STRAFBAAR Algemeene Tijdi Rechterlijke tironijk. Nog aanslagen op kinderen. Afgrijselijke Kindermoord te Wetteren. Men vraagt in De Panne eene goede Meld* voor burgerskeuken Goed loon. Zich le begeven bij BRADT- ROSSEY, 4u Lion de Flandre, '/.eelaan, De Panne. Goede Naaisters worden gevraagd bij Vrouw VANHOUTTE- ROSSEV, Smisseslraai, 2, Veurne. Goed loon. Groote Schieting nitn «le Per», OP ZONDAG I’ JULI 1910 490 fr. prijzen, verdeeld als volgt Verkooping van V erkooping van T2>slcLel Zeep van BERGMANN C°, Radebeul. Bericlit. ngen. i De kleine c I Correciiotmeele Rechtbank van Veurne. was, werd —I hij in e t Een toren Een veer- werden Te Mastenien. Dinsdag laatst was bel kleine meisje der beleringswerken der baan van Caeskerke doorlocht der gemeenten Caeskerke. Oude- Bestek: fr. 144,214.91 Eene nieuwe afschuwelijke kindermoord komt Vlaanderen wederom in opschudding te brengen. Ditmaal is de schoone gemeente Wette ren, het tooneel der afgrijselijke misdaad. Zondag avond, rond 7 uren, bemerkte de echtgenoote De Bruycker, wonende op de wijk «Gransvelde», dal haar 9jarig meisje dal gansch den namiddag voor de deur gespeeld had, spoorloos verdwenen was. De vrouw ging in de buurt zien. Niemand had hel meisje ontmoet. De ge wone speelkameraadjes van het kind wis ten ook van niets. Droeve, vreeselijke gedachten maakten zich van de moeder meester. Het nieuws der verdwijning van de kleine Maria De Bruycker verspreidde zich bliksemsnel. Intusschen kwam vader De Bruycker te huis. Het was toen reeds 8 uren en van het kind was nog geen spoor gevonden. De landbouwers kwamen bijeen en een sterke ploeg boeren ging op zoek. Toen was hel donker geworden, maar talrijke lantarens verlichtten den weg. 't Werd negen, tien uren, middernacht en niets verdachts werd ontdekt. Gendarmen, nachtwakers en agenten hadden zich bij de zoekende boeren ver voegd. Alle moeite bleef vruchteloos! Hel meisje was niet gevonden en ook niet tehuis. Rond drie uren kwamen een lOial boe ren terug naar Wetteren op, gansch ont moedigd dat zij niets gevonden hadden. Zij waren nog sleehls een vijfhonderd- lal meters van hel buis De Bruycker, toen zij door de flauwe dagklaarte, op den kant van een gracht, gelegen naast de grooie baan, iets verdachts zagen liggen. Daar! klonk hel even gauw. Droeve waarheid 1 Daar, ja daar lag het kind, uilgestrekl het was dood... Het kind was verwurgd, nadat het be zoedeld geworden was. Zoolang het de akelige misdaden gold in de steden; te Brussel op Jeanneke Van Calck en Anneken Belloi; te Lokeren op Bertha Braeckman, was de buitenbevol king wel pijnlijk getroffen, doch sedert den 6 Mei, dag waarop Alice De Gheselle en enkele dagen later, haar gebuurmeisje, Anna Van der Beken, te Deerlijk op zulke monsterachlige wijze om het leven werden gebracht, was de ontroering door gansch Vlaanderen algemeen en zoo overheer- schend, dat men sedert vier weken van niets anders meer spreekt, aan niets an ders meer denkt, niets anders meer vreest In eiken vreemdeling meent men een kin dermoorden te zientelkens een meisje vijf minuten na tijd niet te huis komt, vreest men voor eene moord. De nieuwe misdaad, thans gepleegd op het grondgebied van Wetteren, waar en kele maanden geleden ook Eugenie Scbol- laert, op zulke wreedaardige wijze ’t leven verloor, heeft de bevolking zoodanig ge schokt, dat de ouders hun kinderen niel meer opstraal durven laten komen en dat de scholieren, die langs de velden ter school moeten gaan, te huis blijven, uit vrees voor nieuwe gruwelijke aanslagen. Vurig wenschen allen, opheldering in deze schrikkelijke moiistermoorden, wel ke Vlaanderen sedert eenigen lijd, als eene smeiziekte verpesten. Tc Lede. Hel Parket van Dendermonde heeft een onderzoek geopend nopens een aanslag op het meisje, Joanna V... oud 12 jaar. De booswicht, zekere Karel V.., oud 45 jaar, had gepoogd, bij middel van geld, hel kind mee le lokken, naar een in opbouw zijnde huis, om daar zijne vuile driften bot le vieren. Hij is aangehouden en in ’t gevang opgesloten. Te Leuven. Maandag namiddag spraken twee kerels een 14jarig meisje aan, op <le Mechelsche vest le Leuven. Zij namen haar mee in een korenveld en wilden haar mishandelen. Maar de kleine ging hevig te werk zij verdedigde zich dapper en riep om hulp. In de buurt arbeidende landbouwers had den haar geschreeuw gehoord en kwamen toegeloopen. De plichtigen werden aange houden en aan de policie overgeleverd. Een kerel, schoenmaker van stiel, we duwnaar met verscheidene kinderen, die reeds verscheidene malen veroordeeld werd voor erge mishandelingen op jongo meisjes, heeft weer een 14jarig meisje het zelfde lol doen ondergaan. Men heeft den ellendeling mei het kind betrapt in bel na bijgelegen boseb. De schurk is aangehou den en opgesloten. Hel meisje Roman, 11 jaar oud, kwam Maandag avond langs een voelwegje, toen zij aangesproken werd door een vreemden kerel die haar een liencenliemenstuk aan bood en haar alzoo wilde meelokken om zijne beestachlige driften te kunnen vol voeren. Het meisje begon uil alle macht le roepen om hulp; hel geschreeuw werd door eenige personen gehoord, die toe snelden. De schurk nam in allerijl de de vlucht en kon ongelukkiglijk niel inge haald worden. Tc llofatnde. Woensdag namiddag, ging Romain L... oud 9 jaar, naar de dorpsschool, loen op den Dendermondschen steenweg een kerel mei een mes in de handen, uit een koren veld kwam en naar hei kind loesprong. Gelukkig kon hel kind de vlucht nemen en zijne ontmoeting aan den onderwijzer be kend maken. Opsporingen naar den aan rander werden gedaan, doch vruchteloos. Denzelfden dag, des avonds, bracht een meisje van 12 jaar, Helena D... hel avond eten naar haar vader, die in eene fabriek werkzaam is. Ook op den Dendermond schen steenweg, hield nevens haar een automobiel stil, waaruit een welgekleede heer trad, die hel meisje wilde in rijtuig meenemen. Gelukkiglijk werd dien roof gezien door een landbouwer dit: huiswaarts keerde en toesnelde. De heer liet hei kind los, sprong in den automobiel en vluchtte henen. MFN 1IRHRT eenen Unw,-hl’ kun- iiilh viiHHui nen(jc WPr|jen in arduin en marmer, bij D. BECKAERT, steenhou wer, Smisseslraai, Veurne. danig slecht is er de paveiing van gelegd geweest Daarenboven gaat eens zien naar de Dreve De regenwaters kunnen er niel weg vloeien in de stadsriolen. De aardewegen zijn in slijkpoelen ver anderd. En zeggen dat wij aan den zomertijd zijn geraakt, als wanneer zooveel vreem delingen ons stadje komen bezoeken. Is het niet onze plicht hetzelve zoo mooi en zoo nel mogelijk op le looien echlgenooten Aelbrechl, gaan doen. Bij het naar huis keeren werd zij aangevallen door een kerel, die haar geweldig mishandelde, bij zoo verre dal ze nu ziek le bed ligt. Zaterdag laatst speelden eenige kinde ren te samen. Op zekeren oogenblik kwam een persoon voorbij, die aan het klein meisje, Hortense Vandewiele, geld en koe ken beloofde en haar trachtte mede te nemen. Door het hulpgeroep der andere kinderen, werd de kerel op de vlucht ge dreven. Woensdag 29 Juni, (Sl Ph-leisdag) ler herberg IVu/peudamme, bij Jacob Druwé, Bolling voor eene groot'' Hespol 12 Ir. Daarna grooie Kallenknipp< ling. Kind Veurne. Maatschappij .Sint Setasliaan. Oppervogel 100 fr. Zijvogel N' 1, 50 fr. Zijvogel N’ 2, 50 Ir. Kalle N’ 1, 25 fr. Kalle N’ 2, 25 fr. 20 geprimeerde vogels aan 12 Ir. 240 fr. vogels gelden 8 Ir. Inleg10.50 fr. Inschrijving ter In r- berg Café de Handle, om 11 ure un Ier herberg S‘ Sebasliaan, om 2 ure. Kantoor van den Deurwaarder BOUTEN te Veurne. MAANDAG 4 JULI 1910 om 4 ure namiddag, le Eessen. bij Jules Leroy, l Hectare 21 Aren 55 Centiaren MAAIGRAS zijnde de panic «De Ridders van Malta» le Eessen. DONDERDAG 7 JULI 1910 om 5 uren namiddag, te WOUMEN, bij Emile Verlinde-Janssens. 20 III.CT ini A nllerbentn MAAI GRAZEN in de Woumen-Broukagion. is iedere imitatie van onze alleen echt mei FabrieksmerkDada. Dezelve geeft een ZUCHT, REIN GEfiCH'T, BLOZEND JEUGDIG UITERLIJK, BLANKE FL V - WEELZAtllTE HUID EN VERBLINDEND SU10C iNE TEINT, h 75 C‘ p. stuk in de Apotheek RUYSSEN, Ui Veurne. De personen die aan NU BUY L i els mede te deelen ol le vragen hebben, worden verzocht zich lol hem le we.nd en op hel volgende adres Krijgslunu, 102, Elscue (Brussel), UltMlng der aanbesteding der ver- i - -./uvsjnt/i - I over Loo naar Hoogstaede-Linde, in den boodschappen a»-C... ,3-óv cappelle.Nieucappelle.Loo en Pollinchove Bestek: fr. 144.214.91 c. Borgtocht: fr. 14.000. Hebben aangebodenI H. Brael, Nieupoon, fr. 155.000 I H Gheyle en K. DeJonghe. Heysi, 166.000 1 A. Labens, Aerseele, 168.000 I Westvleteren. Aldaar volgens I men verzekert, zou men een inrichting op- I getimmerd hebben, voor hel bergen eener vliegmachien, waarmede men tracht proef I nemingen te doen. De uitvinder van deze I vliegmachien zou een heer zijn van Pope- I ringhe. I Oostende. De sloepen O. 107 en O. 57, hebben op 6 mijlen der kust eene grooie hoeveelheid planken opgevischl De sloep O. 99 heeft bij de engelsche kust een anker opgevischl, wegende 1000 kilos. Staden. De minister van spoorwegen heeft de plans goedgekeurd van den ont worpen buurtspoorweg tusschen Staden en Woumen. over Giet eken. Hel bestek beloopt 118.000 Ir. De nieuwe baan zal te Staden, met de statie van den Staatsspoor weg verbonden worden en, le Woumen, met den buurtspoorweg van Yper naar Dixmude. Namen. Voor ongeveer een maand kwam van Antwerpen, majoor V..., van de I genie, le Namen. Dinsdag morgen, na met zijn vrouw het ontbijt genomen (a hebben, ging hij naar I zijn kamer, waar hij zich door hei hoofd I school. De dood was oogenblikkelijk. I Majoor V.., die 58 jaar oud was, werd I te Brussel geboren. Men denkt dal hij in I een aanval van heele koorts gehandeld I heeft. I Portugal. Tijdens het voorbijtrek- ken eener processie le Blasa, is een bal- I kon, waarop 200 menschen stonden, inge- stort. Er zijn 4 dooden en 32 gekwetsten. Canada. Uil Montréal wordt gemeld I dal de bureelen van den «Daily Herald door brand vernield werden. I stortte in en viel door hel dak. ra I tiglal personen, meestal vrouwen, I gedood. I De Gzaar van Bulgarië en zijn zoon, I Prins Boris, zizllaii iu 't begin van Juli »<»n I officieel bezoek brengen aan de stad Ant- I werpen. I In den loop van den zomer zal de I heer Fallières. voorzitter der Fransche I Republiek, een officieel bezoek brengen I aan ons land. Udelc beloften. Degenen, die rugpijn hadden en die zich met de Foster I Pillen voor de Nieren verzorgden, kunnen I volgens hunne eigene ondervinding zeggen I dal zij in bun vertrouwen niet teleuige- I sleld werden en dat men hen geene ijdele I beloften op genezing gegeven had, want hunne krachtdadigheid was onmiddellijk I en rechtstreeks. De Foster Pillen voor de I Nieren verlichten en genezen altijd zooals in hel volgende geval. I Mr E. Sanctorum, 14, St. Jansstraal te 1 Thielt, zegde ons in Februari 1904 't Is I met genoegen dal ik U zeggen mag, dat 1 ik door hel gebruik der Foster Pillen I voor de Nieren verkocht le Veurne in I de Apotheek Ruyssen, gansch genezen I ben; nochtans ziedaar een jaar lang, dal I ik aan de nieren leed; de minste moeite I was mij lastig, de kleinste beweging ver- I oorzaakle mij zoo scherpe pijnen, dal ik I moeite had hel niet uit te schreeuwen, I mijn water was rood, branderig, ik voelde I mij gansch neerslachtig, had geenen eet- I lust meer en verzwakte zoo dal werken I mij onmogelijk werd, ik was mistroostig, I toen nadat ik gedurende eenige dagen die I kostbare pillen genomen had, was ik zeer I gelukkig, mij, na vier dagen veel beter te bevinden, van dag tot dag hernam ik I krachten, mijn toestand was in veertien dagen gansch veranderd zoodal ik om zoo le zeggen genezen was. In Juli 1907, zegde M' Sanctorum, ons nog Ik ben nog altijd zeer tevreden u te zeggen dal ik sinds mijne genezing met de Foster Pillen voor de Nieren nooit meer hel kleinste kwaad gevoelde, ’t Is dus een teeken dat mijne herstelling niet alleen volkomen, maar ook blijvend was Ook is het zeer vrijwillig dat ik U veroor loof mijne verklaring kenbaar te maken De Foster Pillen voor de Nieren (eigen aardig merk) zijn verkrijgbaar bij alle apothekers, 3,50 fr. de doos of 6 doozen voor 19 fr. of vrachtvrij per postEngel sche Apotheek van Ch. Delacre, 50 Gou- denbergstraat, Brussel. In ’t belang uwer gezondheid eisch de j echte doos met de handteekening James i Fostei en weiger alle namaaksels en onderschuivingen. A V 2 BURGERLIJKEN STAND DER STAD VEURNE. Geboorten. voorw. met i ‘4 I» ïi Veurne, 50 fr. -.-J eu over- -r. lil uv.ll ii- - - Tc IloiiHe. 'l’c lIciiMdeii. 52 fr. on Tc Cnlcken. Dupon Camlet, metser, Dlxmudo. 30 fr. voor «lagen on smaad. Joon Cyricl, leurder, Clorckcn on Vaulhuyno Jules, herbergier, Handzacnie, elk 30 fr. voor slagen. Nivillo Frans, koonman. Couckulaore. 2Ö fr voor hond zonder muilband. Wackenier August, leurder. Woumen. 26 fr. voor hond zonder medalle. Doschodt Justin, werkman, Woumen 50 fr. voor slagen. Devlamynck Achiel, smidsgast, en 26 fr. voor onvrijwillige kwetaureu treding nopens hot gerij. Calcoen David, werkman, Oostduiukcrke, voorw. 100 fr. voor jachtdolikt. Redoz Edouard, horltergior, Watou, 50 fr. voor beleediging door dadeu. V KllM .V U KI.1.1 II SC» - iy 12. Vandon Borgho Adriaan, zoon van Andreas en Schipman Anna, Bowostorpoort. 14. Wullen Camiel, zoon van Hendrik en Dupon Maria, Noordstraat. 15. Rabaey Maria, dochter van Raphael en Mille Maria, Statioplaats. Huwelijksafkondigingen. 12. Boedts Juliaan, notaris te Eernoghem Devloo Augusta, bijzondere to Veurne. Huwelijken. 15. Warmoes Andreas, timmerman, geboren te Adinkerko, den 2 Juli 1885 en Vermeesch Mathilde, dienstmeid, geboren te Coxyde, don 4 Maart 1890.

Het Advertentieblad (1825-1914) | 1910 | | pagina 2