O|>« Foulard-Zijde fr. 1.20 tol 6.55 den meierchineesch, japaansch, enz., in de nieuwste kleuren en teekeningen, alsook zwarte, witte en gekleurde Hcnnebci-^-ZlJde, van af 95 cent, tol fr. 23.50 den meter effen, geribd, gekwadrateerd, bewerkt, Damas, enz.(ong. 240 kwal, en 2000 kleurseha- kecritigen en versch. teekeningen), vracht- en tolvrij te huis uestcld. Monsters per koerende. Te pachten I Me» Menagie-Goederen, Studie Hoe is het met den tram naar de Panne? voor Gein<1 Koop Eieren p. 26 fr. 1-75 1-85 fr.1-70 1-80 Koop bekend Koop En kool KANTOOR VAN DEN Notaris de BRAUWERE, te Veurne. VEILIIXTG- DINSDAG 18 JULI 1899, 4 ure namiddag, ter hofstedelanden ge bruik II. Dieryckx-Visschers, te Boils- houcke, aan den steenweg, van H 7,20,00 C. Vruchten op stam. Voor extrakt, Ch. DESPODT, Dr. bekend 385. Koop bekend 384/2. bekend 393. EXTRAKT getij kvormig aan artikel 2 van het dekreet van 1 April 1814. bekend, 383 en \VÖ om 101 woiie f te Veü'-f De K Mevroil ’s jaars, 1 OctoD De til koopvoi den No' Ook den Nol G. HennsDerp. Faörlek van Zlltfe <K.euK. lever.). Zurich. Burgerstand der stad Veurne. Geboorten. Huis ten dienste van Herberg, staande ter zuidzijde van hel Spaatisch kwartier. Seffens in gebruik te treden. Voor alle inlichtingen zich te wenden tol den heer De Bois, brouwer le Veurne. Men is ten volle aan hel plaatsen van den nieuwen kiosk op S’ Walburga kerkhof. Het ijzeren geraamte is reeds geplaatst. Wij vinden dal, volgens de uitgestrekt heid van den zoogezegden hof, de kiosk te hoog en te groot uitschijnt. Men heeft waarschijnlijk nog eens willen in de oog slaan en, dewijl hel met het geld der stadskas is, dat men die zotte onkosten doet, heeft men natuurlijk achter geen kleintje gekeken. De boer.... of liever de gefopte Veurnaars zullen het toch maar betalen Maar zeg eensis die kiosk ge reserveerd voorhel stadsmuziek? We), zij zullen er op, met geheel hunne familie mogen gaan dansen in kadrillie! er zal nog plaats over zijn Dinsdag avond had alhier de zoo ge noemde vaderlandschc vlaamsche be- tooging plaats, ter gelegenheid der ver jaring van den Guldensporenslag. Droevig was het om te bestaligen hoe kaal, hoe bitter kaal die feestelijkheid is afgeloopen. Op de markt, moesten zekere oude vlaamsche liederen gezongen worden. Dit wierd gedaan! Maar hoe koel, hoe levensloos! Geene sperk geestdrift! Niet ééne toe juiching! Voor wal de stoet zelve betreft, was hel een ware Sinte Maartensavondommegang! O! onze klerikalen hebben er een handje van om openbare feesten in le richten Voelen zij niet dat hunnen haring hier niet meer braadt? Algemeene tijdingen. Bij koninklijk besluit van 10 Juli 1899, wordt het burgerlijk kruis van lc klas verleend aan M. Hendrik Brunein, ge meenteonderwijzer te Veurne, ter be- looning der diensten aan hel lager onder wijs bewezen gedurende cene loopbaan van ruim vijf en dertig jaren. Examen. Onze stadgenoot M. Eugène Claes, heeft met goed gevolg zijn examen afgelegd van candidaat in wijs begeerte en letteren, voorbereidende tol de rechten. Een koninklijk besluit van 1 dezer, verleent een pensioen van 1183 frank, aan vrouw M.-F.-A. Henry, weduwe van M. K. Leplae, rechter bij rechtbank van Veurne. De jacht op het waterwild op den oever der zee, in de moerassen, alsook op de stroomen en rivieren, is dit jaar, in alle provinciën, te beginnen met 1 Augustus aanslaande, loegelaten. Uitslag der aanbesteding van het uitdelven en verdiepen der vaart van Loo. Hebben aangeboden MM. Migom, te Gent, fr. 49,900 F.Baert, Oostkerke (Brugge) 55,355 C. Sagaert, Kortrijk, 61,400 Everaert, gebroeders, Gent, 69,712 Verbetering. Een groot deel van hel rollend materieel van den spoorweg, gaat vernieuwd worden. De heer Vanden Peereboom beeft besloten 72 lokomo- tieven, 70 tenders, 2060 waggons en fourgons en 146 rijtuigen aan te koopen. De provinciale raad van Wesl- Vlaanderen heeft in grondbegin eene taks van 100,000 frank gestemd per jaar en per kring voor elk speelhuis in de pro vincie. De opbrengst van de taks zal dienen om een pensioenfonds voor oude werklieden le slichten. De pensioenen zullen toegekend worden zoodra er drie miljoen in kas zal zijn. Wij roepen de aandacht in der be langhebbenden op de groote landbouw tentoonstelling van Gent, die geopend zal worden Zondag 16 Juli, le negen uur en eindigen Maandag 17 Juli, le 5 uur ’s na middags. De dieren moeten zich bevinden binnen de omheining van den wedstrijd, Zaterdag 15 Juli, voor 8 uur ’s avonds. Ten gevolge van eene beslissing geno- DÜj telkens hofstee' Bergld'j gCi Kuip 1 Op Fe beiali"? men den 7" dezer door het Uitvoerend Comiteit en uil oorzaak van ziekten, zijn de wedstrijden voor rundvee en varkens afgeschatt. Men zal zich dus beperken lot de leerden en dieren van het neerhof. Hel dein van den wedstrijd het groot Sinl- hetersplein zal voor ’t publiek geopend zijn Zondag van twee ure namiddag tol ’s avonds en den Maandag gedurende gansch den dag. De ingang betaalt 1 fr. den Zondag en 50 c. den Maandag. De Senaat is bijeengeroepen dinsdag aanslaande, om 2 ure. 25® Nederlandsch taal- en letterkundig congres te Gent. Verleden dinsdag heeft het bestuur der regelingscoinmissie het programma der feestelijkheden vastge steld. Den zondag 27 augusti, om 4 uur, ontvangst aan de statie, optocht der Vlaamsche maatschappijen, onthulling van het gedenkteeken van Jan-Frans Willems; om 5 uur ontvangst door hel gemeente bestuur in de zalen van den nieuwen Vlaamscben Schouwburg; om 8 uur gala- vertooning in den Grooten Schouwburg, door de kunstenaars van het Nederlandsch tooneel le Gent, met medewerking van mev. Bouwmeester. Er zal opgevoerd worden de comedie het Goudvisehje, van Van Noutliuys. Intusschen algemeene verlichting van den Kouter en muziek lol na de vertooning. Den maandag avond, Vlaamsch kunst feest in den Grooten Schouwburg. Het zal bestaan uit de uitvoering van werken onzer meest gekende Vlaamsche toon kunstenaars. De koninklijke maatschappij de Melo- mauen verleent hare medewerking, onder de leiding van den heer Oscar Roels. Meer dan 300 uitvoerders zullen er aan deelnemen. Nahet concert raout inde salons van den Schouwburg. Den dinsdag avond ontvangst in de Provinciale Tentoonstelling. Algemeene verlichting, concert en vuurwerk. Den woensdag avond banket in de redoulezaal van den Schouwburg. Het getal toetreders is lot ongeveer drie honderd vijftig geklommen. Hel bestuur der regelingscoinmissie van hel 25e Nederlandsch Taal en Letter kundig Congres heeft eene bijzondere commissie aangesleld, gelast mei aan de vreemdelingen, die hel Congres bijwonen, de noodige inlichtingen aangaande de huisvesting le geven. Van heden af zal zich deze Commissie, op aanvraag, met huisvesting belasten. Men wende zich tot het bijzonder Secre tariaat Slijpstraat, 106, Gent, (Belgie). Erwten vervroegen. De oogst der vroege erwten kan men eene week of wal vervroegen, door de planten te toppen, dit is de toppen uit nijpen, boven de vierde of zesde bloem. De plant wordt dan gedwongen, al haar voedsel aan de overblijvende vruchten peulen af te staan. Weken en dagen verloopen zonder dal wij nog verder over deze gewichtige kwestie hooren spreken Welk gevolg zal er aan hel algemeen verzoek der Veurnsche ingezetenen, der Veurnesche laslenbetalers gegeven worden? Zij hebben toch wel recht op een antwoord, denken wij En nogtans zwijgen onze klerikale beheerders dat ze zweeten, even als hun orgaan de Veurnaar, die niet een woordje over de kwestie rept. Ons dunkens moet deze belangrijke zaak reeds eene oplossing bekomen hebben. Of wordt hier eene dubbelzinnige rol gespeeld? Verduikt men misschien de zaak om geen opbef te maken vóór de aanstaande gemeentekiezingen Er wordt verteld dal den tram van de Panne langs Adinkerke zal gelegd worden; dat zou eene besliste zaak zijn, zegt men. Is hel waar of geen waar? Allo toe! klerikale stadhuisheeren, een beetje meer openhartigheidGeen stil zwijgen meer, maar duidelijke uitleg gingen. Of meent gij misschien door uw stil zwijgen, de Veurnaars om den tuin le leiden en in slaap te wiegen tot na de kiezingen? Of zijl gij bang de waarheid te laten kennen?.... Wat er ook van zij, wij eischen waar heid en recht. De rechtvaardige eischen der Veurnesche laslenbetalers moeten voldaan worden, of zoo niet zult gij ons het klaarste bewijs leveren uwer onmacht of uwer onverschilligheid. Studie van Mtor JOSEPH FRAEYS, Notaris te Alveringhem. met I81 wijk B. In 80 frm1* recht l"1 Koj HO bekend 361a. In r frank 1899. genas® HanM gesiatio Handl’"' A. Nn<| Lotf cent, Lot tr oost, lc' west, IJ Lot oost, dL walsii”'’1 en M. Thai"' "VEILinSTG-ElSr Ter hofstede en landerijen, gebruik kinderen Van Brabant, te Houthem, steenweg op Moeres. 1° Donderdag 20 Juli 1899, 1 ure namiddag 2° Vrijdag 21 Juli, 2 ure namiddag Betaalbaar tegen 1" December 1899, ten kantore van genoemden Notaris de Brauwere. DPI om 3 "r‘< Sc/Hm| Veurnd ft Botermarkt per kilo 5 Juli. fr. 2-50 2-35 2-00 Bij exploit van den Deurwaarder Karel DESPODT, te Veurne, in dato dertienden Juli 1800 negen en negen tig, ten verzoeke van Mijnheer de Prokureur des Konings bij de Rechtbank van eersten aanleg zitting houdende te Veurne, die domicilie kiest in zijn Parket, ten Paleize van Justicie, groote Markt, N° 6, te ge zegde Veurne. Is er daging gegeven geweest aan Henri - .losepli Maiiieu, zoon van Henri-Joseph, oud 38 jaren, wever, geboren te Roncq Vrankrijk), zonder gekende woonplaats. Om te verschijnen vo®r gemelde Rechtbank te Veurne, den Zaterdag zestienden September 1800 negen en negentig, ten negen ure juist des voormiddags. Beticht van te Leysele den 17 Anril 1899: a Opstand met gewelddaden of bedreigingen iegens den officier van politie Borrée, Henri, handelende in de uitvoering der wetten of bevelen der openbare overheid. b Openbare dronkenschap, wan orde, ergernisof gevaar verwekkende. c) Openbaarlijk de zeden geschon den te hebben door bedrijven welke de eerbaarheid kwetsen. Om zijne middelen van verdediging te doen gelden en op de besluitselen van het openbaar ministerie vonnis te hooren wijzen. 12 Juli. Hoogste prijs fr. 2-50 Midden 2-40 Leegste 2-00 DINSDAG 18 JULI 1899, om 1 ure slipt namiddag, ter hofstede- sterfhuis van d’heer Emile Butaye, langs de Zomerwegslraal, le Vinchem. Sclioone Koopdag van Tijd van betaling, mits borgstelling. MAANDAG 24 JULI 1899, oin 2 ure namiddag, op hel hofstedeken van Erancies Heughebaert, te Alverin ghem Burgmolen KOOPDAG- van Kuip- Kern- en Landsalaam, Beestialen en Vruchten op stam. Tijd van betaling, mits borg. Rechterlijke kronijk. De korrektionele Rechtbank dezer stad, heeft de volgende veroordeelingen uitgesproken. bijgevolg herneemt dezen zijnen vorigen voi m. De Minister was op de hoogte der zaak toen hij den heer Senator antwoordde dal voor de Panne en Coxyde schuiten wij voegen er bij ook voor deze van Oostduinkerke in de bijgelegen Nieuporlhaven alle noodige schuilplaats bestond. Hel zij ons loegelaten, zonder kwetsend inzicht, den wensch lc uilen, dal Mr de Senator zich zou verstaan met Mr de Lantsheere, volksvertegenwoordiger van Dyksmuide en vroeger voorzitter der wetgevende kamer; ’t is een bekwaam en invloedhebbend man. Dan om paart en deel in de kermiskoek of buitengewoone openbare werken, zamen op voorhand gewerkt, T zou meer kans geven om lukken. Van zulke aanzienlijke reeks loegeslaan buitengewone openbare werken uitge sloten, moet men natuurlijk bij eene openbare redevoering zich daar over be klagen. Doch ’t ware beter te konnen bekomen luidens de spreukElk nenslok uil den pot. Iets plaatselijks. Een onzer briefwisselaars vestigde zijne aandacht, in ons laatste nummer, op den bijzonderen toestand onzer Zuidstraat. Hij bedoelde, namelijk, de zonderlinge omstandigheid dat die wijk zich menig- malen weinig te loven heeft gehad over de verwaande bezorgdheid onzer be stuurders. En dal is maar al te waar Men moet aanmerken dat die straal zich, binnen do laatste jaren, aanzienlijk heeft uitgebreid, zoodanig dat men mag zeggen dal zij zich nu uitstrekl tot aan de Yperbrug. Zij is voorzeker de voor naamste straat, na de Ooststraat. Ons dunkens, heeft de overheid die omstandigheid niet genoegzaam in acht genomen, dit, namelijk, tijdens hel leggen van den tram op Yper. Waarom heeft men niet de linie van den tram gelegd tot aan de stadswandeling en haar langs de dreef in correspondentie gebracht met de linie van Nieuporl? Dit zou voor de inwoners van de Zuidstraat een buitengewoon profijt bij gebracht hebben al de neringdoeners van dien kant der stad zouden er oneindig bij gewonnen bobben Voor wal de openbare feesten betreft, is er om zoo te zeggen langs daar niets verricht! Tenzij, tijdens de kermis, een zoogezegd volksfeestjedal men heeft het reeds tegengekomen geene mededingers en bijgevolg ook geen publiek aanlokt. Zeker is hel dat, onder opzicht van openbare vermakelijkheden, de inwoners der Zuidstraat on verders de inwoners van het gehuchte de Voorstad weinig mogen boffen met hetgeen ten hunnen voordeeledoor het gemeentebestuur wordt ingericht Maar.... wachten wij ons van te streng le beknibbelenDe kermisfeesten zullen wel haast aangekondigd worden en, misschien voor dit jaar, een jaar van gemeente kiezingen, zullen er grootsche aantrekke lijke feesten op louw gesteld worden Wij verlangen dus met ongeduld naar de aanslaande plakbrieven. E3 I* E K. EX OM A I< IX<; KIV. A i 5> den 7. Thybaut Clara-Maria, dochter van Frans on van Alderweireldt Loonia, Zwarte nonnenstraat. den 13- Penei Rachel-Elisa, dochter van Kamiel en van Mollet Ludovika, binnen palen. Huwelijksafkondigingen. den 9- Mevaere Desideer, suikerbakker, wedr van Regina Doulliez, met Van der Heyde Sophia, zonder beroep, beide te Veurne. den 9. Peeters Florentijn, tolbeambte, Loen- hout, niet Leper Zenobia, zonder beroep, Veurne. Sterfgevallen. den 8. Van Haecke Hendrik-Frans, gareel maker, *4 jaren, 9 maanden en 7 dagen. wedr van Melania Maelstaf en van Hendrika Cannoo, Zuidstraat. den 12. Rathé Milo-Alexander, bakker, 50 jaren, 8 maanden en 15 dagen, man van Eugenia Cottry, Bewestcrpoort. Belangrijk bericht. Wilt gij uwe geldelijke belangen vrijwaren onjuist ingelicht worden nopens alle titel waarden, leest het Financiën blad wekelijksch financieel blad dat alle trekkingen, alle toelichtingen over handels en nijverheidsondernemingen opgeeft. Proefabonnement van nu tot nieuwjaar 1 fr. en slechts 2 fr. van af l,teB januari voor eeu geheel jaar. Te schrijven aan het Beheer, 56x Leuven- sche Steenweg, Brussel. Lot tl’’ oost, Gesqui< Lol1'11; oost, 1°*’ lol 3. Huisraad, Landbouwtuig, Peerd, 6 Koeieu, 4 Jaarlingen, 4 Kalvers, Verkens en Kiekerij. H. 18,30,00 Cn Vruchten op stam en H. 4,20,00 G» Nagras. 1. Kuip- en Kernallaam, Zool- en Wagenharnas, Beestialen en Vruchten te velde. 11. ZITTING VAN 29 JUNI. Decap Emilia, huisvrouw van Alfred Schakman, te Merckem, 8 dageu en 26 fr. voor bedriegelijke ontvreemding, 26 fr. voor slagen en 10 fr. voor scheldwoorden. Vanhove Felix, werkman te Nieupoort, 3 maanden voor opstand, 4 maanden en 100 fr. voor slagen op de policie, en 15 fr. voor dronkenschap. ZITTING VAN 30 JUNI. Dewulf Adolf, werkman to Merckem, 30 fr. voor slagen. Vinck Amand, aardewerker te Dixmude, 9 maanden on 78 fr. voor dieften. Lust Gédóon on Dofover Amaat, werklieden te Houthem, do eerste 2 maanden en 26 fr., do tweedo 8 dagen en 26 fr. voor slagen en wonden. - m,-»»»>■ -

Het Advertentieblad (1825-1914) | 1899 | | pagina 2