VAN VEURNE NIEUWSBLAD VOOR VEURNE EN HET ARRONDISSEMENT Herbergiers Phile Poore DE DOOPGETUIGEN II. ihijl in de Kamer. In de Harmonie. GEMEENTERAAD VAN VEURNE. X«ilei*<l»H IS Februari 1S)O€*. 19' .jaar. Drukker-Uitgever. le Veurne, en in de Postkantoren des Rijks. Men schrijn in bij CAMILLE BRUIMKIIV. Bureel 4 i/i ure. Begin om 5 uro. I A Herbergiers, houdt u gereed Minister deSmei de Naeyer heeft alweer een geschenk voor u weggelegd. Zijn laatste accijnsrechten op den genever brengen hem 30 minder op dan hij er van verwachtte. Zijne kas is wel niet leeg maar geld is er niet in. Schuldbrieven integendeel zijn er voor meer dan 3 mil jard in. Maar met schuldbrieven kan hij de gewone uitgaven van T Belgisch huis houden niet dekken en daar zijn eigen vrienden hem beschuldigen ’s lands fiiian ciên le verbrassen, heeft hij besloten op den rug der herbergiers eenige miljoenijes le kloppen die hij zoo noodig heeft als brood in de schapraai om de twee eindjes aaneen te knoopen. Alle hei bergen, zoowel oude als nieuwe zal hij het vergunningsrecht doen betalen. Elke nieuwe herberg zal daarenboven em openiugsrechl van 750 frank aan den Staal te betalen hebben. En bij voegt erbij, dal de provinciale besturen, die voor hel meerendeel al- zoo erg in de krol zitten als hel ministerie een tweeden openingtaks zullen mogen heffen. Natuurlijk zullen de meeste klerikale provincieraden daar spoedig van ptofi- leeren. De gemeentebesturen echlt r zul- SCHOUWBURG VAN’ VEURNE KONINKLIJKE MAATSCHAPPIJ VAN RHETORICA Zondag 11) Februari TOONEELVERTOONlNG met de medewerking der tooneelspeelster Mevr. Hebbelynck-Vergult van Antwerpen, en van het Snaartuigenquintet onder de leiding van den heer Aug. Valschaerts, van Oostende. Drama in drie bedrijven door E. Malthys. Gevolgd door: Blijspel met in 1 bedr. door Van Goethem. Vertrekuren van den IJzerenweg tot Si Januari Vertrek uit Veurne naar het Binnenland Dit Blad verschijnt den Zaterdag van iedere week. Inschrijvingsprijs, voorop betaalbaar4 fr. 's jaars; met de post 5 fr. Een afzonderlijk nummer 10 cent. Bekendmakingen 20 cenilemen den drukregel. De grooie letters volgens plaatsruimte. Reklamen 50 cent. Rechterlijke eerherstellingen 1 fr. Men word' verzocht alle hoegenaamde artikels uilerlijk legen Vrijdag middag vrij en onderteekend toe te zenden. Artikels ongcteckend of personaliteiten bevattende, worden niet opgenomen. De I nnoncen voor Belgte. uitgezonderd beide I laanderen, alsmede die voor het Buitenland worden ontvangen door den Office de Publicité, Magdalenastraat, Brussel. Prijzen der plaatsenVoorbehouden (Galerij) 2 Ir.Niet voorbehouden (Galerij) 1,50 fr.Parket (voorbehouden) 1,50 fr. Parket 1 fr.Parterre 0,50 c. 4” Punt. l'ompierskorps. Rekening 1903 en begrooting 1905. Deze rekening en begrooting zijn op verslag van den heer Vantnassenhove namens de kommissie van geldwezen met eenparigheid goedgekeurd. 5' Punt. Wijziging lijnstelling Panne- Hebben voor de' verdaging gestemd: de heeren Demuys, Moenaert, Barbier en Vantnassenhove. De heeren B>ys en Nevejans hebben diensvolgens de toelating bekomen eene straal te openen op hunnen eigendom ge legen lusschen de Vestenstraal en de Duinkerkevaart, nabij de Duinkerkestraat. Hel dagorde uitgeput zijnde, wordt de zitting geheven verklaard. dag om wederom tol herberg ingericht te worden, dan is de laks verschuldigd. Herbergiers! houdt uwe kas open. Hel Ministerie heeft geld noodig. Schudt ze maar om, want aan sparen valt niet moei te denken. Na ’t vergunningsrecht op den genever volgt dit op den verkoop van tabak. Het tweede winterfeest, op Zaterdag laatst, in onze Koninklijke Harmonie Sle Cecilia gegeven, mag eenen opperbest gelukten avondstond genoemd worden. Voor hetgeen de Harmonie zelve betreft, moeten wij hier onzen innigsten en wel- gemeenden dank uitdrukken. Onze muzie kanten verdienen de bewondering van allen die het concert hebben bijgewoond. Destukken Cortege Allégorique, La Bohé mienne, ouverture, de Ballet uit Faust Les 28 jours de Clairette en de opwekken de wals La Gilana, zijn allen, zonder uit zondering, op verdienstvolle wijze uitge voerd geweest en getuigen van den vooruitgang der werkende leden. Eene bijzondere melding zijn we ver schuldigd aan den heer Vanderlinden, die als Bestuurder, den warmslen en hoogslen lof waardig blijft. Wal de vreemde artislen betreft, deze hebben ook niet weinig bijgedragen tot de opluistering van hel feest. De heer L. Puppynck, onze oude stadsgenoot, heeft zijn merkwaardig talent als clari nettist op eene schitterende wijze laten uitsebijnen. In zijne uilgevoerde stukken van Harseneier, Weber en Barmaan, ver wierf hij daverende handgeklappen van ie toehoorders. De heer Van Caeneghem, ook clari nettist, heeft zijn talent laten bewonderen in de grooie fantaisie van Snel, en beeft warme toejuichingen ingeoogst. De heer MonrtOt trad op als kluchl- zanger, en is sedert lang in de bijzondere gunst van hel publiek gevallen. Zijn gezang en zijne uitspraak zijn altijd vol luim en goede uitdrukking. Bij iedere optreding heeft bij den schaterlach der toehoorders weten op le wekken. De het haalde bisgeroepen hebben hem be wezen dal hij een meester is in het luimig vak. Hel concert wierd gevolgd door een bal, dal, gezien het jaargetijde en de kille weergeslellenis, goed bijgewoond was. Een woord van hulde en dank aan den heer Voorzitter J. Andries voor hel puike feest dal bij de leden heeft aangeboden. Nogmaals dank, en hopen we met Karnavalzoudag de gelegenheid te hebben in de. mooie versierde Ceciliazaal, bet gemaskerd bal der vereenigde maat schappijen bij le wonen. Kamerzitting van 15 F-bruari. Vraag van de heeren Buyl en Ter mote aan den heer minister van finantien en openbare wei ken. Ik heb vernomen dat zekere beambten van beheer der belastingen op al le strenge wijze de onderrichtingen uitleggen die in een brief van den heer minister aan de provinciale bestuurders werden ge geven, en op maatschappijen van vermaak hel patent loepassen waarvan ze tol nu toe te recht ontslagen waren. Zoo wil men ten onrechte het patent doen betalen door toon- en letterkundige maatschappijen, gesticht met hel bijzonder doel om de wetenschappen en de kunsten le beoefenen, en die, alhoewel zij hare eigene lokalen bezaten, door hel bestuur ontslagen worden. u Men wil het patent ook loepassen op bijzondere maatschappijen of vereenigin- gen van vermaak, die niet alleen over hare zalen en huizen beschikken, T is te zeggen dat hel publiek in de zalen en huizen, waar zij vergaderen, toegang heeft Is de heer minister niet van gevoelen, dal hel noodig is de aandacht der bevoeg de beambten op die overdreven toepassing der wel van 21 Mei 1819 te vestigen?» Zitting van 15 Februari 1904. Tegenwoordig al de leden. De heer De Haene, Burgemeester-Voor- zitler doet door den heer Sekretaris lezing geven van het proces-verbaal der vorige zitting dal zonder opmerkingen goedge keurd wordt. le Punt. Schoolrekening lager onder wijs. Jaar 1904. 2e Punt. Schoolrekening. Zondag school voor volwassenen. Jaar 1904. Deze twee punten van het dagorde, zijn op verslag van den heer Vantnassenhove namens de kommissie van geldwezen, zonder opmerkingen met eenparigheid goedgekeurd. 3‘ Punt. Pensioen aanvraag Sterck Vital Advies. De raad is eenstemmig van gevoelen fen 'lal recht niet hebben. j een gunstig advies aan deze vraag te geven. Past daarbij wel op, uw herberg niet te i sluiten voor een jaar, of ge zijt den ope- ningstaks van 750 fr. verschuldigd. De eigenaars van herbergen hoeven hier vooral op te lellen Krijgt eene herberg tijdelijk een an dere bestemming al is T maar één straat. De lijnstelling in de Pannestraat door hel bestuur van bruggen en wegen opge- i mankt, werd reeds goedgekeurd in zitting van den gemeenteraad den 19 November 1904; noglans bet gemeentebestuur de lijnstelling voorgesteld voor de Noord- straal niet aanveerd hebbende zooals zij j was opgemaakt, beeft dit eene wijziging veroorzaakt aan de reeds goedgekeurde lijnstelling van de Pannestraat. Er werd een nieuw plan van lijnstelling door het bestuur van bruggen en wegen voor hel begin der Pannestraat. linkerkant, opge- maakt van aan het huis van August Lerooy tol aan hel huis van Karei Nevejans. Deze wijz ging werd na onderzoek door den gemeenteraad goedgekeurd. 6® Punt. Godshuizenbestuur. Over dracht van pacht. Jan Crindaeie, landgebruiker te Steen kerke, vraagt aan hel Godshuizenbestuur om le mogen overlaten aan Augtisi Darras, werkman te Steeiikerke, zijn leclil van pacht aan 1 In dare 42 aren 55 centiaren bebouwde giond en zaailand gelegen le Steeiikerke wijk A, nr’ 586is, 58c en 58d. aan hem verpacht mils den j tarlijkscheii pachtprijs van 175 franks. De raad keurt mei eenparige stemmen dezen pacht- overdrachl goed. 7-' Punt. Stadsbestuur. Verkoop van cijnsgrond. Eene vraag tot aankoop van een perceel grond gelegen langst de Vestenstraal, rechtover hel voordezen Gaai plein, en waarop gesticht zijn vier woonhuizen aan de vragers behoorende, gedaan door sieur Engelberlus-Ludovicus Verhaest, rente nier le Avecappelle en de kinders Vanden- kerckhove-Verliaest mits den prijs van 1000 fr. De raad beslist /nel eenparige stemmen dezen koop-verkoop aan te nemen en denzelven ter goedkeuring der Bestendige Afveerdiging van den Gouwraad van Wesl-Vlaanderen aan te bieden. 811 Punt. Armbestuur. Verkoop van grond Garzebeekveld. Verscheidene personen gevraagd hebben de om gronden aan le koopen, heeft het Armbestuur voorloopig verkocht aan Aimé Ücplae 128 vierkante meiers, Jeroom Gappelk-, 271 idem, Oscar Haesebaert, 300 idem en René Booneiaes, 250 idem voor den gezamentlijken prijs van 1678 fr. 75 c. De raad keurt met eenparige stemmen deze verkoopingen goed. 9e Punt.-- Armbestuur. Verkoop be bouwden eigendom Vestenstraal. Vrouw wed. Felix Veicruysse-Lobelle, handelaarster aan het Armbestuur aange kocht hebbende onder behoorlijke goed keuring, eenen bebouwden eigendom langs de Vestenstraal, genaamd De Marquise» mits de som van 9500 franks. De Raad verklaart met eenparige stem men deze verkooping goed le keuren. 10° Punt. Vraag Brys en Nevejans. Openen eener straat. Na eenige besprekingen en nauwkeurig overzicht stelt de lieer Vantnassenhove voor de beslissing van den Raad bepaalde lijk le verdagen en wei namelijk tot dal hel Bestuur van bruggen en wegen bare definitieve beslissing zal genomen hebben nopens het leggen eener onbeweegbare brug over de vaart van Veurne naar Duinkerke. Dit voorstel wordt verworpen do, r zeven stemmen legen vier. ADVERTENTIE-BLAD 6,49 Terminus 6,46 12,10 19,38 BBS 19,10 19,16 PROGRAMMA 4 40 6,49 9,50 11,55’s morgens. 15,53 18,03's avonds. Vertrek uit Veurne naar Duinkerke 7,43 9,49 's morgens. 14,40 18,05 22,07 's avonds. Vertrekuren van den IhiiirUpooi-weg van 1 October. Vertrek van VEURNE naar NIEUPOORT en OOSTENDE: Statie 5 05 6,6 10,00 's tnorg. 12,22 13,32 15,16 18,04 20,04’s av. Oroote Markt 5,10 7,02 Pannest. 8,57 10,05 12,27 13,37 15,22 18,09 20,09 Vertrek uit VEURNE naar YPER. Statie 4,34 7,43 9,55 10,26' 's morg. 13,00 16,02 18,12 's avonds. Voorstad 4.39 7,48 10,00 10,31 - 13,05 16,07 18,17 Alleenlijk den Woensdag. Vertrekt Oroote Markt om 10,20 u. Vertrek uit Veurne naar DE PANNE. 11,44 14,20 16,06 11,50 14,26 16,12 - ..rwnM»--- Statie 6,22 9,50 11,44 14,20 Pannestraat 6,28 8,15 9,56 11,50 14,26 Vertrek uit De Panne naar VEURNE. 8,41 10,28 12,10 14,52 17,32

Het Advertentieblad (1825-1914) | 1905 | | pagina 1