ip p M. Iluyl in de Kamer. EEN WOONHUIS met Scbuurken, Stallingen en H. 0-82-70 Cent, grond van gebouwen. Gras- en Akkerlanden, Wijk G, n” 31 la, 3251, 326(1 326e, 326f, 346 en 348a. Notaris GLORIE te VEURNE, S' Denisplaals. MAANDAG 21 MAART 1910 4 uren namiddag slipt, in nagemelde te verkoopen herberg, bij M. Ern. Fan Hese- laere, le Oostduinkerke, Woonhuis-Herberg met Magazijn, Erf. Hoving n verdere Af hankelijkheden. groot 3 Aren 82 Centiaren voorhoofdeude Zuid met 10 m. breedte op den steenweg van Veurne riaor Nieupoort. Bewoond en gebruikt door den verkoo- per M. Ern. Van lieselaere lol 1 Juni 1910. MODEN. I EXTRAIT. Rechterlijke Kronijk. Dönck en Glorie te Veurne. Algenaeene Tijdingen. Bij onze Klerikalen. ’N gemakkelijk middel. De Panne-Schuilhaven. Prijskamp op den Billard in het llólel du Nord bij de W’ Reynaerl, op ZONDAG 27 FEBRUARI. Hloopdag van meubels MENAGIEGOEDEREN. LANDSALM EN Beestialen Openbare Verkoopi van GOEDEN TIMMERMANSKNECHT wordt gevraagd bij ALFONS HEUGHE- BAERT, timmerman, Vestenstr. Veurne. Standvastig werk. BERICHT. Openbare Verkoopi in eene zitting, van J'rijzie fr. 162 millioenen vergen. Voor wie lusschen de regelen kan lezen, wil dal klaarblijkelijk zeggen hel zou veel geld kosten en geld hebben wij niet; dus zal hel niet mogelijk zijn hel werk uil le voeren. Van nu tot de kiezing zal men al beloven wat de kiezers vragen, natuurlijk. Eens de kiezing voorbij, blijft de Panne-schuil- haven met de andere voorstellen in de kartons. 5° Over hel getal reserve-ofllcieren, die deelnemen aan de schietperioden en aan de legeroefeningen en over hunne wedde, reiskosten enz. die uitbetaald worden door het Ministerie van Oorlog. Correclionneele Rechtbank van Veurne. I De burgermedalie van 1® klas wordt verleend aan den heer Gamiel De Bruyne. professor der Hoogeschool van Gent. lloutlicm. Zondag avond, rond 10 uren, heeft een geweldige brand den graanmolen der familie Lootvoet gansch in asch gelegd. De brand is ontslaan op de tweede verdieping, doch de oorzaak is niet gekend. Om de gebouwen te vrijwa ren, is men verplicht geweest den bran denden molen om te trekken. Er bestaal verzekering. Oostende. Woensdag namiddag kwam een meisje, 19 jaar oud, in eene herberg om een bankbriefje van 100 frank te wisselen. De herbergierster kreeg ver moedens en verwittigde de politiehet meisje werd ondervraagd en verklaarde dat hel geld voortkwam van een bloedver want, die in hel gasthuis gestorven was. Zulks bleek onjuist. Intusschen was eene vrouw bij de policie eene klacht komen Volgens men vertelt, zouden de kleri- kalen van het arrondissement Veurne- Dixmude-Ooslende erg in oneenigheid zijn nopens de toekenning der plaatsen voor de aanstaande kiezing. Sommige klerikalen uil Veurne willen een Veurnaar als plaatsvervanger, ande ren een Schaarbeeknaar. Nieupoort wilt ook een barer mannen als plaatsvervanger. Veurne, Dixmude en Nieupoort willen niet dat Oostende de 1® werkelijke en 1® plaats vervangende plaats hebbe, enz. enz. Men spreekt zelfs van verandering van plaatsen en ook van weglating van zekere werkelijke kandidaten... Zoo slaan de zaken en men heeft af scheid genomen zonder verzoening. Een werkje voor den bisschop om alles in orde te brengen. 4* Over het benoemen van kwarlier- meesters-stokers bij onze maalbooten Oostende-Dover, waarvan het kader on volledig is. De klerikalen bezitten een gemakkelijk middel, om in de kiezingen den zegepraal te behalen; zij verbieden het lezen der schriften hunner tegenstrevers op straf van doodzonde, ’t is te zeggen dat, moest een der lezers sterven zonder absolutie, hij rechtstreeks en voor eeuwig zoude verdoemd zijn in den afgrond der hel. Bi r! Dat is geen dwingelandij; o neen! dat is kristelijke liefde! Laat ons nu eens de tafels omkeereu; veronderstellen wij een land, waar de anli-klerikalen meester zijn. Frankrijk, bij voorbeeld, en nemen wij dat hel Staats bestuur, op straf van slechts acht dagen gevang, zeer weinig dus, in vergelijking met de eeuwige straffen der hel, zoude verbieden van de klerikale gazetten le lezen, hoort gij van hier hel gehuil dal zoude rijzen uil het klerikaal kamp! De anli-klerikalen zijn benauwd van licht, zouden zij roepen, «zij schuwen de waar heid, zij steunen hunne macht op vervol ging En de klerikalen zouden gelijk hebben maar eilaas! zij doen hel zelf. Zulke middels van te winnen kunnen zeer gemakkelijk zijn; de kwestie is van te weten indien zulke handelwijze treffe lijk is. Par exploit du Ministère de l’huis- sier L. BOUTEN a Fumes, en date du 2-1 Février 1910, enregistré, la Dame un.BA.NlE THOMAS, ména- gère, épouse de Cyrille Cuvelier, ci-devant entrepreneur a Adinkerke, actuellement en faillite, y domiciliée, admise au benefice de la procédure gratuite par jugement du Tribunal de Furnes, en date du 12 Février 1910, a formé contre le dit Cyrille Cuvelier, son mari, et contre Hector Van- derghote, avocat-avoué a Furnes, cu- rateur a la dite faillite, sa demande en séparation de biens et M‘r® Auguste LESAFFRE, avoué prés le Tribunal de lr® Instance, séant Furnes, y demeurant, 6, rue de Dunkerque, a été constitué pour la demanderesse sur la dite assignation. Furnes, le 25 Février 1910. Aug. LesafiTi-e. De volgende vragen werden door den heer Buyl gesteld 1° Over de trage bevordering en de ge ringe jaarwedde der werkelijke commie- zen-greffiers bij het Vredegerecht. 2° Om een doelmatiger stelsel van in lichtingen te doen aannemen door onze diplomatische vertegenwoordiging in den vreemde, nopens de zeevisscherij. 3“ Over het bekomen van kwijtschelding van straffen der bedienden van den ijzeren weg en wegens het toekennen van hel burgerlijk eereleeken aan bedienden die het niet bekwamen wegens straf, naar aanleiding der troonbeklimming van Z. M. Koning Albert. BURGERLIJKEN STAND DER STAR VEURNE. Oudenburg. Wordt tol ontvanger der rechtstreeksche belastingen en accijn zen benoemd, M. E. Le Lot, thans le Slal- hille. Rouabrugge. De heer Dezen re, ontvanger der rechtstreeksche belastingen en' accijzen te Zillebeke, wordt in dezelfde hoedanigheid alhier benoemd. Behandeling met electriek X stralen, licht en massage. Vrouwzieklen, ziekten der waterorga- nen, vernauwingen, werkongevallen, wijn plekken, zweeting uit handen en voeten. Boctoor 8EELWEN, 14. Leopoldslaan, OOSTENDE. Ih liet ook uwe ziekte Zoo ja, zal het onderstaande geval u voorzeker belang inboezemen. MmeP. Demytlenaere, 128, Koningstraat te Meenen, zegde ons den 23 Februari 1904 ’l Is sedert twee jaren dat ik veel aan de nieren leed, de pijnen voelde ik door gansch den rug en als ik ’s morgens opstond was hel mij onmogelijk tewerken, zoo leed ik, ik was koortsachlig. had zweetingen terzelfdertijd dan huiveringen, aanhoudend had ik draaiingen, mijn water was zandachtig en dikwijls waren de pijnen zoo hevig, dat ik niet kou voort werken, ik was droevig mij in zulken toestand te zien, want ik verkwijnde van dag lol dag, ik had nochtans alle soorten van middelen beproefd, maar allen zonder uitslag, toen wilde ik eene laatste proef wagen en nam te dien einde de Foster Pillen voor de Nieren verkocht le Veurne in de Apotheek Ruyssen. Zeer goed bekwamen ze me, want slechts na de eerste week was ik al heler, ik voelde eindelijk verlichting, gansch mijn toestand verbeterde van dag lot dag, ik herkreeg eetlust, sliep eindelijk, mijne pijnen hielden leenemaal op en thans ben ik zoo gezond alsof ik nooit ziek geweest ware. Den 31 Juli 1907, zijnde drie jaren daarna, zegde ons nog M,M P. Demylte- naere Dank voor al hel goede dal uwe Foster Pillen mij brachten, tol hedon toe hield de genezing stand, ondanks den tijd dien er verloopen is sinds ik voor ’t eerst uw middel gebruikte; ik werk met moed en zonder aanstonds vermoeid te zijn. Telkenmale dat de gelegenheid zich aanbiedt beveel ik ze zeer rechtzinnig aan al de nierlijdende vrouwen aan. Ik ver klaar hel bovenstaande waar en veroor loof Uthel kenbaar le maken. De Foster Pillen voor de Nieren genezen rugpijn, rhumatiek, graveel, steen, op zwelling der beenen, onzuiver bloed, bedwelmingen, slapeloosheid, onregelma tigheid der hartkloppingen. De Foster Pillen voor de Nieren (eigen aardig merk) zijn verkrijgbaar bij alle apothekers, 3,50 fr. de doos of 6 doozen voor 19 fr. of vrachtvrij per postEngel- sche Apotheek van Ch. Delacre, 50, Cou- denbergstraat. Brussel. In belang uwer gezondheid eisch de echte doos met de handteekening James Foster en weiger alle namaaksels en onderschuivingen. A. V. 5 EhwelVisschers van De Panne, wat denkt gij er van. Ten is nog van dit jaar niet, noch in veel navolgende dat gij uwe schuilhaven krijgt Zaterdag zegden wij u dat de redevoe ring van den zoo beroemden vlaamschen spreker M. Pil, een kiestruk was. Dinsdag laatst is de kwestie nogmaals aan den dag gekomen in de Kamer en Minister Delbeke heeft verklaard nog altijd het verslag der bijzondere commissie te verwachten. Ik beloof, zegde hij, bet vraagstuk van de haven welwillend te onderzoeken (natuur lijk de kiezing is nabij). Doch, voegt hij >ing Hll<r CombntMCiiuivinK en smijliug op de vogelpik vooreen koppel veile kiekens bij Henri Clauw, op Zondag 27 Febiuaii. Combat en smijliug op de vogelpik in de Nieuwe Koning bij Henri Sleene, Wulpenkeiweg op 6 .Maait. Smijting op de vogelpik, onvergeld, voor verscheidene schO'Hie prijzen op Zondag 13 Maait bij Louis Pil-Devos, Vestenstraal. Begin om 9 t/2 ure juist. DONDERDAG 10 MAAR! 1910 om 1 ure zeer slipt namiddag, ten huize der weduwe David Vileyn-Galle, le Adin- kerke-Duiuboek, Met gereed geld. ZATERDAG 12 MAART 1910 om 3 1/2 ure zeer stipt namiddag, ter her berg van M. Emile Vileyn-Devos, le Adin- kerke-Duinhoek, GEWEEKTE ADIMKERKE-DUIMHOEK. Alles bewoond en gebruikt door dewed. David Vileyn-Galle. Seffens aanslag. Verdeeld in 3 koopen. De Notarissen LOT THE te Belle en DEVOS le Walou maken bekend dal do Openbare Verknoping der HOFSTEDE le Walou en Rousbrugge Hariughe, bepaald op Donderdag 3 Maart aanstaande, GEEN PLAATS ZAL HEBBEN. Kantoor van den Oo»»tduiiil<erke-dorpplniktM. (bij de Tramstatie). GROOT EN GERIEFLIJK Men vraagt LEERMEISJES bij Vrouw Curie-Bekaerl Groole Ooststraat, 72, Veurne. Voor de bestellingen wende men zich: Ter drukkerij, Paviljoenstraat, Bij M. Brunein. Pannestraat, 7, ofwel in den boekwinkel van W’Vanden Kerckhove, Ooststraat, 6. erbij, eene gunstige oplossing zou vele i doen over de verdwijning van elt bank- briefjes van 100 fr. Hel meisje dal bij de j bestolene werkte, loochende alle plicblig- heid. Donderdag namiddag zagen eenige werklieden, die langs hel Maria-Uenri- ettepark kwamen, eene vrouw in den vij ver springen. Twee werklieden sprongen de wanhopige achterna en haalden baar op bet drooge; het was hetzelfde meisje, welke in een brief.die op den kant lag ver klaarde zjch te willen zelfmoorden, om dat men haar valschelijk van diefstal be tichtte. me, F Studiën van de Notarissen i 1 i j. Pylysor Rochus, metser to Oostduinkcrko, 100 fr. voor jachtdelikt. Boyden Camiol, werkman te Lombartzydo, voorw. 8 dagen on 20 fr. voor diofto. Maos Soraphion, landbouwer to Schooro, voorw. 20 fr. on 15 fr. voor onvrijwillige kwet suren en verlaten van gespan. Rogheero Henri, workman to Stavelo, 50 fr. voor slagen. Accoulet Oustaaf, werkman, Coxydo, 1 maand on 26 fr. voor diofto. Doborgh Isidoor, dienstknecht te Bulscamp, Dereughor Jules, dienstknecht te Itouthom on Luypaert Romi, dienstknecht to Moores, voorw. do 1» 100 fr. voor jachtdolikt; do 2 laatste elk 7 dagen en 9 fr. voor boschdolikt. Vanneuvillo Camiol, dienstknecht te Oost- duinkerko. 50 fr. voor jachtdolikt. Pylysor Rochus, metser on Cortool Karei, visscher, beide to Oostduinkcrko, elk 100 fr. voor jachtdolikt. POUR EXTRAIT CONFORME. Nevejans Elodie. vrouw Weiss, werkster te Nieupoort, 3 maal 15 dagen voor diefte en 2 maanden en 26 fr. voor medewerking aan diefte. Tuytten Julien, werkman, Eesson, 4 maanden en 100 fr. voor slagen. De Bruyne Arthur, leurder te Clercken, 30 fr. en 5 fr. voor smaad on overtreding. Pysson Romanie, vrouw Despeghel Cyriel, kantwerkster te Clercken, 8 dagen en 26 fr. voor eerroof. Geldhof Odiel, leurder te Clercken, 1 jaar, voor doodslag, doch zonder inzicht. Vereecke Henri, timmerman te Alveringhem, voorw. 8 dagen en 26 fr. en 15 fr. voor slagen on beleediging. Dutreouw Edouard, leurder te Middelkerke, 1 maand on 26 fr. voor diofte. Beyen August, visscher, Adinkerke, 1 maand en 26 fr. en 15 fr. voor slagen on dronkenschap. Pil Remi, workman to Houthom, 8 dagen on 26 fr. voor slagen. Viaene Florimond, visscher te Adinkerke, 8 dagen en 25 fr. en 15 fr. voor smaad on dron kenschap. Maes Emiel en Vantighom Jules, werklieden te Adinkerke, do 1° 8 dagen on 26 fr. on 3 maal 15 fr.; den 2» voorw. 8 dagen en 26 fr. en 8 dagen voor smaad, slagen, boleedigingen on dronken schap. Vantighem Jules, voornoomd, voorw. 100 fr. voor jachtdelikt. Cuvelier Cvriel, metser te Adinkerke, 1 maand voor banbrouk. Geboorten. 20. Verslypo Irma, dochter van Augustin en Traversior Lydia, Bowesterpoort. 23. Dubois Joris, dochter van Achiel en Torney Maria, Bewesterpoort. 23. Do Molder Clomencia, dochter van Hendrik en Pauwels Colina, Binnen palon. 24. Diousaort André, zoon van Karei en Seys Elisa, Bewesterpoort. 25. Rabaoy Maria, dochter van Romi on Albrecht Irma, Binnen palen. Huwelijken. 23. Dufoor Jozef, werkman, geboren te Veurne don 4 Nov. 1886 en Caytan Mathildis, werkster, geboren to Vcurno don 20 Febr. 1886. Sterfgevallen. 7. Dufoor Maria, 11 m. on 13 d., overleden to Brussel. 18. Houbaert Benodikt, kleermaker, 82 jaron, 1 maand en 18 dagen, echtgenoot van Maria Gesquiero, Noordstraat. 19. Schallier Isabella, kostgangstor, 85 jaron, 5 maanden en 21 dagen, wed0 van Jacobus Hallewyck, Hospitaal. F’ VKKMA KEU .W 1* II V. 20 fr. prijzen 1’ pr. 8 fr. 2° pr. 6 fr. 3° pr. 4 fr. 2 fr. voor do speler der grootste serie. Inlog: 50 cent. Men speelt twee tegen twee ten 30 punten. Allo onvoorziene gevallen zulleu door do Com missie beslist worden.

Het Advertentieblad (1825-1914) | 1910 | | pagina 2