4 C0HR^fS&' a 1 AFBRAAK g f Woonhuis Te pachten. Aigemeene Tijdingen. BOUTEN te Veurne. .4 ‘i v4 MOULEY-HAFID EN DE VROUWENHOEDEN. .4 11 s MEN YRAAGT LEERMEISJES bij Vrouw Julien VANHOUTTE-ROSSEY, Duinkerkstraal, Veurne. Horlogiemakerij Jonge Landbouwers zijn gevraagd voor Congo. Zich te wenden lol de Maatschappij der Oliefabrieken van Belgisch Congo, Regeutlaan, 13 Biussel. Men vraagt Leermeisjes k:; gediplomeerde Handels- en Nijverheidskamer, Veurne. menigvuldige oorzaken VOOR ONZE LEZERESSEN. men bij voorkeur en bij BERTHA GOOSSEN klbermnnkqtor io v Zö> do< bij Kantoor van den Deurwaarder c?' T f I ti'cl de-T LIJST der aangekochte prijzen voor de TOMBOI-.A. der Tentoonstelling. Men herinnert de belanghebbend' n dal de prijsloling der tombola zal plaats heb ben op ZONDAG 29 SEPTEMBER om 2 1/2 ure namiddag, op hel Paviljoen. Er zijn nog loten te bekomen bij de leden der Handelskamer en aan de deur der Tentoonstelling legen 15 September aanstaande. De niet verkochte nummers zullen des noods voor rekening der Handelskamer gehouden worden. bliek: De vrouwen hier hebben waarlijk te i schoone haren om ze te verbergen onder deze groote schotels, die zelfs zeer dik wijls haar lief gezicht bedekken. Zij zou den blootshoofds moeten blijven of heel kleine hoedjes dragen, gelijk, b. v. die van generaal Monier en van generaal,Lyauley. Ziedaar hoedjes die dames zeer goed zou den slaan met hun twee punten en een kleine, witte of zwarte pluim, maar niets meer! Hoe komt het toch dal hel de man nen zijn, die bij u deze lieve, kleine hoed jes dragen? En waarom niet? De oud-sultan heeft daar een denkbeeld opgeworpen, dat wel door een groot Parijsch modehuis mocht opgenomen worden en verwezenlijkt. Een nieuwe hoedenvorm; een klein generaals- hoedje met pluimen, zoo fijn en kokel.dat ons schepenkollegie er jaloersch op zijn zou, als het in groote kleedij een of ander hoog persoonaadje gaat ontvangen. Dal zou aan onze vrouwtjes tegelijk een krijgshaftig en officieel uitzicht geven, en dat is ten minste... wal nieuws. En uil dankbaarheid zou deze nieuwe mode wel de «Mouley-Hafid mode» mogen heeten. Intusschen is Mouley-Hafid, die waar lijk aanleg schijnt te hebben om eerder een groot kleermaker dan een grool sul tan te worden verbazend in de achting der Fransche vrouwen gestegen. Met den post komen hem aanhoudend geurige briefjes en bouquets toe, waarbij er een was: «Van wege de midineljes van Parijs», en een van de «Vereeniging voor stemrecht voor de vrouwen Kwade tongen beweren dat deze laatste vereeniging, vooral beslaande uil oude jonge dochters, de geheime hoop koestert de goede gunsten van jden oud-sultan zoo danig te winnen, dal hij haar allen mede- neemi naar zijn zeer ruimen harem. F1ENTJE. Mouley-Hafid, de onttroonde sultan van Marokko een barbaar dus is verleden week in Frankrijk aangeland. Daar viel hij van verwondering in verwondering. De Europeescbe beschaving waarvan hij tol dan toe weinig méér kende, dan de kanon nen en de repelitie-geweren, bloeide plot seling open voor de oogen van den naieven woeslijnbewoner: de havens en de gebou wen, de fabrieken, de treinen, de autos, de vliegmachienen, telegraaf en telefoon, hotels en weeldewoniugen. Over alles en allen had Mouley-Hafid zijn meening te zeggen, en die meening veraadde dikwijls veel goeden zin en juisten opmerkings geest. Maar de oud-sultan zou geen Mahome- daan zijn naar den geest van Allah, zoo hij niet een buitengewone aandacht geschon ken had aan de Europeescbe vrouwen. En, T zij ter hunner eere gezegd, de kenner Mouley-Hafid (bezit hij niet een overtalrijken en uitgelezen harem?) maak te lyrisch den lof hunner kokette lieftallig heid en prees uitbundig haar fijnen smaak en sierlijke dracht. Alleen de mode der groote hoeden wist hij niet te smaken. Zij scheen hem een dwaling van den rechten schoonheidszin, en bij zegde er galant zijn meening over aan den goedigen onkel et 'J ïcCt ST Navermelde eereleekens werden aan de volgende personen loegekend. Bijzondere Landbouwdecoratie van 2* klas. J. Desmei, Oostvleleren. C. Rooryck. Oostvleleren. Ed. Vandenberghe, Adinkerke. H. Vanhoutte, Leysele. Landbouwdecoratie van I* klas. L. Danneel, Oostvleleren. F. Debaere, Mannekensvce. Landbouwdecoratie van 2* klas. A. Bacquaert, Bulscamp. Nathalie Behaeghel, Vlamerlinghe. H. Cleehewerck, Vlamerlinghe. J. Uaeymrt, Vlamerlinghe. B. Schoonaert, Vlamei tinghe. A. Calteeuw. Oostkcrke. Mathilde Cuvelier, Pervyse. E. De Coene. Eggewaertscappelle. A. Hindryckx, Beerst. F. Hoevenaeghel, Pollinchove. A. Vansteene, Alveringhem. A. Vermeesch, Coxyde. M. Maurice Daelman, komt met goed gevolg, zijn examen van landmeter af te leggen. Militiurnud voor T kanton Veurne- Dixmude, voor de lichting van 1913: Werkelijke Voorzitter: M. B. Baert, burgemeester, Dixmude. Plaatsvervangers: MM. J. Snauwaerl, burgemeester, Nieupoorl en K. De Quidt, burgemeester te Loo. Werkend lidM. A. Ghyssaerl, sche- pene, Dixmude. Plaatsvervangers: MM. L. Vanhoutte, burgemeester, Adinkerke en Ed. De Coene burgemeester, Woumen. Militaire leden Werkend lid: De heer Godeaux, kapiiein-kommandant bij het 3* linieregimeiit te Oostende. Plaatsvervanger: M. Vaudepulle, kapi- lein-kommandant bij het 3' linieregimeiit te Oostende. Toelagen. Toelagen van 75, 200, 186,53 en 25 fr. worden toegestaan aan T Beschermingskomileit der Werkmans woningen der stad Veurne, ten einde de onkosten te helpen dekken voortspruitende uil de uitvoering der beslaande wetten. Hel nijverheidseereleeken van klas wordt verleend aan F. Ducheine, handels- reiziger te Steenkerke en I. Florizoone, handelsagent te Wulpen. Gemeente Adinkerke. Wijk Oosthoek-Kei mis. Prijskamp in ’1 Smooren. hij August Depagie, herberg De Vink, Pannekalsijde, op Zondag 8 September. cil DJ'! V’tf BURGERLIJKEN STAND DER STAD VEURNE. i:') ■V DINSDAG 3 SEPTEMBER 1912. om 9 ure’s morgens te Bulscamp-dorp, bij Emiel Plasman en Charles Top. der van een en van een bestaande uil brijken, pannen, lagels, deuren en vensters, spanningen, letten, flieringen, platen en ribben, trappen, eiken 6/4 planken, staken, scheepsluiken, mast, brandhout enz. llerber^'ltukkerlj te Adinkei ke- dorpplaats Thans bewoond door sieur S. Tuieren. Ingenotlreding met 1 Octo ber aanslaande. Inlichtingen bij G. VANDERSTRAETE. brouwer te Veurne. OSCAR ROUSSEEUW opvolger van Th. Ronse Ph. Questroy. GROOTE «ARKT, 34, VEURNE. kleermaakster, te Veurne, Vesteuslr. 45. Armand Fallières, president der Repu- wordt gemachtigd taksen te heffen op hi t I i openen van nieuwe drankslijlenjen. I 1 Donderdag heeft een geweldige brand I de groote magazijnen van nieuwigheden, I gelegen aan den hoek der Kapelle- en Langesiralen te Oostende gansch vernield. I De magazijnen waren opgepropt met koop- I waren. De schade is zeer aanzienlijk. I In de werkhuizen van de «Compagnie I Electriqne Anversoise te Antwerpen, is I Dinsdag namiddag een erg ongeluk voor- I gevallen. De werkman Jan Parijs, 39 jaar, I was bezig de machienen te herstellen, I toen plots een vergaarbak met gesmolten I koper ontplofte. De ongelukkige werd door I de gloeiende vloeistof getroffen, en erg I verbrand aan het hoofd, de borst, de ar- I menen den buik. In zeer ergen toestand I werd hij naar het hospitaal gevoerd. i Dinsdag is op de Schelde te Antwer- I pen. hel sleepschip «Maria Gaspar» gela- I den met kolen gezonken. De bemanning is I kunnen gered worden. DELHAIZE Gebroeders en C,e. De Leeuw I Te koop in al onze bijhuizen, de beste ge- I hrande koffij«Idial Mélange» aan fr. 1,50 I de halve kilo. De landbouwer Noerël, te Baroches, (Frankrijk) réedmet een maaimachienover het veld, terwijl zijn kinderen rond hem speelden. Eensklaps werden de kleinen getroffen door de mae.hien. Een 6jarige jongen werden de twee beenen afgemaaid; 1 hij bleef bijna op den slag «lood. Het Siarig dochterje werd een arm afgerukt. Haar toestand is onrustwekkend. Te Charlottenburg, in Duitschland, is den grooten schouwburg afgebrand. De schade beloopt lol 300.000 mark De oor zaak wordt toegeschreven aan brandstich ting. Hel theater zal waarschijnlijk geheel hel jaar gesloten zijn. Hel is nog niet ge kend op welke wijze de bestuurder zal trachten zijn personeel, bestaande uit 170 menschen, werk te verschaffen. Woensdag morgen steeg de luitenant Chaudenier, met zijn vliegtoestel, uit den aerodroom van Douai en was van zin de vlucht Douai-Chalons-sur-Marne al te leg gen om door die vlucht zijn brevet van officier-vlieger te bekomen. De opstijging liep naar wensch af en de luitenant sloeg de richting in naar Chalons Hij kon echter zoover niet geraken. Onderweg werd de krijgsbiplan door een geweldigen wind geschud. Het toestel geraakte uit hel even wicht en plofte ten gronde. Door den schok ontplofte de motor en de naplilever- gaarbak settool in biand. Op een oogwenk stond de vliegmachien in lichilaaie vlam. Luitenant Chaudenier lag te midden der vlammen. Hij was ijselijk verbrand aan de beenen en den huik. Korts nadien bezweek hij aan zijne bekomene wonden. De Engelsche vliegster, miss Davies, steeg Woensdag morgen in den aerodroom I van Londen op, met een passagier. Zij I sloeg de richting in naar Dover en slak I zij de zee over. Zij kwam aan den overkant I van liet Kanaal in de beste voorwaarden I aan en landde te Hardelot. Zij steeg op- I nieuw op om haar vlucht voort te zeilen I tol Parijs. I Waarom drinkt I Topbronnen I Waarom wordt hel Topwater door I de geneesheeren aanbevolen Omdat iedereen weel dal bel wereldbe- I roemd Topbronnenwaler ECHT bron- I water is, uitspruitende op het hoogste I van den berg TOP en voor iedereen I zichtbaar. Omdat de grootste scheikundigen door I ontledingen bevonden hebben dal «TOP- I BRONNEN hel zuiverste en hel meest I spijsverlerend van alle tafelwateren is. Wilt gij dus aangenaam en lekker tafel- I water drinken, zuiver en parelend als I kristal, vraagt TOPBRONNEN Wilt gij een zoeten, verfrisschenden en I gezonden drank die volstrekt zuiver is, in I plaats van limonade, mengt zelf bezi’ën- I siroop of iets dergelijks met TOP BRONNEN I Te Londen heeft de vrouw van een I werkman hare 4 kinderen, oud 9, 4 en 2 I jaar, en 6 maanden, in een aanval van I krankzinnigheid hun den hals afgesneden. I Zij zelve nam dan vergif in en pleegde dan I ook zelfmoord. De ongelukkige was altijd I een trouwe echlgenoote en moeder ge weest, en des morgends had haar man in I de beste verhouding van haar afscheid ge nomen en zich naar zijn werk begeven. De llaliaanscbe krijgsvlieger, luite nant Manzini, is Zondag morgen, tijdens eene verkenning op een eendekker, in zee gevallen en verdronken. De gouverneur van Timor in dePor- tugeesche koloniën, seint dal de opstand onder de inlanders onderdrukt is. Dezen verloren 4000 dooden. 4000 man werden De gemeenteraad van De Panne gevangen genomen. Vrijdag nacht is te Anlweipi n, in de Leopoldslei, een duhbele moord gebeurd Mevrouw Gallait en bare 20jnnge dochter zijn door hamerslagen gedood. De elleu- digen, die dit schelmstuk volvoerden zijn onbekend. Gisteren is in de statie te Monner- ville (Frankrijk) op de lijn Parijs-Orleans, een koopwaretilrein van een viaduk op den weg gevallen. De stoker en de trein- overste werden gekwetst. De mecanicien werd op den slag gedood. De stofilijke schade is aanzienlijk. HUIDZIEKTEN De huid is aan menigvuldige oorzaken van besmetting blootgesteld. Deze wonden kunnen aan de gevaarlijk ste ziektekiemen loelalen in hel lichaam te dringen, van waar de noodzakelijkheid de huid in eenen volledigen staal van zuiverheid te houden. Deze verwaarloozing veroorzaakt eenen brand, roodheden, puistjes, zwering die I door hun walgelijk uitzicht, hunnen duur, I hunnen weerstand aan alle behandelingen I maken de wanhoop uil der lijdende. I Deze huidziekten zijn zeer dikwijls ver- I gezeld door pijnen en jeukingen die I somtijds onuitstaanbaar zijn. I Zij hangen zeer dikwijls af van de I slechie werking, hetzij van lu-t vertering* I stelsel, hetzij vart liet walersiels‘1 Het is I voorzichtig de nieten, de lever en lei I zelfder tijd te verzorgen De Foster’s Zalf (Veurne Apotheek I Ruyssen, Groote Markt) door hare zuive- I rende, heelende en genezende deugden, I maakt de huid gezond, verzet zich legen I de uitwendige besmettingen en overmees- I tert gelukkiglijk den eczema, dauwworm. I haarworm, netelbrand, brandpuistjes I schurft, huiduitslag, en wormzuchtigheid I der kinderen, winter, kloven, windpokken, I moskeil steken. Alle Apotheken (1.25 Ir. het fleschje, I 6 flescbjcs voor 7 fr.) of vrachtvrij per I post. Algemeen depot voor Belgie, Engel- I sche Apotheek, Ch. Delacre, 64. Couden- I berg, Brussel. 8 0®' jjj Al* U‘ I 6 stoelen Thonet in acajou. Zetelstoel in leder. Kapstok met spiegel. Regulateur Westminster, Gesmeden inktpot. Gesmeden inktpot. 2 Palmiers. 6 Kochias. Reiszak in leder. Mannen regenscherm. Vrouwen regenscherm. Prachtigen album. Bord in lak de chine. Bord in fantaisie. Jardiniere in koper. 100 flesschen bier. Kist fijne sigaren. Koflljstolsel in nickel, 2 koperen prachtvazen. Fijne strooien mat. ■1 paar beste mans- of vrouwbottiuen. 2 groote doozen beste koffie. 12 doozen amandelbrood, 3 collecties van 20 muziekstukken. 10 boekwerken van C. Wybo. 2 velolantaarns. Eeneschoon heer- of damekostuum. 2 groote flesschen »)ukwator. Keus majoliektichols. Zilveren middentafelstuk (Miele C°) Geboorten 25. Vertninck Juliaan, zoon van Gustaaf en Nowé Rosalia, Noordvesteustraat 25. Blanokaert Maurits, zoon van Joroom en Michiels Maria, Pannekalsijde. Huwelijksafkondigingen. 25. Cornille Lodewjjk, werkman, wed' van Woutters Henrica, met Demaziero Maria, werkster, wed* van Blieck Frans, bolde te Veurne. Pinson Karei, brievenbesteller, Veurne, met Honderyckx Zoö, dienstmeid, Bulscamp. Depuydt Joris, handelsbediende, mot Lucidarme Maria, zonder beroep, beide to Duinkerks. Degrave Maurits. kleermaker, met Doywel Maria, zonder beroep, beide te Veurne. Zwaenepoel Jeroom, landbouwer, Veurne, met Proot Lucia, bijzondere, Beerst. Sterfgevallen. 23. Roels Augusta, dienstmeid, 19 J., 5 m. en 9 d., Zwartenonnenstraat. 25. Bultsel Camiel, 1 m. en 30 d., Paviljoenstr. 25. Delefortne Edmond, tabakbewerker, 69 ja- ren, 10 maanden en 5 dagen, echtgenoot van Leonia Deplao, Vleeschhouworsstraat. 26. Cloet Rachel, 2 m. en 29 d., Paviljoenstraat.

Het Advertentieblad (1825-1914) | 1912 | | pagina 2