DAGF.N ran Bloslirniiidi In 20, NOORDWATERING Te bekomen Te pachten TOEWIJZING WOOOHZUIS en twee aren 57 centiaren erve mede- gaande, staande cn gelegen tc Isenberghe- I I Eieren p. 20 fr. 2-00 2-25 IT. 2-00 2-20 «-a. sz.~zre..rjg-z-. jwc ÜXVxtx>wxbubocdi'ai BEK EX DM A K1XO E X. onzer vleiende Midden Leegste KANTOOR VAN DEN Notaris CAMILLE DE CAE, TE OIIYVERINCHOVE. VAN VEURNE. 14 Aug. fr. 2-85 2-75 2-50 Botermarkt per kilo 22 Aug. Hoogste prijs fr. 2-85 -> 2-70 2-40 Wilt gij weten waarom het turnfeest gegeven is geweest op den dag der schieling van Bastiaan?.... Omdat hel gemeentebestuur verbonden is wegens een zeker getal herbergiers van de Markt die een tweede koekezondag hebben ge vraagd en dat de volgende zondag dan past met de week van T kapellige lof! Ah 1 de inwoners van de Markt hebben een 2do koekezondag gevraagd!.... Maar, ons dunkens, zou men er eerst vooral moeten aan denken eenen waardigen eersten koekezondag te vieren En wat is er, dees jaar, in dien zin gedaan geweest Welk is de feeste die, dees jaar, hel volk naar Veurne heeft doen stroomen op den 1" koekezondag??... Hel concert der.... Melomanen? Neen, niet waar. De t'eunianr zelf zal dit bekennen. En het vuurwerk, waarom beefl men het afge schaft En waarmede is het vervangen geweest Maar, wij stellen vast dat de herber giers van de Markt niet beter zouden wenschen dan dat de schieling op den eenen zondag en de lurnfeeste op den anderen zondag zouden geschieden Hoe meer feestdagen, hoe liever Maar, waarom feestelijkheden inricblen die schade veroorzaken de eene aan de andere Niemand kan zulks verstaan.... tenzij de Veurnaar die al wal van hel stadhuis komt als Evangelie aanziet Gij noodigl eeuige vrienden uil om te komen noenmalen. Veronderstelt, want dit is slechts eene veronderstelling, dal zij u antwoorden dal zij hel nutteloos achten dat gij u zoudl derangeeren om hen naar de statie te gaan afhalen. Zult gij, verheugd, te huis blijven of zult gij integendeel u verhaasten hen de hand te gaan drukken bij hunne aankomst in stad? Wel, gij zult hen met opene armen gaan ontvangen aan de statie, vooral als gij van hunne komst een openbaar feest hebt gemaakt. Ewel de beleefdheid wordt anders opgeval door onze stadhuismannen Zij blijven gerust te buis te koekeloeren Ja, ja, zij hebben er een handje van om vreemde maatschappijen welkom te groeten Volledige Genezing Waarom antwoordt de Veurnaar niet aan de laatste onzer vragen belrekkelijk het turnfeest Gij weet wel, confrater, wij bedoelen de kwestie van het banket. Waarom is hel noenmaal weeral in de zelfde plaats gediend geweest Waarom Onze vraag is geenszins misplaatst; want de turners zijn met onze kluiten betaald geweest en wij hebben dus, nog maals als lastenbelalers, het recht te onderzoeken wal er met onze centen wordt verricht. Krijgsoefeningen. Bericht. In hel opschrift van de poststukken voor troepen van de 2’ en 3" legerafdeelingen die deelnemen aan de groole oefeningen moet, van 25 augusli lol en met 6 Sep tember, geene plaats van bestemming slaan. In hel adres geeft men enkel ophet nummer van het regiment, het bataljon en de compagine (of hel nr van de batterij, het eskadron, de kolom, enz. met de duidelijk geschreven melding Bestuur der krijgsoefeningen of 2n legerafdeeling of 3* legerafdeeling Eiken dag, neemt het Hoofd van den postdienst van hel leger de noodige maat regelen om die poststukken op de leger plaatsen dier twee afdeelingen te doen loekomen. De Regie der Noordwalcring van Veurne, heeft de eer de eigenaren, die dertig hectaren in gezegde Watering bezitten, lol eene gewone Algcmeenc Vergadering bijeen te roepen, welke plaats zal hebben in het Stadhuis van Veurne, op den 4"n September 1900, ten 10 ure ’s morgens. Veurne, den 14‘“ Augusli 1900. De Regie der Noordwatenng van Veurne, CASTELEIH-VAN HILLE Voorzitter, D. DE HAENE, A. HOUTSAEGER en R. de SPOT, Leden. De Tentoonstelling te Parijs. Belgie heeft op de wereldtentoonstelling te Parijs, belangrijke onderscheidingen verworven. Het heeft voor ziju deel 300 groole prijzen behaald. In 1889 bekwamen wij maar 69 groole prijzen? Verscheidene tenloonstellers streek hebben de volgende onderscheidingen bekomen Zilveren medalieL. De Bois, Veurne; P. Feys, Rousbrugge; G. Vanderstraete, Veurne; II. Verstraete, Ramscappelle. Bronzen medalie: De Beersl, Ooslduin- kerke; Moenaert, Eggewaertscappelle; Terlinck, Houthem. Eervolle meldingAllacys Ernest, Veurne. Bronzen medalie: A. Wybo, Veurne. Eervolle melding de naamlooze 'maat schappij Ie Corrioïde Eevollemelding Cordier Arthur, Veurne. OP DONDERDAG 13 SEPTEMBER 1900, oin 3 ure namiddag, ter Bevcren-dorp- plaals, lei- herberg het Hof van Brussel bij Camille Voreyck-Dequeker, Openbare Verknoping van Gemeente Beveren. Een Woonhuis en verdere afhan- gelijkheden, staande op 8 aren 39 cent, medegaande Grond en Erve, bekend bij kadaster sektie B, N" 198a en 199c. Een partij Xnailun<l groot 46 aren 70 centiaren, bekend bij kadaster secklie B, nummers 251 en 252a; verdeeld in 2 loten met recht van samenvoeging. Beide knopen zijn gebruikt door Jules Desomer-Vandewalle, voor 3, 6 of 9 naeen- volgende jaren, ingegaan den 1' Oktober 1895, mits 300 fr. ’s jaars, boven de lasten. Titels, plans en laslenkohier berusten ten kantore van Ml r Camille DE CAE, Notaris te Ghyverinchove. bij 1^. Ilanelie-Claey H, OostStraaL Veurne, allerbeste Monsche en Engelsche I Kolen, aan genadige prijzen. Burgerstand der stad Veurne. hoort,’lis tc zeggen dat, van de Melo manen te beoordeelen en te schatten volgens hunne waarde. Allo, confrater, wees eens wal bedaard en overweeg koelbloedig wat wij u zullen zeggen. De Melomanen trekken jaarlijks duizend ballekens uit de stadskas, niet waar? Die subsidie wordt door al de lasten- betalers gestort; wij hebben er dus ons paart in. En wij zouden ons stadsmuziek niet mogen controleeren Wij zouden niet mogen onderzoeken of het diensten bewijst die in evenredigheid staan met de duizende frankskens die wij, alle jare, betalen Wij mogen niet doen opmerken dal de s/arfsmuziek, de prijsdeeling der stads meisjesschool niet heeft bijgewoond, en geweigerd heeft de uilnoodiging van hel stadsbestuur bevestigend te beant woorden Allo Allo Geen zulke arme praal, eh Want, gij de eerste, zijl van gedacht dal als men betaalt, men het recht heeft en zelfs de plicht van te spreken Verders komt gij weeral te harde met Chineesche spooken en belachelijke be dreigingen Gij spreekt van een onderzoek van consciëntie te doen bij de Koninklijke Harmonie S' Cecilia Zekerlijk is Cecilia’s geweten gerust; zij is en blijft boven alle aanvallen Maar waagt gij u in deze baan, dan zal men u met recht mogen toeroepen Halt Hier builenWij zijn eene geslotene maatschappij; hij ons treedt gij niet binnen Begrijp immers goed, confrater, het verschil tusschen eene maatschappij die door de stad, een openbaar bestuur, wordt ondersteund en eene andere welke die gunsten niet genie!. De eerste valt onder de bespreking van liet publiek. De andere niet. Zoo is hel dal Cecilia feesten mag geven of niet, dal gaat haar en haar alleen aan. Zoo is hel ook dal wij nooit hel gedacht hebben gehad andere gilden, ’t zij liberale ’t zij katholieke, in hunne handelingen te bespreken; zij ontvangen niets van de stad. Als lastenbelalers hebben wij hen dus niets te zeggen. Bijgevolg, confrater, geen nultelooze katlekolerie meer, niet waar. Want dit strekt tot niets. Algemeene tijdingen. De zittijd voor den 4J‘" trimester 1900. van het assisenhof van Westvlaan- deren, zal te Brugge geopend worden den Maandag 22 October, onder voorzitter schap van M. Roels, raadsheer bij hel Hof van Beroep. Aanwerving. In September 1900, wordt een enkele wedstrijd uilgeschreven voor de aanneming van 106 hulpklerken, te verdeelen onder de takken van beheer der spoorwegen en der posterijen. Jongelieden, die de voorwaarden van toelating tot dien wedstrijd verlangen te kennen, gelieven de berichten te lezen, die in de spoorwegstation en in de post en telegraafkantoren aangeplakl zijn. Aanvragen voor eene bediening moeten uilerlijk op 5 September in de bureelen van hel Departement toekomen. Hel gerucht was dinsdag in omloop te Oostende dat de policie maandag avond drie anarchisten had aangehouden die in hunne reiszakken revolvers en dolken ver borgen hadden. Men heeft nu bevonden dal het drie Perziërs waren, die van Parijs kwamen, waar zij al hun geld verloren hadden, en aan den Shall een gehoor en levens geld wilden vragen, om naar hun land terug te koeren. De shah beeft hen dinsdag morgend hot noodige reisgeld doen geven. Poperinghe. De hoppe van 1900 zal maar flauw zijn; de opbrengst schier maar de helft van 1899. De pluk zal ongeveer 10 tot 14 dagen later beginnen dan verleden jaar. De Maatschappij Singer heeft op de tentoonstelling van Parijs den grooten prijs zijnde de hoogste onderscheiding bekomen. Die schitterende bijval komt nogmaals de groole vermaardheid beves tigen welke de Singer-machienen de wereld door genieten. Het gedenkteeken De Bruyne. Generaal Cousebanl d’Alkemade, minister van oorlog, heeft de uitnoodiging van hel inrichlingscomiteit aangenomen. Hij zal den 9 september de onthulling bijwonen - ---j en bel woord voeren. De minister zal daarenboven afvaardigingen loelaien van alle regemenlen en drie muziekkorpsen zenden om de plechtigheid op te luisteren. De Belgische Staat gaal eerstdaags eene aanbesteding uitschrijven van 70 locomotieven, die voor den dienst noodig zijn. Naar hel schijnt, zullen alleen Belgi sche firmas tot de aanbesteding worden locgelaten, daar men niet heel tevreden is over de laatste locomotieven uil de Engelsche, Oostcnrijksclie en Duitscbe werkhuizen. Dal is een goed nieuws voor onze welaalnijverheid. Het huwelijk van prins Albert is in de Manchester Nachrichten officieel aan- gekondigd voor maandag 1 October. Worden voor de plechtigheid verwacht: I de koniug en de koningin der B. lgen, de I koning en de koningin van Rumenie, de I ouders van de verloofde, de graaf en de I gravin van Vlaanderen en later, prins van I Hohenzollern. I Na het huwelijk zal in het hertoglijk I paleis een familiemaal plaats hebben. I De legeroefeningen van 1900 zullen I binnen eenige dagen beginnen; dc twee derden van hel effectief onzer troepen I zullen er deel aan nemen. De oefeningen in afgewisseld terrein I zullen plaats hebben tusschen Samber en I Maas; de beide legerkorpsen zullen samen I komen, de 2' afdecling tusschen Aarlen I en Dinant, de 4e in de streek Binche- I Thuin-Bcaumonl. Dc eindslag zal nabij Namen geleverd I worden, doelt de forten zullen er geen I deel aan nemen. De vestingtroepen van Antwerpen, Luik I en Namen, zullen met de genie afzonder- I lijk oefeningen doen. Trein in brand. Een rijtuig van I een eleciricken trein tusschen Antwerpen I en Lier, is gisteren rond half ecu nabij I Bouchoul in brand gekomen; de reizigers I hadden nauwelijks den tijd zich te redden. 1 De Jrein bleef twee uren onbruikbaar en de dienst was heel den namiddag ont redderd. Het koken der aardappelen. Som mige huismoeders klagen over het slecht koken der aaidappelsoorlcn. Toch ligt dit niet aan den aardappel, maar meestal aan dc wijze van koken. Wie op do aardappelen zooveel water giet, dal zo onder staan, maakt eene groole fout en wie ze dan afgiel, zoodra ze week zijn, maakt de fout nog grooler. Men gaat bij liet koken der aardappelen op de volgende wijze tc werk Men doet de aardappelen in den pol en daarna heet water, doch zoo dat de bovenste laag aardappelen boven het water uitsleekt. Men zette ze vooral niet met koud water op. Zijn ze zoover gaar, dat men ze gemakkelijk kan doorsteken, dan worden ze afgegeten. Zo moeten nu verder gestoomd worden. Men zet den pot nu niet op hel vuur, maar op de heele kachelplaat, gedurende 5 a 10 minuten. Hel water verdampt, het meel wordt losser en dc aardappel zet zich uit. Dan wordt hel deksel afgenomen, waarna men de aardappelen nog een paar minuten laat uitdampen. Op deze wijze worden de moeilijksl kokende aardap pelen goed. De Herbergen den Anker 1° Bulscamp, en het Kroonhof te Veurne. Zich aan te bieden bij den heer Leopold DE BOIS, Brouwer, te Veurne. OP MAANDAG 27 AUGUST1 1900, om 4 ure namiddag, te Isenberghe, ter herberg bewoond door d’lieer Demi Brunet, van Gemeente Isenberghe. dorpplaats, sectie B, N" 25 cn 26. Laatst bewoond door Francies Mahieu cn aanslag met de gcldlelling. Staat op fr. 1,150. II. Depot Ph.” DEPUYDT. 2 in. en Eenlq bjignder veroorloofd middel. Eenlq b'Jtqnder veroorloofd middel. V oor iuh<-hlii>tfru. ti. h te betreten bij de ZUS I ER van LIEFDE. 105, RueSt-Üomlnlqut.P«Hjl. GUINET.Ap' kkcr-CMmiti, 1. Pattagt Saulnier,Parijs. Algemeen Depot CH. DELACRE, BruxsWss. in alu< AFo-rrKtN. Vlugtchr.n Franco. Klas 62. Allerhande dranken. Klas 65. Kleine Metallurgie. Klas 66. Vaste versiering van publieke gebouwen en woonsten. Klas 97. Brons-, Gieterij en Kunst- ijzersmedorij KOOP EEN. I.angst den «toenwog leidende van Beveren naar Ghyvorinchove. TWEEDE KOOP. Langst den steenweg leidende van Bevaren naar do Hoogstaede-Lijnde. Sterfgevallen. den 17. Commertnans Pioter-Jan, 1 j., 8 m. en 11 d., Kaatsspel. den 18. De Crop Maria-Cecilia, werkster, 75 jaren, 9 maanden en 18 dagen, wed’ van Hendrik Tahon en van Hendrik Pieren, Vesten- straat. den 20. Vorminck Jeannette-Maria, 1 m. en 28 d., Handboogstraat. den -22. Ternier Leo-Oustaaf, 1 m. en 6 d., Ooststraat. den 23. De Bruyno Juliana-Maria, 21 d., binnen palen. Geboorten. den 17. Hcndrycks Bertha, dochter van Renaat en van Brouckxou Maria, binnen palen. den 17. Do Cleyrc Arthur-Kamiel, zoon van Remi en van Ragaert Romalia, Beoostcrpoort. den 18. Ryssen Joris-August, zoon van Hendrik en van Oliyselen Bertha, Statieplaats. den 20. Amoy Magdalena-Cornelia, dochter van Karei en van Lohonck Maria, Handboogstr. den 22. Gesquiere Joris-Juliaan, zoon van Edward on van Steen Hendrika, binnen palen. Huwelijksafkondigingen. den 19. Loonis August, dienstknecht, Veurne, met Goderis Leonia, landbouwster, Oostduin- kerke. 1.

Het Advertentieblad (1825-1914) | 1900 | | pagina 2