NIEUWSBLAD VOOR VEURNE EN HET ARRONDISSEMENT VAN VEURNE h I CONCERT s S - B I Mirakel. 1 Een Ooi 4 ure, in De Panne, op de kiosk van den Zeedijk, Te S‘ Truiden. Nog de kiezing van L Verbroederingsfeest der Oud- Wapenbroeders ■f 84U jaar. 30 »3 Juli 1O1O. Zaterdag Men de Belgique Al De lieer senator BIERMAN, liberaal senator van Genl-Eecloo is deze week te Genl overleden. Zijn afsterven is een ge voelige slag voor de liberale partij. Zijn opvolger in de Hooge Kamer is de lieer Van Zele, schepene te Boucliaule. De heer senator FINET, liberaal sena tor voor arrondissement Arlon-Marche- Bastogne, is Maandag te Brussel over leden. Hij was een der meeslgezaghebbende leden van de Hooge Vergadering. Hij heeft lal van merkwaardige boeken uitgegeven. Zijn opvolger in den Senaat is de heer Jadot, notaris te Marche en gewezen pro vinciaal raadslid. KONINKLIJKE HARMONIE S° CECILIA, VEURNE. Voorzitter: M. Andries-Van Severen. BestuurderM. Vanderlinden. land der was voor 'nen bijzonderen j de oorzaken kiezing onder- van hel ;j zullen, in ’t Klein Semi, ’lijke jonge dochters en jonkheden die menige flikker geslagen hebben, zal zulks bevestigen). De gemeenteraad, de heer Burgemeester aan T hoofd, was in hel gemeentehuis vergaderd om den heer Voorzitter De Bois de hand te drukken en hem tevens te be danken voor zijn bezoek aan Bulscamp. De heer De Bois van zijnen kant, bedankt deze heeren voor hunne blijken van gene genheid en voor de toelage die zij aan de inrichters van hel feest loegeslaan hebben. Rond 7 ure was de stoet terug op het vertrekpunt Het Nieuportje alwaar na een afscheidsglas gedronken te hebben, hel feestje eindigde, ten beste afgeloopen, dank aan de opofferingen van hunnen verdienstelijken Voorzitter den heer De Bois en dank aan de inrichters van Buls camp, de heeren Lacanle, Ollevier en Plasman, die geene moeite gespaard hebben om hunnen Voorzitter ten besten mogelijk te ontvangen. Mochte dit feest lang in het geheugen der Bulscampnaren blijven en nieuwe leden aanbrengen bij den Bond. Een Oud-Soldaat. volgens de pastoorga- het slechtste 1 Fallières van gelost. Weder was aangenaam doch wat 0 warm en bedreigd met onweder; reeds in de verte hoorde men dondergerommel die als eene voortzetting scheen der kanon schoten. De Voorzitter, gevolgd door een vijftig tal leden werd door de afdeeling van Bulscamp, ter gehucbte ’t Nieuportje ontvangen, alwaar eene triomfboog ge plaatst was. De banier werd begroet door het muziek St6 Cecilia van Leysele die het vader landse!) lied aanhief, waarna de heer De Bois aan den Commissaris Lacante, in wel gepaste woorden, het kenteeken van bestuurlid overhandigde. De dd. Sekrela- ris van den Bond deed eene aanspraak om den nieuwen commissaris over zijne be noeming geluk te vvenschen en hem tevens zijne plichten te herinneren als bestuurlid. De heer Lacanle op zijne beurt, bedankt in vleiende bewoordingen den heer De Bois voor de eer hem aangedaan en lol blijk van erkentelijkheid overhandigde hij hem eenen seboonen palm. Oorverdoovende toejuichingen begroet ten deze aanspraken. Op deze verrassing wordt een eerste glaasje geledigd in de herberg Hel Ankertje bij de lieflijke waardin Deblieck waarna op een tweede kanongeschot de stoet zich in beweging stelt om bij een tiental herbergiers, leden van den Bond, nog menige glaasjes te drinken. De opwekkende snelstappen en dans- aria’s uitgevoerd door hel muziek Su Ceci lia van Leysele hebben zeer veel bijge- brachl tot liet gelukken van het feest. op (Eene kleine vraag gesteld aan de beminne- neringdoeners gen aan meesten dien dit middel van de klerikalen meest naar het schijnt I. van I besloten tegen klerikaal ministerie Dit legt ons u. waren l dat L..„ klerikale Regeering hoeft men te wijten handels- en tiijve.T genooien, w;.. ters van beweren. van Veurne-Ambacht te BULSCAMP. o Zondag laatst was tiet leest in Bulscamp. De Oud-Wapenbroeders van Veurne-Am- bacht, onder hel voorzitterschap van hunnen geliefkoosden Voorzitter, den heer L. De Bois, deden aldaar een uitstapje, ter gelegenheid der benoeming van den heer Lacanle als 2* kommissaris der af deeling Bulscamp. Bij de aankomst van den tram, rond 2 4/2 ure, werd een eerste kanongeschot Tol heden was zetjes Frankrijk wereld. De president hen het onderwerp v, haat. Hij vertegenwoordigde inderdaad de vrijdenkerij, rijk geworden door de ge stolen goederen der arme kloosters. Geene scheldwoorden waren gemeen ge- noeg om hem naar het hoofd te slingeren. ZONDAG 24 JULI 4910 Hel klerikaal gemeentebestuur van Sint Truiden heeft er het Gemeentecollegie af geschaft het was nogtans een aangeno men collegie, dus weinig verdacht van liberalisme en zelfs van onzijdigheid. De Bien Public, legt op volgender wijze deze maatregel uit: Het klerikaal onderwijs is te Sint Trui den niet in gevaar. De leerlingen afgeschaft Gemeentecollegie eenige meiers van daar, Dit Blad verschijnt den Zaterdagavond. Inschrijvingsprijs, voorop betaalbaar. 4 Ir. s jaars; per post 5 Ir. Een nummer 10 cent. Extrakten 20 c. den drukregel. Notarieele annoncen IS cent, den drukregel. Groote letters volgens plaatsruimte. Reklamen .->0 cent. Rechterlijke eerherstellingen 1 fr. den drukregel” Men word, verzool., alle artikels ullerlijk legen Donderdag midda™^ - Artikels ««Wwm of per.onalltellen nderd beide I laanderen, alsmede die voor het Buitenland worden ontvangen door den Office de Publicité, Magdalenastraat Brussel ii CAMILLE iJKUAJEirv, Drukker-üitgever, te Veurne, en in de Postkantoren des Rijks vnn den l.Jzerenweg tot ÏIO September. Vertrekuren van den Bnurltqioorweg met 1 .lull. des duivels. Frankrijk, door deze bende naar den I ondergang en de oneer geleid, was een i ongelukkig land verrol tot op den laagsten graad. De brave Belgische bevolking moest be vrijd blijven van de verpestende aanra king der Franschen. Doch, onverwachts komt onze Koning Albert, gelijk Daniël in den leeuwenkuil, neer te dalen in het verpestende bol dezer antiklerikale beesten (sic) en zelfs,o,scban- l de! de Koningin heeft niet geaarzeld om I hem in dezen gevaarlijken toebt te verge zellen. En nu zien wij hel mirakel gebeuren! Alle onze kristelijke bladen geven tot de laatste letter het verslag der feesleüjk- heden door de Fransche Regeering inge richt om den Koning der Belgen op eene waardige wijze te ontvangen en zelfs geven zij allen de redevoering, waarin onze Koning hulde brengt aan het Fran sche volk en liet afHcliildert als liet eerste volk tier wereld I Ook moeten de lezers dezer frutbladen zeer verwonderd staan over de plotselinge verandering dezer kristelijke penlekkers. Doch dat deze devote kristenen zich ge rust stellen; binnen eenige dagen zullen Nieuws van den Dag en De Veurnaar, weer wel opnieuw als bezetenen beginnen te bulderen op het rotte Frankrijk. Doch wanneer zij nu nog bun proper werk beginnen zullen zij als tegenspreker een man van waarde hebben en men zal hen slechts hoeven de redevoering van Koning Albert tol President Fallières on der den neus te stoppen, waarin letterlijk gezegd werd dat Frankrijk sedert eeuwen eenen vruclitbaren invloed uitoefent op gnnsch liet niensclidom en dat liij wensclit dezen staat van za- i ken te zien voortduren. Tegen deze woorden van den eersten Belgischen Burger, kan al het gezeever onzer fanatieke frutbladen niet opwegen. Wij lezen in de Revue de Belgique een artikel van den lieer Goblet d’Alviella, li- berale senator, waarin hij van den uitslag der laatste I zoekt De kiespropaganda heeft op ernstige wijze door de oppositiepartijen geleid ge weest, en indien de uitslag aan onze ver wachting niet heeft beantwoord, moeten wij ons afvragen welke de oorzaken ervan zijn. Natuurlijk is de grootste en bijzon derste reden te vinden in den huidigen toestand waarin Belgie leeft. De handels- en nijverheidstaken zoowel in als buiten Belgie zijn bloeiender is werk in over vloedde winsten en de loonen zijn aan het Imogenhel welzijn is zonder weerga. En indien men, in de slechte lijden, de Regeering van die slechte lijden schuldig verklaart, moet men bestatigen dat ieder een, in zekere mate, de fouten en zelfs de schandalen der Regeering vergeet, wan neer men in voorspoed en vooruitgang leeft. In Belgie, natuurlijk op grooteren voet, heeft men kunnen bestatigen hetgeen men in do hoofdslad heeft gezien ter ge legenheid der Wereldtentoonstelling. wat de burgerij vroeg, was gerust te zijn, om de liandelszaken te doen vooruitgaan en bloeien. En eene verandering van Re geering, met eene ontbinding der Kamers, als gevolg, was niet om le behagen aan de -3 en handelaars, 't is te zeg- diegenen bij wien de liberalen den invloed bezitten. Het is boven- kiespropaganda welk hebben gebruikt en, hadden de Beursgasten Brussel en Antwerpen om deze reden do omverwerping van bel te werken. uit hoe wij in onze hoop c:i teleurgesteld. Dit wil niet zeggen Belgie dien ongewonen bloei aan de 3 te danken heeft. Dit i aan den bijzonderen ijverheidsgeest onzer land- ■vat er ook onze klerikale mees- be weren. De Annoncen voor Belgie, uitgezo schrijft in bij waaraan zij gewoon waren. Het is dus slechts eene verplaatsing van materiaal. O, die klerikalenWij schaffen uwe collegia's af, zeggen zij, maar laten u de i seminaries open. Wal zou men zeggen,indien de liberalen al de bisschoppelijke collegie’s moesten afschaffen en zeggen aan de leerlingen: Gaat naar de Athenea, 't is hetzelfde!! Belgie ware te klein, niet waar, lezers? a Irin-zinfy M'Briand en zijne medewerkers, uit- narie, dezelfde opvoeding ontvangen voerders van eene politiek die den Gods- - -- - u,., IVTpi 19 ritst, dienst uitroeit, werden aan onze buiten- bevolking afgeschilderd als brandstichters en afgezanten Vcrtrel*»n’<-n STERFGEVALLEN. 7,46 7,50 14,27 14,30 Leo Fall. Muldermans. Strauwen. Flotow. Ganne. ADVERTENTIEBLAD I 18,40 20,18 Progranuna 1. Marche Américaine, 2. Stradella, ouverture 3. Extase, rêverie transcrite par H. Vanderlinden flls. 4. Le Messager d’Amour, Wittmann. polka pour cornet 4 piston. Soliste Mr J. Claerhoudt, lr prix du Conservatoire Royal de Gand. 5. De Lustige Boer, opérette de 6. Hommage aux Dames, suite de valses. Statie 4,41 7,43 Voorstad 4,46 <,48 Vertrok uit Veurne naar DE PANNE~ 8,52 9,54 11,25 i4>44 15>53’ 18,12 20,35 18,17 20,12 Vortrok uit Veurno naar het Binnenland 4,37 6.11 6,49 9,53 11,55 15,51 18,03 19.01 20.19 Vortrok uit Vourne naar Duinkerke: 5.40 (Ad.) 7,4-3 9,52 10.47 (Ad.) 14,40 18,05 18.15 (Ad.) 20,17(Ad.) 22,02 Vertrek van VEURNE naar NIEUPOORTen OOSTENDE: Statie 5,00 6,50 10,10 12.10 13,10 15,00 17,05 18,06 19,18 20.18 Groote Markt 5,05 6,55 8,58 (Pan. str.) 10,15 12,15 13,15 15,05 17,10 18,11 19,23 Vertrek uit VÊURNE naar YPER. 9,55 10,26 13,06 16,02 10,00 10,31 13,11 16,07 1M4 ]9 2i so rn„_ Vertrek uit Coxyde-Baden naar Veurne 5.42 M, W ,)ao 18J4 1W Vertrek uit Veurne naar POPERINGHE. -- Vggrstad 7,50 10,29 14,30 18 09 ^1,00 (Beveren)

Het Advertentieblad (1825-1914) | 1910 | | pagina 1