er, op asch-woênsdaTzo februari om 2 ure namiddag, le Leysele, Klein Leysele, ten verzoeke van Henoil Wils, VEISTDITIE GEMASKERD BAL Vanstaen-lloulsaegi Oostalraal, 20, Veurne. HOUTWAREN. Ter gelegenheid van Carnaval 1901 in hel Hólel de Rhetorlca bij Emiel Dewitte, GROOT GEMASKERD NACHTBAL, op Maandag IS Februari, om 9 ure 's avonds. Menagie-Goederen en andere roerende voorwerpen. Carnaval 1901. g-üoot 94 koopen schoone B O O ME N. Eieren p. 26 fr. 2-10 2-40 fr. 1-90 2-50 Entrée 50 centiemen. v eh m a s.i.i.i i£ ii edi.x 6 Feb. fr. 2-70 2-25 1-80 Rechterlijke kronljk. Korrektionnele Rechtbank van Veurne. ZITTING VAN 24 JANUARI. En op DINSDAG 19 FEBRUARI 1901, BAL, te beginnen van 7 ure ’s avonds. is kunnen vaslgesleld wezen ten zij aan i do 2* 15 frank, onze katholieke Senators, Volksvertegen- woordigers. Provinciale Raadsheeren, Burgemeester en Schepenen, die met al hunnen invloed er niet in gelukt zijn veel eerder voldoening le doen bekomen door onze eenparige gezinde bevolking Wij wenschen, voor hel welvaren onzer streek, zonder er veel aan le kunnen ge- looven, dat men er in gelukke het ende tramlinie van Veurne naar de Panne te laten leggen en uitbaten legen liet aan slaande badseizoen 1 Kantoor van den Deurwaarder BOUTEN, TE VEURNE. WOENSDAG 13 FEBRUARI 1901, om 10 ure 's morgens, le Veurne, Staiie- plaats, bij Camille Lebleu, O O 1» I) A. U van CombatBcliuivlng op Zondag 10 Februai i, in de Hen bij Aug. Gouleele. Carnavnl Maandag jaarlijksche „.i Kaarlparlij, bij Gh. Quarlier- Allaiys, Zwarte Nonnenstraal. Maandag IM Februari KOOI, om 2 ure slipt namiddag, ler hofstede van hel Armbestuur van Adinkerke, gebruikt door M. I.eon Lammer ant-Fynnaert, te ADINKERKE. langs den keiweg van Adinkmlro •'-■ Burgerstand der stad Veurne. KANTOOR VAN DEN Notaris CAMILLE DE CAE, TE GHYVERINCHOVE. van Mei gereed geld. Botermarkt per kilo 30 Jan. Hoogste prijs fr. 2-75 Midden 2-30 Leegste - 2-00 Dat ontvangbewijs wordt, met tie onbe- I Lombartzijdo, taalde kwijtschriften, zoo er zijn, ten ”k e«mivon te |1U}ZO van (jt>n afgever bezorgd legen af- sïrLb^Theöd^rVannieuwkerke Pieter en J tcekcning door laatstgenoemde of door zijnen lasthebber. De afgever wordt voor hel bedrag der le zijnen voordeele gedane storting eerst voorgoed gecrediteerd nadat hij het be doeld ontvangbewijs ler Bank heeft doen leekenen door den dienst der loopende rekeningen. Aanbieding ten huize door de bestellers geschiedt maar tweemaal; bij afwezigheid, worden de afgevers verzocht de stukken op hel kantoor af te halen. Zulke stukken worden op zondagen en gelijkgestelde erkende feestdagen niet afgegeven. liet sluiten der grenzen. Ant woordende op eene ondervraging van den heer Maenhaut, zegde de heer Van der Bruggen, minister van landbouw, dinsdag in de Kamer Sedert 1897 is de invoer van zekere sooilen van Hollandsch vee door eenige lolbureelen veroorloofd. Hel slachtvee wordt rechtstreeks naar eenige grooie slachthuizen van hel land verzonden en de melkkoeien worden, in de invoerbureelen, aan verschillende onderzoeksmaatregelen, namelijk aan eene quarantaine van lien dagen onderworpen. Alleen hel vee dal de proef der luber- culine heeft onderslaan en aan de quaran taine werd onderworpen, wordt in bel land toegelaten. Worden er gevallen van mond- en klauwzeer onder hel vee. dal werd onder zocht, gevonden, dan wordt hel over de grenzen gedreven ler zelfder lijd als hel vee dal van ziekte verdacht wordl. Zoo noodig, wordl hel lolbureel lol nader bevel gesloten. Die maatregelen hebben lol nu toe voldoende uitslagen geleverd en hel schijnt dan ook noodig in hel vervolg le blijven toepasscu. Binst do Knrnavaldagen zullen geen maskers binnen gelaten worden in de herberg de Halve Maan bij Francis Degrauwe. Het tweede vvinterconcert bij onze Harmonie. De leden onzer Cecilia-gilde hebben zaterdag eenen genoegelijken avondstond doorgebrachl. Hel tweede winterfeest had eene talrijke menigte toehoorders aangelokl die een oprecht gelukt concert hebben bijgewoond. De slukken die door de Harmonie werden voorgedragen zijn meesterlijk vertolkt geweest. Wij hebben in bij zonder de puike uitvoering aan le slippen der ouverture a Sous la Feuillée» door Slrauwen, der medesleepende en levens moeilijke vals Les Patineurs van Waldleufel en der bekoorlijke fanlazij over La Poupée van Audran, getoonzet door den ijvervollen heer bestuurder Vanderlinden. De Marche Héroïque» met lliebaansche trompetten en de Polka des gais Copains wierden insgelijks on- berispbaar uilgevoerd. Het Ave Maria van Gounod liet ook den besten indruk. Wij wenschen den heer Vanderlinden hartelijk geluk over den schitterenden uitslag dien hij heeft bekomen; onder zijne wijze leiding blijven onze wakkere en vlijtige muziekanten zich door rappen vooruitgang onderscheiden. Verders wierd hel concert gegeven met de medewerking van M’ Slrauwen, cornelist, eerste prijs van hel conserva torium van Brussel, pislon-solo vai den Muntschouwburg. De verschillige aria’s die hij met een uitstekend talent heeft uilgevoerd, getuigen dal bij een ware kunstenaar is. De moeilijkste variatie» zijn voor hem een spel. Iedereen heeft hem bewonderd. En wat gezegd over den nooit volprezen kluchlzanger, onzen vriend den heer A. Monnol Met welke daverende hand- geklappen werd ieder zijner liederen begroet Waarlijk, een groot deel van den bijval van het feest is aan hem te danken Maar ook is dit geen wonder De keus zijner verschillige aria’s is zoo koddig, ten anderen is zijne dienstwillig heid om de onophoudende bisgeroepen zonder aarzelen te beantwoorden zoo goedhartig, dal hij waarlijk als de lieveling der leden van Geciliu mag aanschouwd worden Altijd met het zelfde genoegen ziel men hem terug, altijd met den zelfden spijl scheidt men van hem af. Hel concert wierd gevolgd door hel traditioneel Bal, dal ook lusschen een der levendigste mag gerangschikt worden; hel eindigde slechts laat in den morgen Moeten wij bij vergelijking oordeelen, dan blijven wij overtuigd dal hel aan slaande Karnavalbal onzer drie zuster- gilden een kolossaal succès zal wezen Ziedaar dus hel winterseizoen ten einde, ten minsten voor wat de concerten betreft; want ongetwijfeld zullen zich onze trouwe muziekanten met meer ijver dan ooit weder aan hel werk stellen in vooruitzicht hunner toekomende bijvallen voor den aanstaanden zomer Wij mogen die gelegenheid niet laten voorbijgaan zonder eene bijzondere hulde le brengen aan den heer Voorzitter Andries voor zijne ophoudende verkleefd heid aan onze geliefde Harmonie; aan hem ook eenen bijzonderen dank van wege de eereleden voor de puike feesten die hij hen weel aan te bieden. Aan den heer bestuurder Vanderlinden- bieden wij ook onze hartelijke geluk- wenschen; hij weel de Koninklijke Har monie S1” Cecilia op eene ware kunst- hoogte le behouden. Die heerlijke uitslag is aan zijn onverpoosd streven grooten- deels te danken. Aan de heeren uitvoerende leden zeggen wij ook van harte ProficiatZij mogen fier blijven, deel te maken van eene gilde, die onder de beste muziek- genootschappen van Vlaanderen mag gerangschikt worden. Dit is aan hunnen vlijt, aan hunne wilskracht te wijten. Zij zullen den ingeslagen weg niet verlaten en steeds met meer ijver dan ooit den bloei hunner geliefkoosde Harmonie betrachten Harmonie Si. Gecilia, r,I Adinkerke naar de Poteau .im.-.- aftn t(j Openbare Verkooplng van Tijd van betaling mits borg. Vergadering ler hofplaats. Wissel-Agentschap Aankoop en verkoop van alle openbare fondsen. Uitbetaling van alle koepons. Kostelooze raadgevingen en onderzoek der lijsten der trekkingen. Bureel open van 9 lol 12 ure. Algemeone Gouverneur. Men meldt uil Brugge dal de benoeming goedgekeurd en onder- teekend is van den heer graaf Charles dUrsel, te Oostcamp, als Gouverneur 1 onzer provincie. M. F. Vanderhaeghen, conducteur 1 van 1° klas in hel beheer van bruggen en 1 wegen, le Veurne, is bevorderd lol den graad van voorname conducteur van 2° klas. De volgende pensioenen zijn ver- leend1 1503 fr. aan M. G.-L. Toortelboom, gewezen gemeenteonderwijzer, te Noord- schoote, en 1705 fr. aan de weduwe Reynaerl, gewezen kantonalen school opziener, te Dixmude, en 35 fr. voor haar kind. Aan de gemeente Middelkerke is eene toelaag verleend van 30 000 fr voor gezondmakingswerken. Maatschappijen van ouderlingen bijstand. De volgende maatschappijen hebben de wettige erkenning bekomen Ltjfrentgilde van Avecappelle, le Ave- cappelle; Hand in hand, te Handzaeme. Bij koninklijk besluit van 27 januari, worden de volgende toelagen verleend 339-48 fr. aan de kerkfabriek te Oosi- keike bij Dixmude, voor de aanvullende iVuu*3,11,. 101 herstelling van die kerk; H8-84 Ir. aan de gemeente Pollinchove, voor de werken lol herstelling van de pastorij aldaar. Hel vuur is zondag nacht uitgebroken in de nieuwe mecanische steenslokei ij te Nieuwpoort, gelegen aan de sluizen. De pompiers en de policie vingen de reddingswerken aan, doch de nieuws gierigen weigerden hen te ondersteunen en er moesten uil dien hoofde talrijke processen-verbaal worden opgesteld. Eerst s morgends, om 4 i/2 ure, was men meester van hel vuur. Assisenhof van Wesl-Vlaanderen. Brandstichting van Oostende. Mev. wed. Seck-Boucquey van Oostende, be schuldigd van brandstichting en bedrieg lijk bankroet, werd door de jury on- plichlig verklaard en vrijgesproken. He Spierevaart. - De zaak schijnt andermaal hare oplossing nabij. De sleden Roubaix en Rijsel zijn thans met den Franschen staal overeengekomen vooi dezes aandeel in de uitgaven voor de zuivering van hel water dier beek door hel aanvaarde zuivci ingstelsel. Eene tentoonstelling te Oostende in 1J0! Dezen zomer wordt te Oostende een Congres van Zee-hygiene gehouden, le dezer gelegenheid wordl eene inter nationale Tentoonstelling van Gezond heidsleer, I eiligheid ter zee en Visscherij- wezen ingerichl, met den steun van het Gemeentebestuur. Z. M. Leopold II. Koning der Belgen heelt den titel van Hoog Beschermer der tentoonstelling aanvaard. De belanghebbenden kunnen hel pro- gramma-reglemenl bekomen in het Al gemeen Secretariaat, Witte Nonnenstraal 18, Oostende l{el,eei'van Posterijen. Van en met 1 februari 1901, kunnende afgevers van kwijtschrijfien, die eene loopende reke ning bij de Nationale Bank te Brussel of bij dezer hulpkantoren builen Brussel hebben, de ingevorderde sommen daar op hunne rekening doen storten. (Koninklijk besluit van 27 November 1900). Dat geldt echter maar voor borderellen waa,de va" 'en minste 1000 [rank, om het even hoe groot hel cijfer der ingevorderde kwijtschriften zij. Voor elk borderel mag maar eens op loopende rekening worden gestort. t Poslliggende kwijtschriften worden niet 1 aangenomen. Voor de afgifte worden bijzondere bor- derellen opgemaakt, welke de postkan toren kosteloos verstrekken. De vereffening geschiedt door tusschen- komst van 't Hoofdbeheer van Posterijen. Zoodra een borderel afgesloten is, geeft dat Beheer aan de Nationale Bank kennis van de som, welke op de loopendo reke ning van den afgever moet worden ge schreven; denzelfden dag laat de Bank aan het Bestuur van Posterijen een ont vangbewijs geworden van de uil naam sehmf' van den rechthebbende gedane storting, met opgave van de ingeschreven som. Studie van den Notaris DONCK, TE VEURNE. Entrée 50 c. por persoon. w Ul< A K1NGEN. >^tuxniN' oc-.cwac. c»n /»j«»www». voor dronkenschap; Salonibior Romania, vrouw Zwaonopool, to I voorwaardolijk, 25 fr., voor drank gegeven te hebben aan bedronkonen. Vorwichto Karei, werklieden te Buvokorkc, do 1 maand en 26 fr,; do 2“ voorw.. 16 dagen on 26 fr.; do 3’ voorw., 26 fr., voor slagen; do 1’ nog 20 fr., voor broken van moubols. ZITTING VAN 25 JANUARI. Beschuyt Hendrik, dienstknecht te Pottin- chovo, voorw., 50 fr., voor smaad jegens do policie, 8 dagen, voor bedreiging door woorden, on 10 fr., voor dronkenschap. Oelangho Lodowijk, dienstknecht te Lombart- zjjdo, 16 dagen en 26 fr., voor breken van af sluiting. Rommelaere Emiol, workman to Dixmude, voorw., 26 frank, voor vischdolikt. Ooderis Victor, werkman to Oostduinkorke, 24 dagen en 300 ir. voor jacht met stroppen. Vanhille Jules en Calcoen Isidoor, visschors te Lombartzijdo, elk 8 dagen en 26 fr., voor slagen; Do 1 verzocht zich gemaskerd on verkleed bieden. Het buffet zal zoo ingoricht zijn om allo oischon on goostingon to kunnon voldoen. i Geboorten. don l Fob. Lohouck Albrecht-Cornolis, zoon van Pictor on van Van Loo Holena, Handboogstr. don 2. Rabaoy Loo-Jeroom, zoon van Romi on van Albrecht Irma, binnen palen. den 2. Cabootor Alice-Maria, dochter van Karel en van Do Bergh Eugenia, binnen palen. den 2. Couttonier Jozcf-Cornolis, zoon van Hendrik en van Cloot Amelia, Klavorstraat. den 5. De Cleyro Camilla-Staria, dochter van Juliaan en van Duforet Sophia, Duinkerkatraat. den 7. Van den Bussche Hondrik-Carolus, zoon van Karei en van Do Molder Eugoula, Bowosterpoort. Huwelijksafkondigingen. den 3 Feb. Peel Philippus, winkelier, wed' van Catharina Vermoto, St-Joris, met Sophia Nowó, werkster, wed* van Pieter Behaogelo, Veurne. don 3. Six Hector, werkman, met Declercq Leonia, naaister, beide to Veurne. den 3. Dcsoete Ludovicus, visscher, Adinkerke, mot Plasschaert Maria, werkster, Vouruo. Sterfgevallen. den 1 Feb. Hcnderyck Karol-Lodowijk, zonder beroep, 52 jaren, overleden to Solzaoto. den 3.Thiroux Fraus-Lodewijk. schoenmaker, 62 jaren, 9 maanden on 15 dagen, echtgenoot van Augustina Trensaert, Pannastraat. don 3. Do Vloo Mauriti-Jozof. 21 dagen, Be- ooaterpoort. den 6. Billoot vrouwelijk doodgeboren Be- oosterpoort. den 7. Do Voghel Juliaan-August, 1 m. on 28 dagen, Marktplaats. rru UCCD biedt kosteloos aan, aan allca ttn flLLD Ulo aangetast zijn van oono huidziekte, haarwormen, eczemas, puistjes, huiduitslag, cronischo bronchiotcn, borst-, maag- en blaasziokten, rhoumatiek, oen onfeil baar middel te doen kennen om zich spoedig te genezen zooals hij zelf volkomen genezen is geweest na allo mogolijko geneesmiddels vruch teloos te hebben doorstaan on beproefd. Dit aanbod, waarvan men hot monschllovend doel zal inzien, is het gevolg oeuor belofte. Per brief of postkaart schrijven aan den Heer VINCENT, 8, place Victor Hugo, to Grenoble, die kosteloos on vrachtvrij per post antwoorden en do gevraagde inlichtingen opsturon zal. STAD VEURNE. Kondafg 17 Februari, om 9 1/2 ure ’s avonds, in de zaal der INGEIUCHT DOOK UK koninklijke Harmonie Maatschappij Su Cecilia de koninklijke Maatschappij van Rhetorlca arm In de beurs en van zinnen Jong - en den Koorzangerskring de Vcreonigdc Vrienden. - uitsluitolijk do loden dor bovongomoldo maat schappijen en hun huisgezin aangeboden. lugang langs do Duinkorkstraat. Ingangprijs fr. 0-50 por hoofd. De ongomaskordo Datneu zullen oonon ingaugprijs van fr. l-.'.O betalen. Bureel open tot II ure. Damon wordou vriéndelijk doch dringend 1 v»v.iu,

Het Advertentieblad (1825-1914) | 1901 | | pagina 2