.1 ALGEMEENE TYDINGEN. LOUIS-NAPOLEON, De definitieve verloop van hcl kasleel van M 17- 60 18- 80 12,-80 12-00 7-50 11-60 20-00 15 20 '14-00 7-75 12-00 in het bywezen van Mad. de Bocarmé en haren oom graef Ferdinand-Visart de Bocarmé. Hel kasleel is voor 157,000 fr. toegewezen aen den ridder Jeni- chek, ryken hungaerschen eigenaer le Parys die het den aenstaenden zomer zal komen bewooncn. Het huwelyk van Mad. de Bocarmé is lol 22 no vember nitgesleld. Een groot misdadigerde genaemde Pccr- Tarwe Rootle tarwe, Rogge Boonen Haver Erwten Dixinudé. Prukkcry van VION Wilgend ykstraci 19-60 per hectoller. Lodewyk-Napoleon, President der fransche republiek Gezien art. 24 en 51 van de Constitutie Dekreteert Art. 1. De Senaet is tegen 4 november aen** staende hyeengeroepen. Art. 2. De Staatsminister is gelast mei de uit voering van het tegenwoordige dekreet. Gedaen in het paleis van Sl-Cloud, 19 October 1852. Ponden. 52,000.000 10,000,000 7,000,000 1,000,000 500,000 500,000 500,000 550,000 200,000 130,000 100,000 50,000 Den 19 October, is overleden op zyn kasteelte Langemarck, na ontvangen te hebben de gerechten der H. Kerk, Mynheer Joseph-Charles, burggraef de Patin de Langemarckridder der Leopolds orde, oud opperofficier in dienste van H. M. Kei zerin Maria-Theresiaoud Kamerheer van Z. M. Willem I Koning der Nederlanden, oud lid der Ridderschap en der provintiale Staten van West- vlaenderen en burgemeester der gemeente Lange marckgeboren te Brussel den 17 july 1757. Het opvolger, zou de ex-konin dezen verdienstelyken burger zal be- millioen ’sjaers hebben. Hy >.v .1l. I ,1a- weten dat zyne moeije den weg van alle vleesch was ingegacn. Hy begeeft zich naer het slerfhuist, kykl eens in de kameroordeelt dal hel erfdeel zeer mager ismen sprak hem daerenboven van schulden; kortom hy verklaerde aen de nalatenschap te verzaken zonder zelf de kansen der boedelbe- schryving af te wachten. De Staet zendt daerop zyne fiskalen, bestelt de oude Ier aerde en legt de zegels op de meubelen. En de historie is uil? Maer wacht wat, zy had een steerlje Eenige dagen daerna meldt zich een poortier in het sterfhuis aen. Hy zeide legen zynen konfraler, den poortier van het sterfhuis, dal hy poortier was van een heerenhuis in de Algiersstraet, en vroeg naer madame Ragon. Madame Ragon! wel die is dood antwoordt de poortier van het sterfhuis. Ah bahhet is dat.... Het is dat. Wal? Het is dal ik een lermyn bragt van de ver schenen huergelden van haer huis en hy wees op een zak, welken hy droeg. Van... haer... huis!., sprak de verbaasde poor tier van het sterfhuis... Het huis der weduwe Ra gon, waer is dat In de Algiersstraet; ik trek er het belleken. De oude had dit huis in die straeteen huis van 3G5,000 franks. De beide poorliers begaven zich dadelyk naer den policie-kommissaris en vertelden hem te gelyk hel voorval. De ambtenaar ontvangt haer geld in bewaring, waerschuwt de overheid die met hare flskalcn de zegels koomt liglen en in eene oude kas, in eene hoedendoos, honderd tachtig duizend franken vindt. Eenige papieren bragten op het spoor van den notaris, en uit het verder onderzoek bleek dat de oude, die van ossenpensen en abominabele polagiën leefde, by de zeven honderd duizend franks zal heb ben nagelaten De liefhebber van pruimen in brandewyn is half zot en volkomen radeloos eene zoo schoone kans te hebben verkeken. Een regtsgcleerde gaet aen den prins-president eene schoone petitie en een uitvoerig verslag opstellen ten voordeele van dien vrywilligen onterfde. Zal de fiskael zyne prooi los laten? Men weet het niet; maer eene Engelsch spe culant heeft den neef honderd d uizend franks geboden tot afkoop zyner regten. Hy is geneigd aen te nemen, niet om dat een vogel in de hand beter is dan zeven in de lucht; maer om een kraem van pruimen in brandewyn te kunnen oprigten Engeland en zyne koloniën Rusland Vereenigde Staten Holland en zyne koloniën Frankryk en zyne koloniën Duitschland i uavi v» ci Tibivicgcu iwi uiiuucii van Zuid-Amerika aenstaende ïal worden ingehuldigd.F^Denemarken, Zweden en Norwcgcn De oudste der zonen heeft by zyne poogiugen om den brand te blusschen, zulke hevige brandwonden bekomen, dat men vreest dat hy voor immer daer- roepen zyn de regelmatigheid der stemmen, te be door zal verminkt wezen. In den volgenden nacht -1" -•- j— is Masquelin gestorven. Men meldt uit Parys:De burgerlyke lyst van den nieuwen Keizer zal50 millioen zyn. Deze van zynen oom beliep slechts tot 25 millioen; maer het schynt dat Louis-Napoleon zelve zyne familie zal begiftigen, terwyl de keizerlyke familie begiftigd was ten koste van de openbare schatkist. In zyne hoedanigheid van vermoedclyk troon- zou de ex-koning Hyeronimus twee J en zyn zyn zoon zou den den tylel voeren van keizerlyke hoogheden. Prins Lucien Murat zoude tot onderkoning van De geëmployeerden van het octrooi te Ant werpen hebben eenen aerdigen pak gedaen. Ge- woonlyk worden de doodwagens als ze terug de stad inkomen niet doorzochtdoch een der be ambten op het denkbeeld gekomen zynde, zoo eenen wagen te doen openen, vond in het baerklced eene allerschoonste hesp welke hy zich spoedde aen te De burgemeester der LuikschegemeenteFexhe- slaen. lins, was door de regtbank van enkele policie De definitieve verkoop van hel kasteel van verwezen totem frank boet, omdat hy des nachts Bury heeft op 18 dezer te Beaugnies plaets gehad, eenen ploegkouter op zynen akker gelaten had slrydiglyk met het algemeen eglement, doordien zulk gereedschap de kwaedschap tol werktuig kan dienen. De correclionnele regtbank van Luik had dit vonnis verbroken, op grond dat de kouter in de aerde was gedolven. Maer het hof van cassatie heeft in deze omstandigheid geene verschooning gezien, en regt doende op het beroep van dén Jozef Janssens, barbier en losgelaten galeiboefis dezer dagen uil de gevangenis van Vilvoorde ge komen, na er 9 jaer te hebben gezeten. Men zal zich wel herinneren wie die beruchte Janssens is. Hy was het, die de misdaed te Corlen- berg had begaan, waervoor de ongelukkige Bonué, vader en zoon alsmede J.-B. Geens, wierden ver- oordeeld, en, alhoewel onschuldig, de straf onder gingen door (jle regtbank tegen hen uitgesproken lot dat het aen Janssens behaegde, hunne onschuld te doen Rennen en zichzelven aen le klagen. Naer men zegtis Janssens teenemael bekeerd uit het rasphuis gekomen. Wal Edmond Poisson betreft, schoonbroeder en medepligtige van Jans sens hy zil nog altoos in hel rasphuis le Geul en heeft nog tot hiertoe zyne misdaden niet willen be kennen. Iels wonderlykfi is de volgende omstandigheid op ’t oogenblik dal Janssens wierd in vryheid ge steld, bevonden Bonnë, vader en zoon, zich te Vil voorde, alwaer zy zaken moesten afdoen mol eenen achtingsweerdigen openbaren ambteuacr. Het was de funclionnaris zelf, die hun de vrystelling van Janssens deed kennen. De Engclschen drinken ontzaggelyk veel Ihee. In 1847 wierden er 72,250,000 pond uil China gevoerd en ziehier voor hoeveel de verschillende Staten daervan verbruikten BY UITSCHEIDING. Op WOENSDAG 27 OCTOBER 1852ten 12 ure’s middags. Venditie te l.eke, ten huize van vrouw vidua VERBRUGGE'f’molenaei stervan Meubels, Landshalm Koeil^gll^zelkachtel2 Wagens met breed beslag, enz. Belaelbaer by J. VILEIN, te Keyern. PRYZEN DER GRANEN’. Vperen, zalur.lay 25 Oei. Ir. 17-60 lol 18-80 12.-80 12-00 7-50 11-60 verlies van t v weend worden door al degenen die hem gekend hebben. Men heeft zoo dikwyls de landbouwers ge- Algerië verheven worden, waerschuwd dal het onvoorzichtig is hunne hoeve n" —j— alleen te laten. De landbouwer Descampsvan Wytscbaete, komt het te ondervinden door het verlies van 400 franks, die men gedurende zyne afwezigheid in zyne woonst ontstolen heeft. Djngsdag lest waren er dry stukken lynwaed ter nfarkt van Rousselaere! prokureur des Konings t^ Luikheeft de zaek voor de regtbank van Tongeren verzonden. Vier leregt- zitlingen vooreen frank! Hel is niet zeldzajm, arme honden buiten adem, voor een karreken‘gespannen, hunnen lui- jen meester berg op bergaf doofde stad zien krni- jen; maer hetgeenwynooit gezien hadden, dit was een groote en struische kerel in de volle* kracht des levens, die zich aldus deed kruijen- door zyne eigene vrouw lusschen twee buldoggen’tfêngespan- nen. Het is in de Namemchestraelle Brussel dat men over eenige dagen van dezen aki vaq; tnanuen- hcerschappyis getuige geweest, die onlle’cnd schynt aen eenigen Arabischenslam. Een koninglyk beiluit van den 10 October, bemagligt de keikfabriek van O. L. Vrouw, te Brugge, den kerktoren te laten herstellen. By ministerieel btësluit van 15 October, is eene vergelding van 12^franks loegestaen aen elk eender volgende volgende veeartsen van West- vlaendercn MM. De Praetere, te Ghistel, De Jaegher, te Nieuport; De Smedt le Veurne; De Meester te Meessen DeTraeler le Avelghem. Men meldt dat de president het voornemen koestert van prins Lucien Mural tot onderkoning van Algcrien te benoemen. Te gelyker tyd tyd zou men poogen die landsleék meer leven te geven door de daerstelling van groote kompagnien ingcrigl op den voet der Indische Compagnie in de cngelsche bezittingen van Oosl-Indien gevestigd. De koningin van Engeland heeft den markies van Londondery het orde van den Kouseband ver leend hetwelk door de-dood van den hertog van Wellington vacant geworden was. Men rekent dat de seklie van den yzeren weg van Kortryk naer Wervick tegen het midden van november i v Onmiddelyk daerna zullen de werken aen de sektie Wervick op Yper, waervan de afteekening is vol trokken, worden aengevangen. Den landbouwer Masquelin, te Meenen zich verleden woensdag^begeven naer zyn land al waer stoo brandde, ten’eindc er eenen pol le vul len welken bestemd is o‘m de pypen aen te steken. *T zynent wederkeerendt, terwyl hy nevens oenen gracht ging, wieid hy overvallen door een zenuw- aeuval De vuerpot welken in de hand hieldstak weldra zyne kleederen in brand. Een gebuer ging op dit oogenblik voorby en zag met afschrik den ongelukkige Masquelin is het midden der vlammen in ysselyke sinerlen spartelen. Hy riep om hulp ring voortspi uil in den vorm van het gouvernement, en de twee zonen Masquelin, die nog op het veld zoo zal hel Senalus-Consultwelk hy zal hebben waren snelden toe. Hun ongelukkige vader, om- aengenomen, aen <le bekrachtiging van het fransche ringd van vlammen, gaf geen teeken van leven meer, volk worden onderworpen. k.. -v Qm gI00te werking al het gezag te geven die ze hebben moet, zal hel wetgevend lichaam ge- staligen er de recenscring van le doen en den uitslag kenbaer le maken. België Hanzesteden ^panie en Porlngael vraZiaensche Stalen Men leest in den franschen Moniteur, officieel gedeelte De schitterende belooging, welke heel Frank- ryk door gedaen is ten-voordeelt der herstelling van het Keizerryk legt den prins-president der republiek den pligt op den Senaet byeen le roepen. De Senaet zal op 4 november aenstaende by- cenkomen. Indien uit zyne bcraedslagingen eene vennde- zoo zal het Senalus-Consult aengenomen, aen

Het Boterkuipje (1846-1871) | 1852 | | pagina 2