van oenen knaap, waarnevens een pak schoolboeken. Onder de lokomotief zal lusschen eene opeenhooping van puinen eene nog levende vrouw ingesloien. Zij sprak tegen hare redders, die poogden haar van onder de lokomotief le halen, en kon haren naam doen kennen. Deze vrouw is de genaamde Degreef, woont le Hal en is onderwijzeres te Brussel. Ten 11 1/2 ure eerst heeft men haar kunnen verlossen; zij had slechts lichte kneuzingen bekomen. Gansch den middag trok eene groote menigte naar Vorst om de plaats der ramp te zien, Rond 2 ure kwam er te Vorst een konvooi van twaalf lijken aan; de lijken werden in liet doodenhuis, lusschen graf- kronen op den grond gelegd. Eene uur later bracht men er nog acht lijken aan. De machinist en de stoker van den trein uil Bergen die op den trein uit Doornik gebotst is, zijn op wonderbare wijze aan de dood ontsnapt. Zij werden door den schok opgelicht en een eind ver geslingerd doch kwamen er met den schrik en lichte kneuzingen van af. De ofllcieele lijst der dooden beloopt tol 21. Er zijn 30 gekwetsten. liet onderzoek. De magistraten hebben hun onderzoek geëindigd. Hel is bewezen dal de verwittigende springbussen op de baan waren geplaatst geworden; vóór getuigen werd hel vastgesleld dal deze werden verpletterd, doch niet een hunner ontplofte. Hel schijnt dat die spring bussen in kille hokken of kelders worden gelegd. BuurtspoorwegenDe ontvangsten der nationale maatschappij van buurt spoorwegen, gedurende de maand dec. op de volgende lijnen beloopen tol Oostende-Nieuport-Veurnefr. 8,114-45 voor de reizigers en fr. 7,428-00 voor de koopwaren. Te zamen fr. 15,542-45. Oostende-Blankenberghe, fr. 3,093-45 voorde reizigers en fr. 1,743-92 voor de koopwaren. Te zamen fr. 4,837-37. Veurne-Yper, fr. 8,000-50 voor de rei zigers en fr.3,132-25 voor de koopwaren. Te zamen fr. 11,132-75. De algemeene ontvangsten sedert l,,e“ Januari bedragen SNELLE WASDOM Burgerstand der stad Veurne. Geboorten. op Zondag 19 Maart. Botermarkt per kilo 15 Febr. fr. 2-80 2-60 2-40 22 Febr. 1 Hoogste prijs fr. 2-80 Midden 2-65 Leegste 2-40 ''7 Oostende-Veurne, 209,875-06 214,131-06 Oostend-Blankenb. 180,783-39 212,759-92 Veurne-Yper, 158,424-34 177,737-41 Hij faling. ZATERDAG 4’ MAART 1899, 2 1/2 ure namiddag stipt, ter Vredege- rechtszaal te Veurne, van Adinkerke-Panne. Koop 1. Gasthof de Kroon met 11 0,01,40 C" erve, hoek nieuwen steenweg en Sloepenstraat. Koop 2. Bouwgrond groot 55 centiaren, paalt west koop 1, zuid de Sloepenstraal. Koop 3. Stalling met 52 cent, erve; paalt west koop 2, zuid de Sloepen straat. Koop 4. Bouwgrond met H 0,01,31 C"; paalt noord Staaisteenweg. Koop 5. Woonhuisje met Stalling en H 0,02,37 Cn erve; paalt noord koop 4, oost uitweg tot deu steenweg. Koop 6, 7, 8 en 9. Vier aaneenpa- lende Bouwgronden, zamen groot tl 0,04,09 Gn, voorlioofdende oost op ge- melden uitweg. Ingebruiktreding van koop 5 met 1 Mei 1899; van de overige drie weken na de toewijzing. Eigendomsbewijzen en verkoopvoor waarden bij genoemden Notaris de Brauwere. toegeweten en niet zonder reden ten laste gelegd. Mochten wij zulke onheilen niet te betreuren hebben. Niettemin blijft dien toestand behouden, Gij blijft er verantwoordelijk over. Immers Gij zijl stadsbeheerders en hebt plicht de belangen uwer medeburgers te bewaken en de aan U bekende plaatselijke gevaren zooveel mogelijk te voorkomen. Rechterlijke kronijk. De korrektionele Rechtbank dezer stad, heeft de volgende veroordeelingen uitgesproken. V Ell MI V HKE LI.I II El> KN ?5 nEKEVlHIAKlVGEX. Sterfgevallen. den 20. De Backer Frans-August, 2 j., 11 in. en 19 d., Vestenstraat. TE EESSEN. de eenige echte, indien zij rechstreeks aan mijne fabrieken gekocht worden zwarte, witte en gekleurde, van af 95 cent, tot fr. 28.50 den metereffen, geribd, gekwa- drilleerd, bewerkt, Damas, enz. (ong. 240 kwal, en 2000 kleurschakeeringen en versch. teekeningen), vracht- •n tolvrij tehuis besteld. Monsters per keerende. gfl’M TIIICTWWW—WWIM—WW» Vele personen lijden aan bloedarmoede, zonder te weten welke kwaal hen ondermijnt. Zij heb ben hoofdzeer, vertereu slecht do spijzen, zijn gedurig onpasselijk en vertoonen al do grond karakters der bleekzucht. Zij zijn bleek, hunne lippen en tandvleesch zijn ontkleurd, en als gevolg hebben zij hartklop, zijn buiten adem, gevoelen duizeligheidvalien buiten kennis, hunne ooren suizen enz. Deze ziekte heeft voor namelijk voor gevolg eeno vermindering van het bloedgowicht en der gehalte in bloedbollotjes. De brief welke wij aankondigen zal den waren bloedhervormer doeu kennen, 't Is Mw. Adolp. Forain, naaister te Noufvilles, provincie Hene gouwen (Belgie), die hem schrijft Ik ben gelukkig, zegt zij, den wonderbaren uitslag te bestatigen welke op mij do Pillen van Pink te weeg gebracht hebben. Ik leeds sinds lang van eeno bloedarmoede welke mij ver plichtte bedlege- k rig te blijven, tft Onuitstaanbaar hoofdzeer en ge- durige bezwij- W mingen gingen gepaard met pij- nen gansch het lichaam door. Ik kon noch eten noch slapen. Alle (VA geneesheeren jj, hadden mij ver laten. Ik nam mijne toevlucht tot do Pillen van Pink, on mijne kwalen verdwenen eetlust, slaap en krachten kwamen weer, ik bedank u en laat u toe mijnen brief uit te geven. Het is noodig, te dien propooste, do personen, die aan bloedarmoede lijdend, en hunne kwalen afzondelijk beschouwen, af te raden hen do eene na do andere te willen genezen, dan wanneer men wijselijkor handelt met eeno redolyko me thode te volgen, en in het herstellen van ’t bloed do volledige genezing te zoeken. Dit verschijnsel wordt door de Pillen van Pink verricht, die met het bloed en de zenuwen te versterken, voor immer de ziekteteekens doen verdwijnen. Al de ziekten die er uit voortkomen worden ook gene zen. Hoofdzeer, algemeene zwakte, uitgeputheid, schedelhoof Ipijn, oortuitingen, zullen de plaats ruimen voor eeno volkomeno gezondheid. Do Pillen van Pink voor bleekzuchtige personen zijn te koop in allo apotheken en in liet hoofd depot, in Belgie, A. Dbrnevii.le, apotheker, 66, Waterloolaan, Brussel, 3 fr. 50 de doos of 17 fr. 50 voor 6 doozen, franco tegen postmandaat. TE VEURNE. Zekere kinderen groeien zoo spoedig, dat zij hunne krachten verliezen en in eenen slaat van verzwakking vervallen, die aanleiding geven kan tot ziekten. Men moet zich immer herinneren dat de wasdom de levensbestanddeelen van het voedsel bemeestert, en soms is de vereenzelvi ging van het voedsel zoo onvoldoende, dat de noodige deden voor den wasdom eens genomen, er niets meer van overblijf 1 om levenskracht te bezorgen of de hersens te ondersteunen. Wat in al deze gevallen noodzakelijk wordt, is een voedsel dal /r zich gemakkelijk vereenzelvigen p Ï'-J kan en doelmatig rt Ma tevens is. «J Zoo is de Scott’s S Emulsie die de geneeskundige trian onderzijnen 11 iversten vonnis, uitstekend ver- gd, aangenaam ui smaak en ver- inden met hypo- phosphieten van kalk en soda. Deze fz laatste zijn alge- *t E4iud Bi:nViIXI2 meen herkende yoodingsbe-1audduuh 11, als dusdanig geprezen in alle geneeskundige scholen en door alle mannen van wetenschap. De traan maakt vloesch en geeft krachten aan gansch hel organism, terwijl de hypophosphieten van kalk en soda de hersenen ondersteunen, geven veerkracht aan het zenuwstelsel,wekken de spijsvertering op en begunstigen de gezonde vorming dor beenderen. De Scott’s Emulsie voorbeeldige toebereiding, is onontbeerlijk wanneerdc kinderen aan onvolmaakten wasdom of uitputting lijden. In den volgenden brief, geschreven na per soonlijke ordervinding, wordt al hetgeen wij komen te zoggen ten volle bevestigd. Pu rt-S,e-Marie(Lot-ct-Gar.),Frankrijk,25 Maart 1897. Mijnheeren, mijn kind, 7 jaren oud, leed aan algemeene verzwakking ten gevolge van eenen te snellen wasdom; hij had geen eetlust meer en verzwakte van dag tot dag. Dank aan uwe k -stbare Scott’s Emulsie, verbetert zijn tuest ind van dag tot dag en nu is hij volkomen gezond. Het kind nam zoo gaarne uwe toebereiding in, dat bij er naar vroeg wanneer ik het vergat te geven en zijne maag, die den traan niet verdragen kon, verteerde de Scott's Emulsie zonder de minste moeite. Aanvaardt, Mijnheeren, de verzekering mijner diepe genegenheid. (Geteekend)Mw Berville, onderwijzeres. óen 17. Rousseou-w Maurits Gustaaf, zoon van Theodoor en van Van Toortelboom Zenobia, Nieuwstraat. den 19. Cloet Irma-Elza, dochter van Karei en van Florizoone Euphrasia, binnen palen. don 22. Hancke Mathildis-Gabriella, dochter van I.odawijk en van Claeys Justina, Ooststraat. den 23. De Bruyne Marcel-Victoor, zoon van Hendrik en van De Vincke Rosalia, op schip. den 23. Van Hee Alix-Anna, zoon van Hendrik en van Van den Bussche Octavia, Oude beesten markt. 1897. 4898. --MM— BQUiWlii - ZITTING VAN 9 FEBRUARI. Vynck Leo, vischverkooper te Nieuport, 15 dagen en 26 fr. voor slagen en 15 fr. voor dronkenschap. Desaever Zenobia, te Coxyde, voorw., 26 fr., mor smaad. “Rooms Karei en Rooms Willem, werklieden te Wulpen, elk 10 fr., voor jacht. De 2e voorw. Devriendt Camiel en Lauwaert Constant, werklieden te Stuyvekenskerkevoorw., elk 26 fr.. voor slagen. Legein Karei en Legein Thedoor, visschers te Coxyde, de eerste 100 fr., de tweede 1 maand, voor jachtdelikt. ZITTING VAN 40 FEBRUARI. Plaetevoet Engel en Vermots Engel, visschers te Coxyde, de 1» 150 fr., de 2'voorw., 50 fr., voor jachtdelikt. Gonzales Karei, visscher te Oostduinkerko, 100 fr., voor jachtdelikt. Lozier Eugenia, huisv. Jules Thieren, werkster te Oostduinkerko, 8 dagen en 26 fr., en De- langho Pieter, visscher te id., voorw., 26 fr., voor smaad. Carlier Florent, werkman te Wulveringhem, 8 dagen, voor banverbreking. Willaert Engel, werkman to Oostduinkerke, 1 maand on 26 fr. voor braak van afsluiting, 1 maand en 26 fr. voor smaad jegens de politie, en 20 fr. voor breken van mobilair. Bolhou Omaar, werkman te Nieucappelle, voorw., 8 dagen en 26 fr. voor braak van af sluiting.

Het Advertentieblad (1825-1914) | 1899 | | pagina 2