Henneberg-Zijde JACHT Openbare Verkooping in éene zitting Onze aanstaande Kermisfeesten. ECEnüwdCIS 1899. Alle avonden der Kermis groot im w Ingezonden 64,904-40 89,868-91 KANTOOR VAN DEN Notaris CAMILLE DE CAE, TE QHYVERINCHOVE. STUDIËN van do Notarissen FRAEYS, te Alveringhem en FL0RIZ00NE, te Wulveringhem. Rechterlijke kronijk. De korrektionele Rechtbank dezer stad, heeft de volgende veroordeelingen uitgesproken. Oostende-Veurne, Oostend-Blankenb. 28,239-42 33,447-09 Veurne-Yper, 67,340-73 63,645-36 Botermarkt per kilo 19 Juli. fr. 2-50 2-40 2-20 Voorstad op het zeestrand en in de zee- duinen voor het tijdstip van 1 Oktober 1899 tot 31 Mei 1900. burgerlijk recht verantwoordelijk zijn voor de inbreuken door hunne kinderen begaan; de meesters.... voor hunne dienstboden. Hetgeen wil zeggen dat, wanneer onze kinderen of onze dienstboden zullen ver volgd zijn ait hoofde van op banken en afsluitingen geklommen te hebben de ouders, de voogden en de meesters voor de kosten zullen moeten goed staan Is dit niet belachelijk Waarom niet onze politie aan hare natuurlijke rol, het opzoeken der kwaad doeners, alleen overlaten? Men heeft plezieriger gevonden zoo wat onze hoveniers, onze velorijders, onze ouders en onderwijzers met eenen hoop beuzelarijen te tergen! Ja, zuiver voor hen te tergen, moet men gelooven; wam nimmer bestonden hier in Veurne merke lijke beschadigingen van stadswande lingen. De plakbrieven zijn verschenen Maar eilaas! iedereen heeft hel reeds uitgeroepen!T zijn dezelfde als die van verleden jaar! Het jaarletter alleen is veranderd Dit wil zeggen dal de feestelijkheden onbeduidend zijn en dat deze geenszins van aard zijn de vreemdelingen aan te lokken. Hier en daar nogtans stippen wij eene nieuwigheid aan Zaterdag aanslaande huldigt men den kiosk van S‘ Walburgakerkbol in, met een concert door het vermaard stads- muziek de Melomanen Ge zult zien hoe de herbergiers van de groote markt zich daarover zullen te loven hebben Verders ontdekken wij eenige gaai- bollingen, een prijskamp voor blinde vinken en eindelijk een prijskamp in het rooken Wij roepen de aandacht onzer lezers op den grootschen ophef welken zulke plechtigheden zullen medeslepen! Die prijskamp in hel rooken vooral, is van aard onze kermis waardig op te luisteren Voorzeker zullen de inwoners van Zoute- naye en Schuyfferscappelle ons niets meer te benijden hebben Nu, laten wij ons verhopen dat de aan slaande gemeentekiezingen daarin eene verandering zullen medebrengen, wam onze burgervaders verdienen eens duchtig van het stadhuis weggeborsteld te wor den 1 eenen wijdgekenden prijskamp in voor de handboogschutters. Dien dag is hel kermis voor gansch onze wijk. T is onzen eenigen toevlucht Ehwel, dit jaar, hebben onze sladhuis- heeren gevonden dat dit nog te veel is Op den zefden dag richt men op de markt een gymnastiekfeest in, dat natuurlijk de nieuwsgierigen langs dien kant zal bijeen roepen; zoo dus dal wij nog meer als voorgaandelijk zullen gehinderd worden! Ahmen mag wel boffen met ons zóó zorgvuldig bestuur Allo! inwoners van de Voorstad, ten Oktober, een dop langs den kant der liberale kandidaten, niet waar! Zoo raken wij onze gelukkigmakers kwijt, en voor lang verhopen wij Aanvaard, M...., enz. Een van de Algemeene tijdingen. Werkongevallen. Woensdag voor middag bij hel bespannen van een rijtuig, werd Isidoor Rillof, werkman alhier, bijna den arm algeslagen door een hoef slag van het paard. Hij werd ter ver pleging naar hel hospitaal gedragen. Donderdag namiddag is een smartelijk ongeluk voorgevallen ter mekanieke steen bakkerij van den Sleendam, over Wulpen. De genaamde Pieter Lehouck, werkman van Veurne, is, met weet niet boe, in aanraking met het machien gekomen, met hel ongelukkig gevolg dat een zijner beenen letterlijk werd afgesneden. Hij werd in bedenkelijken staal naar hel hospitaal van Veurne overgebracht. Noorder eskader. Het noorder- eskader aangekomen te Duinkerke en be slaande uit 16 schepen en torpilleurs, zal mogen bezocht worden, morgen Zondag 23 Juli. Ter dezer gelegenheid zal een bijzonderen trein Duinkerke verlaten ten 7 u. 15 m. ’s avonds om te Veurne aan te komen ten 8 u. 31 m. Eene plaats van posl-onderontvanger tegen eene jaarlijksche bezoldiging van 600 frank, is open te Adinkerke West- Vlaanderen). Aanvragen voor die bediening te sturen naar den heer Minister van Spoorwegen, Posterijen en Telegrafen lol den 31 Juli 1899. De Minister van Landbouw en Open bare werken laat weten dat de scheep vaart op de vaart van Loo gedurende omstreeks acht maanden, le beginnen van 1 Oogsl 1899, op de volgende wijze zal geregeld worden, ten einde de uitvoering van hergravingen verdiepingswerken aau de vaart toe te laten. De schepen zullen het uit den weg gelegde baggerluig enkel mogen voorbij varen gedurende den volstrekt noodigen lijd en slechts ’s morgends en des avonds, builen de vastgestelde uren der scheep vaart, en van middag tol 1 uur namiddag. Er is spraak het tijdstip van de opening der jacht op den rechteroever der Maas te vervroegen, gezien den goeden stand van den oogst. In de Ardennen is het wild overvloedig en het seizoen belooft voor de jagers schitterend te zijn. Dinsdag gebeurde le Beveren-bij- Rousbrugge, op de hofstede van den heer Camille Lelieur, een smartelijk ongeluk. De knecht Arthur Wydoodt, geboortig van Pollinchove en wonende te Beveren, kreeg bij het smouten van den wagen een wiel op zijn been, waardoor dit laatste gebroken en erg verpletterd werd. Zoodus ’t is eene besliste zaak ten gevolge van de inlijvingen bij Oostende is Mariakerke van de landkaart verdwenen, en Sleene is de helft zijner bevolking ontnomen. Het getal leden van den ge meenteraad van Oostende wordt gebracht van 17 op 19, de vier toegevoegde raads leden niet inbegrepen. Hel getal gemeen teraadsleden voor Steene wordt be houden op 9. De stad Oostende .zal aan de gemeente Steene als vergoeding voor bet ingelijfde grondgebied eene som te betalen hebben. De bestendige deputatie noemt drie kom- missarissen en belast ze met de regeling door eenen vermaarden troep vlaamsche zangers, bij de wed1' Emile Hendryckx, Duinkerkbrug, in bel lokaal der konink lijke harmonie Ste Gecilia. VEU RN E-KERM IS. Groote Poppebollingop Maandag 7 Augustus 1899, bij P. Vanden Kerckhove, herberg de Keizer Inleg 50 cent. Begin om 8 ure ’s avonds. Alle inschrijvingen moeten gedaan wor den ten laalstcn, den Zondag 6 Augustus. Gemeente Loo. 6' en laatste koop. Eene Vettc- weide, gelegen te Loo, tussclien de oude Siupgatvaarl en oude Bleekerie, groot bij kadaster sektie A. N" 660, 661 en 662, 3 hectaren 18 aren 30 centiaren. Gebruikt door voornoemden heer Jozef- August Billiet. met recht tot Tl "‘November 1899, mils 600 fr. ’s jaars, boven de lasten. Titels, plans en verdere inlichtingen bij voornoemden Notaris Camille DE CAE, te Ghijverinchove. MAANDAG U AUGUSTI 1899, om 3 ure namiddag, ter herberg het Gouden Hoofd le Vincbem. van Gemeente Wulveringhem dorpplaats. Koop 1. Rentenierahuis, voor dozen Hei berg, met 1 a. 2b c Grond en Koer, kad. sectie B. Nr 498e. Gebruikt door ’t sterfhuis wed' Vanden Ber^/ie-Simmis/aanslagmeldegehlieiling. Gemeente Isenberghe-doipplaats. Koop 2. Woonhuis - Herberg, Schuur, Stallingen en 1 a. 96 c. Grond en Erve, kad. sectie A, Nr 238b. Bewoond door Amand Degraeve, lol 1" Mei 1900, mits 60 fr. ’s jaars, boven de lasten. Gemeente Houthem bij 't Ringslot Koop 3. 87 aren Maaigras on Zaailand, kad. sectie A, Nr 298. Gebruikt door Henri Vanden Broucke, voor 3, 6 of 9 jaren, ingegaan T October 1898, mits 7u Ir. 's jaars, boven de lasten. Wij ontvangen van eenen inwoner der wijk de Voorstad den volgenden brief Mijnheer de Uitgever, Zoudt gij zoo goed willen zijn eenige regelen op le nemen die de juiste ver ontwaardiging zullen laten blijken van al de inwoners der wijk de Voorstad T is eene schande hoe onrechtvaardig wij door liet gemeentebestuur behandeld worden! Want, in de kwestie van open bare vermakelijkheden zijn wij geheel en al geslachtofferd ten voordeele van de andere gewesten der stad. Natuurlijk moet iedereen zijn paart hebben. Maar wij zijn letterlijk van alles ontroofd! Zelfs in de kermisdagen zijn wij volkomen van allen officieelen onder steun uitgesloten. Op kermiszondag, slaat er aan onze wijk niet één tram stil. Bijgevolg op den eenigsten dag die ons wat profijt zou kunnen bijbrengen, verwijdert men nog van T onzent de vreemdelingen die alhier zouden willen afstappen of opkomen Is dit juist? Maar, krijgen wij eene vergoeding onder vorm van volksfeestenWel, och armemen mag toch niet als volksfeesten aanzien de eene of de andere ezellooping die ten hoogste 3 tol 4 mededingers en eene dozijn wandelaars bijeen vergadert Wij bekomen dus niets! Men doet echter van dees jaar nog meer om ons zooveel mogelijk te be- nadeeligen. Jaarlijks richt de S‘ Sebasliaangilde builen de welwillende en vaderlijke medewerking van het gemeentebestuur OP VRIJDAG 25 AUGUTTI 1899, om 2 ure namiddag, te Loo, ter herberg a den Rabbelaar» bij Augustin üesiere, aan de inkoming der steenwegen op Alve ringhem. Dixmude en Loo, Openbare Verkooping van Gemeente Alveringhem, weinig zuid van den steenweg leidende van Alveringhem naar Forthem. 1' koop. Perceel Welde, destijds Zaailand, groot 85 aren 20 centiaren, kad. sektie C, nummer 32a. 2° koop.Perceel Zaailand, strek kende oost en west, groot bij kadaster sectie C, Nr 25g, 80 aren 50 cent. 3' koop. Perceel Zaailand, strek kende zuid en noord, groot bij kadaster sektie A, Nr 24, H. 1-05-80 C. 4" koop. Perceel Zaailand, strek kende oost en west, groot bij kadaster sectif C, Nr 25t, voor eene iiihoudsgrootte van 46 aren. De 4 eerste koopen zijn gebruikt door den medeverkooper heer Jozef-August Billiet, met recht tol 4“ Ociober 1899, mus 365 fr, ’s jaars, boven de lasten. 5' koop. Twee aan elkander houden de pvi ceelen Znnllnnd, zaaien zuid en noord strekkende, bij kadaster sectie C, Nrs 21 en 22, 45 aren 10 cent. Gebruikt door Baptiste Vandecasteele, voor 3, 6 of 9 jaren, ingegaan tol ln Oc iober 1896, mits 80 fr. ’s jaars, boven de lasten. der zaken, mits bare goedkeuring, be houdens verhaal tol den koning. Het grondgebied der gemeente Mariakerke wordt van bel rechterlijk kanton Gliislel afgescheiden en bij het rechterlijk kanton van Oostende gevoegd. Nu zal men moeten zorgen voor hel bouwen van eene nieuwe kerk. Buurtspoorwegen. De ontvangsten der nationale maatschappij van buurt spoorwegen, gedurende de maand Mei op de volgende lijnen beloopen tot Ooslende-Nieuporl-Veurnefr. 12,386-45 voor de reizigers en fr. 7,094-96 voor de koopwaren. Te zamen fr. 19,481-41. Oostende-Blankenberghe, fr. 5,072-05 voorde reizigers en fr. 2,931-23 voor de koopwaren. Te zamen fr. 8,003-28. Veurne-Yper, fr. 10,796-45 voor de rei zigers en fr. 2,203-05 voor.de koopwaren. Te zamen fr. 12,999-50. De algemeene ontvangsten sedert Ist'" Januari bedragen De Ontvanger der Domeinen te Brugge, zal overgaan tot de openbare verpachting der bedoelde jacht, ver deeld in 12 loten, in het Gasthof <lea Keizerlijken Arend, Schouwburgplaats te Brugge, op 12 Oogst 1899, om elf ure voormiddag. De liefhebbers kunnen mededeeling van het lastboek bekomen ten bureele van de Ontvangers der Domei nen te Veurne, Nieupoort, Oostende en Brugge, alsook in het Koophan- delsmuzeum, Augustijnenstraat, 17, te Brussel. 12 Juli. Hoogste prijs fr. 2-50 Midden 2-40 Leegste 2-00 Studie van M,er JOSEPH FRAEYS, Notaris te Alveringhem. MAANDAG 24 JULI 1899, om 2 ure namiddag, op hel hofstedeken van Francies Heughebaert, te Alverin ghem Burgmolen KOOPDAG van Kuip- Kern- en Landsalaam, Beestialen en Vruchten op stam. Tijd van betaling, mils borg. Burgerstand der stad Veurne. Geboorten. Eieren p. 26 fr. 1-75 1-85 :fr.l-70 1-90 G. Hemberg, Fabriek vai Zijde d.enK.ieur.), Zuricl Nu, dit reglement is gestemd en zal natuurlijk moeten uilgevoerd worden Hel is genomen geweest in zitting van den gemeenteraad waarvan vier rechts geleerden deel maken! Onze raadsheeren hebben dus eens te meer onze brave vredelievende bevolking, zonder eenige noodzakelijkheden, in hare gewone handelingen geplaagd en tegen gewerkt. Zij zullen bij de eerste gelegenheid hei lol genieten dat ze zullen verdiend hebben Zulke administrateurs moeten den ketel in! n> V E It >1 A. 5< E E 1.1K11 EU E iw HEKEXDMAKIXGEX. 1898. 1899. ZITTING VAN 6 JULI. Callewaert Arthur, werkman te Woumen, 15 dagen en 50 fr voor smaad jegens een getuige. Devos Alois, velomaker te Handzaeme, voor waardelijk, 15 fr. voor eerroof. Rambour Maria, kantwerkster te Langemarck. 8 dagen, voor bedriegelijke ontvreemding. ZITTING VAN 7 JULI. Devos Leonia, huisvrouw August Soete, te Dixmude, voorw., 10 fr. voor scheldwoorden. Vanden Boogaerde Hippoliet, steenbakker te IJper, 5 maal 15 fr., voor overtreding der wet op het werk in oen nijverheidsgesticht. Baes Lodewijk, landbouwer te Stavelo, 32 dagen, en Parmentier Theoflel, werkman te Stavele, voorw. 200 fr. voor jachtmisdrijf, en elk 100 fr. voor hun wapen niet afgegoven te hebben Prizij fr. 75. Belangrijk bericht. Wilt gij uwe geldelijke belangen vrijwaren en juist ingelicht worden nopens allo titelwaarden, leest het - Financiën blad wekelijksch financieel blad dat alle trekkingen, alle toelichtingen over handels en nijverheidsonderneiningen opgeeft. Proefabonnement van nu tot nieuwjaar 1 fr. en slechts 2 fr. van af ltt<‘n januari voor een geheel jaar. Te schrijven aan het Beheer, 5Ga Leuven- sche Steenweg, Brussel. den 16. Hollovoet Magdalena, dochter van Hendrik en van Van deu Berghe Leonia, Be- westerpoort. den 19. Baekeland Lucia-Cornelia, dochter Frans en van Mcerseman Maria, Abdijstraat. Huwelijksafkondigii gen. den ld. Schaele Emiel, tijdelijke tolbeambte, Lommel, met Van Beilingen Maria, kleermaak ster, St- Nicolaas. De Witte Hendrik, koopman, Veurne, met Lafranc Gustella, herbergierster, wed' van Modest Castelein, Lampornisse. Huwelijken. den 19. Mevaere Dcsideer, suikerbakker, ge boren te Hondschoote den 28 Mei 1832, wed' van Regina Doulliez, met Van der Heydo Sophia, zonder beroep, geboren te Wulveringhem deu 23 Fob. 1855. Sterfgevallen. den 15. Vermynck Maria-Zely, zonder beroep, 27 jaren, 2 maanden en 13 dagen, Ooststraat. den 16. Verraes Lucia-Ludovika, zonder be roep, 76 jaron, 7 maanden en 14 dagen, Zuidstr. den 16. Notebaert Rachel-Colina, 10 m. en 27 d., Rozendaalstraat. de eenige echte, indien zij rechstreeks aan mijne fabrieken gekocht worden zwarte, witte en gekleurde, van af 95 cent, tot fr. 28.60 den metereffen, geribd, gekwa- drilleerd, bewerkt, Damas, enz. (ong. 240 kwal, en 5000 kleurschakeeringen en versch. teekeningen), vraoht- tn tolvrij te huis besteld. Monsters per keerende.

Het Advertentieblad (1825-1914) | 1899 | | pagina 2