1 Mengelingen. KERMIS 1903 EXTRAKT De Harmonie te Oostende. Algcmeene Tijdingen. «5 J o EXTKAKT wachter tc Ooslduinkerke en Vauhoulle Karel-Lodewijk, boomkweekerswerkman to Ghyverinchove. Midden Leegste 26 Aug. fr. 2-70 2-55 2-40 Over het concert van Zondag schrijft de Carillon» het welgekend oostendsch dagblad, hol volgende: «Zondag namiddag laatstleden hebben wij een zeer puik concert, in hel Kursaal gegeven door de Koninklijke Harmonie S* Cecilia van Veurne, bijgewoond. De opsteller van bel artikel maakt eerst aan zijner lezers de gansche geschie denis van onze bloeiende maatschappij kenbaar. Nu spreekt hij van het concert en wij laten hem hel woord De zeventig uitvoerders, door den heer Vanderlinden met behendigheid bestuurd, hebben op eene uitmuntende manier een uitgekozen programma vertolkt. De.Marche héróique, zeer schoon stuk, door den be. sluurder dezer Harmonie gecomponeerd, de Ouverture d'Obéron, de Danse Jtongroise N’ 5 van Brahms, de Divertissement des Erinnyes, en eindelijk een eigenaardig stuk ook door M. Vanderlinden opgesteld, Le Xylophone, hebben de vurige toejuichingen verdiend der bevallige en talrijke menigte die in bewondering stond voor de gelijk aardigheid van dit prachtig muziekkorps, waarvan de naam sedert lang beroemd is. Het is met hel grootste genoegen dal wij hulde brengen aan dezen fijnen kring, aan zijnen Bestuurder en aan zijnen Voorzitter hel voorbeeld der Voorzitters den heere Advokaat J. Andries-Van Severen, dewelke geene moeite spaart om de Koninklijke Harmonie S* Cecilia van Veur ne in den weg des vooruitgangs n blijven houden en om zo waardig te maken van hare zinspreuk: Excelsior! Een ander lofwaardig artikel over hel concert treilen wij aan in liet blad Lu SuIboii <l*O»tcn<le. kelige straatjes die voorheen verdoken schenen achter de samengepakte woudreusen en die nu, van i SINT WALBURGA’S KERKHOF. JVic herinnert zich niet het wilde plein, stil en eenzaam als ’n begijnhofje, met zijne reuzige boomen, die, ruischend in hunne hooge kruinen, het zonnelicht onderschep ten en het heele kerkhof met zijne bouwval len en droomende huisjes in een geheimzin nig halfduister dompelden? De schrille stemmen der spelende knapen weerkaatsten zich in bonte mengeling op boom en muur, tiet was er’n plekje om te mijmeren,en nu... A’u zijn alle die boomen gestreken onder deoijldes houthakkers, nu valt het zonnelicht ruw op muur en huis, nu is alles herschapen in een naakt gekunsteld Engelsch parkje, dood-banaal, zonder karakter, met preten tieuze krullende paadjes, en effen, platte grasvlakjes waar hoogstens hier en daar dwergsli uikjes hun donkergroen gebladerte neerstrijkennu troont midden dier moder ne verkuulseling eene leelijke muit op asch- grauwe fondeering die op 'n getraliede apenkooi doet denken uit 'n dierentuin, l'oorwaar, dat is ’n moord! Welk is, welk moet het karakter zijn van het Walburga plein Zijn hoekige, onregel matige omtrek is volstrekt niet geschikt om zoo in eens, in één oogslag te worden aan zien. Zijne grauwe, blinde muren verliezen alle poëzie bij het helle daglicht en de huizen met hofjes vooraan, hebben alle schilder achtig uitzicht verloren met hel weghakken der boomen En wat beduiden nu nog de nauwe, kron- VILVOOKDE. Morgen 30 Au- gusti richten hel gemengd Comileil van den Liberalen Kring Eendracht en Voor uitgang der Liberale Werkmansbond en de Jonge Liberale Wacht, eene politieke vredelievende maar stellig grootscbe be- tooging in tol viering der 2B* verjaring der I verovering van het stadhuis te Vilvoorde, door de liberale partij. in uitvoering van het dekreet van 1 April 1811. Bij exploit van Lodewijk BOUTEN. Deurwaarder te Veurne, in date 28 Ad' gusti 1903, is er beteekening gegeven aan Cewaon iHetei-, geboren tc Plonnevez Médoc (Frankrijk), den September 1879, zoon van Jacob en Marie Denarel, dienstknecht, zonder gekende woonplaats in België, van een vonnis der boetstraffelijke Rechtbank van Veurne, in date 8 Augusti 1903, waarbij hjj bij verstek veroordeeld tot zeven maanden gevang en tot de kosten vastgesteld op 10 frank 81 ce°' timen, plichtig van diefte bij middel van braak of beklimming van klee- dingstukken en een verrekijker, ten nadeele van Rolin Alberic te Middel' kerke in Februari 1903. Voor extrakt, L. Bouten. D’. Bij koninklijke en ministcrieele be sluiten van 22 Juni eu 23 Juli 1903 be komen de wettig erkende maatschappijen van ouderlingen bijstand onzer stad de volgende hulpgelden Zorgen voor morgen 2,249,40 fr. aan- moedigingspremiën, 638 Ir. als toelagen. De Veurnsche Broederbond 490,80 fr. aanmoedigingspremiën, 266 fr. toelagen. Help u zelve 532,60 fr. aanmoedigings premiën, 212 fr. toelagen. kinders van Victor en Vanthournhoul Margarela, Beweslerpoorl. 27. Deschryver Virginia, d. van Desideer en Kinoo Euphrasie, Vestenstraal. 23. Boven Joseph, leeraar, met Moulckers Maria-Dorothea, onderwijzeres, beide wooncode te Veurne. 23. Dubois Eduard, brievenbesteller tc Adinkerkeen Cuvelier Elisa, naaister te Veurne. Zondag laatst stoomde onze Koninklijke Harmonie de lieve zeestad Oostende binnen. De hemelsche weermaker was verwittigd geweest, want een mooi weder, eene heldere geuzenzon, weerspiegelde heinde en ver hare schitterende stralen. T Was een heerlijke dag! Ieder muzickanl had de blijheid op T gezicht en wandelde met welgevallen langs dijk en strand, waai de frissche zeelucht hem goed deed... Om 5 ure greep in de groote feestzaal van het Kursaal, hel concert plaats. Zel den, ja zeer zelden is hel aan muzieken toegelaten zich tc laten hooren in hel Kur saal, in volle badseizoen; daarvoor moet men stevig gewapend en kloek slaan. De Harmonie, die reeds zoovele concerten in alle steden des lands heeft gespeeld, ge noot nogmaals de eer, voor een talrijk en kunstminnend publiek zich te laten hooien. In bijzonderheden treden over de uit voering van ieder stuk, over het kundig spel der solisten zullen en kunnen wij niet doen. Zeggen wij dat alles puik en opper best werd vertolkt, zoowel onder opzicht van samenbang als van zuiverheid van toonen. De heer Vanderlinden heeft op meesterlijke wijze zijne muziekanten weten te geleiden, want zulks is niet gemakkelijk in de feesthall van het Kursaal; dit weten wij bij ondervinding. Ieder stuk werd met daverend handgeklap begroet, een teeken dat de talrijke muziekkenners, de Harmo nie naar waarde hebben weten te schatten. Het stuk Les Erinnyes van Massenet werd bijzonder aanhoord en toegejuicht, alsook het stukje Le Xylophone van Vanderlinden dal luidruchtig gebisseerd werd. Eene ovatie viel de Harmonie en baren Bestuur der te beurt, toen de lieer Rinskopf, or kestmeester van hel Kursaal, den heer Vanderlinden eene kostelijke bannier aan bood als blijken van hooge kunslwaardee- ring. Deze witte zijden bannier is aller fraaist en versierd met de in goud gebor duurde wapens van Oostende en Veurne. De Harmonie heeft eens le meer bewezen dal, door onverpoosd werken en onder eene knappe leiding men tol uitslagen kan geraken, die vele maatschappijen benijden. Hulde dus aan de Harmonies* Cecilia. Na hel concert, wachtte in het Hotel de Barcelone, een lekker gastmaal, dal met orde en vlugheid werd opgediend. De muziekanten, hoogst tevreden over den uitslag van ’t concert, deden eer aan tafel, want alles was zoo wel geschikt, dat niets te wensclien liet; tol staving onzergezeg- dens, geven wij hier de spijskaart. Bij ministerieel besluit van 25 Oogst, wordt de opening der jacht in Weslvlaan- deren vastgesteld op 5 September naast. De jacht bij middel van den loophond of van den hazewind is slechts toegelaten te rekenen met 19 dezelfde maand en deze op de fezanten en hel groot wild le reke nen met 1 October. Aan hel nagerecht, brengt de lieer kapi tein Claeys eene welverdiende hulde aan den heer Voorzitter Andries, wegens zijne grenslooze mildheid. Handgeklap begroet ten deze woorden. De heer Andries van zijnen kant zegt ook eenige woorden van dank aan den Kapitein Claeys en brengt hulde aan bel streven van den knappen Bestuurder en zijne trouwe muziekanten. Toejuichingen vielen die vleiende woorden te beurt, en hel was onder den besten indruk dal de muziekanten zich naar hel Kursaal begaven om iiet groot symfonisch concert (120 uitvoerders) le aanhooren. Om kwart voor 10 ure, verlokken, per specialen tram, de Cecilianen blijgezind naar hunne lieve stad Veurne terug, gansch verrukt over hun uitstapje. Reporter. BULHCAMP. De echtgenoolen Amelool zijn verrijkt met hun drie en der tigste kind. Botermarkt per kilo 19 Aug. Hoogste prijs fr. 2-75 Midden 2-60 2-50 BRUGGE. Fabriek afgebrand.— Gisteren namiddag is door zelfontbranding van balen katoen, die op den zolder ge stapeld lagen, brand uilgeborstcn in de katoenspinnerij van den heer Van der Schueren, te Assebroeck, bij Brugge. Hel vuur nam dadelijk eene groote uit breiding, doch kon na 3 uren werkens dooi de pompiers overmeesterd worden. Heel hel bovendeel der fabriek is vernield, als ook eene groote hoeveelheid grondstoffen. De schade is nogal groot. 200 personen zullen door de ramp voor eenigen lijd werkloos zijn. Sedert eenigen lijd wordt hel publiek uilgenoodigd om de Lessive du Génie te gebruiken. Maar vragen eenige lezers tot welk gebruik? Gemakkelijk anlwooid voor alle kuischingen. Geen produkt wascht zoo snel en zoo goedkoop hel linnen, de flanel, de kleedingslukken, geeft zulken glans aan de kleuren dei tegelvloeren. De vleeschhouwcrs, de varkensslachters verdrijven er mede allen I reuk ml hunne winkels, want de Lessive I du Génie behalve dal zij eenen geur van I iris verspreidt neemt op wonderlijke wijze I alle vetplekken van de toogen en uil- I stallingen weg. Vraagt staal aan de Maatschappij der I Produils du Génie, le Péruwelz. I Te koop bij MM. Vanderheyde, broeder I en zusters, Appelmarkt, Veurne. BRUKSEE. Donderdag avond I had op de Regenilaan een verschrikkelijk I tramongeval plaats. I M. A. Samyn, stedelijkc bouwmeester, I stond op liet achterste platform van een I elcctrische tram, rijdend van Schaarbeek I naar hel Bosch, wanneer hij er op ge- I melde laan eensklaps at viel en onder hel I tweede rijtuig rolde. I Wanneer men den ongelukkige opraapte I bemerkte men dal hij vreeselijk werd I gewond op gansch hel lichaam en geen I teeken van leven meer gaf. De wielen van I hel iweede rijtuig waren over zijn linker- I been en over zijnen buik gerold. Geheel I de linkerzijde van hel slachtoffer lag open. I De gekwetste werd naar hel Sl. Pieters- I gasthuis vervoerd. Daar keerde M. Samyn tot hel bewusl- I zijn weder en vertelde zelf hoe hel ongeluk I plaats had; doch eensklaps liet hij eenen I grooten schreeuw en de dokters bestatig- den dat hij had opgehouden le leven. Mev. Samyn werd met al de mogelijke I omzichtigheid onderlicht van het vreese lijk en onherstelbaar ongeluk dal haar I kwam le treffen. Zij spoedde zich naar I liet gasthuis en kwam er aan als haai- I echtgenoot reeds den geest gegeven had. De overledene was 61 jaar oud en woonde in de Twaalf Aposlelenstraal. M. Adolf Samyn was een der meest gekende en befaamdsle onzer bouwkundi gen. Talrijke gevels op de lanen, vele gemeentescholen, monumenten op de kerkhoven, enz. zijn het werk van den genialen man. Hij was hel ook, die de herstellings werken op de Groote Markt, begonnen door Jamar, voltooide. Bij koninklijk besluit van 12 Augusti wordt hel burgerkruis van 2,le klas ver leend aan den beer A. Conslandl, genees heer te Pervyse.als belooning der diensten door hem bewezen bij gelegenheid van heerschende ziekten. Bij'Jkoninklijk besluit van 17 Augusti 1903 is de heer Feys, rechter bij de rechtbank van eersten aanleg le Veurne, aangeduid om gedurende eenen nieuwen termijn van drie jaren, bel ambt van onderzoeksrechter in die rechtbank waar te nemen. in uitvoering van het dekreet van 1 April 1814. Bij exploit van Lodewijk BOUTEN. Deurwaarder te Veurne, in date 28 AU' gusti 1903, is er beteekening gedaan aan Doltiay-e I£mlle, leurder, ge' boren te Craywyck (Frankrijk), dt>n 6 Juni 1886, zoon van Joseph en Lema- tre Josephine, wonende voor dezen tc Oostende, thans zonder gekende woon plaats in België, van een vonnis der boetstraffelijke Rechtbank van Vetii no in date 31 Juli 1903, waarbij hij bU verstek veroordeeld is tot eene maand gevang, zes en twintig franks boet en tot de kosten vastgesteld op 16 frank 80 centimen als plichtig bevonden van te Middelkerke den 17 Maart 1903, ten nadeele van Ver Eeckc Jules eene zekere hoeveelheid vleesch, bedriege- lijk te hebben ontvreemd en bevelende dat bij gebrek aan betaling binnen don tijd door de wet bepaald, de gcld- boet zal mogen vervangen worden door eeno gevangzitting van acht dagen. Voor extrakt, Eieren p. 26 fr. 2-10 2-30 Prijskamp met de L.uti*el>olle bij 11. Callcwaei l, op 30 Oogst. 25 fr. prijzen. Op Zondag 30 Oogst, ter herberg Den Transvaal, bij Florimond Brulool. 8mij- tiug op den Vogclplk voor eenC Hesp en Bolling voor een stuk klee- dinggoed. GEMEENTE GYVERINCHOVE. Zondag 6 September 1903. Concert, volksvermaken, prijskamp voorreisduiven, velo-coursen, volkfeestcii prijskamp op den vogclpik, krakcbolling. Burgerstand der stad Veui-ne. I en die nu, van verre gelijken op leelijke 21. Vanmol Paula en Martha, tweeling- gaten; wat zegt aan hel oog, nevens het schreeuwend moderne beestenhok de brok kelige, bouwvallige reuzenklomp van den toren die nu meer het uiterlijk heeft van 'u verlaten steenoven Neen, neen, alle die dingen hadden hun karakter, hunne poëzie, als ze vroeger half verscholen lagen, slapend in de schaduw, zwijgende getuigen van een verre verleden.. Oh! Ik weet wat men mij opwerpen zal: de boomen wierden oud en het was in het praktisch voordeel der stadskas ze te ver- koopen en weg te ruimen‘t Is dus eene geldkwestie die ons van een der meest karak teristieke gezichtpunten heeft beroofd Des te ergerZoo redeneerende, zie ik niet in waarom men 'l Sl Walburga-kerkhof niet zou gebruiken tot moestuin, en de toren muren tot reklaam-schildering voor Sun light Soap» en automalieke regenschermen 24. Dibbout Oscar, schipper, geboren te Damme den 23 October 1872 en Steke- lorum Irma, schipperin, geb. le Condó, (Frankrijk) den 12 Juni 1875. 23. Vandenbussche Joanna, zond, beroep, 83 j. 6 m. 4 d. Vestenstraal, weduwe van Karei Nootebaert. 24. Vanmol Martha, jong kind, 3 d. Bewes- terpoort. 25. De Backer Rachel, 4 m. 17 d. Vesten- straat. 26. Ryssen Hendrik, gasthof houder, 40 j. 3 m. 6 d. Stalieplaais, cchlg. van Bertlia Ghyselen. 28. Allaeys Karei, smid, 33 j. 7 m. Patuie- I straal, cchlg. van Elisa Vandewoude. fr. 2-30 2-40 nEKEMMLlKIVGEN 12 Huwelijksafkondigingen. Consommé Royal A t’Ostondaise. Aiglefin, sauco mousseline Potnmes nature. Contretilat Périguoux A Ia Jardiniere. Poulets do grains Fruits glacés. Pudding Barcelone. ■j. Bouton* D'. VF.n M A I .I.I.IKIIEOFl*- Geboorten. PUCK. Huwelijken. Sterfgevallen.

Het Advertentieblad (1825-1914) | 1903 | | pagina 2