HOFSTEDE WOONHUIS met 60 centiaren erf, bekend bij kadaster wijk A, numm r 556e. Algemeene Tijdingen. Wat willen Mengelingen. TOONEELVERTOONING Het Vondelingje De Dochter van den Muziekant De Belgische Vrijschutter Notaris Camille DECAE TE VEURNE. Openbare Verkooping in eene zitting, van Rechterlijke Kronijk. Menagiegoederen Landbouwallaani, ingeoogste Vruchten, Geiten en Poneypnurd. Openbare Verkooping van Stad Veurne. - Groote Markt. Openbare Verkoopi in eene zitting vau BERICHT. T SCHOUWBURG van VEURNE HEKEXTHIAimGEN 2° De gelijkheid Bureel 4 1/2 ure. Begin om 5 ure. 96 PUCK. De Liberalen 1° Hel verplichtend KONINKLIJKE MAATSCHAPPIJ VAH RHETORIC* moei alles betalen, van hel op de geld-voedsel enden drank van den armen man. 5° Lasten op den De Klerikalen 1° Afschaffing van nationaal onderwijs, het goedeonderwijs, hetzelve vei vangen door hel kloosterou- derrichl, dal gansch naar hunnen zin ge smeed is. 2° De rijke krijgt De heer Volksvertegenwoordiger Buyl is erg ziek geweest en nog niet geheel hersteld. Hij zal, bijgevolg, heden Zondag te Veurne, en morgen Maandag te Dixmude zijne gewone spreekdageii niet kunnen houden. De personen die hem eene inlichting of eenen dienst te vragen hebben zullen hem kunnen vinden, Maandag 9n Octobei van 9 tol 11 uren voormiddag in zijn ge woon lokaal, Concorde, Groole Markt, l<- Dixmude. HnilTHPM G'ooi internationaal WIEL- nuu i nmi HIJ|)EKSEEEST op Zondag 8 October 1905. 60 fr. prijzen. Coiiibni-Hchui-vii»fgj in de Mallei ij bij A lult S ys, <>p Zondag 22 October. Olllg Dames en fineren willende met smaak gekleed worden, wenden zich tol het huis SPILLIAERT n Zoon, Ooststraat,43. 3° De dienstplicht voor liet kind van den werkman, de vrijstelling voor de bemiddelden. 4’ Bevoorrechli- ging voor de kasleel- heeren en de kloos- VISSCHEN. Men kent die malle definitie van de vischpcrse ’n lange stok met aan 't eene uiteinde ’n vischhaak, en aan 'l an dere ’n domkop. Niets is meer valsch 1 Men zegge beter'n lange stok, met aan 'l eene eind de kunst om visch te vangen, en aan 't andere... ’n filosoof. Want ik hou staan dal iemand die graag uil visschen gaat, ’n filosoof is, 'n denker voor wien ik als kiezer met beide handen zou stemmen Visschen is ’n heele kunst. Iedereen kan wel is waar 'n dutje nemen aan den gras kant. en z’n vischroede in 't water laten dobberen, iedereen kan, als er bete is, optrekken, en zelfs visch vangen. Doch dal is evenmin 'n visscher als 'n kwajongen die in klei morst ’n beeldhouwer is Daar hoort meer kennis toeDaar is de kwestie van ’l beste plekje op te sporen, het beste uur, de beste diepteligging, de manier van het lokaas voor te bereiden, van het walei volkje aan te lokken door doelmatig gezaaide broodkorrels, van het bolletje deeg zoo ver leidelijk te maken dal de visch z’n zinnen verliest en gulzig aan ‘l bijten valt, en eindelijk de kunstgreep van met ‘n snakje en ’n smakje 't scherpe haakijzer in den muil te sperren, en 't spartelende ding propertjes omhoog te halen.... Enge denkt dal 'n domkop dit alles zon kunnen Ik zegge u de visscher is 'n filosoof, 'n diep denker Ik roep Jeau Jacques llousseau ten getuige dat niets 'l hart en den geest van den mensch meer vormt, dan in volte eenzaam heid te leven en te denken. En is dit niet juist hel geval bij den visscher? Als hij met strakken blik op z’n dobberend kurkje tuurt, denkt hij dieper en aan meer dingen dan gij lezer, die in de herberg zit of'n pond koffie weegtZ’n geest denkt aan al waar aan men denken kan, aan de noodzakelijk heid der vaderlandsliefde en der brandweer, aan 't nul der verkoudheden en der regen bogen, aan de cirkelkwadratuur, aan de be schaving der Congoleezen, aan de sublieme organisatie der wereld die 't gras schiep voor de koeien, 't wild voor den jager en de visch. voor den visschei 1. Prijzen der plaatsen Voorbehouden (Galerij) 2 fr.Niet voorbehouden (Galerij) 1.50 Ir.; Parket (voorbehouden) 1,50 fr. Parket 1 fr.Parterre 0,50 c. ZONDAG 15 OCTOBER 1905 met de medewerking der looneelspeelster Mevr. Uebbelynck-Vergult van Antwerpen en van het Snaartuigenquintet onder de leiding van den lieer Aug. Valschaerts, van Oostende. Openingstukje. 1 bedrijf door DeTiÈre. Drama in drie bedrijven, uit het Duitsch, naar Schiller. Blijspel met zang in een bedrijf door Van Peene. door de aardbeving die in Italic zulke groote rampen teweeg gebracht heeft. Kortrijk. Maandag avond rond 8 ure werd de genaamde Modest Soetens, 45 jaar oud, te Cuerne overreden door den stoomtram, komende van Wacken. Soe- teus kwam van de kermis van Harelbeke, was licht bedronken, legde zich (e slapen op de riggels en werd in stukken gereden. I De ongelukkige laat eene weduwe met 13 kinderen achter. lltiHMevelde. Een verschrikkelijk ongeluk heeft in deze gemeente plaats ge had. De brouwersgast Leo Peck der brou werij Van Acker, is Maandag namiddag in den brouwketel gevallen en er letterlijk ingekookl. ’s Avonds toen men bel bier afliet, vond men de stoffelijke overblijfselen in den ketel. Men kan zich den schrik der gezellen van den ongelukkigen werkman voorstel len bij die ijst lijke ontdekking. Zij hadden geen bet minste gedacht dal er een ongeluk gebeurd was. Men had Peck in de laatste uren van den middag niet gezien, maar men dacht aan geen on geluk, men meende dat hij ergens eene boodschap was gaan doen. Hij heeft ver scheidene uren in dim ketel gelegen. Het vleesch was letterlijk van de been deren gekookt en hel lijk viel in stukken I vaneen. Men denkt dal de oi gelukkige ten gevolge van een misstap of door uitglib beren in dim ketel zal gevallen zijn ofwel bij hel slorien. Peck was 40 jaar oud; hij laai eene weduwe met G kleine kinderen achter. Wezemnel. De landbouwer Victor Cooremans, levens koopman in vee, vond heden morgen drie zijner koeien, die den nacht hadden doorgebracht op de weidt naast zijne hoeve, dood rond eene water- tob liggen. Een vierde moest afgemaakt worden door een veearts. Naar T schijnt was hel water in de lob vergiftigd. Engliien. Op de kermis le Herin- nes was een vreemdeling van hel dorp tweemaal bel rapt op valsch spel met de kaarten. De boeren wien hel geld als uil den zak getooverd werd, grepen den valschspeler vast, zoodra zijne handel wijze gekend was, en sloegen, stampten en stompten hun slachtoffer, zoo hing en zoo hevig dal hel bewusteloos moest worden naar het gasthuis gebracht. De zwaar mishandelde man is op Dinsdag aan de bekomen wonden overleden. Uci'gwn. Dinsdag avond, ten 11 uren, ontstond er een schrikkelijke verwarring op de Groole Markt, waar een vertooning van cinematografie gegeven werd. De plaats was opgeklopt met volk, loen een woest gedram; ontstond, veroor zaakt door een automobiel die plotseling met groot Inwijd in gang ging De menigte, zonder te begrijpen wal er eigenlijk ge beurde, stormde verschrikt de koffie huizen binnen; op de terrassen werden de tafels en stoelen omgeworpen en de ruilen gebroken. Hel looneel was angstwekkend. Vrouwen werden omgew orpen en vet lot en hel bewustzijn, kinderen werden vertrappeld en eeltige personen werden gekneusd; een hunner tnoesl ter verpleging naar gast huis worden gebracht. Volgens latere berichten zouden er een dertigtal personen gekwetst zijn. Eene vrouw werd met gebroken beetien opge nomen en naar het gasthuis gevoerd. Een kind, dal men vertrappeld had, verkeerde Woensdag in doodsgevaar. De piek pockets hebben van de ver warring gebruik gemaakt om hun oneer lijk stieltje un le oefenen. In dit gedrang werden verscheidene personen van hun juweelen ontlast. Men beeft naar hel kommissat iaat ruim twee honderd heeren- en dameiihoedeii, regenschermen, enz., gebracht, die op de Groole Markt gevon den waren. Ui-uhmoI. Sinds twee of drie dagen ondervond Mev. M., Bogaardstraat, dal hare kat schier niet meer al. Maandag vocht de kal met die van eenen anderen bewoner van hel huis. Datne M wilde de twee dieren scheiden, doch werd door hare eigene kal aangerand en erg den arm met de nagels doorploegd, de kal beet vervolgens haar eigen jongen. De bijzondere agent Deblaker kwam ter plaatse doch hel dier was vei dweilen; hij vond de kal op den zolder van een naburig huis. Alhoewel onmiddellijk door den agent erg dooi een revolverschot gekwetst sprong de kal naar den agent toe, die slechts den tijd had de deur der zolder- KANTOOR VAN DEN MAANDAG 2 OCTOBER 1905 om 12 4/2 ure namiddag, le Isenberghe- dorpplaals, ter herberg van Erancies Itousseeuw, KOOPDAG van HUISRAAD lerlterggeriof en MetKcrtuillnom. Op gewone voorwaardeti. Door steijgeval. MAANDAG 50 OCTOBER 1905 2 ure namiddag, te Ghyverinchove-dorp, ter herberg «’r Zweer» bij Henri Ver- bouwe, Gemeente LEY8ELE, aan de Heningheersdijkslraat. GOEDE EN WELGELEGENE in eenen blok, groot bij titel 3 II. 1O A. Mï» O. onder bebouwde grond, tuin, boomgaard, zaailand en uit wegdreef, bij kadasiit Wijk A, N" 516. 517, 518. 519, 5252 526, 527a, 528 en 529 voor 3 Ha. 4 J48 Ca. Doom- en haagprijs [r. 400. Bij affichen in 2 koopen verdeeld, met recht van samenvoeging. Bewoond en gebruikt door den mede- gereclnigde Alexander Warlop, tot 1 Oc tober 1914, mits 380 fr. ’s jaars, boven de lasten. Nadere inlichtingen bij genoemden Notaris DE CAE, alsook bij den Notaris PEEL, le Rousbt ugge. Burgerstand der stud Veurne. Correctionele Rechtbank van Veurne. Onze jonge stadgenoot, de heer Marcel Decroo, leerling der HoogesChOol van Geul, heeft met goeden uitslag bel examen van leerling-Gotiducieur afgelegd. Onze liarlelijkste geluktvenschiogen. Markt. Te rekenen met Woensdag aanslaande begint de kieken- en fruitmarkt urn 7 1,2 ure, eu de boter- en eiermarkt om 8 ure. De Kamer van Volksvertegenwoor digers zal op 18 October hare werkzaam heden herbeginnen. Jnclit. De opening van den fezanleti- jachl is gesteld op 30 September. IliHCuit* PAREIN, ANTWERPEN. PROEFT LE«VIEIX LIEGE Oostende. Een pier en een kaai muur ie Oostende zijn smds maandag aan kamer toe te slaan. Later kon hij de razende kal afmaken, de andere gebeten I kallen werden eveneens gedood. Mev. M., zal in hel gesticht Pasteur aan onderaardsche trillingen, veroorzaakt i verzorgd worden. toegankelijk voor alle gezindheden. Mtudie van den IVotnriH DOXCK le Veurne. DINSDAG 5 OCTOBER 1903 om 2 ure slipt namiddag, op het hofstede ken van M. Jacobus Desaever, le Wulpen- Schoudervliel, Bchoone Koopdag van Eerste Koop. EEN GIIOOT woomis-wiw dienstig voor allen handel mei achter keuken, en ingang op de Nieuwstraal en verdere gerieflijkheden en 2 A. 30 Centia ren erf, bekend bij kadaster wijk A, nummers 557u. In gebruikt) van Jufvrouw Pan Lichter- velde, tot 15 November naasl. In de Nieuwe Htrnnt. Tweede en laatste Koop. Een nieuw en gerieflijk In gebruike van Jufvr De Bruyne, mits 200 fr. ’s jaars. mei rechl lol 1 Mei 1906. Zitdngen Instel WOENSDAG 4 OCTOBER OverMlnK WOENSDAG 18 OCTOBER 1905, telkens om 4 ure stipt namiddag, in hel Grand Hotel Iloyal» bij M. Isidoor Hyckewaert, Groole Markt le Veurne. 1/2 °/0 instelpenning te winnen. Belioud vnn samenvoeging. ZATERDAG 14 OCTOBER 1905, om 3 ure stipt namiddag in hel Gemeente huis, te Coxyde, voor de stembus 4 stemmen, de wei k- één man, éëne slem, man slechts 1 slem. 3° Persoonlijke dienstplicht, elk sol daat voor zijn lol en vermindering vau den diensttijd. 4” Betere verdeeling van hel belasting- stelsel;verraindering van lasten voorden ters.de kleine burger kleinen burger, be lasting op hel inko- belasting men, waarden. 5° Vermindering der lasten, die op genever, bel bier en den werkman en de den drank van den burgers drukken, af- geringe, maar geens- schaffing van hel ver gunningsrecht. 6° Een pensioen van 1 frank daags aan den werkman op 65 jarigen ouderdom. T verschuiven. Daar le Antwerpen de kaaimuur ook verschuift, sein ijven som mige persoiieu deze gro'idvei plaatsing toe aan onderaardsche trillingen, veroorzaakt j zins op de wijnen en de prachtarlikeleii. 6’ Een pensioen van 9 centen daags aan den afgesloofde!) werkman, als hij de vriend is van Mr pastoor. Lezers, oordeelt en kiest! Wie zijn uwe vrienden i Vl.lt MA U ll.l.l ikiiei»ew. PROGRAMMA. Gebroede» Oellinlze en C1' «De Leeuw». Huismoeders, doet eene proel met onze gebrande koffie aan 0,80 en 0,95 c. de halve kilo. Geboorten 25. Docoussemaoker Marcel, zoon van Meetoor cu Riliof Eudoxla, Binnen palen. 26. Vanmol Raymond, zoon van Victor en Van- tournhout Isabella, Bewcsterpoort. 29. Do Roo Ueorgina, dochter van Hendrik on Lahayo Clemoncia, Binnen palen. Huwelijksafkondigingen. 24. Saubain Hendrik, dienstknecht, Bulscamp, met Vanbosion Eineroncia, werkster, Veurne. SterfgevaBen. 23. Rousseeuvv Karet, werkman, 76 jaren, 7 maanden en 11 dagen, cchtg. van Sophia Wydouw, Hospitaal. 23. Trybou Arthur, schilder, 28 jaren en 21 d., Ooststraat. 25. Valcko Juliana, kostgangstor, 94 jaron, 7 maanden en 11 dagen, Hospitaal. Despeghel Karei, werkman, Clercken, Mortier Richard, kuipor, Eessen, Dewilda August. Havens Alois en Havens David, werklieden te Zarreu, de eerste 15 dagen en 26 fr. en de vier anderen elk 26 fr. voor slagen; de 1’, 2’ on 4‘ nog elk 15 fr. voor gewelddaden. Delanoto Hilairo, werkman, Rousbruggo, 8 dagen voor slagen en elk 15 fr. voor beleedi- gingen. Willems Maurice, dienstknecht, Stoonkerke. Willems Cyriel, id. Avocappelle en Desaever Sahien, id te Wulpen, de oorsje 2 maanden en 50 fr., do tweede 1 maand en 50 fr. en de derde 16 dagen en 26 fr. voor slageo onbekwaamheid tot werken veroorzaakt hebbende. Voorw. voor do 1* en 3’. Quaedvlieg Marie, keukenmeid, St-Joost-ten Noode, 8 dagen en 2G fr., voor beleediglngen. (Jos Leopold, werkman, zijno vrouw Mario Vermander, Maelstaf Gustaaf, werkman en Markey Henri, landbouwer, allen te Bulscamp, do eerste 15 dagen en 50 fr. eu do tweede en derde elk 8 dagen en 26 fr. voor eerroof; <lo vierde 15 fr. voor beleodigingon. Voorw. voor do 3 laatsten. Dolfen Prosper, landbouwerszoon, te Oude- csppelle, voorw. 26 fr. voor vischdelikt.

Het Advertentieblad (1825-1914) | 1905 | | pagina 2