VILLAS M EU BELS, Boomgaard en Zaailand, TE PACHTEN w o o as? 'sr xr S s en afhankelijke gebouwen in zeer goeden staal van onderhoud, slaande le Cox)'de Duinen dicht noordwest der dorp" plaats, op ongeveer 2 hectaren Zand' akkers, toebehoorende aan de erven Bauwens-Vanderdonck, te Brugge, zonde* cijns of pachlrecht. Merkweerdige Koopdag Onroerende Goederen toebehoorende aan dit gesticht, voor eenen termijn van 9 jaren, in te gaan den 1 October 1902. Hieven p. 20 fr. 2-10 2-20 fr. 2-10 2-20 Midden Leegste 4 Sept, fr. 3-30 3-10 2-90 Studio van don Notaris DONCK, TE VEURNE. KANTOOR VAN DEN Notaris CAMILLE DE CAE, TE GHYVER1NCHOVE. KANTOOR VAN DEN Deurwaarder GOOB8EN, Vestenslraal, 66, te Veurne, De Sasjemannen in hun karnavallied kondigden aan de Veurnaars, dat zij hunne kermis gingen vieren, .toen hunne nieuw getrouwde leden hunnen plicht gekweten hadden. Zulks gedaan zijnde hebben zij woord gehouden, en hel is met eene algemeene tevredenheid dal de programma’s gelezen wierden. Waarachtig Ons Heer is met hel Sasje, want hij liet hel regenen vóór de Kermis om het stof te blusschen. Begunstigd dus met heldere zon, is Sasjc-kermis afge- loopen ter ieders voldoening. Groot was de bijval die al de fooremannen te beurt viel. De massa volk, grooten en kleinen, lachten hartelijk met al de koddige tentoonstellingen en zwanzerijen. In naam der neringdoeners der Roosen- daelslraat bieden wij eenen welgemeenden dank aan hel Sasje want voor hun is hel eene oprechte kermisdag geweest. Veel volk en veel verteer. Nogmaals dank en tol hel naaste jaar. Een van de Roosendaelstraat. I. Zaterdag 21 September 1901, om 3 ure namiddag, in hel Hotel Maritime bij M. Vanneuville, te Adinkerke. E WIJ ZIM G Seffens aanslag. Na te zien alle dage van 3 tot 6 ure. VRIJDAG '27 SEPTEMBER <901. om 1 ure juist namiddag, te Gliyvcrin- chove, gehuchle de Weegscheede ten Gemeentehuize, bij de wed' Pieter Loncke, V E I L I X G van Meubelen, Menagie-Goederen, Herberggerief, BILLIAARD en toe- behoorten, Beestialen enz. Alles op gewone voorwaarden en tijd van betaling lot 1“ Januari 1902, mits borg. met zulke kracht, dal ik dacht dal zijne longen uil de borst gingen vliegen. Tien centiemen maar zegt hij. Ik riskeer eenen dikken en oprecht ik stond stom over al die wonderheden der natuur. Oh die gaillards, die gaillards Djin, djin, bottin, boum, geroffel en getrommel, gespel van knetterende trom bon, schetterende piston, bugel, tuba en klarinet. Ik houd mijne ooren toe. Welk gerucht Is het om hel geschreeuw der wilden te overmeesteren die zich in hel museum van Mr Caslan bevinden Deze heelt er ook een handje van om hel volk aan te lokken. ik ga de loeren der powney-bills, liger- mannen, Congoleezen, Asialikers en Australianen bewonderen en lach als een bezetene gedurende den wildendans, toen op eens mijn oog valt op eenen boeren windmolen Wal is dal, zei u mj mij zelf; maar ik kreeg weldra den uitleg. De directeur der mijn expliqueerde mij dal het de ventilaleur was der koolmijn van Seraing. Men mag entrer voor een dikken, dit-il, jamais gezien quelque chose de schooner el de plus intéressant. II ne faul pas avoir peur Gie moet nie benouw zin Ik kijk met afgrijzen naar den kuil, doch aangemoedigd door eene bevallige juffer, mooi in wil gekleed, ga ik den kelder iu om eens ferm te lachen over al de koddige napoelsingen der koolgravers. Waar vinden zij hel toch uil, dacht ik, terwijl ik nogmaals bij «Fitte» ging om mijne keel te verfrisschen en hel slof door le spoelen. Nauwelijks ben ik daar gezeten, of een nieuwe menschenplager vall mij lastig. Hel is een zeerlooper die mij al dansen en tippelen een liedje in de handen stopt, ik geef in allerhaasl een half frankske en toen kon ik bestatigen dal het een op rechte zeerlooper was, want rap als de wind was hij weg. Ik lachte nog over mijne wederwaardigheid, toen lieve be vallige kinderstemmen mijn oor kwamen sireelen. Hoe aangenaam, hoe verrukkend die mooie meisjes, die blozende knapen, die met hunne heldere stemmetjes, bege leid door een uitgelezen orkest iwee omslandigheidsliedjes zingen. Of die bengels en bengcllinneljes hunne vlagjes en hoedjes in de lucht zwaaiden, en gretig rondhuppelden op maal van gezang en muziek Hel zoo talrijk publiek was, evenals ik verrukt, en mild vielen de giften in de schaaltjes van twee beminnelijke schooislcrs. Ik liet mij nog foppen bij Snocck, den ouden slerrekijkcr. die mij beloofde de maan te laten zien op 5 meters Ah die farceur; alsook door den kramenicr met zijn draaikraam onder den grooten rooden parapluie, die met heesche stem uilroepl Altijd prijs, altijd prijs. Ik waagde zelf een half loontje, maar kreeg noch lepel, noch fourchel, noch polichinel. Mijnen tram moeiende nemen, ging ik stedewaarls toen een rooden Turk mij eene decoratie in suiker aanbood voor 10 centiemen; ik vroeg nog eènige spekken erbij voor mijnen kleinen en toen was hel een halve frank. Ik kon niet nalaten le denken aan het geval van den gezant van Frankrijk Mr Constans en ik zeide Turken van Belgie gelijk de Turken van Turkije zijn allen.... even geldzuchtig Ik keerde blijgezind huiswaarts, innig voldaan over mijnen namiddag. Ik had nu de overtuiging dal die wakkere Sasje mannen iels kunnen als zij willen. Veurne mag te vreden zijn zulke kerels le bezitten, die tering en nering kunnen doen bij brengen. Tol de naaste maal, Sasjemannen, en dank voor de goede uren die ik zoo aan genaam in uw midden doorgebracht heb. Een oud Veurnaar thans in vacanlie in De Panne Botermarkt per kilo 11 Sept. Hoogste prijs fr. 3-25 3-15 OP ZATERDAG 28 SEPTEMBER 1901, /l. Om 9 ure 's morgens, te GOXYDE, dicht noordwest der dorpplM18»len sterfhuize van wijlen Ch, Desaever- Goudsmidt, KOOPDAG van Menagie-Goederen, Landsallaam, jongen Ruinezel, ingeoogsle Vruchten en andere roerende voorwerpen Op lijd van betaling, mits borg. li. Om 5 ure namiddag, te COXYDE. dorpplaals, ter herberg de Papegaai' bewoond door Edmond Cuvcele-Kornet- OPENBARE VERKOOPING van een gerieflijk Lest gebruikt door wijlen Charles Desaever-Goudsmidt Ingenollreding met de geldlening. KANTOOR VAN DEN Notaris DEEREN, te Alveringhem, MAANDAG 30 SEPTEMBER 1901, om 8 ure ’s morgens, ten sterfhuize van Af. Charles Demolder, te Alveringhem. van Menagie-Goederen, Oudheden, Tin- en Koperwerk. Met lusschenkomst van de Notarissen Boedts, te Eerneghem en Vnnder Algemeene tijdingen. Bij koninklijk besluit van 26 Augusti is machtiging verleend tol het herstellen van den toren der kerk van Avecappclle. De hoppe te Poperinghe. Er zijn dit jaar 3900 lioppeplukkcrs hammel- plokkers gelijk men daar zegthetzij 1100 meer dan in hel jaar 1900, voor hel grondgebied van Poperinghe alleen. Er helpen ook twee derden van Poperinghe, die men mag schallen op 8000. Zoodus 8000 Poperinglienaars en 3900 vreemden, dal maakt 11,900 te zamen. Er zijn nog 8 lol 900 hoppeplukkers te kort. Nieuw reddingsgetuig. Proefne mingen zijn gedaan geweest le Oostende, aan boord van de groote sleepboot, met een nieuw getuig om reddingsboeien naar drenkelingen of naar schepen in gevaar toe le richten. Hel toestel, vervaardigd door den bestuurder van T Luchlbalp,<rk van St-Gloud, bestaal uil een kleinen vasl- gebonden luchlbal, die mei hydrogeen of met gewone verlichlingsgaz gevuld wordt en met eene reddingsboei als anker er aan hangende, naar de plaats der ramp gericht wordt. Wanneer de luchlbal op de gewenschie plaats aangekomen is, doel men de gaz bij middel van eenen eleclrischen stroom ontploffen en de boei op hel schip of in het water, in hel bereik van den drenkeling in gevaar. Men heeft wel dikwijls gehoord dal er een paard met rijtuig op hol ging, maar met een automobiel is dit zeker zeer zelden gebeurd. Nochtans stond vrijdag namiddag de aulomobiel-omnibus van hel Palace Hotel le Oostende, aan dezes uitgang, toe hij opeens in beweging kwam en op de vlucht ging. In zijnen ril bolste de vierwieler legen verschillige rijtuigen, waarvan een gansch vernietigd en twee andere beschadigd werden. Ook werden drie peerden om- vergeworpen en erg bezeerd. De maatschappij van hotel heeft alles in der minne geschikt, en zal er met het betalen der toegebrachle schade afkomen. Gelukkiglijk zijn er geene persoonlijke ongevallen le betreuren. De trein van Brugge naar Kortrijk kwam dinsdag namiddag, rond a ure, voorbij de statie van Ingelmunster ge reden, toen de hoed van een reiziger die voor een portel stond afvloog. De man wilde den hoed grijpen, doch hij boog zich le vei door de portel en botste met hel hoofd legen een der palen van hel afdak der statie. Door den slag bedwelmd had hij de tegenwoordigheid van geest niet 'zijn hnr.M ia I Bakken l-j botste nog legen vier andere palen. Een reisgezel trok eindelijk hel slacht offer binnen den wagon en diende hem zoo goed mogelijk de eerste zorgen toe. In de statie van Korlrijk werd de onge lukkige uit den trein gehaald en naar hel verbandhuis gebracht, Een geneesheer bevond dal hel hoofd mei diepe wonden overdekt was en dal de hersens, door hel bolsen legen de palen, zoo geschud zijn dal de man hel versland verloren heeft. De toestand van hel slachtoffer laai weinig hoop op redding, Hel slachtoffer is een handelsreiziger, Isidoor D... Een kind verkoold. Dinsdag 3, rond Tl ure voormiddag, is er brand ontslaan bij Aug. Missine, te Corlemarck. De kinders alleen thuis zijnde, ontstak hel knaapje van 3 jaar een solferstekje aan de sloof en deelde hel vuur mede aan hel bed van zijn zusje, Elza, nauwelijks 8 maanden oud, met hel noodlottig gevolg dal kindje doodbrandde. Gelukkiglijk ontwaarden de gebuurs nog bij ujds hel onheil, anders ware hel knaapje ook ver koold geweest. De genaamde Victor Devos, de deur gesloten vindende, sloeg hel venster in en, met behulp van de ge- buren, werd de brand gebluscbt. Denzelven dag was Viclor Devulder, landbouwer le Corlemarck, bezig mei een geweer le hanleeren; opeens sprong hel wapen en zijn linkerhand werd geheel doorschoten, en is moeien afgezel worden. De oude stukken van 50 centiemen. De minister van financiën heeft bevolen de oude halve frankskeus, met jaar tallen i860 tot 1868, die beschadigd ofte veel versleten zijn, uil den omloop te trekken (naarmate zij in de openbare kassen worden aangeboden. Nieuwe type van nikkelmunt-n. Nikkelmunten, in hun midden doorboord mei een gal van 3 i/i millimeter diameter voor de stukken van 5 centiemen en 4 millimeter diameter voor de stukken van 10 centiemen, zullen worden geslagen. Op de keerzijde zullen zij dragen twee L met er boven eene koningskroon, en als omschrift de woorden Royaume de Belgique of Koninkrijk Belgie; beneden hel jaartal; op de keerzijde, links, eenen olijftak, en rechts, de aanduiding der waarde. i De stukken zullen met eenen gladden buitenrand worden geslagen. Hel gewicht is bepaald voor de stukken van 5 centiemen op 2 i/a grammen en I lleyde, te Lefflnghe. MAANDAG 16 en DINSDAG 17 SEPTEMBER 1901, telkens om I ure nanoen, ten sterfhuize van Joanna D'Haonen, te Goxyde, Fluithoek, Openbare Verkooping van een op anders grond, zonder recht vnn p»ch». Orde van den koopdag. Den Maandag 16 September zullen vei* kocht worden De Menagio-Goedere** en om 5 ure namiddag, ter herberg ,le Fluit te Goxyde, bij de echtgenooten Calcoen-D’Haenen, hel Woonhui» »n gerieflijkheden. Den Dinsdag 17 September, hel IIrin*el' getuig, de Ellegoederen, Mercerieartikeleu en K ru iden iers wa ren Op tijd van betaling, mits borg. voor <ie stukken van 10 centiemen op 4 grammen. De diameter is bepaald voor de stukken van 5 centiemen op 19 milimeters en voor de stukken van 10 centiemen op 22 milli meters. Reis rond de wereld. Een Brus- selsch dagbladschrijver, de heer Georges Vanderplas, gaal eene reis rond de wereld doen. Hij zal de hoofdslad verlaten zonder eenen cent op zaak. Hij zal dus onderweg zijn biood moeien winnen. DONDERDAG V"OCTOBER 1901, om 2 ure namiddag, le Loo, langst den steenweg naar Nieucappelle, ter herberg den Hazewind bewoond door Charles ll’arrein, Openbare Verknoping van 4 heet. 86 aren 80 centiaren ’t eenen blokke, gelegen le Nieucappelle, bij kadaster seklie B, Nr‘ 417n. Gebruikt door verscheidene met recht van pacht tot 1* Oktober 1902, mits le samen 657 fr. 35 c. *s jaars. Inlichtingen bij genoemden Notaris. Burgerstand der stad Veurne. treden, een HUIS, gestaan lang» u Vestenslraal. r Inlichtingen le bekomen bij den eige,’,’‘ M. Eu. Vanherstiuete, ofwel bij M. Hf- Decleucq, Duinkerkstraat te Veurne. MAANDAG 30 SEPTEMBER 1901, om 3 ure zeer stipl namiddag, in hel Gemeen Ie hu is le Adinkerke, ten verzoeke van de lieeren Voorzitter en Leden van het Armbestuur van Adinkerke. Openbare Verpncliting der en en m. en E1W. DER 2 SCHOONE Marguerite en Henriette gestaan en gelegen ie Adinkerke-Panne, Duinkerkelaan, bij den zeedijk. Wederzijds ingesteld fr, 6000 en 6000. 3-00 MENAGI1-' aor.OERENI» eene zeer groolo hocvcellivi.i Ellegoedcren, Mcrcericartikelcn, Kruidenierswaren en andere voorwerp®0. Boom- en Ilaagprü® 653 fr. Huwelijksafkondigingen. den 8. Orytnonprez Petrus, gemoeuteontvanger, Veurne, mot Lazoure Eugouia, zonder beroep, Houthem. Verleeno Renó, schipper, Coudekerque-dorp (Frankrijk), met Vandonbumcho Margaretha, schipporin, Veurne. Huwelijken. den 12. Dehouck Georges, winkelier, geboren te Hondschooto, den 25 Augusti 1870, met Spilliaert Josophina, modowerkstcr, geboren te Parijs don 25 Dcc. 1873. Sterfgevallen. den 9. Chioux Magdalena-Joanna, I m. 3 d., Ooststraat. den 10. Amoy Magdalena-Cornelia, 1 j. 21 d., Handboogstraat. den 10. Do Gravo Worner-ldosbald, 10 10 d., Zuidstraat. den 11. Dufoor Franciscus-Cornelius, 4 m. on 26 d., Handboogstraat. den 12. Verminck Isidoor-Cornelis, 3 m. en 5 d., Handboogstraat. 11.

Het Advertentieblad (1825-1914) | 1901 | | pagina 2