4 Notaris Camille DE CA E Algcmeene Tij<1 ingen De Notaris KERKHOFS te Brugge, zal ZATERDAG 14 NOVEMBER ten 2 ure, ter herberg Den Gouden Arend, Munteplaats te Brugge, overgaan tot den Overslag H. 3-27-60 C. Land Hollanders Ilaliaanders Groot Woonhuis Zware Fruitboomen. BOETEN le Veurne. Rechterlijke Kronijk. Mengelingen. DE LESSIVE DU GÉNIE EENIGE SNIPPERINGSKENS ik i>:isi*ikm VkirvGi:x. 15 blad gezeid en geschreven wordt. Dit is zeer moedig, Confrater, nogtans moeten wij u waarschuwen dat indien gij u nog personaliteiten over onze vrienden toe laat, wij u met dezelfde munt zullen be talen, wij hebben immers brood genoeg op de plank. Oog voor oog en tand voor tand Vatje-vous, Veuniaar KANTOOR VAN OEN CombatHcliuiving en Hinijting voor een koppel veile Kiekens op Zondag 29 November, bij Louis Dupon-Lahaye. Combat«ciiulvln£ en Kinljting op de vogelpik voor een koppel veile kie kens, ter herberg La belle Alliance, bij August Degroole, op 29 November 1903. VEUHNE.-Morgen geeft deKoor- zangerskring De Vereenigde Vrienden, haar eerste wintel concert, met medewerking der heeren Arthur Maes, lenor en Julien Michel, violonisl, le prijzen van hel Con servatorium van Gent. Hel concert zal juist om H ure be ginnen. Voor de buurtwegen van ons arron dissement zijn de volgende hulpsommen tot gestaan 4162 fr. aan de gemeenten Adinkerkc, van Hoogataede. Verdeeld in 2 koopen. Verpacht tol 1 October 1915 aan Caro- I lus De Packer, mits 420 fr. ’s jaars. j Te zomen afzonderlijk ingesteld fr. 13,100 IBM KilT voorhoofdenoe West op de Elzendammeslraat. Bewoond en gebruikt door den medeverkooper Louis Devisch. Aanslag met de geldlelling. MAANDAG 25 NOVEMBER 1905 1 ure namiddag slipt, ter hofstede van de weduwe floedts en op hofstedeken laatst gefn uikt door de weduwe Dinnekein, te S‘ Ricquiers, KOOPDAG van schoonc Het schijnt dal de scherts waarmede Figaro tic beschimpingen van onze kandi daten in de Veuniaar beantwoordt, effect gemaakt heeft, want de beschimpingen hebben als bij looverslag opgewóuden. alhoewel de Veuniaar verzekert dat de bedoelde persoon zijne botten vaagt aan al hetgeen over hem in het Advertentie- Burgerstand der stad Veurne. Geboorten. Anodinus beleekent Entwat van niet, zegt de Veuniaar. maar waarom spreekt gij dan over de kunstgewrochten niet die in de Café Franpais waren ten toon ge steld Waarom niet een woordje lof aan den genialen kunslleekenaar die deze teekeningen heelt voortgebracht Zijl gij misschien beschaamd over de heldendaad van dit heerschap, ofwel heeft Anodinus den kunslleekenaar zoo zeer loegenepen dat hij bevreesd is voor eene tweede aftakeling 1 WOENSDAG II NOVEMBER 1905 10 1/2 ure voormiddag stipt, ter Vredege- recbtszaal le Veurne, Licitatle Verkooping in ééne zitting, van: OOSTVLETEREN. 1. ZAAILAjVD bij kadaster Wijk B, Nr 623, groot 69 aren 80 cent, palende Oost den Burgweg. 2. De zuidhelft of 28 aren van eene partij bij kadaster Wijk B, Nr 722, palende West den Burgweg; (de wederhelft be hoort M. Ch. Soenen en kinders le Woe- sten). Deze koopen gebruikt door den medeverkooper Celestin Debruyne tol I October 1909, aan 111 fr. ’s jaars, boven de lasten. Ook inlichtingen te bekomen bij den Notaris Vnnnetate le Wulveringhem. WOENSDAG 11 NOVEMBER 1905 II ure vooi middag slipt, ter Vredege- recbtszaal le Veurne. Ucitatie Verkooping in eene zitting, van Gyverinchove-dorpplaats. met afhankelijkheden en ho ving, bij kadaster Wijk B, Nr 395t, groot 5 aren 70 ca. en zeer 6 maanden lijd van betaling, mits goede borgstelling. Kantoor van den Deurwaarder DINSDAG 24 NOVEMBER 1905 om 12 t/2 nren stipt te beginnen, te Al- veringhem en Vinchem, op lauden en gra- zingen, gebruikt door Paul De Groote, langs en nabij de nieuwe Macadambaan, tusschen de Tramstatie Wulvei inghein- Vinchem en T Zwarte Peerd, Nlerkweerdige Koopdag van B O O ME 1ST zooals zuivere Olmen (allen «vftöyöj! wagenmakers), Hollanders, Eiken en Klemmers, waarin zware en lange Korren, van de schoonste der streek. Gewone voorwaarden en langen lijd vau betaling mits borg voor al de koopers zonder onderscheid. Sterfgeval. Donderdag laatst is le Houthem over leden, in den ouderdom van 44 jaar, de heer EUGEEN DEPLA, onderwijzer der gemeenteschool. Wij bieden aan de familie van den afge storvene onze rechtzinnigste rouwbetui gingen aan. 1' Correctionele Rechtbank van Veurne. ’t BOMTJE. Geboren in de Middeneeuwsehe tijden, was zij de ziel, het Palladium der stad, de slem der bevolking, eene slem die donde rend galmde over 't verre vlakke land. Zij was het, die, in de zwarte oorlogstijden, onze voorvaderen ten heiligen strijde riep tegen den vreemden overweldigaar, ja soms legen den trouwloozen landvorst; zij was hel die ’t gevreesde brandgevaar aan de ver schrikte inwoners verkondde, zij die in heu gelijke tijden de stad ter feest uitnoodde en aller harten met vreugde vervulde... En nu nog, wie onder ons voelt zich niet hel hail week worden, wie kan 'l ontzeggen dal hem niet iels in de borstkas losscheurl als de victorieust galm van 'l Hondje hem door de hersens dondert Dan eerst voelt men dat nevens, dal boven de vaderlands liefde, 'n ander, inniger gevoel schuilt in den vergeethoek van hel hartde gehecht heid aan de geboortestreek, de liefde tot de vlek waar, zooals de dichter zingt ....Ons’ Vaadren rusten En T nakroost wonen zal. Waar moeder ons eens baarde En opleidde aan beur hand... Galmt hoog en glansrijk, o, heerlijke, betooverende reuzenklok. Zend nwe bronzen reuzenstem heinde en verre, over land en weigij roept de schim van 't verleden voor onze oogenop; gij schudt ons wakker voor de toekomst, gij zijl de bovenaardsche kreet van hel nimmer verdoofde volksgeweten gemeente naar de Panne; 14,000 aan de gemeente Clercken cn Zarren voor den i steenweg van den Ruilershoek2000 fr. f aan de gemeente Eggewaertscappelle, voor het kasseien der dorpplaals. De opening der Kamers van Volks vertegenwoordigers is vasigesteld op 11 November aanstaande. Wilde zwijns. In de bosschen van Pitthem, heeft men een wild zwijn ontdekt doch kon het onder schot niet krijgen.Ook in de omstreken van Yper heeft men een wild zwijn gezien. De genaamde Juliaan Van Hecke, oud 27 jaar, dienstknecht te Beerst, is door hel Assisenhof van Brugge veroordeeld tot 20 jaar dwangarbeid, voor moordpoging op de vrouw D. Zvvaenepoel te Beerst. Door hetzelfde Gerechtshof is de ge naamde Juliaan Serpielers, oud 21 jaar, melserdienei’ te Eesscn, veroordeeld tot 20 jaar dwangarbeid, voor moord op Adolf Baud en te Eessen. Hel 2jarlg zoontje van M. Creus, mo lenaar le Poperinghe werd gedood door eeuen slag der molenwieken. De genaamde Henri Vereecke, met ser te Cleicken, deed eenen ongelukkigen I val van zijn velo. Zijn been was op drie plaatsen gebroken. Zekere Mareau van Kortrijk, stond ’s nachts in zijne slaap op en viel door het venster met hel hoofd op de siraatsteenen. Zijn schedel werd gekliefd en hij overleed een uur later. is het poeder om linnen, flanel en klcede- ren le wasschen, tafels, vaatwerk, houten of steenen vloeren le scheuren. Vraagt kosteloos staal aan de Maat schappij du Génie, Péruwelz (Henegouw). Te koop bij MM. Vanderheydc, broeder en zusters, Appelmarkt te Veurne. geen thans in Frankrijk gebeurt, en alleen lijk aan de katholieken hunne slem ver leend hebben, omdat zij van deze blauwe briefjes en klinkende goudstukken ont vangen hadden. En wat antwoordt de Veuniaar op ons schrijven Weerlegt hij onze gez.egdens Neen, hij houdt zijn eerste artikel staande en zegt dat de oorzaken die bij heeft op gegeven de ware zijn. Wij zullen ons wel wachten hierover verder aan te dringen, daar wij overtuigd zijn dat de opsteller van de Veuniaar zelf niet gelooft hetgeen hij schrijft, en dal alle weldenkende lieden het met ons eens zijn om te zeggen dat al het schrijven van de Feunmar slechts voor doel heeft aan de behaalde overwinning eenen schijn van eerlijkheid te geven. De Veuniaar eindigt zijn artikel met te I zeggen dat een veroordeelde altijd eenige dagen tijd heeft om zijne rechters te ver smaden, dit welen wij, Confrater, maar wij beschouwen niet als rechters maar als slaven, dezen die voor eenige Judas penningen hun geweien verkocht hebben. Hel walerfeslival van 24 Augusli 1902, hè» h aan de stad Veurne gekost de som van drie duizend honderd twee en tachtig franken twintig centiemen. Combntaiciiuiving ter herberg Den Lusthof, bij P. Slockelynck, op Zon dag 8 November. CombntHclKrtlvlng ter herberg liet Mandeken, bij Karei Dawyndt, op Zon dag 8 November. Coinl>ntHCliuivii>|j' en vooreen koppel veile Kiekens, op Zondag 8 November, bij Fideel Gooien. ComlmlMcliulviiiK ter herberg au Café de la Poste, bij Gesar Nootaei l- Lucidarme, op Zondag 8 November. Coinbntaciiuivïng ter herberg inde Klok, bij Benoit Hendryckx, op Zon dag 8 November. CombntHcliuivIng en umijting niet <le voor een konijn, ter herberg De Proostdijk bij Isid. Comein- Houcke, op Zondag 15 November. Combntaclinivlnp; en Hinijting voor een koppel vette Kiekens, bij Karei Paulyn, op Zondag 15 November 1903. CombntHcliuiving in de herberg De Dijeenkomst, bij L. Pil-Devos, op Zon dag 15 November. ConibatBchuivlnK in de herberg De Tramhalte, bij Pieter Bogaert, op Zon dag 22 November. Moëres en Veurne, voor den steenweg van - Adinkerke naar Moëres; 1123 fr. aan de CombatHchuiving en amijting I gemeente Vladsloo, voor den steenweg op den vogelpik voor een koppel kiekens, naar Bovekerke; 100,000 fr. aan de ge- in den Transvaal, bij Florimond Bruloot, I meente Coxyde, voor den weg van deze op Zondag 22 November. De Veuniaar ontkent niet hetgeen we geschreven hebben nopens do belooging te Adinkerke, maar hij vindt er geen kwaad in dal muziekanten der Koninklijke Fanfare zich als straalmuziekanlen aan- sieldi n, en dal er Congreganislen en Ger- manadoclilers donsen. 'l Was immers voor God en Vaderland. Dansen is zonde zeggen de geestelijken, maar dit is slechts waar voor liberale feesten en betoogingen, in klerikale feesten is dansen eene uitspanning, eene gymnastische oefening. Niet waar, Peur- naar Het zijn leugens zegt de Veuniaar dal er spraak was eene schimpbetooging in te richten en de liberalen te begraven. Maar waarom moest dan de lijkkist dienen die door eenen behanger vervaardigd werd Was het misschien om de ijdele zakken te begraven waar het geld in ge weest was, dal gediend had om dc kiezers uit te koopen Spreek, Veuniaar Wij hadden aan de Veuniaar gevraagd, welk zijn oordeel was over de kiespoëzie verschenen in hel bijvoegsel der Gulden Spore van Kortrijk, en waarvan wij in ons laatste nummer eenige staaltjes mede- d<‘> Ideii. Wij hadden gehoopt een woordje afkeuring le hooren over dit schandalig liedje, maar wij hebben ons bedrogen, de Veuniaar zegt: Niet». Hieruit mogen wij besluiten dal hij de walgelijke taal goedkeurt waarmede hel Korlrijksch kle rikaal blad de liberalen beschimpt en be lastert. Dit is goed om onthouden, wij zullen deze goedkeuring nog wel soms aan de Veuniaar herinneren. KW-' *-JW“ mu I 11Hl V HUM A I< EI-U II EDEN. TE VEURNE. ZITTING VAN 23 OCTOBER. Debruyne Achiel, drukker to Dixmude, voorw. 1 maand voor slagen. Pieters Arthur, smid to Loo, 30 fr. voor ver nieling van afsluitingen. David Desideer, werkman to Veurno, 30 fr. voor beleedigingen. Despeghel Isidoor, Dewulf Justin on Wacke- nier Kamiel, leurders to Clorckcn, do 2 eersten olk 30 fr. voor beleedigingen en allo drio 15 fr. voor dronkenschap. Roels Pieter on Bouchó Karei, werklieden te Adinkerkc, elk 30 fr. voor slagen 3 Nov. Do Burchgraevo Rachel, d. van Frans ou Butayo Eugenia, Noordstraat. Huwelijksafkondigingen. 1 Nov. Do Langho Hector, kandidaat-brievon- besteller, mot Lepinois Elisa, dienstmeid, beide to Veurno. 1. Ryckowaert Leo, schipper, Broodcuo, mot Rysson Zoo, naaister, Veurno. Huwelijken. 4 Nov. Spaens Leo, timmermansgast, geboren te Aalst den 1 April 18S0, met D'houdt Lazaria, dienstmeid, geb. to Veurno den 29 April 1883. 4. Chamon Rocims, dienstknecht, geb. toWulpon den 23 Nov. 1883, met Devoldor Emeroncia, werkster, gob. to Boitshoucko don 26 Juli 1878. 4. Bruloot Jeroom, werkman, geb. te Veurno don 30 Sopt. 1880, mot Decrop Helena, werk ster, geb. to Veurno don 15 Nov. 1819. Sterfgevallen. 1 Nov. Vanzoobrouck Celina, II dagen, Hand- booi’straat. 4. Spiiliaort Prudoncia, rentonierstor, 7G jaron, 4 maanden en 27 dagen, Markt. 13K koopen ZITTING VAN 22 OCTOBER. Vandeuberghe Eugeen, timmerman to Middel- kerko, voorw. 26 fr. voor slagen. Corrion Jeroom, bakker te Clerckon, 8 dagen cn 26 fr. voor bedriogelijko ontvreemding, 1 maand eu 26 fr. voor boleodigingen on 1 maand voor opstand. Vandovoide Katniol, daglooner to Lorubart- zydo, 3 maal 15 dagen cn 600 fr. voor jachtdelikt. Vanpraet August, schipper, geb. te Westker- ko, 1 maand cn 26 fr. voor bodriegelijke ont vreemding. Gilles Pieter, visschorto Lombartzyde, 8 dagen en 26 fr. voor beleedigingen. Carna Clemenco, te Veurno, 8 dagen voor slagen. Selbst horzlos, ohno Mitgcfühl, Begleito sio mit ihren Schwüngo, Dos Lotions wochselvolles Spiel... (Das Lied ton der Glocke. Schiller/ Honderd voet boven de aardsche wonin gen, beukt de S' Niklaas-toren z'n vierkante, logge massa ten hemel in. Dadr boven, be vangen tusschen hare dikke celmuren, slui mert de bronzen reuzenklok in heuren eeuwenslaap... PUCK. CoinbutMcliulviiiK in Hel Kroon- hof, bij Camille Devos, Vestensiraal, op 15 November.

Het Advertentieblad (1825-1914) | 1903 | | pagina 2