Voor de Zwakke Kinderen. I J 0 0 Stoffen in rnwe Zijde fr. 16.86 TOEWIJZIZLxT Gr ZATERDAG 18 MAART 1899, AAN DE RHUMATISMUSLIJDERS. Te koopen ofte pachten: r fr.1-60 1-70 van 0 Ka te KANTOOR VAN DEN Notaris de GRAUWERE, te Veurne. 1 Maart, fr. 2-80 2-40 1-90 Nota gi om Belk De 6' naai klev gro< van sekl B van Oct< de I V Not: G E afht erve kad: T1 Ir G le Wor Dll de andt cent Wei cijns 88 f sekt Pri: op om i plan Bier door Desc B: koo| Best de g 2e Krot 20 c gest hom bij j Be tot bov< 3' een de loefc Ley: Mei B tot alle 4' de en cenl nier n" 1 B van Oct< de I fi. Hemberg, Fabriek van Zijde (K.enK.tever.i, Zurich denschepen eene veilige ankerplaats zullen der Eieren p. 26 fr. 1-50 1-60 t Burgerstand der stad Veurne. Geboorten. Atlgenieene tijdingen. Bij koninklijk besluit van 1 Maart zijn herbenoemd lol leden van het beheerend bureel der middelbare staatsschool van Veurne. In den school van den gemeenteraad MM. O. Verraes en Em. De Jonghe. Builen den gemeenteraad MM. Aug. Lust en A. De Graer. Bij koninklijk besluit van 23 Februari wordt aan ’t weldadigheidsbureel van Veurne machtiging verleend om met hout le beplanten 13 h. 8 a. 72 c. duingrond gelegen in het Garsbckeveld. KANTOOR August Van Maasenhove, Griffier te Veurne. Bij faling. Zaterdag Maart 1899, om 2 ure namiddag, le Adinkerke-Panne, ten verzoeke van Mr Albert Claeys, pleitbezorger le Veurne, kurator ter faling van Albert Schoolaert, metser-aannemer le Adinkerke-Panne, ten dezens huize, Openbare Koopdag van HERBERGGERIEF, Alles met gereed geld en 10°/. verhoog voor de kosten. uitgesproken. 3 ure namiddag stipt, ter Vredegerechts- zaal ie Veurne, van Adinkerke-Panne. Koop 12 en 3. Gasthofde Kroon stallingen, 11 0,02,48 C" Plaats en Bouwgrond; hoek van den nieuwen steenweg naar zeestrand. Koopen 4. 5 en 6. WoonhuKje met Werkwinkel en 11 0,04,61 Gn Erve en Bouwgrond; voorhoofdende oost op Staalssieenweg naar zeestrand. Koopen 7, 8 en 9. Drie aaneenpa- lende Bouwgronden, samen groot tl 0,03,16 Cn; voorhoofdende oost op uitwegdreef tot Staatsteenweg.. Ingebruikli eding van koop 5 met 1 Mei 1899; en van de overige koopen drie weken na de toewijzing. Nadere inlichtingen bij genoemden Notaris de Brauwere. Een gerieflijk Woonhuis met goed beplanten Hovenierhof, groot 11 aren, le Veurne, Roozendaalstiaat. Te bevragen bij den eigenaar D. VANDENBRUWAENE, l Pannekalsijde. Bolling voor een koppel vette Kiekens, in de Malterij bij Adolf Seys, op Zondag 19 Maart. Wij lezen het volgende in de Petit Bleu van Brussel, onder dagteekening van 9 Maart 1899 Eene kwestie, waarover sedert twintig jaren en meer spraak is, komt eindelijk bare oplossing te verkrijgen. Wij beduiden de stichting der brug over de havengeul van Nieuport. Overeenslemmig met M. Benjamin Crombcz, die tusschenkoml in de kosten van den opbouw van dit kunst werk voor eene som van vier honderd duizend franks, heeft den Staal besloten weldra de werken le ondernemen. Dit is een gewichtig en gelukkig nieuws voor al deze die belang stellen in de ontwikke ling van hel littoraal tusschen Oostende en Duinkerke. Den dienst der tramways zou voorlaat! gedaan worden, van Mariakerke naar Nieuport, langs Lombartzijtle, over de nieuwe brug. Dezelve zal opgerichl wor den op omtrent 1000 meters afstand van de monding der havengeul, zoodanig dat behouden in de lusschenruimte monding en de brug. -- Rechterlijke kronijk. De korrektionele Rechtbank dezer stad, heeft de volgende veroordeelingcn Botermarkt per kilo 8 Maart. Hoogste prijs fr. 2-70 Midden 2-45 Leegste 2-00 In den nacht van 7 tol 8 dezer, zijn dieven gedrongen op den koer van Seraphin Reynaert. Nieuportbrug, en hebben er, uit de marktkar van J. De Rycke, van Rousselaere, die in eenen hangaar stond, 5 ellen zwart laken, twee broeks en eene vest gestolen. Op 15 Maart zal in de Zuiderstalie le Gent, in de wachtzaal van 1° klas om 12 uur, de aanbesteding plaats hebben van den besteldienst der statiën Veurne en Dixmude. Smertelijk ongeluk. Zaterdag morgend rond 7 ure gebeurde te Rousse- lare in de Noordstraat een smertelijk ongeluk. Een 3jarig kind speelde met andere kinderen op straal op oogenblik dal de stoomtram aangereden kwam. De machinist, het gevaar ziende waarin de kinders waren gaf het noodsein. Hel was ongelukkiglijk reeds te laat. Hel driejarig kind werd door den stoomtram aan de rechterslaap getroffen en schrikkelijk ge kwetst. Hel slachtoffer werd naar zijne woning gedragen en door twee genees heeren verzorgd. Twintig minuten later gaf hel knaapje den geest. De geheimzinnige misdaad van Oostende. ’t Is maandag 13 dezer, dal voor het assisenhof te Brugge de geheim zinnige misdaad van Oostende opgeroepen wordt. Deze zaak heeft een groot belang en met dezelfde koortsachtige nieuwsgierig heid als vroeger de uitslag van het proces Vander Auwera afgewacht cn besproken werd, houdt thans ook de zaak Van Lierde de algemeene aandacht gaande. Wij hebben des lijds de misdaad der Villa des Ondines medegedeeld. Men zal hel zich herinneren. Van Lierde, de beschuldigde, rijke eigenaar, woonachtig le Parijs, is beticht zijne vrouw eerst verwurgd en daarna hel lijk van de trappen der villa naar beneden geworpen te hebben. De beschuldigde heeft een alibi aan gevoerd, ’i is le zeggen, de plaats aan geduid waar hij op den dag der misdaad was; doch verscheidene personen beweren hem uit de villa le hebben zien loopen op het oogenblik dat de moord moet gepleegd zijn. De behandelingen zullen zeer belangrijk zijn; want geheel de zaak is een ware roman. Men mag zich tijdens de debatten ook verwachten aan menigvuldige incidenten, confrontaties, die nog opzien zullen ver wekken en van welke de ontknooping der zaak kan afhangen. De zaak zal 5 of 6 dagen duren, Diefstal in de Banque d’Anvers. Dezer dagen werd in de Banque d’Anvers in de Lange Nieuwslraat le Antwerpen een stoutmoedige diefstal gepleegd, een van degenen die ongelukkiglijk in de bank- huizen-postbureelen maar al le dikwijls voorvallen. Op bovengenoemd uur kwam een in- kasseerder der firma Samuel, Fredeberg Landau, wier bureelen in de Lange Nieuwslraat gelegen zijn, aan hel winkel der betalingen. Bedoeld bediende had in de bank Legrelle en Gie eenen wissel van 20,000 frank ontvangen en moest in de Banque d' Anvers eene betaling doen van 12,000 frank. Aan het winkel bevond zich de bediende tusschen twee lieden schijnende van engelschen oorsprong, de eene aan de rechter, de andere aan de linkerzijde. Een dezer toonde aan den bediende met de ontvangst gelast, eenen titel ter uitwisseling, vragende waar hij er zich moest mede begeven. Toen hem de plaats aangewezen werd stootte hij met den arm tamelijk hevig legenden inkasseerder, die vreemd opkeek en den weggaande» persoon in hel oog hield. Van die gelegenheid maakte de andere nevens hen slaande Engelschman gebruik, om de reeds neergelegde bankbriefjes le grijpen en er ijlings de vlucht mede le nemen. Eene verwarring ontstond en men zag beide langs den uitgang der bank de straat opvluchten. Zij werden aanstonds achterna gezet, doch op straal had men een der vluchtelingen reeds uil het oog verloren. Een andere was boven een stilstaande omnibus gesprongen, waar de inkasseerder hem bemerkte. De bestolene inkasseerder beklom even eens het rijtuig, en leverde den kerel aan de policie over. Deze werd naar ’t policiebureel der kaaien gebracht, waar hij eene eerste ondervraging onderging. De aangehoudene wordt verdacht als zijnde medeplichtig aan hoogergenoemden diefstal. De bijzonderste kerel die het geld aan het winkel wegnam is nog voortvluchtig Deze is ook drager van de geroofde geld som. leverige opzoekingen zijn begonnen om den vluchteling in handen krijgen. Graad van onderwijs. In zijn werk over hel onderwijs in Belgie, stelt de heer Sluys, bestuurder der normaalschool van I Brussel, vast, dat ondanks al de middelen die de bevolking worden ter hand gesteld rrtj llfCD om zich geestelijk te ontwikkelen, men C-C.ii nuun o bij nog op 1000 jongelingen va» 20 h£ZXen’ jaar, die den ransel opnemen, 230 onge- letlerden aantreft en slechts 94 die een volledig lager onderwijs hebben genoten. Militianen. De minister van oorlog heeft de militieraden opgelegd, uiterst streng te zijn in het aanduiden dergenen die geschikt zijn voor den dienst. Het schijnt dat verscheidene ingelijfden van verleden jaar, ten gevolge van zwak gestel, ziek geworden zijn. De Soir schrijft dit toe aan de instelling der vergoeding voor milicianen. Uil hoofde dier vergoeding van 30 fr. per maand zijn veel lotelingen, die vroeger hemel en aarde bewogen om afgekeurd le kunnen worden, thans gewilliger) om onder dienst le gaan en uil dien hoofde reclameeren zij niet. Eene verschrikkelijke ramp heeft zich Zondag morgend voorgedaan in hel poedermagazijn van den zeedienst, gelegen te Lagoubran, nabij Toulon (Frankrijk). De ramp had plaats rond 2 1/2 ure van den morgen. Men kent de oorzaak niet. Al de soldaten die in dienst waren aan hel poedermagazijn zijn gedood. Er zijn ook talrijke slachtoffers onderdo inwoners van den omtrek, waarvan de huizen tol slof vernietigd werden. Om 8 1/2 ure kon men een veertigtal lijken van onder de puinen balen. Hel poedermagazijn bevatte, zegt men, 50,000 kilos zwart poeder. Om 1 uur beliep hel getal dooden lot 60 en het getal gekwetsten tot 110. Hel meestendeel der lijken zijn on kennelijk en het wegruimen der puin hopen geschiedt met veel moeite. Gansch de wijk Lagoubran is verwoest. Tot nu toe blijft de oorzaak der ramp onbekend. De opzoekingen worden voorigezet. Talrijke troepen zijn ter plaatse om hulpe te bieden alsook al de krijgs- en burger lijke geneesheeren. Allen leggen even veel iever en moed aan den dag. Op twee kilometers in den omtrek is alles verwoest. De huizen zijn vernield, de hoornen neergeveld en de velden met steenen bedekt. Er is veel schade aangerichl in de voor steden van Toulon die vier kilometers van de plaats der ramp gelegen zijn. Een steen, wegende 50 kilos, is in een der voorsteden gevallen. Op 7 kilometers afstand, in de voorstad Sl. Var, werden ruiten verbrijzeld en de grond met zwart slof bedekt. Van de 7 soldaten die op de wacht stonden aan het poedermagazijn zijn er vier gedood. De kaporaal, hoofdwacht, die letterlijk hel vel van hel hoofd afge scheurd wierd, zal denkelijk zijne wonden niet overleven. BEKENDMAKINGEN. V K II M v I< ELI.I IK 11 El*KN 4Ï JJ Di C om J a Id Pi B met 160 5 w Clat alsc kad tot 77.50 de volledige kleedij Tussore en Shantungs- Pongees alsook zwarte, witteen gekleurde Henne* l>ei-fC-ZlJ<t<‘, van af 95 cent, totfr. 28.50 den meter effen, geribd, gckwadrilleerd, bewerkt, Damas, enz. (ong. 240 kwal, en 2000 kleurschakeeringen en verse*, teekeningen), vracht-en tolvrij te huis besteld. Monsters per keerende. den 5. Claerhoudt Gerard»-Maria, dochter van Juliaan en van Van de» Abeele Irma, Zuidstr. den 4. Van der Kaulen Gearaard-Hendrik, zoon van Augustijn en van Doogh Fany, Vesten- straat. den 9. Kesteloot Magdalena, dochter van Hectoor en van Van den Berghe Lia, bin. pal. Sterfgevallen. den 3. Tahon Adinda-Zonobia, Ij., 11 m. on 30 d., binnen palen. den 4. Freyne Lodewjjk-Frans, landwerker, 52 jaran en 11 maanden, man van Amelia Cohet, Hospitaal. den 6. Bogaert Maria-Elisa, 1 m. en 2 d., Oude beestenmarkt. den 9. Van de Woude Virginia-Maria, dienst meid. 21 jaren, 5 maanden en 6 dagen, Be- westerpoort. van Menagie - Goederen, Bouwmaterialen en Metsersgetuig. ZITTING VAN S3 FEBRUARI. Pollentler Richard, daglooner te Woumen, 8 dagen en 26 fr., voor slagen. Godderis August, slachter te Beerst. 15 fr. voor slagen, en Parmentier Jaak, leurder te Dixmude, voorw., 20 fr. voor braak van mobilier. Vandorpe Desideer, werkman te Dixmude, 1 Maand en 26 fr. voor slagen, 1 maand ea 26 fr. voor opstand, en 15 fr. voor dronkenschap, en Delrue Camiel, daglooner te Dixmude, 1 maand en 26 fr. voor slagen en 15 fr. voor dronkenschap. Portier Leo, voerman te Stavele, voorw., acht dagen en 26 fr. voor smaad jegens de politie. ZITTING VAN 24 FEBRUARI. Demeulenaere Karei, werkman te Clercken, 26 fr. voor diefte. Vancassel Hendrik, metser te Lombartzfjde, 1 maand en 26 fr. voor slagen, en 15 fr. voor dronkenschap. Derycko Lodewyk, bedelaar te Veurne, 26 fr. voor slagen. Dij faling. Maar ingesteld fr, 8,000. Maar Ingesteld fr. l.OOO. Niet ingesteld. biedt kosteloos aan, aan allen die aangetast zijn van eene eczemas, puistjes, huiduitslag, cronischo bronchieten, borst-, maag- en blaasziekten, rheumatiek, een onfeil baar middel te doen kennen om zich spoedig te genezen zooals hij zelf volkomen genezen is geweest na alle mogelijke geneesmiddels vruch teloos te hebben doorstaan en beproefd. Dit aanbod, waarvan men het menschlievend doel zal inzien, is het gevolg eener belofte. Per brief of postkaart schrijven aan den Heer VINCENT, 8, place Victor Hugo, te Grenoble, die kosteloos en vrachtvrij per post antwoorden en de gevraagde inlichtingen opsturen zal. -- Het is eene groote dwaling to denken dat het rhumatism enkel de gewrichten aantast, ’t is ook nog eene dwaling te geloovon dat zij door koudo en vochtigheid te weeg gebracht wordt. Het rhumatism is vooral eene pijn te weeg ge bracht door eene wrangheid van ’t bloed en slechte werking der nieren, die op eene onvol doende wijze de stoffen verwijdert die er gansch zouden moeten uitgenomen worden. Dan hebben de koude en de vochtigheid het meeste vat. Deze bloedwrangheid prikkelt ’t zij de ge wrichten, ’t zij de spieren. De wrijvingen in geval van rhumatism hebben eenen onzekeren uitslag, ’t Is dus het bloed dat men herstellen moet, zooals volgenden brief het aanwijst Schaerbeek, 10, Gallaitstraat (Belgie). Ondanks de geneesmiddels gedurende zes maanden genomen, leed ik als eene martelares. Maagzeer, voortdurende verstoptheid, suizingen en schedelhoofdpijn, ondragelijke pijnen in den rug en de landen, rhumatism in do beenen. Zeer verzwakt door gedurig bloedverlies, was ik van waterzucht bedreigd, Acht doozen Pillen van Pink deden al do kwalen verdwijnen. Ik eet en slaap zeer wel. Ik ben niet mager, mijn vleesch wordt vast, met de struischheid, zag ik mijne wangen weer kleuren en mijne oogen glanzen van vreugde. In een woord, ik gevoel mij gansch hersteld en herleef als in den tijd mijner eerste jeugd. Aan al mijne vrienden, verwonderd mij in zulke goede gezondheid te zien, roem ik en beveel hen de Pillen van Pink aan, welke mij de gezondheid weèrschonken en mij toelieten het kritische jaar te bereiken zonder erge ongevallen. Laat mijnen brief verschijnen, mijne Heeren, ik geef er u de toelating van en be dank u. Geteekend wede Vr. Molteni, eigenaarster. Alle dagen verneemt men zulke genezingen van rhumatism bekomen op de wijze hierboven aangehaald. De Pillen van Pink verzuiveren en verrijken het bloed, en genezen alzoo al de ziekten voortgebracht ’t zij door zijne armoede, 't zij door zijne machteloosheid. De bloed armoede, de klierziekte, de uitslagen, het sciatiek, de beenderzwakte bij de kinderen, de schedelhoofdpijn en de uitgeputheid worden bij deze ziekten gerekend. De Villen van Pink voor bleekzuchtige personen zijn te koop in aiie apotheken en in het hoofddepot, in Belgie, A. Derneville, apotheker, 66, Waterloolaan, Brussel, 3 fr. 50 de doos en 17 tr. 50 voor 6 doozen franco tegen postmandaat. Ainay-le-Ch4te»u(Alti«r),Frankrijk,»M«H897. Mijnheer, ik deed uwe Scott’a Emulsie nemen door mijn wichtje van 20 maanden, door eene algemeen© vermagering aangetast, gevolg eener bronchiet. üe goede uitslag uwer kostbare remedie liet zich niet «(wachten en «enige dagen behandeling brachten eene zichtbare verbetering te weeg in den toestand van mijn kleine zieke. Het beteren duurde voort, heden is het gansch hersteld, maar ik ga voort met het uwe Scott’a Emulsie te doen nemen, die ik aanzie als den besten krachthersteller. Aanvaardt, mijnheer, de uitdrukking, mijner erkentelijkheid. (Geteekend)Chaulet, onderwijzer. De Scott’s Emulsie vindt men in alle goede apotheken. Algemeen depótCh. Delacre en O Apothekers, Brussel. Niets heeft een meer merkwaardigen invloed op de kinderen met zwak gestel dan de Scott’s Emulsie. Deze toebereiding is de gemakke- lijksten en doelmatigste)! vorm om de zuiverste traanolie verbonden met de Hipophosphieten van Kalk en Soda in te nemen. Zij bezit liet groot voordeel aangenaam van smaak te zijn zij wordt door de kinderen gaarne genomen lol dus verre.dat zij haarals eene snoeperij aanzien. In de Scott's Emulsie, is de smaak der olie gansch verborgen, en goed vermengd, zijnde, geeft, zij niet het minste werk aan de verte- rir.gsorganen. De geneesheeren hebben dikwijls vast ges teld, dat de Scott’s Emulsie toegeëi gend wordt zelfs wanneer het ge woon voedsel liet niet is, hetgeen wil zeggen, dal de Scott’s Emulsie het gestel voedt, wanneer al de andere voedsels zonder uitslag blijven. De volgende briefzalhetbelang ƒ- van iedereen op- wekken, die een t Mind chaiiet kind hebben in het tijdstip van den wasdom, en zich niet goed ontwikkelt. Zij zullen in de Scott’s Emulsie eene vootfieeldige toebereiding aantreffen en aan het lichaamsgestel een doelmatig voedsel op bescheidene wijze bezorgen. ff'l

Het Advertentieblad (1825-1914) | 1899 | | pagina 2