KOOPHANDELHUIS, Te pachten Openbare Verknoping Openbare Verknoping I i schoenen Oostende-Veurne, 109,661-15 91,048-61 Oostend-Blankenb. 43,378 41 109,267-38 Veurne-Yper, 78,313-60 81,199 54 KANTOOR VAN DEN Notaris CAMILLE DE CAE, TE OHYVERINCIIOVE. 29 AUg. fr. 2-80 2-70 2-50 kleine nijverheid verschuldigd. Waarom zou, ook Veurne, niet kunnen die goede voorbeelden navolgcn kennis van hunnen stiel loeschrijven Geenszins; de reden er van is, dal ieder kleermaker zes halve-werkgasten en twee leerjongens in zijnen dienst heeft, en dal het werk geregeld en verdeeld is. Zulke lialve-werkgasl doel om zoo te zeggen niets anders dan beurzen inzelten; een ander naait de mouwen, en in zeer korten lijd verkrijgen deze werklieden eene buitengewone behendigheid en handig heid in hel vervullen hunner laak, altijd dezelfde. De kleermaker met zes halve-werk- gasten arbeidende, en Algeineene tijdingen. Zaterdag 15 September naaslkomende, ten 11 ure voormiddag, in eene der zalen van bel gevangenhuis te Veurne, zal de aanbesteding plaats hebben voor de leve ring van 12,000 kilogr. aardappelen. Bij koninklijk besluit van 24 augusti wordt M. Keys, rechter bij de rechtbank van eersten aanleg te Veurne, aangeduid om, gedurende verdere drie jaren, niet ingang van 3 September 1900, hel ambt van onderzoeksrechter in die rechtbank te vervullen. Dinsdag namiddag is in de haven van Oostende aangekomen de Amerikaan- sclie yacht Virginia, kapitein Jeffery, toe- behoorende aan den rijken Amerikaan Van der Bill. De yacht heelt eene lengte van 200 voel, en eene breedte van 27 voel. Van der Bilt verblijft voor het oogen blik te Oostende, alwaar hij de kamara gehuurd heeft, die door den Shah van l’eizie gebruikt werden. De huur is 5000 (rank per dag. De Ville d'Ostende, belast met hel toezicht op de visscherijen in de Noord zee, keerde maandag namiddag, van haren laatslen kruistocht, te Oostende terug. Van af de maand september wordt ze vervangen door den stoomkruisser Ville d’Anvers, die daartoe in gereedheid wordt gemaakt. Leergangen voor Hoefsmederij. Een ministerieel besluit de voordrachten van hoefsmederij herinrichlende, zijn er in iedere provincie openbare en kostelooze voordrachten vastgesteld voor hel jaar 1900-1901. Voor de provincie West-Vlaanderen zullen dezelve in de volgende plaatsen gegeven worden Te Sint-Andries bij Brugge, door M. Hoste, aangenomen veearts te Ooslcamp; Te Upeï', door M. Van Biesbrouck, aangenomen veearts te Loo. De leergangen begrijpen tien lessen met practische oefeningen in eene smidse der gemeente en zijn toegankelijk voor de hoefsmeden en voor al wie zich wil onderwijzen in het paardensmeden. De vragen om inschrijving moeten ge stuurd worden, zonder uitstel, aan de leeraars gelast met hel onderwijs. De dagen en uren der voordrachten zullen later afgekondigd worden door berichten en door bijeenroepingen der ingeschrevene personen. Een nieuw postholel zal te IJperen gebouwd worden. Het zal, te zamen met de herstellingswerken van het Tempelier- huis, 290,000 Ir. kosten. Het gedenklecken De Bruyne zal be paald onthuld worden op zondag 9 sep tember. Hei programma der feestelijk heden is vastgesteld als volgtom 10 t/s ure, ontvangst der burgerlijke- en krijgs- overheden; om 11 ure, oflicieele over handiging van het gedenkleeken aan de stad Blankenberghe en onthulling, uit voering der cantate van de heeren Leon Chomé en G. Carlier, schooloptocht; van 3 tol 5 ure, concerten; om 5 ure, symphonie-concert in den Casino, tweede uitvoering der cantate; om 9 ure, gala-bal in den Casino, groote fakkeltocht; om 10 ure, vuurwerk. De Maatschappij Singer heeft op de tentoonstelling van Parijs den groolen prijs zijnde de hoogste onderscheiding bekomen. Die schitterende bijval komt nogmaals de groote vermaardheid beves tigen welke de Singer-machienen de wereld door genieten. met den handel in kleedingstukken leven. Men vindt er niet min dan 4,000 kleer- I makers, die allen, voortdurend werk hebben. Gewoonlijk ontvangen zij van 10 lol 12 stukken te gelijk. Indien deze 1 den zelfden dag voltrokken zijn, toont de patroon zich des te meer voldaan. De kleermakers werken voor de magazijnen, die in ’t klein of bij T stuk verkoopen, want al de beslellingen worden uitgevoerd voor Brussel, Antwerpen, Gent en bij zonderlijk voor de Waalsche sleden. De vrijdag voor Sinxen, had een be diende van een magazijn meer dan 700 pakken kleederen verzonden. Te Binche drijven niet min dan twee en vijftig huizen handel van kleedingstofïen in 't groot. In niet één dezer huizen naait men; de stof is er enkel gesneden, en vervolgens aan den kleermaker over handigd, die het in zijn huis afwerkt en per stuk wordt betaald. Sommige kleermakers vervaardigen aldus tot zestig vesten vestonsper week. Moet men dit feil aan eene bijzondere Burgerstand der stad Veurne. OP DONDERDAG 13 SEPTEMBER 1900, om 3 ure namiddag, ter Beveren-dorp' plaats, Ier herberg u het Hof van Brussel bij Camille Vereyck-Dequeker, van Gemeente Keveren. Een WooiiIiuIh en verdere afhan- gelijkheden, slaande op 8 aren 39 cent; medegaande Grond en Erve, bekend bij kadaster seklie B, N" 198a en 199c. Een partij Zuniland groot 46 aren 70 centiaren, bekend bij kadaster secklie B, nummers 251 en 252a; verdeeld in loten met recht van samenvoeging. Beide koopen zijn gebruikt door Jules Desomer- Vandewalle, voor 3, 6 of 9 naeen- volgende jaren, ingegaan den 1* Oktober 1895, mits 300 fr. ’s jaars, boven de lasten- Titels, plans en lastenkohier berusten ten kantore van Mt r Camille DE CAE, Notaris le Gliyvcrinchove. INSTEL Maandag 24 September OVERSLAG: ld. 8 October 1900, telkens om 2 i/i ure namiddag,tc Hoogslaede, in de le verkoopen Herberg' Afspanning Hoogslaede- Lijnde bC* woond door de verkoopster jufv. wed Heusele-Boussemacre. van Gemeente Hoogslaede, Langst don steenweg van Vourno naar aan du bjjooukoining dor stconwego» Bovoron en Loo. 1" Koop. Hel van ouds gekend zeer gerieflijk Gemeente Pollinchove, 2' koop. Eene parlie zeer goed grooi volgens titel 87 aren 55 centiaren, en bekend bij kadaster sectie C, N' 195, op de grootte van 82 aren 50 centiaren. Voorschreven goederen zijn gezamen lijk bewoond en gebruik door de ver koopster jufv. wed® Heuscle-ltoussemaert en aanslag met de geldlelling. 1/2 °/0 instelpenning. Voor alle inlichtingen begeve men zich ten kantore van voornoemden Notaris Camille DE CAE, te Ghijverinchove. alwaar de titelen van eigendom, plans, extrakten uil hel kadaster en kohier van lasten berusten. werd hij gevatdoor den trein naar Kori- rijk. Hij werd op de baan geworpen en die wekelijks lol letterlijk vermorzeld. De dood wasoogen- voor'60 x 2,60 156 fr. Men kan denken welke opschudding dit gansch de stad verwekte. M. Woeslyn was vader van 6 kinderen. Vrijdag morgend is le Kortrijk in de statie een schrikkelijk ongeluk gebeurd. De genaamde Leduc, treinoverste, wonen i de le Gent, was met den trein n. 2892 van Gent naar Doornik, in Kortrijk aan gekomen. Den trein van Yperen, waar hij de depechen moest afhalen, ziende aan komen, sprong hij er op, doch gleed uil en viel ten gronde met hel ongelukkig gevolg dal hij onder de wielen rolde. Zijn rechterarm en beide beenen waren afge reden. De slaliebedienden namen hem op en droegen hem binnen waar hem de anderen ziiii’ hunnen voorspoed aan de noodige zorgen werden toegediend. anae c J Daarna werd hij naar hel gasthuis over gebracht en rond 8 ure gat hij den geest. Hel slachtoffer was 34 jaren oud, gehuwd en vader van twee kinderen. Bressi, de moordenaar van den koning van Italië, is te Milaan door hel assisenhof veroordeeld lol levenslangen opsluiting. Bressi zal denkelijk naar de galeien van Saint-Étienne overgebrachl worden. Hij zal daar den uniform met zwarte en gele strepen moeten aandoen. In de eerste jaren zal hij dag en nacht in eene cel zitten van eenen meter breed en twee meiers en half lang, waar slechts eene halve klaarte in valt. Later krijgt hij eene eenigzins ruimer cel geheel verlicht. Eene plank 50 centimeters breed dient hem lol bed en tafel. Zijn voedsel zal beslaan uil brood en water, eens per dag. De wachters zullen hem dit brood en water door een gal toesteken. Dal gal wordt gesloten met een gekleurd glas, door hetwelk de wachters den gevangene kunnen zien, zonder dal deze de wachters ziel. De gevangene mag nooit spreken. Zie hier de straffen die hij kan inloopen voor overtreding der tuchtde dwangkapol; de ijzers, die handen en voelen samenbinden en hem verplichten met hel lichaam ge bogen te zitten; hel dwangbed, eene houten kist, gelijkend aan eene doodkist, met twee galen aan hel uiteinde om de voelen door te steken en do beweging der beenen le beletten, de armen worden onbeweeglijk gemaakt door de dwang- kapol. Na tien jaar van dit regiem mag de gevangene werken, gedurende den dag; ’s nachts vervalt hij in de afzondering van hel stilzwijgen. Noch brieven, noch be zoeken, niets mag lol hem komen, in dit graf, waarin hij blijft tot de dood of indien de krankzinnigheid er hem uit verlost. Buurtspoorwegen. De ontvangsten der nationale maatschappij van buurt spoorwegen, gedurende de maand Juni op de volgende lijnen beloopen lol Oostende-Nieuporl-Vcurne: fr. 12,953-25 voor de reizigers en fr. 5,340-45 voor de koopwaren. Te zamen fr. 18,253-70. Oostende-Blankcnberghe, Ir. 12,507-40 voor de reizigers en fr. 4,825-33 voor de koopwaren. Te zamen fr. 17,332-73. Veurne-Tper, fr. 12,571-10 voor de rei zigers en fr. 3,893-58 voor de koopwaren. Te zamen fr. 16,464-68. De algemeene ontvangsten sedert Januari bedragen; Hotermnrkt per kilo 22 Aug. Hoogste prijs fr. 2-85 Midden 2-70 2-10 De Herbergen den Anker Bulscamp, en het Kroonhof le Veuim-- Zich aan te bieden bij den heer Leopo DEBOIS, Brouwer, te Veurne. Midden Leegste Eieren p. 26 fr. 2-00 2-25 fr. 1-80 2-10 akis<;ek« Ter overdenking. Binche is eene bloeiende stad, in de provincie Henegouwen gelegen. Hare bevolking beloopt tot rond de 25,000 inwoners, die bijna uilsluilelijk met den handel in schoenen en in van een metalen merk, op de wijze door I een ministerieel besluit aangeduid. Het is verbóden de identiteiismerken der levende dieren al le doen of de op schriften ervan onleesbaar te maken. De vleeschkeurders zijn gehouden zich, tijdens de keuring, de metalen merken waarvan de dieren voorzien zijn, le doen afleveren door de slachters er. bij dezer ontstentenis, door de eigenaars of houders dezer dieren. Om de drie maanden worden deze merken verzonden naar den minister, zonder dal hel port betaald zij. In geval van afmaking of inbeslagneming van een runddier, aanleiding kunnende geven tot het toekennen van eene ver goeding ten laste der openbare schatkist, worden de aanwijzingen van hel merk, waarvan hel dier op hel oogenblik der afmaking voorzien is, op de dienslkaarl vermeld, alsmede op hel getuigschrift van keuring van den experl-veearts. De invoerders van rundvee zijn gehou den de verrichtingen tol hel merken te vergemakkelijken en, zoo noodig, aan de daartoe aangestelde agenten hel noodig personeel te bezorgen om de dieren stil le houden. De dieren uil den vreemde naar Belgie ter weiding gebracht, mogen van hel merken vrijgelaten worden. De overtredingen van dit besluit worden gestraft, overeenkomstig artikels 4, 5 en 6 der wel van 30 december 1882, op de gezondheidspolicie der huisdieren. De merken, toe le passen op hel in T land ingevoerde vee, zijn in geel koper. Zij zijn, le rekenen van den dag van dit besluit, samengesteld als volgt 1° Uil eea koperen plaatje met een breed buisje met cirkelvormige binnen- opening van 24 millimeters doorsnede; hel buisje van deze zijde is 9 millimeters hoog en heeft eene cirkelvormige opening van 8 millimeters doorsnede. De zijde met hel breed buisje is ge stempeld met twee heraldische leeuwen van 5 millimeters hoogte, slaande rechts en links van de zijde; op hel bovendeel der zijde staal eene koninklijke kroon, alles gemaakt naar hei model bij dn be sluit gevoegd. De naam van hel invoerkantoor wordt op het benedendeel der zijde geslagen. 2° Uil een vierkant plaatje van 23 inili- meiers kant met afgeronde hoeken, voor zien van een smal buisje. Hel buisje van deze zijde heeft 6 milli meters en half hoogte en eene ronde opening van 5 millimeters doorsnede. Deze zijde zal de dagteekening dragen van den invoer van het dier. Ter linkerzijde zal de dag en ter rechter zijde de maand vermeld staan de dag wordt aangeduid in Arabische letters en de maand in Romcinsche cijfers 1 lol XIInaar chronologische orde; op hel onderdeel der zijde zet men de eenheid en hel tiental van het jaartal. Voor de dieren welke na inspuiting met tuherculine tijdens hun invoer niet ge reageerd hebben zullen de merken boven dien in hun bovendeel het volgnummer dragen van den inventaris der turbercu- lineering door den veearts van conlrool gehouden. 2. De verschillende aanduidingen zullen op de merken geprent worden bij middel van priemen, lol hel uitsluitend gebruik van de le dien einde aangewezen agenten. 3. Dit besluit zal uitvoerbaar zijn, te rekenen van den dag van zijn verschijnen in den Moniteur, hel is te zeggen van heden af. Zondag avond rond 10 ure, is er, in de statie van Roussclaereeen schrikkelijk ongeluk gebeurd. M. Woeslyn, ondernemer te Kortrijk, willende den trein nemen in bestemming, van die stad. Bij misslag slapte hij op den trein naar Meenen. Hij bemerkte spoedig zijne misgreep; hij sprong onmiddelijk van den trein van Meenen en liep over de spoorbaan om den anderen trein te nemen. Ongelukkiglijk, op dal zelfde oogenblik rijk. Hij werd op de baan geworpen zestig vesten vervaardigt, ontvangt daar- blikkelijk. voor 60 x 2,60 156 fr. f Aan ieder zijner werkgaslen, ten getalle schikkelijk ongeluk in de statie en in van 6, betaalt hij 2 fr. en aan ieder zijner leerjongens 0,25 fr. per dag, dus, te zamen 75 fr. De onkosten gerekend voor zijde, garen enz. gerekend aan 8 p. c. beloopen tot fr. 12,48. Hel totaal der onkosten beloopt dus lol 76 4- 12,48 fr. 87,48. De ontvangsten beloopende tot 156 fr. en de onkosten lot fr. 87,48, wint de kleermaker fr. 68,52 per week, dus fr. 11,42 per dag. De vervaardigers van broeken en onder vesten winnen nog meer. Sleden zoo als Binche, Iseghcm, en n I II. IJporoo- Mengelt ngcn 1899. 1900. I’,; Geboorten. den 30. Van Haccko Victoor-Kamiel, zoon Tan Omeer en van Loones Elisa, Oratoriestraat. Huwelijksafkondigingen. den 26 Aug. Van Damme Lodewijk, veld wachter, met Hellevoet Nathalia, dienstmeid, beide to Adinkerko. Huwelijken. don 28 Aug. Stekelorom Arthur, schipper, geboren te Oostende den 16 Maart 1873, met Doheyn Jozetlna, schipperin, geboren te Morville (Erankrijk) den 22 Mei 1875. Sterfgevallen. den 24 Aug. Ryssen Joris-August, 6 dagen, Statieplaats. den 24. Bouttry Karel-Lodewijk, werkman, 61 jaren, 4 maanden en ‘J dagen, man van Sophia Do Graeuwe, 's Heerwlllemscappelle. den 26. Visage Maria-Magdalena, 10 m. en 27 d., Vestenstraat. I. KOOP EEN. Langst den steenweg leidende van BovcreD naar Ohyverinchovo. TWEEDE KOOP. Langst den steenweg leidende van Bevcrcn naar do Hoogstaedo Lijndo. zijnde welhekalanlc Herberg-Afspanning en Statiepakhuis van den buurtspoorweg Veurne-Yperen, genaamd de HOOGSTAEDE-LIJNDE - mei alle zijne gerieflijkheden, mitsgaders de erve ermedegaande, grooi onder be bouwde Grond, Hofplaats, Hovenierh°J en welbeplanle Fiuilboomgaard, volge°s titel van eigendom 58 aren 37 centiaren, bekend bij kadaster seklie A, N" 683a» 681b en 682b, voor eene inhoudsgrooile van 53 aren 30 centiaren. Boom- en Haagprijs fr. 460- Langst den steenweg leidende van Pollinchov* naar de Iloogstaedo-Lijndo. ^aoicil UI UUUtllUb, VU U1U .v. iv»»v«hjh

Het Advertentieblad (1825-1914) | 1900 | | pagina 2