ZAAILAND ons aller vreugde genieten, als onbekende I deputatie des provincieraads te Wervick; Manlom* 1901, Eieren p. 26 fr. 2-20 2-50 tl. 3-00 3-20 9 Jan. fr. 3-00 2-90 2-80 Kantoor van den Notaris FLORIZOONE, TE WULVERINGHEM. Midden Leegste Alg(knieene tijdingen. Gespaai zaamheidskt ing Vrije Bur gers, te Veurne. Nummers der laatst aangekochte obligation. Leening Luik 1897. Reeks 5365. N” 14 lol en met 20. Coiul)ut.Hcliuivln{{ op Zondag 20 Januari, bij Louis Duponl-Lahaye, bij de Nieuportbi ug. CouilmlMcliiiivliig in den Moriaan, bij de wed’ Gesquiere, op Zondag 20 Januari. ConibutHchulviug in de Sleutels, bij Vaudromme-Üeroo, op Zondag 20 Januari. Conibntachuivlng op Zondag 27 Januari, in den Welkom bij A. Dutorel. OombutHcliuivluff en Kaariparlij op Zondag 27 Januari, ter herberg de Aon, bij Louis Uejonghe. I Comliat op Zondag 27 Januari 1901 bij Stroom-Bogacrl, in den Traansval. CtonilHilMCliuiving up Zondag 27 Januari, in St. Arnold, bij Gleire-Duiorel. <Jonit>utMCtiuiving op Zondag 27 Januari, in de talm, bij Euuard Lauwaerl, Si. benijsplaals. CtombutHciiulvinfj; ter herberg de Hazewind bij de wed' Dewille, op Zondag 27 Januari, Yperbrug. Coinbiitsclkuivlng en boiling voor een schoonen Turk,op Zondag 3 Februari, in de Ham, bij August Vandu Woude. Combut op de Schuiftafel bij de wed' Haelewyck, op Zondag 3 Februari. CtomLmtMcliuivlug in den Snoeck bij 11. Kestelool, op Zondag 3 Fcbiuari. Moiling voor een koppel vette kiekens Op Zondag 3 Februari bij Jacobus Diuwé, herberg Wulpendamme. ClombatMeliuiving op Zondag 10 Februari, in «de Hen bij Aug. Gouteele. Comliattscliuiving en boiling voor een koppel vette kiekens, op Zondag 3 Februari, bij Theoliel Duwel, bij de Nieuporlbi ug. Burgerstand dor stad Veurne. Door M. Vanstaen, namens de maat schappij Si. Sebasliaan. i Mijne Heeren, Vooraleer de stoffelijke overblijfselen van onzen afgestorven vriend Guslaaf te verlaten, kom ik, uil naatn der leden der maatschappij Sl. Sebasliaan. cenc laatste hulde van genegenheid aan zijne nagedachtenis toesturen. Gusiaaf Duclos werd aanveerd als lid onzer gilde, den 20 Januari 1872. Van dien dag af, genoot hij in hooge male de genegenheid van al zijne con fraters; ook werd hij in 1879 met alge- meene stemmen als kapitein der maat schappij gekozen. Eenieder van ons weel hoe dienst- veerdig onze kapitein was, voor alles wal I den bloei der gilde aanging; hij was een der ijverigsten om aan onze oefeningen deel te nemen, voor zooveel hel zijne bezigheden loelielen. Pas eenige maanden geleden, en niet tegenstaande hij reeds vele van zijne lichamelijke krachten verloren had, door de ziekte die hem medegesleepl heeft, gelukte hij er in koning onzer maat schappij voor hel loopende jaar le worden. Iedereen in Veurne, zoo groot als klein, kende en achtte Kapitein Duclos. Maar eilaas 1 De wellen der natuur zijn onverbiddelijk en onmeedoogend Hij zal zich onder ons niet meer bevinden, en dikwijls zullen wij zijne afwezigheid te betreuren hebben. Moge de algemeene deelneming van vrienden en kennissen aan deze droevige teraardebestelling, de smart van zijne geliefde vrouw en zijnen waarden zoon, eenigszins verzachten. Hel pijnlijk oogenblik van afscheid is gekomen, vaarwel KoningKapitein vaarwel 1 Ikotcriiiiki-kt per kilo 16 Jan. Hoogste prijs fr. 2-80 Midden 2-35 2-20 De draadlooze telegraaf. De ofll- cieele proefnemingen, tijdens den laalslea sneeuwstorm aan boord van de Princesse Clémentine voor de officieele afgevaardig den der regeering gedaan, waren afdoende en al de belgische poslbooten zullen hel loeslel Marconi krijgen. Schildwacht aangerand. Zondag nacht werd de schildwacht, die aan de kazerne van den Poermolen, langs de Kruisvesl, le Brugge, in zijn wachthuisje zal, door drie dronken kerels bespot en uilgescholden; de soldaat kwam builen en verzocht hen bunnen weg voort le zeilen; zij scholden hem nog meer uil, waarop de soldaat hen opnieuw aan maande achteruit le gaan. Een der kerels sprong op den schildwacht die, op hel onverwachts aangepakl, geen gebruik van zijne wapens kon maken. Op zijn geroep kwam de wacht loegeloopeu en de aanranders kozen hel hazenpad. De soldaat heeft in de worsteling een messteek bekomen; de wonde is nogal gevaarlijk. De krijgsoverheid heeft een streng onderzoek ingesteld. Hel slachtoffer heelt zijne aanranders niet kunnen herkennen. De prijzen der steenkolen zijn op hel punt le dalen, niettegenstaande de hevige koude welke ons met nieuwjaar verrast heeft, De koolmijn-maatschappijen van Bonne-Fin en Ans le Luik verschillen 5 6 fr. in prijs per lor. steenkool. Dit verschil is hei gevolg van den grooten voorrand welke voorhanden is in de ver schillende koolmijndistricten van Belgie, en hel is le voorzien dal, uil de mede dinging om deze aan den manie brengen, een aanzienlijke afslag van prijzen vooi l- i spi uilen zal. De ouderdom der aflrde. In de nieuwste aflevering van het Tijdschrift van het Koninklijk Aardrijskundig Genootschap vinden wij een zeer belangrijk opstel van prof. E. Dubois, over den ouderdom der aarde. De schrijver bewijst daarin dal minstens 20,000,000 jaren noodig zijn geweest voor de vorming van de koolzure I kalk der aarde. Hel slot van zijn stuk luid aldus Sedert zeker twintig millioen jaren of 200,000 eeuwen kunnen levende wezens op de aarde beslaan hebben I Men kan zich van de grootte dier tijdsruimte zonder behulp van een beeld nauwelijks eene voorstelling maken. Stelt men eene eeuw voor door een millimeter, dan zijn 200,000 eeuwen weer le geven door twee honderd meiers. En die tijdruimte is een minimum 1 De werkelijke tijdsruimte, waarin de vorming van de koolzure kalk is lol stand gekomen, kan wel veel grooter geweest zijn. Wal is daarbij vergeleken de lengte van het menschehjk leven, van de ge schiedenis der volken I MAANDAG 21 JANUARI 1901, om 2 ure juist namiddag, te Wulverin- glu m-dorpplaais, ter herberg de Drij Kouingen bij M. Frédéric Boonefaes, Vrijwillige openbare Verkooping van drie aancenhoudende partijen i groot bijtitel 11. 1-76-52 Cn en volgens kadaster sectie A. N" 47, 60 en 62a, H. 1 67-30 C. Gebruikt door Theophile Debruyne, le Bulscamp, mits 128 fr. ’s jaars boven de lasten, voor 3, 6 of 9 jaren, eigenaren optie alleen, ingegaan den 1“ October 1897. fuel en inlichtingen bij genoemden Notaris Florizoone. Zoo als wij hel Zaterdag lest meldden, is den 12" dezer alhier overleden, in den ouderdom van 50 jaren en 4 maanden, de heer Guslaaf Duclos, drogist, werkend lid van verscheidene kringen en maat schappijen onzer stad. De achtbare overledene was met hart en ziel aan de liberale denkwijze ver kleefd, en onze liberale maatschappijen en instellingen mochten ten allen tijde op zij ne verkleefde ondersteuning rekenen; ook is zijn vroegtijdig afsterven voor hun een gevoelig verlies. Ook den armen en den kleinen burger verliezen in hem een weldoener en een beschermer. Hij was zeer liefdadig en, zonder ooit van den rechten weg af le dwalen, oefende hij deze deugd volgens de voorschriften der Christelijke Leering, want zijn linker hand wist nooit wal de rechter hand gaf. De begraving heeft Dinsdag plaats gehad; eene overgroote menigte kennissen en vrienden woonde deze plechtigheid bij. Aan den rouwstoet namen de volgende maatschappijen deelde liberale Burgers en Werkmanskring; de Bolders Vooruit»; de Koorzangerskring de Vereeniyde Vrienden de Schotlersgilde St. Sebas- tiaan, alsook de Liberale Vereeniging. De hoeken van het baarkleed werden gehouden doorM. Vanstaen, namens Sl. Sebasliaan, waarvan hij kapitein was; M. Decroos, namens de Bolders; MM. Vanderstraele en Rousseeuw, namens de liberale Burgerskring, waarvan beide hij de ondervoorzitter was. Vooraleer hel sterfhuis le verlaten, werden de volgende redevoeringen uit gesproken. Door M. Rousseeuw, namens de liberale Burgers- en Werkmanskring Mijnheeren, Bij deze plechtigheden die ter cere van den diet baren afgestorvene plaats hebben, kom ik namens de Liberale Burgers- en Werkmanskring Vrij en Bekwaam eene laatste en welverdiende hulde brengen. Indien ooit de dood haar slachtoffer verraste le midden cener bedrijvige levensbaan gansch toegewijd aan de vrije liberale zaak, zoo is het wel thans. Wie Hem van dicht bij kenden, kunnen best zijn edelmoedig karakter, zijn onop houdend maar stil werken waardeuren. Een ander kan op dagen van politieke veldslagen bewijs gegeven hebben van toewijding, verkleefdheid en overtuigings moed, geen echter kan zich roemen, gelijk Guslaaf Duclos, zoo met taaien wil, vast beraden, jaarin jaaruit steeds door ge arbeid le hebben. Weldra zal hel gapend graf, Hem voor immer aan onze achting ontrukken, doch vast mogen wij luidop, zonder vrees dit edel, belangloos, nederig gemoed le kwetsen Hem vollen lol toezwaaien, onze onbegrensde erkentelijkheid lucht geven. T Was Hij, die ons hel prachtige vaandel schonk op 23 Oktober 1898 inge huldigd doch stil wilde de milde schenker - vond hij in zijn waardig hart, in de bewustheid eene edele daad bedreven te hebben, de belooning. Dergelijk feil uil de levensbaan schildert den man. Die in zijne omgeving leefden, die op gelrouwelijken voel mei hem stonden, ze waren talrijk kunnen naar waarde schallen wie wij aan de aarde zullen toeverlrouwen. Zijne bewezene diensten zijn ontelbaar, zijne verkleefdheid onbegrensd, zijne dtoornen, de droomen van oenen wakkeren strijder uil liberale leger, bezielend. Hij was door de achting zijner vrienden bij de stichting in hel bestuur van onzen kring gekozen in D.cember 1887. Opvolgentlijk was bij sekrelaris van 1887 lol 1890 en Ondervoorzitter van 1896 lot heden. Hij was kandidaat bij de gemeentc- kiezing van 17 November 1895. Te vroeg, veel le vroeg is hij aan de liefde zijner medeleden ontrukt 1 Wij verliezen in hem eenen voorbecldigen confrater, eenen gemoedelijken vriend, eenen verkleefden, bedrijvigen cn trouwen Ondervoorzitter. Ja, dierbare Ondervoorzitter, de dood rukt u voor eeuwig van onsmaar uw werk blijft, uwe nagedachtenis leefi warm en innig in ons aller harten. Wij beloven hel u, wij zweren hel u, wij zullen uw onophoudend streven als voorbeeld aannemen cn hel zal ons steeds blijven bezielen. Wij zullen aan uwe nage dachtenis vragen ons die aansporingen, die aanmoedigingen, die raadgevingen le verleenen die gij in de neteligste om standigheden met zooveel lakt en overleg zoo mild uitdeeldel. Vaarwel, hooggeachte Ondervoorzitter, trouwe makker, edele vriend, vaarwel Gemeente Oostvleleren. VI. 71 a. 20 c kad. seklie A, N' 181a. Gebruikt door Henri Slekelorum, lol 1 October 1901, mits 108 fr. 30 c. 's jaars buven de lasten. VII. 1 h. 72 a. ManlgruM* kad. seklie A, N' 38. Gebruikt door Aloise Vaneproo, lol 1“ October 1901, mils 200 fr. ’s jaars, boven de lasten. VUL 1 h. 83 a. 80 c. r.Z Tenieweide), kad. seklie A Nr 93. In Regie. I 4/2 °/0 instelpreinie en behoud van samenvoeging. INSTEL Woensdag 13 Februari TOESLAG Woensdag 27 Februari in T Hötel do Noble Rose, le Veurne. Noordsiraal, telkens om 2 ure namiddag. 1 Verdere inlichtingen bij genoemde Notarissen. Bij koninklijk besluit van 11 dezer is de heer L. Schalbert, thans verificateur der douanen van 1' klasse le Adinkerke statietol ontvanger benoemd der douanen, accijnsen en entrepot van 5' klasse le Brugge. Bij zelfde besluit worden benoemd tol ontvanger der rechtslreekscho belastingen, douanen en accijnsen van 8’ klasse le Adinkerke statie de lieer Favry, thans verificateur der douanen van 4' klasse le Antwerpen. Te Leysele, de heer Delnalle. thans i verificateur der douanen van 3’ klasse, le Esschen. Milicie-Lichting van 1901. Bij koninklijk besluit van 11 januari, worden benoemd Tol werkende leden van den revisie- raad van den milicieraad, de heeren 11. Loontjens, lid der bestendige deputatie des provincieraads le Thiell; B°* de Bethune, id. le Oosiroosebeke; E. Cauwe, id. le I Brugge; lol plaatsvervangende leden de heeren J. Verhaeghe, lid der bestendige G. Vercruysse", id. te Kortrijk. 2° Tol lid der provinciale commissie van militie, de heer E. Van Hee le Veurne. Bij koninklijk besluit van 16 dezer, zijn benoemd, tot militaire leden der her- zieuingsraden dezer provincie, voor hel jaar 1901 Werkende leden Ogcz, luitenanl-kolonel, 4* linie; Pinte, majoor, 4'id.; Vantommen, kapitein commandant, 4" id. Plaatsvervangende leden Lelellier, majoor, 3“ lanciers; de Witte, id. 3' id.; Devos, kap.-commandant, gendarmerie. Een koninklijk besluit van 5" dezer, vergunt de hierna vermelde toelagen aan de navolgende gemeenten, lol uitvoering van weiken aan de buurtwegen Merckem en Zarren, 3,463 fr.; Stavele en Beveren 605 fr.; Adinkerke, Moëresen Veurne, 30.Ü00 fr.; Vladsloo, 14,000 fr. M. do Crombrugghe de Looringlie baron W. A. A. G. M. rechter bij de rechtbank van eersten aanleg le Veurne, is benoemd tol rechter le Kortrijk, en l wordt te Veurne vervangen door M. A. Rulsaerl, advokaal le Gent. Onder de gezwoornen die zullen zetelen in den aanstaanden zillijd, begin nende op 28 januari aanslaande, bemerken wij de heeren K. Demeesler, provinciaal raadslid, C. Donck, notaris, beide le Veurne; Gli. Waeyaerl, burgr le Glercken; R. Glorie, notaris te Reninghe; C. Beesau, handelaar le Yper. Lijst der gemachtigde veeartsen voor 1901, in’i arrondissem' Veurne-Dixmude Te Veurne, MM. Desmei Hendrik en Vandamme Guslaaf; le Dixmude, Nevejan Cyriel; ie Nieuporl, Veifailie Lódewijk; te Loo, Vanbiesbrouek Cainiel; le Leysele, Tacoen Florimond; te Gouckelaere, K.-J, I Moiilhaye. De Notaris FLORIZOONE, zal met lusschenkomsl van Mu' DECAE, Notaris le Ghyvei inchove, openbaarlijk ver- koopen Gemeente Wulveringhem. I. R.entoniei*HiiulH met 2 a. 40 c. erve, kad. seklie B, Nr’ 528 en 529. Thans ledig. Aanslag met de geld- lelling. Besproken prijziën fr. 100. Gemeente Vinchem. II. IlofHtetlo cn 3 h. 35 a. 15 c. I grond van Gebouwen, Tuin, Boomgaard, Nieuwgras en Zaailanden, kad. sectie B, N 350a. 351a, 352. 353, 354, 363, 382, 383 en 384. Verdeeld in 4 koopen. Gebruikt door Ch. Vandromme, lol 1“ October 1901, It 450 Ir. 's jaars, boven de lasten. Besproken houtpr(Js fr. 1,022. HI. 1 hectare Kanllnntl (Mole stuk), kad. seklie B, N' 578a. Gebruikt door Gustave b'lahou, lol 1° October 1901, a 110 fr. 's jaars, boven de lasten. Gemeente Pollinchove. IV. Vetvveklo groot 1 h, 76 a. 20 C. kad. seklie G, N" 229, 235 en 236. Gebruikt door Guslaaf Ghyselen, lol 11 November 1902, mits 220 Ir. 's jaars, boven de lasten, V. Velwdde en Xnallnncl, groot 1 h. 79 a. 30 c. kad. seklie G, Nr' 298, 303, 304 en 305. Gebruikt door Aloise Leper, lot 11 November 1902, mits 240 Ir. jaars, boven de lasten. Mterfgevul. MEK EN I>51 A. K1INGElW. - kniisMMMB' I«. ^MOKUMaaMkU vi:nM\nEi,ij kiiemen. Sterfgevallen. don 12. Duclos Ousteaf-Arthur, drogist, 50 jaren, 4 maanden on 3 dagen, echtgenoot van Julia Moncarey, Ooststraat. den 10. bedoren Achiel-Karol, zomier beroep, 29 jaren, 0 maanden on 25 dagen. Hospitaal. deu 17. Maton Jozef-Cornelis, 2 i.» uron, Noordstraat. Geboorten. den 13. Do Vloo Mnuritn-Jozof, zoon van Justin en van Sarrazyn Eugenia, Booosterpoort. dou 14. Vauboverou Maria-EUaa, dochter van Lauronl en van Aldorweircld Alfonslna, Be- westorpoort. den 14. Vansteono Cyriel-Alfons, zoon van Karol on van Boprez. Elisabeth, Bowostorpoort. den 17. Maton Jo/.i-f Cornells, zoon van Karei on van Willaort Amanda, Noordstrnat. Huwelijksafkondigingen. den 13. Bedrio Leo, schipper, Rousbrugge- Haringho, met Bobuysoro Maria, schipperiu, i Veurno. Besproken lioutprijs fr. 300.

Het Advertentieblad (1825-1914) | 1901 | | pagina 2