DAGEN v«ff Bal-Zijtle «.Hert, n Satijn verWiis 95 c. tot 22.BO tien meter, alsook zwarte, witte en gekleurde Hen«iel>er|5-ZlJ<Ie, van af 95 cent, tot fr. 28.60 den meter effen, geribd, gekwadrilleerd, bewerkt, Damas, enz. (ong. 240 kwal, en 2000 klenrschakeeringen en versch. teekeningen), vracht-an tolvrij te huis beitell. Monsters per keerende. iN 20, ue genesslieeren schrijven net voor. 3 P Openbare Verpachting 32 koopen Boomen bestaande in Olmen, Populieren en Hollanders. 0:iROEREriDE GOEDEREN fr.3-00 3-80 Eieren p. 26 fr. 3-70 3-80 ure ure in hel bosch en ontmoette drie wild- stroopers met een lichtbak. Hij wilde de Hengstenkeuring van 11 November te Dixmude. Kantoor van den Deurwaarder GOOSSEN, Vestenstraat, 66, Veurne. KANTOOR VAN DEN Notaris CAMILLE DE CAE, ure door G. Henaebero, Fibriek vu Zijde (k.mk.uw.), Zarlrt. Volledige Genezing ffoort b) 53 aren 97 centiaren BOUWGROND, gelegen te Coxyde, wat oost van hel voorgaande, kadaster sectie B, Nr* 94a en 94d. Bij plakbrieven verdeeld in 3 koopen. c) 82 aren 65 centiaren ZAAILAND, in Coxyde, wal oost tan T voorgaande, langs de Hillewaertslr. at. kadaster sectie B, N' 164b, verdeeld in 2 koopen. d) 44 aren 80 centiaren ZAAILAND, in Coxyde, langs zelfde straat, kadaster sectie B, Nr 167b en 166c. De Bouwgronden en Zaailanden vrij van pacht. Aanslag met de geldlrlling. Titels, plans en kondilien bij gezegden Notaris. Kampstrijd voor TrekmerriSn van ten minsten 3 jaar oud. Bloedarmoede Depot Ph.le DEPUYDT. Burgerstand der stad Veurne. DINSDAG 26 DECEMBER 1899, zijnde 2" Kerstdag, om 1 1/2 ure namid dag, te Wulpen westhoek dicht bij Willebroeders-kapelleken, ten oosten van den keiweg van Veurne naar Wulpen, op hofstedelanden gebruikt door sieur Pieter Woutters-Cambier, VEILING van Tijd van betaling mits borg. De verborging ter herberg Leopold II, bij Pieter Bouckaert. Vergadering ter gezegde hofplaats Woutters, aan koene 1. schuldigde, de bibliotheek aanprees en al de liberale werken zoo liefdadige als andere aanbevool, hernam de gezellige en luimige zitting. Weer een liedje en ’t refrein in koor en ’t was reeds vrij laat in den avond toen het laatste vrouwtje haren man huis waarts vergezelde. Rechterlijke kronijk. De koi rektionele Rechtbank dezer stad, heeft de volgende veroordeelingen uitgesproken. MAANDAG 20 NOVEMBER 1899, om 2 t/2 ure juist namiddag, te Coxyde- dorp, ter nabescbreveii herberg afspan ning Am Lion de Flandre, tramstatie, gehouden door de kinders Verbrugghe, Openbare Verkoopiug in eene zitting, van a) Groot WOONHUIS - Afspanning met herberg genaamd Le Lion de Flandre, tramstatie, samengesteld uil verscheide plaatsen, inrijdende poort, magazijn, werkwinkel, stallen en verdere afhange- lijkheden, met volgens kadaster sectie B, Nr* 120i en 120/1. 8 aren 50 centiaren, medegaandc Erve, slaande te Coxyde- dorp. Bewoond door de medeverkoopers Verbrugghe, tol een maand na den toeslag. Iets over de stadsreglementen. De opsteller onzer stadsreglementen heeft waarlijk geen kans Het reglement nopens de stadswande lingen was pas uitgeplakl, of hel wierd in eene nieuwe uitgaaf gewijzigd met dr bijvoeging aan art 1 eeniger woorden di<- geheel den zin van den eerst verschenen tekst veranderde. Nu heeft men een reglement gestemd over de misbruiken van zekere kooplieden of roepers. Hel was nog geen twee dagen veropen baard of men vond zich verplicht nog eens nieuwe plakbrieven uit te geven. De tekst was nogmaals slecht opgenom n geweest. Aardig Aardig Algemeene tijdünjfen. Onze Koninklijke Harmonie zal, ter ge legenheid van het Sint-Cecilia, de vol gende feesten geven Zaterdag, 25 November, ten 8 ’s avonds, groot Concert gevolgd Bal. Zondag, 26 November, ten 7 ’s avonds, Bolling voor de vrouwen. Maandag, 27 November, ten 6 ’s avonds, Bolling voor de mannen. Bij ministerieel besluit van 30 Octo ber 1899. wordt voor drie maanden eene tijdelijke school van melkbereiding, voor meisjes, geopend le Vladsloo. Zondag nacht deed Ed. van Praet, boschwachler van M. den B°n L. Tliibaut de Boesinghe le Elverdingbe zijne ronde I kerels aanhouden, doch zij scholen op hem en namen de vlucht. De boschwach- ler werd door eene lading loodkorrels in den buik getroffen; de ingewanden lagen bloot. Het parket van Yperen heelt een onderzoek geopend. Muilplaag. Het ministerie van landbouw heeft, zooals wij reeds vroeger melden, een zorgvuldig onderzoek bevolen over het verspreiden der muilplaag. Men zal opsporen of de gevallen van muilplaag meer voorkomen onder liet vee der leden van samenwerkende melkerijen, welke de afgeroomde melk niet pasteuri- seeren of onschadelijk maken, dan in de stallen der landbouwers, aangesloten bij melkerijen waar dit gebruik bestaat. Indien het bevonden werd dat de samen werkende melkerijen de ziekte versprei den, zal de regeering tiaar bel gebruik opleggen van toestellen, waardoor de kiemen der muilplaag in de melk gedood worden. Hel comileit voor het paardenras, door bet gouvernement geraadpleegd heeft zich tegen den wenscli verklaard, uitgedrukt door verscheidene provinciale raden, ten einde de stoeterij der groole trekpaarden door den Staal te zien her openen. Een reglement op het toezicht der hengsten, thans in hel ministerie van landbouw’ ter studie, vóórziet een doel matig hulpmiddel. Een belangrijk vonnis voor de herber giers. De Sijmphonions De rechtbank van Brugge beeft een vonnis uitgebrachl dal zeer belangrijk is voor de herbergiers. Hel proces was aangelegd door den vertegenwoordiger der Schrijversrech- len tegen herbergiers der stad Oosten de, die eene Symphonion in hunne lokalen laten spelen. Bedoelde maatschappij der schrijvers- rechten eischle de betaling van den laks van elk muziekstuk dat uilgevoerd werd. De rechtbank heeft de herbergiers ver oordeeld tot betaling van de schrijvers- rechlen. Vrijwilligers. Bij omzendbrief van 6 dezer heeft de minister van oorlog de maatregelen voorgeschreven om liet aan werven der vrijwilligers van ’t contingent ie vergemakkelijken. De cai'didalen zullen voortaan vrij zijn, zich aan te bieden bij de plaats- of pro vinciale bevelhebbers. Ten minste zullen degenen, die zich daags vóór de loting aanbieden, zich rechtstreeks lot deu be velhebber der provincie moeten richten, in welke hunne inschrijving gevraagd wordt. De verdere inlichtingen kunnen ver strekt worden door de miliciebureelen her gemeenten. De Belgique vergaan. Men seint uil Londen Acht personen der be manning, waarlusschen de 2‘ en 3* offi cier, van de Belgische stoomboot Belgique, van Antwerpen naar Alexandria. in de Theems geland, melden dal de Belgique vei moedelijk gezonken is ter hoogte van Gasquets, in den nacht van 10 november. Toen zij hel schip verlieten, bleven de kapitein en een deel der bemanning aan boord; 8 personen der bemanning zijn verdronken. Men schrijft uil Duinkerke, 15 nov. Een onderzoek is geopend door de mari tieme overlieden nopens eene zaak die zich in zee, voor Duinkerke, heeft voor gedaan. Een Belgisch of Boulonneesch schip men is het nog daaromtrent niet zeker in de nellen van een schip van Grave lines gekomen zijnde heeft die nellen vernield. Daar de bemanning van het schip van Gravelines protesteerde, zou de patroon van T schip een geweerschoot gelost hebben, dat gelukkiglijk slechts een gal in hel zeil heeft gemaakt. De matrozen van het onbekende schip zouden vervolgens getracht hebben hel vaartuig van Gravelines met bijlslagen aan te vallen. De winter zal volgens de weerkun digen zeer zacht zijn; dit zegt men, ten gevolge van den invloed van den Golf stroom. Comlvatachiiivïng en kaarlparlij in den Hemel bij Fr. Lucidarme, Pannebrug, op Zondag 19 November. ConibatHchuiving en boiling voor een konijn op Zondag 19 November in d’herberg de Proostdijk bij de wed® Houcke-Dewachter, Veurne-Ooslerpoort. Bolling voor een koppel vette kiekens op Zondag 26 November, bij Fideel Coolen, in den Kannonier te peerde Combatschuiving bij Charles Quartier-Allaeys, op Zondag 26 November in den Leeuw van Vlaanderen, Zwarte Nonnenstraat. Combatschulving voor worsten in den Toren van Duinkerke bij Henri Thiry, op Zondag 3 December. Coinbatsehuiving en kaarlparlij op Zondag 3 December, ter herberg den Boomgaardbij P. Bogaert, oude Beestenmarkt. Botermarkt per kilo 8 Ncv. fr. 3-10 2-85 2-40 OP MAANDAG 20 NOVEMBER 1899, om 2 ure namiddag, le Hoogsiaede, ter herberg het Gemeentehuis bewoond door jufv. de wed' Spilliaert, TOEWIJZING van Gemeente Hoogstaede, in den oosthoek en langst de Bel lestraat. 1' koop. H 1,72,10 Cn Zaailand, kadaster sektie B, Nr 26. 2d' koop. 89 a. 20 c. Zaailand, kadaster sektie B, Nr 51. 3d' koop. 89 a. 40 c. Zaailand, kadaster sektie B, N' 52. Thans in het geheele gebruikt door den medeverkooper heer Henri Liefboghe, tot 1“ Oktober 1902, mits 425 franks 's jaars. boven de lasten. De titels, plans en verdere inlichtingen zijn te bekomen bij den Notaris Camille De Cae, te Gliijverinchove. 15 Nov. Hoogste prijs fr. 3-05 Midden 2-80 Leegste 2-35 Men vraagt een remedie I Hel kuffiebal en het feestmaal der vrouwen van den werkmanskring ligt de Veurnaar op de maag. j^Dat is zeker een liberaal mirakel 4 Wij kunnen wel den Veurnaar, Standaerlspillen aanbevelen voor zich le ontlasten van zijne eigene buitensporig heden. Maar voor een opstopping bij hem ver oorzaakt door het feestmalen van onze vrouwtjes, daar kennen wij geene remedies voor. T Zal wel beteren, met te wachten en wal koud water I OP ZATERDAG 23 DECEMBER 1899, om 2 ure namiddag, te Hoogsiaede, in het Gemeentehuis bewoond door jufv. de wed' Spilliaert; van toebehoorende aan de Burgerlijke Gods huizen van Hoogstaede gesticht door wijlen Mijnheer Joseph Clep Zie de plakbrieven. Kantoor van den Notaris FLORIZOONE, VERM A I*. X. TE GHYVERINCHOVE. Besproken prjjzien 125 fr. Hengsten gezegd achttienmaanders. premie 200 fr. en zilveren eermetaal aan Tavernier Jozef, St-Jooris. 2* premie van 100 fr. en bronzen eermetaal aan Vandromme Benedikt, Cromboke. Driejaarsche Hengsten. 1* premie van 400 fr. en zilveren eermetaal aan Vandevelde, St-Jooris. 2* premie niet toegekend. Hengsten van ten minsten 4 jaar. I* premie 600 fr. met zilveren eermetaal aan Tavernier, voornoemd. 2e premie 500 fr. met bronzen eermetaal aan Vandevelde, voornoemd. Bewaringspremiön van 500 fr. Aan Vandromme Benoit, Cromheke; Tavernier Jozef, St-Jooris en Mentoyne Aug., Caeskerke. 700 fr. Sonnevillo L., Steenkerke. 1000 fr. Tavernier Joz f, voornoemd. 1* premie, 100 fr. en zilveren eermetaal, aan Vanden Bussche Augustin, Veurn». 2* premie. 250 fr. met zilveren eermetaal, aan Lecot Jules, Schoore. 3* premie, 200 fr. met bronzen eermetaal, aan Bulcke Louis, Oudecappelle. 4* premie, 150 fr. met bronzen eermetaal, aan Vanstechelman Achiel, Caeskerke. Eenlq bijzonder veroorloofd middel. Voor inlichtingen, zi h te bevragen bij de ZU S ER va n LI EFDE, 105, Rue St-Oominique, Pa rijs. GUINET, Apoteker-Chimist, 1. Passage Saulnier, Parijs, Algemeen Depot CH. DELACRE, Bruxellest IN alle apoteken. Vlugschrift Frtneo. Niemand kent beterde moeielijkheid en den last een kind op te brengen dan de moeder of de mem. Wij moeten hen de talrijke te bestrijden ziekteteekens niet bekend maken, zooals storing der verteringsorganen, onregelmatige spijsver tering der darmen, algemeene ongesteldheid tengevolge van de welke het kind gedurig schreeuwt en eene gestadige oorzaak vsn bekommering voor de ouders is. Indien gij aan eenen geneesheer vraagt, wat de Scott’s Emulsie voor een ziekelijk kind doen kan. zal hij steeds antwoorden dat deze toebe reiding, van eersten rang, meer zal verrichten om de moeielijke spijsvertering te overwinnen,eene ge zonde voeding te ver zekeren en de alge meene herstelling te k verwekken dan welk- 7 danig middel ook. j In het hier onder voorgesteld geval, zult gij een doorslaand Eerbewijs vinden van ^."hetgeen de Scott’s S*- Emulsie kan doen voor de kindertjes en j.ï'. ('«ME gij zult opmerken d..t deze toebereiding ondersteund werd door verscheidene geneesheeren,in deze gelegenheid geraadpleegd. Lcvallois-Perret (Seine), Frankrijk, 20 Juni 1897. Mijnheer, Ik aanzie het als een plicht u met den uitslag bekend tc maken, bekomen door het gebruik van de Scott’a Emulsie. Mijn kind, dat ik bij eene voedster uit besteed bad, was er zou slecht verzorgd, dal ik hel er moest gaan afhalen, te laat, helaas! want het was in zulkdanigon staat van verzwakking dat wij oprecht in bekommerd waren. Verscheidene geneesheeren door ona geraad pleegd, verklaarden dat enkel eene herstellende voeding hel kind redden kon en de Scott’s Emulsie werd voorgeschreven, beurtelings met goede melk. Mijn dochtertje,dat het weinige voedsel weigerde of dikwijls overgaf, melk, vleeschsap, on eieren, dat wij haar wilden doen nemen, was op uwe toebe reiding die zij gemakkelijk verteerde, verlekkerd. Wij gaven er haar dus regelmatig en ik mag u verzekeren dat het aan de weldoende gevolgen uwer toebereiding is, dat wij het loven te danken hebben van ons bemind kind, waarvan ik hot genoegen heb u hier eene photographic op to sturen. U do toelating gevend dezen brief af to kondigen, gelief enz. M. Le C6me,61,rue de CormeiUe. Geboorten. den 11. Fiorine Julia-Maria, dochter van Theoflol en van Verfaillio Elisa, Vestenstraat. den 11. Rossey Hectoor-Juliaan, zoon van Adolf en van Carna Maria. Spaansch kwartier. den 14. Morael Bertha-Maria, dochter van Leonard en van De Puydt Sidonia, Pannestraat. Huwelijksafkondigingen. den 12. Van den Kerckhove Emiel, werkman, Adinkerke, met Van den Bussche Augusta, fabriekwerkster, Veurne. Huwelijken. den 15. Hendrycks Renaat, timmermansgast, geboren te Eessen den 29 Juni 1876, met Brouckxou Maria, dienstmeid, geboren te Pervyse den 4 Dec. 1871. den 15. De Burchgraeve August, schipper, geboren te Adinkerke den 17 Fob. 1876, met De Beerst Helena, werkster, geboren te Veurne den 7 Oct. 1875. Sterfgevallen. den 13. Vanderstraete Karel-Jozef, staats- gepensioeneerde, 65 jaren, 9 maanden en 24 dagen, man van Hendriks Markey. Vestonstr. den 14. Blanckaert Karel-Lodewijk, 82 jaren, 5 maanden en 4 dagen, Hospitaal. ZITTING VAN 3 NOVEMBER. Feys Jules, Alleweireldt Emile, werklieden te Westvletereu. Alleweireldt Arthur, werkman, Maerteu Camille, dienstknecht en Bustraen Honoré, brouwer, allen te Proven, de eerste een maand en 26 fr., de 2e, 3* en 4*, elk 8 dagen en 26 fr. en de 5» 10 fr. voor slagen. Vaudamme Pieter, werkman te Dixmude, 8 dagen en 26 fr. voor eerroof. Samoey Edmond, werkman en Samooy Camiel, voerman, te Alveringhem, elk 15 fr. voor smaad. Deramoudt Romanic, huisvrouw Henri Viiain, werkster te Oostduinkerke, en Maes Sophia, huisvrouw Serafijn Deramoudt, werkster te Coxyde, elk 3 maanden en 26 fr. voor verlaten van kinders. Boomprijs fr. 75. Staat op fr. 5,400. De 3dl1 en 3d* koopen staan in massa fr. 5.100. TBi'iMüi.m^gamKTcarjtMMnMirrii n Tg',:.Mii.iNgMiwrTaEaiMWiMw i'i'jteur'iwir TE WULVERINGHEM.

Het Advertentieblad (1825-1914) | 1899 | | pagina 2