NIENAGIEGOEDEREN en Gleiwwerk, HOTEL uouvellement conslruil, avec étages, dé- nommé HOTEL S‘ IDESBALD» avec ter rain et dépendances, l’angle de l’Avenue Goffin et de la grande route macadamisée de S‘ Idesbald a Fumes. Goed Perceel WEIDE Algemeene Tijdingen. Oostende-Kursaal Septembermaand. Notaris GLORIE to VEUHNE. Noords! raai 21. Licitalie Verkooping Een nieuwe Uitvinding van Edison. Een Nieuwe Belgische Minister. AUGUST VANMASSENHOVE te Veurne. Openbare Koopdag van Te pachten. NIEUWGEBOUWD WOONHUIS slaande op de Oude Beesten Maria Gesquiere bij hare Ouders. Vente Publique en une séance de (Plage de Sl Idesbald) UN MAGNIFIQUE Licitalie V Openbare Verkooping in eene zitting, van: WOONHUIS met ERF en ZANDAKKER. groot 6 aren 6 centiaren, voorhoofdende Noord op den steenweg naar Veurne. BOUTEN te Veurne. Koopdag Bouwmaterialen voortskomende van afbraak, zooals: blij ken, tegels, schorren, pannen, balken, spanningen, ribben, planken, deuren, vensters, ijzerwerk enz., alles nog in goeden slaat. Société Anonyme du Tramway de La Panne. I zeer Gehoorzaal lasten. Davis. Het Bestuur. I I Achille naar I i 1 Étude du Notaire GrlOPie n Furnes, rue du Nord, 21. MARDI 20 SEPTEMBRE 1910 en 1'llölel S‘ Ides- laatster) en van verdachtmaking dezer laatslen legen de eersten. De liberalen willen dal de werklieden hunne rechten kunnen doen gelden binnen de palen van de wel, in dezelfde male waarmede de patroons hunne rechten welen te verdedigen en le handhaven. Daarom willen de liberalen niet alleen meer politieke gelijkheid, door de af schaffing van hei meervoudig stemrecht en door eene algemeene toepassing van de evenredige vertegenwoordiging, op den rechtvaardigste!) grondslag die zou kunnen gevonden worden, maar ook meer onderwijs, omdat de werkman in hel onderwijs eene zedelijke macht zal vinden om zijne stoffelijke belangen beter le be trachten en le verdedigen. De lotsverbetering van de werkende klas is in dezen zin innig verbonden aan de invoering van hel algemeen verplich tend onderwijs. Dit was altijd eene der hoofdbekommeringen en betrachtingen van de liberale partij. Meer dan ooit zal zij er voor ieveren, hardnekkig zullen wij de klerikale partij blijven bekampen die zooveel kwaad gedaan heeft aan de uit breiding van hel volksonderwijs en die er nog altijd op uil is om de goede gemeente scholen ten onder le brengen, ten einde hare macht le steunen op de in onwetend heid, willoosheid en karakterloosheid op gekweekte geslachten. Allerlei wedstrijden voor kinders: loo- pen, springen, gymkana, forten maken, kinderbals enz. enz. De vliegweek is bepaald op 30 Oogst en duurt l.,l 6 September. Hel strand dient tol vliegveld, gratis zichtbaar voor de toe schouwers. Turkije. Het gerucht was gisteren in omloop dat Turkije don oorlog verklaard had aan Griekenland. Dit gerucht wordt officieel gelogenstraft. In alle geval worden, zooals gemeld, van Turksche zijde, kanons en regimeten naar de Grieksche grens gezonden... voor legeroefeningen. Kantoor van den WOENSDAG 14 SEPTEMBER 1910 om II ure slipt voormiddag, le Veurne, Gehoorzaal van hel Vredegerecht. BIJ STERFGEVAL. BURGERLIJKEN STAND DER STAD VEURNE. Geboorten. Bericlit. Op Zondag 4 September, ter oorzaak van den wedstrijd voor auto’s zullen de reizi gers vertrekkende van Oostende met de treinen om 12.26, 14.14 en 15.18 en van Veurne met de treinen om 12.10, 13.10 en 15.00, moeten overstappen aan de sluizen te Nieuwpoorl. Om van een trein naar den anderen te gaan moeten de reizigers liet voetpad vol gen, langs den kant der haven. Aan bovengemelde treinen wordt geen reisgoed noch vrachtgoed aangenomen. Het Bestuur. BOND DER OUD-LEERLINGEN, VEURNE. algemeene Vergadering Morgen om 10 1/2 ure, zeer stipt, alge meene Vergadering van den Bond, bij Em. De Baensl-Symoens, Duinkerkebrug. Vriendelijk verzoek aan de leden er te willen tegenwoordig zijn. Uit Parijs komt hel bericht dat Edison eene uitvinding gedaan heeft, waaraan bij verschillige jaren gewerkt heeft. Hij is er namelijk in geslaagd om bij het phono- graphisch gezang of gesprek eene cinema- tographische afbeelding van den persoon dien men hoort, le vertoonen. De twee af zonderlijke toestellen die hiervoor noodig zijn, zijn eleclrisch verbonden. Het is thans bepaald zeker dal Baron de Broqueville, minister van Spoorwegen zal zijn. Baron de Broqueville is geboren den 4 September i860, te Postel. Van 1886 tot 1896 zetelde hij in den Provintieraad te Antwerpen en sedert 1893 is hij gemeente raadslid te Moll. Den 14 Juni 1892 werd hij tol volksvertegenwoordiger gekozen. Dezelfde bewijzen zijn gemakkelijk om na te gaan en in ’t bereik van allen in de gansche streek. Den 28 Maart 1904, zegde ons Mm0 Van Campen, Goudepooi tslraal 9, te Yper: Sinds een jaar had ik zoo hevige rugpijnen dal ik niet meer kon hukken zonder vree selijk te lijden. Aanhoudende hoofdpijnen, duizelingen, eene algemeene afmatting reeds van ’s morgens, dit alles vergalde mijn leven. Mijn water was rood en troe bel. Mijn toestand verbeterde van zoodra ik de Foster Pillen genomen had, verkocht in de Apotheek Ruyssen te Veurne. Ik had geene bedwelmingen meer; de pijnen waren van dag tot dag minder hevig en verdwenen na twee weken. Den 30 Maart 1910, voegt Mme Van Gam- pen erbij: Ik geniet de beste gezondheid sinds de Foster Pillen mij genezen hebben van al mijne vroegere kwalen en ongemak ken. Ook raad ik het gebruik aan al de nierlijders aan. Wanneer de nieren niet wel werken zijn de gevaarlijkste inwikkelingen langs hel hart le vreezen. Men moet zich dus op tijd verzorgen. De Foster Pillen zuiveren en versterken de nierweefsels en met het watertoestel te herstellen doen al de oor zaken der vergiftiging en verzwakking uil het gestel verdwijnen. In alle apotheken in T algemeen. (Eiscbt de haudieekeningJames Foster) 3 50 fr. de doos, 19 fr. de zes of vrachtvrij legen mandaatEngelsche Apotheek Ch. Delacre, 64, Coudenbergslraat, Brussel. A. V. 4 Prinaelijk Huwelijk. Binnen eenige dagen zal Prinses Clementina van Belgie naar Engeland vertrekken, waar zij zich naar Farnborough zal begeven, bij de keizerin Eugenie. Prins Victor-Napoleon zal ook le Farnborough zijn, waar alles zal geregeld worden voor hel aanslaande huwelijk dat daar zal plaats hebben. De getuige van Prins Victor zal de her tog van Aoste zijn en van Prinses Clemen tina is de getuige de aartshertog van Oos tenrijk. Cliinn. De brievenpost uil hel Verre- Oosten brengt de schrikkelijke tijding toe dat, tijdens de laatste overstroomingen te Tchangi-Wei, meer dan 10.000 menschen verdronken zijn. De toestand van den ouderling is erg. New-Vork. Juffrouw Ethel Davis, eene rijke dame uil Chicago, kwam Dins dag met de Kaiser Wilhem IIte New- York aan en deelde politie mede, dal haar Zaterdag avond, aan boord, voor eene waarde van 17.000 fr. aan juweelen ont stolen was. De kostbaarheden zijn wegge nomen uit de kabion die Juffrouw Davis met een vriendin deelde, maar hoewel hel heele schip dadelijk nadat de diefstal ont dekt was, overeind gezet werd om het ge- stolene terug te vinden, is er niets ont dekt. Kantoor van den Griffier DINSDAG 13 SEPTEMBER 1910 om 1 1/2 ure namiddag, le Wulveringhem. op de dorpplaats, ten huize laatst bewoond door Edouard Costenobel, Landalm, Voeder, Brandhout enz. Gewone voorwaarden en 10% verhoog. Zich te I UECROP aldaar. Appelmarkt, Veurne, maakt hel geëerd publiek bekend dat zij van heden af haren stiel van KLEER MAAKSTER voor eigene rekening zal uit oefenen. Ook zal zij zich ten huize begeven voor hetgeen haren stiel betreft. Door hare genadige prijzen en spoedige bediening verhoopt zij de gunst van een ieder. Trietrt. Men heeft graaf Tsghernodeff van S' Petersburg, die, aan boord van de postboot «Prins Hohenlohe» van Triest naar Ottaro vaarde, om de feesten van Cellinje bij te wonen, talrijke voorwerpen van waarde ontstolen, waartusschen, zegt men, geschenken die voor den koning van Montenegro bestemd waren, alsook eene som van 400.000 fr. en talrijke dokumen- ten. Lokeren. Gedurende deze week zijn twee groote hofsteden totaal in asch ge legd. De meubels, het landsallaam en de beestialen zijn in de vlammen gebleven. De schade van eene der hofsteden beloopt tot 15 000 fr.; die der andere is nog onbe- kend. De oorzaak, denkt men is toe te wij- d 3 heures précises de rclevce, cl ten aan de onvoorzichtigheid van konijnen i Meibald a Coxyde (Plage de Commune <le Coxydo. Occupé par le vendeur M Ch. Baekeland! Entrée en jouissance immédiate. Nieuw Koninkrijk. In eene plechtige zitting heeft de Skoepchtina met algemeene stemmen hel voorstel aange nomen strekkende tot het uitroepen tol koninkrijk van T vorstendom Montenegro. De vorst heeft de stemming goedgekeurd en den titel aangenomen van Nikolaas I, koning van Montenegro. Eene Mikroob ontdekt. Drie geneesheeren die op de Hawai eilanden verblijven waar een gasthuis bestaal voor melaatschen hebben de mikroob dezer vreeselijke ziekte ontdekt. Italië. Men heeft Dinsdag morgen, rond 5 uren, te Reggio eenezeer geweldi ge aardbeving gevoeld. De bevolking ver blijft thans onder de open lucht. Te Rome voelde men drie lichte aard- trillingen. en werden de toestellen van hel Observatorium beschadigd. Er werd geen ernstige schade aange- richt. Te Messina stortten eenige oude muren in. van Gemeente Ceyuele (Moleken). groot *»O Aren 40 Centiaren, sectie D, nummer 162 van ’l kadaster. Boom- en haagprijzie fr. 600 Gebruikt door Marcel Derijcke, tol I Oc tober 1914, mits 100 fr. ’s jaars, boven de lasten. Met lusschenkomsl van den Notaris DE GRAVE, le Ghyverinchove. bij wie ook alle inlichtingen le bekomen zijn. ZATERDAG 24 SEPTEMBER 1910 4 uren namiddag slipt, ter heiberg IN ISLAND bij David Cogge, te Adinkerke- Panne (Oosthoek), Adlnkerke-Panne. Bewoond en gebruikt door den verkoo- per Bené Verbauck. Aanslag met de geldlelling. Kantoor van den Deurwaarder DONDERDAG 8 SEPTEMBER 1910 (O. L. Vrouw Geboorte) om 1 t/2 ure namiddag, te Pollinchove.ter hofplaats der hofstede gebruikt door Top, langs den gravier leidende Alvennghem. van eene groote hoeveelheid l|r H l is te spreken den 1" Zondag llUVI van iedere maand in hel J Hotel Royal, Groote Markt, te Veurne, van 10 lol 11 ure. Militieraad. De zitdagen van den militieraad, voor de lichting van 1911, zullen te Veurne gehouden worden op de volgende dagen: 1® zittijd Van 26 lol 29 September. 2® Den 20 October. 3® Den 29 October. Brugge. Hel kind Emiel Ceyft, oud 6 jaar, speelde in de Carmenslraal, voor hel huis zijner ouders, toen een groote wagen voorbijreed. Hel kind klauterde op het achterste gedeelte van den wagen doel) viel met hel hoofd op de borduursteenen van den trottoir. Een uur later stierf het ten gevolge eener schedelbreuk. Gent. Eene zelfmoord heeft in de wijk der Sas-kaai eene groote opschudding ge bracht. De schipper Gustaaf Bedey, oud 45 jaar geboortig van Wulpen, neeft zich met een revolver in hel rechteroor geschoten. De dood was oogenblikkelijk. Men kent de oorzaak dezer zelfmoord niet. Aalst. Woensdag morgen, rond 5 ure was de voerman Frans L... naar den stal gegaan om zijne paarden te voederen. Een der paarden, gekweld door vliegen, stei gerde en sloeg geweldig. De voerman D... kreeg den slag in volle borst. De ongeluk kige werd tegen een zijmuur geworpen en plofte op den grond neder. De borst was ingedrukt; de schedel gebroken. De ge kwetste is koil nadien overleden. Merxem. Een geweldige brand heeft de uitgestrekte magazijnen der groote olietabrick totaal vernield. Naar men be rekent zou de schade ruim 500.000 frank bedragen. ■kriiHHol. In een hotel van den om trek der Noordslalie is een aftruggelarij gepleegd van 86.000 fr. De dader is de kashouder van het hotelhij speelde op de koersen en verloor veel geld. Hij is aangehouden en in hel gevang op gesloten. Avion. Een vreeselijk spoorwegonge luk heeft deze week plaats gehad op de lijn van Monlmedy naar Sedan. Werklie den waren bezig met werken op liet oogen- blik dal twee treinen kruisten aan hel bar ree! te Margul. De bareelwachter en twee werklieden weiden door eene der lokorno- lieven gevat en op den slag gedood. TE YPER 00K. Ilimanche >4 LL au Grand Hötel Ct ORDRE DU Approbation du bilan profits el perles. Éleclions. Dépöl des titres, rue de Vienne, 7. h Ixelles, ou chez M. Bossanl, secrétaire h Adinkerke. de Oude Beestenmarkt,Veurne. 1 Leest Gil VePSDreidt bevragen bij de Wed’ PIETER I JU Idaar. I Q1L DlaCl. ASSEMBLÉE GÉNÉRALE ANNUELLE rfc,_* Beptembrc. h 15 Continental, h La JOUR: el du coinpie de heures, Panne. i i 28. Bril Celina, docht, van Hendrik en Vergooto Maria, Zuidstraat. 29. Rillof Lucien, zoon van Jozef en Verhaeghe Allee, Binnenpalon. 29. Tordeur Joroom, zoon van Arthur en Catteau Helena, Bewestorpoort. 1 Sept. Pauwels Odila, docht, van Karei en Ver- leyo Zenobia, Beweaterpoort. Huwelijksafkondigingen. 28. Willems Joris, werkman on Madelsin Leonie werkster, wed6 van Desideer Deschodt, beide to Veurne. Sterfgevallen. 27. Pladys Sophia, zond, boroop, 70 j. Vleesch- houwersstraat, wed» van Frederik Markey. 29. Debruyne Maria, 22 maanden, Smissestr. All—^uHT aKM',-m* j hegbem. Woensdag nacht hebben bandieten een ouderling van 75 jaar, in zijn eigen huis, met hamerslagen bijna doodgeslagen. Een der daders is aange- i houden. TMlvl ii>K<«Mtel<l.

Het Advertentieblad (1825-1914) | 1910 | | pagina 2