Toiïwijzixa 't eener zitting, NOORDWATERING CONCERT DONNÉ LE 18 AOUT. au bénéfice de l'Union des anciens Élèves de l'École Moyenne de l'État A Furnes. Openbare Verkooping bij gedwongene onteigening. Koop 6. N. B. Eene schaal zal aan den ingang geplaatst worden. KANTOOR VAN DEN Notaris de BRAUWERE, te Veurne. KANTOREN van do Notarissen de BRAUWERE, te Veurne e” FLORIZOONE, te Wulveringhem. VAN VEURNE. Hel ventje schijnt persoonlijk redens le en aan het strand werkten; op hel hebben om den heer Vandersiraele bij oogenblik dal zij aangehouden werden, hadden zij in eene kabien eene portefeuille met 5000 mark-papieren van waarde, twee gouden uurwerken en eene ketting gesioleu. Een Engelschman werd 10,000 frank ontfutseld; een andere vreemdeling een notaboekje, 1,400 frank en belangrijke papieren. De dief heefi hei geld gehouden en hem hel nolabockje en de papieren teruggezonden. Vrijdag nachl hebben dieven bij Devos, molenaar en landbouwer le Zuid- schoie, 20 hennen gestolen. De veld wachter en de ^landbouwer hebben zater dag morgend vruchteloos opzoekingen gedaan op de markt van Yper. De hoppeoogst te Poperinghe is wonderwel gelukt. De prijs is 50 fr. de 50 kil. Er zullen dit jaar 4000 hoppe- plukkers meer moeten zijn dan in 1900 voor Poperinghe en omstreken. De hoppe- pluk zal beginnen den 31 oogst. Smokkelaars. Deze week werden te Poperinghe niet min dan 35 verkens aan onbekende smokkelaars afgenomen. Een wereldposlzegel. De gelijkheid van den postzegel van alle landen is zeer aan de orde. De regeering van Nieuw- Zeeland heeft aan alle besturen der poste rijen over geheele wereld een rond schrijven gericht, waarin wordt voorge- sleld het instellen van eenen wereldposl zegel van 10 cent. Italië, Zwitserland, Egypte, Mexico, Chili en Paraguay hebben hunne toestemming betuigd. Duilschland verklaarde er zich tegen en de andere Stalen willen de zaak aanhouden tot hel in hel volgend jaar le Rome le houden postcongres. Nieuw-Zeeland heeft thans aan de Stalen van het poslvcrbond de mededeeling ge daan, dal hel wensclil in le voeren voor alle builenlandsche brieven hel penny- porle, en daarbij de vraag gedaan ol' dit tarief door de andere landen voor hel wederzijdsche brievenverkeer voldoende wordt geacht. Algemeene tijdingen. Ziehier den uitslag der aanbesteding voor hel verbeteren bij middel van afval der steengroeven van den weg nr 5 van Veurne naar Wulpendamme. Hebben aan geboden MM. A. Leper, Steenkerke, en II. Callrysse, Pervyse, 9,532 fr.; D. De Keukelaere, Ronse, 9,794 en II. Devriese, Coolscamp, 10,920 Ir. Hel beslek was 9,643 fr. 00 c. Bij koninklijk besluit van 30 juli 1901, is aan den heer L. A. Groensteen, postontvanger van 4* klas te Alveringhem, ontslag uil zijne betrekking verleend. Hij is gemachtigd zijne aanspraak op rusigeld le doen gelden. Bij koninklijk besluit van den 31 juli wordt de burgermedalie van 3' klas verleend aan M. C.-L. Van Bevercn, be diende van den ijzerenweg Lichtervelde- Veurne, te Steenkerke, in belooning van 33 jaren dienst. Jacht. De opening der jacht is vaslgesteld, 1n 1901, op de hierna aange duide tijdstippen, te welen Op 24 Augusli in de provinciën Ant werpen, Brabant, West- en Oost-Vlaan- deien Limburg, in deelen der provinciën Henegouwen, Luik en Namen, gelegen langs don linkeroever van de Samber en de Maas, er inbegrepen hel grondgebied der sleden Charleroi, Luik, Hoei en Namen, en in de deelen der provincie Luik gelegen tusschen den rechter oever van de Vesder en de Maas, erinbegrepen heel het grondgebied der stad Verviers. Op 31 Augusli, in de andere deelen van hel land. Woensdag nachl heeft men te Vladsloo eene koci gestolen len nadeele van den grafmaker M. Hosten, dezer ge meente Hel gestolen dier is bruin rood en heeft een groolen en kleinen hoorn. Donderdag namiddag, rond 1 uur, namen een duitscher, een engelschman en eene dame een zeebad, le Oostende. De wind waaide geweldig in ’t oosten on de strooming zeewaarts was zeer hevig. De drie baders waagden zich te verre en werden door de golven meêgesleept. Een leddingsbool werd oogenblikkelijk in hel water gelaten en de bemanning gelukte er in de dame le redden; midderwljl waagde de politieagent Carrette zich in zee en redde, met levensgevaar, den duitscher. De engelschman verdronk. Rond 3 ure heeft men zijn lijk aan hel ander uiteinde van het strand teruggevonden. De tweede reddingsboot was op ’l oogenblik dal hel ongeluk gebeurde, bezig een vierden persoon te redden, die zich ook te ver in i zee gewaagd had. i Te Oostende zijn de twee bijzonderste dieven geknipt die vooral op de koersen aan fr. 250 Hel venijc schijnt persoonlijk redens le i elke gelegenheid aan le vallen. Voorzeker bezit onze trouwe vriend de weinig be- nijdenswaardige hoedanigheden niet, die zijnen aanvaller doen kenmerken eene onmeetbare pretentie, eene onbeloombare opgeblazenheid, enfin de kwaliteiten van iemand die zijn eigen zelve zou inzwelgen van glorie en eigenliefde 1 Integendeel is de heer Vandersiraele voor zijn rondborstig karakter, zijne volksminnende gevoelens, en zijne nauwe verkleefdheid aan stads belangen hoog geschal en gewaardeerd. Aanvallen zoo als degene van wege den alweter van den Veurnaar, komen te laag Zij zijn immers met te veel persoonlijken haal en nijd vergiftigd, omeenigen indruk le kunnen maken op onzen trouwen liberalen raadsheer en op onze eerlijke medeburgers, die reeds onlangs in eene plechtige omstandigheid, die de schrijver zich moet herinneren, op doorslaande wijze hebben bewezen, aan wien zij de voorkeur hebben geschonken voor het verdedigen hunner grieven en belangen. Die voorkeur is goed geplaatst; zij zal aan onzen verkleefden polilieken vriend blijven loeverlrouwd. Ingezien hunne menigvuldige corveën, zijn, zoo hel schijnt, de muziekanten in groolen deele door hun bestuur ontlast van hel bijwonen aan de prijsdeelingen 1 Maar.... waarom zijn ze dan door de stadskas vel betaald Voor de prijsdeeling der Tecken en Nijvcrheidschool waren er 18 muziekanten aanwezig voor de Middelbare Staats school 16 en voor de r/emee/demeisjes- school.... hadden die heerkens onwaardig gevonden zich le dcrangeeren 11 En dal heel men een stadsmuziek Maar willen die gasten hunne lasten niet voldoen, ewel dal ze ten minsten hel hulpgeld dat hun door hel stadsbestuur is geschonken, in de gemeentekas terug storten 1 En lel wel hier op, dal bovenbedoelde plechtigheden, telken male, op eenen zon of feestdag plaats grepen. Dus, voor niemand geen verlet in ’t werk, ’t Doel er niets aan Zijn corveën.... dus zij zijn er niet bij 1 Voor wal de concerten van hel stads- muziek aangaat, wij achten dal, indien ze allen op den zelfden kiosk moeten gegeven worden, het beter ware die plechtigheden op de markt voor te dragen. Waarom Omdat die plaats met hare talrijke koffiehuizen beter geschikt is, om aan de menigte toehoorders hel genot le verschaffen van een muziekaal feest. De Veurnaar, vindt dat de concerten nergens op geschikter wijze kunnen ge geven worden dan in den Sl Walburga- hof, omdat er aldaar geene herbergen beslaan 1 De menschen drinken reeds bier genoeg. Nutteloos die gelegenheden te vermenigvuldigen. Hoe min men drinkt, hoe beter 1 Wij vinden nutteloos zulke ezelarijen te beantwoorden 1 Coxy de. Koop 8. H 0,99,10 Cn Zaailand wijk C, N' 250e, paalt den Panne-steenweg. Gebruikt door Van den Bruwaene lol baafmis 1903, mils fr. 125 ’s jaars, boven de laslen. Koop 7. Wooniiui»Je met 11. 0-04-74 G" Erl. Bewoond door Karei Zonnekein. Ten slotte, moeten wij terugkomen op hel voorstel dal, in den gemeenteraad, door M' Ed. Vandersiraele is gedaan geweest en dal strekt tol hel inrichten van feesten die van aard zouden wezen de vreemdelingen naar stad aan le trekken. Dit gedacht vinden wij voortreffelijk. En het zijn de dwaze schertsen van hel schrijverke van den Veurnaar niet, die de openbare meening diesaangaande zullen doen dwalen. door den Notaris DE BRALWEHE, te Veurne, ZATERDAG 24 AUGUSTI 1901, 3 ure namiddag slipt, in de Vredege- rechtszaal te Veurne, van Adinkerke-Panne. Koopen 1. 2, 3 cn 4. Vier Bouw» gronden-Avk.kei'land zamen groot 11 0,30,74 G.,met vrijen uitweg lot den nieuwen steenweg. Koop 6. Woonliuiaje mei H. 0-03-55 C“ Erl. Bewoond door A. Fan Hauler. Onze kritieken bewijzen, volgens den Veurnaar, dal wij de Koninklijke (waarom Fanfare.... misgunnen en benijden Benijden 11 Wij liberalen, zouden de Melomanen benijden! Waarom?... Wij vragen hel ons af! Maar zijn deze hel niet integendeel, die, in alles uitgezonderd, natuurlijk, in liet uitoefenen der muziekale kunsl Cecilia hebben trachten na le apen Asa, mannekes, weesl wal meer inge togen, wal meer nederig. Want, lol uu toe, om u le laten benijden, neen.... il n’y a pas de quoi Vrij dus aan u, fanfaren, u te laten doorgaan, in hel oog der vreemdelingen, als een muziekje van hel 36'" knopgal Doch wij kunnen niet aannemen dal hel stadsbestuur zulken toestand moelc ge- doogen, welk ook het besluit weze dal door de commissie der Melomanen is genomen geweest. Société Royale d’Harmonie Stc Cécile PRO CJ-JR A/N/Llvl E Maandag 28 August! 1901, 3 ure namiddag, ter Vredegerechtszaal, ten Sladhuize le Veurne. Zal de Notaris de BRAUWERE, U> Veurne, krachtens vonnis van 10 Augusli 1901 der rechtbank van eersten aanleg lc Veurne, en ten ovorstnan van den li»»*"" Vrederechter van hel kanton Veurne, overgaan lol de openbare verkooping bij gedwongene onteigening van Stad Veurne. Een Woonhui» met erf cn aan- hoorigo gebouwen, herberg De Nieuwe Brijkerij, slaande en gelegen le Veurne, oost langs den steenweg naar Yper, bij kadaster bekend wijk B. nr 334d, lel inlioudsgroolie van 1 are 5 centiaren. Bewoond cn gebruikt door Achiel Vrambout, voor 3, 6 of jaren, ingegaan 1 Mei 1899, aan 175 fr. lc jare, last vrij. T O EWIJZING 't eener zitting, ZATERDAG 31 AUGUSTI 1901, 4 ure namiddag slipi, herberg de Huil bij Albrecht Galcoen, Coxyde, van Gemeente Coxyde. WomiiIiuImJc mei Schuurken, Stal lingen, Haalpuilen en 24 a. 10 c. Erve cn Hoving, wijk G, Nn 284a cn 284b, aan de Boomgaardestraat. Q Mede T paclilrechi lol baafmis I90J mits 13 fr. ’s jaars aan 27 aren bijgelegen akkerland. Laalsi bewoond en gebruikt door Krans Deeren. Ingebi uiklreding mei de toewijzing. De Regie der Noordwatcring van Veurne, heeft decor de eigenaren, die dertig hectaren in gezegde Watering bezitten, tol eene gewone Algemeene Vergadering bijeen lc roepen, welke plaais zal hebben in hel Stadhuis van Veurne, op den 3en September 1901, len 10 ure 's morgens. Veurne, den 12,n Augusli 1901. De Hegie der Noordwatermg van Veume, CASTELEIH-VAM HILLE Voorzitter, D. DE HAENE, A. HOUTSAEGER, R. de SPOT, en L. BIESWAL, beden. Gemeente Wulpen. II. H 0 40-50 Cn Xaalland, langs L vaarldijk van Veurne op Nieuporl. Aanslag mei 1‘Ociober naast. issCn I Laslboek en plans bij de Nota Coppillie en wed* i FLORIZOONE en de BRAUWERE- T O K W 1.1 5K I W <J ’t eener zitting, Woensdag 21 August! 1901, 3 ure namiddag slipt, herberg de l'luit Veurne, van Avecappelle. Koopen 1 en 2. H 2,85,00 C“ Xiuillan<l-Bi*ijken£i*on<l, wijk A N" 148 en 149; aan de Krommegrachl- vaart. Mol vrijen uilweg lol den steenweg. Koop 3. 11 0,72,70 O" Kiuilluntl, wijk B, N' 202; paalt wesl koop 4, noord den steenweg. Gebruikt door Mus-Pauwels, lol baaf mis 1903, aan fr. 360 ’s jaars, boven de IdSlcn Koop 4. H 1,95,50 Cn Zaailand, wijk B, Nr‘ 203, 209 en 210; paall noord den steenweg. Gebruikt door wed’ Hullebrouck en P. Caestecker, lol baafmis 1907, aan 1 fr. 322 ‘s jaars, boven de laslen. j Koop 5. H 1,17,90 C” Maailand, i wijk A, Nr" 222x en 223a; paall zuidwest de Krommegrachivaart, noordoost de 1 spoorbaan alwaar vrije overtocht. Gebruikt door P. f Boll'en en Htoirenl! Vragen dal men de concerten van hel stadsmuziek op doelmatiger wijze in richtte, om zoo veel mogelijk de ver- schillige wijken van den toeloop van volk le laten begunstigen, dal is, voor den Veurnaar, krilikeeren en blageeren. Vragen dat de Koninklijke waarom? Fanfaren hunnen naam van sfadsmuziek zouden eerbiedigen en zich niet meer in hel openbaar zouden verloonen als minder in getal dan liet muziek van Lapscheure of Schuifferscappelle, dat is ook.... krili keeren en blageeren. Vragen dal het schepcncollegie, ter gelegenheid der kermis, bijzondere trams zou bekomen, dal ware volksfeesten zouden worden ingericht, ’t is le zeggen, feestelijkheden die door hunne belangrijk heid het volk naar Veurne zouden doen stroomen, ook al.... krilikeeren en bla geeren. Vragen waarom hel schepcncollegie de feesten die, in openbare zitting van den gemeenteraad, aangekondigd en beloofd zijn geweest, niet gegeven wierden.... al krilikeeren cn blageeren. In een woord, de lastenbelalers hebben het recht niet meer hunne misnoegdheid te laten blijken. Zwijgen dat ze zweelen, boffen en stoffen om le bersten, ziedaar de leus van den Veurnaar. Ewel ondanks hel heilig blad, blijven wij in onze gedragslijn volheiden; wij vinden dezelve meer overeenkomstig met de belangen onzer ingezetenen. Deze Woonhuisjes voorhoofdende op Staalssleenwegingebruiklreding met baafmis 1901. Devriendt, tol baafmis 1907, 's jaars, boven de lasten. Koopen 6 en 7. II 1,17,80 G" Knnl- on lloflitixl. wijk A, N" 267 en 280; paall noord den steenweg. Gebruikt door wed’ Devriendt, tol baafmis 1907, aan fr. 242's jaars, boven de lasten. Eigendomsbewijzen en verkoopvoor waarden bij genoemden Notaris de BRAUWERE. Burgerstand der stad Veurne. VRIJDAG 50 AUGUSTI 1901, 3 uren namiddag, in de Vredegerechtsza:i' le Nieuporl, van Gemeente Oostduinkerke. 1. H 0-45-30 c. Xaalland, langs den steenweg van Wulpen naar Oosidm11 kerke. Meurice. Vanderlinden fils. BKKENDMAKINGEN I Ingesteld fr. 4,000. Ingesteld fr. 2,800. Bij afzonderlijke Instellen gebracht tot fr 8,700 Bij samenvoeging ingesteld fr. 9.000 Koop 5. w«»oibI»»iI*J« mei 110-05-24 G Erf. Bewoond door,Moerman, Ingesteld fr. 4,300. VILLE DE FURNES. 1. Marche Cortège. Lacónie. 2. Guillaume Tell, transcr. Rossini. par Vanderlinden Hls. 3. Valse poétique, 4. Phryné, 2° acte du ballet L. üanne. a) l’Aréopage, cortège. b) Danse tlnale. 5. Le Xylophone, inorceau caractëristique Ingesteld fr. 3,700. Geboorten <lon 13. ButRoraon Margarotha-Maria, dochter van Katniel cn van Vandonberghe Ludovika, Citernplaats. Huwelijksafkondigingen. den 11. Allaoya Hilaire, goneoshecr, Ant werpen, met Voroecko Celina, bijzondere, Veurne. Sterfgevallen. den 14. Mycko Maria-Joanna, bijzondere, “5 jaren, 10 maanden un 14 dni-on, wod" vnn Eduardus Sehallier, Hospitaal.

Het Advertentieblad (1825-1914) | 1901 | | pagina 2