1 MEUBELS Menagie-Goederen Kuip- en Kernallaam, Zool- en Wagenharnas, Beestialen en Vruchten te velde. Henneberg-Zijde de eenige echte, indien lij rechstreeks aan mijne fabrieken gekocht worden zwarte, witte en gekleurde, van af f Li< r Nota' fr.1-65 1-80 Eieren p. 26 fr. 1-60 1-70 BEKENDMAKINGEN. Hel bestuur. Nota' •I» ggo 6° 62 set 8’ 33 Oostende-Veurne, Kantoor van den Deurwaarder GOOSSEN, Vestenstraat, 66, Veurne. KANTOOR VAN DEN Notaris DEEREN, te Alveringhem. 6 Kalvers, 2 bevigde Verkens, 2 jonge Zeugen en 8 hectaren Vruchten op stam en Nagras. Op lijd van betaling mils borg. Ter kindere» steen"’* 1° IX nami^ Hui*1 5» 21 L»1 21 Juni, fr. 2-55 2-40 2-15 DONDERDAG en VRIJDAG 6 en 7 JULI 1899, telkens om 1 ure stipl namiddag, ter hofstede van wijlen Lodewijk Deeren, le Steenkerke. Merkweerdige Koopdag van Mei de lusschenkomst van den Notaris FAICT, le Oudenburg. MAANDAG 10 JULI 1899, om 1 ure namiddag, ter herberg-boerderij van de wede Dewitte, te Alveringliem- Forlhem. 2° W H.H Be'5'1 ten k de Kaï^ Rechterlijke kronijk. De korrektionele Rechtbank dezer stad, heeft de volgende veroordeelingen uitgesproken. de korste, de minst kostelijkste en de meest winstgevensie richting niet aan stonds en zonder aarzeling aangenomen worde Zijn onze meesters van alle gezag, van alle macht ontroofd De Veurnaars zullen zoo onnoozel niet zijn dal zij zich in slaap zullen laten wiegen lol achter de gemeenlekiezingen vooraleer eene oplossing tusschen kome Dan ware hel te laat 7° 39 A»1 9° I-0 Nu houd' 190Ö, I z°^ bestaai’' 2 10" H. In p‘> van mits 20 De Voorzitter der Maatschappij van Ouderlingen bijstand Help u Zelve, le Veurne, heeft van een bijzondere de som van tien frank ontvangen, uil dank baarheid voor een verheugend feit. Wij bieden dezen vriend onzen welge- meenden dank. 2° H' Nufl’ blok u'‘ en ve'P lol 1 01 M* om 2 van f\ oosth^ Elzeiidn' Eene vraag om te eindigen. Iedereen weel hoeveel moeite bel kost aan onze huishoudsters om eenen emmer water te verkrijgen van uil de stads- citern in geval van drooge zomers. Alleenlijk op vastgestelde uren wordt de citern op S‘ Walburga kerkhof open gelaten en met veel geduld moet iedereen zijnen loer afwachten om eenige emmer tjes water te mogen gaan pompen. Is het waar dat in deze laatste dagen twee geheele stukken, twee groole aal- karteelen gevuld zijn geweest met water uit den citern, ter bestemming voor eene brikkerij gelegen te Coxyde? Indien ja, zullen die feiten mogelijks nog voorvallen 1 En nochtans, volgens alle waarschijn lijkheid, zullen wij eene drooge zomer te beleven hebben Waarom dus is men zoo mild in hel eene geval en zoo gespaarzaam in het ander Weeral twee maten en twee gewichten Algemeene tijdingen. Bij koninklijk besluit van 22 Juni wordt een pensioen van fr. 654 verleend aan F. Mandrik, gevangenbewaker te Veurne. MM. G. Sap, gemeenteontvanger te Cortemarck, en L. Rubbrecht, notaris te Oostvleteren, zij door hel lot aange wezen om deel le maken van den jury bij het assisenhof van West-Vlaanderen, welk maandag 10 Juli aanslaande zal geopend worden, onder voorzitterschap van M. de la Kethulle, raadsheer bij hel beroepshof van Gent. De Militianen der klas van 1896 van de le, 2°, 3e en 4° linieregimenten worden in onbepaald verlof gezonden. Deze der 9C, 10° en 12" linie zijn voor 51 dagen naar huis gezonden. Prijskamp van granen te Brugge. Door hel Comiteit van de graamarkt van Brugge, het Landbouw.comice van Brugge en andere der provincie West-Vlaanderen, den Vrijen Eigenaars en Landbouwersbond van Brugge, de Provinciale Vereeniging der Brouwers van West-Vlaanderen, en andere maatschappijen is een prijskamp ingericht voor 1° Geerste, dienstig voor brouwerij; 2° tarwe; 3’ haver; 4° rogge, gekweekt in 1899, 1900 en 1901. Alle Belgische voorbrengers mogen aan dien prijskamp deel nemen. Voordrachten zullen gegeven worden tijdens den duur der tentoonstelling. Een twintigtal prijzen in geld en ver scheidene eere-dipiomas zullen aan de tentoonstellers ders beste graansoorten toegekend worden. Dl’ 4 ure 0; bruik houcU H l Schouivburg. Hier spraken de heeren Vander Velde, Ducatillon in uniform der burgerwachtHuysmans, Furnémonl, Detry, Journez, Cavrot en Neujean. In de Cour d’Angleterre spraken de heeren Anseele, Dembion, De Backer en Buyl. Na de meelingen vormde zich een stoel van 5000 beloogers, die verscheidene straten doortrok. Aan de Place Royale werd de weg door een compagnie Bel gische jagers afgesloten. Op Treurenberg werden de betoogingen erger. Men wilde kasseiden uitrukken en toen de gendarmen op hel volk inreden, werden door beloogers revolverschoten gelost. Erge botsingen hebben in de onzijdige wijk plaats gehad. Zooals wij zegden, werd er geschoten en er zijn vele ge kwetsten. Tien aanhoudingen werden gedaan. De wijk was door eene sterke policie- machl en door de afdeeling der artillerie van de burgerwacht bezet; de bevelen waren zeer streng en enkel de leden der drukpers mochten door de haag der agenten gaan. De volksvertegenwoordigers Fléchet, Journez, Walter de Selys-Long- champs, Gavrot en Vander Velde moesten hunne kaart laten zien. De menigte werd hoe langer hoe woeliger. Eensklaps kwam een peleton gendarmen in volle vaart aangesneld, aangevoerd door eenen luitenant; zij worden uitgejouwd en doen eenen hevigen aanval in het volk, met hunne sabels links en rechts kappende. Eenvoudige toeschouwers worden ten gronde ge worpen en verlrappeld. Eensklaps werden al de lantaarns langs de Koninklijke straat uitgedoofd; het was het werk van de beloogers, die aldus heel de onzijdige streek in de duisternis dompelden. De gendarmen doen een charge in de straal, maar hunne paarden botsen tegen hinderpalen door de beloogers in de straat geplaatst. Op dit oogenblik weerklinken uit de rangen der beloogers vuurschoten langs de Leuvensche straat en de IJzerkruis- en Koninklijke straten. Er komt versterking van gendarmerie. Nu verspreidt zich hel gerucht dat eene barikade wordt opgeworpen. De gendarmen doen eenen nieuwen aanval; zij worden onthaald op kasseiden, ijzeren bouten en flesschen; nu trekken zij den revolver en dreigen te schieten. De menigte blijft roepen en met steenen werpen. De gendarmen schieten herhaaldelijk. De ontroering is niet te beschrijven. Hier en daar. In ons nr van 1° April schreven wij Iedereen weel in welken ellendigen toestand onze voormalige Kapitalen Wal verkeert. Een derde ten hoogsten is met uitgebaggerd slijk vervuld de andere gedeelten zijn in een waar moeras veranderd, zij maken een volmaakten slijkpoel uil. Hebben onze raadsheeren reeds hunne gedachten gevestigd op het gevaar dat de huidige staal van den Kapitalen Wal opleverl voor de openbare gezondheid Deze vraag zoo als veel andere is onbe antwoord gebleven. Niettegenstaande onze vermaningen niettegenstaande een omstandig verslag naar de provinciale commissie van ge neeskunde toegestuurd, heeft men niets verricht I De verpestende uilwassemingen hebben den voorspelden uitslag bijgebrachtbe- smelteiijke ziekten zijn ontstaan en heb ben zich in onze stad op zulke wijze uitgebreid dat om zoo te zeggen niel een huisgezin met kinderen ontsnappen aan de heerschende mazelen. Wie is er van dien betreurenswaardigen toestand verantwoordelijk? Ongetwijfeld onze gemeentebazen die door hunne schuldige onachtzaamheid rond de stad eenen verpestenden slijk poel behouden die door de werking der zomerzon op eene onfeilbare wijze ver derfelijke ziekten moet doen ontkiemen. Met de schoone dagen wordt de stad reeds door menige vreemdelingen door- wandeld. En natuurlijk vestigt zich onze geest op de tram Veurne-Panne. De Veurnaar blijft volherden in zijne houding en rept over die zoo belangrijke zaak niet een woord. T is dus dal er nog' niets zekere is geweten en dat er nog geene beslissing is genomen geweest. Hoe lang nog zal de bevolking in de onzekerheid gehouden blijven Is dit niet bedroevend te moeten besta- tigen dat burgemeester, schepenen en gemeenteraadsleden onmachtig zijn om den algemeenen wensch der inwoners le doen verwezentlijken? Wij vragen ons af, hoe hel kan zijn dat Studie van Mlcr JOSEPH FRAEYS, Notaris te Alveringhem. van Menagie«Goederen, Herberggerief, Gewone voorwaarden en tijd van betaling. II. DINSDAG 18 JULI 1899, om 1 ure stipt namiddag, ter hofslede- stérfhuis van d’heer Emile Butaye, langs de Zomerwegslraal, le Vinchem. Schoone 1 koopdag van Tijd van betaling, mits borgstelling. III. MAANDAG 24 JULI 1899, om 2 uie namiddag, op hel hofstedeken van Francies Heughebaert, te Alverin ghem Burgtnolen K O OPD AG- van Kuip- Kern- en Landsalaam, Beestialen en Vruchten op stam. Tijd van betaling, mits borg. OP MAANDAG 24 JULI 1889, om 2 ure namiddag, ter hofstede gebruikt door Karei Boeve, te Pervyse gekuchte de Vijf huizen KOOPDAG van 4 jonge, goede bekalfde Melkkoeien, 96 cent, tot fr. 28.50 den meterefi'en, geribd, gekwe- om 2 van de" Botermarkt per kilo 28 Juni. Hoogste prijs fr. 2-50 Midden 2-35 Leegste 2-00 Te zamen fr. 13,709-05. De algemeene ontvangsten sedert l”en Januari bedragen: |)l’ om 1 Engei^ Burgerstand der stad Veurne. Men zeilde voor 8 Juli zijne bijlreding aan het Comiteit, Korte Zilverslraal, 10, Brugge. Wildstroopersdrama. Maandag morgend, om 5 ure, vond men in eene weide, nabij eene hofstede naast de Oostendsche vaart, den genaamden Karei Vroman, boschwachler der familie de Formanoir, te Sint-Andries. De man was doodelijk gekwetst. Hij was getroffen door drie kogels in liet hoofd, den rechter arm en den rechter bil. Het slachtoffer verklaarde dal hij, rond 4 ure, op ronde zijnde langs het landgoed van zijnen meester, drie wildstroopers ontmoette, die hij kende. Hem ziende en zich herkend wetende, losten zij alle drie hunne geweren op Vroman. Het slachtoffer ziende vallen, namen zij de vlucht. De gendarmen hebben een hunner aan gehouden. De toestand van Vroman is hopeloos. Hel personeel der rechtbank van eersten aanleg le Antwerpen wordt met twee rechters vermeerderd; dal van de rechtbank van eersten aanleg le Brugge, met één rechter en één substituut van den procureur des Koning; dal van de rechtbanken van eersten aanleg te Brussel, Charleroi, Kortrijk, Namen, Gent en Luik, met één rechter; dal van de rechtbank van eersten aanleg te Bergen, met één substitul van den procureur des konings. De minister van landbouw zal een ontwerp neerleggen den staal machtigen de door hel vuur de dieren te doen ver nietigen, die door besmettende ziekte zijn aangetast, met recht achtende dal, zooals Pastuur hel heeft aangeloond, de kiemen der doodende ziekten en inzonderheid die der kool, blijven beslaan na de delving, en zelfs boven den grond komen om hun virus aan andere dieren mede te deelen. Wee aan hel dier dal gras zou eten groeiend op de plaats waar een dier gedolven werd, dal voor besmettelijke ziekte werd afgemaakl. Hel is ook ter dood veroordeeld. Gevecht op den trein. Zondag is een hevig gevecht ontslaan in den trein vertrekkende uit Brussel-Noorden naar Mechelen, om G uur 10 m. ’s avonds. Tusschen Schaarbeek en Vilvoorde rin kelde eensklaps de noodbel De trein bleef stilstaan en personeel liep haastig naar het rijtuig van waar hel sein kwam. De reizigers die in hel compartiment zalen waren aan hel vechten. Een hunner lag op de bank, ’t gelaat verschrikkelijk gezwolen; eene vrouw had verscheidene kneuzingen bekomeu. Te Vilvoorde moesten allen uitstappen en proces verbaal werd opgesteld. De oorzaak van dit gevecht was een twist, ontstaan over de ontworpen kieswet. De Luiksche politie heeft vernomen dat de adjudant der gendarmerie, Lenfanl, die in Januari laatstleden met 45,000 fr. uil de kas der gendarmerie naar Grieken land gevlucht is, aldaar lot luitenant der ruiterij van het Grieksch leger benoemd is, gelast met het onderlicht aan de rekruten te geven. Zijn vrouw is er in gelukt de waakzaam heid der politie te verschalken en bevindt zich op dit oogenblik eveneens in Grieken land, waar zij beiden van hel gestolen geld ongehinderd zullen kunnen genieten. Stierengevechten. Zondag hadden te Roubaix eene nieuwe reeks stieren gevechten plaats, De voorname Spaansche matadores Luiz Mazzantini en Francisco Bonarillo namen deel aan de corrida en doodden ieder drie slieren. Vooral Mazzantini deed door zijn onverschrokken en behendig spel de toejuichingen van het zeer talrijk publiek uitbarsten. Op vrijdag 14 Juli, derde reeks der stieren gevechten, zal een gevecht, plaats hebben tusschen eenen stier en eenen leeuw. Buurtspoorwegen. De ontvangsten der nationale maatschappij van buurt spoorwegen, gedurende de maand April op de volgende lijnen beloopen tol Oostende-Nieuport-Veurnefr. 12,218-91 voor de reizigers en fr. 6,945-70 voor de koopwaren. Te zamen fr. 19,164-61. Oostende-Blankenberghe. fr. 4,342-60 voorde reizigers en fr. 2,021-07 voor de koopwaren. Te zamen fr. 6.363-67. Veume-Vper, fr. 10,799-34 voor de rei zigers en fr. 2.909-71 voor de koopwaren. 48,830-52 70,387-50 Oostend-Blankenb. 20,792-19 25,143-31 Veurne-Yper, 53,915-83 50,645-86 G. Hemberg, Fibrlek vu Zijde (i,wi.i.v.r.), Zurich- 11 4» H Cf* en Menagie-Goederen, Kuip- en Kernallaam, Landbouwtuig, Beestialen en 16 t|s hectaren Vruchten op stam. 1. ZITTING VAN 15 JUNI. Dewilde Cyriel, workman te Keyem, 100 fr. voor jachtdolikt. Debacker Pieter, werkman te Woumen, 10 dagen en 20 fr. voor smaad. Crombez Thooflel, werkman te Woumen, voorw., 1 maand on 20 fr. voor slagen, 8 dagen en 26 fr. voor bedreigingen, 15 fr. voor dronken schap; Crombez Emiel, werkman te Morckem, 10 fr. voor vernieling van mobilier, 8 dagen en 26 fr. voor bedreigingen en 15 fr. voor dronken schap; Notable Renaat, dienstknecht te Merckem, 15 fr. voor dronkenschap; Van- overschelde Amedeus, herbergier te Merckem, 25 fr. voor drank gegeven te hebben aan be- dronkono personen. Dobyaer Gustaaf, daglooner en Coewet Jules, herbergier, beide te Poperingho, elk 8 dagen en 26 fr. voor diefte, Deruyter Hendrik, werkman to Clercken, 1 jaar en 50 fr. voor slagen. D’hulster Alois, landbouwer te Eesson, 1 maand on 26 fr. voor slagen. Sinnaeve Richard, werkman te Bulscamp, voorw. 50 fr. voor jacht. ZITTING VAN 46 JUNI. Vanmaele Francios, herbergier to Middel- kerke, voorw., 26 fr. voor smaad on 15 fr. voor dronkenschap. Vandeputto Charles en Vanmaele Francies, herbergiers te Middelkerke, elk 15 fr. en 26 fr. voor smaad jegens een getuige, voorw. voor de tweede. Deneve Hendrik, dienstknecht te Eggewaerts- cappello, voorw., 200 fr. voor jacht. dr' 3* H - i mtei» Kuip- Kern- en Akkeralaam, Beestialen en Vruchten op stam. 2000 kleurschakeeringen en versch. teekeningen), vracht- Geboorten. den 24. Focquenoey Maria-Ludovika, dochter van Gustaaf en van' De Burchgraeve Rosalia, Oratoriestraat. den 25. Vermote Firmin-Cyriel, zoon van Alfons en van Storme Renildis, binnen palen den 27. De Poorter Raphaël-Serafljn, zoon van Gustaaf en van De Smet Stefania, Ooststraat. den 27. Lehouck Elisa-Maria, dochter van Karei en van Appelghem Clementina. Bewesterp. den 29. Baeselen Eugenia-Maria, dochter van Leopold en van Willaert Maria, Zwarte nonnen straat. Huwelijksafkondigingen. den 25. Viane Arthur, pasteibakker, Duin- korke, met Van Thielt Margaretha, zonder beroep, Roseudael. Sterfgevallen. den 29. Minne Eduard, werkman, 59 jaren, 5 maanden en 19 dagen, wedr van Melania Verhaeghe, Hospitaal. 4898. 4899. drilleerd, bewerkt, bamas, enz. (ong. 240 kwal, en •n tolvrij te huis besteld. Monsters per keerende.

Het Advertentieblad (1825-1914) | 1899 | | pagina 2