VAN VEURNE NIEUWSBLAD VOOR VEURNE EN HET ARRONDISSEMENT Opgelet! Stemt allen onder IV 1 1 2 Gewichtig Punt Stemt allen voor de liberale lijst. OPGEPAST LEEST HIER Opgepast STAD VEURNE. Gemeentekiezing van 18 October. Gewichtig Puntne bekwaamheid uitbazuinde. En nu men Stemt maar vrij voor de lijst der libe- achtef. de schermen begint te zien, nu ralen. HALTE-LA. alzoo Burgers van Veurne! Werklieden Herbergiers onder nummer 4. Er is maar eene manier van wel le stemmen, dat is op ieder briefje hel wit puntje zwart maken in het zwart vierkant ondier TKT«- De kiezers die voor een hand vol centen hun ge weten laten uitkoopen, zijn niet waardig ’t kies recht te bezitten. /Knterclag October 1903. IV -4». I Brunein de Brauwere Lesaffre Merlevede Rousseeuw Vanderstraete - Al hunne grootspraak blijkt nu louter Stemt het hokje verlaat. De voorspelling die deze woorden beval zal Zondag voor bel klerikaal bestuur van Veurne verwezenlijkt worden. Mane! De dagen onzer dweepzieke klerikalen zijn geteld; de schrik is hun om ’t harte geslagen. Ze voelen iets in de lucht hangen, iets drukkends, als de voor bode van een onheil. Negentien jaren lang hebben zij den spot gedreven met de billijke eischen der Veurnsche bevolking; negentien jaren lang hebben zij volhard in hunne kort zichtigheid, hunne laatdunkendheid, hun ne politieke onverdraagzaamheid. Steu nende op hunne geduchte overmacht, welke zij onverbrekelijk achtten, meenden zij zich sterk genoeg om tot in der eeuwig heid de aanvallen der tegenpartij te blijven weerstaan en met den dag groeiden ook hun overmoed, hunne heerschzucht, hunne aanmatigingen aan. Thans is hun doods vonnis geleekend Thecel! Hunne daden zijn in de weegschaal gelegd en zwaar helt de zijde omlaag, waarin hunne schuld, hunne nalatigheid, hun partijdig bestuur liggen. Hunne verwaarloozing van de volksbe langen, hei verzuimen hunner plichten als oprechte gemeentevaders, het ongehoord begunstigen van hunne sleppedragers, maar vooral hun onbehendig financieel beheer veroordeelen hen. Wilt ge uwe vrijheid herwinnen, uwe stad zien herbloeien, uwe belangen zien behartigen, de stadsgelden door bekwame en spaarzame mannen zien gebruiken Stemt voor de liberale lijst. Wilt ge den broodroof en vervolgingen zien ophouden, wilt ge het duurbaar on derwijs uwer kinderen redden, wilt ge de avondschool, die zoo nuttig is voor allen, zien herinrichten? Stemt voor de liberale lijst. Wilt gij aan onze meesters doen zien dat gij moede zijt van hunne plagerijen, hunne vervolgingen en vooral van de hate lijke belastingen die op u drukken. Stemt voor de libernle lijst. het potlood dat gij in het afsluitsel vindt en dat gij moet doen scherpen als er geen punt meer aan is. Let wel op het potlood niet nat te maken of er te veel op te duwen. Heeft de kiezer misstempeld of een der kiesbrieven bevuild, dan vouwt hij die in hunne oude plooi terug en gaat er aan den Voorzitter zooveel andere vra gen alm hij er bedorven lieeft. De kiezer slaat in het kieskolje alleen niemand mag daar bij hem staan of komen zien wat hij doet, hij mag ook aan niemand laten zien hoe hij gestemd heelt. De stem ming is geheim. Geen mensch kan welen voor wien gij stemt. 4. Als de kiezer nu op iederen brief heeft gestemd, zooals hierboven is aange duid, dan vouwt hij weer de brieven toe zooals zij geplooid waren, met den limber of zegel naar builen en keert er mee terug naar ’t bureel. De kiezer zelf steekt zijne brieven in de bus, krijgt zijn bijeenroe- pingsbrief terug. Hij heeft gestemd als een ware volks vriend, zijne burgerplicht wel vervuld; zijne stemming is geldig. Onverbeter lijk Niemand mag met zijne stembrieven open van hel hokje waar men gestemd Onderrichtingen aan den Kiezer. 1. Om 8 ure’s morgens begint de kie- zing. Om 1 uur wordt de deur van ’t kies- bureel geslotendie binnen zijn, mogen nog stemmen, die buiten zijn niet meer. 2. De kiezer moet zijn oproepings brief medebrengen. De kiezer geeft zijn oproepingsbrief aan den Voorzitter welke hem de brieven geeft waarop moet gestemd worden. Op die brieven slaat van buiten een timber of zegel. De kiezer met eene stem krijgt oenen brief; deze met twee stemmen krijgt twee brieven; deze met drie stemmen, krijgt er driedeze met vier stemmen, vier. 3. De kiezer gaat met die stembrieven naar een der afsluitsels van het kieslokaal. Hij ziet of de lessenaar wel zuiver is, niet met inkt, zwartsel of ander- zinw bevuild ia. Hij doet zijne stem brieven open, den eenen na den anderen, en maakt op iedere stembrief hel wil mid denpunt zwart van het vierkant dal boven de lijst Slaat der Liberalen, Die puntjes worden zwart gemaakt met men die feniksen begint te kennen, nu ziet men eerst hoe lang de Veurnsche bevol king zich zand in de oogen heeft laten strooien en hoe lang zij zich heeft laten verblinden door den ijdelen schijn van ge veinsde volksliefde. Pbares! Hun rijk is uil! En reeds gaat er een zucht van verlichting op bij de nadering hunner onvermijdelijke laatste ineenstorting. Ze zoeken naar eene reddingsplank, die niet meer voor handen is; ze voelen het wrak onder hunne voelen wegzinken en de rallen springen reeds over boord. Waar zij ook de oogen wenden of kee- reti, allerwege, overal, rijzen die zelfde vlammende letteren op, die de voorspel ling zijn van hunne nederlaag en die ben zoodanig met schrik hebben vervuld, dal zij sinds veertien dagen schier niets anders meer doen dan raaskallen en dat allen naar den dag van 18 October gaan... zooals de veroordeelde naar de galg. En ge moet geen profeet zijn om dat te voorspellen. 1'1''' jaar. Dit Blad verschijnt den Zaterdag van iedere week. - Inschrijvingsprijs, voorop betaalbaar; 4 fr. ’s jaars; met de post 5 fr. Een afzonderlijk nummer 10 cent. Bekendmakingen 20 centiemen den drukregel. De groote letters volgens plaatsruimte. Reklamen SO cent. Rechterlijke eerherstellingen 1 fr. Men wordt verzocht alle lioegenaamde artikels uiterlijk tegen Vrijdag middag vrij en onderteekend toe te zenden. - Artikels ongeteekend of personaliteiten bevallende, worden niet opgenomen. Be Annoncen voor Belgte, uitgezonderd beide Vlaanderen, alsmede die voor het Buitenland worden ontvangen door den Office de Publicité, MagdalenastraatBrussel. Men schrijft in bij CAMILLE ititUlVEliV, Drukker-Uitgever, te Veurne, en in de Postkantoren des Rijks. Vertrekuren van den IJzerenweg tot Si Januari 1004. heeft tot aan het bureel komen. De brieven moeten toegevouwen zijn eer de kiezer snoeverij; zij schenen groot, ja, zoolang het hokje verlaat. hun ejgeu orgaan hunne knapheid en hun- Alleen in het middenpuntje van het vier kant boven de lijst der liberale volks vrienden. Alleen daar en nergens anders! Een enkelen dop dus met het potlood onder vr i. De kiezer, die blind is of door gebrekkelijk- heid verhinderd om zijne stemming zelf te doen, mag zich door eenen helper, vrouw, broeder, zoon, zuster, dochter doen ver gezellen. Hij mag dien geleider zelf, in volle vrij heid kiezen. Niemand mag hem een helper opdringen. Declerck De Haene De Muys de Spot Donck Verraes MHSSB ADVERTENTIE-BLAD 9,50 9,56 14,20 14.26 19,10 19,16 MlIIIIBII—Q Mane, Thecel, Phares Vertrek uit VEURNE naar DE PANNE. Statie 6,22 9,50 11,44’smorg. 14,20 16,26 Pannestraat 6,28 9,56 11,50’smorg. 11,26 16,32 Vertrek uit Veurne naar het Binnenland 4,43 6,49 9,50 11,55’s morgens. 15,53 18,03 ’s avonds. Vertrek uit Veurne naar Duinkerke 7,43 9,49 ’s morgens. 14,38 18,05 22,07 ’s avonds. Vertrekuren van den Buurtspoorweg niet 1 October. Vertrek van VEURNE naar N1EUP00RTen OOSTENDE: Statie 5,05 6,56 8,52 10,00 ’s morg. 12,22 13,32 15,16 18,04 20,04’sav. Groote Markt 5,10 7,02 8,57 10,05 - 12,27 13,37 15,22 18,09 20,09 Vertrek uit VEURNE naar YPER. Statie 4,34 7,43 9,55 10,26* ’s morg. 13,00 16,02 18,12 ’s avondi. Voorstad 4,39 7,48 10,00 10,31 - 13,05 16,07 IS,17 Alleenlijk don Woensdag. Vertrekt Groote Markt om 10,20 u.

Het Advertentieblad (1825-1914) | 1903 | | pagina 1