WOOXliLIS-IIERBEIU; position’ Algemeene Tijdingen. I j_ e> pacliteii- Renteniershuis Flesschen en Korken wendt u bij Augiud Leroojs wijn- aftrekker-herbergier In de Wachtzaal Noordsiraai, Veurne. Schoone Koopdag Menagiegoederen llcrl»cr|(((crl»G Notaris GLORIE te VEURNE, S‘ Denisplaats. Openbare Verkooping Mie zitting, van NIEUCAPPELLE. Te pachten. I BISCUITS Men vraagt Goede Keukenmeid. Rechterlijke Kronijk. Openbare Verkooping Menagiegoederen MICUItEI.H, en andere roerende Voorwerpen. I Zaailand, Wijk B, N I u I fr. 96.041,38 1,468,24 36,752,18 fr. 4410 3265 4600 5075 (I I II h J fr. 100,064,88 2,199,0‘J 43,790,38 I Een zeer aangenaam met HOE, Kaaistraal, le NIEUPORT. Gas en 2 soorten water. Zich te bevragen Oostendcslraal, Nr 11> le Nieuport. •&J7* VOOR UWE van 3* klas, voor het redden van een kind I ming van eenen gemeentebediende, in uit de Nieupoortvaart. plaats van M. Fosseprez Edm., overleden. Er waren 5 aanvragen ingediend tot het bekomen dezer plaats, te welen: door automobiel reed voor deze van M. Bacquel; Aerleboudl Ernest, Gesquiere Joseph, “*J Merlevede Henri, Nowó Jos. en Schramme Leon. Eerst wordt de jaarwedde bepaald, de welke voor hel begin vastgesleld is op 800 frank. Daarna wordt bij geheime stemming M. Nowë Joseph, tot gemeentebediende benoemd, met 8 stemmen legen 1 gegeven aan Gesquiere Joseph en 1 aan Schramme Leon. De zitting wordt geheven. uit de Nieupoortvaart. Eervolle meldingenAan Baert llenri, voor hei wegtrekken van kinders van vóór een opkomend gespan. Aan Carna Aug.en Carna llenri, voor hel tegenhouden in deJGroote Ooststraat, van vluchtende paarden. 2e Punt. Kerkfabriek van Si. Nico- laas. Begroeting voor 1909. Deze begrooting tol geene opmerkingen aanleiding gevende, zal met een gunstig advies aan de goedkeuring der bevoegde overheid gezonden worden. Zij beloopt in ontvangsten en uitgaven ter som van fr. 14,730,28 c. 3e Punt. Kerkfabriek van S'* Walbur ga. Begrooting voor 1909. De Raad beslist insgelijks deze begroo ting met gunstig advies aan de goedkeu ring der bevoegde overheid le zullen overzenden. De ontvangsten en uitgaven beloopen lol fr. 60,410,02 c. 4’ Punt. Schoolbegrootingen voor het jaar 1909. M. Van Hee, namens de commissie van onderwijs, geeft verslag over de voorge- steldc begroetingen. Deze van hel lager onderwijs beloopen in ontvangsten en uitgaven ter som van fr. 17,350. De uitgaven zijn verdeeld als volgt Gemeente jongensschool meisjesschool Aangenomene jongensschool meisjesschool Te zamen fr. 17,350 De Staal verleent een hulpgeld van fr. 6730 en de Provincie fr. 858. Hel overige moet door de stad bijgelegd worden. De begrooting der zondagschool voor volwassenen bedraagt in ontvangsten en uitgaven ter som van 1500 fr. Beide begroetingen worden door den gemeenteraad goedgekeurd en zullen aan do goedkeuring der hoogere overheid ver zonden worden. 5' Punt. Stadsrekening over het dienst jaar 1907. M. Pil, schepen, geeft verslag over deze rekening. De ontvangsten en uitgaven dezer reke ning worden verdeeld als volgt Gewone ontvangsten Ontvangsten voor orde Builengew. ontvangsten Totaal fr. 146,054,35 Uitslag van den koers Vcurne-Yperen, heen en weer, (58 t/s kilom.) 22 coureurs. Klasseering. 1. Laevens Eugeen, 2. Huyghe, 3. Raph. Vereecke, 4. Casimir Duwel, 5: E. Feys, 6. Robert Cremer, 7. Joris Decancq. BURGERLIJKEN STAND DEK STAD VEI RNE. Kantoor van den Notaris Fraeys te Alveringhem* MAANDAG 5 OKTOBER 1908 om 8 uren morgens, te Alveringhem- dorpplaais. ter herberg-afspanning l,f ('.raaf van Vlaanderen bewoo.id door den heer Edmond Rysscn-Nowé, van EN BEENIIOUWERSALAAM. Gewone voorwaarden en lijd van bèta' ling mits borg. Water kan uw bloed verarmen; Wijn verhit u kop en maag; Likeuren branden uwe darmen Jenever is als pest een plaag, TERLINCK’s bier, zoo klaar en blond, Is voor iedereen gezond. BROUWERIJ TERLIMCK-ABRASSART, Rosendaelstraal, Veurne. Kantoor van den MAANDAG 12 OCTOBER 1908 om 2 uren namiddag, in hel Gemeentehui» le Nit'uc.ippelle, bij M. Ameloot, Café Suisse met Afhankelijkheden, Weide en Zaailand, Wijk B, N" 465a en 465c, grimt II. O—OO—HO C. palende West de Zecdijkstraat, leidende naar Oudecappelle. Bewoond en gebruikt door Jules Lema hieu-Victoor, voor 3, 6 of 9 jaren. inge gaan 1 Mei 1907, mil» 155 fr. ’sjaars, boven de lasten. Een schoon, gerieflijk Hcntenl®’* hula staande Nieuwstraal, 2. Voor inlichtingen zich lo begeven bij V. DE11AESE, pasteibakker le Veurne. gegaan en zoo waren beiden met de auto I deze laatste reed met êene snelheid van 125 kilometers per uur en wilde de I eerste voorbij steken. on eeu aardhoop, bezijden de baan en I vervolgens legen oenen b«om; dan ver oor I de leider zeker zijne tegenwoordigheid I van geest, want de aulo bolste nog tegen twee of drie andere bootnen en du ten I slotte zoo geweldig, dat zij gansch om- I kantelde en om zoo le zeggen vermeld I werd. M. Pierre werd verre weggeslin- cerd en bleef bewusteloos liggen, hel 1 bloed liep hem uit den neus en uil den I mond- M. Bacquet lag in de gracht» nevens de baan. Kort na het ongeluk waren er vier geneesheeren ter plaats, I i doch voor den jongen ingenieur was er I 1 «eene redding mogelijk. T Lijk van I on- I Gelukkig slachtoffer werd naar Rijsel I overgebrachl. Voor M. Bacquel bestaal I 1 er geen gevaar meer. I I Vlier. Gedurende drie Opvolgende I I da-'en zijn er’s avonds op reizigersu iii- n 1 I van de stoomtramlijn Nieuwkerke-Yper, I I scholen gelost geworden uil vuurwapens. I I Gelukkiglijk is niet eens een reiziger ge- I kwetst geworden. I Donderdag avond werd een aanslag ge- I nleegd op dezelfde lijn. Bij Nieuwkerke was*er op de spoorbaan een ban cel ge- 1 lend geworden van meer dan 100 kilos. ’Andermaal liep alles goed af. Werklie- den die eenige minuten voor dal de tram I die plaats voorbij moest, hel gevaar be- I merkten, ontruimden de baan en vermeden 1 wellicht een ongeluk. I Hel parket van Yneren deed een onder- zoek maar heeft met de minste uitslag I bekomen. KlanrblIJkellJUlicId. ’l Is l de klaarblijkelijkheid zelve, want hel volgende geval is op eenige stappen van I U voorgekomen; T Is dus bij der band. i| M' C. De Vuyst, 60, Paardstraal le Assebrouck (bij Brugge) zegt ons den I 19» October 1903: Sedert eenigen lijd, I maar vooral sinds deze achttien laatste I maanden leed ik aanhoudende nierpijnen, I ik kloeg ook van hoofd pijn en van duize- lingen, kon nachts niet slapen, en I ‘s morgens scheen hel mij vermoeider te 1 1 zijn dan den avond le voren, de pijnen I namen steeds in hevigheid toe en weldra 1 kon ik mijn werk niet meer doen, ik ver kwijnde van dag tol dag en werd wan hopig, ik hoorde van de Foster Pillen voor de Nieren» spreken, verkocht te Veurne, in de Apotheek Ruyssen.en haalde er eene doos. Na die pillen gedurende zes dagen ge nomen le hebben, voelde ik reeds eene merkbare bclernis, de pijnen waren minderd, ik was beter gezind, m en sterker, na veertien dagen kon ik mij gansch genezen noemen. Daarom raad ik dit middel zeer rechtzinnig aan al de nier lijders aan. Den 4n Juli 1907, verzekerde ons Mr Dcvuyst, dal hij sinds zijne genezing, vier jaar geleden, nooit meer geleden had aan de nieren, noch aan éénig ander ongemak. Sinds eet eu slaapt hij altijd wel, werkt met moed en is tevreden eindelijk een middel gevonden le hebben, dat hem zoo spoedig en blijvend hersteld heeft. De Foster Pillen voor de Nieren geven aan de zieke nieren de gewenschle hulp om ze weder gezond le maken. Zij voeren uil hel lichaam al die vloeibare vergiften al, die verlies van eiwitstof, waterzucht, waterstoringen, graveel, rhumaliek, steen, lendenjicht, zenuwziekten, slapeloosheid, afmatting, veroorzaken; zij bestrijden de schadelijke gevolgen van geestrijke dran ken, wijn of bier in overmale genomen. De Foster Pillen voor de Nieren (eigen aardig merk) zijn verkrijgbaar bij alle apothekers, 3,50 fr. do doos of 6 doozen voor 19 fr. of vrachtvrij per postEegel- sche Apotheek van Gh. Delacrc, 50, Cou- denbergstraal, Brussel. In T belang uwer gezondheid eisch de echte doos met de handteekening James Fostei en weiger alle namaaksels en onderschuivingen. a. V. 21 VERMA.KEE1.1K1IEOEN. Op Zondag 4 October, Hmljting op de vogelpik om 10 fr. prijzen, bij Oscar Decroos-Rossey, Kaatspelplaats. l'Epargne Nationale, (S. A.) Assurances Accidents, Agricoles, demande agents sérieux. Conditions excep1 favorables. S’adresser VILLA CHRISTINE, Mortsel (Anvers). Zich le begeven VILLA YVONNE le koersrijtuig heeft, Coxyde-Zeedijk. In den Algemeenen wedstrijd tusschen de Middelbare Scholen heeft de leerling Derickx Nestor, onzer Middelbare School, den 7'° accessit behaald in hel weten schappelijk gedeelte, met 81 punten op 100 en 411 mededingers. Dezelfde leerling heeft in het letterkun dig gedeelte eene vermelding bekomen met 51 punten, terwijl de leerling Bolle Emiel, eene vermelding bekwam in hel wetenschappelijk gedeelte mol 57 punten. Onze hartelijkste gelukwenschcn aan de verdiensivolle leeraars en hunne bekroon de leerlingen. Wij vernemen met genoegen dat onze oud-sladsgenoot, de heer Omer Vanden- Bouhede, adjudant bij hei 4’ linieregimenl lol onder-luitenanl bevorderd is, in garni zoen te Dendermonde. Onze harlehjke gelukwcnschingen aan den jeugdigen officier. De heer Richard De Houck, wachtmees ter der gendarmerij le Solleghem, is be noemd tol wachtmeester-fourrier van het zelfde korps, te Brugge. Harlelijk proficiat aan den jongen wacht meester en aan zijnen vader, veldwachter te Steenkerke. De heeren Vanden Bouhede en Do Houck zijn oud-lecrlingcn onzer Staats Middel bare School. Te beginnen van Woensdag aan slaande begint de kieken- en fruitmarkt om 7 ure en de botermarkt om 7 t/a ure. ||r is lespreken den 1" Zondag Ijliyi van iedere maand in hel J Hotel Royal, Groote Markt, to Veurne, van 10 lol 11 ure. Hebt gij de vaslo Cibils beproefd voor uwe saucen? Het is allersmakelijkst. Pot, 1/8:1.40. Gros: Brederodeslr. 17,Brussel. Uoogataede. Zondagavond ge beurde er lusschen de Hoogstaedelinde en den Gapaard een erg automobielongeluk. Een automobiel, komende van Oostende, botste legen eenen boom en viel om. Drie der wielen werden gebroken en gansch de machien ontredderd. De twee personen, die in het voertuig zalen, werden met geweld ten gronde geworpen en in deer- niswekkenden toestand opgenomen. Een der slachtoffers is Maandagmorgen aan de gevolgen zijner wonden gestorven. Hel is M. Edmond Pierre, 23 jaar oud, ingenieur le Rijsel. De andere gekwetste is M. Bacquel, van Rijsel; hij beeft een been gebroken en wordt verzorgd in hel oudmannenhuis te Hoogslaede. De ouders van M. Pierre zijn op reis naar Lourdes en hadden hunnen zoon verboden met de automobiel uit le rijden. Toen was hij naar zijnen vriend, M. Bacquel, die een 1 Correctionneele Rechtbank van Veurne. Gewone uitgaven Uitgaven voor orde Buitengewone uitgaven Totaal fr. 134,261,80 De rekening sluit dus met een batig slot van fr. 11,792,55. De lieer verslaggever doel opmerken dal do gewone ontvangsten de gewone uitgaven met eene som van fr. 4,023,50 c. overtreffen; hetgeen aanduidt dal stads financiën nog steeds in goeden toestand zijn. Eenige crediclen op do uitgaven zijn overschreden, doch van eenen anderen kant zijn er ook credielen in de begroo ting waar er een overschot is. Do commissie stelt voor bij hel goed keuren der rekening de overschreding van sommige credielen bij andere, waar er overschot is, aan le rekenen. De gemeenteraad, op voorstel van den heer Voorzitter, beslist, de stadsrekening over het dienstjaar 1907 goed te keuren in ontvangsten en uitgaven zooals bier booger vermeld. Zij zal, vooraleer aan de bevoegde over heid tol goedkeuring gezonden te worden, naar luid van art. 140, gedurende 10 dagen ten stadhuize uitgehangen worden. 6* Punt. Keuring van het slacht- vleesch. Hernieuwing der keurrechlen. De keurrechlen op het slaclitvleescli moeten alle 5 jaren vernieuwd worden; de termijn eindigt met 31 December aan slaande. De raad, ingevolge den ministeriëlen omzendbrief, is overgegaan tot de ver nieuwing dezer rechten, en aangezien de opbrengst er van volgens de middelmate der 4 laatste jaren schaars toereikende is om de kosten van den keurdienst te be talen, besluit dezelfde rechten te blijven behouden, namentlijk voor paarden, ezels en muilezels 2,00 fr.; voor slieren, ossen, koeien en vaarzen 0,60 c.; voor kalvers, varkens en schapen 0,30 c. Deze beraadslaging zal aan de goedkeu ring des Konings onderworpen worden. 7* Punt. Benoeming gemeentebediende en vaststelling der jaarwedde. In geheime zitting werd er door den gemeenteraad overgegaan tot de benoe- Kanloor van den Deurwaarder BOUTEN te Vcuriie. Vil oorzaak van vertrek. MAANDAG 19 OCTOBER 1908 om 2 ure namiddag, te Adinkerke-Pannc, ten huize van d’heer Alexander Arnould, bij de Parochiekerk der Panne, van ver- moediger "oemen. Daarom I' Geboorten 16. DoImoI I.uciann, zoon van Arthur on Vllain EIIm, Bowcaterpoort. 27. Dolanooyo Maria, dochter van Arthur en VorfailHe Romanic, Ooatatraat. 29. Van Eenoo, Allee. dochter van Arthur en l>oborgh Coloatlna, Vontonxtra.il. 30. I.' lrauc Maurita, xoou van I’roapor en Dcbal Maria, Bowcaterpoort. 1 Oct. Dogrieck Eugeen, zoon van Hendrik en Plattoeuw Elodlo, Bowcaterpoort. Huwelijksafkondigingen. 27. Elorizoono Ploritnond, amid, met Keateloot Augusta, bijzondere, beide te Veurno. 27. Jooria Eraua, gazbeatuurder to Veurne, woduwaar van Castoleln Ida mot Danuoel Angela, zond, beroep te Oostende. Zitting van 5 September 1908. Noyollo Achiel, werkman, Morckom, 200 fr. en 100 fr. voor jachtdelikt. Dekeyrel Sylveer, werkman, Dixmudo on Do- zwarte Cyriel, werkman, Caoskerko, elk 26 fr. voor visschon zonder verlof, de 2“ voorwaardel. Deschoolmeester Pieter, werkman. Wulpen, voorw. 20 fr. voor visschon zonder verlof. Lust Achiel, landbouwerszoon, Slype, voorw. 26 fr. voor visschon zonder vorlof. Michielsen Jacob, werkman Nieupoort, 25 fr. voor betaling van loongeld in eene herberg. Coppilie Camiol, werkman, Coxydo, 2 maal 8 dagen on 15 fr. voor opstand, slagen on dron kenschap. Waoyaort Krrel, schoenmaker, Zarron, 26 fr. en 26 fr. en 3 maal 15 fr. voor smaad, slagen, beloedigingen on dronkenschap. Vanbillomont August, visschor, Adinkerke, 2 maal 26 fr. en 15 fr. voor ’t zingen van onzedig l lied, smaad on dronkenschap.

Het Advertentieblad (1825-1914) | 1908 | | pagina 2