Carnaval 1901. Menagie-Goederen en andere roerende voorwerpen. Ter gelegenheid van Carnaval 1901 in het Hotel de Rhetorica bij Emiel De witte, GROOT GIMAsiilRt» NACHTBAL, op Maandag IN Februari, om 9 ure ’s avonds. Menagie-Goederen, Kuip- en Kernallaam, Beestialen, Landbouwgetuig andere roerende voorwerpen. 94 koopenschoone B O O ME N. lijd van betaling mits borg. Vergadering ter hofplaats. Veurne- Yper, die natuurlijk lol Voord ruclit. vj'iutii a a«t ii.i.i KiiEinx. Entrée 50 centiemen. en f Oostendc-Veurnc, 243,718-17 221.173 57 Oosiend-Blankenb. 250.652 14 304.961-88 Veurne-Yper, 174,885-66 179,783 63 Studia van den Notaris DONCK, TE VEURNE. En op DINSDAG 19 FEBRUARI 1901 BAL, le beginnen van 7 ure ’s avonds. Kantoor van den Deurwaarder GOOSSEN Vestenstraat, 66, Veurne. Rechterlijke kronijk. Korreklionnele Rechtbank van Veurne. Op Zondag 24 Februari zal de lieer Buyi, Volksvertegenwoordiger onzer om schrijving, hel woord voeren, in het lokaal De Rhetorica le Veurne, op eene openbare vergadering belegd door de Liberale Associatie en den Burgers en Werkmanski ing. kantoor van den Notaris CAMILLE DE CAE, TE OIIWER1NCHOVE. OP ASCH-WOENSDAG 20 FEBRUARI om 2 ure namiddag, ie Leysele, Klein Leysele, len verzoeke van Benoit Wils, VENDITIE van Mei gereed geld. in een zeer matig verwarmd vertrek gezel worden lot zij ontdooid zijn. Dan neemt men ze eruit, droogt ze af en zij zullen weder even goed zijn en blijven. Vruchten en groenten worden in hel water van eene min of meer dikke ijskoorts, om geven, en moeten met rust gelaten worden lol die ijzige omgeving verdwenen is en hel water eene temperatuur heeft aange nomen eenige graden boven vriespunt. Carnaval Maandag janrlijksche Schuif-en Kaarlpailij, bij Ch. Quarlier- Alla, ys, Zwarte Nonnenstraai. CombaUchuiving in den Wilde- Gewone voorwen man, bij Alfous Bril, op Zondag 3 Maart, tijd van betaling, mits borg' Binst de Karnavaldagen zullen geen maskers binnen gelaten worden in de herberg de Halve Maan bij Francis Degrauwe; alsook bij David Bruwaerl in ’l ll'iz Peerd. Entrée50 c. per persoon. OP WOENSDAG 20 FEBRUARI 1901, zijnde A sschen-Woensdag om 2 ure namiddag, te Veurne-Bewesler- poorl, bij de herberg van Leopold Hekaen bij de Adinkerke-brug, koopdag van gezaagde en ongezaagde H O TI T W A R E,N:4 Zondag IT Februari, om 9 1/2 ure ’s avonds, in de zaal dor Harmonie St. Gecilia, geSSqtbu INGERICHT DOOR DE koninklijke Harmonie Maatschappij S1 Cecilia de koninklijke Maatschappij van Rhetorica arm in de beurs en van zinnen jong - en den Koorzangerskring de Vereenigdo Vrienden. - uitsluitelijk de leden der bovengemelde maat schappijen en hun huisgezin aangeboden. herhaalde toejuichingen vielen de op- I voerders te beurt. Graaf Egmoni loonde zich meesterlijk de held die zijn leven voor vaderland en vrijheid te pand gaf. Sabina, zijne gemalin, stond hem goed ter zijde. De hertog van Alva heeft voortreffelijk zijn woest en dwingelands karakter doen uitschijnen. Willem van Oranje vervulde opperbest zijne rol van trouwen vriend even als Riperda en Gomez deze van snoodsche onderdanen. Johan, Huberlus en Daniël verbeelden wel de verkleefde dienaren terwijl de Brusselsche Burgers vol vaderlandsliefde bezield krachtdadig in hun spel waren. Rhilovius als bisschop was zeer deftig en uitermate goed getypeerd. De cipier speelde met meedogenheid. De kinderrollen waren ook zeer vol doende en vooral de kleine Arnold ver dient eenen welgemeenden proficiat. De figuratie liet ook niets le wenschen en de zoo prachtige als frissche kostuimen leverden een schoon zicht op en maakten groolen ophef. De indruk, die de zoo schoone tafereelen van hel drama hadden te weeg gebracht, verdween welhaast bij hel opvoeren van Drie oude hanen en eene jonge hen. De titel van dit blijspel beduidt kluchtige gevaarnissen die men soms in de samen leving ontmoet en lachen verwekken. Geen wonder dus, dal met drie oprechte komieken zoo als Magerneus, Klisteerspuit en Kanonscheul, de vertolking een onbe- schrijvelijk succes genoot. Hun kluchtig spel heeft hel publiek doen lachen om de lever le schudden. Lotje was ook zeer bevallig en Jantje belooft veel voor de toekomst. Bravo, jongen débutant 1 Kortom, als sluiting van hel tooneeljaar, flinke kunstavond, opgeluislerd door de gewaardeerde symhonie - aldeeling der Harmonie Stfl Gecilia. onder hel kundig geleid van den heer Vanderlinden. Een Bederijker. Buurtspoorwegen. De ontvangsten der nationale maatschappij van buurt spoorwegen, gedurende de maand Dec. kistje onder op de volgende lijnen beloopen lol fr. 9.457-15 voor de reizigers en fr. 4,088-24 voor de koopwaren. Te zaïnen fr. 13,545-39. Oostende-Blankenberghe. Ir. 3,538-65 voor de reizigers en fr. 2.198-98 voor de koopwaren. Te zamen fr. 5.737-63. Veurne-Yper, fr. 8,821-85 voor de rei zigers en fr. 3,467 II voorde koopwaren. Te zamen fr. 12,289-26. De algemeens ontvangsten sedert 1“'" Januari bedragen: Stad door de piemonteesche soldaten. Hij is te Parijs in den echt getreden den 18 april 1886 met jufvGcnoveva Le Roux, geboren le Parijs den 20 oogst 1862. Hij is vader van acht kinders, twee knechten en zes meisjes; de oudste zoon is 14 jaar en het jongste, een meisje, is le Oostcamp geboren den 28 oogst 1897. Hij bewoont sedert een 15tal jaren hel reusachlig kasteel van Oostcamp. Sedert zijn verblijf le Oostcamp is hij I gouverneur geweest van Henegouwen I omtrent 6 jaar, van 1889 tot 1894. In April 1898 is hij belast geweest met I eene bijzondere zending van Z. M. den I Korting naar China en Japoiiicn. Geheel tevreden over den uitslag zijner I zending, die voor doelwit had een han- I delsverbond le maken tnsschen China en I Congo, heelt Zijne Majesteit hem welhaast na zijne terugkomst, verzocht den belgi- schen Congo in zijnen naam te gaan be- 1 zoeken. Nog ecus heeft hij niet geaarzeld; I en ditmaal alleenlijk met den dienstbode die hem als knecht ook naar China ver- I gezeld had, heeft hij de reis naar hel I zwarte land afgelegd. I Vertrokken den 1" Januari 1900 heeft hij verschillige posten van den Congo- staal bezocht, en is gezond le Oostcamp I weergekomen den 23 maart. Graaf d’Ursel is onmetelijk rijk; hij spreekt zeer goed onze taal, hetgeen blijkt I uil eene vlaamsche voordracht, welke hij voor een paar maanden le Oostcamp ge- houden heelt. Algemeene tijdingen. De nieuwe Gouverneur. De benoeming van graaf d’Ursel lot gouverneur onzer provincie is donderdag in het Staatsblad verschenen. Graaf Karei d’Ursel, oudste zoon van wijlen Ludovic d’Ursel, in leven senator te Mechelen, is geboren le Brussel den 20 januari 1848. Na zijne studiën gedaan te hebben in T Kollegie te Namen en voltrokken in de boogschoot van Leuven, wierd hij zouaaf van het pauselijk leger; hij nam deel aan den veldslag van Mon tana en wierd gevangen genomen le Civitta- Vecchia. Hij was onder - luitenant le Rome tijdens de verovering der Eeuwige Onmiddellijk werd door de gendarmerie een onderzoek ingesteld zonder uitslag. Zaterdag morgend noglans werd door een werkman hel zilveren I j een brugje van hel Maria-Hendrika park Üostonde-Nieuporl-Veurne le Oostende terug gevonden. Hel lag daar in een linnen doek gewikkeld, waarop bloedvlekken te bespeuren waren. De kapel waarin hel doosje geplaatst was en die uit massief zilver vervaardigd was, werd niet teruggevonden; de dieven evenmin. Smokkelarij. Een koopman in I voeder le Wervick, heelt aanzienlijke hoe veelheden zijner waar bedrieglijk in I Frankrijk ingevoerd en is alzoo aan de I vereischle taksen ontsnapt. I Een tolbeambte zou zelfs medeplichtig I zijn in de zaak. Deze wordt beschuldigd I van schriflvervalschiug en is aangehouden. I Ontsmeting. De opzichlcrs-vee- I artsen hebben bevonden dal hel werk der I ontsmetting van veewagens niet met de I noodige zorg geschiedt. Daarom beeft de I minister van spoorwegen de slalieover- I sten opgelegd, hel dienstdoende personeel I meer zorg bij dit werk aan le bevelen. I Terug in ’t vaderland. Uit kracht I van de kwijischeldingswel ziin twee I ouderlingen, lolelingen van 1836 en ge- I deserleerd iu 1838, in hel vaderland I teruggekeerd. Zij waren deserteurs van het 9e regiment artillerie en hebben nu i I den ouderdom van 85 jaar bereikt. I Om bevrozen vruchten of groeten I weer bruikbaar le maken, moet men ze Worden benoemd tol leden van den I niet terstond ineen warm vertrek brengen, militieraad, voor de lichting van 1901, in I want dan bederven zij spoedig na hel het arrondissement Veurne-Dixmude I ontdooien. Zij moeten in koud water Voorzitter: M. B. Baerl, provincie- geheel ondergedompeld en met hel water raadslid,le Dixmude; plaatsvervangers: I i MM. C. Ouatannens, id. te Eesscn, en I Edw. Verlcnde, id. le Loo. I 1 Lid M. D. De Haene, burgemeester le I Veurne; plaatsvervangers MM. Am. I Ghysaert, schepen le Dixmude, en W. De I Roo, burgemeester le Nieupoort. I l Zijn benoemd, voor de lichting van I 1901, tot militaire leden der militieraden I en tol plaatsvervangers dezer, voor hel I arrondissement Veurne-Dixmude, del volgende officieren Werkend lid: M.Caillel,tweede kapitein bij hel 3' linie-regimenl, le Oostende. PlaatsvervangerM. Romain, tweede I kapitein bij het 3’ linie-regimenl, te I Oostende. I Een koninklijk besluit van 1 Januari I verleend hel militaire eereleeken van 2° I klas aan M. J. J. C. Delanoeye, gewezen I gendarm le peerd, thans polilie-agenl te I I Veurne. Men schrijft uit Dixmude De plans van den tram Dixmude-Wou- men-Merckem-Poperinghe met emhran- chemenl op Yper zijn zaterdag definitief I door hel Staatsbestuur aanveérd. De aan besteding zal binnen kort plaats hebben. Hel gevaar van vuurwapens. Een ijzerweg-werkman van Handzaeme, .1. Vanhove genaamd, school Zondag naarde kraaien met een oud geweer. Hij had zijn wapen te hard geladen en toen hij een schol loste, sprong de loop in stukken. De linkerhand van den schutter werd bijna afgerukt. De toestand van den onge lukkige is wanhopend. Een rijke vreemdeling die zich wilde verdrinken. Een aandoénlijk drama had I dinsdag avond rond 10 ure le Oostende plaats. Een rijke lieer van Parijs, ten gevolge van ziekte in zijne zinsvermogens ge schokt, was met zijnen knecht in een der I bijzonderste hotels afgeslapt. Dinsdag avond begaf hij zich naar hel strand, vergezeld van zijnen knecht en vervolgens langs de Visscherskaai, waar I hij zich poogde in het water le werpen. I Hij werd daarin belet door twee boot- roeiers Van llee en Duyck en zette zijn I weg voort door zijne redders achtervolgd. Aan de statie werd hij door eenen I brigadier van policie aangesproken, die I hem naar zijn hotel wilde terugbrengen. Aan de Bassinbrug gekomen, sprong de heer opeens over de leuning in hel water. Eene boei werd hem toegeworpen die hij I weigerde aan le nemen. Zijne twee vorige I redders sprongen in booten en gelukten I erin den ongelukkigen levend aan wal le brengen. Men diende hem in hel policie- bureel van T Hazegras de noodige zorgen toe en bracht hem vervolgens naar zijn hotel over. Daar wordt hij gestadig door de policie bewaakt, in afwachting der aan komst zijner familie. Hij had 1 1,000 frank op zak en 200,000 fr. in zijnen reiszak. Reeds eenige zijner vrienden, die liem achtervolgden en zijn spoor verloren had den, zijn aldaar aangekomen. Kerkdiefstal. Vrijdag morgend II. stond de gemeente Oudenburg in rep en roer. Dieven hadden ’s nachts in de kerk ge broken en er verschillige voorwerpen ter waarde van omtrent 4000 fr. gestolen; onder andere de relekwie van den Heiligen Arnoldus, beslaande in eenige zijner been deren die in eene zilveren kas verborgen i waren. I “KKEXüMAKixjjex. OP MAANDAG 25 MAART 1901 lijnde O. L. F. Boodschap om 1 ure slipt namiddag, te WUl PFN ter hofstede gebruikt door Ch /a^’ langs de vaart van Veurne naar Wulpen’, l< O O I* O G van 3 maanden STAD VEURNE. Mnnndng IN Februari 11)01, om 2 me slipt namiddag, ler hofstede vt’n het Armbestuur van Adinfccrke, gebruikt ADINKLRKE, langs den keiweg van Adiiik(‘rkd lEiur de Poicuu, Openbare Verkooping van Burgerstand der stad Veurue. 1899. 1900. ZITTING VAN 31 JANUARI. Vorschaeren Leopold, workman to Westendo, I 8 dagen en 26 fr. voor siagen. Vanhove Pictor, daglooner to Lombartzyde, I 8 dagen en 26 fr. voor bodriegelijko out- I vroemding. Clauvr Karel, slachtorsgast to Roussolaro, I voorw. 2 maanden on 50 fr. voor stagen on I wonden. Deruyter Gaston, leurder to Clcrekon, 16 I dagen on 26 fr. voor bedreigingen, en 8 dagen I en 26 fr. voor 't dragen van verboden wapens. Verslypo Prudons, dienstknecht to Nieupoort, I voorw., 26 fr. voor aftroggelarij. Pousseelo Zoë, vrouw Lamoto, Lamote Amaat, I kasseier, te Rousbrugge, de eerste 50 fr. voor I eerroof; 10 fr. voor smaadwoorden; 26 fr. voor breken van afsluitingen; beide 15 fr. voor lichte gewelddaden on 15 fr. voor breken van mobilair. Doleu Isidoor on Popieul Theoflel, visschers to Adinkorko, do 1° 2 maanden en 50 fr., voor slagen on wonden, on 15 fr. voor broken van mobilair; de tweede 10 fr. voor scheldwoorden. Vanhove Pieter en Wybo Laurent, werklieden te Lombartzyde, voorw. elk 50 fr. roor jacht op anders grond. ZITTING VAN 1 FEBRUARI. Valcke Justin, werkman te Eesson, 7 maanden en 50 fr. voor slagen. Decan Frans en Doconinck Anastasia, werk lieden te Eesson, do 1° 10 fr. voor lichte geweld daden; do 2B voorw. 10 fr. voor scheldwoorden. Despeghel Arthur, leurder to Zarron, 2 maal 8 dagen en 26 fr. voor eerroof. Dowulf Arthur, leurder te Clercken, voorw. 2 maanden en 50 fr. vooi slagen en wonden. Cordier Jeroom en Pil Hendrik, dienstknechten te Ilouthem, voorw., elk 50 fr. voor slagen on wonden. Gerwig Emiel, dienstknecht to Oostende, 4 maanden, voor gekwalitioordo diefte. Dowulf Lodewijk, werkman te Dixmude, 15 dagen en 26 fr. voor woonstschonnis, 8 dagen en 26 fr. voor slagen en 10 fr. voor scheldwoorden. Debergh Desideer, herbergier te Vourno, voorw. 26 fr. voor slagen en wonden. Ingang langs do Duinkorkstraat. Ingangprys fr. 0-50 por hoofd. De ongemaskerde Dameu zullen eonon ingaugprfis van fr. 1-50 betalen. Bureel open tot II ure. 1 T~,l I"! -- - Huwelijksafkondigingen. den 10. Dangez Emtlo, werkman, Dudzeclo, metTasache Malvina, dienstmeid, Veurne. Huwelijken. don 13 Fob. Peel Philippua, winkelier, ge boren te Mannekonsvere don 20 Fob. 1839, wedr van Catharina Vermoto, met Sophia Nowó, werkster, geboren to Ooreu den 10 Mei 1839, wed» van Pieter Behaegole. den 13. Desoeto Ludovicus, visscher, geboren to Adinkorkeden 13 Maart 1877, met Plasschaort Mana, werkstor, geb. to Veurno don 7 Mei 1881. Sterfgevallen. H°"evoet Margarotha-Maria, 7 m. on zj a., ueoosterpoort. den 9. Torrcllo Lconie-Pauline, winkelierster, iarc,n2 *4maanden on 5 dagen, Zuidstraat. don 10. Lehouck. Albvric-Karcl. 3 m. en 17 d., Handboogstraat. de" 12. Decroos Hondrik-Lodewijk. molenaar. Ml iren, In aai d en lödag Altraat a"thüur“oul M“u>-i'a Corueli3. 9 d., I -LL^_1__ Do Damon worden vriéndelijk doch dringend verzocht zich gemaskerd en verkleed aan to bieden. Hot buffet zal zoo ingoricht zijn om allo oischon en goestingen to kannen voldoen. Geboorten. den 9. Bril Magdalena-Maria, dochter van Alfoiis on vau Bouchó Sophia. Panucslrtiflt- don 12. Do Hillo Julia-Maria, dochter van Alois en van Capoen Mathildis, Vloeschhouwer- straat.

Het Advertentieblad (1825-1914) | 1901 | | pagina 2