DE PINK PILLEN VOOR BLEEKE LIEDEN Il I Henneberg-Zijde gil ink yj Hefisonneshi Hl VAN Dr. WILLIAMS MOEILIJKE SPIJSVERTERINGEN r 11 6. Hemberg, Fibrlek vu Zllde <i.wi.t.ur.), Zurich* Even gevaarlijke oorzaak levert nog de buitenwal of wel genoemde vuilvest voor welkers aanvulling toelagen van Staal en Provincie zouden toegestaan worden, zoo dat de kosten voor stad weinig zouden bedragen. Immers voor stads vuilnisdienst en voor menige afbraaksloflen was daar eene slortingsplaats. zijn een groote bloedhervormer en een versterker der zenu wen; zij genezen wanneer de andere middels onmachtig zijn gebleven Bloedgebrek, Zinking-, Heup-, Zenuwpijnen, Lamheid, Onregelmatigheid der Voortbeweging, St. Veicsdans, Hoofd pijnen, Zenuwkwaal, enz. Zij vera deren de bleeke kleuren in frische, zij werken tegen alle soorten van verzwakkingen bij de vrouwen en hebben, bij de mannen, eene krachtdadige werking tegen al de ziekten die van natuurlijke of geestelijke overdrevenheden voortkomen. Op Zondag 30 April 1H9O, om 2 ure namiddag, prijsbolling voor een vélocipéde (tricicle) voor kinderen. Inleg 10 c. het lol; 3 loten voor 25 c. 6 loten voor 50 c. bij 11. Parrein en Kinderen, Café du Sport 33, groote Markt, 33, Veurne. Koopbaar in al de apotheken en op de stapelplaats in België, bij M, A. DERNEVILLE, apotheker, 6S, Waterloolaan, Brussel. Prijs 3 fr. 50 per doos en 17 fr. 50 fer 6 doozen, franco tegen postwissel GESCHIEDENIS VAN EENEN SMID Maagpijnen, maagzuur, zwaarte na het eten, zwelling, braaklust, overgeven, tegen- lust voor het eten, krachteloos heid, verdriet, vale gelaats kleur, slechten adem. Ziedaar de kenteekens eener moeilijke spijsvertering en van dyspepsiadeze ongesteld heden zijn dikwijls door het gebruik der Pink Pillen van Dr. Williams genezen geweest. digen toestand zijn talrijk en menigvuldig. In het Advertentie-blad werden ze reeds aangewezen, doch te vergeefs. Wij hoopten dal, ingevolge zekere Godsdienstige spreuk klopt en gij zult verboord worden onze clericale stad- huisheeren, onze lasthebbers, aan de gegronde krachten hunner lastgevers ook zouden verhoor verleenen. Niels te doen, bij onze lasthebbers, bij onze meesters op stadhuis, klopten wij op dovenmans deur. Intusschen zij het ons toegelaten de heeren Burgemeester en Schepenen ne derig te verzoeken hunne inzichten wegens het bovenaangeklaagde in bun dienst willig orgaan de Veurnaar aan hunne lastgevers, de Veurnsche kiezers, wel te willen mededeelen, deze beangstigde in woners mochten soms hunne gegronde klachten elders wenden. - - Wereldtentoontelling van 1900. Het artikel verschenen in ons laatste nummer, zal veel inieekeningsaanvragen lokken naar T bureel van de Maatschappij 12, iue de Beaune, te Parijs. Degene van onze lezers die zouden willen gebruik maken van de voordeelen toegekend door deze Maatschappij, zullen weldoen niet te lang te wachten, want het getal plaatsen is beperkt en de voor deelen zijn zooveel te grooter als de in- leekening vroeg gedaan is. Rechterlijke kronijk. De korrektionele Rechtbank dezer stad, heeft de volgende veroordeelingen uitgesproken. Over tijd was het gedeeltelijk te wijten aan de aanslijking van den Kapitalen wal waaruit verderflijke geuren en dampen slijgden, hetwelk bij baggering, des winters en lozing op de nevens gelegen landerijen kon geholpen worden, terwijl die uitgebaggerde slijk en modder open gevoerd, eene voortreffelijke bemesting en grondslag verhooging hadden bijgebrachl en ondergewerkt tegen de lente, geene hoegenaamde nadeelige gevolgen konden veroorzaken. Thans is dien toestand, zijn die nadee lige gevolgen aanzienlijk verergd. Door de aanvulling der uiteinden zijn de half aangevulde tusschen gedeelten in gevaarlijke modderpoelen gebracht, echte broeinesten waaruit, bij warm weder, vooral des avonds, vergiftige geuren en dampen stijgen. Ongetwijfeld zullen daar bij de zomer hitten, door de gisting, allerlei ziekten- verwekkende kiemen verwekt en ver spreid worden. Algemeene tijdingen. Bij koninklijk besluit van 10 April worden, in hel personeel der gevangenis bestuurders, benoemd Te Dendermonde, de heer J. Van Gaver, thans bestuurder te Yperen; Te Yperen, de heer C. Dendal, thans bestuurder te Veurne; Te Veurne, de heer L. Grombeer, thans klerk der le klasse in het gevang der Miniemen, le Brussel. Een pensioen van 100 frank wordt verleend aan de weduwe Vanderslraele, te Veurne, en een idem van 824 frank aan de weduwe van den onderwijzer Wiltezaele, le Handzaeme. Op de lijst der kiesbaren voor den senaat, ’t is le zeggen der personen die 40 jaar oud zijnde, eigenaar of vrucht gebruiker zijn van onroerende goederen in Belgie gelegen, waarvan hel kasdastraal inkomen ten minste lol 12,000 frank beloopt, bevinden zich de volgende lot ons arrondissement behoorende MM. Hendrik Bernier d’Hongerswal, le Veurne, betalende fr. 12,271-49; Hip- poliet Cuvelier, te Veurne, 13,371-66; G. De Breyne, le Dixmude, 12,136-98; Hend. De Clercq, le Veurne, 12,287-28; Bij naaste gelegenheid wordt de aan wijzing van menige andere hier oestaande nadeelige omstandigheden en gebreken voorlgezet. Intusschen blijkt reeds uil hel boven staande Dal de ouders hier in groot gevaar verkeeren dewijl hetgeene zij meest achten, hunne innig geliefde schallen, hun kroost, hunne teeder beminde kin deren hier te Veurne meer dan in eenig oord van ’t land, bloot gesteld zijn ’t leven te verliezen. Dat de gansche stadsbevolking door ziekten en gevolgelijk door levensgevaar bedreigd is. En dat onze stadhuibazen zich om dien hoogst gevaarlijken zakentoestand weinig of niet bekreunen, aangezien bij die ge deeltelijke aanvulling van den Kapitalen wal zij, onze clericale meesters, dien toestand nog verergd hebben, waarover zij, onder politiek en zedelijk gebied, eene gewichtige verantwoordelijkheid op zich trekken. Onze medeburgers blijven dien onrusl- wekkenden toestand bij dc aanslaande gemeenlekiezing indachtig; T wordt hen op tijd en stonde nog herinnerd. Renaat De Graeve, te Veurne, 12,071 68; Heliodoor De Spot, te Veurne, 12.020-23; Raphael de Spot, te Veurne. 13,263 64; Jules Floor, le Rousbrugge, 12,789-17; Eduard Herwyn, te Veurne, 12,505-65; Arthur Merghelynck, le Wulveringhem, 12,833 69. Zondag namiddag rond 4 ure ge beurde te Nieuporl-Baden een erg ongeluk. Men is bezig den zeedijk te verbreeden; liet zand wordt bij middel van wagonne- kens weggevoerd. Kinderen vermaakten zich met een der wagonnekens le rijden en al rijdende op en af te springen. Op het einde der riggels kon de genaamde Arthur Flitser, 7 jaar oud, er niet bij tijd afspringen. Hel wagonneke waarop hij zat, stortte in eene diepte van ongeveer drie meters. De ongelukkige knaap werd de ribben en de ruggraat gebroken en bleef om zoo le zeggen op den slag dood. Dr Maertens, van Nieuporl, heeft de dood bestaligd. Zondag is de eerste ofïicieele vreemde- lingenlijst te Oostende verschenen met een totaal van 294 vreemdelingen. Het Palace Hotel te Oostende is loegewezen voor een millioen 40 duizend frank. Met de aanpalende villas van de Koninginnelaan en hel Carolinenhof be draagt de prijs 1,425.500 fr. De inlandsche koolmijnen hebben weer den prijs der kolen met 2 fr. per duizend opgeslegen. Dit is 5 fr. opslag in min dan een jaar. Een jongeling van Bovekerke, 23 jaar oud, was naar Crespy Frankrijk) gegaan om er in eene hoeve te werken. Vrijdag werd hij het rechterbeen in eene dorsch- machien verpletterd. Men heeft het been tol boven de knie moeten afzetlet). Zonder de tegenwoordigheid van geest van een zijner makkers, die hem tusschen de tandwielen uillrok, zou de ongelukkige gedood zijn. Ongeluk. Woensdag namiddag kwam Henri Vanbeveren van Sl Riquiers, dienstknecht bij M. Mesdach-Vandamme, handelaar le Pollinchove, met eenen ijdelen camion terug van Dixmude. Over de herbergden Hazewind gekomen zijnde; op liet grondgebied van Loo, sprong hij op zijnen wagen, met hel ongelukkig gevolg dal hij met zijn hoofd legen den hoepel siuikte en onder de wielen terecht kwam. Een been en zijn rechterarm werd verpletterd. Hel slachtoffer werd öp zijnen wagen geladen en naar huis gevoerd. De geneesheer Buiaeye, van Loo, werd aan stonds ter plaats geroepen en beslatigde dal de wonden erg waren. De toestand van hel slachtoffer is reeds veel verbeterd. Maandag ging M. Jules Gruwez, van Grombeke. koopman in vlas, per velo naar Dixmude. Rond 6 ure op de brug van Nieuwcappe.lle gekomen, brak de kader van zijn rijwiel. M. Gruwez stuikte vier meters vooruit van den velo en kwam terecht legen de brugleuning. T Scheelde weinig of hij zou in de vaart versmoord zijn. Woensdag namiddag is hel 6jarig zoontje van den landbouwer DesiréVram- monl te Reninglie, al spelend in een put gevallen en verdronken. De droefheid der ouders grenst aan wanhoop. De heer minister van Landbouw en Openbare Werken heeft een bezoek ge bracht te Nieupoort, ten einde zich met de belanghebbenden le verslaan voor het maken der brug, die noodig is voor den eleclrieke tram, die des zomers van Oostende op Middelburg rijdt en die langs de kust, tol Duinkerke zal doorgelegd worden. Het gouvernement heeft er zijne goedkeuring aan gehecht, zoodat er bin nen kort met de werken zal kunnen aan vang genomen worden. Ossen en schapen opgevischt. De visscherssloepen nr* 214 en 131 zijn de haven van Oostende binnengevaren, heb bende eene groote hoeveelheid schapen en vier ossen aan boord, welke in zee opgevischt werden. Men denkt dal dit vee afkomstig is van eenen sloomer die tijdens den storm van zaterdag gedwongen is geweest een ge deelte zijner lading over boord te werpen. De zeilwedstrijden van Oostende zullen dit jaar op 17, 18 en 19 juli plaats hebben. De oorbellen voor koeien en kalveren zijn afgeschaft; dit nieuws zal met veel genoegen worden vernomen. Feilelijk was liet merken van vee sedert maanden opgeschorst Dil merken blijft alleen in voege voor ingevoerd vee en in den omtrek der grens. In bijzondere gevallen kan liet merken worden aangeraden. Iluffetwagons. Binnen eenige dagen zullen de prachltreineu op de bijzonderste lijnen in Belgie voorzien worden van eenen buffetwagon voor hel verkoopen van spijzen en dranken. De reizigers van 2’ klas zullen er in toegelalen worden, mits eenen opleg van 4 centiemen per afgelegden kilometer. Er zullen heen- en weerkaarten afge leverd worden, geldig zooals de gewone spoorwegkaarten en betekend op den grondslag van 20 p. li. vermindering. De reizigers van le klas worden in de wagons toegelalen, mits oenen opleg van 2 centiemen per kilometer. De reizigers kunnen op voorhand hunne plaats in de praclillreinen voorbehouden mits eenen opleg voor eenen dooltocht van minimum 50 kilometers, vermeerderd met eene bijkomende laks van 50 cent. de eenige echte, indien zij rechstreeks aan mijne fabrieken gekocht worden zwarte, witte en gekleurde, van af 96 cent, tot fr. 28.50 den metereffen, geribd, gekwa- drilleerd, bewerkt, Damas, enz. (ong. 2+0 kwal, en 5000 kleurschakeeringen en versch. teekeningen), vracht' •n tolvrij te huil besteld. Monstert per keerende. O O U R. bj l M. Felix Sabatier, te Saint-André d'Oló- rai gucs (Gard), schrijft Ik k.jin U voor de werking der Pink Pillen bidanken. Ik heb ze gebruikt. Gedurende jaren had ik afschuwelijke pijnen in de boenen onderstaan, meest in de lente. Dit jaar heb ik uwe Pillen op vo rhand genomen en goene zinkingpijnen gevoeld. Ik dank U en sta U toe mijn voorbeeld te laten kennen. Reeds sedert 13 maanden, schrijft M. Paul Boulayeigenaar, te Verdun-sur-Garonne (Tarn-et-Garonne), had ik gedurige maagpij nen; slaap, eetlust, moed en kracht, alles was mij ter zelfder tijd ontnomen. Na uwe Pi len ie hebben gebruikt ben ik tot mijnen gewonen toestand teruggckoinen.De maagpij nen zijn volstrekt verdwenen, den zwareu slaap die vol nachtmerriën was is zacht en rustig gewordende eetlust is opnieuw krachtig en nu heb ik den moed en do kracht van eertijds herwonnen. Ik zal uwe Pillen niet verlaten. M. L. Lepage, die heden bij zijne kin deren, 81, Stlly straat, te Boulogne (Seine), woont uitoefende voor eenige jaren nog het pijnlijk ambacht van smid, in Normandië. M. Lepage, die een kloeke man was, had aan de moeite kunnen weërstaan. Hij was zonder stoornis tot zijnen GOjn leeftijd geko men, maar dan, plotseling, vielen hem zin kingpijnen aan; hij werd verplicht zijn werk te staken on den gang zelfs bekwam hem moeilijk. Lenigen tijd later was het hem onmogelijk eenen enkelen stap te doen en recht te staan. Zijne beenen waren gezwol len en violetkleurig: het bloed vloeide niet meer en de lamheid die de beenen stijf gemaakt had begon den linker arm aante- vallen. Niettegenstaande al de geneesmiddels bleef hij onmachtig zich te bewegen. Zijne kinderen deden hem te Boulogne in hunne woning komen en dagen lang bleef hij in enen zetel zitten, beweegloos en verdrietig. Hij las eens in een dagblad dat de Pink Pillen voor bleeke lieden van Dr. Williams personen die de zelfde kwaal hadden genezen of verbeterd hadden. Al zou ik maar eene verbetering kunnen verkrijgen zal ik probeeren, zegde hij. Hij prob erde en deed wel. Verder deed hij nog beter en liet aan de Hoeren Gablin en Co. den uitslag door hem bekomen weten en ik werd door mijne courant tot hem gezonden om ovirzijn schrijven te kunnen oordeelen. Ik kwam bij M. Lepage rondom tien uren en vond hem aan ’t werk in zijnen kleinen hof: hij kwam mij te gemoet met stille treden en ik gaf hem kennis van het doel van inijn bezoek. Hij vertelde mij al wal men hierboven lezen kan en sprak mot grooten lof over de Pink Pillen. Gij ziet, zegde hij, dat ik nu gemakkelijk ga, wat ik gedurende drie jaren niet doen kon; ik help aan liet huishouden van mijne kinderen, aan den hof, en ik hoop in ’t kort mijn ambacht van smid welk ik bemin te hernemen. de B. Wegens M. H. Alexandre, onderwijzer, Criquetot-le-Mauconduit (Seine-Inférieure) Alvorens U te schrijven wou ik zeker zijn over de echte en duur zame werkzaamheid uwer Pink Pillen. Sedert twee jaren lecl ikaan onverdra gelijke maagpijnen die mij afschuwelijke nachten mede brachten. Sedert nu drie m '.anden is de eetlust teruggeko men do slaap is uitmuntend en ik mag U verzekeren dal geen enkel tecken mijner ziekte meer te voorschijn gekomen is. Ik ben zekerde zesdo doos niet te moeten openen. :-.i i --- ■ItCJH-- ZITTING VAN 30 MAART. Middelkamp Pieter, werkman te Meerdonck, Vanwallc Florent, aardewerker, te Clinge, Vermeiro Honoró, id. ta Kieldrecht, Vanwalle Pieter, id. te Cliuge, Boon Florimond en Vereist Alfons, id. te Meerdonck, de 2 eerst» elk 1 maand en 26 fr. voor slagen, alle 6 elk 1 maand voor opstand, voorwaardelijk voor de 1* en 5*. Merveillie Mathilde, landloopster, geboren te Bambecque, 8 dagen en 26 fr. voor vernieling van afsluitingen.

Het Advertentieblad (1825-1914) | 1899 | | pagina 2