zeer IN 20. BOUWGRONDEN BOOM EN dagen Te koopen ONROERENDE GOEDEREN Openbare Verknoping maaj om V. langs Je camp- Openbare Verkooping van büA* O!^1 Slud Eieren p. 2ö fr. 2-80 Ir. 2-70 2-80 Nieupoort, ter gehoorzaal 23 20 18 1 43 9 Midden Leegste KANTOOR VAN DEN Notaris CAMILLE DE CAE, TE GHYVERINCHOVE. STUDIËN van do Notarissen FLORIZOONE, to Wulveringhem en DONCK, te Veurne. Rechterlijke kronijk. Korreklionnele Rechtbank van Veurne. POXEY, zeer ter trouw, oud 5 jaren. Zich te bevragen ten bureele dezer. Eene gedeeltelijke landbouwoptel- ling zal ie beginnen van 31 december alle jaren plaats hebben, op bevel van den minister van landbouw. Zij zal geschieden in de woningen van ééne hectaar en meer, ten einde de uit gestrektheid, de opbrengst, het mestver- bruik, enz. vast te stellen. 20 aren GronJ'! keod 190b e” in r tot 1 priiü' Volledige Genezing Depot Ph.“ DEPUYDT. op koopd’J DINSDAG 50 OCTOBER 1900, om 3 ure nanoen, in hel Gemeentehuis, te Wulpen, bij de wed’ Demolder, Openbare Verpachting voor 9 jaar in te gaan den 1“ October 1901 van de toebehoorende hel Armbestuur en de Kerkfabriek vau Wulpen. Elke pachter moet eene begoede borg of medepachter stellen, en seffens be talen, voor alle kosten 10 op een jaar pachtprijs. Belgische werklieden in Frankrijk. De heer minister van builenlandsche zaken heeft de gemeentebesturen verzocht, de arbeiders die werk gaan zoeken in Frankrijk, dezen de voorschriften der Fransche wetgeving in herinnering te brengen, volgens welke zij van een certi ficaat van inschrijving in hel stamboek moeten voorzien zijn. De certificaten kosten volgens de belang rijkheid der gemeente fr. 2,10 2,30. De prijs der plaatsvervanging door hei depaiiemeni van oorlog is vasgcsteld, voor dienstjaar 1900-1901, op 1600 fr. De vergelding toegestaan aan de vrij willigers met premie is vastgesleld als volgt, voor hel dienstjaar 1900-1901, be ginnende met 1 October 1900 en eindigen de op 30 september 1901. Degene die, Ie rekenen van 2 oclober zich zullen verbinden voor eenen milicie- termijn, zullen 1600 fr. ontvangen. Hun dieusllermijn zal aanvangen met 1 oclober 1901 zij zullen afgedankt worden terzelf der lijd als de milicicplichligen der klas 1901 en onderworpen worden aan de lasten en verplichtingen opgelegd aan de reservisten I1“, 12° en 13* klassen Degene die de plaats zullen innemen of den termijn voleinden van mannen be- hoorende Er zullen geldleeningen tegen 3%’sjaars mogen gedaan worden hij middel van be schikbare fondsen der plaatsvervangings- kas, aan de vrijwilligers mei premie die verlangen een huis te bouwen of aan te koopen, bestemd om hun als woning te dienen. Hel bedrag eener leening zal de som niet mogen te boven gaan welke de vrijwilliger nog moet ontvangen op zijne vergelding. De bijval van den spreker was groot. Ook was de voorzitter Rousseeuw met luidruchtig handgeklap begroet toen hij den heer Gravcz bedankte voor zijne leer rijke rede. Onder algemeene bijlreding wierd hel slichten eener lijfrentgilde gestemd; zij zal eene afdeeling uilmaken van onzen bloeienden bond Help U Zelve. Na de vergadering hebben zich menig vuldige aanwezigen als lid laten in schrijven Wij bestatigen met voldoening dal de bijeenkomst vruchten zal vóórtbrengen; wij wenschen dal in eene naaste ver- gaderingde aandachtdcr belanghebbenden nogmaals zou geroepen worden op hel nul dal uil de pensioenwet kan getrokken worden. Help U Zelve verdient den warmslen lof voor hare lofwaardige pogingen - Olié Vuudenpeereboom Reeds op vijf dagen in deze week zijn de briefwisselingen van Brussel niet op het gewone uur besteld geweest. De dag bladeren komen ons aan om 10 ure in plaats van ’s morgens vroeg, zoodanig dat wij in Veurne-stad hooldplaats van ons arrondissement onze corres- pondenliën ontvangen op gelijken stond als de inwoners van Zoulenayeofde Moere Wal scheelt er in de administratie van Post- en IJzerenwegen 1 Zal Minister Liebaerl ons zoo verre brengen dal wij zijnen voorzaal Vanden- peereboom zullen moeten terug wenschen Dit ware wal sterk 1 Wij verhopen wel dal onze volksver tegenwoordigers dien ellendigen toestand zullen doen eindigen van deelmakende der duinen te Middelkerke. De Notaris STROOM te Nieupoort, zal overgaan, in éënc zitting, op Dinsdag 30 October 1000, om 15 uren, in eene der zalen van hel Gemeente-huis te Middelkerke, tol de openbare verkooping bij opbod, van O loten BOUWGRONDEN, gelegen te Middelkerke op den x.cetlijk en in <le Leopold- Mtrnnt. Voor nadere inlichtingen, zie de plak brieven. Men zal kunnen kennis nemen van het lastkohier en hel plan nazien, ter studie van voornoemden Notaris te Nieupoort, ten bureele der Domeinen te Oostende, Mat iahofslraal n' 8, ter Directie der Registratie en Domeinen te Brugge cn in hel KoophandelsmuseumAugustijnen straat, 17, te Brussel. Hollanders. Wilgen. Populieren. Abeele. Eiken. Appelaars. van ongeveer 2 meters Vergadering ter herberg Buseyne. M met l1 beboim' bij kaodZ Nr. 188.' In gÉ Verhel prixii MAA? om 3 ui Lomintt plaats, OP DONDERDAG 25 OCTOBER 1900, om 3 ure namiddag, te Hoogstaede-dorp- plaals, ter herberg de Zon bewoond door Pieter Debackcr, Gemeente Sl Rlcqulers, langs de Burgstraat, dicht tegen den steen weg leidende van Veurne naar Yperen. Een Hofstedeken bestaande uil Woonhuis hebbende Binnenplaats, Kamer, Vaule cn Kelder, alles overzoldcrd, met Schuur, Houlslal cn verdere afhanglijk- heden alsmede de hoeveelheid van 60 aren 95 centiaren grond van Gebouwen, Hovenierhof, Gras- en Zaailand, bekend bij kadaster seklic A, Nr* 368b, 369c en 370c; verdeeld in 2 koopen met recht van samenvoeging. Thans bewoond cn gebruikt door den verkooper Francitcut Vandromme en aanslag met de geldlening. De titels van eigendom berusten ten kantore van Mur Camille DE CAE, Notaris te Gliyverinchove. Algemeene tijdingen. Hel kollegie van Burgemeester en schepenen der stad Veurne, verwittigt de inwoners dal de heer dislrikt-bevelhebber op Zaleidag 17 November naast, om 8 ure 's morgens, in de kazern der gendarmerie in oogenschouw zal nemen de in onbe paald verlof zijnde militairen, welke zich zullen moeten aanbieden in hunne krijgs- effeclen en voorzien van hun livrei. Hel kruis van 2° klas is verleend aan M. F. Van der Guchl, ontvanger der ge meente Loo. De heer Edmond Vantroycn, Secre taris der gemeente Zarren, is Secretaris- Schalbewaarder van Landbouw-Comice van Dixmude benoemd, in vervanging van den heer Frederik Reynaert. Verleden weck is men in de Nationale Bank overgegaan lot de verbranding van do gescheurde of anderzins beschadigde en bevuilde banknoten. Dit geschiedt in tegenwoordigheid van ambtenaars hiertoe aangesteld. Dit wordt niet alle jaren gedaan, maar slechts alle 25 jaren. Men kan zich een gedacht maken van de sommen der afge keurde briefjes die men met hoopen weglegl in de kassen die zorgvuldig ge sloten worden en wal men in de Bank noemt de Toren van de rebuts. Dit jaar zullen de bewerkingen der ver nietiging twaalf volle dagen duren en men zal gemiddeld 17,000 briefjes per dag verbranden briefjes 20, 100 en 1000 franken. Veronderstellende dal men naam briefjes van 100 frank op hel vuur werpt, komt men lol hel schoone cijfer van 20,400,000 frank die in den rook vergaan. Hel orkaan van verleden zondag heeft nog al schade veroorzaakt aan de havenwerken van Zee-Brugge. De rollende brug, wegende 80 ton, dienende lol hel vervoer van blokken van 55 ton, weid door den wind een lOOlal meiers vooruit gedreven en is gevallen in den put van den transbordeur. Een deel der kaaimuren werd ook beschadigd. Hel werk heeft door deze ongevallen eene vertraging van twee lot drie weken ondergaan. Moord te Brugge. Twee dronken werklieden kwamen zondag avond in eene herberg der Ganzenstraal. Zij vroegen drank, en daar de herbergierster zag dat zij genoeg hadden, weigerde zij hun dien te geven. Nu zochten de dronkaards twist. De zoon der herbergierster, een stoker van den tram, die juist thuis kwam, verdedig de zijne moeder legen hunne aanvallen en zoo ontstond er een gevecht, in hetwelk de zoon een mes nam en er eenen der aanvallers eenen steek mede in de keel toebracht. Deze laatste stortte bloedend ten gronde. Geneeskundige hulp werd aanstonds gebracht, doch de gekwetste stierf op den weg naar hel gasthuis. De zoon der herbergierster werd aan gehouden en door den onderzoeksrechter ondervraagd doch, daar hij in zelfver dediging heeft gehandeld, onmiddellijk weer vrijgelaten. Het slachtoffer stond bekend als heb bende een zeer slecht gedrag. Hij was overigens reeds meer dan eens veroor deeld geweest. De andere is daarentegen een voorbeeldig werkman. -- Brusselsch Comiteit voor Transvaal. Door de vergadering der afgevaardigden van 162 maatschappijen van allen aard, den 15“ dezer te Brussel gehouden, wordende volgende beslissingen genomen Een hulde-adres zal President Kruger aangeboden worden ter gelegenheid van zijne reis over België en Nederland. Dat adres, op perkament geschreven en kunstig ingebonden, zal gepaard gaan met inleekenlijslen waarop iedereen, mannen vrouwen en kinderen, zal mogen zijnen naam stellen, mits hel betalen van tien centiemen per handleeken. De opbrengst van die inschrijving zal dienen tol dekking der kosten van de betooging; hel overschot zal, in voor komend geval, gestort worden ten voor- deele der slachtoffers van den oorlog in Zuid-Afrika. Hel adres zal sloelgewijze door hel Comiteit, vergezeld van al de toetreders, naar President Kruger gedragen worden, indien bij te Brussel afstapt; kwam hij te Boterinni’kt (per kilo). 17 Oct. fr. 3-10 2-95 2-80 op Zondag 21 Oclober 1900. ter herberg de Mallerie bij Adolf Seys. Hclmivinx op Zondag 28 October, bij Pieter Kestelool, Slalieplaats ComltntHcliiilvIn^; in de Gouden Klok, bij Benoit Henderyck, op Zondag 4 November. Bolling voor een koppel vette kiekens op Zondag 4 November, bij Fideel Cooler.. Hiilijting voor een koppel vette kiekens, op Zondag 18 November 1900, in d’herherg van Louis Duponl-Lahaeye. ConilmtMcliulvlng op Zondag 11 November, bij Gesar Noolaerl, Oost straal. 1 10 Oct. Hoogste prijs fr. 3-20 3-00 ghe"1 .V/0^ fabric rl! 3'^ bij'1? i>ü.f OP ZATURDAG 8* DECEMBER 1900, om 12 ure juist 's middags, te Hoogstaede, tegen de dorpplaals en langs den steen weg van Veurne op Yperen, op landen gebruikt door verscheidene; •VEISTDITIE van ZUIVER EN ZWARE te welen 20 koopen Olmen. Waarvan veel W..ov,,wi dik dienstig voor alle groote werken. Vergadering ter herberg Buseyne. Op gewone voorwaarden. Kantoor van den Notaris STROOM, TE NIEUPOORT. OVÊKSIjA.G- OP DINSDAG 23 OCTOBER 1900, te Nieupoort, ter gehoorzaal van hel Vredegerecht, om 2 1/-2 uren slipt namid dag, van 1. Drij partijen ZAAILAND, te Ooslduinkerke, te samen groot 1 h. 94 a. 16 C. 2. Twee partijen ZAAILAND, te Coxyde. te samen groot 1 h. 55 a. 34 c. Deze koopen zijn laatst gebruikt dooi de weduwe en kinders David Veiflancke, landbouwers te Wulpen. Burgerstand dor stad Veurne. Brussel niet, dan zou eene afvaardiging i hem hel adres gaan aanbieden ter plaatse waar hij, in België of in Nederland, zou aanlanden. Het Brusselsch Comiteit voor Transvaal is ingesteld als uitvoerend bureel; bij dat Comiteit voegen zich de voorzitters van al de loelredende maatschappijen; aan gemeld Comiteit, waarvan de zetel ge vestigd is Paul Devauxstraat, 13, te Brussel, moeten alle mededeelingen aan gaande de ontworpen betooging gezonden worden. Aan bovenstaand adres zijn inleeken lijslen te bekomen; deze moeten er, met het bedrag der inschrijvingen, terugge zonden worden vóór 5 November aan slaande. Zilveren munt.Er wordt tegen woordig in den handel veel en terecht geklaagd over hel klein zilvergeld,stukken van 1 frank en van 50 centiemen, waarvan er eene massa in omloop zijn die ofwel geschonden ofwel bijna geheel uilgeslelen zijn, zoodal er bijna niets meer op te merken is; dit brengt in den handel zeer vele onaangenaamheden en moeilijkheden mede, doordien die stukken op de meeste plaatsen geweigerd worden. Zou men al die stukken niet kunnen intrekken? BEKENDMAKINGEN. Marchandt Jeroom, dienstknecht te Lombart- zyde, elk 26 fr. voor slagen; do 1'” nog 15 fr., voor dronkenschap. Vorschaeren Jozef, werkman te Nieupoort, 50 frank, voor smaad jegens de politie, en 15 frank, voor dronkenschap. ZITTING VAN 5 OCTOBER. Warmoes Pharailde, weduwe Dcqueker, te Veurne, voorw. 26 fr. voor eerroof. Noyelle Achiel, werkman te Woumen, 300 fr. voor jachtmisdrijven. Dehaese Gaspar, dienstknecht te Loo, voorw. 25 fr. voor slagen. Do Bruyne Renaat, borstelmaker te Clorckon, 50 fr. voor slagen. Carlier Florent, werkman to Veurne, onder waakzaamheid, 1 maand voor banverbreking. Gryspeerdt Alois, werkman te St. Jacobs- cappelle, 26 fr. voor smaad jegens de politie, en 10 fr. voor dronkenschap. ZITTING VAN 4 OCTOBER. Guilleman Henri, visscher te Adinkerke, voorwaardelijk, 26 fr. voor slagen. Becker Hendrik, leurder, geb. te Rumillies, 1 maand en 26 fr. voor slagen; 10 fr. voor rooverjj. Vandenbouhede Hendrik, werkman te Wes- tende, 50 fr. voor smaad jegens de politie, en 15 frank voor dronkenschap. Vannecke Laurens, werkman te Westende, 8 dagen en 26 frank, voor slagen. Vanderzyppe Pieter, werkman te Nieuport en on BÜ u W inv Fenlg bijipnder veroorloofd middel. Voor inlichtiugen, si h te bevragen btj deZUB 1 ER van LIEFDE. 105, Ru«St-üomlnlqu«,Firljf. GUINET, Apoleker-Chlmist, 1. Passage Saulnier, Parijs, Algenx en Depot CH. DELACRE, T3ruxellea, N ALLS APOTlKtN. VluilOhrift Frtnto. O AAAAASvAAAAZ.VtZZAAA***/*#*** •'Wreymw cwwwa mm arraar» Vl.ttM A IK IC 1.1.1 IKHEDEN. Allerlei. Tut do licht, vau 1900 zullen 1500 fr. entvangeu; 1899 1400 1898 1300 1897 1200 1896 1100 1895 1000 1894 900 1893 800 1892 700 1891 600 Tot vroegere klassen 500 Rn - Boom- en Haagprije fr. 85. di. on 2-70 lilt Samen afzonderlijk ingesteld fr. 5800. Samen afzonderlijk ingesteld fr. 3000. Geboorten. den 17. Loper Dauiel-Jozef, zoon vau Edward en van Trybou Valeria, Ooststraat. Huwelijksafkondigingen. den 14. Hortoogho Adolf, schipper, Veurne, met Orimaux Alfonsina, schipporiu, Dowaai. Do Poorter Emiol, dienstknecht, met Duflou Zenobia, dienstmeid, beide to Veurne. Huwelijken. den 17. Bril Hendrik, timmerman, geboren te Veurne den 30 Juni 1871, met Vorgooto Maria, dienstmeid, geboren te Veurne den 11 Oct. 1877. Sterfgevallen. don 13. Abeele Jozef-Frans, werkman, 63 jaren, 6 maanden on 22 dagen, man van Eulalia De Bruyne, Hospitaal. den 15. Luyssen Emiel-Hendrik, 1 m. on 7 d., Duinkerkstraat. den 15. D« Wulf Irma-Loonia, 3 m. en 9 d., binnen palen. den 17. Tornier Maurits-Cornelis, 2 27 d., Abdijstraat. gazn m» i u g jsar «nam Urr

Het Advertentieblad (1825-1914) | 1900 | | pagina 2