4 1 k Definitieven Overslag GROOTE TUINB0LL1NÖ MEUBELS, Om aanstonds in gebruik te treden: 94 Eiken Boomen I Openbare Verknoping van Tl w r" I. II. III. IV. V. gbem, 20 Eiken. 4 KANTOOR VAN DEN Notaris de BRAUWERE, te Veurne. Studiën van|dc Notarissen FLORIZOONE, to Wulveringhem, DE CAE, to Ghyverinchove en DEVOS, to Watou. KANTOOR VAN DEN Notaris CAMILLE DE CAE, TE GHYVERINCHOVE. Kantoor van don Deurwaarder BRYS, Schipstraat, 34, AteupoiL I en gek(l vef*1] mof! I Oktober 1901, mits 112 fr. 's jaars. Boomprija 20 fr. l" vol tr< I® \V “?t IDS') van Op Zondag 1» Mei bij Camille De Bleu-Declercq, inslellatie der herberg Café de Tlnduslrie en combat op <len blllnrtl, onverguld voor bedoken prijzen. I hectare 62 aren 55 centiaren Znailand, bekend bij kadaster sektie C, N" 106, 107 en 108. Gebruikt door Edouard Fa con, mils 127 fr. ’s jaars en August Lombaerde, mils 85 fr. ’s jaars, vrij van lasten, tol 1 Oktober 1904, en tol 1 Oktober 1901, door de weduwe .tmand \anlaeys. mils 8 fr. ’s jaars, ook vrij van lasten. Gemeente Beveren. 85 aren 30 centiaren Zaailand, bekend bij kadaster seklie B, num mer 193. Gebruikt door Bernard Desmyttere, lot Inatnllntle der herberg het nieuw Brouwershuis bij weduwe Haelewyck, op Zondag 19 Mei 1901. Burgerstand der stad Veurne. le bekomen bij Brouwer ie Op Zondag den 12“ Mei 1901, bij llenri Devoghel, voor de volgende prijzen l“e prijs cene groole Hesp. 2do id. 2 veile Konijnen. 3d® id. Een Koekebrood. Inlog 0,25 centiemen voor 4 bollen. Begin om 5 uren juist. OP DINSDAG 21 MEI 1901, in ééne zitting, om 3 ure zeer juist namiddag, te ELZENDAMME, ter afspan ning-herberg bewoond door jntv. weduwe Leroy, Gemeente Keninghe, Langst de Boschstraat, nabij het Foshol. Koop 1. llofistedeken groot onder grond van Gebouwen, Boomgaard, Hoving en Zaailanden 11. 1-37-14 C"., volgens titel, en 1 hectare 35 aren volgens kadaster seklie D, N'* 662, 663 664 665 en 666, uiimakende eene vierkante hlok. Thans gebruikt door llenri Marico, mits 200 fr. ’s jaars, boven alle lasten, lol 1“ Oktober 1907, inbegrepen de premie legen brandgevaar. Gemeente IVootte», langs de Oinloopslraat. Koop 2. Een HorMtedeken be slaande uil Woonhuis, Schuur, Zwijnslal, Sieenput en bakoven, inhoudende volgens Dolling voor eene Hespe op 16 Mei zijnde O. II. Hemelvaartdag, bij de wed' lloucke, (Proosldijk) Veurne-Oosierpoorl. Thans gebruikt door llenri Saesen- Hoedt, mits 140 fr. 's jaars, boven alle lasten lol 1“ Oktober 1901. Gemeente Ooftvleleren. Koop 3. - De hoeveelheid volgens titel 32 aren 10 centiaren Maalgrna, en bij kadaster seklie A, nummer 90, slechts 30 aren 90 centiaren. Gebruikt door de erven Adriaen-Flahou, le Loo en aanslag met 1" Oktober 1901. Gemeente Weslvleleren. Koop 4. Perceel Znniltind groot 43 aren 80 centiaren, seklie A, N’ 825e. Thans gebruikt door Aug. De Bergh, mits 70 fr.’s jaars, lot 1" Oktober 1903, hoven alle lasten. Koop 5. Perceel Drijf'weide, voortijds Maaigras, gelegen len ingaan van den Wesivlelerenbroek, groot volgens titels 43 aren 43 centiaren, en bij kadaster sektie A, nummers 77 en 78a, slechts 42 aren 10 centiaren. Thans gebruikt door de wed’ Deschodl en kinderen, mits 80 fr.'s jaars, lol 1‘" October 1901, boven de lasten. Titels, plans en verdere inlichtingen bij voornoemden Notaris Camille De Cue, le Ghyverinchove. TOEWIJZING Zaterdag 18 Mei 1901. 4 ure namiddag, herberg C. Fan Billemont Coxyde-plaats, van Coxyde. WoonliuiHje met 11 0,03,70 G° Hoving, wijk 0, Nr’ 36b en 36c, palende noord hel Duinenslag. Laatst bewoond door David Thomas. Handslag mei de toewijzing. MAANDAG 15 ME! 1901, om 3 ure namiddag, lor herberg den Nieuwen Leysele Molen bewoond door Henri Feys-Gnppoen, le Leysele, van 87 aren 34 centiaren Hovenier* land, bekend bij kadaster seklie A, nummer 19a. Gebruikt door verscheidene lot 1 Oktober 1901, mils 330 fr. 's jaars, vrij van lasten. 42 aren 30 centiaren Hovenier- land, bekend bij kadaster seklie A, nummer 168. Gebruikt door verscheidene lol 1 Oktober 1901, mils 162 fr. ’s jaars, vrij van lasten. 96 aren 10 centiaren Znnllnnd, bekend bij kadaster seklie B. num mer 91. Gebruikt de zuidhelfl lol 1 Ok tober 1904, door Charles-Louis Vanhoutle-Jengember, mils 65 fr. 85 centiemen ’s jaars en de noord- helfl tot 1 Oktober 1901, door Lucien Deceuninck; mils 65 fr. 85 centiemen 's jaars, al vrij van lasten. DINSDAG 21- MEI 1901, van 9 ure ’s morgens lol 12 uro 's mid dags, en van 1 lol 7 ure namiddag, lo MIDDELKERKE, Lcopoldslaan, Openbare vrijwillige Verkooping van XtELUE KOOPWAREN, beslaande uil Eene groole hoeveelheid Meubelpapiercn, Venslerbekleedingen, Galons, Mallen, Tafel- Trap- Vloer- en Voellapijlen, Laken, Linnen en Katoenen Sloffen, Rouw-en Feeslbekleedingen en andere Koopwaren van onderscheiden aard, alsmede drie gansch opgemaakte Tenten Markiezen genaamd. En WOENSDAG 22" MEI 1901, om 1 ure namiddag, K O O F 3D -A. G- van Menagie-Goederen en Keukengerlef. Gewone voorwaarden en één maaud tijd van betaling voor de koopen boven de twintig franks, mits borgstelling. Te BULSCAMP De Herberg het Ankertje. Te VEURNE De Herberg de Bonte Koei, hebbende Stallingen zeer dienstig voor stedemelker. In gebruiktreding mei I" October De Herberg S' Josef bewoond door wede Houcke. Verdere inlichtingen lc den heer Leopold DE BOIS, Veurne. De Ontvanger der Registratie le Veurne zal ter plaats, le beginnen aan de herberg de Voorstad op Kutcrdag 1H Mei 11)01, om 1 t/2 ure namiddag, overgaan ter OPENBABE VERKOOPING van slaande langs den steenweg van Veurne op Yper, waaronder begrepen van ln,50 dikte, verdeeld in 25 koopen en in vier massas, le welen 1. Tusschen de Voorstad en Steenkerke 24 eiken. 2. Tusschen Steenkerke en de Presende 10 eiken. 3 Tusschen de Presende en Wulverin ghem, 20 Eiken. 4. Tusschen Wulveringhem ‘t, lusscnen wulveringhem en de Nieuwe Herberg, 40 eiken. Betaling 10 °/0 kosien binnen de acht dagen na de goedkeuring en de koop sommen binnen de 3 maanden der toe wijzing, mils borg te stellen. De Boomen moeten weggeruimd zijn een maand na de goedkeuring der ver kooping. Hei last nkohier berust ten kantore der Registratie le Veurne. Algemeene tijdingen. Onder de kiesbaren voor den Senaal 1 voor 1901-1902 bemerken wij: MM. J. Andries, Veurne; II. Cuvelier, Veurne; G. De Breyne, Dixmude; 11. Declercq, Veurne; F. de Croinbrugghe de Picquendaele, Vladsloo; R. Degrave, Veurne; II. de Spot, id.; R. de Spot, id; J. Floor, Rousbrugghe- Haringhe; F. Fraeys,Thouroui;E. Herwyn, Veurne; A. Merghelynck, Wulveringhem; E. Piers de Ravescboot, Couckelaere. Hel burgerkruis van 1° klas is ver leend aan M. Camille Vanliee, gemeente secretaris van Loo, Oudecappelle en Nieucappelle. Hebben aangeboden voor de ver steening van Buurtweg n° 4 le Loo MM. Henri Callrysse le Pervyse en Alois Leper le Steenkerke, mei en zonder minimum van dagloon fr. 6850. M. Henri Devriese le Coolscamp zonder minimum van dagloon, 6850 en met minimum van dagloon, Ir. 6982. Hel eerste aanbod is aanveerd. De wellelijke erkenning is verleend aan de maatschappij van ouderlingen bijstand Na lijden komt verblijden, ge vestigd le Ghyverinchove. De provintiale raad van Wcsl- Vlaanderen heeft in zijne buitengewone zilling, MM. Fraeys, oudenoorziuer bij de rechtbank van Brugge, en De Snick, rechter, opvolgenllijk lot l’en 2ekandidaat aangeduid voor de openslaande plaats van voorzitter bij genoemde rechtbank. Schrikkelijk ongeluk. De stoom tram die van Waesien om 3 ure namiddag le Yperen aankomt, stoomde dinsdag door de gemeente Kemmel, toen op 't gehucht De Vierslrateu eene honden kar over de tramlijn reed. Daar er ter plaats eene nog al groole helling is, kon de machinist de kar niet zien. Het licht gerij, waarop een 18jarig jongeling, Cornil genaamd, gezeten was, werd omgeworpen en de arme jongen, die onder den tram terecht kwam, werd zoo ijselijk gekwetst, dal hij op den slag dood bleef. Zaterdag morgend werd op de Markt le Yper door de policic een 14 jarig meisje van Vlamerlinglie aangehouden, dal verscheidene geldbeugels gestolen had. De jonge beurzensnijdsler gaf een valschen naam op. De vrouw die zij i beweerde haie moeder te zijn, bevond zich toevallig op de markt; deze vrouw werd geroepen en gaf den waren naam op van de diefegge. De Kamer heeft eene vergadering gehouden om twee overeenkomsten goed te keuren De eerste tusschen Belgie en Holland, betreffende de vrijstellingen van den krijgsdienst en de andere nopens de afpaling der Fransch-Belgischc grens op de baan van Dotlignies naar Roeselacre. De Congo-overeenkomslDe ver- eenige partijen van de rechterzijden der Kamers zijn volgens ingewonen inlich tingen hel erover eens geworden, dal het ontwerp van de nieuwe Congo-overeen- komsl onvoldoende is. Daar de Congostaal weigert eene andere overeenkomst aan le gaan, blijft er niets anders over dan de overeenkomst aan le nemen of den Conge- staal onmiddellijk bij België in le lijven. Dit valt althans op le maken uil de lange gedachlenwisseling, die in de vergadering is gevoerd. De socialistische linkerzijde vergaderde ook en besloot hel ontwerp der regoering te verwepen. Diefstal van 75,000 frank. Te Brussel wordt gezocht naar juweelen, onder andere een damenuurwerk, met edelgesteenten, dal alleen 50,000 frank waarde heeft en met andere juweelen gestolen werd ten nadeele van oenen vreemdeling en zijne dame, die le Monte Carlo in een hotel waren afgestapl. Herbergierscongres. Een nationaal congres van herbergiers, hotel- en spijs huishouders zal op 12 en 13 mei te Luik plaats hebben. Aan de dagorde staan, onder andere, de volgende punten Bespreking der wets ontwerpen Maenhout en de Smet de Naeyer; te nemen maatregelen; benoeming van een nationaal comileil van tegenstand. Botervervalschers. Maatregelen zullen moeien genomen worden legen de botervervalschers. De wel op de verval- SCliing schrijft voor dat de margarine ol kunstboter moet vermengd worden met een zeker gedeelte zesamolie en bloem, om de aanwezigheid daarvan in de ver- valscbte boter le kunnen opspeuren. Om aan dit voorschrift te kunnen ont snappen, mengen nu de vervalschers hunne boter met geen margarine meer, maar gebruiken een mengsel van ver schillend vet. De regeering stelt zich voor dergelijk mengsel onder toepassing der wel te doen vallen. De werkstaking der glasblazers van de Borinage zal voortduren. De algemeene vergadering der werkstakers beeft be sloten niet toe le geven. Daar de hoofdman van hel syndicaal, de heer Gilles, verklaarde dat hij zich eerstdag zal moeten gevangen geven ofwel 2000 frank boete betalen wegens beleedigingen aan bazen gestuurd, heeft de vergadering besloten dal Gilles niet in hel gevang zou gaan maar de 2000 frank boete en de kosten van het proces uil de weerstandskas zouden betaald worden. Nieuwe koolmijnramp. Er hangt ongeluk boven de Borinage; nauw zijn de slachtoffers der ramp te Wasmes be graven, of ook le Quaregnon bekoopen liet 9 werklieden met de dood. Vrijdag, lond vijl ure, bevond zich een ophaalbak op 650 meiers diepte, toen een zeer zware steen er kwam opvallen. Die bak is in drij afdeelingen verdeeld. De mannen der bovenste werden ver pletterd; die van de laagste verdronken doordien de ketting, en de weerhaken van onder, door 't gewicht van den steen braken, en de bak in het water dal immer in den grond des puls staal, terecht kwam. Alleen de drij koolgravers der midden- afdceling hoopt men te redden, hoewel zij ook tamelijk erg gekwetst zijn. Hel nieuws werd vrijdag le Bergen en omstreken bekend gemaakt en heeft er eene licht le begrijpen ontroering ver oorzaakt. Policic en gerdarmerie hielden de wacht voor de mijn, welke door eene beangste menigte omringd werd. Men zal groole moeite hebben om de lijken boven te brengen, want er ligt eene groole hoeveelheid afgevallene steenen en ijzerwerk op. De 3d0 klas rijtuigen zullen verbeterd I titel, 69 aren 40 cent en kadaster seklie worden. Decomparlimenlen zullen breeder B, N" 87b en 87c slechts 60 aren 60 cent gemaakt worden, zoodat de ruimte 1 rr' tusschen de banken grooler zal zijn, de zetels verbreed en gemakkelijker. De proef met de gordijnen heeft slechte uitslagen opgeleverd; na eenigen tijd waren de meeste gordijnen afgerukt, gescheurd of met opzei bevuild. Er zullen persiennes aan de porlels gemaakt worden om de reizigers legen de zonnestralen te be vrijden. 200 nieuwe rijtuigen die in de tweede helft \7tn dit jaar moeten geleverd worden, zullen hiervan voorzien worden. HKKEIVHMAIKINGHX. I V KBl M A UK 1CI.I.I EK 11ILIVI.X I IngcHtold 2600 franks. 33 1 Boomprija 175 fr. Ingesteld 3000 franks. Boomprija 185 fr. Ingesteld 5000 franks. rru HF FR lj*edt kosteloos aan, aan allen Cull nCCn dio aangetast zijn van oeue huidziekte, haarwormen, eczemas, puistjes, huiduitslag, crouischo hronchieten, borst-, maag- on blaasziekton, rheumatiok, een onfeil baar middel te doen kennen om zich spoedig te genezen zooals hij zelf volkomen genezen is geweest na allo mogelijke geneesmiddels vruch teloos te hebben doorstaan on beproefd. Dit aanbod, waarvan men het monschliovend doel zal inzien, is hot gevolg eenor belofte. Per brief of postkaart schrijven aan den Heer VINCENT, 8, place Victor Hugo, to Grenoble, dio kosteloos en vrachtvrij per post antwoorden on do gevraagde inlichtingen opsturen zal. Geboorten. den 19. Suwier Joris-Juliaan, zoon van Karei on van Hamiaux Zenobia, Bewostorpoort. Huwelijksafkondigingen. den 5. Nowó August, dienstknecht, Wulverin- ghom, met Vandaelo Maria, dienstmeid, Egge- waertscappello. Baes All'ons, beenhouwer, met Verhó Maria, bijzondere, beide te Brugge. Goorardyn Hieronimus, dienstknecht, met Depoorter Irma, dagloonster, beido te Houthem. Huwelijken. den 7. Bekaert Camiel, treinwachter, geboren to Veurne den 4 Sept. 1877, met Vandenplasscho Helena, bijzondere, geboren te Veurne den 7 April 1879. den 9. Pil Erniol, hovenier, geboren to Vourno den 2 Feb. 1874, mot Declercq Lucia, bijzondere, geboren te Veurne den 8 October 1872. Sterfgevallen. den 4. Lin (mannelijk doodgeboren), Abdjjstr. i i tel’, Al» ,1 fr Boomprijs fr. 104. Boomprijs fr. 20. GEMEENTE LEYSELE, tegen de dorpplaats. Ingesteld 5,200 franks. Ingesteld 3.100 franks.

Het Advertentieblad (1825-1914) | 1901 | | pagina 2