Groot Bal Groot Bal l»IJ Leopold DENECKER. HOFSTEDE Panne-Baden. Kermis 1903. Veurne-Kermis Te koop. Kermis 1903. Germain de Vallejo heelt de eer het achtbaar publiek bekend te maken, dat hij zich komt te vestigen als Snljder-Klcermaker, bij zijne ouders in het llötel de Rhelorica, Veurne. Rechterlijke Kronijk. Algemeene Tijdingen. Alle avonden Groot Bal bij Othon Paillet, Slalieplaats. Groole Poppcbolling Dood van Z.II. den Paus. ff vehm a a< eli.i ii.ii n Eieren p. 2Ö fr. 2-15 2-30 Ifr. 2-15 2-30 zer slad, belooningen ontvangen daden van moed en zelfopoffering. Medalie van lc klas. Obyn Emiel, vaarl-kantonnier. Midden Leegste Kantoren van de Notarissen l>E CAE te Veurne en FRAEY8 te Alveringhem. Scliicting nnn <lo Peru te Adin- kerke op Zondag 9 Augusli 1903. 1 15 Juli. fr. 2-75 2-00 2-50 ZONDAG 26 JULI en volgende dagen, alle avonden, in hel Hotel <le Rlietoi'ica* bij J. de Vallejo-Gaven el. INGANG: 20 CENTIEMEN. Te rekenen van 1 Oogst, zal er ter Panne, den Zaterdag van iedere week, om 8 ure ’s morgens, eene Openbare Markt gehouden worden, waarvan de toegang voorloopig kosteloos is voor de kra mers. Voor den verkoop van boter, eieren, pluimgedierte, groenseis enz. zal er ook voorloopig geen standgeld geeischl worden. Voor hel plaatsen der kramen wende men zich bij Baas QUINTENS, herbergier op de Nieuwe Markt. Ten einde de kramers aan te moedigen deze wekelijksche Marktte helpen inrichten zullen er in de maand October, verschei dene prijzen uitgetrokken worden onder dezen die, ten minste vijf malen, de markt zullen bijgewoond hebben. Men make het ruchtbaar. Sobry August, bijzondere. Belooning in geld. Vanhaecke Omer, vischhandelaar, 50 fr. 1VIEUPOORT. Hel Hof van Assisen van Weslvlaanderen heeft Valentin Cornelis en Jacobus Vandenbussche, de moordenaars der zestigjarige Adela Spot been van Nieupoort, ter dood ver oordeeld. Roskams Engleberl, brigadier-gendarm. Van Ossel Jozef, gendarm. Sleculorum Lodewijk, schipper. Medalie van 3° klas. Vande Velde Am. landmeter van hel [kadaster. INGEZONDEN. Correctionele Rechtbank van Veurne. VEURNE. Bij koninklijk besluit van 11 Juli lest, wordt het. bijzonder eero- leeken van onderlingen bijstand van 2e klas toegestaan aan den heer Leopold De Bois, brouwer te Veurne, bezoeker der Maat schappij van Onderlingen Bijstand Konink lijke Reddersmaatschappij van België, ge vestigd te Brussel. Bij Koninklijk Besluit van 18 Juli lest hebben de hiernagenoemde personen on zer slad. belooningen ontvangen voor MAANDAG 3 AUGUST! 1905 om 10 i -Jure vóórmiddag slipt, ter Vrede- gerechlszaal te Veurne, OVERSLAG van GEMEENTE ADINKERKE. MET GRAS- EH ZAAILANDEN in eenen blok, groot hectaren, (laren, bij kada ster Wijk B, num. 116, 117, 118,119, 1192, 120, 121, I2Ï2’ 122 lot en met’ 132*, 135, 140, Hit/, 141e, 142 lot en mol 147, palende Zuid den Duinkerkvaarl, West den Burgweg. Zich te bevragen bij Ml" DE CAE, notaris aldaar. ZONDAG 26 JULI, zijnde Kermis-Zondag en volgende dagen om 8 1/2 ure ’s avonds, Groot Concert door eenen vermaarden troep vlaamsche zangers, in de zaal der Koninklijke Har monie S* Cecilia, bij de wed, llenderyckx- Desaevcr, Duinkerkebrug. Diplomas in de Beroepschool voor Snij kunst te Brussel. Hel spreekwoord zegt: Stelt niet uit tol morgen wal gij heden kunt doen. Koopt dus aanstonds een pak Lessive du Génie, want gij zoudl morgen spijl hebben ze niet eerder gebruikt te hebben. Te koop bij MM. Vanderheyde, broeder en zusters, Appelmarkt le Veurne. IKORTRI.IIK. Brand. Vrijdag namiddag, om 4 ure is een brand uiige- borsten in de voddenmagazijnen van den heer Polydoor Vanden Berghe ie Kortrijk. De pompiers zijn er in gelukt het vuur ie bemeesteren. De schade is zeer aanzienlijk bestreden door verzekering. OOSTENDE.Zelfmoord van een Engelschen doktoor. Een engelsche genees heer, die gisteren met zijne vrouw te Oostende was aangekomen, was nauwe lijks in een hotel bij de zeeslatie aange komen, als hij zich met een scheers de keel afsneed. itltUSSEL. Sterfgeval. Luitenant generaal Brialmont is dins lag morgend overleden in zijne woning der Evenaar- straat, in den ouderdom van 82 jaren. België verliest in den Generaal Brial- monl een zijner grootste generaals. Als krijgsingenieur bekleedt hij den 1" rang. Smokkelen per automobiel De to b - ambten van Ramousies hebben gisteren eenen automobiel aangeslagen, die geladen was met 740 kilos tabak. De twee perso nen die hel rijtuig bestuurden, vluchtten, maar een hunner, P..., 33 jaar, machinist te Doornijk, is aangehouden, De automobiel droeg platen met ver- schillige letters en cijfers, om de over heden op een dwaalspoor le brengen. Bedienden voor Spoorwegen, Posterijen en Telegrafen. In Augusli wordt een enkele wedstrijd uitgeschreven voor de aanneming van 60 klei ken, le verdeden onder de lakken van beheer van het depar tement van Spoorwegen, Posterijen en Telegrafen. Jongelingen, die de voorwaarden van toelating tot dien wedstrijd verlangen le kennen, gelieven de berichten te lezen, die in de spoorwegstation en in de post en telegraafkantoren aangeplakl zijn. Aanvragen voor eene bediening moeten uilerlijk op 30 juli in de bureelen van hel departement loekomen. Gimibolling bij K. Pil, op Maandag 27 Juli 1903. 40 fr. prijzen. Ganibolling bij Louis Saison, op 28 Juli. 24 fr. prijzen. Op Kermisdonderdag. 30 Juli, in de Halve Maan, bij Francis Degrave, Prijs kamp op hel Kegelspel. 10 franks prijzen, inschrijving om 4 ure namiddag. Grooto Sclileting aan de Per» uiigeschrevt n door de gilde S. Sebastiaan, op Zondag 2 Augusli. 490 fr. prijzen. Ier herberg Den Keizer, bewoond door Polydoor Vanden Kerckhove, op Maandag 3 Augusli 1903, om 8 ure ’s avonds. Inleg 50 centiemen. De inschrijvingen moeten gedaan worden ten laalsten den Zondag, Botermarkt per kilo 22 Juli. I Hoogste prijs fr. 2-75 2-60 2-50 Men vraaj» t E,e.’.‘ 1 ^jongen P J1J Lerooy, kuiper, Duinkerkstraat, te Veurno. Maandag namiddag ten 4 ure, is Z. H. Leo XIII, anders gezegd Joachim Vincen- tius Raphael Ludovicus Pecci, overleden. Hij werd geboren te Carpinelo, den 2 Maart 1810. Hij deed zijne studiën eerst in het Collegie der Jezuïeten le Rome, daarna in het Collegie der Edelen en werd priester gewijd den 31 December 1837. In hel begin van 1843, had zijne verhef fing plaats tol titularis Aartsbisschop van Damictla, en werd hij Nuntius le Brussel benoemd. In dit ambt wist Mgr. Pecci, de ge negenheid des Konings en van hel Hof le winnen. In 1847 verliet hij Belgie en werd Aarts bisschop van Perrugia benoemd, waar hij meer dan 30 jaren verbleef, en op 19 De cember 1853, op bijzondere aanbeveling van onzen Koning Leopold I, tol Kardinaal verheven. Eindelijk in hel Conclaaf van 1878 werd Kardinaal Pecci als Paus uitgeroepen, onder den naam van Leo XIII. In 1886, vierde de afgestorvene zijn vijf tigste verjaardag als priester, in 1893, zijn jubelfeest van 50 jaren bisschop en in 1903, de vijf en twintigste verjaring van zijne verheffing lol hel Pausdom. Dit is de zeer beknopte levenbeschrij ving van den Paus, op wien de gansche wereld jaren lang hare blikken gevestigd hield. Bij plakbrieven in 4 koopen verdeeld. Bewoond en gebruikt door vrouw wed. Ch. Verfaillie, tol baafmis 1908, aan 2200 fr. ’sjaars, boven de lasten. Inlichtingen bij voornoemde Notarissen. Burgerstand der stad Veurne. Geboorten. Nous venous de recevoir, avec prifere I d’insertion, de Monsieur Ie Président du Bicycle Club Dunkerquois, Particle sui- vant BICYCLE CLUB DUNKERQUOIS. IK IK. I'.X’1MiV IK IIV G EIV i 1» w n EMIEL OBYN. De broeder van Emiel Obyn verliet zijn vader land om onder de Hollandsche banier de Atchi- neezen te gaan bevechten; hij kwam, na ver scheidene jaren afwezigheid, in België weder do borst versierd met de eereteekens der dapperen. Emiel verliet hot land niet, hij beminde do dierbare plek waar hij geboren was, en waar hij geene militaire lauweren maar de algemeeno vriendschap en achting verworven heeft. Ik kon tien braven man, op wiens borst de burgormoda- lie prijkt die hij bekomen heeft, niet om op een slagveld zijn evennaaste gedood to hebben, maar om bij levensgevaar zijnen evenmensch aan eene gewisse dood te hebben ontrukt. Obyn heeft reeds menigmaal blijken van moed en zelfopoffering gegeven en in den loop van do maand April lest heeft hij zich nog eens onder scheiden. Oansch gekleed wierp hij zich in het water on reddo oen kind dat op het punt was te verdrinken. Voor deze moedige daad hoeft liet Staatsbestuur hom bij Koninklijk Besluit van 18 Juli lest, do burgormodalio van 1« klas toege kend. De zelfopoffering is bij dozen man als inge boren en zijn grootste geluk is oono goede daad te kunnen doen, ja zijn loven te kunnen ten beste geven om dit van andoren te redden. Hut verhaal van hut moedig gedrag van Obyn brengt mij een historisch feit te binnen, dat mijn onderwijzer dikwijls aanhaaldo om ons op to wekken onze naasten te helpen. Bij eene overstrooming van de Adige, eonen stroom van Noorder- Italië, werden do bogen der brug van Verona do oono na do andere door don stroom woggerukt; er bleef welhaast slechts deze van het midden over waarop oen huisje stond, dat door een huisgezin bewoond was. Ónmogelijk voor de bewoners van hot huisje zich te redden, de vlucht was hun langs boido zijden afgesloten en de boog waarop hot huisje zich bevond, dreigde eiken oogenblik into storten. Hot volk.dat op do twoo oevers van don stroom vergaderd stond, verwachtte mot angst liet nood lottig einde van deze ramp, maar niemand dorst het beproeven deze ongelukkigon ter hulp te komen. Do graaf Spolverini, die zich onder do menigte bevond, beloofde honderd dukaten aan dezen die do ongelukkigen zou redden, maar niemand bood zich aan. Eensklaps komt oen dorpeling bij den stroom; hij ziot het gevaar, springt in oono boot, roeit met geweld, komt tot aan do boog en gelukt erin hot ongelukkig huisgezin te redden on het aan wal te brengen. Do menigte juichte don redder toe en do graaf wilde hom do beloofde som tor hand stellon, maar de dorpeling antwoorddeIk stel mijn loven bloot, niot om gold te verdienen maar om dit mjjnor medomonschon to redden. Geef de som aan deze ongelukkigen dio ik van do dood verlost heb, zij hebben het meer noodig dan ik, on hij vertrok zonder iets te willen aanvaarden. Emiel Obyn zou in dit geval ook niet geaar zeld hebben ter hulp te vliegan van deze oage- lukkigen. De italiaansche dorpeling on do vlaam- scho werkman zijn beide onze bewondering en onzen eerbied waardig. Hoe nederig hij ook zij, laat ons den man hoogachten die zijn levsn blootstelt om dit van andoren to /redden. Ook bij het sluiten van dit artikel, bogroeton wij met oerbiod onzon moedi gen vriend Emiel Obyn. REMEMBER. ZITTING VAN 10 JULI. Ghys Jacob, visscher te Adinkerko, 2 maanden en 52 fr. voor slagen en 25 fr. voor dronkenschap. Dobruyne Justin, leurder, Dowulf Renó on Dewulf Gustaaf, borstelkooplieden, allen to Clerckon, de twee eersten elk 8 dagen en 26 fr. en do derde 1 maand en 26 fr. voor slagen. Steen Richard, brouwer te Veurno, voorw. 50 fr. voor beleodigingen en 15 fr. voor dron kenschap. Dekerf Kamiel, dienstknecht te Leysolc, voorw. 8 dagen en 26 fr. voor slagen. Kindt Karei, timmerman te Middelkerke, en Missiaon Thóoflel, metser te Slype, voorw. elk 2ö fr. voor slagen. Herrewyn Jules, landbouwerszoon te Loo, 8 dagen voor eerroof. Carlier Karei en Coulior Achiel, werklieden te Wulveringhem, de eerste 8 dagen en 26 fr. voor smaad en 2 maal 15 fr. voor dronkenschap en de tweede 15 fr. voor dronkenschap. ■iiIh en Erve, slaande ter Oostzijde der Noordstraal te Veurne. z. vau Juliaan ou Doywol Houtprijzij fr. 350 Bij samenvoeging ingesteld fr. 03,500 17. Gesqnioro Karot, zoon van Eduard on Stoou Hendriks, Binuou palen. 19. Vercruysso Blanca, d. van Medard cn Secq Margaretha, Beoostcrpoort. 19. Callous Gaston, zoon vau Juliaan en Gryson Emma, Beoosterpoort. 19. Do Voghol Rachel, docht, van Hendrik en Do Voghol Odita, Markt. 20. Volle Marcel, z. van Hendrik ou Loroy Maria Beoosterpoort. 20. Pouchele Oscar, Lucia, Op schip. Huwelijksafkondigingen. 19. Rousseeuw Arthur, werkman to Dixmude en Dufoor Leonie, werkster to Veurno. 19. Devoghel Remi, landbouwer te Veurno met Lahaye Romanic, bijzondere to Adinkorko. Cotto annóe l’oxcursion du B. C. D. a obtenu I un éclatant succes. Dimanche, dès huit heures I du matin, au cafó Georges, local do la sociétó. I arrivaiout les oxcursionnistes en vólo et A 8 h. 35 I un groupe nombroux partait en prenant la direc- I tion do Fumes. Vers la mume heure, A la gare do Dunkerque I so róunissaient les sociétaires qui prenaient la I volo ferrée, 48 h. 55 dëpart du train. En arrivant destination nous trouvous sur lo quai, M. Van I Haecke, dólóguó du B. C. D. qui souhaito la I bienvenuo aux arrivants. A 10 houros oxactomont lo Starter donno lo I signal du dëpart dos coureurs; dix sept concur rents sont on ligno, malheurcusement la pluio I qui dopuis lo matin, mona<;ait, commence a I tombor. Los coureurs partent nóanmoins a uno vitosse I vertiginouso qui so continucra jusqu’i dostina- I tion. A 10 b. 1/2, Io beau temps eat revenu32 min. après le dëpart du Bon Coin, M. Doroo arrive au but bon premier, M. Gaston doBaockor, Pró- I sident lo fóhcito chaloureusement. Puis arrivent: MM. Ghysel en 37 m. G. Cattoen, 37 m.30s. J. Itsweire 38 m. P. Corigliano 39 m. II. Panier 41 m. F. Ambrosius 41 m. 30 s. Duthoit 44 m. I Vandermersch 44 m. 30 s. Damman 46 m. fólici- I tations A tous sans exception. 1 A 1 heuro, soixauto convives so róunissaient I I autour d’uno table superbomont drossóo et dóli- I I ciousemont dócoróo do flours aux couleurs fran- I I Raises. I Nous ne nous étondrons pas outre mesure sur I I la composition du menu qui ëtait parfait ot suc- I culent. Au champagne, M. G. do Baecker, Président, I remet une médaille commémorativo, aux armes I do la ville do Dunkerque A M. Laurent Van Haecke, délégué dn B. C. D. de Furnes qui est I trés touché do cetto marque do sympathie. I M. Van Haecke a rópondu on cos termosJo I lèvo ma coupe A notre Président d’honneur, au I premier Magistral de la ville do Dunkerque, A I Dunkerque, la citè do Jean Bart, doöt nous som- I mes Hers et qui nous est chore. La villa do Dunkerque en mo faisant remeltro I cetto bollo médaille commémorative, par I’inter- médiaire du B. C. D., fait r< vivro on moi los agré- ables souvenirs do nos dix années do relations I intimes. Maintos fois vous m’avez retju, toujours vous I m’avez choyé. Les légers services quo j’ai été appoló i pouvoir vous rondro, vous mo los aver, payés cent fois. Il mo roste uno dette de recon- I naissanco. Celle-IA jo ticherai do l’óteindre et par mon dévouomont pour lo B. C. D. ot par mon attachemcnt pour tout co qui touche Dunkerque. I Jo romorcio mon ami Gaston de Baeckor, Pré- I sident du B. C. D. des paroles par trop louan- I gouscs qu'il viont do m adresser. Jo romorcio lo I Comité du magnifiquo bouquet qu’il vient de I m'offrir. Jo suis henroux do constater quo jamais en I excursion, jo no vous vis plus nombroux. I Jo no voux pas, mos chers amis, quo vous ron- I trioz A Dunkerque les mains vides; en ramenant cetto modosto gerbo, vous direz A coux qui ont été retenus quo votrodélugué Furnois resto tou- jours également dóvouó au B. C. D. Jo vi<lo ma coupe en criant: Vivo Dunkorquo I Vivo le Bicyclo Club Dunkerquois. Uno triple salve d'applaudissoinenU accuoille I cos paroles. Pour terminer, M. Dauiel Cyssau, Vico-Prósi- I dent, on quelques bonnes paroles improvisées, I flatto lo banquet succuloment ot abondamment I sorvi. I II fait romarquortrós justemont que I’ornemen I tation do la table est duo entièremont au sacrifice I qu'A fait lo sympathique dólóguó qui a compléte- I ment dóvastó hos parterros si róputós dans la I rógion, co qui prouve 1’abondanco dos flours. 11 lovo sa coupe pour perpétuer lo souvenir de- I cotte journóe ot bolt A tout lo succos dont jouit I au B. C. D. le dóvouó délégué pour la Belgique. Lo moment du départ est arrivé, trop tAt hólasl I 11 est 6 houros. Commo lo matin, les uns re- I prennont lo train ot los autres lours chevaux I d'acior. I Vers8 houros, los oxcursionnistes so rotrouvont au local mi un souper froid est sorvi: uno agré- I able surprise était réservée aux sociétaires: I M. Van llaocko avait voulu vonir jusque Dun korquo pour avoir lo plaisir do roster encore I quelques instants parmi tous ses amis. Tout lo monde so quitta A uno houre raison- nablo en ospórant voir so ronouvolcr lo plus sou vent possible cos reunions qui laissent A tous un souvenir inoubliable do fraucho cordialitó et do bonne camaraderie.

Het Advertentieblad (1825-1914) | 1903 | | pagina 2