en veel schoon allerhande HOUT, Te pachten Openbare Verkooping van Om aanstonds in gebruik te treden: ment geroepen waar zij ontvangen werden I vincent, 8, place Victor Hugo, to Grenoble, V I S t M A r i K11.1 K11E1 I N allen Eieren p. 26 fr. 1-45 1-GO fr. 1-50 1-60 11. lil. IV. V. inlichtingen bij 3 April, fr. 2-50 2-10 2-30 Door sterfgeval. Donderdag 28 April 19O1< en volgende dag noodig zijnde, om 1 ure zeer juist 's namiddags, te liouihem- Rechterlijke kronijk. Korreklionncle Rechtbank van Veurne. dombittHcliulvin^; en boiling voor een koppel veile kiekens, Ier herberg <le Mallerie bij Adolf Seys, op Zondag 14 April. Op de meeting van Doornik waren de drankslijlers talrijk vertegenwoordigd. Aan het bureel hadden plaats genomen MM. lluel en Crombez, senator en volks vertegenwoordiger der omschrijving. liet woord werd gevoerd door M. Bou- tinek, van Gent, onder-voorziller van hel nationaal Verbond, die hevig uilviel legen hei ontwerp van wel en er al de hatelijk heden deed van uitschijnen. Door den redenaar wordt ondersteuning verleend aan hel ontwerp Maenhout, waarbij hel vergunningsrecht van 85 op 25 frank wordt gebracht en de aanwezigen worden aangespoord eendrachtig te strijden tol verdediging hunner belangen. MM. Huez en Crombez voeren daarna hel woord om te verklaren dal zij in Senaat en Kamer op krachtdadige wijze de afschaffing van hel vergunningsrecht zullen verdedigen. Een dagorde wordt door de vergadering gestemd waarin gezegd is dal de drank slijlers der omschrijving Doornik, in de aanslaande kiezing hunne ondersteuning zullen verleenen aan de kandidaten die geieverd hebben voor de afschaffing van bet vergunningsrecht. Verdere Notarissen. In alle dorpen bediend door een buurtspoorweg zullen plakkaten worden uitgehangen om de bevolking aan te sporen voorzichtigheids-maatregelen te nemen om de ongelukken te vermijden die zich in de laatste dagen nog al talrijk voordeden. Vooral zal hel de buitenlieden goed worden op de borst gedrukt den spoorweg niet ie volgen zonder noodzakelijkheid. aangevallen on velen zijn verwoest ge worden. De Vlaamschc werklieden hebben 24 uren lijd gekregen om de streek te ver laten en volgens gezegd wordt, degene die gewillig zijn vertrokken, hebben weinig le lijden gehad, maar hel is er anders loc gegaan met dezen die hebhen willen weer stand bieden; vele werklieden zijn reeds in de gemeenten ten zuiden onzer pro vincie teruggekeerd. Volgens de teruggekeerde landgenooicn zeggen, zijn er wel veel gendarmen toe gekomen, maar die doen daar niets om van MENAGIEGOED, HERBERGGERIEF, WAGENMAKERSALLAAM Op gewone voorwaarden cn 3 maanden lijd van betaling, mits door alle de koopers zonder onderscheid goede borg te stellen ten aanvaarden van voornoemde Nota* rissen. omloop worden gebracht. Zij werden gegraveerd door den heer Vincotte en dragen aan de eene zijde de beeltenis van den Koning, aan de andere die van den Belgischen Leeuw. Wij hebben over weken gesproken over hei kanten kleed, bestemd voor prinses Albert van Belgie. Over eenige dagen werden de damen die dal kanten kleed besteld hadden, ont vangen door prinses Albert, aan wie bel gewrocht aangeboden werd. Prinses Albert bedankte de damen op Algemeene tijdingen. Bij koninklijk besluit van 15 Februari 1901, is een pensioen verleend van 2,322 frank, aan den heer 0. L. Deneve, gewezen onderwijzer te Veurne en in de gemeente middelbare school te Brussel. Bij de laatste benoemingen lol de Palmes acadêmiques in Frankrijk, viel er een groot deel le beurt aan de genees kunde en de artsenijkunde. Onder anderen vinden wij den naam van eenen apotheker, zoogoed bekend in Belgieals in Frankrijk, Mr A. Vincent, Apotheker le Grenoble, die door den Minister van Openbaar Onderwijs, Academisch Officier benoemd werd. Hel Staatsblad meldt dal de jacht met windhonden en zonder vuurwapens in geheel hel land toegelaten is lol 30 april. De Panne.-Zaterdag namiddag, rond 1 uur, hadden vier metsers, die alhier werkzaem waren een bootje ge nomen om een reisje in zee le doen. De I wind kwam uil hel zuiden en daar de metsers geen kennis hadden van hel roeien, dreef hel bootje zeewaarts in. Toen zij ongeveer 500 meiers van liet strand waren, begonnen zij om hulp le roepen en wilden in zee springen, daar zij onvermijdelijk moesten vergaan. Carolus Gonzales, van de Panne, die met zijne schuil in de nabijheid vaarde, kwam met zijne manschappen de metsers ter hulp en bracht ze behouden aan de kust. Zulke daad van moed en zelfopoffering verdiend genomen? Kinderen zijn gedurende den beloond le worden. Wal de metsers dag rondgeloopen om de nummers op te betreft, die zullen zich zeker niet meer nemen ddr huizen waar er Vlamingen op zee wagen. -• -1 ■■■- hel Cufé «lu Pare met 65 roeden Land, gelegen Paimekalsijde en laatst be woond door Hektor Kesteloot-Vanden Her g he. Te bevragen bij Terlinck, brouwer, Veurne. KANTOOR van do Notariszon FLORIZOONE, te Wulveringhem, DONCK te Veurne, cn DECAE, te Ghyvorinchove. OP DINSDAG IG APRIL 1901, om 3 ure zeer juist namiddag, le Houlhem - dorpplaals, in de ie ver- koopen Herberg, Gemeente Houlhem bij Veurne op de dorpplanls. Een Woonhuis ten dienste van Jipttefij ti Htrtoj, genaamd den Ploeg mei verdere afhangelijkheden, alsmede Houimagazijn, op de hoeveelheid volgens lilel van 1 aren 42 cent, en volgens kadaster seklie B, N’r' 707a en 109, maar 3 aren 37 centiaren grond derzelve Gebouwen cn Hovcnicrhof liiermedegaandc, al geslaan cn gelegen ler dorpplaals van Houlhem, aan den oost kant der kalsijde of dorpplaalss'.raal. Thans bewoond en gebruikt door de medevei koopster de weduwe Karei lloussemaere-Degroote en aanslag eene maand na de toewijzing. Verdere inlichtingen bij genoemde Notarissen. Te BULSCAMP De Herberg het Ankertje. Te VEURNE: De Herbergen de Bonte Koei, hebbende Stallingen zeer dienstig voor sledemelker. De Veldbloem laatst bewoond door sieur Beyen Benjamin. In gebruiktreding met I" October De Herberg S‘ Jozef bewoond door wed’ Houcke. Verdere inlichtingen le bekomen bij den heer Leopold DE BOIS, Brouwer le Veurne. Burgerstand der stad Veurne. dorpplaals, ten huize bewoond door dc wed' Karei lloussemaere-Degroote. richten, waaraan al de drankslijlers van het land zouden deelnemen. Hel algemeen congres der herbergiers en drankslijlers is bepaald op 12 Mei. Studiën van do Notarissen FLORIZOONE’ te Wulveringhem, DE CAE, to Ghyverinchove en DE VOS, te Watou. MAANDAG 29 APRIL 1901, om 3 ure namiddag, ler herberg "‘,l Nieuwen Leysele .Molen bewoond door Henri Feys-Cappoen, le Leysele, Openbare Verkooping van 1 l. 87 aren 34 centiaren Hovenier* litutl, bekend bij kadaster seklie A, nummer 19a. Gebruikt door verscheidene i»1 1 Oktober 1901, mus 330 fr- 's jaars, vrij van lasten. 42 aren 30 centiaren Hovenier* lnn<l, bekend bij kadaster sekuc A, nummer 468. Gebruikt door verscheidene tol 1 Oktober 1901, mits i6i fr» 's jaars, vrij van lasten. 96 aren 10 ceniiaien bekend bij kadaster seklie B, num* mer 91. Gebruikt de zuidhelft tol 1 Ok tober 1904, door Charles-Louis Vanhoutle Jengember, mits 65 fr- 85 centiemen 's jaars en de noord- helft lol 1 Oktober 1901, door Lucien Deceuninck; mits 65 fr. 85 Centiemen ‘s jaars, al vrij va» lasten. Boomprijs 175 fr. 1 hectare 62 aren 55 centiaren Xnisllnncl, bekend bij kadaster seklie C, Nr’ 106, 107 en 108. Gebruikt door Edouard Eacon, mils 127 fr. 's jaars en August Lombaerde, mils 85 fr. 's jaars, vrij van lusten, lol 1 Oktober 1904. en lol 1 Oktober 1901, door de weduwe Amand \anlaeys. mil3 8 fr. ’s jaars, ook vrij van lasten- 85 aren 30 ceniiaien bekend bij kadasler seklie B, »»,n' mer 193. Gebruikt door Bernard Desmyttere, l°l 1 Oktober 1901, mils 112 fr. ’s jaai s. Hel beroepshoj van Genl is zaterdag I j overgegaan lol hel aanduiden van twee I kandidaten voor hel voorzitterschap der rechtbank van eersten aanleg le Brugge, in vervanging van den lieer De Nel, ontslaggever. Met eenparigheid is dc heer Fraeys, onder-voorzitter der rechtbank van Brugge, tol eersten kandidaat uitge roepen en de heer Desnick, rechter le Brugge, tweede kandidaat. Nieuwe munt. Nieuwe nickel- slukken zullen eerstdaags in omloop wor den gebracht. Binnen twee of drie maanden zullen ook nieuwe franken cn dubbele „franken in de Vlamingen ie beschermen. De loonen in de mijnen van Pas de Galais zijn zeer hoog; .velen van degenen hier terrugge- keerd wonnen van 7 tot 8 fr. daags voor 8 uren werken. Hel kamerlid M. Charles Bernard heeft dinsdag in de fransche Kamer een wets ontwerp ingediend, en daarvoor dringend verklaring gevraagd, waarbij eiken patroon, die vreemde werklieden in dienst heeft, eene belasting van 10 fr. per maand en per werkman wordt opgelegd. De gewrocht aangeboden werd dringendheid is aangenomen. Hel begint Prinses Albert bedankte dc damen op dus maar schuw te zitten voor onze werk- innerlijke wijze, sprak met den groolsien lieden in Frankrijk. lof over hel geschenk dal H. K. H. niet genoeg kon bewonderen. Ik heb nog liooreu spreken van de Brugsche kanten, zegde prinses Albert; ik zie nu wal zij I zijn, ik kan ze niet genoeg bewonderen. H. K. H. verzocht dan M. en Madame Gillemon de kantwerksters in haren naam geluk te wenschen. Maandag morgend nu, waren al de kantwerksters, een dertigtal die aan hel kantenkleed der prinses gewrocht hadden, naar hel provinliaal gouverne- door den heer graaf en mevrouw gravin d’Ursel, omringd van hunne kinderen. Namens de prinses, overhandigde graaf d’Ursel aan al dc werksters een spaar boekje waarop liet bedrag geleekemi staat van liet geschenk dal ieder van haar bekomt volgens verdiensten. Die ge schenken komen voort van den overschot der inschrijving, en bedroegen voor allen eene merkelijke som geld. Verder werd aan iedere kantwerkster hel portret van prins eu prinses Albert, schoon omlijsl, overhandigd, dit als aan denken van liet weik dal zij uilgevoerd hebben. Telegraaf. De Moniteur kondigt de nieuwe telegraal-overeenkomsl af, ge sloten tusschen Belgie en Nederland. Volgens die overeenkomst bestaan de kosten van de gewone telegrammen, tusschen Belgie en Nederland gewisseld, uil een vast recht van een iialven frank, waaraan is loegevoegd een rcchl van vijl centiemen per woord lol en met hel vijftigste woord; voor hel eeu-en-vijfugsic Cn de volgende woorden is dal laaisle reclil verminderd lol iwee en een huiven centiem. Eindelijk is men er in gelukt de ver moedelijke dader van den dubbelen moord der Zonnestraal le Brusssl aan le houden. Hel is zekere Sdie nog maar kon hel gevang verlaten heeft, waar hij 9 jaar verbied voor inbraak bij eene oude renie- niersler. Den morgen na den misdaad kwam S.., bij eene bloedverwante, eene werkvrouw ie Sl-Gillis en waschle er zijn mei bloed bevlekt hemd, ’s Avonds, loen de vrouw haren man le buis kwam, vernam hij van de gebureii hel bezoek dal zijne vrouw ontvangen had. De bekende wal Sin haar buis verricht had en daai de werk man jnisl hel verhaal der misdaad gelezen had, kreeg bij vermoedens, welke hij aan hel parkel mededeelde. Terzelverlijd werd nog bij een oudkleerkooper de gescheurde en bebloede vest van S.... aangeslagen, in welke plaats hij eene nieuwe gekocht had. Na langen opzoekingen werd S.... eindelijk aangehouden; hij loochent echter hardnekkig doch op hem heelt men een looper gevonden, waarmede men heel gemakkelijk de deur van hel huis der misdaad kan openen. Bij zijne aanhouding haalde bij een revolver, geladen mei 6 kogels, uit den zak en wilde op de agenten schieten; hel werd hem echter verhinderd. S.... is van goede familie, doch verviel van bankioel in bankroet, en leefde len slolle van diefstal. De worm der beetwortels. Uil Limburg zijn aan hel landbouwersgesiichl van Gembloers talrijke beelen gestuurd, die letterlijk rol waren, alhoewel in goede aarde gegroeid. Na onderzoek heeft men bevonden dal dil rollen moei toegeschreven worden aan eene soort van wormpjes dal de pulp aanrandt. Als weermiddel wordt gebruik van superphosphalen aangeraden. Over eenige dagen had een Vlaming le Lens een Franschman doodgestoken. De Franschen hebben duchtige weerwraak beloond le worden. Wal de metsers dag rondgeloopen om de nummers op te betreft, die zullen zich zeker niet meer „emen ddr huizen waar er Vlamingen woonden en gedurende den nachl zijn die Botermarkt per kilo 10 April. Hoogste prys fr. 2-45 Midden 2-40 Leegste - 2-30 - I I - - V r»ao iv OVIU IJ lull UUU V* Uli *1W I t» ZITTING VAN 28 MAAKT. Vanhillo Hendrik on Popieul August, visschers to Bray-Dunos, elk 2 maal 100 fr. voor jacht- dolikt. Calcoon Lodowyk, visscher te Coxyde, voorw., 26 fr. voor slagon, on 15 fr. voor dronkenschap. Hannon Hippoliet, dagloonor to Loinbartzyde,. 30 fr. voor smaad jegens don jachtbowaardor. Rathó Marie, huisvr. van Erniol Vanhoutte, to Coxydo, voorwaardolijk, 3 maanden voor ge- kwalitïoordo diofto, 1 maand on 26 fr. voor poging tot diofto. Pool Jeroom, werkman to Mannekonsvoro, voorwaardolijk, 3 inaai 8 dagen en 26 tr. voor diofton. Dospoghol Augustin, workman te Eesaen, Amey Justin, dienstknecht to Zarren, en Vor- meosch Alois, workman to Clorckon, olk acht, dagen on 26 fr. voor bodroigingon en elk 15 fr. voor dronkenschap. Do eorsto on derde elk 30 fr. voor slagon, voorw., voor do twoodo. Dutlou Eugenia, vroow van Jules Dobbolaoro te Nioupoort, l maand on 26 fr. voor bedrbr?'- lijko ontvreemding; 8 dagon on 26 fr. voor I dronkenschap. Vanden Abeolo Simon on Mossen Leonard, workliodon to Nioupoort, do oorsto 8 dagon on 26 fr. voor slagon, on boido elk 20 ir. voor mondolijkscho beledigingen. ZITTING VAN 29 MAAKT. Crombez Alois, workman te Morckom, voorw., 100 fr. voor jachtdelikt. Mervoillio Mathildis, woduwo van Piotor Vanbaocko, to Bamboquo Eraukrijk vier maanden, voor banbrouk. Huwelijken. don 10. Vandocastcelo Karol, schipper, go- I boren te Nieupoort den 23 Octnh. r is;,;, lu, t I Dobuysor Angelina, schipporin, geboren to Aramboutscappcl (Erankrijk) den 15 April 1878. Sterfgevallen. don 5. Thomaoro Maria-Louisa, 1 maand, Noordstraat. don 6. Dnpon (vrouw, doodgeboren) Noordstr don 6. Ronsc Ludovicus-Emmanuël, kost ganger, 76 jaren, 10 maanden en 13 dagon, wed’ van Maria Cortillio, Hospitaal. don 7. Do Bruyno Hectoor-Hondrik, 1J., 3 m. eu 19 d., Bowcstorpoort. don 9. Do Poorter mannelijk doodgeboren Nieuwstraat. don 9. Hermans Rachol-Mathlldis, 5 j1 m. on 8 d., Haudboogstraat. don 10. Doseck Amolia-Sophia, zonder beroep, 78 Jaren, 8 maanden on 23 dagen, wed’ van Benedikt Kesteman, Pannostraat. den 12. Sches Loonia-Mathlldis, zonder be roep, 57 jaren, 7 maanden en 17 dagen, Ooststr. Prijzie van Toog, Lokot, Biorpomp, Hout en Hagon fr. 80. BE K IA I»I V KING EN Geboorten. don 7. Bools Rachel-Oabriolla, dochter van Oacar en van Bulcko Elisa. Z.wartononnenstr. don 8. Do Moldor Lodewijk-Jozef, zoon van Hendrik on van Pauwela Celina, binnen paton. don 10. Rossoy Yvonna-Helonn, dochter van Jozef en van Do Beorst Celina. Klaverstraat. Huwelijksafkondigingen. don 7. Heughebaort Florontins, werkman, Veurno, met Dequidt Romania, dienstmeid, Caeskorko. GBMEENTE LEYSELE, tegen de dorpplaals. Boomprijs 185 fr- Gemeente Heveren. Boomprijs 20 fr- j genoemde CCM UFFR biollt kosteloos aan, aau allen L.E11 nLEn (Ho aangetast zijn vau oeno huidziekte, haarwormen, eczemas, puistjes, huiduitslag, cronischo bronchieten, borst-, maag- en blaasziekten, rheumatiek, oen onfeil baar middel te doen kennen om zich spoedig te genezen zooals hij zelf volkomen genezen is geweest na alle mogelijko geneesmiddels vruch teloos te hebben doorstaan cn beproefd. Dit aanbod, waarvan men het menschlievend dool zal inzien, is het gevolg eener belofte. Per brief of postkaart schrijven aan den Heer die kosteloos en vrachtvrij per post antwoorden en de gevraagde inlichtingen opsturen zal.

Het Advertentieblad (1825-1914) | 1901 | | pagina 2