NIEUWSBLAD VOOR VEURNE EN HET ARRONDISSEMENT VAN VEURNE y(i jaar. X.' 26. jfait ertlat; Juni 9S>O2£- Men schrijft in bij <-• stad der deelnemende Oostende-Nieupoort -Veurne. Reizigers en reisgoed Koopwaren Opbrengst der Tramlijnen, Maand April 1902. '10,199 35 4,021 06 13,022 70 5,838 25 Totaal fr. Veurne- Yper. Reizigers en reisgoed Koopwaren Totaal fr. 1,697 49 Algemeene opbrengsten sedert Januari. 1901 1902 Ooslende-Nieuporl- 42924 50 45889 91 Veurne-Yper 40807 95 40356 70 Veurne-de Panne. Algemeene- opbrengsten sedert 1901 Fr. 25,653-62. Dit Blad verschijnt den Zaterdag van iedere week. Inschrijvingsprijs, voorop betaalbaar: 4 fr. ’s jaars; met de post 5 fr. Een afzonderlijk nummer 10 cent. Bekendmakingen 20 centiemen den drukregel. De groote letters volgens plaatsruimte. Reklamen 50 cent. Rechterlijke eerherstellingen 1 fr. De Annoncen voor Belgie. uitgezonderd beide. 1 laanderen, alsmede die voor het Buitenland worden ontvangen door den Office de Publicité, Magdalenastraat, Brussel. Algemeeoe tijdingen. Onder de gezwoornen, aangeduid om te zetelen gedurende den 3en zittijd van ons assisenhof, beginnende den 14 Juli, bemerken wij MM. F. Goevoet, brouwer te Veurne; Rob. De Breyne, eigenaar en A. Baert, notaris, beide te Dixmude, en Van Eecke, notaris te Boesinghe. - Uitslag der aanbesteding voor de verbeleringswerken der dorpplaats van Eggewaertscappelle. Bestek fr. 7034-46. Hebben aangeboden MM. H. Devriese, Coolscamp, fr. 6,738; A. Labens, Aarseele, fr. 7775; A. Leper, Steenkerke en Calrysse, Pervyse, fr. 7837; R. Petit, Eggewaertscapelle, fr. 7030-50; A. Lombaert, Nieupoort, fr. 9054; S. Six. H. Bouve, te geven over den dienst der reizigerstreinen naar de zeekust tijdens het badseizoen. De reiskaarten voor Oostende, Blanken berge of Heysl, zijn geldig voor de heen of terugreis van elke deze statiën. Men mag naar eener dezer plaatsen vertrekken en van deze terugkeeren die men belieft. Geheimzinnige zaak. - Eene ge beurtenis, zoo zonderling als betreurens- waardig, heeft te Oostende het parket van Brugge aangelokt. Eene jonge dame gebruikte sedert eenigen tijd, tol voedsel harer twee kleine kinders, een bijzonder meel welke in den handel gezonden wordt, ingepakl in blikken doozen. Die kinders waren aan dit voedsel zoodanig gewoon gemaakt, dal hel de moeder onmogelijk was geworden iels anders door de kleinen te doen in nemen. Hel gebeurde nu dat de apotheek waar zij haren voorraad opdeed, en die de eetiige besteller van dit meel, ter plaats was geene doozen meer in voorraad had, en, dal de moeder de doktor des huizes raadpleegde. De geneesheer verklaarde eenvoudig dal, daar die apotheek de eenige besteller van hel bepaald kindervoedsel was, men aandringen moest opdat de verkooper zoohaast mogelijk zijn voorraad zou ver nieuwen. In de apotheek waar de moeder was teruggekeerd, zou er haar door een be diende gezegd zijn geweest dal enkel binnen verscheidene weken, een nieuwe voorraad zou kunnen toekomen, maar dal bij, bediende, gewoonlijk zelf, voor zijn kind, zulkdanig voedsel bereidde. Op zijn aanbod, ontving dus de dame, over enkele dagen, eene hoeveelheid meel; eenige uren nadat de kinderen hel voedsel hadden ingenomen, werden zij beiden onpasselijk; de dokter werd opnieuw ge roepen, en om ingelicht te zijn, al hij van hetzelve; hij ook werd onpasselijk De apolheek-bediende werd ontboden, en om te bewijzen dal bel geleverde kindervoedsel wel hetzelfde produkl was dal aan zijn kind was loegediend, stelde hij voor zijn kind in hel huis der dame van liet bestelde voedsel le eten. Hel kind van den bediende heeft van hel voedsel geëlen, en stierf eenige uren later BREUKEN. Zie op de 3e bladzijde aankondiging 11. Verdonck, Oostende. De oogst. Uil verslagen door de agronomen van den Slaat aan ’t ministerie van landbouw gezonden, blijkt dal hel buitengewoon slecht weder van de maand mei en hel begin van juni, gelukkig geen noodlottigen invloed op den landbouw uiigeoefend heeft. De oogst belooft in gansch hel land zeer schoon te zullen zijn. De tarwe, de haver en andere veld vruchten zijn ontsnapt en zullen buitengewoon overvloedig zijn. Hel hooi en hel nagras slaan goed. Daar hel hooien begonnen is, ware hel le wenschen dal wij gedurende veertien dagen zoo weinig regen en zooveel hitte mogelijk hadden. GuldensporenslagDe socialisti sche partij zal eene manifestatie inrichten op den 15 augusti, ter herdenking van den Guldensporenslag. Anseele en Demblon zullen hel woord voeren. Lijnvisschen. Er werden verleden jaar 61,305 vischverloven afgeleverd, voor een bedrag van 132,901 fr. Er was gezegd dal de regeering met de opbrengst van de vischpalenl de walerloopen strenger zou doen bewaken, en de nieuwe visch in de rivieren zou steken, alsook zekere werk huizen verboden hebben hel water nog le bederven. Van dil alles is tol nu toe niets gekomen. De vischverloven zijn voor heel hel jaar Uitslag van den Kampstrijd voor Merrleveulens en kweekmerriën van inlandsch ras, gehouden te Veurne den 14 Juni 1902. Totaal fr. 14,220 41 Veurne de Panne. Reizigers en reisgoed 1251 30 Koopwaren446 19 VANDEN KKIICKUDVE, Drukker-Uitgever, Oostslraat, 6, te Veurne, en in de Postkantoren des Rijks. Oudecapelle, fr. 9,240; Steenkerke, fr. 10,306. I De gewone jaarlijksche zittijd van den provincialen raad wordt te Brugge geopend den dinsdag 1" Juli aanstaande, ten 10 ure ’s morgens, in den wandelzaal van den schouwburg. De Engelsclten hebben twee sloepen van Oostende gekaapt die in de Engelsche wateren vischten. Naar de zeekust. Het spoorweg- geldig. Zij kosten "10 frank voor 'een bestuur heeft nieuwe onderrichtingen ge- I verlof met alle loegelalen tuigen; 8 frank Het bedrog in 't groot. Volgens den natuurlijken aangroei der bevolking, kon het kiezerskorps sedert 1900 met een 7000 stemmen vermeel derd zijn. Bij de laatste kiezingen bleek deze aan groei meer dan zestig duizend te zijn. De aangroei is dus niet natuurlijk. Men kan hem niet anders toeschrijven dan aan liet kiesbedrog, aande vervalsching in T groot. Wij hebben hel reeds doen uitschijnen. De klerikalen hebben hier vrij spel. Zij weiden aangemoedigd door de wetgeving en de justitie om de kiezerslijsten te ver- valschen, om meervoudige kiezers in ’t groot le fabrikeeren. De zaak Bethune van Aalst was voor onze tegenstrevers een spoorslag om schaamteloos met hun werk van bedrog en vervalsching voort le gaan. De oppositiepartijen kunnen er niets aan doen. Eene ernstige controle van de kiezerslijsten op den builen is volstrekt onmogelijk. En ware den controle nog mogelijkzij zou tot niets balen, aangezien het gerecht werkeloos blijft of de armen gebonden wordt tegenover hel kiesbedrog. Niettemin moeten de oppositiepartijen een waakzaam oog houden. Zij zouden zelfs malkaar moeten verslaan om een zeer streng en allernauwkeurigst onder zoek te doen over de samenstelling der kiezerslijsten op den builen. Deze inlichtingen zouden, op stevige documenten gesteund, op een gegeven oogenblik voor de Kamers moeten ge bracht worden om er alzoo opnieuw de kwestie van hel Z. A. S. le doen optreden en voor de oogen van gansch het land ’t bewijs le leveren dat hel huidig stelsel tol in hel merg bedorven en rot gemaakt is door zijne eigen scheppers. Meer dan ooit hebben wij de overtuiging dal Z. A. S. meer rechtvaardigheid zal doen heerschen, omdat liet tol minder kiesbedrog, lot minder vervalsching der kiezerslijsten en bijgevolg tol een eoi lijker vertegenwoordiging der partijen moet leiden, terwijl de regeering thans in handen is eener partij welke onloochen baar een groot deel harer macht aan T bedrog te danken heeft. Zulk een toestand is ondragelijk in een vrij land. Ook zullen wij niet ophouden het bedriegelijk klerikaal kiesstelsel legen le werken en aan tc klagen. De tijding dat de kroning van koning Edward VII uitgesleld is, uil reden van eene erge ziekte van den vorst, is als een donderslag over Londen en ja over heel Engeland gevallen. De ontroering in dit land is onbeschrijflijk. Na de toebereidselen die te Londen 1 gemaakt werden met bel oog op die heug lijke kroningsfeesten, kan men zich ge- makkelijk voorstellen in welke teleur stelling en verslagenheid men zich in dit oogenblik te Londen moet bevinden, waar duizenden uil alle streken van Engeland - en even zoovele vreemdelingen zijn toe- Van<lermeersc11 J->BoitshouckevoorJuiie{ioj.,j gestroomd om deel le nemen aan de feest vreugde, of om er eenvoudig toeschouwer van le zijn. En bij de overwegingen die men maakt. In tegenwoordigheid dezer onverwachte gebeurtenis, zal men in de eerste plaats, denken aan de onzekerheid der menschelijke schikkingen. Onberekenbaar zal de schade zijn ver oorzaakt door den uitstel der kroning. Zal koning Edward VII ooit koning gekroond worden Ook die vraag rijst onwillekeurig in den geest op. Gewis is hel in niemands wensch dat de huidige koning van Engeland dien dag niet moge beleven, maar de ongerustheid en de onzekerheid zijn gewettigd als men lel op de ergheid der kwaal, waaraan de vorst lijdend is, en op den ouderdom dien hij bereikt heeft op bet oogenblik waarop hij door die kwaal wordt aangegrepen. Koning Edward VII is 60 jaar oud; bij lijdt aan suikerziekte en zijne vorige levenswijze heeft hem wellicht niet voor bereid lol hel overwinnen der aanvallen van de ziekte en hel goed verdragen der operatie. Allen, die met menschelijke ge voelens bezield zijn, hopen het beste. In deze gelegenheid gaal het hart van iedereen lot koningin Alexandra, de diep beproefde echtgenoote. De deelneming in hare smart zal algemeen zijn. Dixmude. OP ZONDAG 29 JUNI ter eeifl van den achtbaren heer A. BUYL, ter gelegenheid der hernieuwing van zijn mandaat van volksvertegenwoordiger. Programma der Feesten. Om 2 i/4 Onthaal aan de statie. Vorming van den stoel. Om 2 t/2 Stoel in stad der deelnemende maatschappijen. Om 3 1/2 Ontvangst in het lokaal der Liberale Vereeniging. Eerewijn aange boden aan de heereii uilgenoodigden als ook aan de Voorzitters der deelnemende maatschappijen. Om 4 3/4 zeer slipt Volksbanket. De achtbare heeren Liberale Senators en Volksvertegenwoordigers der provinlie zullen het feest met hunne tegenwoordig heid vereeren. 18,860 95 -7VHB ADVERTENTIE-BLAD Bewaringspremiën van 1000 fr. betaalbaar per jaar en bij vierde gedeelte, voor iedere merrie van 5 jaar en oudere, die eene Wedstrijdpremie behaald heeft. Deceunynck M., Caeskerke, voor Fanny (5 jaar)' Thevelein Karei, Eessen, voor Fanny (8 jaar) Wedstrijdpremiën voor Merrieveulens die op hun 3e jaar gaan. mededingsters. 1* Premie, 125 fr. met zilveren eermetaal, wed0 Engel Portier, St. Jooris, voor Blesse. 2* Premie, 100 fr. met bronzen eermetaal Vandergucht Fred., Steenkerke, voor Dame. 3‘ Premie, 75 fr. met. bronz. eerm. Deraolder Henri, Eggewaertscappelle, voor Princes Wedstrijdpremiën voor Kweehmerriën. (17 mededingsters) 1* Premie, 300 fr. en zilv. eerm., Vermeersch Henri, Oudecappelle, voor Fanny (4 jaar). 2* Premie, 200 fr. en bronz. eerm. Vandewoude Camiel, Ramscappelle, voor Bella (4 jaar). 3 Premien van 100 fr. en bronzen eermetaal Vermeesch H., Oudecappelle, voor Julie (6 jaar) We Pauwels B., Ramscapp., voor Robi (4 jaar) Wedstrijdpremiën voor Merrleveulens die op hun 2" jaar gaan. 12 mededingsters. 1* Premie 100 fr. en zilveren eermetaal Laleman René, Caeskerke, voor Ruble. 2' Premio 75 fr. en bronzen eermetaal Feryn Pieter, Sclioore, voor Julie. 3* Premiën, 50 fr. en bronz. eerm.. Laleman Renó, Caeskerke, voor Fanny, en Rooryck Camiel, Isenbergh» voor Mina. De kroning van koning Edward VII nit^CMteld. DE KONING GEOPEREERD. Officieel bulletijn. Londen, 24 juni. De koning lijdt aan eene ontsteking van don blinden darm. Zijn toestand verleden zaterdag, was zoo be vredigend, dat men hoopte, dat al de plechtig heden der kroning zou kunnen volbrengen. Gisteren avond verslechtte zijn toestand zoo danig, dat oene operatie voor vandaag nood- zakeïijk werd geacht. (Get.) Thomas Lister, Thomas Smith, Francis Barlow, Taking, Fred. Treves. Londen, 25 juni. Ziehier den bulletijn van dinsdag avond, 11 u. De toestand van den koning is zoo goed als na eene zoo ernstige operatie kan verwacht worden. De krachten houden stand; de pijn is min erg. Z. M. heeft eenig voedsel kunnen nemen. Er zullen nog eenige dagen moeten verloopen, eer men zal kunnen zeggen of de koning buiten gevaar is. Over de operatie zelf wordt gezegd Eene insnijding werd gedaan nabij de lies en in schuinsche lij» voortgezet op esne lengte van ongeveer 4 duim. De belemmering weg genomen zijnde, werden de ingewanden met eene buis verbonden. B ETOOGINC

Het Advertentieblad (1825-1914) | 1902 | | pagina 1