HERBERG HOTEL DU PELICAN met verdiepingen, hebbende verscheidene groote beneden- en bovenkamers, berg» plaatsen, slalliiigcn, vischdroogerij en verdere afhankelijkheden, groot 3 aren, 63 centiaren; Wijk A, n' 61x, aan liet kruispunt der steenwegen naar Veurne, Adinkerke dorp en de zee. MI Prosper Houbaert laat hel achtbaar publiek weten dat hij zich komt te plaatsen als COIFFEUR in het huis zijner ouders, Noordstraat, 12, Groot "Woonhuis Germain de Vallejo heeft de eer het achtbaar publiek bekend te maken, dat hij zich komt te vestigen als Snijder-Kloerninker, bij zijne ouders in het Hótel de Rhetorica, Veurne. Plaatst uwe aankon digingen en berichten in dit blad. Notaris Camille DE CA E DE LESSIVE DU GENIE Nog de Doodkist. Algemeene Tijdingen. Licilalie Verknoping te Itouabrugf'e van eene welbebouwde Rechterlijke Kronijk. ASTHMA EINDELIJK GENEZEN Hollanders Ilaliaanders Zware Fruitboomen. Te nachten A<,lnU<5' u«- dorpplaatw. Nieuwgebouwde VILLA met verdieping cn verdere afhankelijk heden, groot 68 centiaren. 30 honderdsten Wijk A, n' 61//, voorhoofdende West op den steenweg naar Adinkerke-dorp, nevens koop 1. Bouwgrond met remise groot 99 cent. 38 too. Wijk A, deel van nr 6Is, voorhoofdende West met 6 meters 27 cm. breedte, op den steenweg naar Adinkerke-dorp, Bouwgrond met sleenpul groot I are. Wijk A, deel van n' 61;, voor- boofdende West, met 6 meters 27 cm. breedte, op voormelden steenweg, nevens koop 3. itièiKi:.vi».M.viKix<;ièx' Loterij der Wereldtentoonstelling van Luik. De trekking van de biljetten der tweede uitgave (reeks A) van de loterij, ingericht onder toezicht der Regeering zal geschieden te Brussel, op Woensdag 25 November, te 9 uur ’s morgeus in de militiezaal van hel Stadhuis. Alleen de biljetten der bladen 100000 199999 (blauwe biljetten, nummers in hel rood gediukt) zullen aan die trekking deel nemen. De ollicieele lijsljder winnende nummers zal te koop gesteld worden, legen den prijs van 10 centiemen, in alle post- en telegraafkantoren van hel Rijk. te Veurne. Hij verhoopt de gunst en het vertrou- KANTOOR VAN DEN KANTOOR VAN DEN NOTARIS ZF” I_j O O T=t TOT ROUSBRUGGE is het poeder om linnen, flanel en kleede- ren te wassclien, tafels, vaatwerk, houten of steenen vloeren te scheuren. Vraagt kosteloos staal aan de Maat schappij du Génie, Péruwelz (Henegouw). Te koop bij MM. Vanderheyde, broeder en zusters, Appelmarkt te Veurne. vraagd ons te willen laten kennen hoeveel hel krediet voor feestelijkheden in 1902 overschreden was geweest. De reurnaar heeft zorgvuldig dit potje gedekt gelaten en geweigerd ons te antwoorden, welnu wij zijn thans in staal aan onze lezers te laten kennen dat de som voor feestelijk heden in 1902 uitgegeven, beloopt lot 4654,13 fr. of ft*. meer dan de som in hel budget gebracht. Zijn wij nu T accoord, Veurnaar 1J4 De Veurnaar loochent nog eens hetgeen wij geschreven hebben aangaande de ont worpen sebimpbetooging en de lijkkist, en zegt dal men in het klerikale kamp hartelijk lacht omdat wij dien kwakkel hebben opgevangen. Men noemc ons verhaal eenen kwakkel, men lache bij de klcrikalen zooveel men wil toch houden wij onze gezegden staande, want wij hechten meer geloof aa.ii de verklaring onzer vrienden dan aan al de logenstraffingen van de Veurnaar. En daarmee, punctum. CombntHcliulving en nniijtlng voor een konijn, bij Heuri üemolder, Kroonhof, op Zondag 13 December. De Veurnaar zou zijne lezers willen doen gelooven dat wij de sommen voor openbare feesten betaald, als ver- kwiKiing aanzien, dat wij de uitgaven beknibbelen die gedaan worden om volk, leefte en nering in stad te brengen. Wel integendeel, Feuniaar, ook be treuren wij grootehjks dat hel slcchl en onvoordeelig weder, grootendeels hel festival heeft doen mislukken, maar 't geen «ij beknibbelen is dat er 1654,13 fr. meer uitgegeven is dan in de begrooting voorzien was, wal toch de handelwijze niet mag zijn van een wijs bestuur, ïgeen wij nog beknibbelen is dal de feesten die gedurende de kermis gegeven zijn, en veel geld kosten, zoo onbeduidend zijn, en ook dat bij alle feesten do liberalen van leveling en werk uitgesloten zijn. De Veurnaar zegt dal builen de 675 fr. pr: miën aan de vreemde maatschappijen en de toelage aan den Cercle Instrumental al het overige geld betaald werd aan werklieden en neringdoeners onzer stad. Zou de Veurnaar onsjiiel kunnen zeggen hoeveel er aan libffale werklieden en neringdoeners betaald is geworden Burgerstand der stad Veurne. VEURNE.—Bij Koninklijk Besluit van 12 November lest, wordt het burger lijk eereteeken verleend aan de hierna- genoemde personen onzer stad, als beloo- ning der diensten door ben, in hun ambt, bewezen gedurende eene loopbaan van voetgangers, Te Middelkei ke zal die baan i de Leopoldslaan verlengen tol Wesiende met groot Mitgtaxijii en Hot’te West- vleleren dorpplaals, aan den hoek van den steenweg naar 1‘operingbe en Crombeke, tegen de aanslaande tramstatie. Handslag mei de geldtelling. Laatst bewoond door Edmond Bru- nooghe. OP VRIJDAG 27 NOVEMBER 1905 om 10 ure voormiddag, ler gehoorzaal van den heer Vrederechter te Rousbrugge, Marktplaats. wen'van eenieder te~zullen genieten. Correctionele Rechtbank van Veurne.. ClonibntMcliiiiviiig en Hniijting op de vogelpik voor een koppel vette kie kens, ter herberg La belle Alliance, bij August Degroole, op 29 November 1903. Sterfgeval. Hei log d’Ursel, voor zitter vau den Senaat, is Zondag in hel klooster van Sirombeek-Bever overleden, waar bij gebracht werd, nadat hem bij de inhuldiging van hel gcdenkleeken Van Aerlselaer, in die gemeente, eene beroet te trof. De overledene was 55 jaar oud. Hij was do zoon van den oud-senaleur voor Mechelen en vertegenwoordigde zelf dit arrondissement in onze Eerste Kamer, waarvan hij voorzitter was. Tol deze waardigheid werd hij met bijna eenparige stemmen verkozen. Hij zal ook den Hoogden Nijverheids- en Arbeidsraad voor. De overledene genoot de algemeene achting. De Ujarige zoon van Louis Sysén te Pilckem, werd door een geladen wagen, erg aan de beeuen gekwetst. Op de hofstede van Bossuyl, land bouwer te,Oostroozebeke, is een hevige brand uilgeborslen. Twaalf koeien en eene hoeveelheid vlas, hooi en strooi, alsook het alaam, schuur en stallingen werden de prooi der vlammen. De paarden en verkens kon gered worden. - Groote banen. De groote baan Ooslende-Middelkeike, die dezen winter zal aangelegd worden, zal 26,60 m. breet zijn, en verdeeld als volgt: 7 meters wan delweg in gelen cerainieksleen, 7 meters in asphalt voor autos, 5 meiers kasseiweg voor den electrischen tram en 5 meters kasseiweg en een zijpad voor rijtuigen en en eene breedte van 24 meiers hebben. De baan Oslcnde-Blatikcnberghe zal 40 meiers breedte hebben. Sneeuw. Uil St. Hubert in Luxem burg, wordt gemeld dat hel Dinsdag in den omtrek een halve uur lang overvloe dig heeft gesneeuwd. Comtmtacliuiving in de herberg De Leeuw van Vlaanderen, bij Ch. Quarlier- Allar ys, Zwarte nonnenstraat, op Zondag 29 November 1903. in de herberg De Boozebrug, bij D. Verghote-Lahaye, op Zondag 20 December. MAANDAG 25 NOVEMRER 1905 1 ure namiddag stipt, ler hofstede van de weduwe Boedts en op’l hofstedeken laatst gebruikt door de weduwe Dinnekein, te S* Ricquiers, KOOPDAG van schoonc en zeer 6 maanden tijd van betaling, mits goede borgstelling. CombatMChuivinf^ in de herberg De. Tramhalte, bij Pieter Bogaerl, op Zon dag 22 November. ConibnlHcliuiving en Hinijting op den vogelpik voor een koppel kiekens, in den Transvaal, bij Floritnond Bruloot, op Zondag 22 November. ConibatNcIiuiving en voor een koppel vette Kiekens op Zondag 29 November, bij Louis Dupon-Lahaye. ComlMitscliulvinp; om worsten in den Toren van Duinkerke, bij 11. Tbiry, op Zondag 6 December. Combntacliuivlng in de herberg Au bon Coin, bij Polidoor Deburchgraeve, op Zondag 6 December. WOENSDAG 25 NOVEMBER 1905 11 ure vooi middag stipt, ter Vredege- rechlszaal te Veurne. Overslag van Gyverinchove-dorpplaats. met afhankelijkheden en ho- ving, bij kadaster Wijk B, Nr 3951», groot 5 aren 70 ca. voorhoofdende West op de Elzendammeslraat. Bewoond en gebruikt door den medeverkooper Louis Devisch. Aanslag met de geldtelling. ruim 25 jaar. liet kruis van 1‘ klas aan den lieer Ern. Vermout, onder-luitenant der Pom piers. De medalie van I' klas aan den heer F. Vanderhaeghen, voorname conducteur van bruggenen wegen, en aan den heer L. Deklerck, ontvanger der rechlstreek- sche belastingen cn accijnzen. De medalie van 2r klas aan den sergenl der Pompiers, G. F. Dehaeze. De medalie van 3C klas aan den kantonicr E. Obyn. Diplomas in de Beroepschool voor Snij- kunst te Brussel, J HERBERG-BAKKERIJ, ook dienstig voor winkel. Thans bewoond door Serafin Thieren. Ingang met 1 Mei 1904 Inlichtingen te bekomen bij G. Vander- straete-Matthus, brouwer te Veurne. Om uil gemeenzaamheid te treden. INSTEL Zaterdag 19 December 1903, OVERSLAG Zaterdag 2 Januari 1904, telkens om 2 ure namiddag, in nagemelde Holel-afspanning De Pelikaan, bij de kin- ders Byckeboer, te Adinkerke-Panne, aan de Tramstatiën, van Adinkerko^Panne. e Koop 1. Groot en gerieflijk GASTHOF Koop 2. Koop. 3. Koop 4. Koopen 1, 3 en 4 bewoond en gebruikt door de verkoopers kinders Byckeboer, onvergeld lol 1 Mei 1904. En koop 2 door M. Oltevaere, tot I Oc tober 1908, aan 250 fr. 's jaars, laslvrij. f/2 °/o instelpremie Inlichtingen bij gezegden Notaris De Gae. Apothekers in Bolgiö zijn usthnni g< gedui t het bij liet publiek ingevoerd TB VEURNE. Geboorten. 15. Leper Andró, zoon van Eduard on Trybou Valeria, Ooststraat. 17. Rooso Joris, zoon van Camiol on Cordior Elodia, Bowesterpoort. 19. Lohouck Maria, docht, van Remi on Daarnet Estolla, Vostenstraat. Huwelijken. 11. Ryckewaert Loo, schipper, gel», te Oostondo don 2 Juli 1881, niet Rysson Zo6, naaister, gob. to Veurne den 21 Dec. 1878. Sterfgevallen. 11. Tocrlinck Gerard, 2 maanden, Binnen palen. 17. Decherf Karol, policickommissaris, 65 jaron en 9 maanden, echtg. van Maria Prignot, Duinkerkstraat. VER M A BK ELI.I IK IIKIJETV. ZITTING VAN 29 OCTOBER. Maes August, werkman. Adinkerke, 21 dagen en 300 fr. Voor jachtdolikt. Deschryver Hendrik, werkman to Veuruo, voorw. 26 (r. voor vischdelikt. Vanbeveren Leopold, workman to Adinkerke, voorw. 24 fr. voor vischdelikt. Dewulf Justin, leurder to Clercken, 200 fr. voor 't dragon vau verboden wapens. Biesbrouck Arthur, machinist te Wcstondo, 16 dagen en 26 fr. voor oenen tram te hebben doen alloopon door onachtzaamheid en 15 fr. voor dronkenschap. Christiaon Jozef, werktuigkundige te St. Joost tou-Noode en Herent Albert, bouwmeester te Wettende, do eerste 50 fr. voor slagen, 10 fr. voor bedreigingen on 26 fr. voor smaad, on elk 5 fr. voor doorgang op anders grond. Beiden voorwaardelijk. Ameloot Irma, te Bevaren, 8 dagen voor bo- driegelijko ontvreemding. ZITTING VAN 30 OCTOBER. de Vinck de Winnezoelo Jacob, eigenaar te Antwerpen, 30 fr. voor wonden door onvoor zichtigheid en 2ii fr. om te snol gereden to hebben met eenen motocvcle. do Vinck do Winnezeele Jacob en de Vinck de Winnezeele Jules, eigenaars te Antwerpen, elk 10 fr. om ovor een anders grond geioopen te hebben en elk 10 Ir. voor gereden te bobben zonder plaat. Voorw. voor de tweede. Vanthouruout Hector, werkman to Werckon, 2 jaren voor zedenschennis. Verfaillie Cyrille, leurder te Wournen, en Vereecko Medard, leurder te Clercken, <le eerste 1 maand en 26 fr. voor bedreigingen en 15 fr. voor dronkenschap en de tweede 25 fr. voor dronkenschap. Debruyne Floritnond en zijne vrouw Malen- graux Virginie, leurders te Clercken, Verslype Alois en Lepla Alois, slijpers te Zarren, de 1* 2 maal 8 dagen en 26 Ir., de 2* en 3’ elk 8 dagen en 26 fr. voor bideedigingen; do 3» nog 8 dagen voor opstand: de 4e 26 fr. voor slagen on do 1" en 2* nog elk 15 fr. voor dronkenschap. Voorw. voor de 3e en 1*. Novelle Achiel, werkman, en zijne vrouw Debruyne Eudoxie, te Merckem, elk 6 maanden om hun kind verlaten te hebben. Dr R. Schiffmann bewijst zijn geloof in zijn geneesmiddel door het gratis te geven. Dr Rudolph Schitfuian is een erkende autori teit wat betreft do strot on longziekten en hoeft ongetwijfeld gedurende een pratijk van meer dan dertig jaren, meer asthma gevallen en aanver wante ziekten behandeld en genezen den eenig ander dokter in do woreld. Hij maakt bekend dat itij eindelijk ecu geneesmiddel verbeterd heeft dat niet alleen aan do ergste gevallen terstond verlichting geeftmaar duizoudo van zooge naamd «ongeuooslijko gevallen heeft genezen. Dr Scliitfmann heeft liet volste vertrouwen in zijn geuuosiuiddul eu tou «>udu audefeu. Van zijn waarde op do snelste en zekerste wyze te over tuigen, verzoekt hij dit blad bekend te willen maken, dat hij gratis eon monsterpakjo van Dr Schiifmaun's Asthma Cure» gedurende drie dagen na datum van dit blad franco aan elk per soon zendt die hom zijn naatn en adres duide lijk op een briefkaart geschreven toezondt. Hij gelooft, dat een dusdanige proef te nemen, do meest overtuigende on inderdaad do eouigo weg zal zijn om liet natuurlijke vooroordeel van dui- zendo asthmaljjderH te bestrijden, die vroeger te vergeefs verlichting gezocht hebben. Alhoewel de Apothekers in België zijn ustlinia geneesmiddel sedert liet bij liet publiek ingevoerd is verkocht hebben, vreest do dokter dat er nog personen zijn dio or nimmer over hebben hoorei» spreken on hot is met liet oog om hen te bereiken, dat hij dit gratis aanbod doet. Eene gelegenheid, om zonder kosten, ecu zoo beroemd on zooveel zekerheid belovend geneesmiddel te beproeven moot door ieder lijder met graagte worden aan gegrepen. Allies Dr It. Schilfmanu, depot voor Bolgie, 160, Boulevard Anspach, Brussel. Coii»I>at<cliuIvlnK in do herberg hel Vosje, bij Pieter Maes, op Zondag 13 December. Slechts ingesteld fr. 2600. MiiiiicnvoegliigMi'eclit.

Het Advertentieblad (1825-1914) | 1903 | | pagina 2