TE PACHTEN in gebruik treden, een HUIS, gestaan langs Vestenstraat. HOFSTEDE, H or 1 ogi e m a k er i j nou&« opvolger van Th. Ronse en Ph. Quest?0!!' Groote Markt, 34, Veurne. 3 Openbare Verkooping van eene goede en welgelegene Te koopen ofte pachten om aanstonds in gebruik le treden Meubelen, Menagie - Goederen en allerhande roerende voorwerpen alsook eeu Paard oud 3 1/2 Jaar en eeno Traamkar op veeren. TOEWIJZING de Vanderlinden. Eieren p. 26 fr. 8-00 3-10 Ifr. 3-00 3-20 Midden Leegste aanstonds te de 16 Oct. fr. 3-45 3-40 3-30 KANTOOR VAN DEN Griffier Van Maaxenliove. TE VEURNE. STUDIE van /J M.Ur Loting in 1OOS. Volgens een besluit van den heer Gouverneur van Wesl-Vlaanderen, zal de loting voor de mililielicbling van 1902 geschieden, in deonderscheideneplaatsen, op de dagen hierna aangeduid Arrondissement Veurne. Te Veurne, den 29 Januari; le Alvcringhem den 30; le Nieuporl, den 24. Arrondissement Dixmude. To Dix- mude, den 27 Januari; to llandzaeme, den 28; le Woumen, den 25; le Loo, den 23. STUDIËN van do Notarissen DONCK, te Veurne en Clement VAN CAILLIE, te Brugge. Rechterlijke kronijk. Korreklioniielo Rechtbank van Veurne. Voor de visschers van de Panne. Hel liberaal blad l’Echo d’Ostende is, zoo als wij, getroffen door de onge grondheid van hel antwoord van Minister de Smet de Naeyer op de vraag van Mr Buyl die de tusschenkomsl vroeg van den Staal ten voordeele der ongelukkige visschers die zoo wreed in hunne belangen door het laatste tempeest zijn beproefd geweest. De minister, om alle toelage te verrecht- veerdigen, roept in dal er geene redens zijn om de visschers te bevoordeeligen als er geene tusschenkomsl van hel gouvernement bestaat ten voordeele van werklieden of bazen van andere vakken die ook soortgelijke verliezen onderslaan. Hel Oostendsch blad antwoordt met duizende goede redens hel volgende Het zal ons toegelalen zijn le doen opmerken dal de vergelijking door den minister ingeroepen lusschen de ver- liezen ondergaan door de visschers en de verliezen die zekere werklieden of bazen kunnen treffen volkomen onge- grond is. Indien de visschers van de Panne verliezen hebben onderstaan, indien eene boot geheel en al verbrijzeld is geweest, indien al de vaartuigen hebben geleden, dan is het de fout van het Gouvernement, dat hen geene schuil- plaats verschaft voor in geval van onstuimig weder en, bijgevolg, is hel T Gouvernement dal in volle billijkheid, de gebrokene pollen zou moeten be- talen. Inlichtingen le bekomen bij den eigenaar M. En. Vanuerstraete, ofwel bij M. Henri Declercq, Duinkerkstraal te Veurne. Algeiiieene tijdingen. Canada. Eene voordracht over Canada met Lichtbeelden zal gegeven worden, door M. D. Tréau De Cceli, agent van hel Ganadeesch bestuur, up Dinsdag 29 dezer, ten 7 1/2 ’s avonds, in de Café du Sport, Groole Markt, Veurne; den Woensdag 30, bij D. Jansens, Adin kerke en Donderdag 31, bij 11. Nooren- berghe, Alveringhem. Twist. Zondag avond is alhier in eene herberg twist ontstaan luaaehen jongelingen die handgemeen zijn geworden en met messen gevochten hebben. De genaamde Benjamin Deburcbgraeve heelt twee messteken in den linker schouder gekregen, hem tocgebrachl door zekeren Arnold Scliaul, een jongeling van rond de 16 jaren. Zijne wonden zijn echter niet gevaarlijk. Proces-verbaal is opgemaakl. De inwoners der stad worden ver wittigd dal hel overzicht der in onbepaald verlof zijnde mililianen, zal plaats hebben op 18 November naast, om 8 ure ’s mor gens, in de kazern der Gendarmerie alhier, door den heer Dislrikt-Bcvelhebber. De militimen moeten zich aanbieden in hunne krijgseffecten en voorzien van hun livrei. Een koninklijk besluit van 8 October keurt goed, onder zekere voorwaarden, hel afslaan aan de Naamlooze Maatschap pij des Train wegs van de Panne, van de vergunning verleend aan M. G. Hobé, van Brussel, vao eenen tram met peerdin, gaande van de statie van Adinkerke naar de Panne en de Noordzee. Assisen van West-Vlaanderen. Geene enkele zaak ingeschreven zijnde, zal de aanslaande zittijd niet moeten ge houden worden. Gelukkige gezwoornen Bij koninklijk besluit van 8 October wordt een hulpgeld van 200 fr. verleend aan het kweeksyndikaal van Caeskerke. Dinsdag 15, rond middernacht, bij hooge tij, verliet eene sleepboot de haven om eene loodsboot naar Nieupoorl te brengen; hel was pikdonker. Toen de sleepboot voor T staketsel van Nieupoorl kwam, zag de kapitein twee sloepen niet, die in de voorhaven lagen. Een dezer vaartuigen, de 0. 6 van Coxyde, werd in den grond gevaren. De reddingswerken werden oogenblikkelijk ingerichl en de drie zeelieden, die zich aan boord van de C. 6 bevonden, konden door een buiten gewoon toéval gered worden. De sloep is gezonken. Schrikkelijk ongeluk. Maandag morgend, rond 6 ure, heeft een werkman van de statie van Vlamerlinghe. bij Yperen, op hel spoor, dicht bij genoemde statie, het verminkte lijk van den 22jarigen Edward Van Damme gevonden. Het hoofd en een arm waren afgereden. De vader van hel slachtoffer was op zoek naar zijnen zoon, wanneer hij iwee werklieden tegenkwam die hel lijk naar hel dooden- huisje ovet brachten. Daar herkende bij hel lijk zijns zoons. De wanhoop van den ZAAILANDEN EN WEIDEN TE BULSCAMP-DORP. Groot in t geheel II T-<M>-ao Rij plakbrief verdeeld in 11 koopen. Gebruikt door den medeverkooper heer Pieter Degomme-Degrieck, lot 1 October 1902 voor de Zaailanden en 11 November 1902 voor de Weiden en hel Maaigras, mits 1,335,- fr. ’s jaars. boven de lasten. Bij «ie Koorz.tnigei-H. Morgen Zondag, 27 October, geeft de Koorzangerskring de Vereenigde Vrien den zijn eerste [winterfeest. Hetzelve bestaal uil een Concert gevolgd door Bal. Dinsdag, 29 October, om 6 ure ’s avonds, boiling voor de vrouwen, om schoone prijzen. En Woensdag, 30 October, om 6 ure ’s avonds, boiling voor de mannen. Op hel Concert zullen twee schoone gewrochten uilgcvoerd worden vervaar digd door den lalentvollen en wakkeren bestuurder, de heer H. Vanderlinden. Un jour d’été en La Sainte Alliance des Peuples twee kooren voor vrouwen en mannenstemmen, zullen door een 75 lal zangers gezongen worden. ongelukkigen vader was hartverscheu rend. Men veronderstelt dal hel slacht offer, in hel halfdonker naar huis komen- I de, langs de spoorbaan, door den eersten trein verrast is geweest. De dieflen met slaapmiddel in de treinen worden talrijk genoeg om de aan- I dacht le trekken van liet bestuur der I spoorwegen: Eene dame. W., komende I van Duitschland naar Brussel, bevond zich maandag in een compartiment van 2'1* I klas van eenen exprestrein. Te Luik kwamen drie goed gekleede I personen in hel compartiment en een I hunner begon met de dame een gesprek. I Maar eensklaps voelde zij zich slaperig en I zij sliep weldra in. Als de trein te Brussel aankwam, werd zij wakker en zij bevond zich alleen in I hel rijtuig. Haar zakje, juweelen voor I verscheidene duizende frank bevallende, I was verdwenen. De drie hoeren I worden opgezocht. De telefoon Brussel-LonJcn, die binnen kort moest ingehuldigd worden, I zal nog wel cenige maanden op zich laten I wachten. De kabel, die men begonnen was le I leggen en die reeds eene mijl in zee lag, I is reeds op verschillige punten gebroken I i bevonden. Men zal een geheel nieuwen kabel I moeten leggen en dit werk zal minstens I een halfjaar vertraging verwekken. BREUKEN.Zie op de 3* bladzij le aankondiging 11. Verdonck, Oostende. De bijval van Rarnum. De volks- toeloop naar den vermaarden cirk Barnum I is te Brussel buitengewoon groot en m ig I op dezelfde lijk gesteld worden als te I Charleroi waar voor de laatste avond- I voorstelling meer dan 3000 plaatsen I moesten geweigerd worden. Voor de namiddagvoorstelling le Eiier- I beek hebben zondag duizende personen I geen plaats kunnen vinden. Om de leleur- I gesielden op le beuren deed hel bestuur I van den Girk de drij groepen olifanten I builen komen om op de plein oefeningen I le doen. Zij hebben een kolossalen bijval I bekomen. I De cirk Barnum tal lol den 28 October I le Brussel blijven. In de provinciën zullen op de volgende I dagen verlooningen worden gegeven te I Antwerpen, van den 31 October lol den I 6“ November; le Aalst den 7 November; I le Gent, den 8, 9 en 10 November; le I Biugge, den 11 November; le Yperen den I 12 Nov.; ie Roesselacre den 13 Nov.; I le Korlrijk den 14; le Doornijk den 15; I le Bergen den 16. I VEKM ASiELIJklIEDFA. Waar blijft de tram Veurne-Poperinghe Als de Fearnaar eenig nieuws moet mededeelen dal van aard is aan zijne lezers maar weinig lust te verschaffen, dan meldt hij hetzelve ievers in eenen verloren hoek lusschen de verschillige tijdingen Wij hebben aldaar, namelijk aange troffen dal een koninklijk besluit van 8 Oktober bel afslaan goedkeurt aan de Naamlooze Maatschappij des Tramwegs van de Panne, van de vergunning verleend aan Mr G. Hobé, van den tram met peerden van Adinkerke naar de Panne. Mr Georges Hobé Altijd hij Formaliteit 1 Enkele formaliteit dit besluit, zal men tegenwerpen. Mogelijk. Doch dit belet niet dat voor anderen, die formaliteiten maanden en jaren duren. Wanneer zal liet dan toch eens aan ons katoliek ministerie believen, de otlici ele vergunning toe le staan der linie Veurno- Poperinghe Waarom is dit koninklijk besluit nog niet verschenen Zal hel eigenlijk nog verschijnen en wanneer ConibnlHcliuivlng op Zondag 27 October 1901, ter herberg de Malterie n bij Adolf Seys. CoinbntMchulvliig op Zondag 3 November, bij P. Kestelool, Statieplaats. CombiitHcluilvlng op Zondag 3 November bij Fideel Gooien, Kaatsspel. CombatHcliulvlng in de drie Koningen bij Alois De Hille, op Zondag 3 November. Comlmtsdiulving; in het Lusthof bij Polidoor Stockelynck, op Zondag 3 November, Klaverslraal. CombntHChuiviiig op Zondag 10 November, ter herberg de Gouden Klok bij Benoit Henderyckx, Noordslraal. CoinbtilMchnlvbi^ op Zondag 10 November bij Hektoor Kestelool, Roozen- daalstraal. CombntHcliulving en boiling voor een koppel kiekens op Zondag 17 November, bij Karel Paulin, bij de Molenwal. Ingezonden. Veurne, den 24 October 1901. lieer Opsteller van hel Advertcntie-blad, Ik had hel genoegen zaterdag lest, in uw geëerd blad, een kortbondig verslag mede le deelen over de eerste vertooning onzer Rhetorica. Deze gelegenheid nam ik le baat om de vertooning van 8 December naast aan le bevelen, daar er spraak was de Brussel- sche Straatzanger op le voeren. Eene onvoorziene omstandigheid heeft er anders doen over beslissen en men zal zich moeten getroosten de werkzaamheden van beul Spelle een ander maal te komen bewonderen De tweede vertooning is dus volgender wijze samengesteld 1° De Wees van Mechelen beroemd geschiedkundig drama in vier bedrijven, die zonder twijfel veel ophef zal maken. 2° Eene Uitvaart geprimeerd klucht spel dal tegenwoordig op den schouwburg van Antwerpen den grootsten bijval geniet. De keus der stukken is dus zeer aan lokkend en alles voorspelt eene volge- prople zaal. Aanvaard, lieer Opsteller, mijnen harte- lijken dank over deze terechtwijzing. Rederijker. Burgerstand der stad Veurne. Een schoon en gerieflijk iVoonliu1*» zeer dienstig voor Winkel, met l"eö groote vilrienen, hebbende vier beneden- plaalsen, zes bovenkamers, groole zolder, drooge kelder, privaat, stal en koer, ge staan te Veurne, Nieuwcstraal 10. Bewoond en gebruikt door de eigenares wed* Rousseeuw-Ronse, bij wie alle in* lichtingen le bekomen zijn OP ZATERDAG 2 NOVEMBER 1901, om een ure slipt namiddag, le Adinkerke- Panne, in het Groot Hotel der Panne, ge houden door den heer David Rabacy-Maton> OPENBARE KOOPDAG van Met gereed geld en voorwaarden gewoonte. WOENSDAG 6° NOVEMBER 1901, om 3 ure stipt namiddag, in hel de l’Europe te VEURNE, Statieplaató, van II. continren Knnilnnd, Hovenier hoven, Welde on Itoiixvgi-onden, gelegen le Veurne, langs de Vestenstraat, wijk A, N" 53. 54, 55, 56 en 57a. Alles in gebiuikc van M. Ch. RiU°f< mits 550 franks ’s jaars boten de lasten, met recht tol 1" October 1904. Bij samenvoeging slechts ingesteld 18,800 tr. Botermarkt per kilo 23 Oct. I Hoogste prijs fr. 3-20 3-00 n 2-80 Prijziëen 736 fr. Behoud van samenvoeging. 1/2 ®/0 instelpenning XITIIAGEIV INSTEL 13 NOVEMBER 190l OVERSLAG 27 NOVEMBER Telkens om 3 ure namiddag, in het Hotel de Commerce bij P. Godderis, Klaverslraal, Veurne. Inlichtingen bij voornoemden Notaris. w I llAEYS, Itiotnri* TE ALVERINGHEM. ZITTING VAN 10 OCTOBER. Vincko Eduard, werkman te Dixmude, 52 fr., voor vischniisdrijf. Kriaka Karel, leurder, gob. te Beekhoven, en Brener Gertrude, leurster, geboren te Kill- therhorbecq Duitschland elk 1 mannd en 2G frank, voor diefte. Catryae August, werkman to Couckolaero, voorw., 100 fr. voor jacht mot stroppen. Bielon Jan, schoenmaker te Loo, 20 fr., voor vischdelikt, Bogaort Frans, leurder to Clerckeu, 8 dagen en 26 fr. voor't dragen van verboden wapen. Gheerardyu Alois, leurder en Garnier Alois, muzlekant, beide to Clorckou, do eorste 16 dagen; de tweede, voorw., 100 fr., voor jacht met stroppen; elk 7 dagen en fr. 4-50, voor boschdelikt, voorw., voor den tweeden. ZITTING VAN 11 OCTOBER. Willaort Cyricl, landlooper te Vladsloo, 400 frank, voor jachtdolikt on 100 fr., voor zijn wapen niet afgegoven te hebben. Maes August, werkman te Adinkorke, acht dagen, voor slagen en wonden; 20 fr., voor ver nieling van meubels on 25 fr. voor dronken schap. Nassel Frans, daglooner te Lombartzyde, 50 frank, voor slagen en wouden; 26 frank voor braak ven afsluiting. Sergier August, herbergier to Crombeke, voorw., 30 fr. voor slagen on wonden, Molloz Constatineu Deprettor Edmond, werk lieden te Rousselaere, elk een jaar, voor diefte eener koei. Goopman Leopold, Ghewy Raphael, Vande- vcldo Camiel, Vynck Arthur’, Hannon Pieter en Vanderstraeto Karol, daglooucrs, alleu to Lombartzyde, elk 20 fr. voor lichte gewelddaden; voorw. voor den 2“, 6* en 8°. I Barnum verlrekl vervolgens ntmr Pnrijo, I alwaar de troep drie weken zal rusten. I De verlooningen zullen aldaar plaats heb- I ben in de overgroole machienenzaal der I Wereldtentoonstelling, op de Champ-de- I Mars, lol aan de lente. Vervolgens zal de i I cirkus eene reis door gansch Frankrijk I ondernemen. I 1UAOWM' t feu -'«IX*. - i Geboorten. don 20. Do Burchgraevo Juliaan, zoon van Edward en van Do Corto Maria, Bowestorpoort. den 22. Decan Marcel-Cornelm, zoon van Gustaaf on van Gombert Sylvia, binnen palen. don 24. Dubois Eugeon-Edward, zoon van Tlieofiel en van Delaeter Bugeuia, Bewestorp. Huwelijksafkondigingen. don 20. Dobruyne Petrus, machinist, Mildel- korko, mot Accoulot Maria, dienstmeid, Vourno. Van den Busscho August, hovenier, Veurne, met Titeljon Seraphina, kleermaakster, Wulpen. Sterfgevallen. den 19. Hartcel Nathalia-Amelia, kostgang- stor, 72 jaren, 5 maanden en 25 dagen. Hospitaal den 24. Blanckaert Gormaan-Cyriel, 13 dagen, Bewesterpoort. den 25. Cornillo Felix-Alfona, herbergier en laudgebruiker, 46 jaren, 1 maand on 25 dagen, 1 echtgenoot van Rosalia Lambrichts, Markt.

Het Advertentieblad (1825-1914) | 1901 | | pagina 2