6 HOFSTEDEN, ZAAILANDEN, op Woensdag 27 Februari 1901, om 2 ure namiddag, in hel Hötel de la. Noble Rose, bij de groole Maikl, le Veurne, overgazn lol de definitieve toe wijzing van Openbare Verknoping Menagie Goederen, Gemeenteraad van Veurne. fe. Eieren p. 20 fr. 2-00 2-30 fr. 1-90 2-20 mils 108 ft lol het beguns- wetenschappen Kantoor van den Deurwaarder GOOSSEN, Vestenstraat, 66, Veurne. Kantoor van den Notaris T1BURCE PROOT, te Woumen. Kantoor van den Notaris FLORIZOONE, TE WULVBR1NGHBM. 20 Feb. fr. 2-70 2-35 2-20 Rechterlijke kronijk. Korreklionnele Rechtbank van Veurne. Onze Carnaval. De carnaval, alhoewel door een on gunstig weder gehinderd, is met leven digheid gevierd geweest. Boven al, moeien wij hel voortdurend en steeds aangroeiend succes aanslippen van hel luisterlijk bal der Vereenigde Maatschappijen van Cecilia, Rhelorica en de Koorzangers. Dit feesl getii-i onbe twistbaar den meeslen bijval zoo door hel talrijk getal der aanwezigen als door den smaakvollen keus der verkleedingen. Moeilijk is hel om in bijzonderheden le treden wij zouden, om zoo te zeggen, al de maskers moeten beschrijven. Zeggen wij enkel dal ons gilde-bal voor geene dergelijke feesten in groote sleden moet achteruit wijken. Den maandag en den dinsdag zijn ook vrolijk doorgebrachl geweest. ’s Achlernocns en ’s avonds hebben tal rijke maskers de straten doorwandeld. De herbergen en vooral de danszalen wierden druk bezocht. Ecne bijzondere melding zijn wij ver schuldigd aan de luimige jonge lieden van ’t Sasje, die op buitengewone uitstekende wijze die dagen van plezier hebben ver- geestigd. Den maandagavond verspreidden zij overal de meeste vrolijkheid met hun liedje waarin zij hunne aanslaande kermis in de eerstkomende Septembermaand aan- kondigden. Den dinsdag achternoen ook, hebben zij de meeste levendigheid in de stad rondgestrooid. Aan hen is hel groote- lijks le danken dal de carnaval nog bij dage zoo verheugend wordt gevierd. Ongetwijfeld zouden de maskers nog talrijker zijn geweest indien de sneeuw en de koude niet velen hadden tegenge houden. Doch mag men besluiten dal de carnaval van verre nog niet uil onze plaatselijke zeden is verbannen. De gemeenteraad is bijeengeroepen op heden Zaterdag 23 Februari om 4 ure ’s namiddags ten einde te beraadslagen over de volgende punten 1° Lager onderwijs. Rekeningen 1900. 2° Armbestuur. Goedkeuring der rekening 1899. 3° Armbestuur. Goedkeuring der begrooling 1901. 4" Pompiers-korps. Goedkeuring der rekening 1899. 5° Pompiers-korps. Goedkeuring der begrooling 1901. 6° Verkoop van bouwgrond aan de Pannebrug. 7° Advies op de vraag tol aanveerdiging eener gifte aan de Maatschappij van Ouderlingen Bijstand Help U Zelve 8° Stadsboekerij. Goedkeuring eentr lijst van aan te koopen boeken. 9° Kosteloos lager onderwijs. Aan vullende lijsten. 10° Openbare werken a) Plan, bestek en lastboek voor de verbetering aan Wulpendamstraal. b) Plan en bestek voor verbetering van een deel der Zwarte-Nonnenstraat. 11° Mededeelingen door hel kollegie. De Notaris FLORIZOONE. zal mei lusschenkomsl van Mu' DECAE, Notaris le Ghyvei inchove, Gemeente Wulveringhem. I. RentenlershulH met 2 a. 40 c. erve, kad. seklie B, N" 528 en 529. Thans ledig. Aanslag met de gclo- lelling. Gemeente Vine hem. II. Hoftdedo mei gebouwen, hove- nierhol en boomgaard, bij kad. sectie B, N" 350a, 351a, 352, 353 en 354 II 0-67-55. III. Nleuwgra* N' 363, 11. 0-72-80. Botermarkt per kilo 13 Fber. Hoogste prijs fr. 2-60 Midden 2-15 Leegste 1-80 De sneppenjachl zal dil jaar in alle provinciën rond half maart worden toe gelaten. De gemeente Isenberghe is gemach tigd eene taks le heffen op de openbare vermakelijkheden. Verleden week hebben de douaniers Soedan, Moerman en Klauwers, 6 ge smokkelde koeibeesten aangeslagen op hei grondgebied Proven. De smokkelaars zijn kunnen vluchten. Naar men meldt breidt de muilplaag zich in de omstreken van Rousselaere zeer uit. Stallen, wijk Ruiter, Oostnieuw- kerke, lol aan Beveren toe zijn er mede besmet. In de laatste trekking van Gent, is het groot lol van 10,000 fr. uilgekomeu aan eone werkvrouw van de Rumbeeksche steenweg, Thcrezegie Dulkies, le Rousse laere. Proficiat. Grootsch ontwerp. Er is spraak van le Brugge, ter gelegenheid van hel bezoek van prins en prinses Albert van Belgie, eene groole tentoonstelling in te richten van al de Vlaamsche meesters in de schilderkunst, de muziek, de oudheid kunde, hel kunstsmeden, hel kantwerk, enz. Aan al de museums, de kerken, hospi- ciën en provinciën, alsmede aan de bij zonderen, zal medewerking gevraagd worden. Het gemeentebestuur zal zijne geldelijke ondersteuning verleencn lol deze grool- scho kunstuiting, die een overgrooten bijval belooft te hebben. De heer Vander Brugghem, minister van Schoone Kunsten, heeft de mede werking van de regeering toegezegd. De Belgische visscherssloep Ellen, van de Panne, is door een Fransche lorpedobool gepakt en opgebracht naar Duinkerke. De Ellen bad zijne netten uilgeworpen in Fransch vischwater. De netten en de vangst zijn onmiddelijk ver kocht. De Ellen blijft aan de ketting totdat de rechtbank beslist heeft over den schipper. De inlandsche kolen zijn drie frank afgeslagen per duizend kilos; rond Half- Maarl zullen zij waarschijnlijk nog wal afslaan. Beheer van posterijen. Eene plaats van post-onderonlvanger, legen eene jaarlijksche bezoldiging van 600 frank, is open le Eesscn Wesl-Vlaanderen Aanvragen voor die bediening le sturen naar den heer Minister van Spoorwegen, Posterijen en Telegrafen, lol den 5“ Maart 1901. De candidalen verschaffen een behoor lijk kantoor dat zij op hunne kosten moeten verwarmen en verlichten; daar voor ontvangen zij geenerlei vergoeding. Onvoorzichtig. Eene vrouw van Wesimalle had, om hel beddeken van haar kind le verwarmen, een heeien steen er in gelegd. Maar zij bad dezen le heet gemaakt, zoodal hel wiegsken, zonder dat de moeder daar bij was, in brand geraakte, En toen men dil ontdekte, vond men nog slechts hel verkoolde lijkje van het kind. Overgroote brand te St. Jans Molen beek. Een overgroole brand ontstond woensdag nacht, rond 1 1/2 ure, in de margarinefabriek llollandia, Simonsslraat, te Molenbeek. De pompiers der gemeente waren dade lijk ter plaats. De brand had reeds ver scheidene gebouwen der fabriek aangetast en het vuur, ontstaan denkt men in hel magazijn waar hel vel gezuiverd wordt, woedde hevig. Vele spuiten werden opgesteld, maar de heer Ferrand, bevelhebber der pom piers, zag spoedig dal de hulp der brand weer van Brussel onontbeerlijk was en deze werd opgeëischt. Ondanks de vereenigde pogingen van de aaiideu en 50 fr. voor slagen en wonden. I beide brandweerkorpsen, liep het vuur Matte Emiel, herbergier en Dutréo Victorine, over lol hel decormagazijn van de Stad, AnatmAÏd to ITiYmndn Ha AArat.A 2 manmlAii An j waarvan hel dak in enkele stonden ver nield werd. Talrijke decors zijn verkoold N" 383 en 384, H. 1-21 90 C. Koopen 2 lol en met 5 11. 3-35-15 C., gebruikt door Ch. \andromme, lot 1° October 1904, It 450 fr. ’s jaars, boven de loei bij kad. seclie B, lloutprijs 360 fr. IV. Zaailand bij kadaster sectie B, Nr 282, H. 0-72-90 G. V. Zaailand bij kadaster sectie B Vr, ooo Algeineene tijdingen. Gebruik van den halfjarigen intrest, van het legaat Behaeghel, l ligen van kunsten en binnen de stad Veurne Een omslagenfabriek op den hoek der Anlwerpsche baan werd daarna aangetast en ook in asch gelegd. Een gebouw der magarinefabriek slorle eensklaps in, op hel oogenblik dal vier of vijf pompiers erop geklauwlerd waren. Allen werden in de ruimte geslingerd; een kwam terecht in den vuurkolk, waar uit hij eerst dood en half verkoold kon worden opgehaald. Een tweede man viel ook in den vuur- 1 kolk; men richtte dadelijk de spuiten op hem en hij kon gered worden; hij had echter reeds zulke brandwonden be komen, dat men voor zijn leven wan hoopt. De margarinefabriek is geheel vernield. De schade wordt begroot op 2 millioen frank. Een groot aantal telefoondraden die over de fabriek liepen, zijn gesmolten en het telefoonverkeer met Laken is onder broken. Eerst des morgends om 5 ure was hel vuur overmeesterd. Eene aldeeling pom piers is echter nog ler plaats gebleven. Walvischvangst. De Belgica de Gerlache’s zuidpoolschip, gaal onder Bel gische vlag ler walvischvangst varen. De bemanning moet voor de 2/3 uil Belgen samengesteld zijn, met twee Belgische officieren, maar daar onze Vlaamsche zeelieden niet veel ondervinding hebben van walvischvangen, is hel twijfelachlig of men er genoeg zal vinden. Hoe hel getal misdadigers in Belgie aangroeil, blijkt uil de volgende statistiek: In 1870 werden bij de parketten van 1” aanleg 37,119 klachten, aanklagingen en processen-verbaal ingeschreven in 1898 was dil getal geklommen lol 151,002. Hel spreekt dal de aangroei der bevol king aan die vermeerdering niet vreemd is, doch als men de verhouding in acht neemt lussclien den aangroei der be volking en deze der criminaliteit, dan ziet men toch dal hel getal misdadigers aan- i i. zienlijk is aangegroeid, want in 1870 -1 ldSluu- lelde men er 72 voor 10,000 inwoners en i:i 1898 bereikte dil geial 226. Die cijfers zijn weinig bevredigend voor de toekomst. Conibatacliuiviiig in den Wilde man, bij Alfons Bril, op Zondag 3 Maart. Combat en kuartpartij op Zondag 10 Maart 1901, ler herberg de» Hert bij de weduwe Zoele-Tcrnier, Noordslraal. van WEIDEN EN MEERSCHEN TE ZiRREH EH HANDZAEHIE; alles breedvoerig bij plakschriften gemeld en afhangende der nalatenschap van deu heer CHARLES-LOUIS STRUYVE. Dlnadag 1*£ Maart 11)01, koopen 1 ’a 22. AVoenadoK 13 Maart koopen 23 k 52. telkens ten 10 ure ’s morgens, le D1XMDDE in het Vredegerecht. 1/1 °/0 instelpenning. Ambt Notaris BAERT te Dixmude. dienst te. nemen in T beheer-batailjon als verpleger, bakker, beenhouwer, enz. moeten zich wenden lot dit militair geslicht in de hoofdplaats hunner pro vince, zonder hiertoe uilgenoodigd of op geroepen te worden. De blikslagers en loodgieters wenden zich lol de fabriek van verduurzaamde eetwaren le Antwerpen, de maaldcrs lot de maalderij te Antwerpen, de machinisten en de stokers lol hel krijgshospitaal te Brussel. De belanghebbenden moeten zich van dc noodige bewijsstukken voorzien en een exaam afleggen. Burgerstand der stad Veurne. VI. Zaailand bij kad. seklie B, N' 578a, H. 1-00-DO 0. Gebruikt door Gustave Elahou, tol 1° October 1901, 5 110 fr. ’s jaars, boven de lasten. Gemeente Pollinchove. VIL Velwelde groot 1 h4 76 a. 20 c. kad. seklie C, N" 229, 235 en 236. Gebruikt lol 11 November 1904, mits 220 fr. 's jaars. Maar Ingesteld 7,100 fr. VUL Velwelde seklie C, Nr< 298, 303. 304 en 305, H. 1 79-30 c. Verpacht mits 240 fr. jaars, lol 11 November 1902. Gemeente Oostvleleren, IX. 71 a. 20 c. Maaigra», kad. seklie A, N' 181a. Gebruikt tol 1 October 1901, fr. 30 c. ’s jaars. X. 1 h. 72 a. Maalgraa» kad. seklie A, N' 38. In Regie. XI Maal^ra* seklie A Nr 93, 1 h. 85 a. 80 c. Gebruikt lol 1“ October 1901, mils 200 fr. 's jaars. Recht van samenvoeging. Verdere iiiliclilingen bij genoemde Notarissen. OP MAANDAG “25 MAART 1901 zijnde O. L. V. Boodschap om 1 ure slipt namiddag, le WULPEN, ler hofstede gebruikt door Ch. Lacante, langs de vaart van Veurne naar Wulpen, I£ O O 1B A. (i van Kuip- en Kernallaam, Beestialen, Landbouwgetuig en andere roerende voorwerpen. Gewone voorwaaiden eu 3 maanden lijd van betaling, mits borg. 55-00 To zamon fr. 225-00 ME K EN 1) M A KIAGIA. 11)01, I -12-50 12-50 ZITTING VAN 7 FEBRUARI. Delangho Pietor, visscher on Lorooy pietor, ■workman, to Oostduinkerko, oik 50 fr. voor jachtdolikt, voorw. voor do twoedo. Vanwamboko Gaston on Vandriesscho Jan, metsers to Gent, de eerste, 2 maal 3 maanden en 26 fr. en de tweede, voorw. 2 maal een maand, voor huisdieften. Labyt Karei, werkman te Veurne, 10 dagen en 26 fr. voor slagen on wonden. Wullaert Emeranco, huisvrouw Ch. Vanacker, te Loo, 26 fr. voor kwaadwillige uitstrooiing. Corteel Arthur, werkman to Oostduinkerko, 100 fr. voor jachtdolikt. Vanneuville Victor, werkman te Oostduin- korke, 30 fr. voor jachtdelikt. ZITTING VAN 8 FEBRUARI. Guilliot Camiel, bakkersgast to Proven, voorw., 30 fr. voor slagen en wouden. Dedrie Emma en Schout Elisa, werksters te Rousbrugge, voorw., elk 36 fr. voor slagen en 10 fr. voor scheldwoorden. Beyen August, visscher te Adinkerke, vier maanden en 50 fr. voor slagen en wonden. r - - - dienstmeid te Dixmude, de eerste 2 maanden en 50 fr. voor slagen en wonden, en 15 fr. voor dronkenschap; do tweede, voorw,, 15 fr. voor Besproken prijziön fr. 100. Maar Ingesteld 1,750 fr. lloutprijs 350 fr. Staat maar op 2000 fr. --z.j llMUUUH lloutprijs 192 Ir. Maar in gesteld 3000 fr. Maar Ingesteld 1500 fr. lloutprijs 120 fr. Maar Ingesteld 1500 fr. drank gegeven to hobben aan eon bedroukono. i Rathó Serafin, werkman te Niouport, 15 dagen on 26 fr., voor opstand; 15 dagen on 26 fr. voor smaad on 25 fr. voor dronkenschap. Cloot Serafin, visscher on Sooto Amelia, herbergierster te Oostduinkerko, de eerste 50 fr. voor eerroof en 15 fr. voor dronkenschap; do tweede, voorw. 25 fr. voor drank gegeven te hobben aan oen bodronkono. Stroobant Camiel, werkman te Handzaemo on Dovin Jules, id. te Cortemarck, elk 5 jaron voor gokwalifloordo diofto dos nachts, met bedreigingen in oen bewoond huis. --r.-rtKUr,,. 1. » Aan de Maatschappij S** Cecilia, fr. 85-00 2. ° Aan het Behaeghelsgenootschap 3. ° Aan de Tooncelmaatschappij Arm in de Beurs en van Zinnen Jong 4.o Aan don Koorzangerskring mmw» .o.-. - w w-jaarawaa-wi naaia.a VEll M 1< 16Lal J K IIEDEN. Geboorten. den 12. Kcstoloot Raphael-Leonard, zoon van IIouricuBon van Merlovodo Sidonia, Boterwoeg- schaalstraat. Huwelijken. don 16. Six Hector, workman, geboren te Veurne don 1 Juni 1879, met Declorcq I.eonia, naaistur, geboren te Alvoringliom den 5 Novem ber 1879. Sterfgevallen. den 15. Do Grave Joannos-Baptistus, rente nier, 78 jaron, 8 maanden on 12 dagen, wedu- waar van Emoroncia Van Damme, Zuidatraat. deu 17. Do Roo Julia-Ludovika, 8 m. on 9 d. binnen palen. den 18. Room Irma-Cornelia, huishoudster, 29 jaron, 10 maanden on 3 dagen, echtgonooto van Elorimoud Billoot, Beoostorpoort. don 18. Vanderkouleu August-Loopld, slachter, 49 jaren, 1 maand en 3 dagen, echtgenoot van Fauio Doogh, Vestenstraat. den 20. Do Gans Jules Hendrik, 4 m. eu 24 d. Bewostorpoort. don 20. Durnez Johanna-Maria, 23 dagen, binnen palen. den 21. Wydooghe Arthur-Honoró, zondor be roep, 12 jaron, 2 maanden on 26 d. hospitaal. Bij samenvoeging gebracht op 12,000 fr. Besproken hout prijs fr. 300. Maar Ingesteld 3,700 fr. Maar Ingestold 7,300 Maar Ingestold 3,025 fr. Maar Ingcsteld 5,500 fr. Maar ingcsteld 5,600 fr.

Het Advertentieblad (1825-1914) | 1901 | | pagina 2