Liberalen VAN VEURNE üi?w v,:"r zijn NIEUWSBLAD VOOR VEURNE EN HET ARRONDISSEMENT Zaterdag 28 September 1912. Nr 59 86e Jaar. V aria. Groote Fortuinen. Rouw in de Koninklijke Familie. Een Bezoek aan de Veurnsche Floralies. Maatschappij FLORA, Veurne. TENTOONSTELLING van Groenten, Fruiten en Bloemen, op Zondag 22 en Maandag 23 September 1912, in de onder- en bovenzalen van hel Paleis van Justitie. Het Voorzitterschap der Kamer. UITSLAG VAN DEN PRIJSKAMP. HET BEWAREN VAN BROOD. den drukregel. Reporter. ernstig levensdoel hebben, kortom in Voor hel vraagstuk van het voorzitter schap der Kamer, schijnt men nu eindelijk toch een oplossing gevonden te hebben. Wat dadelijk voorzien w ;rd, na de for- meele weigering van den heer Cooreman, om zich te laten herkiezen, en even alge meen onmogelijk gevonden, zal nu toch gebeuren. De heer Schollaert zal opnieuw den presidentszetel beklimmen. Als de heer Schollaert voorzitter was, heeft hij iedereen verbaasd door zijn ge matigdheid. Zoo gauw was hij geen kabi- netshoofd, of daar kwam weer een der fanatiekste klerikalen uil hem los. die ooit aan ’s Lands bestuur geweest zijn. Nu hij i opnieuw tot het presidentschap geroepen wordt, zal hij zijn masker van gematigd heid weer terug uil de kast halen, en het zal hem waarschijnlijk nog wel even goed staan. zooals Janson, Graux, zoovele andere zich te zeggen wij zijn partij al lang kunnen kolossale vruchten, van van reusacblige bloem- i moet het l van Naar aanleiding van het bericht, volgens hetwelk Alfred Vanderbilt, nu hij den leef tijd van 3o jaar heeft bereikt, van Enge land naar New-York terugkeert, om daar de tweede helft van zijn onmetelijke erfe nis in ontvangst te nemen, zeggen de Amerikaansche bladen, dat dit geweldig bedrag hem nog maar geheel onderaan op hel brood allereerst aan sterilisatie de lijst der eerste klas miljonnairs plaatst. Allred Vanderbilt erft namelijk op 20Oc tober nog een 25 miljoen dollars van zijn vaders nalatenschap, zoodat zijn vermogen I karton verpakt wordt, wekenlang, ja wel- dan 50 miljoen dollars bedraagt. licht langer, niet slechts goed, doch houdt licht langer, niet slechts goed, doch houdt was. Een dagbladschrijver had de gelegen heid een onderhoud te voeren met een zeer geloofwaardig persoon, die het brood, volgens het stelsel Ruiten bewaaard, in den vreemde geproefd had. Uil verschil lende soorten werd hem de keus gelaten en in zijn tegenwoordigheid werd een doos geopend met zoogenaamd grijs, Duilsch brood, bekend om zijn licht zuur- achligen smaak. Het zag er uit en smaakte alsof hel een paar uren te voren uit den oven kwam en toch was het verscheidene weken oud. Mej. Rullen heeft reeds patent verkre- Een nummer 10 c. Extrakten 20 c. den drukregel. Groote letters volgens plaatsruimte. .11.i bevattende, worden niet de Publicité, Meuwstraat, 36, Brussel. en in al de Postkantoren. Zondag en Maandag laatstleden had in de beneden- en bovenzalen van T Paleis van Justitie, de tentoonstelling plaats ont worpen door de hofbouwkundige maat schappij FLORA, onzer stad. Zeggen wij het maar rechtuit; ze is wel gelukt en heeft alle verwachting overtrof fen. De benedenzaal was in een Engelschen hoi herschapen, waar geurige bloeraper- Blijkt haar uitvinding op den duur de verwachting te beantwoorden, dan kan zij een algeheele omwenteling brengen in het bakkersbedrijf. Hertog Frans-Jozef van Beieren, broe der van de Koningin der Belgen is Maan dag morgen, ten gevolge eener longont steking, in het kasteel van Possenhofen overleden. Hij was slechts 24 jaar oud. De hertog had Zaterdag een vergade ring bijgewoond in het paleis te München. NIEUWE UITVINDING. Mejuffer Maria Ruiten, te Lier, heeft een uitvinding gedaan, welke van zeer groote beteekenis worden kan voor de bakkers nijverheid. Een ingenieur te Zurich was vroeger reeds op het denkbeeld gekomen, karton nen doozen te melalliseeren.d. w. z. door een werkwijze welke niet al te kostbaar is, met ’n metaallaag te bedekken. Voor werpen welke daarin, goed verpakt, wor den besloten, schijnen vrijwel van de lucht te zijn afgesloten. Van die vondst van den Zurichsen in genieur heeft Rutten gebruik gemaakt om brood voor zeer langen tijd als nagenoeg versch te bewaren. Om daartoe te komen, onderwerpt zij uj j, waar door alle bacteriën, daarin aanwezig, ge dood worden. Na deze sterilisatie blijft het brood, wanneer hel in gemetalliseerd hoeveel menschen er nog bang zijn van hunne schaduw. Zij durven bun gedacht niet uiten en velen durven zelfs geen eigen gedacht hebben. Werken zij bij een behoudsgezinde, zij zijn het ook, uil schrik voor wat stoffelijk nadeel. Zulke menschen doen gewoonlijk veel kwaad. Die handelt tegen zijne over tuiging, alware dit hem ook opgelegd, handelt slecht. Niels schooner dan de edele fierheid van den mensch die waarlijk handelt naar zijn geweten en die zijn gedachten durft verdedigen bij de hoogere zoowel als bij de lagere standen. Dat al deze dus die fier zijn den naam liberaal te dragen, in alle omstandigheden hunne partij weien te verdedigenzoo past liet alleen rechtzinnige en ware libe ralen. iNotaii". nonderdair avond vrachtvrij en onderteekend toekomen. Artikels ongeteekend of personaliteiten Alle artikels moeten g e Opgenomen. De Uitgever heeft het recht ar.tikels te weigeren. n a oneen voor Belgie en Buitenland (behalve de beide Vlaanderen) worden ontvangen door het Office ---schrjjft in bij CAMILLE URUIVEIN, Drukker-Uitgever, Nieuwstraat te Veurne, iiui luuiLii hij rillingen en Zondag morgen werd zijn toestand zeer onrustwekkend. Zondag nacht trad de hertog in den doodstrijd en tegen den morgen stierf hij. De Koning en de Koningin hebben hel droevig nieuws ontvangen te Bozen, in Tyrol. Zij zijn onmiddellijk naar Possen hofen vertrokken. 2500 2500 1250 1250 1000 1000 750 750 250 In een vorig nummer deden wij uit schijnen dat hel niet mogelijk is onver schillig te blijven aan den politieken strijd, indien men waarlijk de belangen van zijn Vaderland en (zijn huisgezin ter harte neemt. Benevens die onverschillige is er ook nog een andere groep kiezers, die, om zich met geene strijdende politiek te moeten moeien als volgt redeneertMaar wij zijn geen onverschilligen, wij zijn libe ralen en altijd zullen wij onze stem op de liberale kandidaten uitbrengen.» Aan deze die houden staan dat zij bij elke verkiezing voor de liberalen stemmen, zullen wij doen opmerken dat elkeen zulks kan zeggen en niet doen. De stemming is overigens geheim. Moesten al deze die ons in de laatste verkiezingen beloofd hadden voor de liberale lijst te stemmen, zulks gedaan hebben, dan ware de kleri kale boel weggekuischt geweest. Wanneer men den naam van liberaal I wil dragen moet men ook de verplichtin- I gen aannemen welke aan dien naam ver- bonden zijn. Een ware liberaal moet eerst lezer zijn van waarin bij het hem te leiden en *t en vooral een blad zijner partij, voedsel moet zoeken om te sterken in den strijd. Hij moet ook li i zijn van eenen liberalen bond en zoo er geen bond op zijne ge meente beslaat moet hij er eenen trachten te stichten. Durven daar ligt bet geheim der overwinningen 1 Men moet propaganda maken voor zijne gedachten en voor zijne partij en diegene die zulks doet mag vooral aanspraak maken op den naam van liberaal en kan handelen en spreken in naam zijner partij. Wie zulks niet doet is een gelegen- heidsliberaal, die bij den minsten tegen spoed tot den vijand zal overl- open. Wat zou onze partij zijn, moesten wij ons allen bepalen met te zeggen dat wij liberalen zijn en maar verders naar niets meer omzien Hadden mannen Frère, Féron en moeten bepalen liberalen dan ware onze den dieperik in T Is ongelooflijk nog bang zijn Bij het opstijgen van den met planten versierden trap, kwam ons reeds de geur van bloemen en fruiten ons reukorgaan streelen. En inderdaad, in de groote stee nen zaal, was een overvloed van groenten, bloemen en fruiten tentoongespreid, dat men denken kon dat dit alles moest dienen voor een Garganlua-maal. Wal de bezoekers daar hebben bewonderen van monster-fruiten, soorten, is niet te denken. Men i7.„'. gezien hébben om er zich een gedacht vormen. Al de exposanten hebben bard gewed ijverd en verdienen uilbundigen lof over hunne wederzijdsche voortbrengselen. De heeren Keslelool, van Oostende, Van Winxen, van Yperen, en Demuynck, van Eerneghem, hadden de laak op zich ge nomen, als juryleden, op te treden. Ook hebben ze, met kennis van zaken, de ver diende prijzen loegekend. Een woordje lof verdiept ook het be stuur voor zijn iever en krachtdadigheid in hel verwezentlijken der tentoonstelling. Aan hun allen, hartelijk proficiat en ik roep hun luidkeels toe Heb moed en blijf vol harden 1. Voor de drie schoonste roode kooien. 2. Voor de drie schoonste witte of groene kooien. 3. Voor de drie schoonste bloemkoolen. Prijs Emiel Pil. 4. Voor de schoonste verzameling aller hande variëteiten van kooien. 5. Voor de schoonste verzameling erwten en boonen (250 grammen). 6. Voor de schoonste verzameling worte len, suikerijen, schorseneeren enz. 7. Voor de schoonste verzameling selderij en porei. 8. Voor de schoonste verzameling knol gewassen (rapen, ajuinen, charlollen enz.) (6 stuks van ieder). 9. Voor de schoonste verzameling tomaten. Volgend lijstje, over de groote fortuinen den smaak bij alsof het geheel versch in Amerika, wordt door een blad meege- deold J. S. Rockefeller, Andrew Carnegie, J. P. Morgan, Wil. Rockefeller, George F. Baker, James Duke. James Slillmann, H. C. Frick, W. K. Vanderbilt, Alfred Vanderbilt, Zulke doode kapitalen in handen van jongens, wier karakter nog niet gevormd is, die geen ondervinding in zaken of geen gen voor hare vinding in ze’ven landen'^ ernstig levensdoel hebben, kortom in is thans in Italië in onder handeling me handen van ongeschikten en onbekwamen, de departementen van oorlo- en m-Trin» van luierikken en nietsdoeners, kunnen Blijkt haar uitvinding op’den duur L noch goed zijn voor de maatschappij, noch 1 ur aan voor de jongelingen in kwestie. Geld dal alleen weelde schept, ont zenuwt. Als bet bewegelijk en rollend blijft ten gebruike van de scheppende macht, die uil ondervinding en arbeid voorkomt, dan is het tot zegen voor allen. L. 1. i ADVERTENTIE-BLAD I 1 r-iy/w- riTW—lil I I Tin HI—T ut i r. .7; - - - 5000 miljoen fr. 1 ~ri7iL-?Lil1.OM ken, belommerd door talrijke palmiers eenen aangenamen geur verspreiden en waar de menigvuldige variëteiten van bloemen iedereens bewondering verwekte. A. Groenten. 1« pr. Désiré David. 3° pr. Om. Rommelaera. 2e pr. Louis Vlaminck. 4’ pr. Hen. Vermaersch. pr. Gaston Lamoote. 3» pr. Ch. Hallynck. 2« pr. Désiré David. 1« pr. Emiel Pil. 2“ pr. Alfons Duforet. 1' pr. Hilaire Joye. 3e pr. Florimond Seru. 2- pr. Emiel Pil. 4* pr. Florent Lannoye. 1» pr. Hilaire Joye. 3’ pr. Louis Vlaeminck. 2“ pr. Florimond’ Seru. 4’ pr. Emiel Pil. 1’ pr. Florimond Seru. 3e pr. Louis Vlaeminck. 2« pr. Hilaire Joye. 4° pr. J. VanRisseghetn, 1« pr. Hilaire Joye. 3’ pr. Emiel Pil. 2' pr. Florimond Seru. 4° pr. Leon Beirnaert. 1« pr. Florimond Seru. 3« pr. Gustaaf Lamoote. 2" pr. Hilaire Joye,

Het Advertentieblad (1825-1914) | 1912 | | pagina 1