VAN VEURNE NIEUWSBLAD VOOR VEURNE EN HET ARRONDISSEMENT M ZB ericlit. 2 fr. voorstad, 2,50 met de post -i Officieel Bezoek van Prins Albert. TW J a nr. Zn(<>rd;i^ lit Juni 1003. be Annonce» voor prachtig versierde straten der stad en te aanhooren, dal in binnen en buitenland eenc welverdiende faam geniet. De aanhoorders werden in hunne ver wachting niet bedrogen, de vier stukken van het programma werden op meester lijke wijze uilgevoerd en telkens door langdurig handgeklap begroet. De Marche Militaire gecomponeerd door den Bestuurder Vanderlinden en aan Prins Albert opgedragen, werd door de muziekkenners hoog geprezen en verwierf den grootstee bijval. De Muette de Portici een herinne- ringstuk uil vroegere dagen, en Coppélia» werden met de grootste juistheid uilge voerd, terwijl de Xylophone insgelijks door Bestuurder Vanderlinden gecompo neerd, zoodanig in den smaak viel der menigte dal hel luidruchtig werd toege- juichl en gebisseerd. Een woordje lof aan den Xylophonist en onze beste gdukwensclien aan den heer Voorzitter Andries, Bestuurder Vanderlinden en aan al de muziekanten. Daarna is hel de beurt aan de Konink lijke Fanfare de Melomanen. Alhoewel deze maatschappij, op kunst gebied, met de Koninklijke Harmonie niet kan vergeleken worden, toch moeten wij bekennen dal zij de stukken van haar programma op zeer voldoende wijze heeft uilgevoerd, ook waren de toejuichingen die haar te beurt vielen wel verdiend. Het derde en laatste concert werd ge geven door het muziek van het 4' linie- regimenl onderbet bestuur van M. Mulder- mans. Dit muziek, dal als een der beste muzie- ken van hel leger bekend staal, heeft zijne oude faam slaande gehouden, ja onze ver wachting nog overtroffen. Hel concert was prachtig en de meesterlijke uitvoe- rieg der stukken heeft bewezen dal de heer Muldermans een bekwame bestuur der en zijne muziekanten ware kunste naars zijn. De langdurige toejuichingen en bet her haald bisgeroep die hel laatste stuk begroetten, moeten aan M. Muldermans en zijne muziekanten doen zien hebben dat hunne onberispelijke uitvoering bij het publiek den groolsten bijval genoot. Aan den heer Bestuurder en zijne muziekanten onze beste gelukwenschen. ’s Avonds werd voor het sluiten van hel feest door den heer Maelslaf, oen prachtig vuurwerk afgescholen. Wij eindigen hier dit verslag met te verklaren dal de feesten van Zondag, de schoonste zijn die wij in Veurne nog heb ben bijgewoond, ook mogen dezelve in gouden letters in de jaarboeken onzer stad geschreven slaan. alwaar de Lunch werd opgediend. Daar wij onder hel getal der genoodig- den niet waren kunnen wij over dit deel van hel feest slechts inlichtingen geven die ons werden medegedeeld door eenige der deelnemers. Zoo vernamen wij dal de leekening der Spijskaart, een kunstwerk van den heer C. Wybo, door iedereen bewonderd werd en dal de jonge kunste naar de g^Jpkwenschingen van den Prins over zijn werk ontvangen heeft; dal hel Maal bezorgd door het Hotel de la Noble Rose ter eere strekt van den heer Brys daar alles goed bereid en wel opgedischl werd. Bij het Nagerecht stelde de heer Burge meester in T Vlaamsch oenen heildronk voor 1° aan Z. M. Leopold II 2° aan H. K. H. Prins en Prinses Albrecht van Belgie en Prinsje Leopold van Belgie. Deze heildronken werden dooi de aan wezigen luidruchtig toegejuichl terwijl hel muziek van hel 4de linie liet Vader- landsch lied deed weergalmen. Eenige oogenblikken daarna slaat Z. K. H. recht en in eene schoone sierlijke Vlaamsche taal, bedankt hij den heer Burgemeester over de aandoénlijke woorden die hij Hem beeft toegesluurd, en de aanwezigen over de toejuichingen waarmede zij dezelve begroet hebben. Hij zegt dal Hij de beste herinnering zal bewaren van de heerlijke feesten die hij heeft bijgewoond, en eindigt met de aan wezigen uit te noodigen te drinken op hel welzijn der Veurnsche vaderlandslievende bevolking en op den groei en bloei onzer roemrijke stad. Na den Lunch brengt Z. K. 11. een bezoek aan beide kerken, aan het Paviljoen en het Gerechtshof en om 3 t/2 ure, ver gezeld van de Eere-waclil en voorafgegaan door bel muziek der Melomanen, begeeft hij zich met de Overheden in gala-rijtuig ter statie om hel slaliegebouw te be zichtigen en vandaar met den tram naar Westende te vertrekken. Hel bezoek ter statie gedaan zijnde stapt de Prins gevolgd van de Overheden in den tram, die onder het spelen eener levendige Brabaiiponne door de Melo manen en hel blijde gejuich der samen gedrongen menigte zich in beweging stelt. Aan den hoek der Groote Markt, nemen stadsoverheden afscheid van den Prins en de heer schepen de Spot overhandigt aan den Prins-ecnen bloemtuil voor II. K. H. Prinses Elisabeth met de wenschen onzer gansche bevolking, terwijl de Koninklijke Harmonie Su Cecilia, als afscheidsgroet, eene blijde Brabanconne, over markt en straten doet weergalmen, en hel volk steeds jubelkreten laat hooren. Onmiddelijk na het vertrek van Z. K. II. bestijgt de Koninklijke Harmonie St. Cecilia de kiosk der Groote Markt tol het geven van een Concert. Eene groote massa volk verdringt zich rond de kiosk, nieuwsgierig hel muziek geleidt den Prins en de Overheden tot aan het stadhuis waar zij op den Bretesch plaats nemen. De schoolkinderen, vóór het stadhuis geplaatst, zingen nu onder hel kundig bestuur van den heer Retsiit en met bege leiding van orkest hel HEIL U1 van J. Sabbe, op de melodie van hel Beiersch 1 -- j volkslied. Hierop volgt eene krachtige Brabariponne, waarna de kinderen onder het zwaaien hunner vlaggetjes een blij moedig Leve de Prins over de markt deden weergalmen. Die kreet vond weerklank bij de menigte die zich op do markt verdrong en blijde geestdriftige toejuichingen hoorde men langs alle kanten. Hierop volgde de overhandiging, in uaam der stad, door de juffers de Spot en Pil van hel prachtig album door d.«, heer A. Wybo, ontworpen en uilgevoerd, en bevattende benevens twee platen in mini atuur, de lichlprinten der bijzonderste zichten van stad en eenige merkweerdig- heden van hel aloude Veurne en zijne gilden. De Prins deed zich den heer Wybo voor stellen, wenschte den jongen kunstenaar geluk over zijn gewrocht en deed zich blad voor blad al de noodige uitleggingen geven. Nu had den dófiló der maatschappijen voor het Stadhuis plaats onder het blijde gejubel der samengepakte menigte. De vaandrigs met hun vaandel begeven zich ter Sleenen Zaal van het Gerechtshof, waar de Prins de vaandels komt bezich tigen en een vriendelijk woord tot de leden der gilden stuurt. De Prins begeeft zich vervolgens in de Verlrekkamer van het Stadhuis waar de voorstelling der Overheden moest plaats hebben. Daar gekomen vraagt M. de Spot, schepene, den heer Burgemeester vervan gende, aan Z. K. 11. de toelating om door den secretaris lezing te doen geven van hel verslag van dit plecnlig bezoek te Veurne, hetwelk in het boek der beraadslagingen van den Gemeenteraad ingeboekt is. Na lezing heeft Z. K. II. dit verslag onderteekend, alsmede de andere genoo- digden en de leden van den Gemeenteraad. De overlieden en ambtenaars alsook de voorzitters en bestuurders der maatschap pijen werden beurtelings door M. deSpot aan Z. K. II. voorgesteld. Voor iedereen had de Prins een gepast en vriendelijk woord die hem aanstonds de genegenheid aller harten heeft gewon nen. De Prins bezoekt hierna de prachtige zalen van hel stadhuis en treedt, gevolgd van de genoodigden, de Trouwzaal binnen De personen die voor den tweeden semester een abonnement nemen op het Advertcnlie-Blad zullen hetzelve gratix ontvangen tot 1 Juli. Do prijs voor het halfjaar is ’I Is nog onder den indruk van het heer lijke feest dal Zondag in onze stad plaats had, dat wij deze regelen schrijven om er onze lezen een korlbondig verhaal van aan te bieden. Reeds verscheidene weken hield men zich bezig met de toebereidselen van het I feest. In alle huizen was men aan hel I maken van bloemen en kransen tot liet versieren der stralen, iedereen wilde hel zijne bijdragen tot hel welgelukken van hel feest, ook mag men zeggen dal de versiering overheerlijk was. Geen huis of hel heeft de feestvlag uitgestoken, geene straat of zij heeft hare triomfboog, hare bijzondere versiering waarvan de aanblik oprecht verrukkelijk is. De menseben zelf hebben voor deze gelegenheid hun paasch- besle kleederen aangedaan. De lucht is overtrokken, geen zonnestraal komt het tooneel verlevendigen, maar toch is hel niet minder feest in de harten der Veur- naren die heden hunnen toekomstigen Vorst Prins Albert zullen ontvangen met eene pracht en eene geestdrift zonder weerga. Om 10 t/2 ure komt de stoomtram ter Stalieplaals aan, de muziek van het 4‘ linie heft de Brabancomie aan, en T is onder de geesldrifiigste toejuichingen en de kreten van Leve Prins Albert dat Z. K. II. uit het rijtuig slapt, vergezeld door Kolonel Jung bluth. Hij wordt verwelkomd door don heer Burgemeester De Haene en beantwoordt in eenige woorden dezen wclkomgroet. Na de voorstelling der Gemeenteraads leden en andere tegenwoordige Over heden, beklimt de Prins met kolonel Jung bluth en den heer Burgemeester den prachtigen landau die do heer Andries ter beschikking van hel gemeentebestuur heeft gesteld. De Gemeenteraadsleden en andere Overheden stappen in de landaus die door andere ingezetenen voor hel feest aan hel gemeentebestuur geleend werden. Een stoel samengesteld uit al de maat schappijen der stad, met hunne vaandels en eereleekens, de schoolkinderen met Belgische en Beiersche vlaggetjes, hel muziek van hel 4d' linie, hel korps der vrijwillige pompiers en eenc eerewacht van gendarmen te paard doorloopt, onder hel gelui der triomfklok en de geest driftige toejuichingen der menigte, de Dit Blad verschijnt den Zaterdag van iedere week. Inschrijvingsprijs, voorop betaalbaar; 4 fr. ’s jaars; met de post 5 fr. Een afzonderlijk nummer 10 cent Bekendmakingen 20 centiemen den drukregel. De groote letters volgens plaatsruimte. Reklamen SO cent. Rechterlijke eerherstellingen 1 fr. Men wordt verzocht alle hoegenaamde artikels uiterlijk legen Vrijdag middag vrij en onderteekend toe te zenden. Artikels ongeteekend of personaliteiten bevattende, worden niet opgenomen. Belgie, uitgezonderd beide Vlaanderen, alsmede die'voor het Buitenland worden ontvangen door den Office de Pubucité, Magdalenastraat Brussel. Men schrijft in bij CAMIIXE IIIIUIVEIIV, Drukker-Uitgever, te Veurne, en in de Postkantoren d es'llijks Vertrekuren van den IJzerenweg van 31 Mei tot 30 Juni. Vertrekuren vnn den Buurtspoorweg tot 30 September. ADVERTENTIE-BLAD ■- m—ii ill liet Advertentieblad is ver krijgbaar in liet koffiJlmiH «VEnpérance» aan 1O centie men ’t nummer. Voor do Koninklijke Harmonie S* Cecilia die do uitstekende eer genoot, in 't bijzonder, rnet haar vaandel en in afvaardiging, in d Vertrek- kamer door Z. K. H. ontvangen te worden geven wij in een volgend artikel al do bijzonderheden dezer voorstelling. Vertrek uit VEURNE naar DE PANNE. Statie 5,50 6,52 8,00 9,50 10,50 'sm. 12,15 11,38 18,04 19,08 20,00 Pannestr. 5,56 6,58 8,05 8,56 9,56 10,56'sm. 12,21 13,44 14,11 15,56 17,10 18,10 19,14 20,06 Vertrek uit Veurne naar het Binnenland 4,43 6,49 8,01 9,50 11,55's morgens. 15,53 17,15 (tof Dixmude) 18,03 19,59's avonds. Vertrek uit Veurne naar Duinkerke 7,33 (tut Adinkerke) 7,43 9,49 10,55 (lot AJ s in. 14,38 18,05 19,02 (Zot ArfóiA.j 22,07 ’s av. Vertrek van VEURNE naar NlEUPOORTen OOSTENDE: Statie 4,55 6.52 9,50 's morg. 12,10 1.3,20 15,15 16,11 18,04 19,56’s av. Groote Markt 5,00 6,57 9,55 12,15 13,25 15,20 16,10 18,09 20,01 Vertrek uit VEURNE naar YPER. Statie 4,36 7,43 9,55 10,26”s morg. 13,00 16,02 18,12’s avonds. Voorstad 4,41 7,48 10,00 10,31 13,05 16 07 18 17 Alleenlijk den Woensdag. Vertrekt Groote Markt om 10,20 u’.

Het Advertentieblad (1825-1914) | 1903 | | pagina 1