Postzegels. Algemeene Tijdingen. Algemeens Wedstrijd tusschen de Middelbare Scholen. De Oorsprong van eenige Moden. ll ff VSJCBT Bezoekt de Tentoon- stelling van FLORA op de steenen zaal van 't Justitie paleis. De Panne. DE MILITAIRE STUDENTEN. J VERMAKELIJKHEDEN. "V fr. 1015,51 fj! door VOOB ONZE LEZERESSEN. fr. 1288,23 fr. 272.72 De vrouw van Filips HI, van Spanje,die een te langen hals had, deed de breede ge plooide halskragen in de mode komen. De dochters van koning Lodewijk IX, van Frankrijk, die zeer groote voeten had den, vonden het sleepkleed uit. De schoone «Ferronière» had een brand wonde in het midden van het voorhoofd gekregen. Zij verborg hel lidleeken onder een juweel, vastgebouden door een zeer dunnen gouddraad. Eenige prinsessen onder de regeering van Hendrik II, leden aan keelgezwellen. Zij brachten de mode der hooge kragen en der boef-mouwen in voege. Koningin Anna van Oostenrijk, die zeer schoone gevormde handen had, deed de dracht der korte mouwen ingang vinden. Lodewijk XIV, die boofduitslag had, deed de pruiken in zwang komen. Mevrouw de Pompadour, die klein van gestalte was, lanceerde de hooge Louis XV hieltjes». Keizerin Josefina, die zeer onregelma tige geplaatste tanden had, voerde de kan ten zakdoekjes in bij hel Fransch Hof. Zij hield die steeds voor den mond. o® vai {eti d' li' Ac on3 bij bij! H Ve«' H' F* die’ ce’( 1) Ve’J D’ W De militaire studenten, die zich voor de geneeskunst bestemmen, zullen van af Oc tober aanstaande een jaarlijksche sludie- vergoeding trekken van 1200 fr. Deze ver goeding zal vooraf per trimester betaald worden. Zij mag slechts drie jaar door denzelfden student getrokken worden. In ruiling van deze voordeelen zullen de stu denten in geneeskunst eene verbintenis moeten aangaan, gedurende acht jaar van hun onbepaald verlof af te zien en zulks vanaf het oogenblik dat zij in het genees kundig personeel van het leger zullen op genomen worden.’ In dezen wedstrijd bekomt de Middel bare School onzer stad de volgende on derscheidingen: Letterkundig gedeelte Reek* A. (446 mededingers). 7* Prijs, CLEENEWERCK LIEV1N, met 71 punten op 100. 1’ Eervolle melding, CORTIER CHARLES met 59 punten. i* Eervolle melding, BAES RICHARD met 56 punten. Reek» B. (118 mededingers). 51» plaats, WYLL1E ERNEST, met 50 p. Wetenschappelijk gedeelte. Reeks A. (446 mededingers). 81» plaats, CLEENEWERCK LIEVIN, met 53 punten. Reeks c. (127 mededingers). 46» plaats, MOREAU MAURITS met 54 p. Dit strekt tol eere van de bekroonden en hunne leeraars. De heer onder-luilenanl Kinzinger, bevelhebber der gendarmerij onzer stad, wordt als dusdanig benoemd te Yper. Gusiaaf Degrieck, 45 jaar, werkman bij Madame Wed. Zoele, te Veurne aan de Voorstad, heeft zich Maandag morgen om 7 ure opgehangen, aan de balie der weide waar hij pas de koeien had gemolken. De oorzaak dezer daad is onbekend. Denzelfden dag, om 6 ure ’s avonds gebeurde eer. ander ongeluk. Aug. Vandé- woude, dienstknecht bij den landbouwer Th. Mallengier, reed met een wagen |ge- laden met 4000 kilos kalk, hel smal Oraio- rieslraatje in. Bij ’t zwenken van den wagen, kreeg hij door den dissel een ge weldigen slag legen den onderbuik dal hij bewusteloos bleef liggen. In ergen toe stand werd hij naar hel Hospitaal overge bracht. Tot nu toe is zijn leven nog altijd in gevaar. Maandag namiddag werd op den hoek der Leopoldslei te Antwerpen een persoon door een automobiel omvergeworpen en overreden. Zijn toestand is hopeloos. Maandag namiddag is de stoomboot Lapland te Antwerpen aangekomen. Aan boord bevond zich het lijk van den matroos Adolf Kallendyck, 27 jaar, die gedurende de reis, te Dover, het hoofd verpletterd werd tusschen een windas. De Wilfordboot, die om 7 uren uil Antwerpen vertrokken was, botste op een Open den Zondag om 11 uren. Open den Maandag om 10 uren. li’ V Gnnlbolllng in hel Hóle! du Nord, op Zondag 29 September. InMtellatle der herberg de Tulpaan. bij Alois Blanckaerl, Zuidstr. op 29 Sept. Schoone groole PoppenbollinK voor verscheidene schoone prijzen, zooals eene Hesp, een koppel Kiekens,een Konijn enz. bij Jules Pil-Albrechl, te Veurne, op Zondag 6 October. LEYSELE. Schieting aan de pers op Dinsdag 24 Sepiember. 65 fr. prijzen. HOUTHEM.Schieting aan de Pers op Donderdag 3 October. 65 fr. prijzen. Op bel oogenblik dal hel beheer der posterijen zich bezighoudt met de uitgifte der nieuwe Belgische postzegels met de beeltenis van koning Albert, zal hel onze lezers waarschijnlijk belang inboezemen eenige bijzonderheden te vernemen over de werkhuizen van den Timberte Mechelen. Die werkhuizen, nabij de Leuvensche vaart, vormen een grooten blok en bevat ten vier afdeelingen: zij zijn bijzonder ge kend onder de benaming van hel «jCentral Magazijn Zijibevallcn voornamelijk twee groole lokalen der fabrikalie en twee pak huizen. De werkhuizen zijn voorzien van de vol- maakste hedendaagscbe werktuigen Draai ende persen verschaffen bij eiken toer van een rol 300 gelimberde vignetten en leve ren alzoo een dagelijksche opbrengst van ongeveer twee miljoen postzegels. Bijzon dere machienen bestrijken de gedrukte bladen met gom prachtige boormachie- nen doorboren de bladen om het afscheu ren te vergemakkelijken, en waterpersen drukken ze vervolgens opnieuw glad. Hel drukken der postkaarten, brief kaarten en gelimberde omslagen gebeurt omtrent in dezelfde voorwaarden, doch is van minder belang. In die werkhuizen vervaardigt men ook de poslbons en man daten, de miljoenen koepons der spoor wegen, de abonnementskaarten, de fran keerzegels van kleine goederen enz. De pakhuizen bevatten een grooten voorraad papierwaarden, welke op hel eerste zicht onuitpullelijk schijnt en deze verdwijnen op zekere oogenblikken van hel jaar met eene verwonderlijke snelheid. De instelling van het werkbuis van den «Timber dagleekenl reeds van hel jaar 1868. Men bracht dan per maand onge veer anderhalf miljoen postzegels voort. Het personeel dal oorspronkelijk bestond uit 32 bedienden en drukkers, telt thans 150 verschillende agenten. 44“ trekking. 14 September 1912. 111 series, van 25 stuks elk, zijn uitgeko men. De groote premies bevielen aan de vol gende nummers: Serie 91066 5922 149595 21630 116610 BURGERLIJKEN STAND DER STAD VEURNE. Wij lezen in De Pannegalm dal de op brengst van hel liefdadigheidsfeest van 8 September alle verwachting heeft over troffen. De uitslag was de volgende: Algemeene ontvangsten Algemeene uitgaven Overschot waarvan er fr. 344,50 gestort werd aan het Panne-Inslituul en fr. 671,01 voor de Maatschappij van Ouderlingen Bijstand «Hulp in Nood» van De Panne. De redactie van ons blad stuurt zijne beste gelukwenschen aan de liberale vrien den van De Panne over bun edel streven ten voordeele van werkman en visscher. varenden zijn verdronken. Donderdag namiddag gebeurde een schrikkelijk ongeluk nabij de statie van Atlius (Luxemburg). Een machinist bevond zich op zijn machien, die manoeuvreerde, en klom op zeker oogenblik op den lender om briketten af te werpen. De locomotief reed juist onder eene brug door en de ma chinist, die vergal zich te bukken botste er met liet hoofd legen. De ongelukkige werd hel kaaksbeen verbrijzeld en erg ge kwetst aan den hals. Eenige dagen nadien is hij aan zijne wonden overleden. Eene familie van Milaan, beslaande uil 5 personen, gingen met een bootje op hel meer spelevaren. Hel duurde niet lang of de boot irok water. Een der opvaren den kon zich redden en de vier anderen verdronken onder de oogen der onmachti ge toeschouwers. Jozef Soumel Jones, van Londen, 16 jaar oud, zinneloos geworden, heeft zich in bijzondere dramatische omstandigheden gezelfmoord. Men heeft hem teruggevon den met verbrijzeld gelaat. Uil het onder zoek is gebleken da'. Jones {zich de lading van een klein kanon in liet hoofd had ge schoten. De heer Salomo Luna, miljoenrijke bankier en groote schapenkweeker is te Scorolo (Amerika) op verscrikkelijke wijze aan zijn einde gekomen. Hij reed te paard door zijn weiden, waarin duizenden scha pen te grazen stonden. Eensklaps ging zijn paard op hol. Plotselings bleef hel staan voor een grooten k1 tel, waarin schapen te koken lagen om er opgelegd vleesch van te maken. De heer Luna werd over den kop van hel paard gewipt en plofte in den ketel. De ongelukkige werd er dood uilge- haald. In een cirkus in de Vereenigde Staten breken bij het eindigen eener voorstelling twee leeuwen uit en verscheurden een poney en een kemel. Terwijl hel volt op de vlucht gaal, grijpt een olifant, lol twee- roeibootje, waarin drie personen zaten, i Hel bootje kantelde om en de inzittenden i vielen in T water. Een hunner kon zich al zwemmende redden. De drenkelingen zijn afkomstig van Hoboken en keerden van de vliegweek van Themsche terug. De wijk S‘ Pieters te Gent, werd in opschudding gebracht door eene moord. Frans Maesen, knecht in eene watel- bakkerij, was gehuwd met Augusta Bau- deloo, gescheidene vrouw van J. Vervaet. Maesen, die thans mot de wafelbakkerij te Leuven verbleef, verdacht zijnevrouw van ontrouw Hij keerde onverwachts naar Gent terug, wachtte er zijne vrouw af, en sneed, in eene vlaag van woede, haar de keel over. De vrouw kon nog tot in de na bijgelegens apotheek vluchten, waar zij ineen zonk en weldra stierf. De dader is aangehouden en opgesloten. Er zijn in Europa 160.890 genees- heeren. Engeland spant de kroon met 28.900 artsen. Van de Europeesche sleden telt Brussel de meeste geneesheeren, na melijk 24 op 10.000 inwoners. Parijs heeft er maar 11, en Antwerpen 9 op elke 10.000 inwoners. Men zou te Hamburg twee gevallen van pest vastgesleld hebben aan boord van een schip van Brazilië komend. Een der zieken is gestorven. De stoomboot heeft Hamburg moeten verlaten. Woensdag is in de Augusta-Victoria mijn in Duitschland, de wand eener galerij ingestort, met gevolg dat 20 personen ge dood werden. Waarom drinkt men bij voorkeur Topbronnen Waarom wordt hel Topwater de geneesheeren aanbevolen Omdat iedereen weel dat het wereldbe roemd Topbronnenwater ECHT bron water is, uilspruilende op hei hoogste van den berg TOP en voor iedereen zichtbaar. Omdat de grootste scheikundigen door ontledingen bevonden hebben dal «TOP BRONNEN hel zuiverste en hel meest spijsvet lerend van alle lafelwateren is. Wilt gij dus aangenaam en lekker tafel- water drinken, zuiver en parelend als kristal, vraagt «TOPBRONNEN Wilt gij een zoeten, verfrisschenden en gezonden drank die volstrekt zuiver is, in plaats van limonade, mengt zelf beziën siroop of iels dergelijks met TOP BRONNEN In Turkije heeft eene aardbeving plaats gehad. Er zijn 3 dooden en 12 ge kwetsten. Bij Ganos is veel water nil den grond gespoten en weer verdwenen. Bij Andemion was de zee met eene zwarte slijklaag bedekt. Bij Myrioflto is de grond een halven meter gezakt. Eene boot met 24 leerlingen op de zeevaartschool van Chicago, is door een hevigen wind omgekanleld. Zes der op maal toe, een leeuw vast, en slingerde hem vijftien meters hoog. Met groole moeite heeft men de leeuwen kunnen bedwelmen en terug in bun kooi gebracht. Dinsdag had te Ditton in Engeland, een schrikkelijk spoorwegongeluk plaats. De sneltrein van Chester tiaar Liverpool was de rivier Mersey overgei eden toen een weinig verder de machien onti iggelde en legen een brugpijler terecht kwam. Zeven wagons ontspoorden insgelijks en vatten vuur. Al de reizigers die in de twee eerste wagons zalen zijn verbr»n<l geworden. De meesten werden levend geroosterd. De machinist werd op den slag gedood ter wijl de stoker er met eenige kneuzingen van af gekomen is Hel getal dooden be loopt lot 14; de gekwetsten zijn ten getal- le van 50. In Turkije heeft een vijandige hand eene dynamietbom geworpen, waarbij 48 personen den dood vonden en 45 andere zwaar gekwetst werden. De Rugpijn. De Nierontstekingen. Zeer dikwijls schijnen de personen die door eene nieraandoeoing (gew. lenden) aangedaan zijn in goeden staat van ge zondheid. Nochtans bun bloed verzwakt en hunne klachten verdwijnen op male dal T eiwit langs de wonden door deze aandoeningen bevoordeeld, vlucht. De gevaarlijksle vergiften dat de zieke nieren niet afvoeren doen heimelijk hel stelsel verkwijnen. Een rugpijn, hoofdpijnen, eene onuit staanbare vermoeidheid, jeukingen zonder iels op de huid te bemerken, een gevoel van koude bijzonder aan de uiteinden, krampen in de braaien, vooral des nachts, schielijke onlwakingen, oortutlingen, hoofddraaiingen, de wateren klaar gelijk water, schuimend, zeer overvloedig en menigvuldig, zijn allen kenteekens eener ziekte die broeidl. De Foster Pillen voor de Nieren (apo theek Ruyssen, Groole Markt, Veurne) ge nomen van af ’l verschijnen der eerste kenteekens, vernietigen de ziekte in baren oorsprong en vermijden alzoo de ver schrikkelijke Brighlziekle (sleepende ei- witziekte) waarvoor er geene mogelijke genezing meer bestaal. Alle apotheken (3,50 fr. de doos, 6 doo- zen voor 19 fr.) of vtachlviij per post. Algemeen depot voor België Engelscho Apotheek Oh. Delacre, 64, Coudenberg, Brussel. Vraagt en eiscbl wel de echte Foster Pillen jk voor de Nieren; wei X gen of doel U terug betalen al hetgeen hier- Kx nevensstaande merk niet draagt. A.V. 10 .iradi 1500 1000 500 500 L.ueiiiiij' Bi-ucvttcl lOOtf. Geboorten. 14. Blondeel Albrecht, zoon van Karei en Devos Helena, Noordstraat. Huwelijksafkondigingen. 15. Decleyre Jozef, schrijnwerker, met Jonck- heere Margarotha, naaister, bolde to Veurne. Ostyn Edmond, leurder, met Vanzeebrouck Elodia, leurster, belde te Veurne. Huwelijken. 18. Devroe Phamphiel, timmermansgast, geb. te Wulpen, 4 Mei 1890 mot Maeten Augusta, strijkster, geb. te Veurne, 29 Mei 1890. Sterfgevallen. 15. Vorminck Juliaan, 21 d. Noordvestenstraat. 15. Blondeel Albrecht, 1 d. Noordstraat. 16. Degrieck Frans, werkman, 45 j. 7 m. Be- westerpoort, echtg. van Warreyn Fiorentina. 15. Deswaene Joanna, huishoudster, 82j.6m. Brugsche kalsijde, echtgen. van Wulleman Florimond. N’ 15 fr. 25000 25 fr. 1 fr. 21 fr. 7 fr. 111 nummers zijn uitkeerbaar aan 110 fr. ieder, en 20 nummers aan 200 fr. ieder. Uitkeerbaar op 2 Januari 1913.

Het Advertentieblad (1825-1914) | 1912 | | pagina 2