dienst die de zaak zal onderzoeken. deel l'zal maken der midden- l)e midden-afdeeling gelast mei hel ééne lol le doen, zonder zich mei de socia listen te verbinden. onderzoek van hel wetsontwerp Buyl, i doel hebbende den inschrijvingsprijs l hel beknopt verslag van 4 tï. op 1 Ir. I algauw een oplossing zal lussclien komen. Kantoor van den Notaris FL0R1Z00NE, TE WULVERINGHEM; Ie brengen is reeds bijeen gekomen. Hel is dus te veronderstellen dal er in die zaak In de zitting van dinsdag der midden- afdeeling heeft de heer Hellcpuite een wetsontwerp van wel ontwikkeld, ge grond op de voorstellen betreffende de legerherinrichling. De middenafdeeling stemde vervolgens over de verslagen van de zes afdeelingen. De Veurnaar van woensdag lest houdt eenen bric! in van Mr Buyl waarbij deze, gebruik makende van zijn antwoord:echt, zijne houding nopens hel in en uilvoeren van hel vreemd vee voor oogen legl Ziedaar wal er van koml, van de waar heid wetens en willens le verdraaien. In een interview onlangs in Le Petii bleu verschenen, legl Mr Buyl de her vormingen uil een, die hel voorwerp maken van een wetsontwerp dal hij ter Kamer zal neerleggen er. dal voor doel beeft de betrekkingen lusschen eigenaars en landbouwers nopens hel paciilkonlrakl op rechtvaardige wijze te bepalen. Daar over komen wij later terug. In hel zelfde nummer bekrachtigd onze conlraler de inlichtingen die wij nopens de iramkweslie hebben medegedeeld, en volgens dewelke de belanghebbende ge meenten beslist hebben eene inlercommu nale maatschappij le vormen. IIij voegi er bij dal, in de veigadering, door de afgevaardigden voor den tram Veurne- Poperingbe en deze van Dixmude-l’ope- riughe er beslist is geweest de uitbating dezer Iwee lijnen zal geschieden bij middel van eene en dezelfde gezamenllijke maat schappij. Er is. geheel hel land door, van niets anders spraak dan van hel huwelijk dal le Londen is aangegaan geweest door den abbé Benard mei Mej. Van Gobbelschroy van Brussel. M. Benard is een vermaarde wijsge leerde, hij is lid der Koninklijke Academie van Belgie, Professor bij de Hoogeschool le Gent. Hij miek deel van hel orde der Paters Jezuïeten. M. Benard verklaart dal, indien hij de kap over de haag heeft gesmeien, hij ioi dil rijp overwogen besluit is gekomen ten gevolge zijner mineralogische studiën die hem de overtuiging hebben gegeven dal hel Geloof mei de Wetenschap geheel en al tegenstrijdig is. Het voorstel Golfs, den diensttijd vermin derende op 15 maanden en len hoogste drij terugroepingen, met 6 weken verlof 24 maanden en 2 maal 6 weken, volgens de regimenten, werd mei algemeene stemmen aangenomen. Hei voorstel Hoyois. waarbij loegelalen wordt de vrijwilligers van hel kontingenl aan le werven in de 4 vroegere klassen, werd goedgekeurd mei S stemmen legen 1 en 1 onthouding. Het voorstel llellepulte, waarbij de ver goeding van de vrijwilligers van hel kontingenl op 40 frank gebracht wordt, werd eveneens aangenomen met 5 stem men legen I en 1 onthouding. De linkerzijde en t Algemeen Stemrecht. De liberale Senators en Volksvertegen woordigers, partijgangers van A. S en E. V., vergaderden, ten getalle van 25, woensdag morgend in de Kamer. Na eene langdurige bespreking stemden zij een dagorde waaruit blijkt dal de liberalen, partijgangers van liet A. S. en E. V. die daarover, verbintenissen aan gingen tijdens de laatste kiesperiode, al hunne pogingen zullen aanwenden om hunne verbintenissen le doen gelukken. Teizelfderlijd verklaren zij hunne propa- gande le doen, zonder zich mei de socia- Gemcente Wulveringhem. Uitslag validen prijskamp van Hoornvee, uilgeschreven door hel veekweeksyndicaal van Wulveringhem-Vinchem, welk maan- j dag lest, 25 Maarl, heeft plaats gehad. Burgerstand der stad Veurne. aan hel oostelijk uiteinde van Zeebrugge; liet zal tic wieg zijn van de nieuwe stad. De regeering heeft beslist eene baan aan le leggen lusschen Blankenbergho en Zeebrugge, met driedubbelen rijweg Be stand 5 kilometers langs liet strand. Hel wamlcllerras wordt len ooslcn van tien zcedani verlengd tol aan de sluizen van lieysi. geh gen op 2 1/2 kilometers; van daar gaal een grintweg tol aan lleysl stad 2 kilom. lang. Hel zal dus eene wandeling zijn van Hl kilom lang, drie badplaatsen vei bindende De spoorbaan lusschen Blankenbi-rghe en lleysl zal door eene ek’Clriekc baan vervangen worden. De overname van Congo. Omtrent deze gewichtige zaak wordt nu liet vol gende gemeld N i het Paaschverlof zal de regeering hel volgende voorstel indienen de Congo- Vrijstaat zou door den Belgischen staal worden overgenomen als kolonie der Kroon, dil is als kolonie, rechtstreeks beheerd door den koniug-vorst, zonder lusschenkoinsl der wetgevende inachten. De milicieloling te Ihussel. De dader van hel bedrog tijdens de laatste mililieloling gepleegd, heelt zich onbe dacht laten vangen in de zitting van den militieraad, die vrijdag gehouden werd. Op ’t einde zitting naderde een miliciaan, zekere Vanderlinden, een der leden van den raad en zegde dat men vergeten bad hem op le roepen; hij toonde hel nummer 2071, T is le zeggen hel nummer dal er le veel uil de bus gehaald was.Vanderlinden werd bij den arrondissements-commis- saris gebracht, die, met de boeken na te ziqn, Inwond dal achter den naam van Vanderlinden hel nummer 1165 (een slecht nummergeschreven stond en met hel nummer 2071 een goed nummer) dal hij beweerde getrokken le hebben. De loteling hield staan dal hij hel num mer 2071 getrokken had. Tengevolge dezet ontdekking zal hel nummer 2071 loegekend worden aan den miliciaan Zonderhot, die geen deel aan de loting bad kunnen nemen. De bijgevoegde loting, die over eenigc dagen plaats bad, is feilelijk vernietigd. Zonderhof bad in deze laaisie loting loch een goed nummer getrokken. De arrondissements-commis saris heefl hel pat kei verwiiligd. - Aamjenaam vooruitzicht. De weer- voorspeller Jager van Stultgarl, die sedert eenigett tijd mededinging doel aan den bekenden Falb, zegt dal wij in Europa een natten konden zomer zullen hebben. De sneeuwstormen, die op dil oogen- blik in Amerika woeden, zullen eelt'’, verkoeling van den Golfstroom len gevolg hebben en daar zullen wij reeds blmicn 3 maanden hel uitwerksel van gevoelen. Art. 4. Door slijter in bel klein I wordl verslaan hij die, rechtstreeks of door zijnen aangestelde, in welke plaats i ook, olwel sterke dranken verkoopt bij hoeveelheden van minder dan 2 liters, ofwel gegiste dranken ter plaatse te ver bi uiken. Wordt met hel verkoopen gelijk gesteld, bel feil, dranken kosteloos le leveren of le laten verbruiken in eene voor bel publiek toegankelijke plaats. Noch hel overlijden van den belasting plichtige, noch hel overlalen der slijterij om welke reden ook of dezer sluiting voor welkdanige oorzaak, geven recht lol eenige vermindering. §2. De erfgenaam, de cessionaris of ander rechtverkrijgende die de nering voortzel, is gehouden lol de verplichtingen welke aan iederen nieuwen slijter zijn opgelegd. Echter is, voor het loopend jaar. de overlevende echtgenoot ol de afstamme ling, aan geen nieuw vergunningsrecht onderworpen. i 3. In geval van overlijden wordl, voor de aangifte en voor de betaling van hel gebeurlijk eisclibaar recht, een termijn verleend van eene maand, gedurende welken de slijterij voorloopig mag word'-n voortgezet. Art. 11. S l,r. Van hel vergunnings recht zijn vrij de slijters die, op hunne aanvraag en in den door de regeering vooigeschreven vorm, eene verklaring doen, behelzende de drie volgende ver bintenissen 1° In de lokalen der slijterij en dier aanliooriglieden geene sterke dranken ie verkoopen of le leveren, T zij om welke reden, noch die le laten drinken. 2° In dezelfde lokalen, in de woning van den slijter of van zijnen aangestelde, indien zij aan de slijterij raakt, en in de aanboorigliedcit dezer woning, zelfs niet voor huiselijk verb, nik, welkdanige hoe veelheid sterke dranken te behouden; 3° Zonder nadeel van hel recht van onderzoek bepaald in artikel 10. zich, op aanvraag van twee der agenten, daartoe bevoegd krachtens artikel 19, te onder werpen aan liet onmiddelijk ondi.-rzo< k van de lokalen aangeduid in bovenstaande nr’ 1 en 2, gedurende de uren dal de slijterij bezocht woidl en, in allen gevalle van 6 ure ’s morgends tol op hei reglemen tair uur van sluiting der herbergen. lil. Openingstaks op de uieuiue slijterijen van sterke of gegiste dranken. Art. 13. 1. Eene laks gelijk aan drie maal het kadastraal inkomen dat toe te kennen is aan lokalen die lol bel slijten van sterke of gegiste di anken bestemd zijn, is verschuldigd door den eigenaar van hel onroerend goed, den vrucht gebruiker of den erfpachter, wegens bel openen van elke nieuwe slijterij in ln-l klein van sterke of gegiste dranken, ge vestigd le beginnen van 1 april 1901. IV. Overgangsbepalingen. Afschaffing, hi werking treden der wet. Art. 19. 1. De slijters van sterke diankendie onder het beheer der wel van 19 augusii 1889 van hel vergunningsrecht vrijgesteld waren, alsook de slijters van gegist dranken die tóór 1 april 1901, eene palentaangifle hebben onderleekcnd, zullen in 1901 en 1902 slechts de helft van hel vergunuitigsrecbi betalen. S 2. De slijters van dranken die vroeger niet aan hel vergunningsrecht onderhevig waren en die hetzelve krachtens deze wel verschuldigd zijn, zijn gehouden vóór 31 juli 1901, de aangifte le doen. V. Straffen. Art. 18. 1. Worden geslrall met eene boete gelijk aan driemaal hel eisclibaar zijnde verguiinings- recht, ongeminderd de betaling van dil recht 1° Elke overtreder van artikel 7, 8, 11 en 12. §2. In de verschillende gevallen voorzien bij voorafgaande 1, worden huisraad en maierieel welke tot de slijterij dienen, alsook de sterke dranken welke zich in de inrichting en dezer aanliooriglieden bevinden, in beslag genomen en verbeurd verklaard. Bij nalatigheid in de betaling der be- loopeu straffen, wordl de boete vervangen door eene gevangenisstraf van ééne tol drie maanden. De bepalingen der wel van 31 mei 1888, aangaande de voorwaardelijke veroor deeling zijn niel van toepassing in zake van vergunningsrecht en openingiaks. De slijters van gegiste dranken die voor hel jaar 1901 vrijstelling van hel ver gunningsrecht verzoeken, moeten, voor 31 juli van dil jaar, de bij artikel 11 voor ziene aangifte doen. DINSDAG 9* APKIL 1901, om 3 ure namiddag, le Wulveringhem- dorpplaats, ter herberg Cemeenlehuis, bij l'redei ie Boonefaes- IVabave, <kpeiil>ni*o Vei*kooptn^; van een WOONHUIS met Stallingen en verdere at bangelijk heden, op 7 aren 29 cent. Erve waarop alles staal en medegaat, bij kad. secim A deel van de N” 371 en 370a, gestaan en gelegen le Houthem, verre noordoost van de kerk, noord over den Be.rgenvaarl bij liet Sasje. Gebruikt door C. Hobyn, lol 1 Mei 1902. Inlichtingen bij genoemden Notaris. M' Buyl wierd in de 6'k' afdecling, als i verslaggever aaugeduid van hel wets- i ontwerp Maenhoul over de jaarwedde der onderwijzers. Hij is de eenige libe raal die deel izal maken der middett- sectie. 4'.oml>:tt Mi-loiiiii^j en boiling voor een koppel veile kiekens, ter liet berg de Mallei ie bij Adolf Seys, op Zondag 14 Apt tl. Ken en jVnilei*. In de Kamerzitting van dinsdag, 26 dezer, heefl Minister Liebaert, antwoor dende op de vraag van Mr Buyl betrekke lijk de coi respondeiilie-ureu voor de treinen lussclien Dixmude en Veurne, verklaard dal de kwestie ter studie was overgezel geweest aan den uilvoei ings- dietisi die de zaak zal onderzoeken. Te rekenen van Woensdag aan staande, 3 April, zal de boter- en eieren- I mat kt beginnen len 7 ure. De kieken- en konijnenmarkl begint len 6 4/2 ure. - Bij koninklijk besluit van. 23 Maarl 1901, is de lieer Em. Luyssen, van Veurne, inspecteur generaal ter bijzonderen titel, bij hel ministerie van Financiën, bevor derd lol den graad van Officier der Leopoldsorde. Worden aangewezen om deel le maken van de jutys der slierenkeuringen en prijskampen voor koeien en vaarzen, in 1901 le houden Voor de omschrijvingen Dixmuide, Nieuwpoort, Veurne, Alveringliem, Lno en M rckeni, uilmakende hel 21" gewest Veurne Dixmude MM. Van Baes-Van Elslaude, land bouwer en eigenaar, le Wervick, Doutn- ligne Cainiel, stoker te Waeregliem; L'stienne Hehdrik, aangenomen veearts, le Brugge. Twee kinderen levend verbrand. Eene viouw dei Maagdeiislraal le Brugge, had hare vier kleine kinderen alleen ge laten om le gaan drinken; toen zij terug- keerde vond zij er twee levend verbrand een knaapje van twee jaar en een wichtje van acht maanden. I)e policie moest de ontaarde moeder legen de menigte be schermen. Te Zeebrugge. Ziehier eenige in lichtingen over liet algemeen plan lol inrichting van den aanstaande, bad- en handelsphuus Zeebrugge, door den ge meenteraad van Brugge in zijne voor laatste zitting gestemd Er zullen iwee kerken zijn, eene in den Oostkant, eene in den Westkant, nabij de I slalie; in deze wijk koml ook een open baar park van verscheidene hectaren, van I waar beplante lanen naar hel slrand en naar de zeesialie uilgaan. De slalie zal door eene driedubbele baan met Brugge verbonden zijn. Te midden van hel strand is een kursaal voorzien; ten zuiden van hel park een schouwburg en verscheidene sledelijke gebouwen, scholen, commissariaat, enz. Hel college reeds vele vragen lol toe latingen om le bouwen ontvangen heb bende, heeft de Raad de aflijning gestemd van de eerste wijk, uilgeveude op de zee, llouthom; cn 5° 2° 3* ■1“ 2" 3” 4" 2» 3* •1“ 2* 3’ I 5* 2» 3" 4» 5* voor va.i I Legorliei* vorming. -- 1 Prijskamp. Jaarlingveerzen. 9 mededingers 1° prijs, Opsomer Henri, Alvoringhera. I’eoron Ferdinand, Vinchem. Satnpers Charles, Wulveringhem. Leblou Benedikt, Vinchem. Opsomer Camiol, Moëres. Accessieten: Vermeesch .Inlos, Vanhoutte Emiel, Wulveringhem. 2 Prijskamp Veerzen met 2 tanden. 12 mededingers 1“ prijs, Opsomer Henri, Alveringliem. id. Emiel, Moëres, Vermeesch Jules, Houthem. Huygho Pieter, Wulveringhem. Accessieten: Vermeesch .lules, Houthem: Opsomer Emiel, Moëres: Nayaert Henri, Vinchem; Hosten Henri, Wulveringhem. 3 Prijskamp. Veerzen met 4 6 tanden. 12 mededingers 1' prijs. Opsomer Henri, Alveringliem. Hosten Henri, Wulveringhem. Plankeet I... Vinchem. Simons E., Vinchem. AcessietenOpsomer Henri, Alveringhom: Vermeesch .1., Houthem: Simons E., Vinchem. 4" Prijskamp. Koeien. 23 mededingers 1" prijs, Vermeesch .lules, Houthem. Opsomer Henrl. Alveringliem. Opsomer Em., Moëres. Hosten Henri, Wulveringhem Verfaillie Henri, id. Vanhoutte Cam., Wulw rinzlmm mi Naeyaert Henri, Vinchem. Acco-sietenHosten Henri. Wulveringhem; Recourt Florent, Vinchem; Dewacle Angus;, Wulveringhem. 5" Prijskamp. Jaarlingstieren. 0 mededingers 1’ prijs, Simons E., Vinchem. - Vanhoutte Caaiiel. Wulveringhem. Recourt Florent. Vinchem. - Vermeesch Jules. Houthem. Vermeesch H., Wulveringhem. AccessietDowelo Aug., Wulveringhem. G’ Prijskamp. - Stieren met 2 en meer tanden. 4 mededingers P prijs, Plankeel L., Vinchem. 2' - Opsomer Henri, Alveringliem. Accessieten: lluyghe Pieter, Wulveringhem; Vanhoutte Cam., id. Geboorten. dim 22. Waoyaert Magdalena-Maria, dochter van Hamlet en van I.acoero Sidonia, Bowcsterp. ilmi S3 I1" Hill" Gthritlla-Maria, ilm htor van Acliiel en wan Vuylstoke Sophia, Noonlstruat. don 23. V ramhout Emerencia Lucia, dochter van Acliiel ea van Poeren Irma, Bewestorpoort. den 28. De Jonghe Jozef-Leo, zoon van Emiel on van Cailliau Maria, Statiestraat. Sterfgevallen. den 23. Caestecker Amelia-Sophia, koslgnng- ster, *2 Jaren, 2 maanden en 23 dagen, wed* van Karet Allewoireldt. Hospitaal. don 28. Waoyaert Jozof-Raphaël, 1 1 m. en 3 d., Bewosterpoort. den 28. Loyette llcctor-Jozof, zonder beroep, 16 jaren, 3 maanden en I dagen, Zuidstraat. den 29. Do Burchgraovo Joris-Desldeor, 10 in. en 23 dagen, Noordstraat. - S.I- ----,.r— lil. vi;It Aï X B.1 ,i.»i<II I i%!;4<“iiioeiie t ijiliiiI Bij koninklijk besluit van 25 Maart is 1 de heer Tii. Decroos, colonel bij nel 2'10 liiiieregimenl, siaf-adjuitCl, benoemd als Generaal-majoor provincie commandanl, mei verblijfplaats le Brugge.

Het Advertentieblad (1825-1914) | 1901 | | pagina 2