EEN KAAKSLAG! De Ontvangst van Prins Albert te Veurne, Notaris Canaille Di£ CA E De Koninklijke Harmonie 1 en het Prinselijk Bezoek. MÏÏ Te koop. Groot WOONHUIS met Erve en Hof, wijk B, N' 836a, groot 2 A. 58 Ca. voorhoofdende Noord op de Langeslraal. BEESTIALEN Kolossaal ADJUDICATION definitive par voie paree de Lot 1. La Villa Louis avec dépendances, a front de la digue de mer, cadastrée section B, n° 18Oxio, pour 1 are 45 ca. touchanl du Sud :i la Villa S‘ Pierre, ci-après. O VERSLA Q- MERKWEERDIGE VENDITIE en beste De Lessive du Génie bewerkt eene be- wei fwei ende kuisching. Deze regelen dienen tol antwoord aan den Veurnschen correspondent van I.a Bovenstaande artikel was gezel toen de Patrie, in haar nummer van gisteren avond aankondigde dat de heer Burgemeester van Veurne haar geschreven had om te verklaren, dat al wat zij gezegd had, aangaande zijne onderhandelin- gen met den heer Buyl, ter gelegen heid van het bezoek van Prins Albert, onwaar was. Proficiat, waarheidslievende correspon dent van de Patrie, de kaakslag U door den heer Burgemeester gegeven is de wel verdiende belooning uwer leugens en tnouwvagerijen. De Heer Volksvertegenwoordiger Buyl, had verleden week een telegram gestuurd aan den Heer Kolonel Jungbluth, ordou- nancie-officier van Z. K. H. den Prins, om hem te laten weten dal hij van de stede lijke overheid van Veurne nog geene uit- noodiging had ontvangen om deel te nemen aan de ontvangst van onzen toe komenden Vorst in vermelde stad. De Heer Buyl heeft dan ook een staats- gierigheid hunne antwoorden. KANTOOR VAN DEN VRIJDAG 19 JUNI 1905 3 ure namiddag, slipt, in hel Hotel Breidel Burgerstand dor stad Veurno. Men kent de opvolgende historische gebeurtenissen die de Harmonie S® Cecilia aan onze Koninklijke Familie vei binden. Herinneren wij dat op 17 Juli 1831, Z. M. Leopold 1 zijne intrede deed in Bel gië langs Veurne. Onze gilde, die reeds in 1822 geslicht was geweest, was hel eerste belgisch muziekgenootschap, dal den nieuwgekozen Vorst met eene serenade begroette. Ten huize van den loenmaligen burgmeester, Mijnheer Ollevier dit huis is thans het klooster der Blauwe Nonnen, genoot eene bijzondere commissie de eer, door Z. M. ontvangen te zijn. Te dezer gelegenheid schonk Leopold I aan S“ Ce cilia, den tijtel van Koninklijke Harmonie, en gedoogde zich als eerlid te laten in schrijven. De Harmonie S® Cecilia is dus de oudste «Koninklijke» Harmonie van Belgie. In 1849 viel haar eene bijzondere gunst te beurt. Ter herinnering van zijne blijde intrede in Belgie, en als blijk van uil stekende genegenheid, deed Z. M. Leo pold I gift aan de Harmonie van het rijk en prachtig vaandel, waarover zich heden nog de Cecilianen met fierheid beroemen. In 1897, tijdens het vieren van de 75' verjaring der stichting van de Maatschap pij, ontving deze in geschenk van Z. M. Leopold II een kostelijk eermetaal. Z. K. H. Prins Albei l van Belgie, van zijnen kant, waardigde zich, den tijtel van Lid van Eer te aanvaarden. Zich steunende op die heugelijke gcheu- genissen, was er besloten geweest, aan Z. K. H. Prins Albert, ter gelegenheid van zijn bezoek in onze stad, een verzoek schrift te sturen, waarin er zou gevraagd worden dal, tijdens de voorstelling der maatschappijen, de afvaardiging onzer Koninklijke Harmonie zou veroorloofd zijn aan Z. K. H. lezing te geven van het proces-vcrbaal opgemaakt tijdens den doorlochl door onze stad van Z. M. Leo pold I, zijnen doortuchtigen Grootvader, alsook hot huidig boek van beraadslagin gen aan hel handteeken van Z. K. II. over te leggen, Dit schrift was, met den volgenden brief, gunstig beantwoord geweest: BH ,lt 1; schreef dal de heer Buyl, per brieve en per telegram den heer Burgemeester van Veurne gesmeekt had aan den Lunch te mogen deelnemen, en hem ter dier gelegenheid voor tafelschuimer (pique- assiette) uitschold. In diezelfde correspondentie, zegt de waarheidslievende schrijver dat M. Buyl, Zondag laatst in Veurne was en dat hij onbemerkt door de stralen en te midden hel vaderlandse!) gewoel heeft moeten wandelen, terwijl al de liberale bladen vermelden «tal de achtbare Volksvertegen woordiger het woord voerde bij de be- tooging Leveau te Aalst. Wij weten dal de Patrie, den heer Buyl niet in hel harte draagt, maar dit is geene reden om zoo onbeschaamd de waarheid te verdraaien. Wij meenen aan de talrijke vrienden van onze geliefkoosde Harmonie aangenaam te zijn met een omstandig verslag te geven over de ontvangst der afvaardiging van Sa Cecilia. Na den défilé vóór hel Stadhuis waren de Voorzitters en Bestuurders der deel nemende maatschappijen met hunne vaan dels en eereleekens locgelaten op de I Steenen Zaal van liet Gerechtshof, ten einde in oogenschouw genomen te worden door Prins Albert. De Koninklijke Harmonie S' Cecilia, genoot de uitstekende eer, in 't bijzonder, met haar vaandel, en in afvaardiging, in de Vertrekkamer door Z. K. H. ontvangen te worden. M. R. de Spot, schepene, gelast zich, in de afwezigheid van den heer Burgmeester met de voorstelling der Voorzitters en Bestuurders der gilden. De heer Voorzitter Andries, omringd van MM. A. Claeys, kapitein; H. Vander- linden, bestuurder; L. Houlsaeger, sekre- taris; A. Vande Velde, tresorier; Barbier, Te beginnen om 6 uren stipt. Op Sl. Pielersdag, Maandag 29 Juni, ter herberg Wulpendamme. bij Jacobus Druwt Bolling vooi eene Hesp ol 10 franks. Daarna groole Kul toknippeling* UiiIh en Erve, slaande ter Oostzijde der Noordstrnal te Veurne. Zich te bevragen bij M1" DE CAE, notaris aldaar. de Conine, Staiieplaals, Nieupoort. van Seffens aanslag. Inlichtingen bij genoemden Notaris. DINSDAG 21 JULI EN WOENSDAG 22 JULI 1905 telkens om I ure zeer juist namiddag, te Leysele, nabij hel gehucht De Clachoire, ter hofstede en medegaande landerijen bewoond en gebruikt door den heer Henri Dernau- De Itacvelacre, van ISZIETJBEJLS Landbouwtuig, Zool- cn Wagcnharnas. en VRUCHTEN te velde. Op gewone voorwaarden. Mullaluli, in zijnen lijd, heeft menschen gekend die.... omhoog vielen bij gebrek aan zwaartekracht. Een man van die soort is, ongetwijfeld, onze wonderbare Minister van Arbeid en Nijverheid, sieur Francolie. Voor iemand die de pretentie heeft te willen zorgen voor ’l welzijn van den Bel gischen werkman, loopt hij met eigen aardige, wij zullen niet zeggen spitsvon dige gedachten in hel hoofd. Over de loonkweslie, waarop eigenlijk onze sociale instellingen draaien, zet de Minister van Arbeid theorien uiteen, die een kempischen turfsteker zouden met ontzetting slaan of een heiboerken zich doen afvragen wien de Minister aan ’l lijntje houdt. Ziehier deze verklaring die waarachtig verdient op alle hoeken en kanten van ’s hoeren stralen, tol stichting der komen de geslachten, te worden aangeplakt. Het geluk op de wereld is niet altijd daar waar men hel meent te vinden. Zoo hebben wij hel werkvolk der Kempen. Met veldarbeid tö verrichten verdient al daar een werkman fr. 1,25 tot fr. 1,50 daags. Zouden die werklieden gelukkiger zijn zoo zij 4 fr., 4,50 fr. en 5 fr. daags zou eraan twijfelen. Ik Etudes des Nolaires LUNDI 22 JUIN 1905 a 3 hennes de relevée, a l’Hólel de la Digue cliezM. Vanden Briele, a Middelkerke. Commune de Middelkerke. Inoccupée. Entrée en jouissance immédiate. Occupée par M. G. Godeau, jusqu’au IBavril 1904, h 450 fr. l’an, saus charges. Pour les renseignements s’adresser aux dils Nolaires. luitenant der kleedij en H. Hollevoet, telegram ontvangen luidende als volgt vaandrig, stelt aan Prins Albert hel vaan del voor, gejond door Leopold I. De Prins is hoogst verrukt over hel goed behoud der banier en wenschl den lieer Voorzitter Andries geluk over hel groot aantal eereteekens, herinneringen van vroegere muziekale zegepralen. Hel gouden eermetaal gejond door Leopold II, tijdens de 75® verjaring der Maatschappij, wordt door Prins Albert bijzonder opge- merkl. Daarna geeft de heer Voorzitter Andries pfl<nc> (lie in hel nummêr van dinsdag II. aan Z. K. 11. lezing van hel proces-vorbaal opgcmaakl op 17 Juli 1831, en in hel bock i der beraadslagingen ingeschreven als volgt: De Prins is hoogst tevreden over hel verslag door den heer Andries afgelezen. De maatschappij mag recht fier zijn over die blijvende herinneringen der hooge waardeering van hel Vorstelijk Stamhuis. Daarna geeft de heer Andries lezing van een huidig verslag, opgesteld om als aan denken te dienen van bel Prinselijk Bezoek en luidende als volgt: Op de vraag van den heer Andries, ge- waardigl Prins Alben, hel verslag met zijn handteeken te bekleeden. Alvorens afscheid te nemen, wenschl Z. K. H. den heer Voorzitter geluk over de goede orde, de knappe houding der muziekanten, die schijnen deel te maken van een waar krijgsmuziek. Wij vervullen eenen aangenamen plicht met de voortreffelijke Harmonie S’Cecilia, en in ’t bijzonder, haren uitmuntenden Voorzitter den heer Audries-Van Severen onze harlelijksle gelukwcnschen aan te bieden over de uitstekende eer welke zij Zondag genoten heeft en waarvan zij reeds zoovele blijken heeft gekregen van wegens onzen betreurden Vorst Leopold I, onzen legenwoordigen Koning Leopold 11 en onzen Kroonprins Prins Albert. Zulke heugelijke betoogingen van Hooge waardeering zullen in gouden letters in de jaarboeken der Harmonie aangestipl blijven. verdienden Ik geloof het niet 1 Hewel, wal dunkt u daarvan, lezer? Wal! Een kempische wroeter, die nu met ’nen frank vijf en twintig met vrouw en kinderen door de wereld moet schar relen, zou zich niet gelukkiger achten zoo hij ’s avonds een karrewiel, moeder de vrouw in de hand kon sloppen. Wij openen een referendum onder onze veldarbeiders en verwachten met nieuws- VEHM Bi l.l.I.I IK II IDl.A. IlEK.EX IBM AKINGEN Westendo, den I Juni 1903. Zijne Koninklijke Hoogheid Prins Albrecht, zeer aangedaan door do gevoelens uitgedrukt in uw telegram, gelast mij UE. Zijne levendige dankbetuigingen te sturen. Ik geloof dat er enkel I uitnoodigingen gezonden werden aan do over heden die te Veurne gevestigd zijn, het feest oen uitsluitend gemeentelijk karakter hebbend, on dat do Senateur de Limburg-Stirum en de Volks vertegenwoordigers Vaudorheyde en De Grooto niet zijn uitgenoodigd. (got.) Kolonel Jungbluth. TE VEURNE. Geboorten den Macs Maurits-Jozof, zoon van Petrus en Roman Elodia, Niouportutraat. den 8. Sanders Magdnlcna-Maria, dochter van Tli iollel en Einaut Juliana, Klaverstraat. den 11. Vanmauenhove Kamlel-Cyriel, zoon van Karei on Vanmeteren Elodia, Bowestorp. Huwelijken. den 9. Rutsaert Albóric, rechter bij do recht bank van eersten aanleg, geboren te Aeltre den 31 Mei 1872, met Vancoetsem Rachel, bijzondere, geboren te Veurno den 5 Feb. 1875. Sterfgevallen. den 5. Verhaaghe Karel-I.edewijk, metser, 40jaren, 4 maanden en 7 dagen, echtgenoot van Maria Brunecl, Hospitaal. den 8. I.obbestael Maria-Cornelia, 1 j. 1') ui en 13 d., Vestenstraat. Aan den Hoor Amlrios-Van Sovoron, Voorzitter «lor Koninklijke Harmonie S’ Cecilia, Veurno. ijr Mijnheer do Voorzitter, Ik heb de eer U ter kennis te brengen, dat, zich schikkende naar den wensch uitgedrukt in uwen brief vau 30 dezer maand, Z. K. H. Mon seigneur Prins Albert, U met genoegen toolaat. Hem tijdens zijn bezoek in Veurne, het proces verbaal voor te leggen, «te ontvangst meldende van den Bestuurraad uwer Maatschappij, door wijlen Z. M. Leopold I, en terzolvertijd het hand teeken van Z. K. H. to ontvangen in het boek «Ier beraadslagingen. Gelief, Mijnheer de Voorzitter, de verzekering mijner bijzondere hoogachting ta aanvaarden. De Secretaris, (get.) Godefroid. Groote Prljalttinip op Vogelpik.. op Zondag 14 Juni, bij Gustaal Lucidanne-Lepeire. 20 c. voor 20 pijlen. 15 fr. prijzen. 1® 5 fr. 2' 4 Ir. 3’ 3 fr. 4' 2 fr. 5® 1 fr. Mtad TVioiiport. Maar Ingcsteld fr. 2000 Thans onbewoond. »I< CAE Furnoi ei TEHMOTE Bruges»- Misc ii prlx fr 20.000 Lot 2. La VillaS1 Pierre avec dépendances, li front de l’Aveiiuo Leopold, cadastrée section B, n- 180t/to. pour un are touchanl du Nord h la Vllla Louis, ci-dessus. Mise it prlx fr. 5,050 Het jaer agtien hondei-il een en dertig, den maondag vijf en twintigden July, om vijf ure ’s avonds, in eono buitengewone vergadering van den Raed, onder het voorzitterschap van den hoer Vice-hoofdmau on in de tegenwoordigheid der HH. Moeyaert, Prignot-cadet en De witte, raadshoeren. De heer Vice-hoofdman heeft to kennen gegeven 1° dat, op het verlangen van vorscheydo leden dor maetschappij en op het advies van hom,Vice- hoofdman, eone commissie, samengesteld van de HH.Dewitteen Auceaux.raedsheeren.Desoutter, Desenap, Demazière en Vanderstraeto, leden, heeft zich aengeboden ter audiëntie van Zijne Majesteit Loopoldus den Eersten, onzen nieuwen verkooren Koning, op Zondag zeventienden July 1831, dag van den doortocht door onze stad van Z. M. zich naer Brussel begevende, om het bartier van ons nieuw onafhankelijk Gouvernement waer te nemen en na Z. M. verwelgekomen gewerscht te hebben,heeft Hare Majesteit verzegt to gedogen dat wij ons onder hare hoogst deszelfs bescher ming plaotsen en dat onze Maetschappij den tijtel zoud mogen voeren van Koninklijke Maetschappij, hetwelk Z. M. niet alleenlijk 1 heeft willen toostaen, maer Heeft zelfs gewaer- digd zich als Eerlid der Maetschappij te laten t inschrijven. Ten jare negentien honderd en drie den Zon dag zevenden Juni, heeft Zijne Koninklijke Hoogheid Prins Albrecht van België, Lid van Eer onzer Maatschappij, ter gelegenheid van Zijn bezoek in onze stad, aan eene Afvaardiging onzer Koninklijke Har monie de eer gedaan haar ten Stadhuize in gehoor to ontvangen on heeft gewaardigd dit boek van beraadslagingen met zijn handteeken te bokleeden. (get.) Albert de Belgique.

Het Advertentieblad (1825-1914) | 1903 | | pagina 2