M O BI LI E R, Voiture-peerd double poney 5 Jaar oud Volturo, Harnasseuro, twee nieuwe Molensteenen, enz. Gewone voorwaarden en lijd van be taling mits borg. 6 HOFSTEDEN, ZAAILANDEN, Menagie - Goederen Kuip- en Kernallaam, Beest!alen, Landbouwgetnig andere roerende voorwerpen. I TC KROP EENE GR0ÜTE 11 ivJur dorschmachien van allereerste kracht, goed zijn graan Openbare Verkooping Openbare Verkooping in eeno zitting van Eieren p. 26 fr. 2-00 2-20 fr. 1-90 2-20 DOOR UITSCHEIDING. Kantoor van den Deurwaarder GOOSSEN, Vestenstraat, 66, Veurne. Midden Leegste Kantoor van den Notaris TIBURCE PROOT, te Woumen. Studie van den Notaris DONCK, TE VEURNE. Combat en I Zondag 10 Maart 1901, ter hérberg Noordslraal. Burgerstand der stad Veurne. Klaverstraat. Hoefsmid in de Fransche Moöres. linie Veurne-de Panne, alléén langs Nieu- porl en Oostende mogelijk is, wil men logisch, praktijk en redelijk handelen!!! Eu dit ontdekt men nu, na jaren en jaren.... in correspondentie te zijn ge weest met de hoogere besturen, voor de vervoeging der vertakking Veurne-de Panne aan den tram Poperinghe-Veurne Ewel, wal moet men zeggen van zulke mannen Is het dan te verwonderen of sleept die tramkweslie zoo lang aan Doch laat ons hen niet te wreed behan delenwant zij zouden kapabel zijn hun onverpoosd werk stille te leggen engreve te houden!.... al ware hel maar om de liberalen te doen biskeeren!! Nu, wij welen helmaken en breken en weer opmaken en weer af breken is loch ook werken, niet waar Rechterlijke kronljk. Korrektionnele Rechtbank van Veurne. Uil oorzaak van vertrek. W'oeiiHilug 20 Maart 11*01, om 10 i/i ure voormiddag, ter brouwerij van d'licer Pr. lan Houlle- Slrubbe, Duinkerkstraat le Veurne, VENDITIE van deel Algemeene tijdingen. Assisenhof van West-Vlaanderen. Hel Assisenhof onzer provincie zal voor den 2den trimester geopend worden le Brugge den maandag 22 April. Hel zal voorgezeten worden door M. Berten, raadsheer bij bel bof van beroep van Geul. M. De Neckere, vrederechter van hel kanion Meesen, is benoemd lol vrede rechter van hel kanton Dixmude, in ver vanging van M. Kempynck, overleden; M. Moens, advokaal le Dixmude, is be noemd lel vrederechter van hel kanion Meesen. De haringvisscherijOpgewonden heid aan de haven van Oostende. Dinsdag kwamen er veel haringschuiten aan, vooral sloepen van De Panne en Oostduinkerke. De haring koml nu in benden voor langs de fransche kusi; laatst werd eene bool van de Panne door een fransche lorpedobooi genomen om in de fransche wateren gevisclii te hebben. De Echo d’Ostende zegt dal reeds vier vischboolen genomen werden. Dit heeft de visschers van de Panne verbitterd en dinsdag wilden zij die verbittering lucht geven legen Fransche haringsloepen die le Oostende aankwamen. Zij wilden niel dal die haring daar verkocht werd. De opkomst der politie bedaarde echter spoedig de opgewondenheid der visschers en men hoopt dal de kalmte zal blijven heerschen. De door den heer minister De Smel- de Naeyer aangestelde commissie, gelast den fmanciëeleii toestand te onderzoeken der steden Oostende en Spa, als gevolg der uitgebrachle stemming die de in- komsten der spelen afschatï, is vlug aan den arbeid gegaan. Dinsdag morgend was zij reeds aan het g den Hert bij de weduwe Zoelc-Ternier, OP MAANDAG 25 MAART 1901 zijnde O. L. F. Doodschop om 1 ure slipt namiddag, le WULPEN, ter hofstede gebruikt door I.acanle, langs de vaart van Veurne naar Wulpen, I< O O I* 1> A G van Gewone voorwaarden en 3 maanden lijd van betaling, mits borg. Botermarkt per kilo 20 Feb. fr. 2-70 2-20 27 Fber. Hoogste prijs fr. 3-00 Midden 2-50 2-10 werk le Oostende; gisteren trok zij naar I Spa, zoodal bij de tweede stemming over de speelwel, de heer De Smet De Naeyer de Kamer zal kunnen inlichten over de gevolgen der uil le brengen stemming. De muntstukken. Men is voor nemens onze geldstukken te veranderen. De heer Vincotle moet gelast zijn met hel maken van eenen nieuwen muntstempel. De nieuwe gouverneur, graaf Karei d’Ursel heeft maandag zijne plechtige intrede le Brugge gedaan. Aan hel gemeentehuis van Ooslcamp 1 werd hij eerst geluk gewenschl door den heer burgemeester de Bic, omringd van den gemeenteraad. Rond 2 ure kwam de stoet aan de I Sl-Catharinapoorl aan, waar de heer I gouverneur verwelkomd werd door den I heer burgemeester der stad. I Heel hel garnizoen, de burgerwacht en I de gendarmerie waren onder de wapens. I De leden der bestendige afvaardiging I wachtten hem af in hel provinciaal gouvernementshotel, waar hij om 3 ure I aankwam en waar de ontvangst der over- I heden plaats bad. Sneppenjacht met het geweer in de I bosschen. De jacht op de sneppen met I hel geweer in de bosschen, is van den I 10 Maarl lol en mei den 15 April, in alle provinciën toegelaten. I Vragen en antwoorden. Ziehier de I antwoorden door de ministers in de I Kamer gegeven op de vragen die hun I gesteld waren I De invoer van mager vee uil Frank- I rijk kan nog niel loegelalen worden, zelfs I niet lijdelijk, daar de veestapel in Frankrijk 1 nog veel van ziekte te lijden heeft. De wel op den handel in boter cn margarine is sedert I januari in voege. Aan de hollandsche grens zijn in zes plaatsen laboratoriums ingericht, waar bijna alle dagen de ingevoerde boter ontleed wordt. De invoeren langs al de tolkanlooren van eenig belang worden ook streng bewaakt. Er zal later onder zocht worden of er eene bijzondere laks moet ingesteld worden om de kosten van expertise te dekken. Wijnoogst. De volledige cijfers omtrent den jongslen wijnoogst in Frank rijk zijn nu bekend gemaakt en luiden bijzonder gunstig. De beplante opper vlakte was 1,730.451 hectaren, ruim 36,000 meer dan in 1899, maar nog 19,000 beneden hel gemiddelde van 1890-99. De opbrengst was echter buitengewoon hoog. Hel gemiddelde der 10 vorige jaren was 37 millioen hectoliter geweest, de oogst van 1899 bedroeg 47.9 millioen, maar in 1900 steeg hij lol 67.3 millioen. Slechts eenmaal in deze eeuw is een hooger cijfer bereikt, namelijk in 1875, toen 83.8 millioen hectoliter werden geoogst. Bij hel totaal zien wij niel mcdegeleld 5,4 millioen in Algerie en 150,000 op Corsica. De invoer van builenlandschc wijnen (uil Spanje, Italië,Portugal, Algerie en Tunis) daalde van 8.5 lol 4.4 hecto liters, dus mei bijna de helft. De groote overvloed heeft uiteraard de prijzen ge drukt, die op de plaats van van 26 lot 19 frank per hectoliter daalden. Er werd bovendien nog uil de uitge- persie druiven, met toevoeging van water en suiker, een verkoopbaar wijntje van I millioen hectoliter gewonnen. De OOgSt van appelwijn was mede bijzonder voor- deelig in hoeveelheid. Hij klom lot 29.4 millioen hectoliter, legen eene middelmaat van 15.5 in de 10 vorige jaren. De Tramkvvestio cn onze HtndhuiH.... bazen. De Feurnaar is blijde gelijk een zot omdat hij denkt te mogen besluiten uil zijn verslag der laatste zitting van den gemeenteraad dat, voor wal de liam- kweslie betreft, de werkingen door hel scbepencollegie onverpoosd voorlgezel worden. Ewel, waarlijk, er zou maar dal meer moeten mankieren Dal de tram er eerst of laatst zal komen, hebben wij nooit betwist 1 Maar.... dal hij er sedert lang had moeten zijn dal is, bij voorbeeld, ook onbetwistbaar Hoe lang reeds zijn de ondei handelingen in gang 1Wij zullen niel zeggen sedert menigvuldige maandenmaar sedert jaren en jaren. En nu, dal hel voorstel schijnt ten uilvoer le zullen worden gebracht, nu schreeuwen die heertjes victorie Een beetje meer zedigheid zou hier beter le pas komen En.... ziet eens hoe de kaarten nu al met eens draaien. Primo In eene vorige zitting kon er volgens onze stadhuisbazenpardon, ons scbepencollegie, geene andere exploi tatie geschieden tenzij bij middel van eene gemeentelijke-maatschappij. De indus- trieele sociëteiten waren daartoe ganseb onbevoegd De gemeenten zelven moeten de uitbating aangaan, voor hel meeste profijt der aandeelhouders.... en patali en palata. Nu, is alles gekeerd Wal 1 de gemeenten zouden zich .in zulke moeilijke onderneming riskieren Neen, neen, dit is veel le gevaarlijk. De uitbating der linie koml van rechtswege toe aan de nijverheids-venootschappen die alleen de noodige kennissen, het noodige materieel bezitten om de linie met nul en profijt uit le baten Is één Secundo In den beginne was er enkel spraak van de linie Poperinghe-Veurne. Gelukkiglijk bezaten wij geniale beheer ders Deze vonden al met eens dal die linie moest voorlgelrokken worden naar de Panne. Welk gedacht niel waar 1 Welk vernuft Voorzeker zou niemand anders dan zij dit hebben kunnen ontdekken Zij wachten dus hel juiste oogenblik af dal de linie Poperinghe-Veurne zal worden gelegd omle oordeelen dal hel pro fijtig ware een eindje er aan te voegen lol aan de Panne. Er liep wel sedert jaren en jaren eenen tram van Oostende naar Nieuport en van daar naar Veurne Maar onze wijze sladhuismannen had den er nooit eens aan gedacht dal hel misschien wel mogelijk ware geweest die kustlijn te doen voort rijden lol aan de Panne11 En nu Ja Wal gebeurt er nu Ewel.... met hel serieuste aangezicht van de wereld, neemt men den air le willen openbaren dat de exploitatie der 1 kuischende. Altijd en naar believen in i werking le zien. Zich le bevragen bij A. 1‘ntfoorl, van WEIDEN EN MEERSCHEN TE ZARREM EN HAMDZAEHIE; vnnrïhrön'éqï I alles breedvoerig bij plakschriften gemeld I en afhangende der nalatenschap van deu heer CHARLES-LOUIS STRUYVE. DlnMdnfj' 12 Mnnrt 1901, koopen 1 h 22. Woenu<lnf$ lil Mnnrt 11*01. koopen 23 k 52. telkens ten 10 ure ’s morgens, le DIXMUDE in hel Vredegcrechl. 4/i °/0 instelpenning Ambt Notaris BAERT le Dixmude. I. Stad Veurne wijk Bewesterpoort. Eenige koop. Eenen IkOOIIXWIXDMOI.EI (met alle de roerende en draaiende werken), Woonhuis, Schuur, Stallingen en 26 aren 15 centiaren grond van Gebouwen en Hof, bekend bij kadaster wijk B, nummers 926a, 927, 928a en 929a. Al gebruikt door de nalatenschap van Hendrik Decioos. tol 1’ April 1901. ter uit zondering van 72 centiaren 96 milliaren in gebruike van M David Depuydl- Janssens, zonder recht van pacht, mits 6 fr. 's jaars. De titels van eigendom cn verkoop voorwaarden berusten ter studie van den Notaris Donck, te Veurne. BEKEA’DM A K1XUEN. en Boonen elk Huwelijken. don 27. Dangez Emiol, werkman, geboren to Niou poort don 30 October 1873, mot Tasscho Malvina, dienstmeid, geboren te Nioupoort don 10 December 1878. Sterfgevallen. den 22. Robyn Augusta-Maria, werkster, 27 jaren, 10 maanden on 3 dagen, echtgenooto van Henri Blanckaert, Hospitaal. don 24. Morrey Carolus-Ludovicus, werkman, 43 jaren, 7 maanden en 24 dagen, Hospitaal. den 24. Dojonghe Virginia, werkster, 67 jaren, 9 maanden en 27 dagon, wed’ van Engelbortus Deborgb, Handboogstraat. den 1 Maart. Couttenior Jozef-Cornolis, 27 d., o—- j - M. De Meester. Zullen do gemeenten ons I niet tegen werken met do vrees dat. als do linie Vourno-do Panne or zal zijn, wij niet moer zullen genegen zijn om mede to werken tot hot verhaasten der linie Veurne-Poperinghe 1 M. Claoys. Die gemeenten weten wel dat hot voor hon volstrekt onmogelijk is nog van dozen jaro voldoening to krijgen; on zij bezitten goone redens om aan ons het voordooi to weigeren dat zal vloeien uit hot leggen tegen hot toe komende saizoen dor linie Veurno-do Panne. M. do Burgemeester. Om aan deze ge meenten volle gorusstolling te geven, zullen wij vragen aan do Maatschappij Liègo-Soraing, dat zij verzokero dat bij iedere aankomst van eenon tram uit Poperinghe, dozo do direkte correspon dentie vindo te Vourno, voor do Panne. Zoohaast wij het antwoord zullen verkregen hebben, zullen wij op nieuw de afgevaardigden bijeen roepen. M. do Spot. Waarom niot wachten tot dat wij weten wat de andere gemeenten zullen doen. M. Donck. Omdat wij er het meeste belang in vinden zelve eerst te handelen. M. Claeys. Ik stel voor dat, om zoo weinig mogelijk tijd te verliezen, do afgevaardigden van in don loop der toekomende week zouden bijeenkomen. In die vergadering kunnen wij hen verzekeren dat de tusschenliggendo gemeen ten denoodigo correspondentie zullen verkrijgen Het antwoord van de sociëteit Liège-Seraing kan immers niets anders zijn dan gunstig; hot belang der uitbaters zolvo eischt dit. Maar in afwachting laat ons aanstonds de afgevaardigden by een roepen. Het is bij mijne weto dat M. Hob<5 van Brussel eeno vraag heeft toegestuurd aan den Staat om de vergunning te verkrijgen van eeneu tramdienst met paarden van Adinkerko- statie tot aan het strand In do Panne. Indion wij de stukken zoohaast mogelijk indionen, dan kan do beslissing dio zal tusschonkoinon invloed hebben op de vraag van M. Hobó; en mogelijks mogen wij verhopen dat onzo vraag alleen zal worden ingewilligd. M. do Burgemeester. Ik vraag dus of de raad het eens is om hot voorstel bij te treilen dat do linie Veurne-do Panne zou gescheiden worden, voor wat de uitbating alleen betreft, van deze van Poperingho-Veurno om gevoegd te worden aan de kustlijnen. Algomeeno bijtreding. Het schcpencollegio gelast zich do afgevaar digden der gemeenten zoohaast mogolijk bijeen te roepen om vorder over do zaak te raad plegen. Do zitting is geheven om 6 ure. ZITTING VAN 44 FEBRUARI. Degryse Arthur, landbouwer cn Richard, werkman te Clercken, voorw. 100 fr. voor jachtdelikt. Coulier Engel, visscher to Oostduiukerke, voorw. 50 fr. voor jachtdelikt. Logein Pieter on Coulier Engel, visschers te Oostduinkerke, do eerste, 16 dagen cn do tweede, voorw. 100 fr. voor jachtdelikt. Doputter Hendrik, hovenier, Middelkorko, 200 fr. voor jacht mot lichtbak. Ollieuz Jan, workman to Westondo, voorw. 100 fr. voor jacht mot stroppen. Jungblut Karei, visscher te Adinkerko en Lycko Louis, id. te Coxydo, elk 50 fr. voor jachtdolikt, voorw. voor do eerste. i Lepere Augustin, koopman in wijn te Molen boek, 6 maanden en 26 fr. om zich bedriegolijk geld verschaft te hebben met een wissel to trekken op een persoon die uiets schuldig was. Rysson Roinanie, huisvrouw Dospeghel, to Clercken, 16 dagen en 26 fr. voor eerroof. Vorheko Laurent, dienstknecht to Westendo, 16 dagon voor jachtdelikt. Dehooghor Mario, huisvrouw Dosiró Vanackor, to Watou, gevangene, 3 jaren voor voorbedachte slagen en wonden, onbekwaamheid tot werken veroorzaakt hebbende, on 6 maanden on 26 fr. voor bedreigingen vau aanslag. ZITTING VAN 45 FEBRUARI. Doblaoro Jules, workman on Ramon Mario, zjjne huisvrouw, to Reckon), do eerste 9 maan- I don on do twoodo 7 maanden, over gekwali- fieerdo diofto. Dowitte Hendrik, Laplace Pamphiol, her bergier, Doschoemaecker Emma, huisvrouw Laplaco, allen to Caoskerko, on Dont Leopold, werkman to Stuyvokonskorke, do eerste 16 dagen on 26 fr. en do andere olk 26 fr. voor slagen on wonden. Voorw. voor do derdo. Debruyne Alois, Debruyno Hendrik, slijpers, Debruyno Loo, leurder, Dopoorter Hendrik, workman, Dopoorter Alois on Verfaillio Cyriol, leurders, alien to Clecrkon, do twoodo 100 fr. voor slagon cn 26 fr. voor vernieling van afslui tingen; do andoro, olk 26 fr. voor slagon on 26 fr. voor vernieling van afsluitingen. Voorw. voor do 5 laatsto. Double Louis, visscher to Nieuport, 8 dagon on 26 fr. voor bedriegelijko ontvreemding. Vanoygen Karol, werkman, Plyson Joroom, motsor, Plyson Hendrik, schoonmaokor, Do- coster Karei, zondor beroep, allen te Koyom, do oorsto on derdo, olk 30 fr. on do twoodo 26 fr. voor slagen; do vierde, voorw., 10 fr. voor scheldwoorden. Staclan Karei, werkman te Langomarck, twoo maal 100 fr. voor jachtdolikt. Doblaoro Arthur on Matton Thootiol, werk lieden to Proven, voorw. elk 100 fr. voor jacht mot stroppen. I. i knartpnrtij op 2-35 V«11M vli l-.I.I.IIII-.DKIV. Urxnfcmi^ 5r» - Door sterfgeval. WoeiiHdag Mnnrt 11*01, om 3 ure namiddag, ter herberg het Stadhuis bij M. C. Sobry, le Veurne,

Het Advertentieblad (1825-1914) | 1901 | | pagina 2