Huis te pachten dienstig voor Herberg of Winkel, in de te bevragen bij Schoenmaker en Gesticht van Dr L. DOGNIAUX WATERBREUK. ADERBREUKSX'fS eenige dagen en voor hel leven, door de bijzondere methode van doktor L. Dogniaux. HISÏORMPE LEOEH Openbare Licitatie-Verkooping VETTEGR&S, ZAAILANDEN EN WAAIGRAS, Openbare Verknoping van Openbare Verknoping van Eieren p. 26 fr. 2-60 2-80 i fr. 2-10 2-50 hel Vredegerecht Leonard Morael, 1 onder Karel Studie van den Notaris DONCK, TE VEURNE. Botermarkt per kilo 5 Febr. fr. 3-10 2-80 2-60 Mei aanslaande door I Pannestraal. Zich t'.j tranks’s jaars, Llvraei 1 Koopman in Kolen. Rechterlijke kronljk. Korreklionnele Rechtbank van Veurne. 12 Febr. Hoogste prijs fr. 3-00 Midden 2-80 Leegste - 2-50 aan de twee personen blootstonden, den noodrem deden werken. De trein stopte en lot aller verwonde ring zag men in de verte den kleinen knaap, uil den wagon gevallen, achter den trein loopen. De jongen had geene 1 schram bekomen. Wanneer de moeder haar kind behouden zag, werd zij door eene hevige zenuw crisis aangevallen. Het was in de statie van Cognelée dal men de moeder de eerste zorgen kon toedienen. Hel moedig gedrag van den heer Gérard verdient voorzeker aangeslipt te worden, want zonder zijne krachtdadige tusschen- komst hadde de moeder zich ongetwijfeld onder den trein geworpen. BREUKEN. Zie op de 3* bladzijde aankondiging H. Verdonck, Oostende. In het leger. Een omzendbrief van den minister van oorlog schaft al de ordonnansen af voor al de officieren te voet, ze slechts behoudende voor de offi cieren die paarden hebben. Voor de regimenten te voet zal een soldaat ter beschikking van den-officier mogen gesteld worden, builen de dienst uren en mils bijzondere vergelding met toestemming van den soldaat. Deze slag zal gevoelig zijn voor de gehuwde officieren, die lot nu loe een model dienstknecht hadden die door hel regiment onderhouden werd en met een zeer nederig loon tevreden was. In vele officiersgezinnen verving de ordonnans de meid. Gebrilde soldaten. Bij besluit van den minister van oorlog moeten de mili- cianen worden afgekeurd wier bijzichlig- heid 6 dioptrics bedraagt. Aan de milicianen, de plaatsvervangers en de vt ijwilligers wier bijzichtigheid minstens twee dioptrics bedraagt, wordt machtiging verleend tol het dragen van eenen bril. Niettemin mogen de dragers van een bril, bij uitzondering der onder-oflicieren en dezen die lol een graad geroepen schijnen, niet bij de strijdende krijgs machten ingelijfd worden, maar wel in dienst van den trein of bij het bestuurs- bataljon ingelijfd. Zoo zij echter bewijs geven dal door hel gebruiken van een bril, hun gezichts- krachl voldoende is, zullen zij in de ver schillende legerkorpsen worden opge nomen. Strijders van 1830. Tol hiertoe was deze titel slechts toegekend aan den genen, die hel herinneringskruis van 30 droegen, T is te zeggen, die, van 2b augusli 1830 lol 4 februari 1831, deelge- gemaakl hadden van een vrijwilligers korps. De soldaten van hel regelmatig leger waren daarvan uitgesloten. Voortaan zullen zij er bij zijn en de overlevenden er zijn er nog achttien zullen een regelmatig pensioen trekken. Er is een krediet voor ingeschreven op de begroeting van binnenlandsche zaken. Een belangrijk feil voor Belgie. De gemeenteraad van Vlissingen heelt eene toelage van 300 gulden gestemd voor den onderhoud van de scheepvaarl- school; eene geldelijke som werd gestemd als aandeel der stad in de inrichting. Hel feil is van groot belang voor Belgie. De Belgische zeelieden, vooral de loodsen-leerlingen, zijn te Vlissingen tal rijker dan de Nederlanders zelven. Deze jongelingen moeten hunnen dienst verlaten om de sclieepvaartschool van Antwerpen of van Oostende te volgen. Nu, de scheepvaartschool van Vlissingen zal insgelijks onze landgenoten loelaieu. De ongeleerden in llelgie. Volgens eene statistiek zijn er in Belgie op 3,026,934 mannen, maar 1,947,919 die kunnen lezen en schrijven. Zij hel 64,33 p. h. of nog 33,63 p. h. ongeleerden. Nederlanders in Belgie. Vroeger moesten de Nederlanders, in Belgie ver blijvend, geene legerdienst doen, noch bij ons noch in bun vaderland. Door de nieuwe Nederlandsche krijgs wet, moeten zij zich nu in Nederland aan de loting onderwerpen. Daarvan in ons land een getuigschrift overleggen. WOENSDAG 19 FEBRUARI 190'2, om 3 ure zeer slipt namiddag, ter herberg hel Schippershuis bij de Nieuporlbrug, te Veurne, TOEWIJZING van Eerste koop. Woonhui* - Ilcrlkcrp' - Winkel genaamd in den Vlaamschen Leeuw met 1 are erf, bekend bij kadaster wijk B, nummer GOa. Bewoond door llenri Dekeyzer. En tweede koop. Woonhui*- Herborg genaamd herberg de Kuiperij met 56 cent. Erf, bekend bij kadaster a ijk B nummer 69b. Bewoond door Victor Zoele. Alles in pachte gehouden door M. Leopold Verhaeghe, te Houthem, mfts 200 frank ’s jaars, boven de lasten, met recht tol 1 Mei 1902. KANTOOR VAN DEN Notaris DEEREN, te Alveringhem. WOENSDAG 19 FEBRUARI 1902, om 10 i/2 ure stipt voormiddag, in T Vredegerecht te Veurne. van Koopen 1 tot en met 7. 8 hectaren 03 aren 29 centiaren gelegen te Alveringhem en Lampernisse, legen Lampernisse-dorp, langs de Zand straal naar de Kruysse-Abeele en Egge- waatlscappelle. Gebruikt door Seraphin Vandamme, vettelegger en koopman in vee te Lam pernisse, en Bemi Eeryn, landbouwer te Alveringhem, tot 1" October 1904, mits 1000 fr. *8 jaars, boven de lasten. Koop 8. Een perceel PlanUoen en 'TnilHebowch, groot 79 aren, ge legen te Crombeke, langs de Hondshaai, bij kadaster sectie B, N’ 289. In regie. Ook alle inlichtingen te bekomen bij den Notaris FLOOR, te Rousbt ugge. Algeineene tij<lin^en. Bij koninklijk besluit van 12 Februari 1902, zijn benoemd tol leden van den militieraad, voor de lichting van 1902, in hel arrondissement Veurne-Dixmude. Voorzitter: M. B. Baerl, provinciaal raadslid, te Dixmude; plaatsvervangers MM. C. Quataimens, id. te Eessen, en Ed. Vertinde, id. te Loo. Lid M. D. De Haene, burgemeester, te Veurne; plaatsvervangers MM. A. Ghyssaert, schepen, lo Dixmude, en W. De Roo, burgemeester, te Nieupori. De volgende werken uil te voeren op Staatsspoorwegen, worden van open baar nut verklaard, bij koninklijk besluit van 24 December 1901 Caeskerke, in richten der statie aldaar en afschaffing van den doorgang n’ 85; Eessen, maken van een nieuw onlvangstgebouw. Aanbesteding op 27 Februari, om 10 ure in de bureelen van den bijzonderen dienst der kust, 1, Park Stephanie, te Oostende, voor liet bedekken met kiezel steenen van een deel van den linkeroever van den Yser, lusschen Dixmude en de brug van Tervaele. Bestek fr. 24,750. Borgtocht fr. 2,400. De reus Constantin heeft na een verblijf van twee maanden in hel burger lijk hospitaal te Bergen, dit geslicht ver laten, alhoewel hij nog niet heelemaal hersteld is. Zijn toestand is echter veel verbeterd. Men heeft hem in hel hospitaal eerst den rechter voet afgezet en ver volgens lieel hel been lol aan de knie. Gedurende zijn verblijf in hel hospitaal is de reus, die 29 jaar oud is, nog gegroeid. Hij was eerst maar 2 m. 34 lang en nu heeft hij eene lengte van 2 m. 46. In hel hospitaal heeft hij niet gewild dal men hem deed inslapen alvorens men het been afzetle. Hij is in hel hospitaal goed ver zorgd geworden. Hij laat zich nu weer bekijken in eene kleine barak. Hij is zeer vermagerd en is spoedig als builen adem, na wal gesproken te hebben. Dramatisch tooneel op den spoorweg. De reizigers die zondag van Namen met den trein naar Thienen reden, zijn ooggetuigen geweest van een zeer drama tisch schouwspel. De trein reed in volle vlucht lusschen de statiën van Vedrins en Cognelée. wanneer plots hel poilel van een reiswagen openvloog en een jongentje van 7 jaar, dal met zijne moeder, eene weduwe, naar Thienen reisde, op de spoorbaan werd geslingerd. Elkeen vermoedde dat de arme kleine op den slag was gedood geworden. Dit was ook het gevoelen van de moeder, want zij sprong eensklaps recht en wilde zich op hare beurt op de baan werpen. Een handelsreiziger die in den wagen had plaats genomen, de heer Georges Gérard, van Antwerpen, het gevaar ziende waar aan de moeder zich blootstelde, greep haar vast, doch de vrouw bevond zich reeds op de loopplank. Daar had de heer Gérard een zwaren strijd met de moeder te doorslaan, lol dat de medereizigers, hel gevaar ziende waar- CombatacliuIvinK in het nieuw Brouwershuis, bij de weduwe Haelewyck, op Zondag 16 Februari 1902. ConibatactiuivinK a la belle Vue, bij August Torelle, Kaaiplaats, op Zondag 16 Februari 1902. Op Zondag 16 dezer, installatie der herberg Café la Belle Alliance bij August De Groote, Zwarte nonnenstraal. CombatschulvliiK op Zondag 23 Februari, in d’herberg de Zalm bij Eduard Lauwaert, S‘ Denisplaats. CombatRchuivIng in de herberg .4u Chalet bij August Viane, Kalk- ovenbrug, op Zondag 23 Februari. MAANDAG 24 FEBRUARI 1902, om 3 ure zeer stipt namiddag, in het Hotel du Nord, bij de Nieupoorlbrug, te Veurne, Openbare VerkoopioK van Stad l'rurnr, Appelmarkt. Eenige Koop. Een schoon en groot WOONHUIS met 2 aren 43 cent. Erf, bekend bij kad. wijk A, nummer 61zn. Gebruikt door Al. Bonhomme, mits 400 fr. boven al de lasten, met recht tol 23 JanuarM903. Titels en koopvoorwaarden ter studie van den Notaris DONCK, te Veurne. Ook inlichtingen te bekomen bij den Notaris BAL, te Vilvoorde. WOENSDAG 5 MAART 1902, om 11 ure zeer stipt voormiddag, ter ge hoorzaal van hel Vredegerecht te Veurne, Gemeente Adinkerke-Veld. Een Woonhui» met Stalling en I ongeveer I are 75 centiaren erf, palende I zuid de nieuwe kalsijde naar de Moerc. I In gebruike van 4mand Fik’j/n, met recht tol 1 Mei 1902. iv. I WOENSDAG 12 MAART 1902, I «irnll ure zeer slipt voormiddag, in de gehoorzaal van hel Vredegerecht te I Veurne, Eenige koop, Twee aan elkander palende perceelen Mnnl^rnH, groot H. 1-18-20 B„ be kend bij kadaster wijk A, nummers 11 en 12, bij plakbrief verdeeld in 2 loten. In gebruike van M. Engel Luyssen- Demolder, mits 135 fr. ’s jaars, boven de lasten, met recht lot 1" October 1902. Burgerstand der stad Veurne. Geboorten. WOENSDAG 5 MAART 1902, om 3 ure slipt namiddag, ter herberg den Ploeg, Citernplaats te Veurne. Openbare Verknoping van Koop 1. Zeer goede Vet weide, gelegen te Veurne, bij de Gasthuisbrug, groot H. 2-38-80 C. Koop 2. H. 2-74-56 C. Znullnnd van klasse, gelegen te Coxyde, langs de Torreelsiraai. Koop 3. Perceel Zaallund, ook van 1* klasse, met daaropslaande Woon huis, groot H. 0-43-80 C., gelegen te Coxyde, langs de dreef uitkomende op de Oudemanstraal. Koop 4. Allerbeste partij Zatdland, groot H. 0-50-80 G., gelegen te Wulpen, langs voormelde Torreelsiraai. Voormelde goederen, liggende al nabij de stad Veurne, zijn gebruikt door de medeverkoopers echigenooten Hector Bogaert-Chamon, hoveniers te Coxyde- Veurne, lol 1“ October naast, mils 942 franks’s jaars, boven de lasten, behalve hel Huis met 45 centiaren Erve koop 3 T welk gebruikt is door De Gheele, tol 1° October aanslaande, mits 60 fr. bij jare, vrij van lasten. Koop 5. Een Woonhui** niet Stallingen en 14 aren 59 centiaren onder bebouwde grond en hovenierland, gelegen te Oostduinkerke, bij de herberg den Zoeten Inval. Gebruikt tot 1“ E_’. Hendrik Legein, mits 115 vrij vau lasten. Kantoor van den Notaris FL0RIZ00NE, TE WULVERINGHEM. WOENSDAG 19 FEBRUARI 1902, om 3 1/4 ure juist namiddag, ter herberg het Gemeentehuis, te Coxyde-dorpplaats, bij Ferdinand Lehouck-Maes. Zal voornoemden Notaris, op verzoek der heeren Voorzitter en Leden, bestuur ders van hei Weldaadsburecl en de Keikfabriek van Coxyde, overgaan tot de openbare verpachting, voor eenen termijn van negen naecnvolg<*nde jaren, in te gaan den 1° October 1902, van de onroe rende goederen behoorende aan gemelde besturen en levens van het jachtrechl op gezegde goederen gedurende geheel den duur van dezen pachllermijn. V i:i< M A I< S 1,1.1 i< II l',I*I ,X M vau HEKEXDMAKINGEN. - UCIfc ZITTING VAN 30 JANUARI. Goderis Louis en Vanuouvillo Ilonri, visschers te Coxyde, voorwaardolijk, oik 100 frank, voor jachtdelikt. Delreu Camiel, werkman te Dixmude, 16 dagen voor slagen en 16 dagen en 26 fr. voor eerroof. Dcgryze Louise, to Slype, voorwaardelijk, 50 fr. veor verkoop van vervalschto melk, en 15 fr. voor overtreding. Dierendonck Henri, werkman, en Dierendonck Louise, landbouwster, beide te Middelkerko, voorwaardeRjk, elk 50 fr., voor verkoop van vervalschte waren. ZITTING VAN 3t JANUARI. Vincke Camille, werkman te Dixmude, voor waardelijk, een maand en 50 fr. voor slagen en wonden. Vanhaverbeke Maurits, timmerman te Wils- kerko, en Dryepondt Gustaaf, werkman te Middelkerke, do eerste 8 dagen en de tweede 26 fr. voor slagen on wonden. Vanlerberghe Pieter, dienstknecht te Adin- kerko, voorwaardelijk, 50 fr. voor onvrijwillige manslag, en 15 fr. voor overtreding op do politie van vervoer. Bonjé Honri en Bonjé Julien, werklieden te Nieupori, elk 1 maand on 26 fr. voor slagen en wonden, en een maand, voor bedreigingen. Simoens August, Coopman Karei en Vando- voorde Henri, werklieden te Lombartzyde, do eerste 8 dagen voor slagen en wonden en 2 maal 15 fr. voor vernieling van meubels on dronken schap; do twee andere, elk 15 fr. voor dronken schap. Luyssen Jeroom, Luyssen Honoró. Luyssen Amaud, werklieden te Crombeke, en Vanlaorc Jules, dienstknecht te Stavele, elk 2 maanden en 50 fr. voor slagen en wonden, do eérsto nog 8 dagen en 26 fr. voor slagen en wonden. Goderis Victor, Pylyser Louis en Deramoudt Omer, werklieden te Oostduinkerke, de eerste 45 dagen en de twee andere elk 30 fr. voor jachtdelikt. Lauwere Henri, werkman to Houthem, voor waardelijk, 2 maal 100 fr. voor jachtdelikt. Bruneel Leo, smid te Westvleteren, 50 fr. voor slagen en wonden en 15 fr. voor dronken schap. Staolens Gustaaf, reiziger te Dixmude, zes maanden voor valschheid in geschriften en 14 maal 8 dagen, voor aftroggelarij on misbruik van vertrouwen. I. Gemeente Houthem-dorpplaJita. Bij samenvoeging slechts Ingesteld fr, 3,500. SPECIALIST, BEDIEND DOOM DE ZUSTERS VAN LIEFDE 79, rue de l’lnstltut, JUMET (bij Charleroi) npriiiirii (breking, spat): volle genezing van alle ontunlJI breuken ronder band, voor net leven en in eenige dagen, door de verbeterde methode van doktor L. Dogniaux, specialist. Verscheidene duizenden zekere genezingenvraagt adressen van vertrouwbare personen sedert 9 jaren genezen. kniestijfheid, enz. I Dr L. DOGNIA UX, specialist, ontvangt, 79, rut de l'Inslitut, Jumet, Maandags en Woensdags, van 1 tot 3 uren. Telefoon 473. 11. 111. GEMEENTE OEREN. den 12. Jansen Julia-Maria, dochter Emiol on van Cannao Maria, Op schip. Sterfgevallen. den 12. Penei Juliaan-Richard, 9 m. on 10 d., binnen palen. den 12. Verfaillie Marcol-Cornelis, 25 d., Vestenstraat. den 13. Creweel Sophia-Amelia, kostgangster, 79 jaren, 10 maanden en 25 dagen, Hospitaal.

Het Advertentieblad (1825-1914) | 1902 | | pagina 2