r;V' HOFSTEDE en II 2O-29 Ï4 C“ Erf BOOMEN van de schoonste der streek en dienstig voor wageumakeis, timmerlieden, kloef kappers, enz. Voorde Zwakke Kinderen. !f Foulard-Zijde fr. 1.20 r G. Henneberii, Fabriek van Zilöe (K.e»K. lever.). Zurich. Studie van M‘" JOSEPH FRAEYS, Notaris te Aiveringhem. f 5 dagen en 26 fr. voor scheldwoorden. Eieren p. 26 fr. 3-40 3-50 fr.3-00 3 80 VER>1VI< I'.LI.J I< II KBEN den An<«nnarrM* VMMBi 1 -.««•»< i»i:i<i<:.vi*ni,vi<ix<ji:x. ÏJ 8 Ncv. fr. 3-10 2-85 2-40 poorter, bride te Woumen, voorw., de eerste te Ainay-la-ChAte*u(Allier), Frankrijk,9 Mei 1897. Mijnheer, ik deed uwe Scott’s Emulsie nemen door mijn wichtje van 20 maanden, door eene algemeene vermagering aangetast, gevolg ecner bronchiet. üe goede uitslag uwer kostbare remedie liet zich niet atwachteneneenige dagen behandeling brachten eene zichtbare verbetering te weeg in den toestand van mijn kleine zieke. Het beteren duurde voort, heden is het gansch hersteld, maar ik ga voort met het uwe Scott’s Emulsie te doen nomen, die ik aanzie als den besten krachthersteller. Aanvaardt, mijnheer, de uitdrukking, mijner erkentelijkheid. (Geteekend)Ghaulet, onderwijzer. De Scott’s Emulsie vindt men in alle goede apotheken. Algemeen depótCh. Delacre en O Apothekers, Brussel. CCN lirrp biedt kosteloos aan, aan allen Lull nuLn die aangetast zijn van eene huidziekte, haarwormen, eczemas, puistjes, huiduitslag, cronische bronchieten, borst-, maag- en blaasziekten, rheumatiek, een onfeil baar middel te doen kennen om zich spoedig te genezen zooals hij zelf volkomen genezen is geweest na alle mogelijke geneesmiddels vruch teloos te hebben doorstaan en beproefd. Dit aanbod, waarvan men het menschlievend doel zal inzien, is het gevolg eener belofte. Per brief of postkaart schrijven aan den Heer VINCENT, 8, place Victor Hugo, te Grenoble, die kosteloos en vrachtvrij per post antwoorden en de gevraagde inlichtingen opsturen zal. Kantoor van den Notaris TIBURCE PROOT, te Woumen. DINSDAG 5 DECEMBER 1899, ten 2 1/2 ure namiddag, te Dixmude, in hel Vredegerecht, Openbare Verkooping van eene allerbeste TE CLERCKEN, EESSEN EN ZARREN. In 9 koopet. verdeeld. Bewoond en gebruikt door Desiré D’hulster, lol 1" Oktober 1903, mils 2340 franks ’s jaars. Ambt Notaris WAUTERS te Dixmude. Burgerstand der stad Veurne. Geboorten. den 4 Nov. Jonckheere Karel-Lodewijk, zoon van Pieter en van Thybaut Romania, Bewesierp. den 4. Recour Joris-Cornelis, zoon van Cyriel en van Van de Wonde I.udovika, Bewesterp. den 4. Van den Berghe Bertha-Ehsa, dochter van Hendrik en van Cuveele Pharaïldis, bin. pal. den 5. Van Oost AHons-Renaat, zoon van Jan en van Veile Maria, Beoosterpoort. den 5. De Grave Genoveva-Octavia, dochter van Renaat en van Van Sulper Alix, Zuidstraat. Huwelijksafkondigii gen. den 5. De Burchgraeve August, schipper, met De Beerst Helena, werkster, beide te Veurne. CombatHchuiving op Zondag 12 November, bij Gesar Nooiaert, groote Oostsiraat. Combalschuiving en kaarlparlij in den Hemel bij Fr. Lucidarme, Pannebrug, op Zondag 19 November. CoinbiitHChul ving en boiling voor een konijn op Zondag 19 November in d’herberg de Proostdijk bij de wed’ Houcke-Dewachter, Veurne-Oosterpoorl. Bolling voor een koppel veile kiekens op Zondag 26 November, bij Fideel Gooien, in den Kannonier te peerde CombaUchuiving bij Charles Quarlier-Allaeys, op Zondag 26 Novembar in den Leeuw van Vlaanderen, Zwarte Nonnenslraat. bezig heeft gehouden, sedert maanden en maanden. Onze senator is klerikaal, onze repre sentant is klerikaal, onze provintie raads leden zijn klerikaal, onze burgemeestei en schepenen zijn klerikaal1... en zij zijn onmaclliig om bij de hoogere overheid die oplossing te doen aanveerden, die alleen redelijk kan uitschijnen, te welen den Iram doen loopen langs de kortste, de minst kostelijke, de meest winstgevende richting Ewel, neringdoeners van allen stiel, herbergiers, hotelhouders, bakkers, been houwers, die met de doorpassagie van duizeude vreemdelingen in stad, zooveel in uwen handel zoudt bevoordeeligd kunnen zijn, wat zegt gij van zulke invloedrijke zulke machtige alge vaardigden Zij roepen u toe Laat uwen slaap niet voor die ongelukkige kwestie, waarover gij ongelijk hebt u zoodanig te bekreunen, slaapt ongesioord Wij zullen u bij lijds verwittigtn Zij zijn gerust in den HeereEi daanr.é uil Voorbeeldige bestuurders, niet waar Heeft de Veurnaar geen overschot van gezond versland, hij heelt integendeel uitnemend veel toupetI Hei zijn de liberalen die stemmers uit gekocht hebben Heeft men ooit stoutmoediger toupet gezien Welke partij is het die gekend is, hier en elders, als iiitkoopsier van stemmen? W. zeker, de klerikale Genoeg is hei hier in Veurne, bij iedereen gekend. Menigeen dier verdwaalden, welke eertijds voor wat goud hunne stem aan de kleri- kalen verkochten, durven het thans be kennen en beklagen nog diep zulks gedaan te hebben. De klerikale partij alleen is de partij der uilkooperij. Rechterlijke kronijk. De korreklionele Rechtbank dezer stad, heeft de volgende veroordeelingen uitgesproken. ZITTING VAN 26 OCTOBER. Strubbe Louise, huisvrouw René Depoorter, en 1 50 Ir. voor eerroof en elk 26 fr. voor slagen. Vanhonsebrouck Francies, werkman Clercken, 8 dagen en 26 fr. voor eerroof. Depoorter René, bakker te Woumen, voorw. 2 maal 8 dagen en 26 fr. voor smaad en dragen van verboden wapen. Calcoen Karei, werkman te Oostduinkerke, 50 fr. voor slagen. 11 tot 6.55 den meterchineesch, japaansch, enz., in de nieuwste kleuren en teekeningen, alsook zwarte, witte en gekleurde Hciuiebei-g-ZiJde, van af 95 cent, tot fr. 28.50 den meter effen, geribd, gekwadrilleerd, bewerkt, Damas, enz.(ong. 240 kwal, en 2000 kleurscha keringen en versch. teekeningen), vracht- en tolvrij te huis besteld. Monsters per keerende. ii. ZATERDAG 18 NOVEMBER 1899, om 3 ure namiddag, in liet Vredegerecht te Veurne. Openbare Verkooping van Gemeente Adinkerke-Panne. Koop 1. Woonhui# eh 29 a. 15 c. bebouwden grond en zandl md, sectie A, N's 98a, 100b en llOv, palende noord den steenweg naar Veurne. Koop 2. 10 a. 95 c. Zandland, sectie A, Nr 113c. Beide koopen zijn gebruikt door 'i sterf huis wed' Legein-Torney; aanslag met de geldtelling. I. MAANDAG 13 NOVEMBER 1899, om 3 ure namiddag, ter herberg van Camille Vanlerberghe, te Nieucappelle- plaals. Openbare Verknoping van Gemeente Nieucappelle. Woonhui»,dienstig voor Bakkerij, met aan- en afhankelijkheden en 1 a. 80 c. grond en erve, voorlioofdende west op de Smissestraal. Bewond door Desiré Delancker, tol 1“ Mei 1900, mils 80 fr. ’s jaars, boven de lasten. Dolfijn. MERKWEERDIGE KOOPDAG van KOÖP.EK Populieren, Olmen, Hollanders, Eiken Abeelen en Wiigen Gemakkelijk vervoer door de nabijheid der steenwegen. Vergadering ter herberg wed' Roose, bij den Burgmoleu, te Sl Ricquiers. Tijd van betaling voor de koopers die bekende en solvabele borg stellen. De Veurnaar heeft ook eene lange taarte gegeven over de overtuiging, uil dewelke men moet besluiten dal welke mannen ook op eene katholieke lijst voorkomen, de kiezers er vooi ni‘>i ten stemmen. Dit wil eenvoudig zeggen dat als wanneer hel de klerikale oppermeesters zou passen eene lijst van fraaie slaven voor te dragen, de kiezers gedwee aan die gasten hunne slem zouden moeten geven om den godsdienst en de kerk te redden. De V< urnsebe kiezers weten zulke prullen naar waarde te schatten, en zullen zich nog zoo gemakkelijk onder hel slavenjuk niet laten plaatsen. Wacht tot de naaste stemming, en dan wordt ons stadhuis gansch gezuiverd. Algemeene tijdingen. Bij koninklijk besluit van 20 October wordt aanvaard het ontslag van den graad en hel ambt die hij in het leger bekleedt, aangeboden door den luitenant Gustaaf- Emiel Sarrazyn, van’t 5® linie-regiment, voorloping werkzaam bij bel militair landkaart instituut, geboren te Veurne den 6 October 1864. De heer Ruys, Conducteur van bruggen en wegen te Nieupoort, is Con ducteur van 1' klas benoemd. Woensdag 11. is te Woumen over leden M. Laurent Proet, gewezen notaris en oud burgemeester die gemeente. Hij was geboren te Couckelaere den 26 juni 1826. Landbouwingenieurs. In het land- bouwinsiituut der Hoogeschool van Leuven hebben 18 personen den graad van land bouwingenieur bekomen. Onder deze be vinden er zich twee uil onze provincie, te welen M. Eduard Gomeyne van Pol- linchove, en M. Achille Bruynooghe, van Aiveringhem. Nieuwe spoorlijn. De vijf spoor lijnen waarvan tegenwoordig Brugge uil midden- of eindpunt is 1° Aalter-Gent; 2° Eecloo-Gent, 3° Thourout; 4° Oostende en 5’ Blankenberge-Heyst zullen eerlang met eene zesde lijn vermeerderd worden: men zal eenen spoorweg leggen van Brugge naar Zeebrugge en Heysl, terwijl deze van Blankenberghe naar Heysl zal vervangen worden door eene tramlijn. Uit Brugge vernemen wij hel over lijden van den heer Herman Sabbe, dokter in denaluur-welenschappen.die tweemaal laureat was in de hoogeschoolwedstrijden, in 1895 en 1898. De lieer Sabbe is gevallen op liet veld van eer, hel is tijdens zijne opzoekingen dal hij de kiem heeft opgedaan van de ziekte die hem ten grave heeft gesleept. De heer T Kint de Roodenbeke aan vaardt de vernieuwing niet meer van zijn mandaat als voorzitter van den Senaat. De vrijgelaten De Graeve wordt door de dagbladschrijvers geïnterviewd. Uil zijne antwoorden blijkt dat hel leven der veroordeelden zijner categorie inderdaad eene ware marteling is. Men kan zich niet inbeelden, zegt hij, wal men daar te lijden heeft. Men is er slecht gekleed, slecht geherbergd, en daarenboven gedwongen lol eenen afmat- leuden arbeid, door wachters bewaakt, die, op weinig uilzonderinge na, de ver persoonlijkheid zijn der wreedaardigheid en der lafheid, en niet aarzelen voor de minste beweegreden den gevangene neer te schieten. Zij verontschuldigen zich dan bij liet bestuur door te zeggen dal zij in staat van wettige zelfverdediging waren. Sommige der gevangenen, meestal lieden in welke alle menschelijk gevoel is uitgedoofd, verlagen zieti tot den rang van spioeuen bij hunne medegevangenen. Ook zijn er echter menschen, die men eerder ongelukkigen dan misdadigers mag noemen. Doch allen zijn martelaars. Een voorbeeld Een hunner, die te oud was om nog hel zware werk der galei slaven te verrichten, werd door den wachter vaslgebonden aan eenen boom, waaronder een mierennest krioelde. In dit land zijn de steken der groote mieren uiterst pijnlijk. De man hield zich stil, om de aandacht der dieren niet te trekken; doch de wachter verstond hel zoo niet. Hij deed den ongelukkige over het geheele lichaam met eene zoete slof insmeeren en dadelijk werd de huid van den gebondene met duizende insecten- steken dooi boord. Men liet hem geheel den nacht in die houding. De gestoken wonden genazen, maar de ongelukkige was zinneloos ge worden. Soms verzet men zich of men poogt zich te wreken; maar dat is hel leeken voor de doodstraf, door den revolver of de guillotlien. O, de doodstraffen zijn niet zeldzaam. Eene bedreiging, door eenen afgematten gevangene legen eenen wachter uilge- lliei* en daar. Sedert de klopping welke onze kadodders gekregen hebben op 15“ October lest krinkelt en spartelt de Veurnaar als een duivel in een wijwatervat, bij zoo ver dal zijne zinnen ook op hol gaan. Oordeelt er over, beste lezers In hun programma schreven onze stadsbazen dal zij gingen zorgen zoowel voor Beooster- als voor Bewesterpoort. Zij hadden een kandidaat zoogezegd algemeen voor Bewesterpoort zij be schuldigden de liberalen van tegen de intresten van Westerpoort te zijn, omdat 1° zij niet gestemd hebben voor dien kandidaat en 2° zij tegen hem gewerkt hebben. Eiiwel, indien zij deze bewering als serieus aanzien, dan zeggen wij hun vlakaf dat zij den aap houdenmet Oosterpoort. Hebben zij, katholieken, ook niet ge stemd tegen onzen kandidaat van Ooster- poorl? Hebben zij niet al gedaan wal in hunne macht was om hem legen te werken Hebben zij niet de schoenen van hunne voelen geloopen, bij dage en i nachte, door regen en door wind, on. hem te beletten in den gemeenteraad te geraken, waar hij de belangen dier be langrijke wijk ging ondersteunen? De Veurnaar in zijn eigen raisonnemenl volgende, zeggen wij hem dus dal hij tegen de inwoners van Oosterpoort is. lil. VRIJDAG 8 DECEMBER 1899, om 10 ure stipt voormiddag, op de hofstede en medegaande l;n uvn gebruikt door a mand Kino, te S‘ RICQUIERS. bij iruDOe JuOUise, uuisvruuw rvcuu vvpuuiwi, -o Huysseune Eugenie, huisvrouw Alois De- sproken. Sleept bijna onvermijdelijk den j d00tl 1)a zjcll En opdat bet voorbeeld vruchten zou dragen, wordt eene groep gevangenen altijd gedwongen, de strafuitvoering bij te wonen. Toch ziel De Graeve er, ondanks dit harde leven, goed uil. Niet gekromd, niet Botermarkt per kilo 31 Oct. Hoogste prijs fr. 3-10 Midden 2-95 i Leegste 2-60 Niets heeft een meer merkwaardige!) invloed op de kinderen met zwak gestel dan de Scott’s Emulsie. Deze toebereiding is de gemakke- lijksten en doelmatigsten vorm om de zuiverste Iraanolie verbonden met de Hipophosphieten van Kalk en Soda in te nemen. Zij bezit het groot voordeel aangenaam van smaak te zijn zij wordt door de kinderen gaarne genomen tot dus verre,dat zij haar als eene snoeperij aanzien. In de Scott’s Emulsie, is de smaak der olie gansch verborgen, en goed vermengd zijnde, geeft, zij niet het minste werk aan de verte- ringsorganen. De geneesheeren hebben dikwijls vast ges teld, dat de Scott’s Emulsie toegeëi gend wordt zelfs wanneer hel ge woon voedsel het niet is, hetgeen wil zeggen, dat de Scott’s Emulsie het gestel voedt, wanneer al de t andere voedsels Jrzonder uitslag F;-’blijven. öéf De volgende Kf brief zal hetbelang van iedereen op- ’W’t’.-.--- wekken, die een t Mlnd cuaxlet kind hebben in het tijdstip van den wasdom, en zich niet goed ontwikkelt. Zij zullen in de Scott’s Emulsie eene voorbeeldige toebereiding aantreffen en aan het lichaamsgestel een doelmatig voedsel op bescheidene wijze bezorgen. verouderd, kloek en sterk van bouw. Doch het is onbetwistbaar dal zijn vroeger leven op zee hem legen hel leven op de galeien, sterk heeft gemaakt. Wal meer is, hij trok de zaak zich niet aan, gelijk zijn broeder Leonce. Daarom ook is deze ginder gestorven. Hij hield veel van zijn broeder en diens dood bracht hem lol wanhoop, zoodat hij een oogenblik aan zelfmoord dacht. Verwonderlijk, voegt hij er bij, dat er bij dit verschrikkelijk leven niet meer Vanhauter Albert, werkman te Adinkerke, zelfmoorden gebeuren. Men bezwijkt er letterlijk van honger, en het vleesch, zoo het geen slinkend spek is, is zoo taai, dat men hei met de eene hand en met de landen moest vast houden, om het, met hel mes in de andere hand, door te snijden. Natuurlijk zijn er, ter oorzake dier barbaarsche levenswijze, veel zieken. Maar hel is een geluk eens ziek te zijn dan bestaal er kans, voor eenigen dagen naar het gasthuis te worden gezonden. Ongelukkiglijk valt men dan soms in handen van dokters, die zoo barbaarsch zijn als de wachters. Het is genoeg dat een zieke door eenen wachter als koppi- gaard wordt aangeduid, om eenige maan den celstraf te krijgen. Toch worden er middelen uitgezócht om zich ziek te maken. Een dier middels is, dat men zich met eene naald en draad eene korrel panacoco onder de huid van den arm weel te brengen. Dit doel den arm geweldig opzwellen en veroorzaakt eene koorts van 45 graden. HMMPWwaan ZITTING VAN 21 OCTOBER. Vanhinsberghe Jules, rondreizende muzikant, te Clercken, 26 fr. voor slagen. Dewulf Alfons, werkman te Dixmude, 3 maanden en 26 tr. voor kinderverlating. Provoost Camiel, metser te Loo, 8 dagen en 26 fr. voor vernieling van afsluiting en 15 fr. voor dronkenschap. Pieters Pieter, zonder beroep te Woumen, 2 maal 4 dagen en 15 fr. voor rooverij; 10 fr. voor scheldwoorden en 8 dagen en 26 fr. voor smaad. Duyck Jozel, werkman te Rousselare, 2 maal 3 maanden on 26 fr. voor diefte en misbruik van vertrouwen. CBAUIdET

Het Advertentieblad (1825-1914) | 1899 | | pagina 2