In 2OÓ-, Volledige Concert-Voordracht j J- Vereecke, Zoon, schoone en goed ingespannen Poneys en Kobspaarden. Men kan ze lederen namiddag gaan bezichtigen. en veel schoon allerhande HOUT, Op gewone voorwaarden en 3 maanden tijd van betaling, mits door alle de koopers zonder onderscheid goede borg le stellen ten aanvaarden van voornoemde Nota rissen. Openbare Verkooping TE KOOPEN ■VEITjTJSTG- r> aanslag eene zal geopend DEPUYDT. 4 ver- h|j genoemden BR AU WEKE. Depot Ph.18 Rechterlijke kronijk. Korreklionnele Rechtbank van Veurne. Genezing BIJ en 37üa, verre noordoost var. over den Bergenvaarl bij oor C. Robyn, lot 1 Mei 1902. u-n h>j genoemden Notaris. Op Zondng 141 April 1901, ton 7 1/2 ure 's avonds, Concert-Voorclracht gegeven door de liberale Burgers- en Werkmanskring, in het lokaal de Rhetorica bij Emiel Dewitle, met de welwillende medewerking van eenige muziek- en looneelliefhebbers. Sprekerde heer Camiel DE BRUYNE, professor aan de lloogeschool van Gent. Onderwerp Eene bladzijde uit hel boek der natuur. Als slot van hel feest, koslelooze tom bola voor schoone prijzen onder de aan wezige vrouwen der leden van den kring. Alle deftige burgers en werklieden worden vriendelijk uilgenoodigd. Al^emeene tijdingen. Bij koninklijk besluit van 23 Maart 1901, is de burgerlijke decoratie, medalie van lu klas, verleend aan M. L. lloulsaeger, schepen van de gemeente Ramscappelle. Bij koninklijk besluit van 26 Maart 1901, is hel ontslag van M. Andries als plaatsvervangend rechter bij hel vrede gerecht van het kanton Veurne, aanveerd. Bij koninklijk besluit van 22 Maart 1901 is aan hel weldadigheidsbureel te Adinkerke. machtiging verleend om, legen den hoofdprijs van 14,400 franks, behalve eene som van 215 frank, waarde der hoornen, in openbare veiling aan le koopen, verschillende perceelen grond, groot in ’t geheel 4 hectaren 61 aren 10 centiaren, bekend bij kadaster aldaar, o" 76, 77, 78, 79, 80, 80s, 81 en 89, wijk B. Een koninklijk besluil van 25 Maart 1901 verleend de vergunning voor hel leggen van den buurtspoorweg Dixmude- Yper-l’operinghe. De Nationale Maat schappij van Buurtspoorwegen is verguu- ninglioudsler verklaart dezer linie, welke dient aangelegd, onderhouden en geëx ploiteerd volgens de door den Minister van Spoorwegen, Posterijen en Telegrafen goedgekeurde plans en volgens de bepa lingen en voorwaarden van hel algemeen lastkohier. Men denkt dal hel enkel in de maand juni zal zijn dal men lol de uitbetaling der werkmanspensioenen zal overgaan. Ziehier den uitslag der aanbesteding voor hel maken van eenen buurlsleenweg leidende van de Waezebrug, le Siecnkerke, tol aan de herberg .Ma Campagne, te Ave- cappelle. Hebben aangeboden MM. A. Labens-Laleman, Aerseele, 30,300 tr.; Fr. De Busschere-Detneuldre, Veurne, 31.442 fr.; Aug. beheersen, Pervyse, 34.442 Ir. Hel bestek bedroeg 28,117 fr. 51. Hel huisgezin van Petrus Vramboul- Dewilde, te Avecappelle, is zaterdag nacht vermeerdert met een drieling; verleden jr.ar werden de echtgenoolen Vramboul met een tweeling gezegend. De drieling, twee meisjes en een jongen, evenals de moeder zijn welvarend. Assisenhof van Wesl-l'laanderen. De zillijd zal geopend worden den 22 April. Onder de gezwoornen bemerken wij MM. Prooi Tiburce, notaris, Woumen; Alt'. Angillis, aannemer, Yper; N. Croinbez, gepensionneerde onderwijzer, Coucke- laere; E Vandromme, eigenaar, Eessen; L. Moens, advocaat, Dixmude. Sneppen jacht. De heer minister van landbouw heeft besloten dat hel sluiten der sneppenjacht bepaald is op 30 april. Eenige jagers hebben gevraagd dezen datum der sluiting wat le verschuiven, omdat, wegens de hevige koude in maart, het trekken dezer vogels nog niet be gonnen is en de trek der vogels juist rond den datum van de sluiting zal plaats hebben. Hel is waarschijnlijk dal de vraag gunstig onthaald zal worden. De jacht langs de zeekust. Een groot getal jagers onzer kust, verlangen van het gouvernement eene wijziging te bekomen aan de voorwaarden van hel recht van jacht, langs liet zeestrand. Voorheen was hel strand vrij voor alle jagers, met of zonder jachlverlof; thans wordt deze jacht verpacht aan bijzon deren, zooals de duinen. Hel schepen college van Blankenberghe stelt op maandag 8 april zijne gemeenle- raadszaal ter beschikking voor eene bij- j eenkomsl van afgevaardigden der ge- l i meenten, langs de zee gelegen, ten einde door daden, 20 fr. voor boleedigingetT door I een algemeen verzoekschrift le verwekken u”‘“ langsheen de Belgische kust. Het gemeentebestuur van Oostende werd ook tol die vergadering uilgenoodigd om Kantoor van den Notaris FL0RIZ00NE, TE WULVERINGHBM. DINSDAG 9* APRIL 1901, om 3 uie namiddag, le Wulvcringliem- dorpplaals, ter herberg Gemeentehuis, bij Frederic Itoonefaes- Walrave, Openbnro Vet-Looping van een WOONHUIS met Stallingen en verdere afhangelijk- heden, op 7 aren 29 cent. Erve waarop alles slaat en medegaat, bij kad. sectie A deel van de N" 371 en 370a, geslaan en gelegen le llouthem, verre noordoost van de kerk, noord J hel Sasje. Gebruikt dc„. Inlichtingen bij Combntiscliulvlng' en boiling voor een koppel veile kiekens, ter herberg de Malterie bij Adolf Seys, op Zondag 14 April. Burgerstand dor stad Veurne. [AEr is, bij middel van cijfers, bewezen geweest dal de exploitalie-koslen veel hooger zijn op de Staalslijuen dan op de t—~ maatschappijen worden uitgebaat. Deze laatsten leggen zich er voornamelijk aan, de kosten zooveel mogelijk te verminderen; de Slaat, integendeel, wordt in deze strekkingen gestadig tegengehouden door allerhande omstandigheden. Altijd ver minderen de maatschappijen zooveel mogelijk hel getal hunner bedienden; de Staal integendeel, laai hetzelve gestadig aangroeien. Een groot gevaar van hel stelsel der uitbating in regie spruit, ten anderen, uil de politiek, die hier weeral haren rol zal spelen. Want gemakkelijk kunnen wij raden wal er gebeuren zal de gemeenten zullen de tramgarden benoemen lusschen hunne verkleefdste politieke kiesdravers. De ware verdiensten zullen uit hel oog worden verloren. Wal men eerst en vooral zal eischen van de kandidaten, is dat ze onder politiek oogpunt, door de weldenkende overheden zullen worden aangeprezen. Indien, verders, do gemeenten hel gedacht hadden dat ze groole percenten zullen winnen, dan zouden ze geheel en al kunnen mis zijn in hunne rekeningen I Eene induslriecle maatschappij van Buurtspoorwegen kan groote winsten doen met hel uitbaten eener tramlinic. Maar, kan eene inler-communale maat schappij dit ook? Daar is de zaak. Niemand heeft er, bij deze laatsten, persoonlijk intrest in. De bedienden en bestuurders zijn niet persoonlijk verantwoordelijk. Elkeen tracht enkel zich van zijn werk op een anders rug te ontlasten Laat ons eenen oogslag werpen op de verschillige lijnen die in regie uitgebaat zijn. In Engeland zijn er eenige sleden die zelve hunne trams uitbaten. Ver van groote intresten le winnen, sluiten ze alle jaren mei een te kortTe Hudders field, namelijk, is daar hel geval. Te Londen is eene tramlinic die 8 p. c. op- bracht doorde stad overgenomen geweest; zij brengt thans maar 5 p. c. meer op. In Duitschland zijn bijna al de sleden van tramlijnen voorzien. Slechts een twintigtal hebben de regie beproefd en meestendeels hebben zij dit stelsel reeds verlaten. Te Darmstadt, te Dusseldorf, zelfs te Berlijn, die voor eigene rekening de tram lijnen uitbaten, worden de rekeningen regelmatig mei een te kort gesloten. Te Prague moet de stad mei verlies uitbaten en eene leening aangaan om in hare geldmiddelen le voorzien In Amerika, bet eerste land der wereld voor wal den handel en de nijverheid betreft, zijn al de tramlijnen door bij zondere maatschappijen ondernomen. Daaruit mogen wij besluiten dal de inler-communale maatschappij der tram lijnen Veurne-Poperinghe en Dixmude- Poperinghe, in plaats van geld le winnen, er integendeel veel zou kunnen aan toe leggen. En wie zal dan de gemeentekassen moeten vullen? Natuurlijk de lastenbe- talers, op de welke men nieuwe contri bution zal moeten heffen om hel le kort le dekken. Nogmaals in dit geval, is de geldelijke welvaart der gemeenten aan politieke grillen onderworpen geweest 1 Door sterfgeval. l>on<ler<lng StH April 1OO1« en volgende dag noodig zijnde, om 1 ure zeer juist 's namiddags, le Houtliem- dorpplaats, ten huize bewoond door de wed' Karei Houssemaere-Degroote van MENAGIEGOED, HERBERGGERIEF, WAGENMAKERSALLAAM er hel oud stelsel van vrije jacht te I verdedigen in hel belang van den handel I der zeesteden. - De legerkweslie. Bij het heropenen der Kamer zal een dagorde werden neer gelegd voor hel onmiddellijk bespreken van hel ontwerp tot vermindering van den diensttijd zonder verhooging van hel contingent. Indien hel niet gestemd wordt, zullen vele leden der rechterzijde de begrooling van oorlog niet stemmen. De protestbeweging tegen het vergun ningsrecht. Op 28 april zal door hel nationaal verbond van herbergiers on I restauratiehouders een congres worden belegd, waarop de toestand zal blootgelegd met hel oog op T aangekondigd ontwerp van wel hel vergunningsrecht wijzigend. De herbergiers en drankslijlers van Doornik, ten gelalle van 300 vereenigd le Doornik, hebben beslist een verzoekschrift naar de Statenkamer le zenden waarin zij de volledige afschaffing vragen van hel vergunningsrecht, dal zij, als doelloos beschouwen om hel alcoolisme legen te werken. Sipido. - Hel is nu een jaar geleden dat Sipido eenen aanslag beproefde op den prins van Wallis. Hij verblijft nog steeds in hel tuchthuis le Gent, in de wijk der I jonge opgeslotenen die lol hunne meer derjarigheid ter beschikking van de regee- ring gesteld zijn. Hij schijnt zich niet al le best naar de lucht le kunnen voegen en weid reeds dikwijls voor guitenstreken gestraft. Hij moet niet snel vooruit gaan in hel kleermakersvak dal hij in hel gevang is beginnen aanleeren. Hij maakt deel van het muziekkorps dal onder de kleinen is ingericht. Sipido ontvangt alle weken hel bezoek van een zijner naaste bloedverwanten, meest zijnen vader. De sneeuw. De hoogte van den laatst gevallen sneeuw opgenomen, be reikte 13 t/2 centimeters le Gent; 17 cm. le Wetteren; 13 cm. te Ukkel; 12 cm. le Boschvoorde; 11 1,2 cm te Hollogne aux- Pierres on 7 cm. le Hestreux Hertogen- wald). Er waren 8 cm. le Oostende. In 'ie provincie Luik lag de sneeuw ook buitengewoon hoog. In Maart 1888 heeft men 14 dagen sneeuw gehad, in maart 1889 vijftien dagen, in 1891 veertien dagen en in 1892 twaalf dagen. Wal meer is, in april 1888 waren er zes dagen Sneeuw, in 1890 vijf en in 1892 zeven. Hel jaar 1901 zal bij die laattijdige sneeuwjaren mogen gevoegd worden. Terwijl het in gansch westelijk Europa sneeuwt, is hel in Egypte brandend heel; le Kaïro staal de Ihei inomeler 40 graden boven zero. MUKVV1.IZ1NG ‘t eener zitting, WOENSDAG 10 APRIL 191H, ure namiddag, ter le verkoopen Herberg, van Stad Feurne. Woonhuis-Herberg de Snoek met verdieping, erve en plaats, vooi hoofdende oost op de Bolerweegschaalstraal. Bewoond en gebruikt door den V" kooper il. Kesteloot, tot 23 April 1901. Nadeie inlichtingen bij genoemden Notaris de BBAUWFUi-’ KANTOOR VAN DEN Notaris do GRAUWERE, te Veurno. KANTOOR van do Notarissen FL0RIZ00NE, te Wulvoringhem, BONCK to Veurno, on DECAE, to Ghyverinchovo. OP DINSDAG 16 APRIL 1901, om 3 ure zeer juist namiddag. le lloulhem -dorpplaals, in de te ver koopen Herberg, van Gemeente llouthem bij Veurne op de dorpplaals. Een Woonhulu ten dienste van Wflmteij en Herberg, genaamd den Ploeg met verdere afliangelijkheden, alsmede Houlmagazijn, op de hoeveelheid volgens titel van 7 aren 42 cent, en volgens kadaster seklie B, Nri 707a en 109, maar 3 aren 37 centiaren grond derzelve Gebouwen en Hovenierhof hiermedegaande, al gestaan en gelegen ter dorpplaals van llouthem, aan den oost kant der kalsijde of dorpplaalsstraal. Thans bewoond en gebruikt door de medevei koopster de weduwe Karei Doussemaere- Degroote en maand na de toewijzing. Verdere inlichtingen bij genoemde Notarissen. V HUM V K I I Ij IK M KI>Knie OHSw! van Malbrancke Emma, ZITTING VAN 21 MAART. Vossaart Eduard, metser te Coxyde, voorw. 50 fr. voor jachtdelikt. Vanneuville Jules, werkman to Oostduin- kerke, voorw. 200 fr. voor jachtdelikt. Deruyter Justin, leurder to Clerckon, 8 dagen on 100 fr. voor jachtdelikt. Carlier Florent, werkman te Alveringhem, 2 maal 1 maand, voor banbreuk. Hoornaert Cyriel, metser, en Steen Sofia, huisvrouw Engel Vandenameele, beide te Egge- waertscappelle, de le 30] fr. voor beleedigingen woorden, 10 fr. voor vernieling van“mobilior; de 2“ voorw. 15 fr. voor drank gegeven te hebben aan bedronken personen. Hoornaert Cyriel, metser en Portier René, £»nl(i b'Jiqnder y—- drZUS E'Jr,,.,,,ï•.l;?ï'fP GUI^Ef,Ap<.ltller-Clllmm,1, Algoniccn I).- t c» DELACnË O ZX AAjSA Z *°*r' K c N L Geboorten. don 30. Schoonvaero Theoflol, zoon van August on van Deburghgraovo Romania, Bo- oosterpoort. don 31. Dograovo Magdalena-Juliana, dochter van Amand on van Malbrancke Emma, Be- wosterpoort. Huwelijksafkondigingen. don 31. Nootaert Emile, tapijtsier, Veurne, mot Declcir Romanic, dienstmeid, Ohyverinchove. Gregorius Charles, winkelier, wed’ van Leontine Duclos, Brugge, met Nootaert Romanic, naaisier, Veurno. Devos Hendrik, werkman, wodr van Elisabeth Stofs, met Decan Leonia, werkster, wed* van Leopold Hennebert, beide to Alveringhem. i Pillaert Julius, suikerbakker, Veurne, mot Busschaert Irma, bijzondere, Alveringhem. Sterfgevallen. 1 den 29. Heneman Karel-Jozef, kostganger, I 85 jaren, 2 maanden en 6 dagen, wedr van I Isabella Watteeu en van Anna Br.iern, Hospitaal. I den 2 April. Van Zeebrouck Jozef-Coruelis, 4 m. en 4 d., Paviljoens!raat. I den 2. Doclerck Suzanna-Sophia, landbouw- I ster, 05 jaren, 10 maanden en 14 dagen, vrouw van Augustinus Vandenbussche, Beoosterpoort. herbergier, beide te Eggowaortscappolle, do 1" 8 dagen en 2'i fr. voor smaad jegens den burge meester, 10 fr. voor vernieling van mobilier en 1 dronkenschap; de 2* voorw. 15 fr. toegeslane lijnen die door bijzondere i voor drank gegeven te hebben ann bedronken personen. Debruyne Polydoor en Julio Willaert, huisvr. Debruyne, te Clorcken, elk 20 fr. voor scheld woorden, voorw. voor do 2*. Dewulf Justin, rondleurder to Clerckon, 2 maal 100 fr. voor jachtdelikt. Soys Hendrik, workman to Merckem,8 dagon en 5 f. 74 voor boschdellkt. ZITTING VAN 22 MAART. Opsomer Hendrik, drukkorsgast to Caoskerke, Gholdhof Elodio, huisvrouw Robert Moorsoman to Eossen, do eorsto voorw. G woken on 2(5 fr. voor slagen on wonden en 15 fr. voor dronken schap, do tweede voorw. 25 fr. voor drank gegeven to hebben aan bedronken personen. Flament Amand, bedelaar te Noordschooto, 15 maal een maand on 26 fr. voor zedenschennis. Vorslype Remi, werkman te Woumen, 16dagen en 26 fr. voor ‘t dragen van verboden wapens. Decap Sofia, weduwe Mommoroncy, to Caos- kerke, 1 maand en 26 fr. voor dieftc. Lapore Pieter, leurder te Clercken, twee maal 16 dagen en 26 fr. voor smaad jegens do gendarmen en don boschwachtor. Domoyer Camiel, winkelier en Domeyer Bruno, id. beide to Woumen, elk 16 dagen on 26 fr. voor smaad jegens de gendarmen en elk 15 fr. voor dronkenschap. Prijzio vau Toog, Loket, Bierpotnp, Hout ca Hagen fr. 80. -•* veroorloofd middel. XI II bevragen bij LI> I DE, 106,RueSt-Domlniqu«,Parlji. kcr-Chlmin, 1Pat&age Saulnier, Parlji. CU TAVLACRE, Bruxelles, VlutschriH Fftnto

Het Advertentieblad (1825-1914) | 1901 | | pagina 2