CONCERT Sterk Maaigras Maaigrazen biscuits elbein I 1 Hectare 22 Aren Een Woonhuisje met volgens titel 1 are 45 cent. 92 mill, en volgens kadaster wijk B, n' 119$, 65 cent. erf. Groote Brand te Dendermonde. J te Veurne. HARMONIES0 CECILIA. VEURNE. TOMBOLA. Een Antwerpsch Student verdronken te Leuven. Algemeene Tijdingen. V erkooping Openbare Veiling SO liectaren GOEDE (V. j KOOPDAG I Zaailand k,»* «lovingen I wijk B, n™ 124b en 124c. Openbare Verkooping van HOFSTEDEKEN groot onder bebouwde grond en zaailan den, H. 3-23-60 Ca. Wijk B, n" 151a en 151b. Openbare Verkoopii in éóie zitting, van Renteniershuis met deszclfs grond en hovenierhof, groot I are 47 centiaren, kad. S,e C, n" 240 en ~41. Overnemingsprijsie 6') fr. GOOSSEN Openbare Koopdag Menagiegoederen Menagiegoederen MGENILENt ISSURkNTIEN Ingezonden. i (eigen- der prijswinnende nummers uitgeven. Hond der Gewezen Soldaten van Veurne-Ambacht. gevaar van brand, g van gat alsook van den Deurwaarder Bestuurder: M. VANDERLINDEN. ZONDAG 28 JUNI 1908 om 11 1/4 ure voormiddag, in den lusthof van den heer Voorzitter J. ANDRIES. Lijst der geschonken prijzen aan den Htudlo vnn <lcn DONCK maal kunnen we niet nalaten hel met hem eens te zijn om die echte misdaad te laken. Mochten we er bijvoegen dat nogmaals in deze kwestie, zooals in alle andere, de pastoor het overwonnen heelt, vermits liet alleen voor de noodwendigheid van den eerediensl is dat zulks gebeurt. Jammer is hel, dal men slechts na eeuwen en eeuwen die noodwendigheid heeft ge voeld. Doch wanneer de pastoor hoeft gespro ken, dan is alles gezegd. Zaterdag avond rond 9 uren brak oen geweldige brand uit, in het magazijn van de firma Philips en zoon, katoenfabrikan- ten, gelegen aan den draai der Leopolds- laan, nevens de fabriek van den heer Ramlot, insgelijks katoenspinner. De fabriek «La Dendre» is daar ook niet ver af; ’t is dan ook niet te verwonde ren dat de bevolking in angst verkeerde en beducht was voor de uitbreiding van hel vuur. In korten lijd stond ganscli hel magazijn, waarin rond de 700.000 kilos onbewerkt katoen, in samengeperste balen lagen, in laaie vlam. Het was een reus achtige vuurgloed en de vlammen sloegen hoog in de lucht. De pompiers waren spoedig ter plaats, doch zij hadden vele moeite om de groote brandspuit in werking te brengen. Men beieverde zich vooral om de fabriek Ram- lot te vrijwaren, waarvan de kroonlijst reeds vuur gevat had. Na lang en moedig werken was alle ge vaar voor deze laatste fabriek geweken, daar de wind in de tegenovergestelde rich ting blies. Van bel magazijn van de hecren Philips en zoon blijven nog slechts de vier muren over; gansch de inboedel is de prooi der vlammen geworden. De schade bedraagt rond de 100.000 fr. )IIlg BURGERLIJKEN STAM) DER STAD VEURNE. Zaterdag namiddag, rond 4 uren, gin gen drie studenten der Leuvensche Hooge- scliool, op de vaart aldaar spelevaren. Voorbij de brug van Herent, besloten zij een bad te nemen. Een hunner, de genaamde Ide, Antwer penaar van geboorte, ging eerst te water, met hel noodlottig gevolg dal hij, alhoe wel goed zwemmer, wellicht tengevolge van kramp of bloedopdrang, niet meer boven kwam. Zijn kameraden sprongen ter hulp,doch konden hem er slechts dood uithalen. De politie van Leuven door de twee makkers van den ongelukkigen jongeling verwittigd, deed lijk huiswaarts voeren. Op Maandag 29 Juni, (S‘ Pietersdag) ter heiberg Wulpendamme, bij J. Druwé, Bolling voor eene groote hesp of 12 fr. Daarna 5 fr. prijzen te winnen gegeven door de gemeente. Groote tümijting op Zondag 5 Juli ter herbergde 3 Gapers, bij G. Lucidarme. 25 cent, voor twee loten. Onze inboorling de heer Joris Vanden Bouhede komt benoemd te worden tol onderluitenant bij de infanterie. Onze harlelijksle gelukwenschingen. Op de lijst der kiesbaren van den Senaat bemerken wij de volgende heeren: Andries-Van Severen, te Veurne; R. de Spot, te Veurne; Em. Feys, te Veurne; De Breyne-Du Bois, le Dixmude; Baron F. de Crombrugghe, le Vladsloo; Ridder E. llynderick, le Eessen; A. Merghclynck, le Wulveringhem; Ch. Pieters, le Reninghe. Adinkerke.De gemeente Adin- kerke is gemachtigd aan het Gemeente krediet de som van 52.000 fr. le ontlecnen. Ardooie. Deze week is het 3jarig dochtertje van kleermaker Vandenbussche le Ardooie, spelende op de achterplaats der ouderlijke woning, in den mestput ge vallen waar bel er dood uitgehaald werd. Dickelvenne. Een voorbijganger bemerkte voor hel venster van P. Vanden Berghe, een lei, waarop geschreven stond: «Piet is dood». Daar Vanden Berghe reeds meermalen gezegd bad dal hij zelf moord zou plegen, drong men in zijn woning en men vond den man verhangen aan een balk op den zolder. Prentkaarten. Men weel dal het verboden is, prentkaarten te verzenden versierd met een mengsel van mica en I glaspoeder. In de tien eerste dagen van Juni zijn 3000 zulke kaarten, die aan de verzenders niet konden terug bezorgd I worden, in de scheurmand gewopen. MAANDAG G JULI 1908 om 4 uren namiddag, te F.essen-dorp, bij Jules l.eroye, in De Drie Koningen van De parlie De Ridders van Malta» in Eessen. DONDERDAG 2 JULI 1908 otn 5 uren namiddag, te Woumen, bij Etniel Verlinde-Janssens, in hel «Oud Gemeentehuis», van in Woumen broukagien. BRUXELLES de oudste en best gekende v.ln Belgie. Waarborgfonds A» mlllloen Verzekering legen bliksem en ontplofliini tegen ongevallen. Hoofdagentschap te Veunie-’ llenrl Holle voet. Voorstad N' 34. Kantoor van den Deurwaarder BOUTEN le Veurne. MAANDAG 29 JUNI 1908 St. Pietersdag, om 4 uren namiddag, te Pervyse-dorp, bij Henri Herat, van gezaagde en ongcznngde HOUTWAREN 1 Ingebruike van vrouw Weduwe Emile I Markey en andere, mits fr. 267,30 ’s jaars, 1 boven de lasten, met recht deel lol 1 Maart 1909 en deel tol 1 October 1912. I Verdeeld in 6 loten. I Deze verkooping geschiedt zonder kusten I voor de hoopers. I De titels van eigendom, grosse-vonnis, l plans en verkoopvoorwaarden berusten 1 ter studie van den Notaris Donck te I Veurne; ook alle inlichtingen te bekomen I ter studie van den Notaris 1’raeyn te j Alvcringhem. wie weet? Misschien zijl I gij er ook floor aangetast, maar dat gij I hel niet weel, T is daarom dat de nier- I ziekten zoo geducht zijn, want gewoonlijk I bemerkt men ze slechts als zij reeds ge- I vaarlijk zijn. Hel zou misschien goed zijn I u eens te overtuigen van hetgeen gij lijdt. I Wie weet 1 Gedurende twee jaren heb ik geweien I wal al lijden rhumaliek kan doen uitstaan. I zegt ons M“‘ Vincke, 5, Koningstraat, le Dixmude. Al de leden waren gezwollen, ik was altijd vermoeid en afgemat en was soms verplicht verschillige dagen het bed ie houden. Het was niet moeilijk le raden dal ik aan de nieren leed, mijn water was rood cn troebel geworden en veroorzaakte mij hevige branding bij de uitvloeiing. Ik moest een krachtig middel hebben om mijne kwaal te bestrijden en vond hel in de Foster Pillen voor de Nieren ver kocht te Veurne in de Apoiheck Ruysscn. Ik gebruikte ze en in minder dan ve< rlien dagen was ik verlost van rhumaliek, cn was zeer gezond. Ik verklaar het boven staande waar en veroorloof U het kenbaar te maken. ’I Was den 15 April 1904. dat M”* Vincke ons de bovenstaande verklaring deed en den 21 Juni 1907, zijnde drie jaar later, ontvingen wij van onzen briefwisselaar hel verslag van zijn bezoek bij die persoon; ziehier in welke woorden Bij mijn, aan komst in Dixmude, vond ik zeer gemakke- I lijk M*“* Vincke, geboren Florida Vandc- I velde; dit vriendelijk mensch is thans 33 jaar oud en zeer gezond. Hel is moei- I lijk le gelooven dal zij zooveel geleden I heeft over eenige jaren, want zij is zeer I vlag te been en moedig. Aanstonds anl- I woordde zij met bereidwilligheid op de I vragen betreffende haren toestand en hare I dankbaarheid voor de Foster Pillen voor I de Nieren, die haar de gezondheid lerug- I gaven, is nog altijd even vurig; overigens sinds drie jaren beveelt zij bij elke ge- I legenheid dit kostbaar middel aan, en de I menschen der streek, die aan rhumaliek I leden cn door dezelfde pillen genezen I werden, zijn ontelbaar. De Foster Pillen voor de Nieren (eigen- I aardig merk) zijn verkrijgbaar bij alle I apothekers, 3,50 fr. de doos of 6 doozen I voor 19 fr. of vrachtvrij per postEngel- I sche Apotheek van Ch. Delacre, 50, Cou- I denbergstraal, Brussel. I In T belang uwer gezondheid cisch de I echte doos mol de handteekening James I Foster en weiger alle namaaksels en 1 onderschuivingen. A. V. 7 Notnrl* le Veurne. WOENSDAG 15 JULI 1908 om 11 uren Hipt voormiddag, in ’l Vrede gerecht le Veurne, Geiueenlo Adlnkerko, nabij den llurgweg van Veurne naar Adinkerke. KOOP 1. Een schoon behuisd cn beplaul Gebruikt door M. August Claerhoudl, mits 500 fr. ’s jaars, boven de lasten en uitweg-prestatie, met recht tot 1 October 1910. Prijzie van houtgewas 80 fr. Gemeente BulBcmnp-Nieupoortje KOOP 2. Laatst bewoond door wijlen vrouw W* Markey-liruynoghe. Seffens aanslag. KOOP 3. tl. 1-tlO-OB c. en llovin Kantoren van de Notarissen DEVOH le Walou en FHAEVH te Alvcringhem DONDERDAG 25 JULI 1908 om 2 ure namiddag, te Ix>o. ter herberg Sl Sebastian n, bewoond door den heer ARTHUR VANDF.WAI.LE, Mtnd Loo, (Valcplaals). Een schoon cn gerieflijk Thans onbewoond. Aanslag met dc geld lening. Inlichtingen bij voornoemde Notarissen. Kantoor ri1 MAANOSG -21» JUNI I'.IOB om 2 ure stipt namiddag, ter herberg Gafé du Brasseur, bewoond door Wed. GISTAAr CAllBONEZ-D’HULST, te Adinkerke-Panne. van Hotel» on ■■er*l>cr*KKei*lcr en andere roerende Voorwerpen. Gewone voorwaarden en lijd van betaling. Kantoor van den Notaris Fraeys le Alveringheni* DINSDAG 50 JUNI 1908 om I ure slipt namiddag, le Alvcringhem. (Nieuwstraat), ter herberg De Casino, bewoond door d’cchlgcnoolen CatniH<' DesmyHer-l’arrein, K<-hoone Koopdntf van Herberggerief en andere roerende Voorwerpen. Gewone voorwaarden. MAATBCI1APPI.I Later zullen we eene afzonderlijke lijst 1. 3. 60. Massenet. VKBM A KBLUKIIKMEIV. 57. 58. Programinn 1. Cortége carnavalesque, Rasiyade. 2. Maritana, ouverture do l’opóra Wallace. transcrito par Vaudorlindon tils. 3. Czardas N" 1, Michiels. Danso hongroiso. 4. Manon, Graudo sóleetion do l’opóra. 5. Pomone, Waldteufel. Suite do valses. Geboorten 24. Vanderghoto Marcel, zoon van Camiel on Lorooy Helena, Binnonpalon. Sterfgevallen. 20. De Backer (manuel. doodgob.) Vostenstraat. 21. Duforot Maria, strijkster, 42 j. 1 m. 17 d. Zwarte nonnenstraat. 23. Dozuttero Justina, huishoudster, 71 j. 7 m. 3 d. Zuidstraat, echtgen. van Jan Anthone. 25. Schoreel Joanna, kostgangster, 79 j. 5 m. en 16 d. Hospit. weduwe van Patricius Dohaese. VAN 6 zilveren lepels en vorketton. Gift van Z.M. I den Koning. 2. Eene schouwgarnituur. 3. 2 bloempotten (cacho-pots). 4. Een regulateur. 5. Eene balans voor hot huishouden. 6. Eeno zaag. 7. Eene groote bloemvaas. 8. Een zetel. 9. Eeno schouwgarnituur. 10. Eene velo. 11. Eene doos met messen. 12. Tafellaken en servetten. 13. Eene doos zilverwerk. 14. Een kapstok. 15. Een wekker (róvoil). 16. Een doos (nécessaire). 17. Een wekker (réveil). 18. Een koffljkan. 19. Een spiegel. 20. Eone doos zilverwerk (likeursorvies, 12 zil veren bekers). 21. Een bloemdrager. 22. Een koffiestelsel. 23. 6 tassen met schoteltjes. 24. 6 tassen met schoteltjes. 25. Eeno workdoos. 26. Eene wollen sargie. 27. Eene vogelkooi. 28. Een regenschorm-staan. 29. Een meubel (fantaisie). 30. Een vischketol. 31. Een standbeeldje (Hollandsch meisje). 32. Een staudbeeldjo (soldaat van Marsala). 33. Eene spade. 34. 2 bloemvazen. 35. Een schotel (hors d'oouvre). 36. Een kristalen vaas. 37. Een bedtapijt. Eene doos met 12 tafelmessen. Eene doos met 12 dessertmessen. 39. 2 kisten sigaren. 40. Een bloempot (cacho-pot) in koper. 41. Een regulateur. 42. 2 vazen op kolommen. 43. 2 bloemvazen. 44. Gloiswerk (fantaisie) hondenkar. 45. Emmer en kruik. 46. Een koffiestelsel. 47. Een botorpotjo met mes. 48. Een standbeeldje (Lili). 49. Eene lekkerdoos (bonbonniere). 50. Een standbeeldje. 51. Een wekker. 52. Een schenkblad mot glazen. 53. Een bloemdrager in vorm van tulp. 54. Een bloemdrager. 55. Een kunstrijke schotel. 56. Een bloemschotol. Een inlogpot (compotior). Een wekker (réveil.) 59. Een groote bloempot (cacho-pot). SZ Eene doos met taartmes. 61. Een waterketel (bouillolre) in rood koper. 62. Een tllter. 63. Een vleosch-kapmos. 64. Een lavabo-garnituur. 65. 2 bloempotten (cacho-pots). 66. 6 lepels on 6 vorketton. 67. Een regulateur. O». Kon input. 69. Een meubel. 70. Eene valies. 71. Eeno marmijt. 72. Een ommor. 73. Goed voor oen vrouwkostuum tor waarde van 30 fr. 74. Een koffiestelsel. 75. Een fantazij in brons. 76. Een taartoschotel. 77. Een uurwerk in hout. 78. Eon pot in gloiswerk. 79. Eon stolsel voor rookors, in rood koper. 80. Een stolsel voor rookors, in rood koper. 81. Eon koffiestelsel in rood kopor.

Het Advertentieblad (1825-1914) | 1908 | | pagina 2