Zip^ipg-, Heüp- er) Zepuwpijqep Piï)k Pillep Voor bleeke kiedep 5 Te pachten: Bleekzucht, bleeke Kleuren, algemeens Zwakheid Lamheid, St. Veitsdans, langdurige Ontsteking der Luchtpijptakken Brand en Knobbels Foulard-Zijde fr. 1.20 ilU ink ai VÜÜBZIEHIGHEIÜ der KULiEïi! Geen enkel geneesmiddel heeft zulke verbazende werking getoond I I Eieren p. 20 fr. 1-40 1-50 fr. 1-40 1-50 zooals al de ziekten die uit een arm en onzuiver bloed voortkomen, worden genezen door de Midden Leegste Kantoor van LODEWIJK BOUTEN, Deurwaarder te Veurne. 2-45 2-30 l 29 Maart. fr. 2-50 2-25 1-85 Var) Dn. Willian)? G. HenDeöerg, Fabriek van Zijde ik.chk. Zurich. April; Voor de 11', te Merckem, dinsdag 25 April; Voor de 12' te Proven, maandag 24 17 April; Voor de 10e, te Loo, woensdag 26 April. Donderdag avond 11. is M. G. Vande- maele, geneesheer te Alveringhem, in een Botermarkt per kilo 22 Maart. Hoogste prijs fr. 2-55 j Burgerstand der stad Veurne. Geboorten. KRACHT AAN ZWAKKEN Om met 1" Mei naast in gebruik te treden Een gerieflijk WOONHUIS thans Winkel en Herberg, Café du Congo te Alveringhem, op de <loi p- plaais, tusschen de herberg brouwerij de drie Trommels en het G< nieenti-huis. Zich te bevragen bij M,er Fraeye, Notaris te Alveringhem. Algemeene tijdingen. Te rekenen van Woensdag aanslaande, 5 April, zal de boter- en eierenmarkt beginnen ten 7 ure. De kieken en konijnenmarkt begint ten 6 1/2 ure. Bij koninklijk besluit van 20 Maart 1899 wordt aan vrouw H. Bekaert,weduwe Druwó, gewezen bewaakster in het gevang van Veurne, een jaarlijksch en levenslang pensioen van 446 frank verleend. De stierenkeuringen. Het onder zoek der stieren voor den springdienst bestemd, in 1899, zullen plaats hebben in de hiernagemelde gemeenten, telkens ten 10 uur .- Voor de 6' landbouwomschrijving, te Dixmude, woensdag 19 April; Voor de 7', te Nieupoort, maandag 24 April; Voor de 8', te Veurne, den zaterdag 29 April; Voor de 9e, te Alveringhem, maandag aanval van heete koorts, verdronken in eene gracht achter zijn huis. M. August Deuninck, secretaris der gemeente Vinchem en zaakhandelaar te Wulveringhem, is aldaar vrijdag 24 dezer, schielijk overleden. Het drama der villa des Ondines, te Oostende, is zaterdag voor hel assisenhof van Brugge geëindigd. Twee vragen werden aan den jury gesteld de eerste betreffende de vrij willige moord; de tweede betreffende de voorbedachtheid. Ten 3 4/2 ure kwam de jury uil de kamer van beraadslaging terug met een bevestigend antwoord op de eerste vraag. Bijgevolg werd Van Lierde plichlig verklaard aan moord op zijne vrouw, doch zonder voorbedachtheid. Van Lierde verklaarde onschuldig te zijn. Na een kwart uurs beraadslaging ver oordeelde het hof hem tol levenslangen dwangarbeid. De spelen te Oostende. De ge meenteraad heefl eene taks op de kleine niet verboden spelen gelegd. Deze bedraagt 25,000 frank per billardDit zal alle spelen uil koflljhuizen, taveernen enz. doen ver dwijnen. De kleine spelen zullen voortaan in hel Kursaal worden afgeschaft. Wij vernemen dat baron Ruzetle, gouverneur der provincie, in volle ge nezing is. Gedurende de maand vacantie, welke de gouverneur neemt, zal zijn ambl vervuld worden door baron Bethune, bestendig afgevaardigde. liet Ostend Palace Hotel. In zijne zitting van maandag heefl hel Hof hel vonnis der rechtbank van Brugge ver nietigd. Het Hof beslist dal de eerste rechters de afbraak zouden moeten bevelen hebben van de 13 meiers le groole hoogte langs de Koiiinginnelaau en de 19 meiers langs de Weilinglonstraal. Hel verbreekt het vonnis en verzendt de zaak voor de rechtbank van Gent. Bij koninklijk besluit van 24 Maart wordt M. Debouck, surnumeraire in de directie te Brugge, benoemd tol ontvanger der registratie en der domeinen te Rous- brugge-Haringhe. De koning is in Duilschland, de princes Clementine le Nice, de graaf van Vlaanderen in Zwitserland, de prins Albrecht in Engeland. Zoodat de koningin alleen ie Laken blijft. Hieruit moet men besluiten dal de koningin buiten alle gevaar verkeert en zoo goed als hersteld is. Dewijl wij ons met den kapitalen wal onledig houden, vinden wij hel ook gepast, de aandacht le roepen over de verpachting der stadshoven. Sedert hel uitvoeren van hel hierboven- bedoelde aanvullingswerk, is de toestand van velen van die hoven veranderd; eenigen zijn, langs den kant van den kapitalen wal, niet meer afgesloten. De loopende pachten vervallen, wel is waar, slechts toekomende jaar. Maar uil reden dal de natuur en de uitgestrektheid van den verpachten grond gewijzigd is, zou men niet geradig vinden over te gaan tot de verpachting, nog in den loop van dit jaar? Immers om zijnen hofton beste mogelijk te schikken, heefl de pachter belang te weten of hij op eenen nieuwen pacht zal mogen rekenen En dewijl hel nu het seizoen is waarin de gronden aangelegd worden, zou, ons dunkens, die verpachting zonder uitstel moeten gehouden worden Maar ja!Denken onze sladhuis- heeren aan de belangen der inwoners??.... Rechterlijke kronijk. De koijrektionele Rechtbank dezer stad, heefl de volgende veroordeelingen uitgesproken. ECHO UIT BRETANIEN DE PINK PILLEN schenken de gezondheid terug in de wanhopigste gevallen. TWEE ONDER DUIZEND VOORBEELD M Brief van eenen Ductor DE PINK PILLEN geven aan de ouderlingen de kracht en de gezondheid der jonkheid terug. 1899, om 3 ure namiddag, te Wulpen- ilijk, ter herberg het Handelshuis bij de wed' Florizoone, •lanrlijksclie "Venditie van KqutwAHëIï; er zomerzon verpestende uitwasemingen zal vóórtbrengen op ganscli hel onaan gevuld gedeelte van den wal In vorige artikels hebben wij bewezen welke kolossale stommiteit er begaan is geweest met hel aanvullen van dien waterloop Doch iedereen moet verstaan dal eene deur open ofwel toe moet blijven. De kapitale wal moest geheel en ganscli opgevuld zijn ofwel men moest nooit aan dit werk begonnen hebben! Dal spreekt als een hoek En zouden onze klerikale stadhuisbazen wel van zin zijn den tegenwoordigen toestand te laten voortduren den wal half opgevuld en halfslijkpoel te behouden? Dit ware al le uitzinnig En toch schijnt het zoo le moeten zijn! Want nergens hooren wij dat het eene of het andere zou beraamd worden om den slaat van zaken te veranderen. Wat er ook van zij, ouz.e regeerders nemen, door eene schuldige onachtzaam heid, eene zware verantwoordelijkheid op zich Moesten, binst den aanstaanden zomer, verpestende ziekten ontslaan, dan zouden onze klerikale bestuurders zich, rouw moedig, mogen op den borst kloppen! Spijtig genoeg dal niets meer helpen zou Sterfgevallen. den 24. Verhaegho Irma-Mjiria, 9 m. en 15 d., Bewesterpoort. den 30. De Grieck Polydoor-Emiel, zonder beroep, 43 jaren, Hospitaal. tot 6.55 den metercliineesch, j'apaiinsch, enz., in de nieuwste kleuren en teekeningen, alsook Zwarte, witte en gekleurde Hennel>ei-g:-Zljde, van af 95 rent, lot fr. 28.50 den meter effen, geribd, gekwadrilleerd, bewerkt, Damas, enz.fong. •2W kwal, en -2000 kleursdia- keeringen en versch. teekeningen), vracht- en tolvrij to huis besteld. Monsters per keerende. den 24. Pauwels Rachel-Maria, dochter van Honoraat en van Huyghe Valentina, Bowesterp. den 25. Ilandschoewerker, Zoë-Irma, dochter van Constant en van Van den Bussche Leonia, b’ Heerwillemscappelle. den 25. Do Dullo Germana-Maria, dochter van Lodewijk en van Tahon Maria, binnen palen. den 26. Macq Rosalia-Christina, dochter van Prosper en van Windels Floroucia, Bowesterp. den 27. Torhoudt Gilbert-Richard, zoon van Augustijn en van Van Belleghem Maria, Be westerpoort. den 29. Do Baenst Marcel-Emiel, zoon van Etneric on van Symoens Maria, Duinkerkstraat. den 29. Ameeu Gustaaf-Jozof, zoon van Theoflelenvan Haut^kiet Clementina, Kaatsspel. den 30. De Burchgraeve Maria-Gerarda, dochter van Frans en van Butaoyo Eugenia, Noordstraat. Huwelijksafkondigingen. den 26. Lannoyo Hendrik, landwerker,Veurne, met Pylyser Alida, dienstmeid, Steenkerko. Stroom Silvester, dienstknecht, mot Bogaort Elodia, zonder beroep, beide te Veurne. De Poorter August, werkman, met Loonis Rosalia, zonder beroep, beide to Veurne. Gesquiere Renaat, landbouwer, Poperinghe, met De Bandt Leonia, dienstmeid, Veurne. Schoonvaere August,- werkman, wcdr van Barbara De By»er, met De Burghgraove Romania, werkster, Veurno. Ryckewacrt Atnand, koiffeerder, wedr van Romania Obyn, met De Coninck Leonia, winkelierster, wed* van Hendrik Caillie, beide to Veurne. fö O U R W l te gERSON N ESI,n Daar de grondregel dezer verpleging in de hernieuwing des bloeds en de versl rking dei zenuwen bestaat spreidt hare werking zich tot vele ziekten uit: bloedgebrek, zinking, heuppijn, zenuwpijn, lamheid, onregelmatigheid der voort beweging, St. Veils dans, hoofdpijnen, zenuw kwaal, kliergezwel, enz. De Pink Pillen geven aan een bleek gelaat zijne schoone kleun n terug, werken tegen alle verzwakkingen en hebben eene krachtige werking tegen al de ziekten die do..r natuurlijke of geestelijke overdrevenheid voort komen. Koopbaar bij allo apothekers en in de bewaar- I plaats voor België bij M. A. Derneville, apothe- i kor, Watei loolaan, Brussel. Prijs: 3 fr. 50 por door of 17 fr. '0 per 0 doozon, franco tegen post- I 1 M. G. Teyssier, onderwijzer te Labarthe-Bleys (Tarn), zegt dat zijpe dochter, nu 23 jaar oud, sedert meer dan zes maanden pijnen in de nieren, in de schouders, in het hartputje en in het hoofd ge voelde.Hare eetlust was verdwenen en hare krachten ver minderden. Na zij eenige doozen Pink Pillen genomen had kwamen hare krach ten volstrekt terug. Geene pijnen, geene maagkrampen meer; de eetlust is uitmuntend; de krachten zijn terug ge komen en dezen toestand blijft sedert reeds lang voortduren. ZITTING VAN 16 MAART. Marchilis Florencia, huisvronw Cornells Guilloman, to Oostduinkerke, voorw. 8 dagen, voor opstand. Doom Blondin-js, slijper, ta Adeghutn, 8 dagen on 26 fr. voor verheling. Sesier Karei, werkman te Stuyvokenskerke, voorw. 26 fr. voor vischdelikt. Torreele Pieter, werkman te Oostduinkerke, 100 fr. voor jacht. ZITTING VAN 17 MAART. Vanhoutte August, werkman te Couckelaere, Vanhoutto Constant, id. te St. Pieterscappello, en Lachat Julia, huisvrouw August Dowilde, te Beetst, do eerste 1 maand en 26 fr. voor aftnog- gelarij, 8 maanden en 52 fr. voor diefte, 2 maal 100 fr. voor jacht; de tweede voorwaardelijk 3 maanden en 26 fr. voor diefte; de derde, voor waardelijk. 1 maand on 26 fr. voor verheling. Caytan Alfons, metser, Ryssen Jozef, schilder, en Ryssen August, metser, allen to Veurne, voorw. elk 26 fr, voor slagen. Ulsyn Albin, metser te Clercken, voorw. 3 maanden, voor gekwslitieerde diefte. Van een onzer medewerkers: Uit Campel, bij Maure-de-Bretagne. 1Flo-en-Vi- lainejkomt mij uit belangwekkend fei' v kennis. Het wordt mij door Juffrouw An-_ llourré verteld en ik zal maar weinig aan h.u- .11 dank- vollcn brief veranderen. De gezondheid van Juffrouw Bourré, die tot alsdan goed was, werd erg in twee maanden tijd geschonden. Plotseling ziek gevallen had zij al de afwisselingen eener erge ziekte doorgestaan. Hare kleuren waren verdwenen, de frischheid harer gelaatstint was door bleekheid vervangen, de vonk harer oogen was vervallen. Hevige stekingen in de zijden, pijnen overal, gedurige hoofdpijnen, herhaalde hartkloppingen, maakten haar het leven onverdraaglijk. Do bleekzucht had haar bijna uitgeput en dit alles in twee maanden tijds. Dè geneesmiddelen die haar waren voorge schreven geweest konden niets verbeteren en zij meende verloren te zijn wanneer men haar aan raadde de Pink Pillen van Dr. Williams te ge bruiken. Zonder te aarzelen,volgde zij de voorgeschreveno verpleging voor het gebruik dezer Pillen en zij laat do volgende uitwerking kennen Ik vraag U om verschooning, schrijft zij, U niet vroeger de gelukkige uitslagen die de Pink Pillen bij mij verwekt hebben, te hebben laten kennen maar ik had liever wat te wachten om over mijne genezing zeker te zijn. Van den eersten tijd af bevond ik mij veel beter en alle dagen zag ik mijne kwalen de eene na do andere verdwijnen. De genezing was bijna even plotseling als de toeneming der ziekte steken in de zijden, pijnen, zenuwziekten, hartkloppingen, dit alles verdween als tooverij. Het is nu maar een droom of beter het aandenken eener merrie. lieden heb ik met mijne kleuren eeuen moedigen en voordeeligen eetlust herwonnen. Mijn bloed is hernieuwd. Do ergo bloedeloosheid, gevolgd door al de ongelukken die gewoonlijk bij do vrouwen medekomen, is volstrekt verdwenen. Het is mij ónmogelijk U mijne erkentenis uit te drukken, die voor U oneindig is. Ik ben zoo ge lukkig de gezondheid te hebben weergevonden dat ik van uwe Pillen niet ophoud te spreken en ik bid U overal te zeggen dat zij de eeenigo oorzaak mijner genezing zijn. De wijze en voorzienige moeders zullen aan hunne dochters do Pink Pillen doen nemen. Js uwe dochter bleek, zwak, of met niets ver moeid, heefl zij hoofdpijnen. ondervindt zij nier- pijnen of zenuwpijn tusschen de. ribben, zijn hare maandelijksche zuiveringen achteruit of gebeuren zij moeiliiki Dan nioogt gij geen tijd verliezen. Gij moet l) de Pink Pillen van Dr. Williams bezorgen. Zij zullen hel lichaam helpen zich regelmatig m natuurlijk te ontwikkelen, zij zullen hel bloed verrijken en op de wangen den blos der gezond heid terug roepen. Al gevaar van kwijning en van vroeg sterven zal overwonnen zijn. M. Parod, doctor der Geneesschool van Parijs (7, La Mothe plaats, te Limoges) in eenen brief aan M. Gablin, schrijft dat bij gelukkig is de goede gevolgen die hij door de 1 ink Pillen voor bleeke lieden van Dr. Williams bekomen heeft te mogen mededeelen. Ik verzorgde, zegt hij, eene jonge vrouw die hare ouders door de long tering had verloren zij leed aan zeer erge bleekzucht Dank aan deze uitmuntende Pillen zijn de kleuren teruggekomende 3 e llust is verwekt en f de zieke is nu in den- besten gezondheids toestand. Een ander mijner kalanten had sedert lang hevige heuppij nen die aan al de ge- woone vcrplegmgen weerstaan hadden Eene enkele doos Pink Pillen heeft hem van dezo pijnlijke ziekte verlost, en bij raad hun gebruik aan de personen die h'j ontmo et Wat mij aangaat, ik veroorloof U van mijneu brief gebruik te maken volgens U wilt. Op ft'101' Paaschdag It“ April Het is inderdaad wonderbaar te bestatigen hoe de kinderen in vleesch en krachten toene men met Scott’s Emulsie, wanneer geen enkele andere behandeling hen ten goede komt. Iloevele kinderen ziet men, die zwak blijven ondanks de verkleefde zorgen der rnoeder of der voedster! Altijd moet de oorzaak dezer verzwakking gezocht worden in eene onvolmaakte verwerking in het bloed der spijzen, en, in dit geval, is de beste remedie Scott’s Emulsie, bevattende de zoo voedzame traan, in eenen welsmaken- den vorm, gemak kelijk te verteren, verbonden met de hypophosphieten die de beenderen versterken, den eetlust op.vckken, de hersenen ophou den en het zenuw stelsel nieuwe krachten geven. Scott’s Emulsie heefteene zoo gesui- S'd? 'Imkerde smaak, dat de kinderen haar ''HlX. V' a^s lekkernij inne- Bügcr Al me“’. V?} .zeer cemakkelijk is. Scott’s Emulsie overwint alle neiging tot eene verzwakte gezondheid, en schenkt den kinderen kracht, vleesch- en leefbaarheid. Beschouwt het hier nevenstaande portret en leest den volgenden brief. Gourdon (Lot), Frankrijk, 3 April 1897. Mijnheer, mijn kind van 17 maanden was bleek en zwak, weigerde alle voedsel en was in eenen staat van zwakte die ons zeer bekommerde. Op het aanraden van den geneesheer deed ik het kind uwe Scott’s Emulsie nemen en deze bereiding had eenen wondervollen uitslag. Dank zij deze remedie geniet mijn kind thans eene bloeiende gezondheid die iedereen verwondert. Het heeft vroegtijdig kunnen loopen en de tandjes kwamen spoedig uit; het is krachtig en flink, en dat alles zijn wij verschuldigd aan uwe weldoende Scott’s Emulsie, die het kind zóó gaarne nam, dat het er nog eiken dag om vraagt. Het is een werk van menschl ie vend heid uwe berei ding te doen kennen, gij zijt, Mijnheer, de Voor zienigheid der Kleinen. Aanvaardt mijnen vurigsten dank. (Geteekend), J. Auricoste, onderwijzer. Scott’s Emulsie is te vinden in alle goede apotheken. Algemeen dépot: Ch. Delacre enG1*, Apothekers, Brussel.

Het Advertentieblad (1825-1914) | 1899 | | pagina 2