K - lift ,!h fel o o &él fe lil Kort aan bloed. is fe BS Het is de bloedeloosheid feH te ‘12. DE PINK PILLEN 5 CIRCUS LIBOT staande op de Vischmarkt, zondag, maandag, dinsdag, WOENSDAG en DONDERDAG om 8 ure 's avonds, Groote voorstelling beslaande uil eenen troep arlislen, gedresseerde paarden, clowns van eersten rang, enz. Henneberg-Zijde Sm r'T IK SS r es Brieven van Donors. Bkekzachl. Bioefeebrek o üBgensöslieeren schrijven hetYoor. !j 'f G. Hennebero. Fabriek vu Zijde Zurich. tri? voor Bleeke Lieden Ij Nol No vai fr. 1-40 1-50 K Kantoren van de Notarissen DE CAE, te Ghyverinchove en SYOEN, te Loo. me vai Oc de om Bel 1 B< KANTOOR VAN DEN Notaris de GRAUWERE, te Veurne. VI Cli als ka< KANTOOR van Akugust Van MaBHenhove, Griffier te Veurne. 18J dijl de Bij faling. Zaterdag Maart 1899, om 2 ure namiddag, te Adinkerke-Panne, ten verzoeke van Mr Albert Claeys, pleitbezorger te Veurne, kurator ter faling van Albert Schoolaert, meiser-aannemer te Adinkerke-Pamie, ten dezens huize, Openbare Koopdag van HERBERGGERIEF, Alles met gereed geld en 10°/. verhoog voor de kosten. vai Oc de O! om pla Bie do< Dei I bij 1 tot Aankomst in deze stad van den Tot slot GROOTE NIEUWE PANTOMINE, Eene reis in Italië. Alle avonden verandering van programma, prijzen der plaatsen 1 Wc UI d anc eer We Cijt 88 set Pr 1 koe Dei de 2 Kri 20 ges hot bij B< tol boi eer d toe Le’ Me 1 tot alh 1 Botermarkt per kilo 15 Maart, fr. 2-70 2-40 2-00 "Sr, Eieren p. 26 fr. 1-50 1-60 Burgerstand der stad Veurne. Geboorten. Seks} ‘•’K fe Te weinig bloedDaar ligt de rede waarom mannen en vrouwen die sterk en krachtig zouden hernamen hunnen vonk, mijne lippen en mijn tandvleesch werden terug rood. De personen die mij niet zonder schrik zien konnen zijn ver baasd mij zoo snel te zien herleven. Nu bestaat er geen tee- ken van ziekte meer, maar ik wjl altoos de Pink Pillen in huis hebben. Bolling voor een koppel vette Kiekens, in de Malterij bij Adolf Seys, op Zondag 19 Maart. MAANDAG 27 MAART 1899, 2 ure namiddag, VEILING van Meiuigle-Goederen, Herberg en Winkelgorief en verdere roerende voorwerpen te Wulpen, ten sierfhuize van Louis David. Op Donderdag 23 Maart 1899, om 4 ure namiddag, te Loo, ter herberg «Jan Breidel» bij de wed’ L. Vandamme, Openbare Ver keeping van Gemeente Alveringhem Putstraat. Een Huis mei halve stagie en verdere af bangelijkheden, staande op 70 centiaren erve onder grond van gehouwen en hof, kadaster sectie G, Nr 1233b. Thans ledig; aanslag mei de geldteiling. Inlichtingen bij genoemde Notarissen. Koolmijnen in West-Vlaanderen. Uil werken van den geleerden aardkundige Meygy. blijkt dat eene dichte koollaag is gelegen in de streek gaande van het noorden der stad Meenen in de richting van Rousselare. Peilingen werden reeds in 1858 en 1861 gedaan, doch die geschiedde te veel zuidwaarts en slechts op eene diepte van 306 meters. Men zou tot 500 met. moeten gaan om eenen uitslag le bekomen. Men vraagt nu of de regeering zich met die zaak niet zou onledig kunnen houden. De werken van Brugge-zeehaven gaan goed vooruit. Hel groot sas is bijna afgemaakt. De brug, loopende over het sas op eene lengte van 51 meters, is gansch gebouwd. De havendam die de lengte van 336 meters zal hehben gaat even goed vooruit. Er heerschl eene groole werkzaamheid aan de werf. Provinciale tentoonstelling Gent, 1899. Zoo er ooit te Gent veel en aaulokkende Koopbaar bij alle apothe kers en ter stapelplaats in België, bij A. Derneville, apotheker, 66, Waterloolaan, te Brussel, voor j fr. 50 per doos of ij fr. 50 per 6 doozen, franco tegen postmandaat. 1 des nachts, terwijl iedereen ter ruste was, langs den muur op hel voetpad had laten glijden, na voorop zijne matras te hebben uilgespreid; dit meubelstuk althans vond men terug op hel met een hek afgezet voorland van T nonnenklooster, een paar huizen van het hotel gelegen. Met de vroegboot is hij vervolgens naar Dover overgestoken, van waar hij met den aansluitenden trein zijne reis in de richting van Londen heelt voorlgezet. Hij stond bij den heer S., den houder van hel hotel, voor ruim 350 fr. in T krijt. liet aanstaande nederlandsch congres te Gent. In 1849 werd te Gent het eerste Nederlandsch taal- en letterkundig Congres gehouden. Het 24ste had te Dordrecht in 1897 plaats en besloot, dal het Jubelcongres, bel 25“, dal juist eene halve eeuwe na hel eerste zal gehouden worden te Gent, de wieg der Nederlandscbe Congressen, in 1899, zou bijeenkomen. Dezer dagen is een comileit in die stad lot stand gekomen om als bestuur der Regelingscommissie van ’t aanslaande Nederlandsch Congres op te treden. Het Nederlandsch Congres zal gehouden worden op den laatsten zondag van Augustus en drie volgende dagen. Tijdens hel Congres zal hel gedenk- teeken van Jan-Frans Willems, den vader der Vlaamscne Beweging, onthuld worden en zal de nieuwe Nederlandsche Schouw burg ingewijd worden. Bij de verbetering van den toestand der koningin, heeft hel leven in het paleis van Laken zijn gewonen gang hernomen. Hel laatste bullelijn der dokters luidt als volgt De gunstige voorwaarden houden stand. De herstellingis regel matig. Er zal geen bullelijn meer worden uitgegeven. Veranderingen. Er is spraak van wijzigingen in onze ministeriën. De spoorwegen zouden bij de openbare werken gevoegd worden. Posterijen en telegrafen zouden melden landbouw, één ministerie vormen. ten; ik kon weer gaan, van bleek kwamen de kleuren langzaam op mijne wangen terug. Mijne oogen moeten sijn, integendeel vaal, bleek, zwak zijn. !i- Zij zijn altoos vermoeid, zonder eetlust, on machtig te verteren, uitgeput en ademloos bij de minste moeite, de lippen zijn bleek, het onderste gedeelte der oogleden is wit. Gij moet U verzorgen, anders staat gij aan de ergste der ziekten, aan de kwijning, blootge steld, en dus aan de dood. WOENSDAG 22 MAART 1899, 4 ure namiddag, herberg klein Wulpen, le Wulpen, van Gemeente Wulpen. Woonliukje met Stalling en H 0,07,15 Cn Erve en Hoving; met vrijen uitweg lol den keiweg. Maar ingesteld fr. 500. In gebruiktreding met de toewijzing. Nadere inlichtingen bij den Notaris de BRAUWERE, le Veurne. feesten zullen plaats hebben, dan zal hel wel tijdens de maanden Juni, Juli, Augustus en September zijn. Het Comiteil van feestelijkheden, dal eene lofbare werkzaamheid aan den dag legt heeft hel programma opgemaakl van de feestelijkheden welke zullen gegeven worden in den loop der maand Juni. De misdaad van de Villa des Ondines te Oostende. Zooals aangekondigd was is maandag deze gewichtige zaak voor hel assisenhof van Wesl-Vlaanderen op geroepen. Een bedrieger. Dezer dagen nam een deftig gekleed heer zijnen intrek in hel llötèl d’Alleniagne, le Oostende. Hij noemde zich graaf, koos op hel eerste verdiep de schoonste kamers voor zijn verblijf en liet zich fijnste gerechten op dienen. Drie dagen achtereen bracht hij aldus hier door, doch den morgend van 1 SOOOkIeurscbakeeringenenversch.teekeningen),vraoht- den 4n dag was hij spoorloos verdwenen. Bij nader onderzoek bleek, dal hij zich VAN Dr. WILLIAMS zijn, onder al de gebruikte geneesmiddels, het middel welk h-t meeste zieken genezen heeft, door hun kracht, moed, eetlust, vroolijkheid, enz. terug gegeven te hebben. Ik heb de Pink Pillen voor bleeke lieden aan twee zieken voorgeschreven en zij hebben zich met deze verpleging opperbest bevonden 1“ Juffr. II. C.. 18 jaar oud, bleekzuchtig op het hoogste punt, die hulpeloos al de gewone geneesmiddels gebruikt had 2° Jullr. L. I., erg bloedgebrekkig ten gevolge eener lange ziekte. In de twee gevallen heb ik onverwachte gevolgen kunnen verkrijgen. Dr. A. Blanc, Ik heb uwe Pink Pillen op twee personen ondervonden. De eerste persoon leed sedert jaren aan algemeene verzwak king, van gebreken te veel werken voortkomende. Hij ver teerde slecht cn herhaalde pijnen in de helft van het hoofd verergerden nog zijnen toestand. De tweede was op hoogen graad bloedgebrekkig. Onder den invloed uwer Pink Pillen hebben beiden hunne gezondheid snel zien verbeteren en nu bevinden zij zich in eenen des te beteren toestand dat het niet dikwijls gebeurt zulke gelukkige veranderingen in eenen zoo noodlottigen toestand te ontmoeten waar, gewoonlijk, ■- .M. 4? geneesmiddels zonder werking blijven of maar eene tijde- ';U.lijke verbetering verwekken. Het dunkt mij dat dit twee genezingsgevallen zijn die geen twijfel laten aangaande de genezingswaarde der Pink Pillen. Dr. G. Perrua, JONGE VROUW IN GEVAAR Ik spoed mij U te laten weten, schrijft Mme Alphon- sine Sochet, Alenetou-Salon (Cher), dat het aan de Pink Pillen is dat ik mijn leven te dan- ken heb. Sedert vijf jaren was ik zoo erg V bloedloos gewordenf, f 7 7 dat ik bijna dood was. De doktors zelf hadden mij verlaten, na alle soorten van geneesmiddels ge probeerd te hebben. Ik las in uw boek en zag dat sommige ziekten van denzelkien aard door de Pink Pillen overwon nen geweest waren zooals de schipbreukeling die eene plank aangrijpt en er zijne redding van hoopt, liet ik zoodra van de Pillen komen. De eerste doozen reeds gaven mij de hoop terug. De eetlust kwam terug en ook de krach- 2 4 8 Maart. Hoogste prijs fr. 2-70 Midden 2-45 Leegste 2-00 BEKEXDM.IKIXGEW VEinl KEL1J IK II EDEN. t i ■16 I I l na: kle gr< vai sel 111 li Menagie - Goederen, Bouwmaterialen en Metsersgetuig. 1° plaats 1 fr. 50. 2» plaats 1 fr. 3e pl. 50 c. I Ii 2 a en eet uit n" de eenige echte,indien zij reebstreeks aan mijne fabrieken gekocht worden zwarte, witte en gekleurde, van af 95 cent, tot fr. 28.50 den metereffen, geribd, gekwa drateerd, bewerkt, Damas, enz. (ong. 240 kwal, en •n tolvrij te huis besteld. Monsters per keerende. p?» A ■*_-■* r-'.J den 15. Paccou Andries-Tobias, zoon van Emiel en van Bauden Sylvia, Bewesterpoort. Huwelijken. den 15. Duchatelez Aniceet, werkman, geboren to Veurne den 22 Nov. 1837, wedr van Maria Montó, met Verbaere Sophia, baanwachtster, geboren te Alveringhem den lö Juli 1833, wed’ van Karei Calcoen. Sterfgevallen. den 15. Dolphen Katharina-Sophia, huis houdster, 83 jaren, 4 maanden en 11 dagen, wed» van Pieter Du Jardin, vrouw van Lodewijk Billoot, Bewesterpoort. den 16. Van Neuville Frans-Cornelis, 9 m. en 26 d., Handboogstraat. »r ttroscij. HMKff3KttKKSBESZZó!£33^^S3!QBnflBnDIBBSOKSBHHBHBHBKEMHMi 'rd Gewezen bestuurder van het gezondheidsbestuur der zeevaart te Marseille. Zcevaartsgenecsheer te Havre. aa ms Niemand kentbeterde moeielijkheid en den lalt een kind op te brengen dan de moeder of de mem. Wij moeten hen de talrijke te bestrijden ziekteteekens niet bekend maken, zooals storing der verteringsorganen, onregelmatige spijsver tering der darmen, algemeene ongesteldheid tengevolge van de welke het kind gedurig schreeuwt en eene gestadige oorzaak van bekommering voor de ouders is. In iicn gij aan eenen geneesheer vraagt, wat de Scott's Emulsie voor een ziekelijk kind doen kan. zal hij steeds antwoorden dat deze toebe reiding, van eersten rang, meer zal verrichten om de rnoeielijke spijsvertering te overwinnen,eene ge zonde voeding te ver zekeren en de alge meene herstelling te verwekken dan welk- danig middel ook. In het hier onder voorgesteld geval, zu 11 gij een doorslaand Sjlbewijs vinden van hetgeen de Scott’s Emulsie kan doen voorde kindertjes en É.e’. c©ME gij zult opmerken dat deze toebereiding ondersteund werd door verscheidene geneesheeren,in deze gelegenheid geraadpleegd. Levallois-Perret(Seine),Frankrijk,10 Juni 1897. Mijnheer, II; nanzie het als een plicht u met den uitslag bekend te maken, bekomen door het gebruik van de Scott’s Emulsie. Mijn kind, dat ik bij eene voedster uit besteed had, was er zoo slecht verzorgd, dat ik het er moest gaan afhalen, te laat, helaas! want het wa» in zulkdanigen staat van verzwakking dat wij oprecht in bekommerd waren. X erscheideno geneesheeren door ons geraad pleegd, verklaarden dat enkel eene herstellende voeding het kind redden kon en de Scott’s Emulsie werd voorgeschreven, beurtelings met goede melk. Mijn dochtertje, dat bet weinige voedsel weigerde ot dikwijls overgaf, melk, vleesclisap, en eieren, dat wij haar wilden doen nemen, was op uwe toebe reiding die zij gemakkelijk verteerde, verlekkerd. Wij gaven er haar dus regelmatig en ik mag u verzekeren dat het aan de weldoende gevolgen uwer toebereiding is, dat wij het leven te danken hebben van ons bemind kind, waarvan ik het genoegen heb u hier eene photographic op te sturen. U de toelating gevend dezen brief af te kondigen, gelief enz. M. Le Cöme,61, rue de Cormeille.

Het Advertentieblad (1825-1914) | 1899 | | pagina 2