VAN VEURNE 1 2 Kiezers va» Weslerpoort! AAN DE KIEZERS. onder Nr 1. NIEUWSBLAD VOOR VEURNE EN HET ARRONDISSEMENT 1 STAD VEURNE. Gemeentekiezing van 18 October. r f I Stem! alzoo Klerikale kiesbeloflen zijn klerikale leugens. Kiezers van Veurne de liberale lijst. Er is maar eene manier van wel te stemmen, dat is op ieder briefje bet wit puntje zwart maken in het zwart vierkant onder X ^’r <41. jaar. Brunein de Brauwere r Lesaffre Merlevede Rousseeuw Vanderstraete i I I Zaterdag IO October 1003. makkelijkt! Maar op wiens dringende vragen is zulks verricht geweest Op het aanhoudend reklameeren van eenen liberalen gemeenteraadsheer Dit mag en moet gekend worden Een ander stadsbediende heeft zijn ontslag gegeven, maar onze Meesters, vreezende dat voor deze plaats ook een groot getal vragers zouden kunnen zijn, en indien zij eene benoeming deden, het getal misnoegden nog zou aangroeien, hebben den ontslaggever verplicht zijne bediening voorloopig, T is te zeggen tot na de 1*. lezing, voort te zetten. Aan de aanvagers, voor deze plaats, die reeds lot een tiental beloopen, antwoorden onze Meesters dat de plaats nog niet open is, maar indien zulks gebeurt, beloven zij aan allen de openstaande plaats. Dit is weerom een kiestruk en wij zeggen nog eens: Klerikale liiesbeloften zijn klerikale leugens. Ten anderen, aan wien zijl gij, herber giers van Weslerpoort, de vermindering der danstaksen verschuldigd Aan de liberalen, alleen. Zij zijn liet, de liberale raadshceren, die een ontwerp hadden nêergelegd om op talrijke feest- en kermisdagen, vol- komene ontlasting te verkrijgen. Wie stemde er tegen? De katholieken. En dan kwamen deze op met een ver minkt artikel, dat toch iets toegaf, omdat uwe klachten al te schreeuwend waren Waren er in den raad geen liberalen geweest, de katholieken zouden uwe reklamaliën in den vergeetboek hebben gelaten Kiezers van Weslerpoort Gij zult uwe ware vrienden indachtig zijn. Wilt gij verbeteringen aan uwe wegen Stemt voor de liberalen die een einde zullen stellen aan al onze nuttelooze pronk- werken Wilt gij nog gunstigere schikkingen nopens de danstaksen? Stemt voor de liberalen 1 Zij zijn uwe belangen getrouw geweest in het verledene. Zij zullen ze nog verdedigen in het toe komende. Onze tegenstrevers durven vasthouden dat wij tegen het leggen waren der kalsijde van de Moeres Nieuwe leugen 1 Ja, wij hebben het inspuiten van het Veld afgekeurd Maar iedereen weet nog in welke scha delijke voorwaarden dit knoeiwerk is verricht geweest 1 Men ging van uren verre in ’t ronde gaan zien naar dien slijkpoel, die in zulk- eene snelheid was bijgebracht dal er werklieden in hun huisje in gevaar waren gesteld. Dit was eene waarlijke verwoesting En zulks houden wij slaande. Men heeft uwe beslaande riool gekuischl en alzoo de aflos van het water verge- Men tracht u te misleiden Moest men den Veurnaar gelooven, dan zouden de liberalen voor u nooit niets hebben gedaan. Kan men onbeschaamder de waarheid verdraaien Zijn het niet de liberalen die uwe Dijkje- kermis hebben ingericht Ja, duizendmaal ja Maar geenszins de katholieken zoo als de Veurnaar het durft beweren. Herinnert u de volksfeesten die tijdens bel liberaal gemeentebestuur waren ge vierd Zij brachten leering en neering bij. Thans zijn de feesten tot niets vervallen 1 Dit Blad verschijnt den Zaterdag van iedere week. Inschrijvingsprijs, voorop betaalbaar: 4 fr. ’s jaars; met de post 5 fr. Een afzonderlijk nummer 10 cent. Bekendmakingen 20 centiemen den drukregel. De groote letters volgens plaatsruimte. Reklamen 50 cent. Rechterlijke eerherstellingen 1 fr. Men wordt verzocht alle hoegenaamde artikels uiterlijk tegen Vrijdag middag Vr ij en onderteekend toe te zenden. Artikels ongeteekend of personaliteiten bevattende, worden niet opgenomen. De Annoncen voor Belgie, uitgezonderd beide Vlaanderen, alsmede die voor het Buitenland worden ontvangen door den Office de Publicité, Magdalenastraat, Brussel. Men schrijft in bij CAMILLE BRLVEIV, Reeds twee maal hebben wij er op ge wezen dal ons klerikaal bestuur, uil kies- belang, de benoeming van eenen bewaar der der wegen uitstelt tol na de kiezing om de 22 aanvragers niet te misnoegen. De Veurnaar heeft op ons schrijven nog niet geantwoord, omdat hij wel weet dat wij waarheid zeggen, en de zaken alzoo zullen gebeuren, maar onderlusschen paaien de klerikale kandidaten de aanvra gers met beloften. Maar wij zeggen U, werklieden, opgelet! Klerikale kiesbeloflen zijn klerikale leugens. De gemeentekiezing nadert met rasse schreden. Nog slechts eene week scheidt ons van dien lang verwachten dag af. De gewichtige dag is aanstaande waar op de burgers hun oordeel zullen te vellen hebben over de handelwijze van het stads bestuur. De dag nadert waarop het kiezerskorps van Veurne zal bijeengeroepen worden om de mannen aan te duiden door dewelke zij begeeren bestuurd te worden. De dag waarop het kiezerskorps van Veurne de belangrijke en gewichtige taak zal te beurt vallen, van al de daden van ons klerikaal stadsbestuur te beoordeelen. De dag waarop de kiezers van Veurne zullen moeten overwegen en uitspraak ioen, zoo zij ja of neen, de schande- jke geld verkwistingen goedkeuren, welke ft klerikaal bestuur, sedert negentien jjjen heeft gedaan. Ie dag waarop de verstoolelingen van onj meesters zich zullen wreken over de uil^itingen, waarvan zij hel voorwerp zijn|weest. De\ag waarop de geestelijke kiesdra- vers S vele kiezers, met zeemende woor- den of met bedreiging van broodroof, hunne slem zullen komen afbedelen of eischen ten voordeele hunner schipbreuk lijdende kandidaten. De dag waarop het kiezerskorps aan ons partijdig bestuur loon naar werken zal welen te geven. <- Wilt gij dal uwe belangen onpartijdig en spaarzaam bestuurd worden? Wilt gij gelijkheid onder alle opzichten? Wilt gij dat Veurne berleve? Stemt dan den 18 October als een man VOOf Drukker-Uitgever, te Veurne, en in de Postkantoren des Rijks. ADVERTENTIEBLAD 11,44 ’smorg. 11,50’s morg. 19,10 19,16 Stemt allen als één man onder nummer i. liet Advertentie-blad is ver- krijgbaar in het kolTijbuis «L’Espérance» aan 1O centie men ’t nummer. Vertrek uit VEURNE naar YPER. Statie 4,34 7,43 9,55 10,26* ’s morg. 13,00 16,02 18,12 ’s avond». Voorstad 4,39 7,48 10,00 10,31 13,05 16,07 18,17 Alleenlijk den Woensdag. Vertrekt Groote Markt om 10,20 u. Herinnert u den prijskamp voor 't visschen die over 4 jaar moest gegeven zijn Die groote stadhuisheeren bezaten alleenlijks den noodigen invloed niet om, voor dezen keer, ten minste, ontslag te bekomen van het nieuw vereischle visch- verlof niettegenstaande zij nogtans alles hadden laten inrichten met beloften van ontlasting IWMWfa—W—MM———r—a— imr e Vertrek uit VEURNE naar DE PANNE. Statie 6,22 9,50 11,44‘smorg. 14,20 16,26 Pannestraat 6,28 9,56 11,50’smorg. 14,26 16,32 Vertrekuren van den IJzerenweg tot Jtanuarl 11)04. Vertrek uit Veurne naar het Binnenland 4,43 6,49 9,50 11,55 's morgens. 15,53 18,03 's avonds. Vertrek uit Veurne naar Duinkerke 7,43 9,49 ’s morgens. 14,38 18,05 22,07 's avonds. Vertrekuren van den Buurtspoorweg met 1 October. Vertrek van VEURNE naar NIEUPOORT en OOSTENDE: Statie 5,05 6,56 8,52 10,00 ’s morg. 12,22 13,32 15,16 18,04 20,04’s av. Groote Markt 5,10 7,02 8,57 10,05 - 12,27 13,37 15,22 18,09 20,09

Het Advertentieblad (1825-1914) | 1903 | | pagina 1