Roosje vanden VBltafc Drama in drie bedrijven door De Tière en Hendrick. CYRIEL DE VLOO, PAARDEN Openbare Verpachting van ON11OK11KNI»KGOKI)K1<HN loebehoorendc aan hel Armbestuur en tic Kerkfabriek van Lamperuisse en van ■■KT JACHTRECHT op de goederen van voormeld Armbestuur. Openbare Koopdag i TOONEELVERTOONING QmOGD YQQR BE BR.UIX.QFT, blijspel met zang in eon bedrijf door Wytynck. Hel Bestuur. HelionwI»ui*k van Veurne. Einde van het Prijzen der plaatsen als gewoonte. Bureel 4 f/2 ure. Begin om 5 ure. 1 Midden Leegste Studie van den Notaris DONCK, TE VEURNE. Maandag 29 September 1902, om 1 ure namiddag, in hei Gemeentehuis Gevolgd door koninklijke familie. Er is ontzaglijk veel volk ie Laeken geweest. Reusachlige kronen zijn naar T paleis gedragen. per kilo I 24 Sept, fr. 2-80 2-65 2-50 Gespaarzaamheidskring. Bericht. Het bestuur des Gespaar- g Vrije Burgers geves tigd in de Parijsschaat, bericht bij deze, aan de deelmakende leden, dal de zes toekomende niaundelijkactic winterver gaderingen. te beginnen met October. November, December, Januari, Februari en Maart, zullen plaals hebben slipt om 8 ure ’s avonds. Rechterlijke kronijk. Korreklionnele Rechtbank van Veurne. d’Oullremoni. Hij steeg in een rijtuig dal i zaamheids-Kring dubbele haag van gendarmen en soldaten. Klokkengelui en kanonschoten kondig den aan wanneer de kist in den lijkwagen werd geplaatst en wanneer zij op den bijzonderen trein werd gebracht. Hel was 10 minuten namiddag als de stoel in de static kwam; hij was r vooraf gegaan door prinses Clementine, die de eerste in de koninklijke berlien stapte. Zij werd gevolgd door prins Albert, dien de koning voor zich deed instappen en dan door Leopold II. De lijkkist werd in oenen fourgon gezet en drie zusters namen er bij plaals. Op gansch den doortochl van den koninklijken trein, van Spa tol Laeken, stond er veel volk langsheen de spoor baan, aan de vensters eu zelfs op de daken der huizen. Dinsdag te Laeken en Donderdag in St-Gudulakerk te Brussel, hadden, te midden een ontzaggelijke toeloop van volk,deaangekondigde lijkdiensten plaals, bijgewoond door de koninklijke familie. De offlcieele rouw. Ter gelegenheid van hel overlijden Harer Majesteit de koningin, is de ofH- cieele rouw bepaald op zes maanden. De rouw te Veurne. Aan meest alle de huizen der openbare beambten alsook aan de lokalen onzer Aigemeene lijdingen. Te beginnen met Woensdag aanslaande zal de Botermarkt beginnen om 8 ure en de Kieketimarkl om 7 1/2 ure. Diefle. Een dezer nachten zijn in de Hernesse, bij Loo, op hel grondgebied Reninghe, twee vette beesten gestolen, ter waarde van 6 a 700 frank ieder. De eene behoorde toe aan M. Cyriel Feryn, landbouwer te Reninghe, de andere aan M. Malton, koopman te Yper. De dief of dieven moeien geene moeite gespaard hebben, daar zij een der beesten door een gracht moesten slepen. Uit Oostende. - Kantoor van den Deurwaarder GOOSSEN, Vestenstraat N° 45, te Veurne. OP DONDERDAG 2 OCTOBER 1902, om 3 t/s ure nanoen, te ADINKERKE Slalieplaats Openbnre VEEARTS, Roozendaalstraat, 8, te Veurne, is aldaar dagelijks sprekelijk. Te Laeken. Om de vijf minuten kondigden kanon schoten aan dal de begrafenistrein te Brussel kwam. Ministers en magistraten wachtten de aankomst af. De trein is doorgereden tol Laeken en bier werd een nieuwe stoel aan de statie gevormd uil gendarmerie, de staf van den kolonel, een schadron ruiterij, een bataljon burgerwachten, de ordonnance-officieren van den koning. de geestelijkheid, den groot-maarschalk van T hof en talrijke hoogere officieren in rouw. De trein is om 3 u. 40 te Laeken aange komen. Dadelijk slapte de graaf van Vlaanderen in de koninklijke berlien, waar prinses Clementine zal te snikken. De prinses slapte af, vergezeld door eene eeredame; de koning, stapte op zijne beurt uil en werd ontvangen door Mgr Goossens, aartsbisschop van Mechelen; dan kwamen de graaf van Vlaanderen en prins Albert. De lijkkist werd nu op eenen doodwagen geplaatst, getrokken door 8 paarden. De koninklijke mantel en de kroon, met floers overlrokken, lagen boven op liet baarkleed. Vier-cn-lwinlig onderofficieren slapten naast de lijkkoets, door 8 zwarte paarden getrokken. Aan de kerk werd de krijgseer bewezen door burgerwachten en linietroepen. De muzieken hebben treurmarchen gespeeld. De koning en zijn gevolg zijn den krocht afgedaald, achter de grafstede van Leopold I, waar zes kelders zijn. Bij het verlaten van de krocht K unde de koning op den arm van den graaf snel naar bet paleis reed. In de kerk. De O. 1.. Vrouwkcrk was heel in den rouw. Om 3 ure 25 werd liet publiek in de zijbeuken der kerk loegelalen. Zij was dadelijk vol. Om 3 ure 40 kwamen de gravin van Vlaanderen, prinses Albert van Belgie eu twee eeredamen in den tempel; vijf minuten later kwam prinses Clementine en twee harer eeredamen. Hare Konink lijke Hoogheid weende. Hare verschijning ontroerde diep al de aanwezigen. Op klokslag 4 ure, kwam de lijkstoet in de kerk. De koning en do koninklijke familie namen plaals in hel midden der kerk; links de personen van het bof en de eere damen; rechts de ministers en andere waardigheidsbekleeders. De koning bleef gedurende de ganschc plechtigheid rechtstaan. De koning, de graaf van Vlaanderen en prins Albert namen plaats recht voor hel hoogaltaar. Met ontroerde slem zong Mgr Goossens de gebeden. Om 4 ure 15 eindigde de plechtigheid en werd de lijkkist naar den koninklijken grafkelder, die geene bijzondere versiering bekomen had, gedragen. De lijkkist werd op eene eenvoudige schraag, belegd met planken en bedekt met een zwart laken, geplaatst, en zal daar op blijven totdat de grafkelder der koningin in gereedheid zal gebracht zijn. Het statig gezang der priesters, hol klinkend in de duistere gewelven, maakte eenen diepen indruk. Om 4 3/4 ure, na het teekenen van het proces-verbaalder begrafenis, liep de lijkplechtigheid leu einde. De koning en prinses Clementine, de graaf en de gravin van Vlaanderen, prins Albert en prinses Elisabeth keerden in hofkoetsen, de eersten naar het kasteel van Laeken en de tweeden naar Brussel terug. De menigte groette eerbiedig de leden der Verkooping van VIJF STERKE voortkomende van den vervoerdienst van den tram Adinkerke-Panne-Zeestrand. Deze Paarden, dienstig voor huurhou ders, landbouwers, brouwers, voerlieden en al ander gebruik, zijn zichtbaar alle dagen, in de stallen van gezegden tram, te Adinkerke, Slalieplaats. Op lijd van betaling mits borg. Burgerstand der stad Veurne. 17 Sept. Hoogste prijs fr. Eieren p. 26 fr. 2-20 2-30 ilr. 2-10 2-üO II. Dinsdag 30 September 1902, om 1 ure stipt namiddag, op hel hofste deke te Coxyde, legen de Duinen, alwaar I de wed' Legein-Pallijn, overleden is. Openbare Koopdag van M ENAGIE-GOEDEREN Kuip- en Kernallaam, Zool- en Wagenharnas, BEESTIALEN Merriepeerd 8 jaar oud 1 ‘.‘C'.'.C Ijua, iuu neiuicu. Op gewone voorwaarden. Woensdag 1 October 1902, om 3 ure namiddag, ter hei berg Jti Lion d'Or, bij MTuytlen, te Coxydc-dorpplaals, Openbare Verknoping van Gemeente COXYDE (tegen de duinen). EEN GOED HOPST EDEKJBN groot II. 3-57-31 C" onder grond van gebouwen, hofplaats, weide en zaai land, bekend bij kadaster wijk C, num mers 56 tol en met 68 en 71. Verdeeld in 4 koopen. In gebruike van M. Theodoor Legein. mei recht tot 1 October 1911, mits 500 frank ’s jaars, boven de lasten. KONINKLIJKE MAATSCHAPPIJ VAN RHETORICA seizoen. Het huidig badseizoen is in weinig schitterende voorwaarden afge- loopen. De weinige badgasten die zich nog te Oostende bevinden, maken zich gereed om te vertrekken. Hel gemeentebestuur heeft beslist ge durende gansch den winter, het Kursaal volkomen gesloten te houden. De slechte zomer beeft veel nadeel veroorzaakt. Er zijn dit jaar 20,69-2 baden minder genomen dan verleden jaar 111,1 13 tegen 131,705. politieke kringel', werd de nationale vlag half top gehangen. Zaterdag werd, ten leeken van rouw, de zitting van de Rechtbank van eersten aanleg geheven. De gemeenteraad der stad vergaderde des avonds en besloot een rouwadres toe te sturen aan Z. M. de Koning. De repetitie bij den Koorzangerskring de Vereenigde Vrienden in hel lokaal den Keizer, werd zaterdag opgeschorst. Zelfde maatregel werd genomen bij de Koninklijke Harmonie S“' Cecilia voor de repetitie van maandag avond. Verders heeft deze maatschappij een adres van rouwbeklag aan Z. M. den Koning toegesluurd. Kantoor van den Griffier AngiiHt Vmi Mnuenhove. te Veurne. OP MAANDAG 29 SEPTEMBER 1902, om 2 ure namiddag, te ADINKERKE, nabij de Pannekalchiede, ter hofstede van August Vanhoutte-Demuys, landbouwer. van deel ■Icnttglc - Goederen, ■■IJvvlel» ItccMtlnlen zooals 6 bekalfde Melkkoeijen, volle verwo koci. 4 Osse-Jaarlingen, 4 bekaalfde Veerze- jaarlingen, 6 driukeling Kalvers, overjaarschc hejongde Zwijnemocrc, 80 Hennen en Eenden. Op gewone voorwaarden en lijd van betaling lol ln Januari 1903, voor de koopen boven de 20 franks, mits goede en solvabele medekoopers aan te slcllen. te Lamperuisse, Sluiting van den speelclub. Met hel oog op de aanslaande sluiting van den 1 speelclub in den Kursaal, te Oostende, I 1 hel materieel verkocht. De stoelen ten getalle van 400 werden verkocht. Verders j verkocht men nog tafels, lampen, lustris j en brandkassen. Buurtspoorwegen. De Nationale Maatschappij der Buurtspoorwegen, op i wier lijnen bijna alleen de sloomtrek- 1 kracht wordt toegepasl, heeft hel vraag- stuk ter studie gelegd, om de elcclrieke I trekkracht in te voeren. Zelfmoord eener vrouw. Woensdag morgend wierp Maria Sabbe, landbouw- ster, oud 35 jaar, zich onder den eersten trein die uil Kortrijk naar Doesselaere vertrekt. Hel lijk der ongelukkige werd in verscheiden stukken gesneden. De oorzaak dier wanhopige daad is niet gekend. Een juwelier die zich laat beet nemen. De heer Block, juwelier Noordlaan, te Brussel, onlvong dinsdag namiddag hel bezoek van een heer, die hem kwam ver- zoeken mede te gaan naar een vriend, die in een naburig koffiehuis bevond, in ge- i verlaten kon. De juwelier nam - - -oI kenden, die hem in bedoeld koffiehuis aan een anderen heer voorslelde. Deze laatste koos een ring van 450 frank. Daar hij den ring aan zijn zuster, voor wie bij bestemd was, moest laten zien, verzocht 1 hij den heer Block hem naar de woning dezer laatste te vergezellen. het oog op de aanstaande sluiting van den heeft men dezer dagen een gedeelte van zooals Merriepeerd 8 jaar oud - 3 melkkoeien, 4 vette zwijns, 150 hennen, zoeken mede te gaan naar een vriend, die een ring wenschle te koopen en die zich zelschap van personen die hij ónmogelijk verlaten kon. De juwelier nam eenige ringen van waarde en volgde den onbe- I een anddren heer voorstelde. Deze i hij den ring aan zijn zuster, voor wie hij bestemd was, moest laten zien, verzocht hij den heer Block hem naar de woning dezer laatste te vergezellen. Men kwam in een huis der Bankslraal, op ecu rijk gemeubeld kwartier, waar i zich een derde heer bevond, die zegde de i schoonbroeder van den kooper te zijn. De heer nr 3 vroeg den ring om hem aan zijn vrouw te laten zien en verzocht den juwelier een oogenblik te willen wachten. De twee kerels verdwenen en een uur later zal de juwelier er nog Hij wendde zich eindelijk lol den eigenaar van hel huis, die verklaarde over twee dagen het kwartier aan drie heeren verhuurd te Lubben, itic 15 fr. betaald luidden op de 260 voor een maand huur verschuldigd. De heer Block begreep dan eerst dal bjj hel slachtoffer van behendige schelmen geworden was. Een vijftiental jaren geleden werd te Brussel, in dezelfde omstandigheden, eene diefle gepleegd van juweelen die eene waarde hadden van 100,000 fr. Weervoorspelling. De heer Jules Capré deelt nu weer mede, dal van 23 lol 30 september een onafgebroken reeks depressies uil hel noorden komende, zich over Engeland en het vasteland zullen bewegen; hel ergst zullen deze zich 29 en 30 dezer doen gevoelen. Alsdan zullen sterke west - zuid - westelijke lol west- noord-weslelijke winden merkbaar zijn in Engeland, hel Kanaal, de Golf van Gas cogne, Franki ijk, Belgie, Nederland en hel noordelijk deel der Alpen. October zal bewolkt, nevelachlig en regenachtig zijn, met eene sterke ver laging der temperatuur. 11K K X M A. IX O K IV. 3? 579MB PROGRAMMA. r> n op Zondag 1» October 100*2, met do medewerking der tooncel- speclster Mev. Hebbelynck- Vergult. van Antwerpen en van de syinphonie- afdeeling der Koninklijke Maatschap pij Ste Cecilia, onder het bestuur van den heer Vander Linden, Zoon. 1. ZITTING VAN G SEPTEMBER. Bonjó Frnncie», Bonjó Jozef, Bonjó Polydoor, warkliedon to Nieupoort. Tratsaert Camiel, id., te Lombartzijde on Duflou Hendrik, te Nieu poort, elk 8 dagen en 26 fr. voor slagen en wonden. Mahieu Elodie. huisvrouw Camiel Callewaort, te Houthem, 26 fr. voor slagen en wonden en 10 fr. voor scheldwoorden. Dewulf Camiel, dienstknecht te Lombartzyde, 200 fr. voor jachtdclikt. Declerck Alfons, werkman te Alveringhem, 26 fr. voor vischdolikt. Millecam Jeroom, drukkersgast te Dixmude, voorwaardelijk, 26 fr. voor vischdolikt. Duchateau Diana, huisv. Jeroom Stevelinck, te Nieupoort, 26 fr. voor eerroof. Anthons Willems, kunstmaker to Mechelen, 15 dagen en 26 fr. voor smaad; 26 fr. voor hond zonder medalie, en 10 fr. voor rijtuig zonder naam. Declerck Alfons. voornoemd, 2 maanden on 50 fr. voorslagen; 15 dagen en26 fr. voor slagen aan zijn vader; 15 fr. voor dronkenschap. Denzelfden, 15 dagen en 20 fr. voor slagen en wonden; 15 dagen on 26 fr. voor vernieling van afsluitingen; 5 dagen en 20 fr. voor scheld woorden. Ghewy Raphael on Vallaeys Thooflel, dag- looners te Lombartzijde, elk 26 fr. voor slagen en wonden; do twoodo nog 2 maal 15 Ir. voor braak van meubels on nacntgodruis. O n o I o o Ii I -1 i v**w*av» a EINDE BADSEIZOEN. in zeer goeden staat, Geboorten. <loo 21. Vander Heydo Anna-Julia, dochter van Joris en van Vandcwoudo Elisa, binu. pal. den 24. Coppuns Uorinana-Maria, dochter van Leonard-Jozef en van Tahon Augusta, Ooststr. den 21. Hermans Beatrix-Maria, dochter van Jan en van Sourinck Maria, llaudboogstraat. Huwelijksafkondigingen. don 21. Constandt August, hulponderwijzer, Adinkerke, met Bailloul Maria, bijzondere, Veurne. Broom Hendrik, workman, Adinkerke, mot Reels Ludovica, werkster, Veurne. Huwelijken. den 24. Pinte Emiel, huisschilder, geboren to Veurne don 12 Oct. 1861, met Van Huutto Mana, naaistor, geboren te Vourno don 4 Jan 1871. Sterfgevallen. don 24. Kesteman Amolia-Loonia, herbergier ster, 44 jaron, 10 maanden eu 26 dagen, echt- gonooto van Hendrik Barrezeolo, Hospitaal. den 25. Vandeputte Emlel-Ivo, koopman, 68 jaren, 6 maanden en 15 dagen, echtgenoot van Hortenso Schockaort, Bowosterpoort. den 26. Blanckaert Joanna-Maria, 5 maanden, Bowosterpoort. Botermarkt 2-80 2-55 2-30 x i .Ian iil vuairiitir,

Het Advertentieblad (1825-1914) | 1902 | | pagina 2